Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Következő kérdésem, hogy Gaggia Classicból a 2015 az teljesen felejtős? Vadi újhoz hozzá tudnék jutni 70e Ft körül... Tegnap azt mondta nekem a forgalmazó Cady Trade szervizese, hogy a kazán jobb benne, mert rm. , az OPV hiányát pedig az őrlésfinomsággal kell kiküszöbölni. Mivel én nem értek hozzá, nem tudom sem megerősíteni, sem megcáfolni...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45902) sz.zs. válasza Surda- (#45899) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm! :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45903) Surda- válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


Surda-
őstag

Butaságot beszél, teljesen felejtős. Opv van benne, igaz műanyag. Haromjaratu nincs. Az vezeti el a nyomást kv készítés utan. Ha ez nincs, akkor az elkészült kv után fent kell hagyni a kart pár percig, különben durran egyet és minden tiszta kv lesz. Volt ilyen gépem, szuper utána rendberakni a konyhát. Mondjuk 70 elég olcsó, majd valamelyik szaki megerősít vagy megcáfol. 😃

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45904) Agostino válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


Agostino
addikt

az OPV hiányát pedig az őrlésfinomsággal kell kiküszöbölni

all of my what... az autó lóerőhiányát nagyobb gázadással lehet kiküszöbölni. nekem ez kicsit... abszurd...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#45905) soldier2 válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


soldier2
őstag

Szerintem aki ezt állítja az vagy nagyon nem ért hozzá, vagy nagyobb gazemberségre is képes.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45906) jolti válasza radi8tor (#45888) üzenetére


jolti
senior tag

Ne legyél már álszent...
Akkor a reklámokat is ki kell tiltani, mert az meg elreklámosítja.
Amúgy is csak a szakmaiság vezérelt, mert ez kávé topik, a cikk meg egy kávézóról szolt. Az csak mellékes, hogy milyen szolgáltatás jár mellé.
Azon sem nyafizik senki, hogy a nemtudomelyik hipszter kávézóba beviheted a mscskádat, kutyádat.
Amúgy is tegye fel a kezét, aki nem olvsta el! 😀

(#45907) fragola.6035 válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az új Classicot szerintem gyorsan felejtsd el. Az OPV hiányát pedig csak OPV beépítéssel lehet kiküszöbölni.

Amúgy egy héten belül lesz egy Gaggia Baby Twin PIDdel eladó.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45908) radi8tor válasza jolti (#45906) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem vagyok álszent, de bulvárlapokat nem szoktam olvasni. :B
Nincs azzal bajom, ha más ilyet tesz. :R

⭐ Stella

(#45909) jolti válasza Surda- (#45891) üzenetére


jolti
senior tag

De ez hőfokot jelent, a Pid az azt mér jelen esetben mindenkinek.
Az már más kérdés, hogy potos-e, jól volt-e kalibrálva, meg, hogy kinek milyen a gépe és ott hová van beépítve.

El a kezekkel az Ecm-től! 😀

#45908) radi8tor
Én sem szoktam. Más meg szokott. Állítólag az vannak akik nem kávéznak. 😁
Ez a cikk ragadta meg a figyelmem, gondoltam megosztom a kávézást kedvelő barátaimmal, hátha egyszer ott tartunk egy fórumtalálkozót.
😁

[ Szerkesztve ]

(#45910) Toobee válasza jolti (#45906) üzenetére


Toobee
veterán

Van egy 9 személyes autóm. Kizárólag a kávé miatt megtölthetjük :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#45911) jolti válasza Toobee (#45910) üzenetére


jolti
senior tag

Pont most szerkesztettem, de a tiedet későn láttam. Ott egy fórumtali? 😁

(#45912) paljoc válasza jolti (#45906) üzenetére


paljoc
tag

Pl. én!:-)

(#45913) Alvarez81 válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/gaggia_classic_2012-es_elado_tuning_mentes

Szerintem Inkább ezt, és ha rádobsz még némi pénzt, biztos PID-eli neked valamelyik itteni szakértő.
Nemde kollégák? :)

(#45914) jolti válasza paljoc (#45912) üzenetére


jolti
senior tag

Papapa...
Jó mondjuk tudjuk, hogy te fogsz oda szállítani! 😀

(#45915) dzsolt7 válasza fragola.6035 (#45907) üzenetére


dzsolt7
csendes tag

fragola, írtam tegnap privátot.
(Ha már olvastad, akkor tárgytalan, csak nem akartam, hogy elkerülje a figyelmed)

(#45916) fragola.6035 válasza dzsolt7 (#45915) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Majd szólok, ha készen lesznek a szimpla tölcsérek. Kb. péntek.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45917) paljoc válasza jolti (#45914) üzenetére


paljoc
tag

Max. a csajokat!;-)

(#45918) Parci válasza jolti (#45911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon lelkesek vagytok, pedig egy szóval sem állították, hogy a csajok nem kihegyezett fogú zsírdisznó bányarémek. (elnézést kérek minden kihegyezett fogú zsírdisznó bányarémtől)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45919) mester6 válasza Surda- (#45897) üzenetére


mester6
tag

Igen az ember legyen szigorú és roppant igazságos! :DD

(#45920) mester6 válasza jolti (#45914) üzenetére


mester6
tag

Az a kis nino, nino , nino ... járgány már nincs meg ? Azzal gyorsabban odaérnél, még mielőtt elfogyna a kávé! :K

(#45921) vicces


vicces
addikt

[A ribanc]
nem voltam már itt sem teljesen elégedett.. ezért is kérdeztem

mi a véleményetek az etiópiai yirgacheffe-ről??

jelenleg paljóctól van egy tasak felbontva. tegnap reggel óta kerül-kerülget ki a zacskóból és vasárnapig a frigóban volt, de mint a fenti hozzászólásomon is , egy az egyben azt kapom...
tocsog-fröcsög-átszalad az a rohadt viz mindegy mit csinálok. pár napja és hete oda-vissza dicsértem a paljóc kávékat és a kávés tudományomat és már-már elkezdtem dicsérni a graefot is. és legfőképp a Szilviát is............................... de mióta kikerült a frigóból ez az istenverése, teljesen kifordult magából a véleményem amit az eddigi világról tapasztaltam. mindegy mit csinálok. átbuzog, ámde még mindig adja azt a különleges édes-fanyar izt amit néhány hónapja is adott mind orálisan mind nazális. már az őrlésnél. anno az asszony a nappaliból kikiabált, hogy ---"már megint azt a finom kávét főződ???"--
ezt most is adja. nem is kell keresni, mert ott van. csak a kivitelezés az ami undorító, gusztustalan. ma délután eleve eszembe sem jutott, hogy mikor KORÁN, nagyon korán hazaértem a munkából -- igyak egy kávét. tegnapig ez kihagyhatatlan volt. aztán mégiscsak rányomtam a bekapcs gombra és akkor láttam, hogy 50 fokról indul a hőfok. timi bekapcsolta amikor hazaindultam. - mindig bekapcsolja, hogy mire hazaérek és átöltözök/lezuhanyzok a rézkígyó is eléggé átmelegedjen. a naked kart mondtam már neki hónapokkal ezelőtt, hogy ne is rakja fel, mert felesleges, de még ma is fent volt a gépen. fel sem tűnt. hazajöttem. elkezdtük a szokásos hétköznapi szarságokat ami a munkán felül még adódik. jó szar napom lett... ő lelécelt intézkedni, én meg zuhanyozni, de extra lassan, mert bevettem a leszarom tablettát. aztán kb a meló utáni üzivel 2 órával találtam a gépet 50 fokon. aztán gondoltam, hogy miért is ne?!.. 1x élünk.
felnyomtam a gőzgombot is, mert ugy vettem észre, hogy azt fixen ráb@ssza a 220-at a fűtőszálra és gyorsabban fűt fel mint a kínai PID - ami szerintem csak impulzusszerűen kapcsolgatja a fűtőszálat. 100 fok körül lekapcsoltam és hagytam időt neki visszaesni. mármint a hőmérsékletnek.
addig elkezdtem őrölni... a rancsi duplájába eddig elég volt 15-16 gramm. most 18-19 kell a yirgából, különben felül az 58-as motta az oldalfalára. mint már mondtam, a naked kar a legritkább esetben spriccelt. az időzítés és az ízek és a mennyiségek is jók voltak az elmúlt pár hétben mind a 4 fajta kávéval.

de ez a rohadt yirga össze-vissza spriccelt. átbuzogott - meg-megmaradt az a jellegzetes íze. igaz picit gyengébben..és az asszony sem szólt már be hogy már megint az a finom kávé van soron.. és a rancilió melletti darálót is lespriccelte.. és a talpazatán hagyott tamperem is kapott spriccet.

nem akartam elhinni hogy egy kurv@ kávé ekkora ribanc tud lenni. egyszerűen utál ha nálam van!!
a graef 3-ason őrölt. de a második shotra lecsavartam teljesen. a 100 kiló testsúlyom jó részével is rátehénkedtem, de igy sem lett jobb. átzubug-buzog.
vagy döglött.

holnap kap még 1 esélyt. ha nem lesz jó, akkor megy a biomüllbe. de lehet csak kiszórom a kertbe a kutyák alá - hagy hugyozzák le -, és utána megyek és megveszem az első segafredo kilós tasakot.
1 esélyt kap. egy utolsót.

bocs, de ez most nagyon kikellett
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

:)

(#45922) Parci válasza vicces (#45921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tuti józan vagy? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45923) adp válasza vicces (#45921) üzenetére


adp
őstag

Azta :D :D

Nem tudod arrebb allitani a graefot?

Amugy nekem a yirga filterbe jobban esik

(#45924) vicces válasza Parci (#45922) üzenetére


vicces
addikt

belenyaltam a jägerbe bevallom, de ilyenkor jobban kijön az őszinteségem és nem csak 1xűen magamba folytom és maradnak a kérdésem nyitva az idők végezetéig :C

:)

(#45925) vicces válasza adp (#45923) üzenetére


vicces
addikt

nincs már hova állitani. nincs már hova tamperelni. a pultot, a ranciliot, a graefot, a a tampert és még asszem az ujjaimat is "levizelte". ;]

:)

(#45926) jolti válasza paljoc (#45917) üzenetére


jolti
senior tag

Éreztem, hogy van kötődésed! 😀

Vicces.
Nem állítódott el takarítás közben?
Jól raktad össze?
Rakjál alá egy alátétet. Tudom ez nem az a fajta, de attól egy próbát megérhet.
Teszteld már le ezzel a beállítással, egy másik kávéval is. Az hogy jön le?

Parci
Hidd el, hogy mindenki csak egy új kévézó nyitásának a lázában ég.. Aztán majd kiderül, ajánlott-e!
😁

Mester
De megvan. Épp azon dolgozom. Illetve épp most jöttünk vissza.
De oda úgysem minket küldenek... 😁

[ Szerkesztve ]

(#45927) soldier2 válasza vicces (#45921) üzenetére


soldier2
őstag

Állott, döglött kávék szoktak így viselkedni. Ha nem állítottál el semmit akkor a kávé a ludas sajnos.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45928) paljoc válasza vicces (#45921) üzenetére


paljoc
tag

Tudom, mindig csak a baj van velem! :DD
Nálam is ilyen, csak nem szivatom magam nyitott szűrővel, egyrészt mert nagyon drága a Catlerhez, másrészt mert nem szeretek takarítani, tehát nálam ilyen egy "Yirga fröccs", mindenféle wdt és egyéb hókuszpók nélkül. PH-n problémát elolvas - catler bekapcsol - darál - tömörít - csapol:

yirgafröccs

/teló vaku nyomta rá a fényt 10 cm-ről, még mielőtt jönne a fehéregyensúly, meg miért sárga meg egyebek/

(#45929) paljoc válasza soldier2 (#45927) üzenetére


paljoc
tag

A számla alapján egy hónapos a vásárlás, a kofi tehát ennél régebbi. Az lenne az érdekes /nekem is, mint nem "fagyasztónak"/, hogy vicces: a "frigóban tartás" alatt sima frigó, vagy a fagyasztó részében tárolást érted?? Mert a fagyasztás a jelek tapasztalatok szerint működő dolog, de hogy sima hűtőszekrényben tárolás mennyit számít, azt nem tudom…?!?!

(#45930) vicces válasza soldier2 (#45927) üzenetére


vicces
addikt

szeptember 21-ei pöri. a húgommal 26-27-én érkezett meg ide mainzba. egyből be is vágtam a fagyasztóba. vasárnap este raktam át a hűtőbe és tegnap hajnal óta vár a sorsára. már nem is tudom mennyi ment a lefolyóba. viszont a többi kávé mind nagyon jó volt a pörkölőből és épp ezért nem akarok semmi rossazt irni. de pont ez a kávé? és mindig? és a mainz pörkölőből is egy vacak volt még néhány hónappal ezelött. de úgy néz ki, hogy ott etiópiában lehet az árulás. és most egyelőre ezt a szót ki is törlöm a szótáramból és messze el fogom kerülni az innen származó kávékat. punktum!

mellesleg meg kell emélitenem, hogy ma az utolsó elötti kundémnál olyan AUTOMATÁS capuccionót kaptam, hogy nem akartam elhinni. szigorúan cukor nélkül kértem. nem birtam elmenni dícséret nélkül. és akkor a néni bevallotta, hogy minimum naponta de van hogy többször is kipucolja a gépet. ő állitja be a kávékhoz - gondolom a őrlöt, mi mást. valami schäerer vagy milyen, szuper automata érintőkijelzővel és 8-10 kávé programmal. és piros svájci kereszttel. pár hete látom ezeket a gépeket már itt-ott, de nem tulajdonítottam nekik jelentőséget egészen máig. gondoltam csak az aktuális hulladékok. viszont úgy tűnik nagyon meghálálják a törődést. a beifahrerem dupla espresszot kért és még be sem fejeztem a dicséretet már ő sem birta megállni, és vallott, hogy alig birja visszatartani a véleményét, annyira jó ez a kávé. azt nem néztem milyen kávéja volt a néninek. de nagyon finom annyi szent. :R

[ Szerkesztve ]

:)

(#45931) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
Egy Graef cm80as örlőt használok kb. 3 éve. Az elmúlt fél év során fokozatosan finomabbra kellett állítanom a darálót, és most már ott tartok, hogy 0-ás fokozaton épp hogy jó, de szívem szerint még finomítanék az őrlésen, csak hát ugye nem megy... Lehetséges, hogy elkopott volna ennyi idő után? Két fő napi egy-két eszpresszóhoz valót kávéját daráltam vele nagy átlagban...

(#45932) simi.esp.28


simi.esp.28
csendes tag

Megjöttek!

(#45933) vicces válasza paljoc (#45928) üzenetére


vicces
addikt

jóóóó, kidobni nem fogom, mert imádom az ízét, de lehet holnaptól megint hadrenbe áll a zárt kar, hogy legalább ne kelljen ennyit takaritaniom utána. és ha túlságosan alulextraktáltra sikerül akkor húzok még egyet. egyrészt hamarabb következik a következő kofi, másrészt jobban meglesz a "kis barista" feeling a napkezdésnél. legalább jól indul a nap ;)

:)

(#45934) And06 válasza vicces (#45930) üzenetére


And06
aktív tag

épp most fogom kinyitni a szept 21.i pörkölésü yirgat, én nem fagyasztottam le, hanem a hütőben csücsült eddig. majd beszámolok.

(#45935) vTamas35 válasza vicces (#45933) üzenetére


vTamas35
csendes tag

A yirga tényleg kicsit kényesebb, nekem is kb. egy grammal több kell belőle és kicsit vékonyabb a crema, de az íze kompenzál. Én is fagyasztottam PY Yirgát egy hónapon túl is, annak még jónak kellene lennie. Vagy az őrlőt kellene tuningolni, vagy szerezz be egy jófajta Pergtamp klónt fragolától (58.6). Nekem ezzel a kombóval még nem spriccelt nyitott szűrővel. Fagyasztáson még segíthet az adagonkénti, most próbálom én is, majd egy hónap múlva beszámolok...

O1G

(#45936) And06 válasza vicces (#45933) üzenetére


And06
aktív tag

nos, a kávéval nálam nincs baj. elsőre jó lett kinézetre és izre is. joker álláson, joker hőfokon inkább ristretto lett. egyedül annyi tünt fel, hogy több kell belőle, hogy tele legyen a szűrő teljesen.
szerintem nálad vagy bedöglött a kávé valami oknál fogva, vagy az őrlő nem bir megbirkózni a feladattal. (vagy pebkac ;] )

(#45937) sz.zs. válasza Alvarez81 (#45913) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Írtam neki privátot, miután feladta a hirdetést, de nem válaszol, be sem jelentkezett azóta :((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45938) soldier2 válasza vTamas35 (#45935) üzenetére


soldier2
őstag

Látom a mézesüveg téged is megihletett :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45939) vTamas35 válasza soldier2 (#45938) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Jaja. Találtam a szomszéd méhészboltban 47ml-es kis üvegeket, pont jó 16g-hoz... Neked hogy vált be?

O1G

(#45940) vicces válasza vTamas35 (#45935) üzenetére


vicces
addikt

jelenleg ebből a kávéból itt én nem iszok ristrettót az zihher!. ahhoz tényleg szélesebb tamper kéne, mert több örleményt kéne lenyomni és a rancsi szőrő felül szélesebb. /melyik nem?/ szerintem ha jó a kávé akkor jó az 58-as tamper is ehhez a szűrő-őrlő kombóhoz. ezt próbáltam bizonygatni ez elmúlt hetekben.
rossz kimondani, de ez a kávé lehet egyszerűen döglött, vagy csak simán "high-end" és a legdrágább géppark kell hozzá. de ezt nem hiszem, mert a bukéja megvan, de már nem olyan mint az előző eresztés. mint már mondtam az asszony sem érzi az illatát 1 szobával arrébb akkor amikor csak őrlöm. többen is igy gondolják így és én is ezt mondom valamintr tegnap az asszony is ezt mondta egyből mikor meglátta a produktumot. :Y :Y ennyi ember nem tévedhet!
lehet ezt jobb lenne helyben pörkölni. mindig frissen. ezt viszont már tényleg kihagynám. van elég jó kávé igy is. :)

:)

(#45941) Bazsee71 válasza vicces (#45940) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet én értem félre, vagy tudom rosszul, de a lefolyást nem az őrlemény mennyiségével, hanem a finomságával ajánlott belőni. A ristretto még lehet segítene kicsit az ízén.

(#45942) vicces válasza Bazsee71 (#45941) üzenetére


vicces
addikt

igazad van, de ha egy picit jobban összetömörited a kávét akkor egy bizonyos mértékig még nehezebben fog átfolyni a viz. ez az a 15-20 kiló tamper súly ami számit. én úgy gondolom, hogy ezt is lehet tanulni, érezni de csak egy bizonyos mértékig. és ha döglött a kávé lehet jó lesz az időzités és a mennyiség, de az állag, az és a crema biztos vacak lesz. most valahol itt vagyok ezzel a kávéval. összejön a mennyiség, valmilyen crema és kapok egy kis ízt is, de egyébként úgy szar ahogy van. ezért iszok talán majd 2 duplát holnaptól, mert két fél egy egész :K :C

:)

(#45943) paljoc válasza vicces (#45942) üzenetére


paljoc
tag

Már csak így magamban elmélkedek az "úgy szar ahogy van", meg a "nálam semmi baja" között, lévén hogy ugyanaz a batch kofi az alany, tehát ugyanaz a pöri van ebben a két zacsiban. Hiába, nehéz kenyér ez a pörkölés...

(#45944) t-bali3 válasza Alvarez81 (#45868) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nekem a Skybury nagyon ízlett. Kellemes átmenet volt a csokis és a gyümölcsös kávék között. :K
Arra készülj, hogy a Kapu kávékat nagyon finomra kell darálni.

A kedvenc onnan még mindig a Kona, csak sajna az drága :O

(#45945) soldier2 válasza vicces (#45942) üzenetére


soldier2
őstag

A dupla szűrővel készíted a kávét vagy a szimplával? Mert a dupla nem szűkül, a szimplával meg nem csodálkozok ha szenvedsz. Remélem a holnapi dupla jó(bb) lesz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45946) sz.zs. válasza sz.zs. (#45901) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mivel úgy néz ki, hogy kávéfőzőt már nem kell tovább keresnem, most az őrlőn a sor.
30-40e között / körül keresnék valamit, ami belépőszintnek megfelel...
Ha valaki tud, valakinek van, ne kiméljen! 😊

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45947) Surda- válasza sz.zs. (#45946) üzenetére


Surda-
őstag

Mit vettél végül?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45948) vikla007 válasza t-bali3 (#45944) üzenetére


vikla007
aktív tag

+1

Most vettem először kapuczinert és egy néhány napig szívtam is vele... kevesebb megy a kosárba és finomabbra kell darálni

(#45949) Alvarez81 válasza t-bali3 (#45944) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ó, köszi!. Benne volt a kosárban, de kiszedtem. túl sok van benne, és még a 4 kollégával együtt se tudnánk hamar elfogyasztani őket, így kénytelen vagyok szelektálni. Megnézem mégegyszer azért, hátha kicserélem valamivel :)

(#45950) sz.zs. válasza Surda- (#45947) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fragola kollégának lesz jövő héten egy PID-es Baby Twin, le stipistopiztam...:)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.