Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) koxx válasza vicces1 (#94994) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem kell semmi extra, nekem ugyan csak 8011 ill 8013 volt (ami sztem ennek az elodje). Nalam 10bar fole sose ment, bar opv-t nem tudtam allitani. Amugy ha most kezdenek bele az egeszbe sztem en is egy ilyen gepet vennek meg a nyilvanvalo hatranyai ellenere is. Majd irj rola par sort, kivancsi vagyok.

(#95002) SoundON válasza Parci (#94992) üzenetére


SoundON
tag

...háát nem hangzik valami jól :( de azért a "fellelkesítések" utáni csakazértisek is betalálnak néha, akár egy bizerba ditting :) lehet most egy mini gaggia is jól megcáfolja a papírformát :)

(#95003) bluesfan válasza SoundON (#95000) üzenetére


bluesfan
tag

Azt ezen a szinten már el is várjuk. :K

(#95004) vicces1 válasza 72lakiluk (#94996) üzenetére


vicces1
aktív tag

Csapolást nem fogok vele csinálni, csak hogy lássam vele a szemcseméretet.

bluesfan pontosan :K

konzumpro köszönöm, ez nagyon hasznos volt! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95005) vicces1 válasza koxx (#95001) üzenetére


vicces1
aktív tag

Napi tapasztalatom nem lesz vele sajnos csak az elején, mert nem saját.

Őszintén szólva aki a gazdája lesz ott nem szívesen lennék kávégép :F
-de majd néha kap tőlem egy kis gondoskodást.
Elsőre bekeverek 5l DM vizet, hogy csak azt tegyen bele a csávó.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95006) konzumpro válasza vicces1 (#95004) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi, várom én is a tapasztalatokat, mert néha csak megyek a fejem után és nem biztos hogy jó az irány.

(#95007) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!
Rancilio egyes kar, szimpla szűrővel. Szép állapotban.
9900.-

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95008) PpenoO válasza PpenoO (#94976) üzenetére


PpenoO
őstag

UP annyi kiegészítéssel, hogy Iberital Challenge megjavításához keresek Jómunkásembert Budapest és környékén.

(#95009) Silent77 válasza vicces1 (#94994) üzenetére


Silent77
veterán

Ez nagyon tetszik!

Mindenki!
Megéri lecserélni a Full GC-t egy ilyenre?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95010) koxx válasza Silent77 (#95009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem :N

(#95011) konzumpro válasza Silent77 (#95009) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hátrányok: Minőségi műanyag, full elektronikus vezérlés, lcd, egybeépített őrlő sok pangóval, nem a legkiforrottabb fúvóka a gőzcsövön, 54-es kosár.
Előnyök: nem alu bojler, gyors váltás gőzölésnél, volumetrikus adagolás, PID.

Kis kategóriás automatáról váltani ilyenre? Igen, erre tényleg jó, megtanulni a gyakorlatban az alapokat úgy, hogy mindent adnak hozzá. Sokkal könnyebben tisztán tartható mint egy automata (!) és a végeredmény sokkal jobb. Legalábbis ugyanaz a kávé automatán (Philips) mindig hoz egy keserű mellékízt, bár ez durvább őrleménnyel és megnövelt nyomásfokozóval kiküszöbölhető, nem várható el az automata gépek tulajaitól, hogy házilag tuningolgassák a főzőegységet.

[ Szerkesztve ]

(#95012) koxx válasza konzumpro (#95011) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez már pides? na haladás.
A gőze már a 8011-nek is korrekt volt, latte artra legalábbis működött rendesen. Alapvetően az 54 se gáz, DC Mina is 54-es méretet használ ha jól tudom.

(#95013) konzumpro válasza koxx (#95012) üzenetére


konzumpro
senior tag

Annyira pides mint a Catler, csak itt már menüből lehet az 5 fokozatból választani.
Graef pivallával könnyebb volt gőzölni, de abban OPV se volt.

[ Szerkesztve ]

(#95014) Abotond7


Abotond7
tag

Sziasztok! Bocs ha eltévedtem van rá némi esély. Szeretem a jó kávét (tudom tág fogalom). Új otthonomba keresnék leehtőleg autómata kávéfőzőt, de legalább olyan karosat ami darál is. Foglalkozik valaki közületek ilyen gépek felújításával értékesítésével?

Olyan NINCS, hogy NINCS!!!!

(#95015) sz.zs. válasza Silent77 (#95009) üzenetére


sz.zs.
senior tag

El ne kótyavetyéld azt a jó GC-t egy ilyen .....ért :Y

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95016) freaghill


freaghill
őstag

Ha már úgyis téma.. :)
Mi az amire a GC-t már érdemes lenne lecserélni?

(#95017) konzumpro válasza freaghill (#95016) üzenetére


konzumpro
senior tag

Flair :D

(#95018) koxx válasza freaghill (#95016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

R58, LM Linea mini/GS3, Bezzera magica pid, Kees van der Westen speedster.

(#95019) Silent77


Silent77
veterán

Közbe én is kicsit jobban utánanéztem, és ugyanerre jutottam.
Köszönöm mindenkinek, marad a GC. :B
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95020) konzumpro válasza Silent77 (#95019) üzenetére


konzumpro
senior tag

Esetleg rézbojler upgrade, ami szerintem a vége. Bár azzal se gőzöl az aki kímélni akarja, de akkor meg minek?

(#95021) SteelCowboy válasza konzumpro (#95017) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Viccen kívül, nekem tényleg ez volt az evolúció. GC után Flair, mint fő "gép". És nagyon szeretem. Persze a kávébogár mocorog, már gondolkozom, mi lesz a következő mérföldkő, de az már most biztos, hogy sokkal zsebbenyúlósabb lesz, mint bármelyik a kettő közül (vagy akár együttvéve)... :)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#95022) koxx válasza SteelCowboy (#95021) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én egy R58-at szívesen elfogadnék ha ad mellé valaki egy nagyobb konyhapultot is :DDD De nálam a sok gőzölés miatt most már tényleg DB-s lesz a következő gép. Az ascaso esetén spúr voltam kiadni +80ezret (merthogy tényleg nem éri meg a plusz pénzt)

(#95023) konzumpro válasza SteelCowboy (#95021) üzenetére


konzumpro
senior tag

Inkább csak az vicces hogy ez a legolcsóbb váltás fölfelé. De azért kell egy kis idő, mint minden váltásnál, hogy a szertartás beépüljön a rutinba, ebbe nem mertem belevágni, meg időközben eltűnt a plusz főzőhenger a Kávékalmárról, nálunk meg kell négy-hat kávé egymás után, de inkább lehetőleg egyszerre. Sőt cappuccino. És hát ha még egy tejgőzölőt is veszek, már ott vagyok ahol a Sage, vagy bármilyen automata ami már tud lattéra gőzölni ÉS jó presszót is főz.

Most épp sikerült egy jó duplát főzni és ahogy elült és eltűnt a crema, az első kortyok után felismertem ízeiben, lekerekült arányaiban, sűrűségében a harmóniát, amit eddig bármikor és gond nélkül produkált - a Mokina. Szóval... :DDD

(#95024) norby_42


norby_42
aktív tag

Vettem a szűrős kancsóba egy Coffe & Tea betétet. Nem tudom, ez mennyit tesz hozzá, de a most bontott Starfish nagyon itatja magát...

Eat pasta, run fasta

(#95025) Neck válasza konzumpro (#95017) üzenetére


Neck
veterán

Bocs noob vagyok, mi ennek a Flairnek a teljes neve?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#95026) bbuffy válasza Neck (#95025) üzenetére


bbuffy
senior tag

Flair classic/signature/pro

amugy meg van itt ilyen is. [link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95027) konzumpro válasza norby_42 (#95024) üzenetére


konzumpro
senior tag

Lágy vizet ad, mint a tesco-s betétek, csak azok nem mennek bele a Laica kancsóba reszelés nélkül. A mineral balance és magnesium visszasóz, keményebb vizet ad, inni egészségesebb.

#95026 bbuffy: Ez a nyomásfokozós Flair? Igen, azt hiszem ez is közrejátszott hogy inkább kihagytam ezt a vonalat. :)

[ Szerkesztve ]

(#95028) koxx válasza bbuffy (#95026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ezt már nem kell kintről venni. Kis tampiban mondták, hogy szeptember óta ők a forgalmazók. Van is a boltban 5-6 db készleten, múltkor megsasoltam egyet, de nem az én világom. (na jó, 20k-ért bevállalnám)

(#95029) norkov84 válasza koxx (#95018) üzenetére


norkov84
tag

Én (igaz GB-ről) Silviara váltottam először, onnan R58-ra. Silviat is nagyon szerettem, de ott ugye a fém ház is (nekem) pozitív irány volt. Viszont szerintem single boileren belül maradva az örlő váltás többet hoz.

Egyébként Silviahoz képest nem is sokkal nagyobb az R58, inkább magasságban. Azért itthon látva kicsit sokkoló volt a méret :) De az egész gép használati (gép)érzete, a kész produktum és a kinézet kárpótol.

A Linea mini nekem nagyon túlárazottnak tűnik a tudáshoz képest: 1.5-ért a gőzkar nem dupla falú pl, illetve a PID is mechanikus tekerő, mint egy mech. termosztát. Nem azt mondom, hogy nem jó gép, csak szerintem a nevet LM-nél jobban megfizeti az ember. Mondjuk kíváncsi lennék, mit mutat ugyanazon setup mellett egy R58-cal összehasonlítva...

(#95030) bbuffy válasza koxx (#95028) üzenetére


bbuffy
senior tag

Annyiért én is. :D Lesz meg neo hasznaltan 20.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95031) verti1


verti1
tag

Mit akartok hardcore kávésként a Flair Neo-val? Bolti téglához való nyomásfokozós kosár van hozzá. Az egész egyébként egy marketing fogás/pénz gyűjtés szerintem. A sima Classicot lehetne ilyen kosárral árulni vagy venni hozzá.

(#95032) Silent77 válasza konzumpro (#95020) üzenetére


Silent77
veterán

Gondolkoztam rajta, de kihagyom.
Gőzölés nálam nem játszik, van egy kis tejhabosítóm, párom használja csak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95033) SteelCowboy válasza konzumpro (#95023) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Ja, nem volt szándékomban téríteni, hogy márpedig mindenki vegyen Flair-t. Csak azt mondom, hogy napi szinten egy vagy két alkalommal használom bő fél éve és szeretem. Persze én csak kettőt húzok vele/alkalom, nyilván, ha 4-6 kell gyors egymásutánban, az már kis diszkomfort érzést válthat ki. :)
Volt egy Flair-hullám nem is oly rég itt a fórumon is, most kicsit elült.
A lényeg, hogy mindenki a saját igényeihez, tudásához és főleg pénztárcájához mérten választ gépet. És annak ellenére, hogy szeretem a Flairt, az utódja nagy valószínűség szerint pumpás lesz.

(#95022) koxx : az R58 fent van nálam a listán, mint potenciális utód és bár még nem dőlt el semmi, mostanság a tesztek, videók, egyéb benyomások hatására inkább a Lelit Bianca felé hajlok.
A karos vonal tetszik, de ha azt ki akarnám maxolni, a Strietman lenne a befutó, viszont a forint-euro árfolyam elment kirándulni, meg még a Kalmár-féle nyomásmérő is kéne hozzá... ezek összessége már igen messzire sodorja tőlem ez a kis karost. :O

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#95034) koxx válasza SteelCowboy (#95033) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lelit Bia és az R58 közötti választás neked felmerült egyáltalán? :Y múltkor facen olvastam róla 1-2 nem túl pozitív feedbacket (mármint a Biáról)

(#95035) kurtuzov válasza SoundON (#95000) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Azért ez a döglött kávé kifejezésnek ad egy új jelentéstartalmat ám ... :DDD

(#95036) Parci válasza konzumpro (#94995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az lesz, meg a 35 mikronos ims superfine felsőszűrő. ott nem megy át semmi (kávélé nyilván de).

most írta SiD, de szerintem csak udvariasságból, hogy ezekkel a tervezett tuningjaimmal lehet, hogy más lesz a leányzó fekvése. mivel már nyakig benne vagyok, mindenképp végigtolom...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95037) adriankoooo válasza SteelCowboy (#95033) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"Volt egy Flair-hullám nem is oly rég itt a fórumon is, most kicsit elült."

Mit írjunk róla? Szerintem akinek van azóta is boldogan használja és nem fogja ide napi rendszerességgel posztolni, hogy milyen jó. Amúgy is mindig az lett a vége, hogy téríteni akarunk. Ezért felesleges, én is inkább csak olvasok mostanában. :) Nálam már több mint fél éve, napi (3) használatban van. Ez egy olyan egyszerű és nagyszerű gép, hogy nincs róla mit írni. Nem kell tuningolni, nem kell javítani, csak használni kell. Kinu dettó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95038) verti1 válasza Parci (#95036) üzenetére


verti1
tag

Szerintem a papír sokat segíthet. GC-nél se enged semmit vissza, pedig a háromjáratú miatt meg is szívja visszafelé. Nekem patyolat volt mindig a felsőszűrő túloldala.

(#95039) vicces1 válasza Silent77 (#95009) üzenetére


vicces1
aktív tag

A jobb presszóért tuti nem, ha meg eleve nem gőzölsz pláne.

(#95038) verti1 Parci (#95036)- ja a papír szerintem is nagy ficsőr ebben az esetben, bámulatosan tisztán tartja a felső szűrőt és a fejet.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95040) billyjoe válasza adriankoooo (#95037) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Nálam egy tuning vált be pluszban végül, az a béna pid-es kancsó. Még sem teljesen hülyeség beruházni egyre. Mindig kétszer öntöm fel és játszom a hőfokkal, 93-95 fok között. Abszolút ki érezhető és konzisztensebb így.
Most épp a roastopus decafjától vagyok oda, 15,5g, 10 mp előáztatás, lassan viszem fel 8 barig, onnan ejtem 6ig kb 50 mp alatt, nagyon finom.

(#95041) bbuffy


bbuffy
senior tag

Kis esti filter az új kancsóval. Fasza szerkezet. Villámgyors, időben lekapcsol, illetve én ha nem kell csak zöld tea viz pl.
és brutál kialakitás. Oké nem digitális, de vhogy kvs vonalon vonzanak az analóg műszerek. Amellett meg pofátlanul jó áron volt, muszáj volt rámennem. :D Vettem még egy Espro t is, teszt később.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95042) Parci válasza billyjoe (#95040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez melyik kancsó végül?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95043) billyjoe válasza Parci (#95042) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Az ami neked is van. De igazából csak a hőmérőt használom rajta... Felforralom 100 fokra, felöntöm a flairt, darálok, stb, felöntöm még egyszer, majd várok míg vissza nem hül... Nem volt kedvem szórakozni a visszaküldéssel.

(#95044) zolnagy válasza SteelCowboy (#95021) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem is ez volt. GC után Flair...aztán visszavettem a GC-met.

(#95045) Mylord3 válasza sz.zs. (#95015) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Most kicsit visszaolvastam itt, a topikban. 220 ezer ezért a gépért?? Nálam egészen mások a (p)referenciák egy gépvásárlásnál, és épp azon gondolkodtam, mennyire tudnám magamban "beárazni" ezt a gépet, hogy legalább elgondolkodjak egy ilyennek az esetleges megvételén. ...hát, "borzasztó" eredményre jutottam. :)) Természetesen az én szubjektív véleményem semmit nem kell, hogy levonjon a gép pozitívumaiból, értékeiből....de tényleg inkább akkor továbbra is Gaggia, habár annál sem adnék ki új gépért cirka 160 ezret, de még 130-at sem! :) (Amit Parci "ügykezel", az viszont nagyon bejönne nekem is, még ha amúgy talán kicsit xar konstrukciónak is tűnik, ahogy olvasom. :) )

(#95046) uffneked válasza bbuffy (#95041) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ez milyen hario váza (dekanter)? :Y
V60hoz vadasznek valami chemex-szerut, megbotrankoztatni. :))

(#95047) Mylord3 válasza Mylord3 (#95045) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Amúgy én nyitott vagyok minden újdonságra a KV- gép fronton...csak Gaggia Classic (Baby) legyen ráírva! :D
Csak kíváncsi érdeklődőként kérdezem most, hogy ez a gép ennyiért mit tudhat vajon? :)

https://www.teesz.hu/THE-BAMBINO-PLUS-Kavefozo-PID

(#95048) radi8tor válasza Mylord3 (#95047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PID miatt ennyire túlárazott. De természetesen nem ér ennyit.

⭐ Stella

(#95049) bbuffy válasza uffneked (#95046) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem. Az kisebb, és szilikon pánt van rajta. Ez elvileg ice coffee maker, van hozzá pluszba egy belső rész, amit jéggel töltesz fel és űgy drippelsz, jelenleg anélkül megy. Impozáns, imádom ezeket a nagy bőszme japcsi üvegeket, és a dekantalás is hamarabb megvan.
evoila [link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95050) sz.zs. válasza Mylord3 (#95045) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát jah... az biztos, hogy én két ilyen gépért sem adnám oda az űrgaggiámat! :N

És igen, Parci Aplimontja nekem is bejövős vizuálisan, viszont a róla olvasottak alapján már asszem örülök, hogy Ő nyomott rá előbb :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.