Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) tariattila válasza Toobee (#13999) üzenetére


tariattila
veterán

érdekes...
ismervén téged alig veszel ki vizet a nagybojlerből...
na most mi is történik belül? abból a vizből az első pár felmelegítés után szinte az összes 'kicsapódni tudó' anyag kicsapódik, lerakódik... ezután már nem tud több ''kárt'' okozni hosszú ideig!
én soha nem vízkőtelenítettem a nagyot csak a hx-et :DDD

(#14002) ronin s8 válasza Toobee (#13999) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezzel az a gond, hogy onnan a sav soha nem fog távozni. A nagy bojler olyan, mint egy fűtési rendszer, egy idő után kilágyul, és bár lerakódik benne egy csomó trutyi, nem okoz gondot. Ha viszont használod meleg víz vételezésre, vagy gőzölésre, akkor ugye pótlódik a tartályból, de soha nem tudod átüríteni. Ha telenyomatod citromsavval, az eredmény az lesz, hogy még inkább kioldja a trutyit a rendszerből, és az ott fog keringeni, ülepedni belül, mert Te azt onnan ki nem mosod. Csak a rendszer leürítésével, és szétszerelésével lehet. :U

Következésképp, ezt a vízvételezési lehetőséget messze kerülni kell, mert csak elvízkövesíti a rendszert.
Ha eddig vízkőteleníteni próbáltad, akkor Nálad a tejhab is eléggé savanyú lehet... :K

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14003) Toobee válasza hanolfe (#14000) üzenetére


Toobee
veterán

Ez már rézbojleres. Az előző kisgépemről írtam azt, hogy alu volt. Szúrtam be lentebb képet, az van most (La Scala Eroica 1L).

(#14001) tariattila: úgy voltam vele, hogy 80 gramm citromsavat csak nem nyomatok át a HX körön, úgyhogy 4 liter vízben oldottam fel, és felszipkáztattam a kazánnal is. Egyszer élünk...Tersonettes, majd citromsavas oldatban áztattam egy kicsit a kosaraimat és a felsőszűrőmet, meg a vízterítőmet. Annak ellenére, hogy ezeket rendszeresen megcsinálom, sokkal szebb lett a lefolyás. Már üres csapolásnál is látszódik, hogy jobban néz ki. Meg ez a Reneka kosár piszkálja most a fantáziámat.

(#14002) ronin s8: akkor ezt ezentúl hanyagolni fogom. Mióta megvan, 4-6 csészényi vizet engedtem ki a nagybojlerből. Kaput nem iszom, bár tegnap pont kipróbáltam, de még mindig túl alacsony a bojlernyomásom a rendes gőzöléshez. El kéne már kanyarodnom szűkítőért...
Azt magamtól is észrevettem, hogy az 1,8-as bojlerből leengedett 1,3 liter víz nem lesz elég a citromsav kimosásához, max hígítani tudom a végletekig. De ez már csak manuálisan kerül ki a rendszerből. Tényleg: nincs esetleg ezeken valami leeresztőcsavar féleség?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#14004) ronin s8


ronin s8
senior tag

Ezt most eresztettem ki:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14005) ronin s8 válasza ronin s8 (#14004) üzenetére


ronin s8
senior tag

Videón

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14006) -HajTömeg- válasza ronin s8 (#14004) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A Giotto mojitot is tud?
Na,ezt kell megfizetni... :DDD

Alias: Júzer error

(#14007) ronin s8 válasza -HajTömeg- (#14006) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez nem Mojito, hanem Absinthe. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14008) Toobee válasza ronin s8 (#14005) üzenetére


Toobee
veterán

A tiéd rezgős ugye? Nálam sokkal egyenletesebben folyik a víz.

https://barbieripnk.hu/

(#14009) ronin s8 válasza Toobee (#14008) üzenetére


ronin s8
senior tag

Rezgős.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14010) paljoc


paljoc
tag

Ma Tünde+Guatemala kombo varja az arra setalokat!:-)

(#14011) And06 válasza paljoc (#14010) üzenetére


And06
aktív tag

én most a maradék kenyát húzom. igen meglepő módon az áprilisi pörkölés nincs ledögölve egyáltalán! jó ez az újfajta csomagolás úgy látszik!

(#14012) ronin s8


ronin s8
senior tag

Na, megvolt az első kávé vízkőtelenítés után. Lehet, hogy belemagyarázom, de finomabb volt, mint előtte. :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14013) paljoc válasza And06 (#14011) üzenetére


paljoc
tag

Na, orulok!:-) A Kenya amugy birja, ha nem rogton pori utan van csapraverve, sőt!!

(#14014) Toobee válasza ronin s8 (#14012) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem nem magyaráztál bele semmit, ugyanezt éreztem tegnap :D Jobb volt a kioldódás.

https://barbieripnk.hu/

(#14015) ronin s8 válasza Toobee (#14003) üzenetére


ronin s8
senior tag

Úgy tudom, szét kell szedni a bojler valamelyik csatlakozását. :O Ráadásul, gondolom ugyanúgy ki is kellene tisztítani, mint az otthoni villanybojlereket, tehát egy nagyobb lyukat is kellene rajta ütni. :F :O

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14016) Parci válasza Toobee (#14014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha a felsőszűrő vízköves, simán széttúrja a pogácsát

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14017) ronin s8 válasza Parci (#14016) üzenetére


ronin s8
senior tag

Találós kérdés: Melyik az a cég, amelyik agyon van hálypolva, és neki sikerült először gyárilag vízköves felső szűrőt előállítania? :Y :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14018) #25954560


#25954560
törölt tag

najo, ez megiscsak igazsagtalansag:
- kedvenc kavenk egy vilagosabbra porkolt szemet megkostolva kellemes szotyi ize van
- ugyanezt lefozve 'b...ott savanyu', hogy egy klasszikust idezzek, semmi kakaos, csokis iz.
- ugyanez latte-nak megcsinalva abszolut kellemes csokis iz, nyoma sincs a savanyusagnak.

valaki csal. mi ennek a magyarazata?

(#14019) Parci válasza #25954560 (#14018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kakaós-csokis azért inkább a sötétebb pörikre jellemző. világos pörinél normális a savanyú végeredmény, játszani kell azzal, hogy például kicsit gyorsítod a lefolyást, hamarabb megállítod, a hőfokot meg emeled. a lattéban sem lehetne viszont más, mint natúr, ott a két shot között valami más difi is volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14020) #25954560 válasza Parci (#14019) üzenetére


#25954560
törölt tag

oke, kiprobalom egy shot-tal (marmint a felebol latte)
hofokot ugy gondolom nem tudok allitani.
mit figyeljek a lefolyason, amikor mar tuti meg kell allitani? amikor kivilagosodik, vagy akkor mar reg keso?
vagy probalgassam, aztan majd rajovok? :)

[ Szerkesztve ]

(#14021) ronin s8 válasza #25954560 (#14018) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hektikusan főzöd a kávét, ez lehet. :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14022) becsa96


becsa96
csendes tag

Sziasztok!

Kávéfőző vásárlás előtt állok, "mezei" kotyogósról szeretnék egy komolyabb gépezetre váltani.

- Max. 25-30.000 Ft
- Mindenképpen karos kávégép legyen
- Ne legyen óriási
- Ténylegesen 15 bar-ral működjön és hozza a stabil minőséget

Eddigi kiszemeltjeim: Ufesa CE7141 , Zelmer 13Z012 .

E téren nem nagyon ismerem a márkákat, ezért szeretném kikérni a tanácsaitokat és véleményeiteket. :)

(#14023) And06 válasza becsa96 (#14022) üzenetére


And06
aktív tag

ez dicséretes, de olvasd el a fenti irást, illetve ha kicsit visszaolvasol többször ki lett tárgyalva mostanság.
összefoglalom: 60e alatt(50, de az lottónyeremény már) nincs karos kávégép + őrlő! (annélkül nem ér semmit). 30ból kijön egy brikka és egy őrlő.
a 15 bar marketing fogás, espressohoz 9-10 bar kell géptől függően.

(#14024) Parci válasza #25954560 (#14020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kell tapasztalni, de általában a nagyon áttetsző, vizes részt már nem érdemes beleengedni. a szőkeség nem feltétlen gond, kávéja válogatja. de amikor elkezd szőkülni, akkor figyelsz, és ha már vizesedik is, akkor leállítod. aztán, ha nem finom, akkor lehet játszani, hogy a szőke részt sem engeded már, vagy épp a "vizesből" is engedsz egy kicsit. mindig trial and error.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14025) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Veszek egy Brikkát én is! :C

Daráló van!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14026) Toobee


Toobee
veterán

Ez a Pasco Gold...Turmix-szal énekel, La Scalan keserű kalap szar. A lefolyás is ocsmány, full döglött. Bent a cégnél meg tökéletes egérfarok, gyönyörű crema és gyümölcsös csoki. Érdekes...

https://barbieripnk.hu/

(#14027) Parci válasza Toobee (#14026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kinyírtad a skála kópét, annak már annyi!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14028) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Baristáknál nem lehet kapni Brikkát?? Valami vidéki cégnél látom csak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14029) mutyi


mutyi
őstag

Tegnap egy nagy cégnél voltam és megnéztem már milyen kávéfőzőjük van és mikor megláttam, egy La Cimbali m32 bistro volt.
Jah és basszus Omnia classic kávé mellé.
Azért porsche-val lemenni a sarki közértbe.

(#14030) 5381 válasza Polarstar (#14028) üzenetére


5381
aktív tag

Én a kavebolt.net-nél vettem. Gyorsan kiszállították. Amire érdemes odafigyelni, hogy a 4 személyes kb 2 személyre elég. Gondolom a kétszemélyes pedig egy kövér egyszemélyes adagot nyom.

[ Szerkesztve ]

(#14031) Polarstar válasza 5381 (#14030) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyedül vagyok - az patent lenne! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14032) 5381 válasza Polarstar (#14031) üzenetére


5381
aktív tag

Egyébként tényleg jobb kávét nyom, mint a normál kotyogó. Én minden egyes szelepnyitását izgulva vártam és láttam :)

(#14033) tariattila válasza ronin s8 (#14015) üzenetére


tariattila
veterán

a fűtőszálat kiszerelve elég nagy lyuk áll rendelkezésre...
az nem elég? :DDD

(#14034) Polarstar válasza 5381 (#14032) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Láttam végre egy olyan Brikka videót, amiben VÉGRE egy üveg pohárba is kiöntve mutatják a végeredményt.

Volt krém! Nem sok, de a kotyogós nullához képest igen vastag volt az a fél centi izé a tetején. :D

Kell!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14035) ronin s8 válasza tariattila (#14033) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem tudom, még sosem csnáltam. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14036) And06 válasza Polarstar (#14034) üzenetére


And06
aktív tag

az azért nem igazi crema, más az állaga is..

(#14037) 5381 válasza Polarstar (#14034) üzenetére


5381
aktív tag

Inkább habszerű az egész, meg ahogy kiengedi a kávét, az is habként érkezik a felső részbe. Gyakran semmi sem marad kitöltés után. Viszont, tesómék sima kotyogóval nyomják, azt mondták, a brikka sokkal ízesebb kávét ad.
Az ügyesebbje így
nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#14038) Polarstar válasza 5381 (#14037) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Holnap intézem is, hogy meg tudjam kapni hamar. Szabira mennek pont a jövő héten.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14039) ronin s8 válasza Polarstar (#14038) üzenetére


ronin s8
senior tag

A kisebbiket érdemes venni. Igazából egyszemélyes, de gyorsan utána lehet tölteni, kb. 2 percente lehet vele főzni egy adagot.
Eszi amúgy a kávét nagyon, a nagyobbik (4 személyes) 30 g-ot kér. Ha valaki egyedül kávézik, pazarlás.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#14040) adpeter


adpeter
tag

Pavcsi project ON. :)
Avagy hogyan töltsük el hasznosan a heti 78perc szabadidőnket! :))

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#14041) adpeter válasza adpeter (#14040) üzenetére


adpeter
tag

Na..csába! Telóról elfordítva sikerált...bocs!:)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#14042) Toobee válasza adpeter (#14040) üzenetére


Toobee
veterán

Nagy szerencse, hogy még könnyen forog a nyakam :D

szerk.: Monterosa-nak mi az új címe? Nem találom őket...

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#14043) jolti válasza adpeter (#14040) üzenetére


jolti
senior tag

Látom megy bót! :D
Gratulálok!
Milyen?

(#14044) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Verdikt: A sicilia style semmilyen módszerrel nem főzhető le az odea giro-n úgy, hogy ne legyen keserű a végeredmény. És én bármennyire jobban favorizálom a sötétebb, étcsokisabb pörkölést/főzést, ez már nekem is túl sok. Aki még a kerítés túloldalán van(kotyogós, szarvasi, csatos), annak ez ízlik jobban (ráadásul jó hosszan főzve) és a világos citrusost nagyon fújolja. Én ugyan már most jobban megiszom a világosabbakat, azért még mindig az arany középút a legjobb számomra, de sajna olyan egyelőre (itt) nincs. Még a céges kávébeszerzés kifürkészhető útjait nem fejtettem meg, már azért látom kivel kell egyezkednem, hogy jó irányba terelődjön a dolog :)
Mivel egyelőre kénytelen vagyok a kommersz vonalon mozogni, a jelenleg a legkiegyensúlyozottabbnak a lavazza qualita oro-t érzem. Mintha pont félúton lenne a világos és a sötét között, és mondjuk otthon már képes vagyok citrusos és csokis eredményt is kihozni vele, de az itteni automatánál elég nehéz az őrlési finomságon kívül bármi mást változtatni. Nem tudom hány kazánja van, és azt hogy kezeli gőz/forróvíz szempontból, hűtőcsapolásról se nagyon lehet beszélni, mert automatikusan visszafűti gőzképesre. Azért küzdök :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#14045) adpeter válasza Toobee (#14042) üzenetére


adpeter
tag

Még jó...ilyen pofátlanul fiatalon! ;)

Nem tom mi lett a honlapjukkal. Lehet csak valami átmeneti problem.

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#14046) Toobee válasza adpeter (#14045) üzenetére


Toobee
veterán

Tudsz nekem valamit ajánlani propelleres darálóhoz, meg kotyeszhoz? Tavaly Pellini 100A-t ittunk, az marha jó volt a körülményekhez képest.

Azért olyan fiatal nem vagyok, már a hajam is hullik :D

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#14047) Xabi78 válasza BlacKSouL (#14044) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Saeco Odeában jelenleg nálunk a nagy sláger a PinUP Espresso (preszós-csokis, kissé sötétebb pörkölés) és a Monsoon Malabar (lágyabb, kevésbé csokis, inkább mogyorós, néha finom marcipános utóíz, szinte minimális a keserűsége, nagyon szép cremat ad automatán is) a Pacifficafetól. Jelenleg várakozik bontásra egy Rome Espresso is.
Ezek jelenleg 3000-4000 körül beszerezhetőek, és köröket vernek az általam eddig favorizált kávégyári kávékra. Netről könnyen beszerezhető, én a kvzzz.hu -ról rendeltem, 7k fölött ingyen kiszállítják, csak ajánlani tudom. :) A Tchibo milano és sicilia is komoly csalódás volt nálunk, az omnia jellegtelen (keserű-savanyú jellegtelen), ami bejött még, az a Dallmayr Espresso, és a Tchibo üzletekben kapható Barrista espresso.
Ja igen, egy darabig volt otthon Corsini Caffe Espresso in grani, szép lefolyásokat és cremát produkált, jó kis olasz jellegű presszót lehetett főzni a szemre egyébként roppant csúf kávészemekből.

X.

Cave canem!

(#14048) adpeter válasza Toobee (#14046) üzenetére


adpeter
tag

Egy bögyös, hosszúcombú nimfomániás szőkét! Utána szinte mindegy mit kotyogtatsz! :))

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#14049) mester6


mester6
tag

Köszönöm a segítséget Joltinak, amit a Gaggia Classic PID "elindításában" nyújtott.

(#14050) adpeter válasza jolti (#14043) üzenetére


adpeter
tag

Ja, rohadtul! :)

A géppel lesz meló, de nem vészes első ránézésre. Működik, csak folyamatosan jár a pumpa. "hökioldó" hibával volt hi rdetve. Remélem más nagy gondja nincs!Szét kell kapni kitrugyizni. Berohadt kávézacc az van. Visszaöblítve tán sose vót életében, de jó pár éve tuti nem. A vízlágyítóra inkább rá sem kérdeztem. :)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.