Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) And06 válasza Deadzone41 (#46849) üzenetére


And06
aktív tag

egy 5literes palackos "gazdaságos" viz...

(#46852) adp válasza sz.zs. (#46850) üzenetére


adp
őstag

Nalam is 98-on a legjobb, de csak a VST vel. ims-sel, renekaval savanya volt.
Vst-vel teljesen korrekt csoki-gyumi.

[ Szerkesztve ]

(#46853) weinmaker válasza adp (#46852) üzenetére


weinmaker
őstag

Nálam meg mezei gaggia classic-al 92-93 fokon, mezei lm 1-es szűrővel nagyon-nagyon finom volt. Olyannyira, hogy a lányomnak rendeltem, közben meg rájártam én is rendszeresen.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46854) adpeter válasza paljoc (#46841) üzenetére


adpeter
tag

Én ebből a szériából egy ugandait vettem. Meglepően szép pörkölés.
Gyönyörű egységes színű ép szemek. Világosa pörkölés Szinte "új hullámos". Emiatt crema
nem nagyon van, na meg egy kicsit ki is szellőzhetett mintha kezdene döglődni.
Egyébként sokkal rosszabbra számítottam.Ennyi pénzért iható kategória.

Vettem ugyanezt a fadobozost a Pennyből az Peru 100 arabica.
Az kicsit túl volt pörkölve, a szemek vegyes színűek voltak, olaj kiválással.

De meglepően friss volt....és egész finom. Nyomokban még "florális ízjegyeket" :DDD is
elő tudtam csalogatni. Tényleg. Ennyi pénzért teljesen jó vétel volt.

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#46855) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#46414) üzenetére


Bazsee71
őstag

Még féktisztítóval is kicsit küzdeni kellett, de lejött, most úgy forog, mint az álom. Köszi a tippet! :)

(#46856) kk831228 válasza paljoc (#46841) üzenetére


kk831228
addikt

:D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46857) Surda- válasza kk831228 (#46856) üzenetére


Surda-
őstag

Ízre? :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46858) kk831228 válasza Surda- (#46857) üzenetére


kk831228
addikt

Majd deélután... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46859) Surda- válasza kk831228 (#46858) üzenetére


Surda-
őstag

Mégis valami infót :D Pörkölés mikori,illatra milyen?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46860) kk831228 válasza Surda- (#46859) üzenetére


kk831228
addikt

Pörkölési idő nincs rajta, lejárat : 2018 01.30... Közepes pörkölés, elég frissnek tűnik az illata alapján (kakós illata van...)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46861) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

A minap betévedtem a Lurdy-házba, gondoltam megnézem a Semiramist... hááát, azt a minősíthetetlen tárolást?! Nyitott fahordókban döglik a szemeskávé! Egy vendég éppen koffein mentést kért, a nő elővett egy műanyag tárolódobozt, abban volt előre ledarálva a cucc... szörnyű! :(((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46862) Mano66


Mano66
senior tag

Ilyen PID beépítést valaki csinált már?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46863) soldier2 válasza Mano66 (#46862) üzenetére


soldier2
őstag

Ezt így simán kiadhatná a Rancilio is. Mintha gyári lenne.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46864) emvy válasza soldier2 (#46863) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze gyarilag sosem terveznenek ilyet, ergonomiai szempontbol eleg problemas (tul kozel vannak a kezeloszervek).

while (!sleep) sheep++;

(#46865) adp válasza emvy (#46864) üzenetére


adp
őstag

Pid nelkul meg a silvia sokat nem er

(#46866) simi.esp.28 válasza adp (#46865) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Pont hétvégén csináltam, valszeg bebuktam a garit, habár már 7 éve lejárt:

(#46867) soldier2 válasza emvy (#46864) üzenetére


soldier2
őstag

Miért is? A Pid-et nem kell naponta állítani, a gőzt meg nem zavarja. Inkább teszetoszáskodnak. Minek fejleszteni, ha így is viszik. Még.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46868) fragola.6035 válasza simi.esp.28 (#46866) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez az xmt pid kicsit érzékeny a környezeti hőmérsékletre. Egyszer csináltam ilyet és egy idő után megbolondult a pid és mindenfélét jelzett ki, de amikor visszahűlt, akkor újra működött. Meg a műanyag tok is kissé deformálódott.
Ha jól le van szigetelve a bojler, akkor akár jó is lehet. Szóval védeni kell a hőtől.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46869) vicces válasza sz.zs. (#46861) üzenetére


vicces
addikt

én is találtam már hasonlót. elsőre gondoltam akkor veszek is kávét, de végül mégsem vettem. :N

pörkölő

polc1

polc2

[ Szerkesztve ]

:)

(#46870) bajnokpityu válasza soldier2 (#46863) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem meg felborították a design arányait. sztem rettentetes.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46871) emvy válasza soldier2 (#46867) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt mondom, hogy ha valaki egy gepet tervez, akkor nem tesz egy kicsi gombot 1 centire egy 2 centire kiallo masik gombtol. Hazi megoldasnak persze oke. A fa gomb eleve nem passzol az egesz dizajnoz, de mondjuk ergonomiai szempontbol ez mindegy.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#46872) vicces válasza emvy (#46871) üzenetére


vicces
addikt

ez a pid egyátalán nem illik erre gépre bárhova is rakod. mikor nagy ritkán állitok az én gépemen, nagyon idegennek tűnnek a pid pici, mütyürü gombocskái a nagy bumszli billenőkapcsolók után. :K különben a képen lévőt én jobb hüvelykujjal nyomkodnám és sztem tökre passzolna ergonómiailag.

:)

(#46873) bl4ze válasza bajnokpityu (#46870) üzenetére


bl4ze
veterán

+1
szerintem is túl bazári

.:. bl4ze .:.

(#46874) Bazsee71 válasza bajnokpityu (#46870) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nem a PID a legrettenetesebb (de szép szó...) ezen a gépen, hanem az a fa gőzgomb. Mint anno a műluxus fényes fabetétek az autók fekete kopogós műanyag elemei között. :DDD

Amit nem értek, hogy minek ezekre a gépekre manométer? Diagnosztikai eszköz?

Simi jobbra igazított beépítésével önmagában szerintem semmi gond nincs.

(#46875) soldier2 válasza bajnokpityu (#46870) üzenetére


soldier2
őstag

Jobb mint az oldalán. Bár én a Gaggiát is kivágattam. A fa gőzgomb és a manométer nekem sem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46876) Mano66


Mano66
senior tag

Itt egy olyan amin az eredeti gomb van.Én azt mondom,hogy inkább legyen a PID a gőzgomb felett mint a házon kívül.Inkább nem PID-lem,de kívülről nem csúfítom el.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46877) vicces válasza Mano66 (#46876) üzenetére


vicces
addikt

szerintem igy is jól néz ki ;)

és ha később másik pid kerülne a láthatárra egyszerűbb az átalakitás, mint egy szétvágott burkolatnál:

rancilio pid

:)

(#46878) Parci válasza Mano66 (#46876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig a silvia szögletes házához jól illik a külső pid, nekem nem lenne vele bajom, szemben a képpel, ami agyon van zsúfolva (a manométer sem szép úgy/ott, máshova meg nem fér stb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46879) jolti válasza simi.esp.28 (#46866) üzenetére


jolti
senior tag

Manó,Simi.
Szerintem qurvajól néz ki! Ha bírja úgy a Pid a kiképzést, akkor tuti helye van.
Bár nekem a külső elhelyezéssel sincs sehol bajom. Igazából az számomra csak 20-ad rangú. Az első a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#46880) SierraFox válasza simi.esp.28 (#46866) üzenetére


SierraFox
tag

Nekem pont ilyen kéne. :C
És nem is sürgős. ;)

(#46881) bl4ze válasza vicces (#46877) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez korrektül fest

.:. bl4ze .:.

(#46882) adp válasza jolti (#46879) üzenetére


adp
őstag

Nekem is jobban tetszik beepitve :)

(#46883) simi.esp.28 válasza jolti (#46879) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Ebben ez a szép, hogy kinek így tetszik kinek úgy. Nekem meg barátnőmnek is jobban tetszik beépítve így oda került. Amúgy is elég nehéz szerintem definiálni, hogy mi a szép, de persze bele lehet erőltetni bármit.. :D

Plusz még vannak terveim a gőzcső melletti területtel, így ezért se akartam oda rakni.

(#46884) Rison77


Rison77
senior tag

Eladó, egy 3 hónapos Delonghi KG89 daráló ~1 év garanciával.. Brikkához használtam amihez tökéletes választás, ha nincs kedve az embernek tekergetni. Kb. 1-1,5 kg kávé ment át rajta. Érdeklődni privátban lehet.

Ár: 11.000 Ft

(#46885) Mano66


Mano66
senior tag

Mindenki azt a manométert bánja,hogy nem oda való.Nem is az volt a kérdés,csak olyan képet találtam amin az is rajta volt.Nekem sem tetszik.Inkább a RANCILIO feliratot levenném.Helyére mehet a nagyobb PID kijelző és felirat pedig a gőzgomb és a gőzkapcsoló közé alulra.

"fragola.6035" : A hőszigetelést nem lehetne az autóknál használt szigetelő anyaggal megoldani.A PID házát körbe ragasztani ilyennel? :

[Szigetelő anyag]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46886) bajnokpityu válasza Mano66 (#46885) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem csak azt bántottam. Nekem egyik mókolás se tetszik, nincs jó helyen a pid se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46887) adp válasza Mano66 (#46885) üzenetére


adp
őstag

A bojlert kellene szerintem, mivel az tolja a meleget, de az nem lenne baj ha mind2őt

(#46888) SierraFox válasza adp (#46887) üzenetére


SierraFox
tag

V5 Silviában már szigetelt a bojler.

(#46889) weinmaker


weinmaker
őstag

Idén is lesz Kávékorzós Díjátadó. Aki szeretne szavazhat a kedvenceire:
[link]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46890) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Szégyen, nem szégyen, elfogyott negyed kiló a Pacific Malabarból, mire sikerült a legjobbat kihozni belőle. Nálam 84 °C, 35s. Játszadozok még vele, de úgy érzem ennek nem áll jól a 25s körüli lefolyás. Ami nagyon furcsa, hogy nem egy sötét pörkölés, és ilyen alacsony hőfokot kér. Soha nem mentem le ennyire.

(#46891) von toth


von toth
tag

A kávégépklinikára irányítottak a graeftől. Megbízható cég az?

(#46892) weinmaker


weinmaker
őstag

Off-ként írom, és remélem nem zavar senkit, de fontos közlemény:

A Kávékorzó 2011-ben életre keltett egy programot "A Kávés Szakma Legjobbjai" név alatt. Az elmúlt években sokan, sok pozitív és kritikus véleményt is megfogalmaztak az elismeréssel kapcsolatban.

A Kávékorzó az első perctől kezdve a FOGYASZTÓK véleményét kívánta megjeleníteni, hisz úgy gondoltuk, hogy a szakmai szempontok alapján történő értékelésre ott vannak a nemzeti bajnokságok.
Ez ma sincs másként. Különböző média felületek folyamatosan elkészítik saját, szubjektív top listájukat. A kávés szakmában érintettek sokszor egyet értenek, gyakran nem, mi pedig azt gondoljuk, hogy egy adott szempontból vizsgálva bizonyára ezeknek a listáknak van létjogosultsága.

Az általunk évek óta megrendezett Kávés Szakma legjobbjai is egy ilyen lista, a különbség csak annyi, hogy a lista összeállítását nem mi végezzük, azt kizárólag a FOGYASZTÓKRA bízzuk, azokra a fogyasztókra, akik nap mint nap fogyasztják a kávét.

Ha kedvelnek egy kávézót, vagy az ott dolgozó baristát, van kedvenc kávéjuk, vagy kávépörkölőjük szavazhassanak rá. Ez az egész kifejezetten a FOGYASZTÓK szavazásáról szól, és az ő kizárólagos véleményüket tükrözi, amely úgy gondoljuk, hogy egy fontos visszajelzés a szakma felé, illetve közelebb hozza a vásárlókat, vendégeket, fogyasztókat kedvenceikhez.

Éppen emiatt nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a szavazás és a szavazatok összesítése tiszta legyen a legkisebb manipulációt, vagy visszaélést is kiszűrjük és ennek észlelése esetén az érintettet kizárjuk.
Sajnos a mostani szavazásnál egyesek egészen más irányba próbálnak elmenni, és igyekeznek a szavazásba bevonni olyan embereket is akiknek semmi rálátásuk, közük nincs ahhoz, amire megkérik, hogy szavazzanak.

Sőt egyáltalán nem ismerik a terméket, kávézót, vagy embert, akire szavazniuk „kell”, és így az egész számunkra, mint szervező, és a többi jelölt számára kétséges, és elfogadhatatlan eredményt produkálhat.

Az természetes, sőt kifejezetten támogatandó, hogy maga a kávézó, vagy barista, esetleg pörkölő kéri arra a vendégeit, fogyasztóit, hogy szavazzanak rá, ezzel semmi problémánk nincs, de egy „irányított szavazáshoz nem szeretnénk asszisztálni.

A tisztességtelen eszközöket használó szavazóktól elhatárolódunk, és ki fogjuk zárni a szavazásból.

A Mai napon sajnálatos módon értesültünk egy esetről, mely nem egyeztethető össze az elveinkkel. Az esetet rögzítettük, dokumentáltuk, hogy kiket hogyan és mire kértek fel, így az onnan és a megadott személyekre, kávékra történő szavazatokat nem áll módunkban figyelembe venni.

Mindenkit megkérünk a tisztességes, erkölcsileg is elfogadható viselkedésre, és a korrekt szavazásra.

Sok sikert, és tisztességes versenyt mindenkinek!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46893) adp válasza weinmaker (#46892) üzenetére


adp
őstag

ez a google-s szavazás nem az igazi....dinamikus ip-ről akármennyi szavazat leadható

[ Szerkesztve ]

(#46894) weinmaker válasza adp (#46893) üzenetére


weinmaker
őstag

Sajnos semmi sem tökéletes, de átlátható, független szavazást akartunk. Nem is ezzel van a baj, hanem ha valaki nem tartja be a játékszabályokat és megkérdőjelezhető morállal szervez szavazókat. Ezért született a felhívás.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46895) vTamas35 válasza weinmaker (#46894) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Nagyon jó ötletnek tartom a szavazást (a fentiektől függetlenül), viszont lenne pár kérdésem, javaslatom. A kereskedelmi forgalomban kapható kávék alatt, csak a boltok polcain is elérhető kávémárkákat értjük, vagy a mikropörkölők kínálatára is lehet szavazni? (Aki szerintem itthon komolyan foglalkozik a kávéval, az pont nem fogyaszt boltit). Lehetséges-e csak adott pontokra szavazni? Én például szívesen szavaznék kávéra, pörkölőre, de pl. nem járok kávézóba, ezért nem is tudnék véleményt alkotni azokról, vagy a baristákról (a kedvenc kávézóm otthon van és a barista is elég király :) ) Ha ezekre a válasz le volt írva valahol, akkor én kérek elnézést :)

[ Szerkesztve ]

O1G

(#46896) jveres válasza weinmaker (#46894) üzenetére


jveres
csendes tag

Ha már ilyen eset felmerült miért nem teszitek nyilvánossá, hogy ki az aki próbálta kijátszani a szabályokat? Szerintem ez lenne a minimum, hogy "pengellérre" állítsák. Ennyit "megérdemel"!

[ Szerkesztve ]

(#46897) radi8tor válasza jveres (#46896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket privátban kéne megbeszélni.

⭐ Stella

(#46898) waxos


waxos
csendes tag

QM0650-hez használ vki utángyártott duplaszűrőt? Hány grammal használjátok azt a szűrőt? Mi a jó módszer ennél a szűrőnél? Beletenni adott mennyiséget? Vagy telerakni méregetés nélkül, aztán a tetejéről lehúzni felesleget?

(#46899) bl4ze válasza radi8tor (#46897) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem biztos. A legtöbb bírósági tárgyalás is nyilvános...

.:. bl4ze .:.

(#46900) weinmaker válasza vTamas35 (#46895) üzenetére


weinmaker
őstag

Persze, lehet csak egy dologra is szavazni, nem kell kitölteni mindet.

Lehet a mikropörkölőkre is szavazni. Bármire! Te írod be, hogy mire szavazol, nincs előre megadva semmi. Nincs regisztráció, semmi megkötés.

A pengellérre állítás meg felesleges, az embere 90% egyből tudta, hogy ki csinálta :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.