Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Toobee válasza Mano66 (#46000) üzenetére


Toobee
veterán

IMS csinál La Spaziale szűrőt.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#46002) mutyi


mutyi
őstag

Egy Gaggia-hoz melyik szűrőt ajánljátok?
Jelenleg egy tök átlagos 1 adagos és 2 adagos van, szerintem 7 és 14g-os lehet.
Ha 1 adagosat készítek,akkor mindig 10g-ot teszek bele,mivel 58-as tamperem van és az ugyebár annyira nem tudja megnyomkodni,mint amikor a 2-es kosarat használom.
A 2-es kosár használatakor 16g-ot szoktam beletenni.
Egyébként 20-22g-os kosár mi a túróért kell? Mitől lesz jobb esetleg tőle egy espresso?
Ezt most komolyan kérdezem,mert 16 g esetében is kellően aromás, testes a kávém,ha kellően darálom.

A felsőszűrőm egy IMS elég jóféle darab.

(#46003) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Ha már "lemaradtam" a VST rendelésről, és így nem tudom összehasonlítani az IMS-sel, akkor kérném azokat, akik vettek, és esetleg van IMS,Reneka, LM is nekik otthon, bátran véleményezzék a VST-ket!

Másrészt LM, eredeti, szimpla (mély), nem strada hol kapható? Én most mindenhol a 700Ft-osat látom csak, ami gondolom az "utángyártott" lesz képek alapján.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46004) Toobee válasza mutyi (#46002) üzenetére


Toobee
veterán

Szűrőket meg egyéb nyalánkságokat biztos nem vennék kisgéphez, csak miután bekerült a PID. Az az alap, amire elkezdhetsz építkezni.

https://barbieripnk.hu/

(#46005) radi8tor válasza simi.esp.28 (#45997) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper felvételek. :C

⭐ Stella

(#46006) Mano66 válasza Toobee (#46001) üzenetére


Mano66
senior tag

Kösz.Megnézem,hogy jó-e a gépemhez.

korpas15 : A Davidoff 57 nagyon finomra darált kávé.Azt használok én is.Egyszer vettem Pellinit,de az jóval durvább szemcsés volt.Nem is tudtam jó kávét készíteni belőle.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46007) mutyi válasza Toobee (#46004) üzenetére


mutyi
őstag

Miből gondolod hogy nincs PID-em? Fragola építette be tavaly. Azóta tuningoltam még egy Rancillo gőzkarral is, szóval most rendben van a picike. :)

Nálam jelenleg szerintem a Graef cm800 a gyenge láncszem, persze nem panaszkodok, mert jó kis gép, csak néha úgy érzem,hogy ott többet ki lehetne hozni,ha már finomhangolás.

(#46008) Alvarez81 válasza Toobee (#46004) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Szerintem PID nélkül is van értelme.Én például csak most kezdtem el játszan ia PID-del, előtte fix hőfokon teszteltem a gyári, és IMS szűrőimet, és egész más ízt adtak. A gyáriakat jól el is csomagoltam., mert az IMS-sel sokkal krémesebb, lágyabb ízű, kevésbé savas kávék jöttek. A VST-k re is kíváncsi lennék, azokat is dícsérik.

(#46009) soldier2 válasza korpas15 (#45999) üzenetére


soldier2
őstag

Pont a kezdőknek kéne a jó alapanyag, ezzel egyel csökkented a hibaforrást.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46010) Toobee válasza mutyi (#46007) üzenetére


Toobee
veterán

Miből kéne gondolnom, hogy van :F
(#46008) Alvarez81: Biztosan van különbség, ezt nem vitatom, de minek addig ilyenekre költeni, még nincs hőfokszabályzás?

https://barbieripnk.hu/

(#46011) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Esetleg valaki járt már az Andrettiben ?
Kíváncsi lennék a véleményére a presszó kávéról... 150 Ft, nekem nagyon bejövős!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46012) mutyi válasza Toobee (#46010) üzenetére


mutyi
őstag

Nyilván semmiből,csak úgy volt olvasható amit írtál,mint aki azt gondolja,hogy nincs pid-em. Ha visszaolvasod,látni fogod. :)

Szóval a lényeg,hogy van PID és ezért akarok még a szűrőkkel játszogatni, hogy megnézzem, ott mennyi különbséget lehet elérni azok változtatásával. Főleg ez a 16g, 18g,20g-os kosárkák közötti érdembeli különbség érdekel a legjobban.

(#46013) Alvarez81 válasza Toobee (#46010) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ez is igaz... De azért egy 3-4 ezer ft-os szűrő könnyebben megvehető, mint egy PID, és ez is segít. Nekem hatalmas volt a különbség emiatt. Nem is akartam először elhinni, ezért is csináltam még 3 teszt-kört a szűrőkkel. Nem tudnám megmondani, hogy melyiknek volt nagyobb a hatása a kávéra, mert ízvilágra a hőfoknak, de a kávé kioldására meg a szűrőnek.
Ennél jobban csak a daráló volt hatással nálam, a kéziről váltásnál.
Úgyhogy kell a jó daráló is.. meg egy jó gép....meg a PID. Nem olcsó hobbi ez :)

(#46014) mutyi válasza Alvarez81 (#46013) üzenetére


mutyi
őstag

Tegyük hozzá, hogy hiába adott minden a jó kávéhoz, nagyon könnyen el lehet cseszni.
Erre gondolom másoknak is van számos esete.
Nem elég tiszta a gép, nem elég meleg a fej vagy a portafilter, nem lett kellően tamperelve, rosszul lett a mennyiség lemérve, döglött a kávé, hűvös a csésze, nem jó a hőfok.

Szóval sok tényező ha összeáll, akkor meg fasza minden.

(#46015) Toobee válasza Alvarez81 (#46013) üzenetére


Toobee
veterán

Oké, leültem :) Természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

https://barbieripnk.hu/

(#46016) fragola.6035 válasza Alvarez81 (#46008) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

PID nélkül csak vaktában lövöldözni lehet.
Hogy más ízű lenne az ital pid nélkül a különböző szűrőkkel? Igen, még azonos szűrőkkel is, attól függően, hogy a bojler hőmérséklete épp hol tart, leszálló vagy felszálló ágban van. Ha nincs kontroll, lövésed sincs hol tart a bojler. Szerintem pid nélkül kb. semmi értelme bármire is költeni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46017) Alvarez81 válasza fragola.6035 (#46016) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Én is leülök, 1-es. Tök igazad van, azt kifelejtettem ,hogy PID nélkül alapból sem stabil a hőfok.
Mert nálam a stabilitás adott volt a PID-del, csak nem állítgattam először... kimaradt egy változó az egyenletembóől, ezer bocsánat, tévedtem!!!

(#46018) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van bennem azért némi szkepszis a szűrők óriási hatását illetően. inkább másfajta őrlemény áll jobban vagy rosszabbul egy-egy kávénak, de azt gagyi szűrőkkel is el lehet érni, ha nem csak egyféle 18 grammos van mondjuk, hanem van mellé 16 és 20 gramm is.

darálók kapcsán is egyre több a kételyem egyébként... talán jobbak a k10-zel csinált shotok, szebb az őrlemény, jobb a kioldódás. talán. de hogy maga a kávé pont százszor annyit számít, az meg biztos. egy ereje teljében lévő kofiból a kis mazzer is zseniálisat húz, egy hanyatlót meg a k10 sem tud megmenteni. de érzek különbséget, csak nem biztos, hogy túl sok pénzt megér. és persze mindez szubjektív és kettő darab daráló alapján alkotott vélemény ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46019) fragola.6035 válasza Alvarez81 (#46017) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azt azért nem mondom, hogy pid nélkül nincs különbség a szűrők között, de ma már a pid az alap.
Jópár éve, amikor itt sokan elkezdtük a kávébuzulást, azt sem tudtuk, hogy létezik pid, de akkor még az alapanyagok is mások voltak.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46020) Alvarez81 válasza fragola.6035 (#46019) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Kollégáknak - akik hozzászoktak a jóhoz, az E61 fejes Cuadrával - áradoztam, hogy milyen ízek jöttek elő otthon, és hogy mennyit számít a PID, Nem is értem, hgy ezek a 2-3-400 ezer Ft-os gépek miért nem PID-esek, vagy legalább állítható lenne a hőfok. de amennyire én néztem a Cuadrán is csak a kazánnyomás állításával lehetne pár fokot módosítani, de az is mire elér a fejhez, ki tudja mennyi lesz a vége...

(#46021) Daneeka válasza zscz (#45960) üzenetére


Daneeka
senior tag

Aeropressel csináltam már olyat, hogy fém szűrő és 1:2 kávé:víz arány (erre már nem lehet mondani, hogy híg szerintem) de, hogy őszinte legyek nekem az a véleményem, hogy minél trébb a bab annál jobban elmaszkolja a gyengeségeit a sűrűség és egy rakás olyan kávé amit simán iszogattok presszónak (robis blendek, "klasszikus" pörkölések, "csokis ízvilág" stb.) az ihatatlan koksz ízű tré filternek vagy csak simán érdektelen. (én pont emiatt általában a gyengébb babokból nyomorúságuktól függően egyre sűrűbbeket főzök és az ilyen 1:15 - 1:17 arányokat csak ilyen száraz etiópokból meg CM filterekből csinálom) Viszont az aramo elfröcskölése meg kutyák elé szórása helyett csodálatos filter kávékat lehetne belőle csinálni.

(#46022) bl4ze válasza Parci (#46018) üzenetére


bl4ze
veterán

ha már szűrők :)

még mindig keresek új vagy használt EREDETI szimpla LM szűrőt, vagy Strada szűrőt.

ha valakinek van, dobjon privit ! :R

.:. bl4ze .:.

(#46023) Toobee válasza Alvarez81 (#46020) üzenetére


Toobee
veterán

Fejhomeronek hivjak, paljocot keressetek meg. Nelkule csak a bekapcsolastol szamitott ido alapjan lehet csapolni konstans (kozelit), de nalatom megy egesz nap.

https://barbieripnk.hu/

(#46024) paljoc válasza Toobee (#46023) üzenetére


paljoc
tag

Tak vügljagyit:

(#46025) mutyi válasza paljoc (#46024) üzenetére


mutyi
őstag

Ez egy fejhőmérő és a kifolyó helyére lehet felcsavarozni és ellenőrizni,hány fokos a fej?

(#46026) handrash válasza korpas15 (#45999) üzenetére


handrash
őstag

Én az illy-t preferáltam.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46027) Alvarez81 válasza paljoc (#46024) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Köszi,nektek,de isztában voltam azzal, hogy lehetne mérni (amúgy profi hőkameránk is van), csak persze ott a kérdés hogy minek, ha állítani úgy se tudom. Ahhoz PID-elni kellene a gépet. Alkatrészbeszerzés, jóváhagyás nem okozna gondot, csak egyszerűen így is sokkal több a munkánk, mint amit el tudunk látni. Amikor meg 3-5 perceket várok épp valakire, vagy információra, tesztfutásra, stb, akkor tudok írogatni ide, de "rendes munkát" végezni nem...(mondjuk a mai példa mutatta, hogy multitaskban a változók végiggondolása se megy).
Szóval a PID, és fejhőmérő akkor jöhet szóba, ha lenne időnk...amúgy van szétszedve egy Philips royal automata gép, amire másfél éve mondtuk azt, hogy ha lesz időnk, akkor megjavítjuk. Már azt se tudom mi volt a baja. Mármint a konkrét baja, mert egyébként minden héten volt valami gondja.

(#46028) Toobee válasza Alvarez81 (#46027) üzenetére


Toobee
veterán

Hogyne tudnad allitani. Hutocsapolas a legegyszerubb modja.

https://barbieripnk.hu/

(#46029) Parci válasza fragola.6035 (#45980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lezsibbadt az agyam ennyi dewlától (osztálytársam volt egyébként)... :DDD

a nespresso gépet kihagyom, azt hiszem. kivéve, ha lesz pár tényleg jó kapszula és az asszonynak kell reggel 6-ra. mondjuk a műsorból nem derült ki nekem, hogy melyiket kóstoltad, de lehet, hogy nem találtam meg a megfelelő részét.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46030) Alvarez81 válasza Toobee (#46028) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Na várjunk csak... Tehát, elkezdek kiengedni jó sok vizet, amivel a hőcserélő belsejében elkezdem hűteni az ott levő vizet. De ezt a kazánban, körben 3L forró víz melegíti közben. Ezek szerint, érdemben lehet hűteni a fejet, illetve a hőcserélő vizét is, ha kiengedek mondjuk 1 decit?
Mert eddig, úgy gondoltam, hogy ahhoz túl sokat kellene kiengednem ,hogy mérhető legyen. No ezt kipróbálom majd, megnézem a hőkamerával :). Viszont szerintem most inkább túl alacsony a hőmérséklet.
A kazán meg olyan 1.1-1.25 bar között mocorog. Ezen nem tudom meddig szabad emelni.

Meg ráadásul a gép szinte folyamatosan dolgozik, egyre többen kávéznak, és egyre többször.
Kinyírnak, ha elkezdek a hőfokkal is játszani. Majd jönnek panszkodni, hogy nem olyan a penny-s kávé, mint tegnap... :W

(#46031) Surda- válasza Alvarez81 (#46030) üzenetére


Surda-
őstag

Kávézókban pl mindig hűtőcsapolnak mielőtt felteszik a kart. 1 deci szerintem sok,de majd kitapasztalod.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46032) paljoc válasza mutyi (#46025) üzenetére


paljoc
tag

Az E61 fejen levő M6-os csavar kitekerése után tekerhető be annak helyére, szondázván a vízterítőre érkező víz hőmérsékletét csapolás közben, illetve a hűtőcsapolással beállítani kívánt hőfok kivitelezhetőségét szolgálja.

(#46033) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó 5 db ilyen végtelenszer újratölthető inox Nespresso kompatibilis kávékapszula, 2 db fedőmatricával, tipusváltás miatt. Ár: 8500.-

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46034) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Holnap kávéőrlő vásárlás lesz. 2 tipus jöhet szóba: Imat Lux és Graef CM802. Melyik lehet a jobb választás, ha közel egy árban van?
Köszönöm! :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46035) soldier2 válasza sz.zs. (#46034) üzenetére


soldier2
őstag

Imaton biztosan nagyok a fokozatok a rendes használathoz, bár pár ezerből megoldható a fokozatmentesítés, ugrik a gari. A 800-as Graef is fokozatos, bár állítólag kisebbek a fokozatok.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46036) adp válasza soldier2 (#46035) üzenetére


adp
őstag

Akkor mar inkabb lelit fred az alapbol fokozatmentes

(#46037) meander válasza simi.esp.28 (#45997) üzenetére


meander
tag

csemege! köszi. Jól néz ki az LM, jó hogy vettünk párat ;)

(#46038) zolnagy


zolnagy
őstag

Nincs valakinek véletlenül BKB T idomja [ilyen] 1,8"-os?
Összeraktam a Silvanot az új fűtőszállal meg a san marco szűkítővel, erre ereszt a vízbevezetésnél. Nagyítóval néztem és szerencsére nem a bojlernél, hanem a T idom rossz. Ezt kéne kicserélnem. Ha tudtam volna, rendeltem volna a fűtőszállal együtt :W
Ha egyáltalán van nekik ilyen, mert a webshopban nem találom (danettinél sem)

Vagy nem Pécsi itt valaki? Az üzlet, amit linkeltem [itt] található.
Megköszönném, ha valaki küldene egyet postán (persze fizetném)

[ Szerkesztve ]

(#46039) rallypix válasza zolnagy (#46038) üzenetére


rallypix
csendes tag

Kérdezd meg Győrben a Pneutrendet. Ők forgalmaznak Camozzi alkatrészeket. Ha nincs is raktáron nekik, tuti, hogy tudnak rendelni.

(#46040) zolnagy válasza rallypix (#46039) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi a tippet :R

(#46041) zolnagy válasza rallypix (#46039) üzenetére


zolnagy
őstag

És van nekik! Köszi még egyszer.

(#46042) Champipi


Champipi
senior tag

Csendes kapszulafőző kéne irodába. De tényleg nagyon csendes, hogy ne kapjanak frászt ha 10 perenként beindítom. Van erre tippetek?

(#46043) Deadzone41 válasza Champipi (#46042) üzenetére


Deadzone41
őstag

Egyik sem lesz hangtalan, hacsak valaki nem gyárt forgó pumpás (így hívják magyarul?), vagy manuál karos kapszulás gépet. :D

(#46044) And06


And06
aktív tag

véletlen megláttam a boltban egy garnitúra minibefőttesüveget, meg is vettem őket. 47ml-esek (vagy 49?). ma kezdődik a tesztüzem: gyorsan ki is porcióztam az yirga egy részét, majd beszámolok, hogy milyen. amúgy az yirgából kb 19,5grammal lesz szinültig, igy a 18grammos adagokkal remélhetőleg a többi fajtával sem lesz gond.

(#46045) Szyszko válasza And06 (#46044) üzenetére


Szyszko
tag

Ez az a szogletes fajta? Dobnal egy kepet? Köszi

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#46046) adpeter válasza Champipi (#46042) üzenetére


adpeter
tag

[link]

Bocs! :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#46047) And06 válasza Szyszko (#46045) üzenetére


And06
aktív tag

6szög alakú

(#46048) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ezt ismeri esetleg valaki?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46049) adp válasza sz.zs. (#46048) üzenetére


adp
őstag

7-ert mar millio fajta hazai blendet vehetsz ami friss! Es nem bolti zsakbamacska

[ Szerkesztve ]

(#46050) Szyszko válasza And06 (#46047) üzenetére


Szyszko
tag

Köszi, na akkor csak belefer 18-19 gramm, asszem en is rendelek.

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.