Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) soldier2 válasza Bazsee71 (#44998) üzenetére


soldier2
őstag

Sajnos az adóval terhelt ár vonatkozik EU-n belülre, azt kell kifizetned, itthon meg nem kell rá vám, meg áfa. Ha kivársz, a Brexit-el ez változhat, de amilyen alaposan készülnek, nem lesz belőle gyorsan semmi :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45002) Bazsee71 válasza soldier2 (#45001) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat! Egyébként még incl. VAT is jó ár, mert így is 5.500,- Ft a LM Strada, ami konkrétan VST. Egyik barátommal rendelnénk, 50 GBP felett pedig ingyenes a posta EU országokba. :)

A fórumot olvasgatva nem tudom melyik kellene, a 14g vagy a 17g méret, mert a Renekával nekem tökéletes a 17g-ból készült kávé, a 17g-os Stradab pedig ahogy látom inkább több kell. Lehet próba lesz, és a nyertes marad, de még alszok rá párat (mint a jó vevő :DDD ).

Az illetőnek pedig a Vario-t nem ajánlottam, egyrészt az ára miatt, másrészt a frissebb darabokról tényleg nem jókat írnak.

Szerk.: de ugye akkor belemegy a LM Strada a Gaggia karba?

[ Szerkesztve ]

(#45003) And06 válasza Bazsee71 (#45002) üzenetére


And06
aktív tag

nekem van egy LM Strada 17g-s. ugyanez a kosár VST felirattal 18grammos. :) olaszos pörkölésből a névérték fér bele nálam GBn. világos pörkölésből ~1,5-2grammal többel lesz tele.
van egy VST 15g-s kosaram is, gyanitom az meg a 14g-s Stradaval azonos méret, ez pont jó újhullámhoz, mivel 17-18g fér bele. én mind2t használom, de többet a 15öst, mivel többnyire világos pörköléseket húzok.
amúgy annyi a különbség a VSThez képest, hogy Stradaból nincs ridgeless, ha jól tudom.

(#45004) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#45002) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Belemegy.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45005) Toobee válasza Bazsee71 (#45002) üzenetére


Toobee
veterán

E61 rotoba nekem a 14-es vst valt be, mivel tobb is belemegy. Egyedul kavezom, a tobbi nagy lenne. Egyeni preferencia, ezt senki nem tudja helyetted eldonteni. Jol emlekszem, hogy a Gaggia overdose parti? Vagy csak szimpla eseten?

https://barbieripnk.hu/

(#45006) Bazsee71 válasza And06 (#45003) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, itthon egyelőre olaszos felé húzok, de ez még nagyon az eleje. Az angol webshopban is azt néztem, hogy ami van VST az ridgeless, a Strada pedig hagyományos. Nekem teljesen jó az utóbbi is.

Toobee: próba lesz úgy érzem, az overdose kérdéséről pedig sajnos nem tudok nyilatkozni. :)

(#45007) Daneeka válasza soldier2 (#44997) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi! Megtaláltam közben, hogy a felső darálót lehet állítani. Ez hasonlóan nagy ugrásokra képes mint az alátétes állítgatás vagy ilyen fokozatok közti mikro "hangoló" állítás?

Pangó nem izgat, tőlem el lehet benne úgyhogy pofozgatni nem fogom viszont adagonként darálok amíg ki nem jön minden belőle szóval minden darálásom végén lesz némi üresjárás.

(#45008) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Az illy kávék ajánlottak? Vagy hasonló áron van nála jobb?

[ Szerkesztve ]

(#45009) ronin s8 válasza korpas15 (#45008) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ajánlottak, de hasonló áron vannak jobbak is.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45010) Bazsee71 válasza Daneeka (#45007) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha hasonló a belső kiképzése, mint a 702-esé, akkor csak ráindítással nem fog kijönni a pangó őrlemény, kell egy kis paskolgatás.

(#45011) soldier2 válasza korpas15 (#45008) üzenetére


soldier2
őstag

Ha friss akkor jó lehet de a hónapok óta csomagoltat nem menti meg a védőgáz sem. Amint előttem írták annyiért van azért jobb is.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45012) levytee válasza Bazsee71 (#44995) üzenetére


levytee
csendes tag

Ja az lett volna az igazságos,ha megvettük volna 3-4 mindenkinél lett volna 3hónapot.Itt a főnök mindent megvesz az orrunk elől. :-)

levytee

(#45013) adp válasza korpas15 (#45008) üzenetére


adp
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezt
10 ezer ft-os kilóáron már jó eséllyel kapsz sokkal jobbat, nembeszélve arról, hogy támogatod a magyar pörkölőket

[ Szerkesztve ]

(#45014) Parci válasza levytee (#45012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még lehet, hogy ez lesz a sorsa. tőlem megy bazseehoz, aztán ő is ráun stb. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45015) levytee válasza Parci (#45014) üzenetére


levytee
csendes tag

Helyes :-)

levytee

(#45016) hifis50 válasza Parci (#44996) üzenetére


hifis50
csendes tag

A Strietman nagyon egyszerű felépítése, hogy ugyanis a rézcső a kazán és a fej egyben, továbbá a fűtőszálak a fejet fűtik direktben, azt eredményezik, hogy a gép hőtanilag nagyon pontos és stabil. Tehát piddel annyira jó ebből a szempontból, mint egy akármilyen kihegyezett nagygép. (Sőt még jobb, mert itt a rézcső ugyanakkora hőmérsékletű, mint a víz, tehát a pid nem is relatív hőfokot mutat, hanem a valódit, ami a kávéra megy.)
A Caravelnél nem ennyire direkt a kapcsolat, bár még mindig sokkal jobb, mint egy kazános gépben. De az biztos, hogy a pid itt is elengedhetetlen, ha a hőmérsékletet kézben akarod tartani.
Pidelni a Strietmant a nyitott kazán miatt nagyon könnyű, a Caravelnél azt gondolom, kell egy kicsit ügyeskedni, hogy hogyan, hova helyezd el az érzékelőt.

(#45017) Parci válasza hifis50 (#45016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a caravel is nyitott bojleres, miért nincs jó helyen a víztartályban?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45018) hifis50 válasza Parci (#45017) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ahogy néztem a szerkezetét, a nyitott kazán a fej mögött van, tehát nem nő össze a kettő teljesen, mint a Strietmannál. De ez csak feltételezés (mármint az, hogy itt a fej önállóbb életet él a hőmérsékletét tekintve).
Jövő héten, ha igaz, én is kapok Kávékalmártól egy Caravelt próbára, azon lehet gyakorlatozni, mi merre.

(#45019) hifis50 válasza Parci (#45017) üzenetére


hifis50
csendes tag

Újabb válasz, mert az előző nem a kérdésedre vonatkozott, félreértettem a dolgot.
Szerintem is itt is a vízbe kell lógatni az érzékelőt, de hol vezeted ki? Nem tudom, van-e luk a fedélen, ahol ki lehet bújtatni. Ha nincs, ki kell fúrni valahol, de azzal az eredetiség csorbul.

(#45020) Parci válasza hifis50 (#45019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fedele oldalirányban nyílik, szóval csak nem lesz tökéletesen bezárva. ennyi belefér. te mit vettél a strietmannhoz pontosan?

ami a fejet illeti: én úgy fantáziáltam, hogy ez egy hulla primitív szerkezet és alig van benne anyag, magyarán a kazánban lévő víz hőmérsékletén nem sokat változtat. no meg lehet egy nagyon rövidet üresen csapolni a shot elején, akkor pláne felhúzza a fejet (és mivel nem áramlik be hideg víz a kazánba, mint a pumpás gépeknél, ez nem borít fel semmit).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45021) hifis50 válasza Parci (#45020) üzenetére


hifis50
csendes tag

REX C100, PT100 vízhatlan, rozsdamentes, hajlékony szenzorral.
Link

(#45022) Parci válasza hifis50 (#45021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz. még nem tudom, hogy hogy fogom ezt civilizáltan megoldani, hogy ne úgy nézzen ki, mint régen az asztalom a kibelezett pc-vel :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45023) Ábi válasza Parci (#44996) üzenetére


Ábi
tag

Grat!
Mi volt a tapasztalat a vendég Caravellel?

(#45024) Ábi válasza Parci (#45022) üzenetére


Ábi
tag

Kiváncsi vagyok az eredményre!
Nagy különbségeket eddig nem éreztem egy fűtési cikluson belüli ingadozásnál, de érdekes lehet a dolog.
Optikailag nem lesz egyszerű megőrizni a szépségét a PID-del...

(#45025) edk-


edk-
őstag

Azt írják a graef.hu-n: ,,2016. október 7-én INGYENES kiszállítás és AJÁNDÉK manuális késélező az internetes vásárlás napja alkalmából!''

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45026) adp válasza edk- (#45025) üzenetére


adp
őstag

amúgy ez a greaf kávéfőző jó?? milyen presszógépeket gyárt? az a tekervény az olyan akar lenni mint a rézcsőtuning?

(#45027) soldier2 válasza adp (#45026) üzenetére


soldier2
őstag

Rossz link. Engem anno lebeszéltek a graef kávégépről.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45028) adp válasza soldier2 (#45027) üzenetére


adp
őstag

[link]
Nem tudom mi volt a gond a linkkel de így elvileg jó.

Ránézésre nem tűnik pedig gagyinak. 58-as a szűrő méret is, dupla kazán, előáztató is van, nagy víztartály, manométer stb.

[ Szerkesztve ]

(#45029) soldier2 válasza adp (#45028) üzenetére


soldier2
őstag

Nem dupla kazán, dupla thermoblock. Tovább nem olvastam, egylbként nekem a ház sem tűnik bizalomgerjesztőnek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45030) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Kicsit büszkélkedek, ha lehet.

Tegnap eljött hozzám Pécsre a Mantrából Győrfi Gyula, hogy megnézze az "alkotásomat". :)

Bevallom, benne volt a zabszem a seggemben eleinte, mert kicsit szkeptikusnak éreztem az attitüdjét. mivel azt fejtegette, hogy szerinte nem jó, hogy nem csak oszlatja az eszköz a kávét, hanem valamilyen mértékben tömöríti is a pogácsát. Én persze érveltem azzal, hogy ennek mértéke bizonyos keretek között ugyan, és fix lépésekben, de meghatározható. Tehát megnyugodhat, marad mozgástér a kézi tömörítésre. Viszont ettől még nem éreztem, hogy meggyőztem volna az elméletemről.

Csapoltak kettőt, amit ezzel készítettek elő, de ezek olaszos pörkölésű babokból készültek, és Gyula szerette volna megnézni, hogy mi az eredmény egy kényesebb világos pörköléssel, úgyhogy kért egy nyitott kart a Pécsi Kávé amúgy nagyon készséges baristáitól, és meg is kapta úgy, hogy a szűrőben ott volt az őrlemény közvetlenül a darálóból, mindenféle előkészítés nélkül.

Én mondtam neki, hogy ne csináljon vele semmit, csak helyezze rá a szűrőre az eszközt, és forgassa meg mindkét irányba. (óramutató járásával megegyező, majd ellentétes)

Ekkorra már kisebb volt a tömeg és az egyik barista is figyelni kezdte a ténykedésünket. Amikor azt mondtam, hogy ne igazgasson a szűrőben semmit, csóválni is kezdte a fejét, hogy úgy szerinte biztosan nem lesz jó, de ha már kísérletezni jöttünk, hallgattak rám.

Felhelyezték a kart, elindították a csapolást, és behasaltak a gép alá, hogy nézzék a nyitott karral a lefolyást.

Aztán Gyula csak annyit mondott, hogy akkor szerinte meg is vagyunk, és a hangsúlyból arra következtettem, hogy akkor a "tetszés elnyerés" most nem jött össze, sőt már azon is gondolkodtam, hogy legalább én örülök az enyémnek, meg a tapasztatatnak, de aztán mosolyogva hozzátette, hogy "engem meggyőztél". :)ű

Nem vagyok én senki, főleg nem szaktekintély, vagy akár csak egyszerűen mindent tudó hobbista, de ha másért nem, már csak ezért is megérte belekezdeni a kísérletezésbe. És erre az érzésre csak ráerősített egy fórumtárssal folytatott telefonbeszélgetés, aki már 2 napja használja is a cuccot. Jól esett hallani, hogy ő is nagyon elégedett vele. Az egyetlen csalódást az jelenti számára, hogy az 58,6 mm-es tamperét nem tudja ráállítani, mert csak 58,5-ös a tartórész átmérője.

Ezen majd még próbálok alakítani, hogy növeljem a kompatibilitást.

Csak el akartam mesélni. Remélem, nem hat visszásan.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#45031) adp válasza soldier2 (#45029) üzenetére


adp
őstag

Oldalrol irtam ki ezt. Nem vagom milyen lehet a belseje.
Nekem bejon a kinezete. De nem mintha lecserelnem a gaggiat :D

(#45032) soldier2 válasza adp (#45031) üzenetére


soldier2
őstag

Alink amit betettél termoblokkot ír. Többet én sem tudok.

Keresztapper: gratula. Ilyenkor érzem a 49 mm hátrányát kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45033) pacuha69 válasza Keresztapper (#45030) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Gratulálok :C . Azért be kell lássuk, a legtöbb innovációt nem a kávégép fejlesztők/gyártók teszik hozzá ezen a téren, hanem a felhasználók vagy hobbisták.

(#45034) bluesfan válasza pacuha69 (#45033) üzenetére


bluesfan
tag

Persze, mert a két csoport egész más motivációtól hajtva tornásztatja az agytekervényeit. ;)

Gratula Keresztapper!

(#45035) Sinisi


Sinisi
senior tag

Fgyasztással kapcsolatban:
Van tapasztalata valakinek a friss (pár napos) pörkölésnél, hogy ha így kerül fagyóba a kv., mennyivel nő meg az az idő ami fagyasztás nélkül már finomabb ízeket hoz? Vagy érdemesebb eleve az ihatóbb állapotában jégre tenni?

(#45036) Sinisi válasza Sinisi (#45035) üzenetére


Sinisi
senior tag

Aztán még az adagonkénti gyártás közben az jutott eszembe, hogy jó lesz-é egyáltalán az alkalmazott technika (video)?

Mert arról ugyan volt szó, hogy elég aluba csomagoldni (szóval nem feltétlen kell a plusz zacskózás, papíros, stb...) de nem találok arra írást(vagy elsiklottam fölötte), hogy mennyire, hány rétegben elég betekerni... mert azért csak nem légmentesen zár így? vagy igen?!

Arra csak nem visz rá a lélek, hogy csupaszon, az adagokat egyesével rakjam a mélybe, ezért belerakosgatom egy zárható műanyag dobozba.

Arra is gondoltam, hogy az alufóliába csomagolt adagokat, lehet, hogy nem ártana még körbetekerem folpackkal is?

(#45037) Wolfy999 válasza Sinisi (#45036) üzenetére


Wolfy999
tag

Több szemetet csinálsz ezzel mint egy kapszulás kávéval...
Nemrég volt linkelve pici mézescsupor, ami erre jó szemetelés nélkül.

(#45038) levytee válasza Sinisi (#45036) üzenetére


levytee
csendes tag

Én simitózáras zacsikba teszem,kisebbekbe,majd kilónként egy nagyba.a levegőt kiszívom amennyire tudom.friss pörist is egyből fagyasztom.

levytee

(#45039) Sinisi válasza Wolfy999 (#45037) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen azt a metodikát megtaláltam, és tervezem is a kipróbálását. Kíváncsi vagyok a kettő közötti különbségre!

Az üvegekben való tárolással pl.1kg kv-nál mekkora helyet foglalunk el?
A korábbiak alapján úgy számolom, hogy ha egy üvegbe kettő duplának megfelelő mennyiséget akarunk fagyasztani akkor az 27db 116ml-es üveget jelentene.
De ha elég, hogy 15grammosával adagoljuk akkor a 40ml-es üvegből 67db-ra van szükségünk.
Ha számít az ár, akkor jelenleg, egyértelműen a nagyobbat érdemes választani.

Ha valaki megírná az üvegcsék kb. méreteit, akkor a kb. helyigény is számítható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45040) Sinisi válasza levytee (#45038) üzenetére


Sinisi
senior tag

Erre, hogy zacsiban, adagonként tárolom én is gondoltam, de ott elakadtam, hogy szelepsekből, a minimum menyyiség 150g-os volt. Azt tudom, hogy lehet kb. bármekkorát venni szelepnélküli símítótapaszosból, de akkor a Co2-vel mi lészen?
Vagy kicsivel nagyobb zacskóba rakod mint amekkora pont passzolna a tárolni kívánt mennyiséghez?

Mondjuk arre a részére az üveges megoldásnál kíváncsi lennék, hogy mit mutat a gyakorlat, hogy ha csurig van az üveget, akkor mi lesz a termelődő szén dioxiddal? Csak nem veti már szét a nyomás, illetve röpíti le a tetőt :) !

[ Szerkesztve ]

(#45041) soldier2 válasza Sinisi (#45040) üzenetére


soldier2
őstag

Mi lenne? Felgyülemlik benne, mikor kinyitod, hallod, hogy távozik némi gáz. A zacskót felfújja, de az üveget szét nem nyomja az biztos. Alufólia, folpack, stb olyan mennyiségű szemetet generál, amit én jó szívvel nem tudok kidobni. Az üveg meg több százszor használható akár.

U.i. gumidugós 100 ml-es üvegeket tudok adni bárkinek aki eljön Zuglóba, de az nem sokkal jobb (ha jobb egyáltalán) mint a szelep nélküli simítózáras zacskó, és nagyobb helyet foglal.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45042) levytee válasza Sinisi (#45040) üzenetére


levytee
csendes tag

A fagyasztáskor nem sok képződik, vagyis elfért bőveb a zacsiba,nem puffadt fel,sőt.... én a zacsikat sokszor felhasználom.

levytee

(#45043) adriankoooo válasza Wolfy999 (#45037) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ja, én sem értem minek ennyi szemetet termelni, a mini mézescsupor pont jó erre.

Most betettem egy adag Yirgát a mélyhűtőbe, szétadagolva üvegekbe. Kiveszem és már egy is a darálóba, majd meglátjuk milyen egy hét után. Ha még marad. :C

Egyébként ha keletkezik is pára a szemeken a nyitás után, nem hiszem hogy mennyiségre több, mint amit itt néhányan alkalmaznak a "vízcsepp a szemekre darálás előtt technika".

(#45044) levytee válasza adriankoooo (#45043) üzenetére


levytee
csendes tag

Az üveg tuti tároló,de én egy-két hátránya miatt nem használom. Nálunk mindig dugig van a fagyó és a zacsit azért csak bepasszintom valami kis helyre is/ az üveg nem túl képlékeny.illetve ha nincs használatban több helyet foglal,mint a zacsi. De csak ezek miatt,majd lehet megbarátkozom ezekkel is egyszer... :-)

levytee

(#45045) Sinisi válasza levytee (#45042) üzenetére


Sinisi
senior tag

Végül nem vot idegzetem az adagonkénti csomagolás folytatására... Volt 150 és 250 grammos szelepes zacskóm, ezekben osztottam szét a maradékot úgy, hogy a 250g férőhelyesekbe is kb. 150grammot öntöttem + körbetekertem mindet folpackkal.

(#45046) Parci válasza Keresztapper (#45030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gratula! hajrá :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45047) soldier2 válasza Sinisi (#45045) üzenetére


soldier2
őstag

A folpack csak szemetet okoz, jelen esetben nem szigetel semmit (sem szagot, sem oxigént, sem nedvességet). A rétegelt kávés zacskó ami nem papír, tökéletesen megfelel magában is.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45048) Sinisi válasza soldier2 (#45047) üzenetére


Sinisi
senior tag

Magamtól nem tekertem volna körbe, de... és itt is megerősítés nyertem arról, hogy nem árthat... szóval mindent összevetve hasznosnak hat a plusz réteg. Ezért is raktam volna az egyesével csomagolt alupakkokat jól záródó dobozba.

[ Szerkesztve ]

(#45049) adriankoooo válasza levytee (#45044) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ezzel nekem is gondom volt, de találtam egy killer helyet így őszre: a jégkocka tároló. ;)

(#45050) adp válasza soldier2 (#45047) üzenetére


adp
őstag

Magaban hosszutavon keves. Nem kaves zacsival hanem mas legmentesen zaroval tapasztaltam mar.
Es mas is irta, hogy dobta ki a kilos kvt mert szar ize lett a fagyasztoban tarolastol.
En nekem nagyon bevalt: ket reteg py zacsi azt korbetekerem ujsagpapirral (hogy ne vagja fel a py zacsi szele ) a kovetkezo reteg fagyasztos zacsit, bar en abbol is 2 reteget szoktam.
Tokeletesen zar, es ujrafelhasznalhato

Az viszont igaz hogy a folpak sokat nem er.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.