Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) mgy válasza bbuffy (#92999) üzenetére


mgy
senior tag

Simán jönnek a csomagok UK-ből, most vettem egy rakat bringaalkatrészt.

(#93002) petfoto válasza Narakh (#93000) üzenetére


petfoto
tag

Szia!
Ment PÜ.

(#93003) vicces1 válasza bbuffy (#92999) üzenetére


vicces1
aktív tag

Rendelésed másnapján pörkölik max, de a reggelit még aznap, ahogy eddig is, és nem írnák ha nem volna igaz.
Meg vannak feszülve, pörkölnek csomagolnak hétvégén is, de azt csak hétfőn viszi el a csomagos.
"All orders for coffee that are received before 07:30 am GMT will be roasted and dispatched that same day. Any orders received after 07:30 am GMT will carry over to the following day for processing."

Másik: itt valamint ezt én is találtam nagyon friss "low-budget" Lavazzakat, (febr. végi és márciusi ) ráadásul ezek több mint iható arabicak, közepes pörik, bár szerintem ezeket sokan ismerjük.
Intersparban is láttam most januárit.

Aztán megint más: Későn mentem el a Frasit kóstolni, be volt már zárva, csak benéztem az üvegen át. Az első amit megláttam egy szinte tele babtartály, ez nem tetszett, de holnap lecsekkolom. Amúgy igényesnek tűnt. Ettől még lehet kedvenc lesz.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93004) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Ismerősöm vett egy Delonghi EC 685 kávéfőzőt, a tanácsomra pedig szeretne nyomásfokozó nélküli szűrőt. A gond az, hogy még Aliexpress-en találtam is hozzá naked portafiltert és double filtert, de single filtert sehol sem. YouTube videókon is mindenhol double espresso-t főznek. Nem is lehet kapni hozzá single filtert? 51 mm-es kellene.

(#93005) sz.zs. válasza tibi970307 (#93004) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nincs értelme szimplával próbálkozni, mert nem hoz értékelhető eredményt.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93006) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

1-2 hónapja kerestünk a Kinuknak koffert, az enyém megjött. Korrekt darab. Innen vettem az utolsó opciót.

(#93007) Peti...(16v) válasza adriankoooo (#93006) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ez tök jó, kösz a tippet! :R
Én egy műanyag koffert szereztem, de merev és még szivacsot is kéne bele vennem, uh ez sokkal jobb megoldás lesz.

(#93008) Ludovicus válasza Rush77 (#92938) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Én az elmúlt hetekben jól megvallattam az ajánlott 4 lyukút, de vegyesek voltak vele a tapasztalataim. Szimplával, LM szűrővel jól muzsikált, de dupla szűrővel mindig ott volt egy kis égett íz, amit a gyári aluval nem tapasztaltam. Próbálkoztam alacsonyabb hőfokkal is, de ez egyrészt nem volt kompromisszum mentes, másrészt az égett íz maradt. Így végül visszatettem az alu vízterítőt.

Ugyanitt eladó Gaggia réz vízterítő a mindenkori expolygon ár feléért. Átvehető a XVII. kerületben.

(#93009) Bazsee71 válasza norkov84 (#92997) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Siren nem állandó a kínálatban, oda mindig olyat keresünk, ami kicsit kilóg a sorból. Így előfordul, hogy 1-2 hónapra el is tűnik. Az aktuális tételekből utánrendelni sajnos nincs lehetőség (ha így lenne, akkor tuti most is lenne etióp :DDD ), mindig a friss szüretből válogatunk. :)

(#93010) Bazsee71 válasza Csabszin (#92991) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, kimondottan kis minták pörkölésére van kitalálva. Van ugyan otthoni változata, de mivel 50g zöldet fogad, ezért nem nagyon érzem a létjogosultságát.

(#93011) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Sajnos imadom a kave izet, de a koffein miatt nem igazan tudom inni, mert nagyon tulporget. Ezert szeretnek venni koffeinmentesített kávét inni reggelente, hogy legalabb az iz meglegyen, tudnatok segiteni ebben? Legtobbszor feketen vagy keves novenyi tejjel innam. Tudnatok ajanlani esetleg valamit a nemet Amazonrol?

Igazabol ket lehetosget latok:
- Mivel van elerheto kozelsegben NESCAFÉ Dolce Gusto piccolo gep, ezert egy ilyen is szobajohetne: Lungo Decaffeinato
- Kvazi instant Lavazza kave: Lavazza Caffé Decaffeinato

Koszonom elore is minden segitseget! :R

(#93012) bbuffy


bbuffy
senior tag

Használ vki lyen Baristapro nanotech IMS t? Mik a tapasztalatok?
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93013) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Sürgős kérdésem volna, összetörtem a kotyogós kávéfőzőmet, és gyorsan szereznem kéne helyette egy másikat.

Az ajánlóban írjátok a "Bialetti Brikka Elite"-et, ez látszólag tökéletesen meg is fog felelni nekem, viszont a helyi (Pécsi) boltban csak "Bialetti Brikka"-t látok, vagyis nem az "Elite" fajtát.

A kérdésem, hogy az "Elite", és nem "Elite" változat között mi a különbség, és mennyire fontos az "Elite"-hez ragaszkodni ?

A képek alapján, ha jól látom, az "Elite" alja fémszínű, míg a sima változaté fekete, de lehet, hogy pont fordítva van, mert az [egyik] weboldal a feketét nevezi "Elite"-nek, a [másik] meg a másikat.

Köszi a választ előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#93014) bbuffy válasza Zsiráfnyál (#93013) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ebenguba.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93015) Zsiráfnyál válasza bbuffy (#93014) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi !

Csak hogy biztosan jól értem-e, szóval teljesen mindegy, hogy Elite-nek, vagy nem Elite-nek nevezi a forgalmazó, egy és ugyanaz a termék, nincs köztük semmi lényeges különbség se ?

Csak a forgalmazók játszanak ezzel az elnevezéssel, vagy a gyártó oldalán ez valóban két külön termék ?

[ Szerkesztve ]

(#93016) Silent77 válasza Zsiráfnyál (#93015) üzenetére


Silent77
veterán

Mindegy, nincs köztük különbség.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93017) Zsiráfnyál válasza Silent77 (#93016) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi ! :R

(#93018) DanielK válasza 1eske (#93011) üzenetére


DanielK
addikt

Szia!
Ezeket sajnos nem ismerem.
Feleségem sem iszik kávét, csak koffeinmenteset. Ő rizstejjel szokta inni amúgy.
Jelenleg ő a Tchibo kapszulásat issza. Szerintem korrekt íze van. Ha úgy van, én is azt iszom esténként ha kávéra vágyom.

(#93019) Aronson85


Aronson85
újonc

La Lollina e.s.e pod-os kàvégép inox kivitelben Szèp àllapotban, dobozával eladó. 2018.11.26-i vásárlás ezt szàmlával tudom igazolni. Bp xiii. Kerületben személyesen átvehető. Àr: 24000 Ft. Érdeklődni: 06harminc70ötötöt46.

(#93020) tboy93 válasza 1eske (#93011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nespresso! ;) Ezerszer jobb mint a NESCAFÉ .

(#93021) Rush77


Rush77
aktív tag

Nekem most is réz van bent. Égett ízt nem tapasztalok bár érdekes módon most elég alacsony PID szerinti hőmérséklettel dolgozom mert most itt adja ki jól.
pl PY Grandi AArabica most PID szerint 83 fokon megy. Semmi keserűség csak kellemes klasszik csokis íz.
De a PY Yirga az 93 fokon volt jó.

(#93022) 72lakiluk válasza Rush77 (#93021) üzenetére


72lakiluk
tag

Hm. Érdekes, én a kettő közé nem tennék 3-4 foknál többet. Főleg a 83 furcsán kevés. De ha így érzed jónak :)

[ Szerkesztve ]

(#93023) Rush77


Rush77
aktív tag

Igen érdekes.
Ha elkezdem feljebb tolni a hőt a Grandi Arabicanak mondjuk 86-7 körülre akkor viszont kezd keserű irányba mozdulni.
Még a 85 az ami jó szokott lenni.

(#93024) adp válasza vicces1 (#93003) üzenetére


adp
őstag

Szüleim ezt az ORO-t isszák már egy ideje, ezek szerintem védőgázban vannak, ahogy nézem márciusi, az tök jó. Kelebián a határdiszkontból hozatják valami 3.5 körül van, annyiért több mint jó. Amúgy aki nem messze lakik onnan megéri betérni, mert csomó dolog van szinte féláron mint mondjuk egy tescoban vagy sparban. Ez a kávé is valami 6e nagyüzletben

(#93025) Toobee válasza adp (#93024) üzenetére


Toobee
veterán

Mi is megyünk, ha otthon vagyunk. Az a jó benne, hogy fixen mindig ül valamelyik családtag a bőröndben :DDD Valami 5 MRD-os cég, ha jól rémlik.

https://barbieripnk.hu/

(#93026) sz.zs. válasza Rush77 (#93021) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:Y Nálam a Grandi Arabica stabilan 92-n jó, 30-35 mp-es lefolyással.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93027) 1eske válasza DanielK (#93018) üzenetére


1eske
tag

Az a helyzet, hogy hosszutavon a kapszulas kave dragabb, mint az instant igaz? Ertem, hogy az instant ugye sosem lesz olyan mint amit igazi geppel keszitenek, de en inkabb az ize miatt innam es nem nem analizalnam agyon. Meg +1 konyhai gepet se akarok nagyon ha nem muszaj :U

tboy93

A Nescafe csak azert opcio mert olyan gep lenne elfekvoben, de nem preferencia ugy altalaban.

(#93028) Rush77


Rush77
aktív tag

@sz.zs
Lehet érdemes lenne egy autotune?
BTW azt hogy kell?
Külső hőmérőm meg nincs, hogy kontrollként használjam.

[ Szerkesztve ]

(#93029) verti1 válasza Rush77 (#93028) üzenetére


verti1
tag

Sok mindentől függ, hogy mit mutat a PID. A kávét kell figyelni, hogy mikor megfelelő a hőmérséklet elsősorban a te ízlésednek. Ahány gép, annyi érték. Lehet, hogy a tiédben is a valós fejből kilépő hőmérséklet 6 fokkal feljebb van pl. mint amit a piden látsz. Ha 83 akkor 83. Soha nem ahhoz kell tartani, hogy másnál hány fokon jó. Persze ha az egy pontosan bemért gép és a tiédet is tudod, hogy pontosan mennyi az annyi akkor lehet vele számolni/próbálkozni, de még akkor is sok a változó. Nem szabad abba a hibába esni, hogy valaki mond itt egy számot és azon görcsölünk, hogy nekem miért nem jó mikor a másik azt mondja, hogy nála zenél.

(#93030) DanielK válasza 1eske (#93027) üzenetére


DanielK
addikt

Ha van gép, akkor nem kérdés, hogy az. A nescafenak sosem lesz olyan az íze, mint a gépi 9-10 baron átfőtt kávénak.

(#93031) Rush77 válasza verti1 (#93029) üzenetére


Rush77
aktív tag

Persze ezzel tisztában vagyok, hogy nincs két egyforma gép. Meg nyílván millió dolog közrejátszik.
Pl nekem napköben végig be van kapcsolva a gép és nyílván az is valamennyire változtat(hat) a dolgokon bár nem vagyok szakértő a témában.

(#93032) vicces1 válasza Rush77 (#93031) üzenetére


vicces1
aktív tag

Remélem ez a nescafe vonal nem lesz gyakori téma.

Ma egy kissé felvontam a szemöldököm...
Mivel ismét bátorkodtam próbálkozni a híres kávéval, még 2 barátomat is elhívtam.
16órakor toppantunk be a helyre, akkor coffee, kishölgy közli, hogy elmosta a gépet (elsavazta, így fogalmazott :F -remélem nem!)
Na erről ennyit, nem kaptunk kávét.
Nem akartam mondani, hogy tök jó mert akkor még bőven üzemmeleg, és nem nagy kaland elmosni egy kosarat, kart, fejet öblíteni.
Babtartály fullon megint, kérdezem, mondja, hogy most töltötte fel :) - aha, értem: záráshoz!?!

Erre már ki is jött gondolom a tulaj hölgy.
Hogy bocs, már tényleg nem tud adni. Aztán kérdeztem, tudok esetleg vinni babot haza?
Hülyén nézett, hogy mit akarok vele?! mondom ne aggódjon.
- de őrölve van lecsomagolva, ha akarok.
Na itt vesztett el.

Azért kíváncsi vagyok még mindig, kiváltképp, hogy egy ilyen kávéra amire csak nagy körültekintéssel volt hajlandó ez a híres pörkölő szerződni vendéglátósokkal, hogyan sikerült nekik összehozni. Gyanús, hogy mióta nincs a mester, lazulnak a feltételek nem kicsit.
Ettől még lehet mindig náluk finom a presszó és gondolom el is tudják készíteni.

Másik meg, hogy akkor mosogasson, ha már bezártak, addig meg szolgáljon ki.
Ezzel a hozzáállással kedvenc már nem lehet.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93033) bl4ze válasza vicces1 (#93032) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezmiezzahely, mi ez a hírés kávé?
lemaradtam....

.:. bl4ze .:.

(#93034) 72lakiluk válasza verti1 (#93029) üzenetére


72lakiluk
tag

Az ok., hogy ahány gép annyi érték. Tudom, hogy én 95 pidnél vagyok 88-on :) , de ott az a bibi, hogy két, egymástól hőfokban nagyon nem messze levő kávé között 10 fok van. Persze extrém ízléssel magyarázható, ha valakinek így jó :K de soknak tűnik, felrúg minden papírformát.

(#93035) 72lakiluk válasza bl4ze (#93033) üzenetére


72lakiluk
tag

Ez a Frasi kóstolás folytatása lehet :)

(#93036) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Coffee66 Columbia Supremo: számomra az ihatatlan kategóriát képviseli :(

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93037) 72lakiluk válasza sz.zs. (#93036) üzenetére


72lakiluk
tag

Ejjjj de bevállalós lett valaki :D

(#93038) Rush77


Rush77
aktív tag

Én tavaly rendeltem tőlük. Igaz, hogy kapszulát csak de az se volt nagy eresztés.

(#93039) iatti válasza sz.zs. (#93036) üzenetére


iatti
aktív tag

és a santost próbáltad már? fogyóban a készlet,lehet jövő héten rámozdulnék.

(#93040) iatti válasza 72lakiluk (#93037) üzenetére


iatti
aktív tag

nem lehet mindig a tíz rugós anyagot nyomni ;)

(#93041) 72lakiluk válasza iatti (#93040) üzenetére


72lakiluk
tag

sz.zs. fagyasztója olyan lehet, mint a Fort Knox :D van ott 10k-s cucc bőven ;]

(#93042) sz.zs. válasza iatti (#93039) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt még nem... hétvégén megbontom sztem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93043) vicces1 válasza bl4ze (#93033) üzenetére


vicces1
aktív tag

Fehérváron van egy "spéci backery" jellegű üzlet, igényes kávé szettel, de egyenlőre nem értem, hogy voltak képesek Gianni Frasi kávéra szerződni.
Már másodszor nem sikerült kóstolnom, most azért mert már eltakarította a gépet a leányzó, elvileg 18-kor zárnak és nyitva is volt mikor érkeztünk 16 órakor, valami süteményt vettek is a haverok, de nekem inkább vörös lett a fejem ettől a hozzáállástól.
Agyon dicsérgetik őket, én is szerettem volna rájönni miért, de még nem sikerült.
Holnap ott kezdek, remélem elkápráztatnak.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93044) bl4ze válasza vicces1 (#93043) üzenetére


bl4ze
veterán

AH, oké, értem. Majd számolj be, kérlek.
Néha én is járok Szfehérváron, megnézném ha jó lenne/lesz :)

.:. bl4ze .:.

(#93045) Ludovicus válasza sz.zs. (#93036) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Számomra is, kis híján szénné pörkölték :( Van még egy zacskó hondurasi, remélem, ennél jobb lesz...

(#93046) Bazsee71 válasza vicces1 (#93043) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mint pékség én nagyon szeretem, illetve a szendvicsek is kiválóak. Ha arra jártam, mindig beugrottam egy kovászos kenyérért.
Januárban voltam ott úgy utoljára, hogy beültem, akkor nem tudom milyen kávéjuk volt, de a bátorságom a cappuccinoig terjedt.

(#93047) sz.zs. válasza Ludovicus (#93045) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Azt is rendeltem, hát reménykedem, hogy legalább iható lesz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93048) bbuffy válasza sz.zs. (#93047) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nagy reményeket ne táplálj. Nagyon alap a kávé, a Santos olyan semmilyen volt. De 3000/kg. Én is biztam benne, de gyanusan olcsó volt.
Masodikra jobbat pörköltem itthon :) Sztem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93049) zolnagy válasza bbuffy (#93012) üzenetére


zolnagy
őstag

Én a 18g-os verziót használtam régebben. Szerettem. Egyenesfalú, ridgeless, de eladtam a silvanoval.

(#93050) Ludovicus válasza sz.zs. (#93047) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

A hondurasi még sötétebb, ezzel azt hiszem, minden elmondtam... :( Megy szüleim brikkájába.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.