Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) pbalint válasza Libretom (#110000) üzenetére


pbalint
csendes tag

Jó kávéval, jó vízzel kapszulából is lehet nagyon finomat csinálni.
Nyílván az ital oldott szárazanyagtartalma alacsonyabb lesz, tehát "hígabb", így aki a testtel azonosítja a jó presszót, annak mindig csalódás lesz.
Egyébként a kapszulának szerintem van számtalan előnye is (őrleményminőség, tárolás, sztenderd főzési folyamat).

(#110002) Krajcsi válasza lszlfrng (#109995) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

2 hónapja nem kézizem, mert a K30-as késes Mestre nagyon adja testességben, mérföldekkel veri ebben az előtte használt 1zpresso Jx-prot.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az 1 perc tekergetés helyett nem élvezem, hogy csak 3-4 mp a darálás, de ha az őrlemény minősége pl. gyümölcsösségben veri a K30 kést, akkor szó nélkül tekerem a kézit. Most éppen tesztelés alatt van egy nem gyári Kony késes kézi hajtány, és rövidesen készítés alatt lesz egy gyári késes is (nem vált be a nem gyári a k30-as kés ellenében). Ha a gyári késes kézi hajtány adni fogja és az adott kávéval jobb lesz mint a K30 kés, akkor az egész zacsi kézivel lesz letekerve zokszó nélkül.
Ahogy előttem is írták, ha csak magamnak lesz a kávé, akkor kifejezetten szeretem tekerni, közben ráflashelek, hogy milyen sebességgel, milyen szögben tartva tekerve milyen íze lesz (tudom, hogy ez csak a fejemben létezik). De vendégeknek 5 kávé az frusztráló a kézivel.
De csak hogy kicsit alád is pakoljak, Flairrel tolom jelenleg (nálam tunning GC-t váltott).
Részemről nem befolyásolja az őrlő kérdést semennyire sem, hogy mivel főzöm a kávét. Jelenleg két dolog számít nálam egy őrlőnél. A kávé íze és az, hogy az állíthatóság a lehető legkisebb léptékű legyen. Ha ezt fele annyiért megadja egy kézi, akkor tekerem napi 4-5 alkalommal, egyáltalán nem zavar.

(#110003) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

leszek a lusta ellenpélda: van kinu traveller itthon, kedvelem összességében, de csak olyankor használom, amikor a baratza forté hangja nem megengedhető (= alszik a kisebbik fiam). kibírom a tekerést, de nem jó érzés úgy, ahogy egy kávét lehúzni egy manuális karossal az. a hangtalanság viszont odaver, a fortéhez képest különösen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110004) Libretom válasza pbalint (#110001) üzenetére


Libretom
aktív tag

Szerintem nem egyszerűen a testesség szegényes. (Nem éreztem hígnak a kávét.) Úgy tudnám érzékeltetni, hogy a gyors átfolyás miatt nem 4-5 féle zamatot, ízt érez az ember, hanem kb. kettőt. Persze azonos kavéval kellene párhuzamosan próbálkozni, de szerintem nem kétséges az eredmény. 8 mp átfolyásból nem jöhet ki kiváló, legfeljebb élvezhető kávé.

(#110005) pbalint válasza Libretom (#110004) üzenetére


pbalint
csendes tag

Egymás mellé téve a kettőt valószínűleg a karos gépen készült presszó jobb lesz. Saját kontextusában szerintem vannak nagyon jó kapszulák.

(#110006) RetepNyaraB válasza Cathfaern (#109993) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem a csapágy műanyag, csak a felfüggesztés. Az semmit se kopik, legfeljebb 20 év alatt megöregszik.
Ettől még lehet rosszabb, csak nem a műanyag részektől, hanem akkor mégis más konstrukció.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110007) bbuffy válasza pbalint (#110001) üzenetére


bbuffy
senior tag

a kapszulás egy ökológiai böszme nagy lábnyom, innentől kezdve abszolut nem ajánlott sztem. már aki egy kicsit is odafigyel. amellett hogya pofátlanság határait súrolja, árfekvésben. izben meg a béka segge alatt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110008) bbuffy válasza Parci (#110003) üzenetére


bbuffy
senior tag

nem bírom ki. :DDD ilyenkor is jó az NZ, nálunk meg sem rezzen a gyerek a hangjára.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110009) RetepNyaraB válasza bbuffy (#110007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez vékony jég, hisz a kv termesztés maga egy ökokatasztrófa (monokultúra, vízfogyasztás). A kapszula fajlagosan a legkevesebb kv-t igényli, tehát zöld :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#110010) bbuffy válasza RetepNyaraB (#110009) üzenetére


bbuffy
senior tag

Neb... :) ott a műanyag burkolat. innentől kezdve kutyaütő. Ami 90százalékban megy a kukába!! nem is szelektív.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110011) Flashback válasza Libretom (#110004) üzenetére


Flashback
addikt

Próbálj rá valami kis manufaktúrás kapszulára.

- Engedj át a gépen egy negyed pohár vizet üresen
- Rázd össze a kapszulát használat elött.
- Mérd a kifolyó kávét mérleggel: 11-16gr-nál ne legyen több.

Ez a legtöbb amit tehetsz hogy kihozd a maximumot a kapszulás kávéból. A legnagyobb elönye hogy kényelmes, más nincs. Az ár pedig hosszú távon fájdalmas 50gr kávért fizetsz 800-1500 forintot. Ez 16000-30000 forintos KG-os ár.
Inkább kotyesz + valami alap kézi örlö.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#110012) Parci válasza bbuffy (#110008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te, én egy kony elettronicót adtam el a forté mellől, szóval tényleg nem hoz lázba az NZ :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110013) pbalint válasza bbuffy (#110010) üzenetére


pbalint
csendes tag

Az új kapszulák aluminiumból vannak. De szerintem kávézás kapcsán pont felesleges környezetvédelemről beszélni, minden részletében van rengeteg pazarlás és szennyezés. Persze mindenki más oldalról közelíti meg, nincs is ezzel gond :)

(#110014) norkov84 válasza lszlfrng (#109995) üzenetére


norkov84
tag

Bő egy éve csak a Kinu Simplicity-m van. Mazzer Majort váltott, napi 4 duplát tekerek vele, R58-hoz.
Továbbra is szeretem, nem hiányzik a Mazzer, pedig kb. 25-30kg kávét letoltam már rajta.

(#110015) ferkoboy válasza lszlfrng (#109995) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

GC mellé van Je-plus. Napi 1-2-3x presszó, kb 80-90%-ban 25g-os (Vst) kosárral, 2 személyre. Korábban 2x 2-3 presszó 15g kosárral. Mostanában inkább már világos pörkölésű KV. Érezhetően nehezebb tekerni mint a sötétebb pörköléseket (általában). De így is a 25-ös kosár kb 120-130 tekerés. A GC minden jóval megtámogatva - ŰrGC. Igényli a finomabb örlést.
Nem megterhelő. Néha vendégség 6x 15g kosárral - ott nem voltam teljesen Boldog. :) 25-ös kosár sokat segített az igények maximális kielégítésén - pár klikkel (2-3-4) durvább őrleményt igényel mint a 15-ös.
Ott jött egy M. MiniE - de nem igazán használom. Jobb a kézi hajtány eredményét kortyolni. :) (nekem) No meg itt tényleg 0 pangó, kisöpörhető fullra. MiniE valahogy még nem az én világom. Ki kellene majd próbálni ssp vagy Fio késekkel. (Akad azért pangó szétcsavarva.)

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#110016) bbuffy válasza Parci (#110012) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem is azért irtam, csak úgy a tulajdonsága képpen. Félig viccesen. De a továbbiakban tényleg tartózkodom ezektől.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110017) bbuffy válasza pbalint (#110013) üzenetére


bbuffy
senior tag

Fokkal jobb. látszik régen kávéztam junk ot. Amúgy összességében igazatok is lehet, ha a kitermelést is annak vesszük.
Le kell szokni lassan.
Egyik rokonom pont nemrég lépte meg amúgy. Egy hónapig szenvedett, de állítása szerint jobban érzi magát, újra rendesen alszik/kel.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110018) #75655680 válasza bbuffy (#110017) üzenetére


#75655680
törölt tag

Nekem nehéz lenne, mert nem a koffein tartalma miatt iszom, hanem az élvezeti értéke, íze miatt. Ezért nem is iszom reggel. Nekem azzal a rohanással nem fér össze. Munkanap végen, nyugodtan húzok egy duplát, leülök és megiszom. Afféle szertartás, jutalmazás. Csak mert finom.

(#110019) Silent77 válasza bbuffy (#110017) üzenetére


Silent77
veterán

Kizárt, hogy letegyem.
Én sem a koffein miatt iszom, nincs rám hatással. Imádom az ízét. Napi 3-4, esetleg 5.

Ugyanitt 4db Danesi csésze eladó. 4000ft.
Személyesen Szolnokon vagy Foxpost 800ft.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#110020) lszlfrng


lszlfrng
csendes tag

Mielőtt kérdeznék átolvasom az eddigi hozzászólásokat (nagyjából), de valamiért nem találok meg minden szálat. Ez után is keresgéltem, de nem találtam megoldást.

Visszafele tudok "fúrni" de ellenkező irányba elég keserves (levéltől az ágak felé OK, de egy ághoz tartozó leveleket szenvedés megkeresni). Gyakori, hogy a kulcsszó benne van a kérdésbe, de a válaszokat már nem találom, mert az már nem említi a kulcsszavakat.

Fórum használattal kapcsolatos kérdés:

- hogyan lehet - legkönnyebben - úgy keresni, hogy megkapjam egy új kérdésre/témára adott válaszokat/hozzászólásokat?

(#110021) Parci válasza bbuffy (#110016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugodtan írhatod, nem kell semmitől sem tartózkodni.

ijesztő egyébként ez az NZ-akármi. nekem semmi bajom vele, tök jó, hogy van, ha nem lettem volna túl a robur-kony vonalon előtte, nyilván akartam volna. így meg közömbös. pláne nem okoz bennem frusztrációt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110022) zolnagy válasza bbuffy (#110017) üzenetére


zolnagy
őstag

Rám sajnos hatással van, nem is alszom jól, ezért ebéd után egy kávé, utána semmi. De leszokni nehéz lenne, mert finom.

Más.
Ahogy már említettem, nálam van kölcsön egy NZ. Ma volt az első teszt, gyakorlatilag ugyanabból a kávéból ugyanannyi mennyiséget őröltem (PY Etiop Guji Shakiso) vele és a saját Mazzer Minimmel (F64 EVO késes). Kíváncsi voltam, hogy ízben mennyire más a két produktum. Nos meglepődtem, de elsőre nem tapasztaltam kiugró különbséget ízben. Talán a NZ kicsit összemosta az ízeket, a MM meg nem, de annyira minimális volt a különbség, hogy ha nem egymás után kóstolom, akkor észre sem veszem. Mindenesetre mindkettő finom volt.
Folyt köv. Most a hosszú hétvégén lesz időm kísérletezni.
Megnéztem a betöltött, kiadott mennyiséget. Most a mazzer nagyon pontos volt, de a gyakorlatban +/- 0,1g. A NZ is itt van kb. Tehát ez ua.
Ami még érdekel, hogy a valódi visszatartása mennyi az őrlőknek (nem jut eszembe a magyar szó, retention). Tehát, hogy kipucolom a késeket és mennyit tart bent. Ez a mezzernél kb 1,5 g emlékeim szerint, de kiderül.

(#110023) zolnagy válasza zolnagy (#110022) üzenetére


zolnagy
őstag

Videok:
NZ: [link]
MM: [link]

(#110024) Silent77 válasza zolnagy (#110023) üzenetére


Silent77
veterán

NZ-nél nem láttam jól. 18.88?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#110025) zolnagy válasza Silent77 (#110024) üzenetére


zolnagy
őstag

Igen annyi. De ez csak egy próba. Következőnél fordítva lesz. Tegnap reggel pl a mazzer tartott ennyit bent. Mindenesetre mindkettő elég pontos ebben.

(#110026) iatti válasza zolnagy (#110025) üzenetére


iatti
aktív tag

az nz-t gondolom kitisztított állapotban vetted át. ez a videó hányadik darálás volt vele? mert ennyi tized csak az elején van benne difi,amíg nem daráltál vele 3-4-et. a pangó amit felvesz kb0.5g. utána már csak 1-2tizedet ugrál jobbra balra a kiadott mennyiség. az én minim is jól kiadja a betöltött mennyiséget,de ott is van 3-4-5 darálás amire a falcokba beül a kávé. ott nem néztem sose mennyi a pangó súlya. persze itt pöcsölni kell a garattisztítással. nálam igazából az nz előnye annyi,hogy csendesebb meg kevesebb mozdulattal megvan a végeredmény. ízek analizálásába nem merek belemenni,ehhez kevés vagyok :DD .

(#110027) zolnagy válasza iatti (#110026) üzenetére


zolnagy
őstag

Napi használatban volt a NZ, nem volt előtte kitisztítva.
De ahogy írtam, ez az egy teszt semmit nem árul el erről, van, hogy a mini tud ennyi különbséget. Amikor a NZ otthonában néztük, akkor pl levesebb volt. (az is lehet, hogy az út alatt valamennyi kirázkódott belőle és most egy picit visszatartott)
Szóval eddig a fazit az, hogy mindkettő tökéletesen jó a feladatára. A NZ-nél nem kell söpörni, úgy is OK. De ahogy látszik, a Verti féle tölcsérrel együtt a mininél is csak a garatból kell kétszer seperni és egyszer ráindítani.

Ami engem izgat, az hogy mennyit tart bent ténylegesen.
Ehhez mindkét őrlőnél leszedem a felső kést, kitakarítom, porszívózom a maradékot belőle, aztán meglátjuk. Érzésre itt a NZ fog nyerni.

Holnap reggel megcsinálom a tesztet. Az őrleményt pedig most a 9baristán fogom megkóstolni, mert azt is kölcsönkaptam egy hét tesztre.
Már használtam a héten, azt kell, hogy mondjam, hogy egy zseniális kis szerkezet. Az ilyen egyedül kávézós embernek, mint én, lehet, hogy a tökéletes választás lenne, ha most akarnék eszközt venni újonnan.

Ízekhez amúgy én is kevés vagyok, de azt el tudom dönteni, hogy valami ízlik, vagy sem, ill, hogy valaminek más-e az íze, vagy ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#110028) iatti válasza zolnagy (#110027) üzenetére


iatti
aktív tag

nz-nél könnyű kivenni az alsó kést is. nálam fél év használat után volt az alján felragadva egy kevés kávé. meg a csőr körül egy minimális.

(#110029) bbuffy válasza iatti (#110028) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nálam egy év alatt sosem volt szétszedve. Vajon kéne?

Mostanában jártam pár helyen ahol elég jó géppark van beüzemelve. Értem ezalatt hogy e61 gép, Jó darálók, (NZ is), és az állapítottam meg hogy az emberek trehányak. Lehet csak én vagyok túl mániás, de nálam mindig tiszta minden kávés cucc. Van ez a 30mp -s szabály, mindenkinek elmondom persze. Aztán ahogy érzik. De rossz látni csillogó gépeket, putri foltosan, koszosan. Nz n egyik helyen olyan ótvar dzsuva állt hogy legszivesebben letakaritottam volna. Nem kávézóról van szó, hanem otthoni szettekről.
Botrány :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110030) iatti válasza bbuffy (#110029) üzenetére


iatti
aktív tag

szerintem szedd szét. már csak kíváncsiságból is. engem is érdekelne. meg azért a kávé egy zsíros anyag,megelőzendő a penészesedést. ismerősöm autómatákat üzemeltet. láttam már szép algás víztartályokat,meg penészes fejegységeket. /persze nem nála:DD/

(#110031) zolnagy válasza iatti (#110028) üzenetére


zolnagy
őstag

OK, majd holnap akkor meglesem.
Egyébként csináltam az előbb egy második őrlést a NZ-val, itt már más a helyzet: [link]
Nem terveztem most délután kávét inni, mert a délelőtti 2 dupla kicsit felturbózott, de kívántam egy 9 Barista kávét. 18g-ból 36g lett, pont 1:2 arány, lehet korán vettem le a tűzhelyről? (a video végén vettem le) 120g vizet töltöttem bele.
Amúgy finom lett: [link]

(#110032) cotagg


cotagg
tag

Niche tulajok, NFC disc-kel kapcsolatban mi a verdikt? Én még anélkül vettem és használtam sokáig. Próbálgatom egy ideje, váltogatok oda-vissza, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy jobb vele. Hiába kevesebb a fines és egységesebb a részecske méret (vagy mi a túró magyarul a particle size).

(#110033) verti1 válasza bbuffy (#110029) üzenetére


verti1
tag

Semmit nem ér a drága géppark ha mocskos.

(#110034) zolnagy


zolnagy
őstag

Van nálam egy Kitchenaid Artisan javításon. Már elkészültem vele, csak a burkolatot kell rátenni. Gyakorlatilag két Gaggia bojlerrel van megoldva a dual boiler, így a gőz nem az igazi itt sem. Akit érdekel, készítettem a belsejéről egy rövid videot: [link]
Ami negatívumot eddig látok:
1. a gőzölés nem az igazi ezzel a bojlerrel
2. a gőz bojler alsó része is alu, ami a gőz szolenoid és a gőz túlnyomásszelepnél már kráteresedett, így tömítetlen is volt első összerakásra. Kénytelen voltam kúposra munkálni a járatokat és vastagabb O gyűrűt használtam, így jó lett, de hülye egy megoldás (olcsó).
3. a csepptálca bár jó széles, de alacsony, kicsi, nagyon hamar tele lesz, QM0650 feeling

[ Szerkesztve ]

(#110035) lszlfrng


lszlfrng
csendes tag

Fiorenzato F4 ECO amit az ebay-en láttam. A Fiorenzato katalógusában is szerepel, az utolsó oldalon és talán ez a legegyszerűbb darálójuk.

Elég jókat olvastam itt a fórumon a Fiorenzato F4 sorozatról, de ilyenről még nem írtatok. A ECO ara utalhat, hogy nincs benne a programozható elektronika vagy más költségcsökkentés is van rajta?

Az elektronika nálam az nem lenne probléma (sőt), ha a minőség nem csorbul a standard Fiorenzato F4-hez képest. Vagy akkor inkább caffe35.hu-tóll a Fiorenzato F4E Nano picivel drágábban.

Van olyan aki régebb óta használ ilyen gépet?

[ Szerkesztve ]

(#110036) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Eladó apróságok:
[link]
-4db Danesi csésze 4000ft
- Subminimal Nanofoamer + 2db tartalék habosító. 12000ft [link]
- Pangó pumpa, Fiorenzato Allground-hoz vettem. 8000ft [link]

Foxpost 800ft.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#110037) joe_banana


joe_banana
újonc

Udv!

A kozeljovoben tervezek Budapestre egy rendelest innen:
https://koffiebranderijdekoepoort.nl/

Nekem egyedul eppen hogy csak megeri a szallitasi koltseg miatt, de gondoltam bedobom, ha valakit erdekel valami, megoszthatnank a szallitast es mind jobban jarunk.

Mivel kozvetlenul Magyarorszagra nem szallitanak, egy nemet csomagtovabbito raktaron at menne a dolog. Igy a teljes szallitasi koltseg vegso sulytol es rendelesi ertektol fuggoen kb. 20-25 eur.

Bizonyos termek kategoriakra adnak mennyisegi kedvezmenyt, peldaul raktaron levo nyers kavebol -10%-rol indulunk a listaarhoz kepest, mert en 11kg folott rendelek eleve. Ha kozosen elernenk a 20kg-t, mar -20%. Porkolt kavera ugy latom, 3kg felett -5%.

Elso rendelesem lesz toluk, igy a minoseget nem ismerem, de ranezesre korrekt cegnek tunik.

(#110038) Krajcsi válasza lszlfrng (#110035) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Ha már ebbe az irányba kacsintgatsz, akkor érdemes lenne egy használt Mazzer Super Jollyt venni (65.000-110.000 Ft állapot és benne levő kés alapján) és bele rakni egy új F64 Evo kést (12-13.000 pénz).
Itt a fórumban rengeteg jót írnak erről a párosról. Ki lehet fogni jó darabokat, ha szerencséd van, akkor egy fragolán átment, felújított darabot foghatsz ki. Nem tudom, hogy mostanában vállal-e mazzer tunningot, de ha van ideje, akkor meg is csinálja neked.
Ugyan ezen a vonalon még érdemes Mazzer Majort 151C késsel vadászni, azt is nagyon dicsérik errefelé. 80.000-120.000 körül van a gép és 16-18.000 pénz a kés ha jól emlékszem.

(#110039) iatti válasza cotagg (#110032) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam benne van. az elején vettem ki pár darálásnál mikor megjött, de kipattogott időnként egy egy kávészilánk. a particle size/vagy mi a szösz/ vizsgálatot viszont nem végeztem el. :B

(#110040) Parci válasza verti1 (#110033) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmit sem ér a drága géppark, ha mocskos... a felsőszűrő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110041) bbuffy válasza Parci (#110040) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na az a halálom. Van egy ismerősön, pont nála voltam múlt héten, olyan kv réteg volt az e61 felsőszűrőn hogy kb behánytam. Egy fejöblités, és egy törlés ez pont 5 mp. Nem is értem ezeket az embereket. Vegyenek Szarvasit.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#110042) Erdei88


Erdei88
veterán

Tejkiöntőből van esetleg ajánlott márka, típus?
Eddig kettőt néztem, az egyik Motta Tulip 500ml a másik a hőmérős Sage.
Hagyományos inox vagy fekete lenne a cél színben, de ez az annyira nem releváns

(#110043) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Szeretném a kávézásom egy kicsit magasabb szintre emelni. Abszolút kezdő vagyok a témában. Egy ideje már bújom itt a témát, hogy számomra melyik gép lenne a legjobb választás, de úgy érzem kicsit elvesztem benne.TB1 és GRAEF 702 kombóról mi a véleményetek? A keretem olyan 100-150k lenne. Az egyik ismerősömnél egy sage barista express géppel készített kávét kóstoltam. Ennél a szintnél egyelőre nem igazán vágyom nagyobb dolgokra.

(#110044) Toobee válasza Cool Face (#110043) üzenetére


Toobee
veterán

Mennyire merev ez a keret? Én szoktam olvasgatni, hogy azért nem fenékig tejfel az a TB1, az új ráadásul 30 mp maximális pumpaidőt tud, utána leáll. Ezen nem tudsz változtatni, ha jól értettem. Szóval ha egy mód van rá, picit emelném a keretet, úgyis az lesz a vége, hogy jobb gépet akarsz majd, akkor pedig buksz az előző eladásával, plusz az újat is meg kell venni.
Rancilio Silvia E V6 Kávégép + Lelit Fred őrlő
Lelit Glenda PL41 PLUST Espresso Kávégép + Lelit Fred örlő
Mindkettő 259ezer csomagban. Vagy picit olcsóbban esetleg ez Lelit Anna PL41TEM Espresso Kávégép + Eureka Mignon Manuale Kávéőrlő
Itt hátrány az 57 mm-es kar, limitáltak a lehetőségek.

https://barbieripnk.hu/

(#110045) Krajcsi válasza Cool Face (#110043) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Ha csak presszó vonalon mozogsz, akkor Flair classic nyomásmérővel + 1z presso Je vagy Je plus. Ez így újonnan 150.000 vagy 180.000, használtan olcsóbbra kijössz. Flairt szoktak árulni hardver aprón és facebookon is a barista eszköz piacon.
Ezzel kb. kimaxoltad a dolgot 400.000 Forintig, úgy értem az alatt nem nagyon tudsz olyan gépet/darálót venni, ami finomabb presszót készít ízre.
Csak hát tekerni és nyomni kell :D
Valakinek fun, valakinek nagyon nem.

(#110046) verti1 válasza Parci (#110040) üzenetére


verti1
tag

Meg a kosár, a vízterítő, a kar…. és pudvás az őrlő… Tisztán kell tartani a dolgokat, pláne ha hardcore nézzük a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#110047) looser


looser
addikt

Jó, hogy szóba került a tisztítás. Kiszedem a felsőszűrőt és a tartót is (Tersonetes vakszűrőzés után) és mind citromsavban, mind külön újabb tablettával áztatom; illetve most még szódabikarbónával is próbáltam, mert a Totalcaron egy ramaty karburátorral is csodát tett, de ez sem hozott eredményt. A felsőszűrőtartót lecseréltem rézre és kapott egy IMS felsőszűrőt is a Baby, de a kazánalsót az istennek sem tudom ***mentesíteni. Arctisztító vattakorongot tettem rá; ha kivesszük a víztartályt, akkor hátradönthető pár fokkal. Egyik sem segített. Kapirgálni csak óvatosan próbáltam, nehogy sérüljön. Nem vagyok különösebben elégedett a végeredménnyel. Ti hogyan tisztítjátok a kazánalsót?

***=fogalmam sincs milyen fehér és szürke lerakódás.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#110048) konzumpro válasza looser (#110047) üzenetére


konzumpro
senior tag

Milyen vizet használsz?

(#110049) looser válasza konzumpro (#110048) üzenetére


looser
addikt

Csapvizet.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#110050) zolnagy válasza zolnagy (#110031) üzenetére


zolnagy
őstag

Megcsináltam a bent maradó kávé tesztet mindkét őrlőnél.
Először azt csináltam, hogy a kipiszkált őrleményt lemértem, mint itt a videon: [link]
Tehát a NZ-ből ugyanígy kinyertem a bent maradt kávét, a mazzerből pedig kipiszkálva és többször fejre állítva nyertem ki. A mazzernél nem akartam a késeket kiszedni, mert ott most olyan jól sikerült hézagolókkal berakni, hogy nem akartam még egyszer nekiállni.
Nos a lemért mennyiségek így:
NZ: 1,75 g
MM: 2,45 g Ha a késeket is kiveszem, akkor alatta is lett volna még egy kicsi (az eddigi késcserés tapasztalataim szerint), érzésre kb. 3g lett volna a végeredmény.
Képek: [kép] [kép]
Aztán összeraktam az őrlőket és megnéztem, hogy így tisztán mennyi ragad bent.
Megosztom az eredményt, de nem összehasonlítható sztem, mert míg a mazzernél összerakás után ugyanaz az állás ugyanazt az őrleményfinomságot hozta, a NZ-nél sokkal finomabb lett. Ezért őröl olyan sokáig a NZ a videon. Ezután kalibráltam a NZ-n, hogy a szétszedés előtti 24-es álláson hozza ugyanazt a finomságot. Addig addig állítgattam, míg elfogyott a kávém :)
Így most már többet nem tesztelek a hétvégén.

Videok:
NZ: [link]
MM: [link]

A fazit számomra az, hogy a NZ egy nagyon kényelmesen használható otthoni őrlő, jó őrleményminőséggel, megértem, miért szeretik a tulajok.
Én viszont nem éreztem a késztetést, hogy lecseréljem rá a minim.
Ez annak is köszönhető, hogy a minimet is elég kényelmes használni és őrleményminőségben sem éreztem rosszabbnak (F64 Evo késsel). Persze a mini gyári állapotában nem lenne ez, mert a gyári mini kés sztem rosszabb, ill a Veri féle tölcsér is kell a kényelmes használathoz.
Méretben kb egyforma helyet foglal mindkét őrlő, ha nem számoljuk a mazzer tálcáját.

Köszönöm Peteragos topiktársnak, hogy kölcsönadta a NZ-t és a 9Baristát! :R
A 9Baristát továbbra is zseniális kis szerkezetnek tartom. Ezzel tökéletes eszpreszót lehet készíteni mindenféle elektromosság nélkül. Ilyet tud a Robot, vagy a Flair is, de ott több mindenre figyelni kell, ezt meg csak felteszi az ember és elkészül a kofi. Persze ennél nem lehet nyomásprofilozni, míg azoknál meg igen. Kinek mi. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.