Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Parci válasza Ábi (#46347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szoft vagyok, tudom :DDD

(pörkölőt távlati célként már sok éve bejelöltem, akkor még csak paljoc tolta, ő is gene-nel. a caravel valóban többek hatására került célkeresztbe, magamtól sosem mozdultam volna rá a pavoni után)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46352) adp válasza jolti (#46350) üzenetére


adp
őstag

persze ez így van, de mire kiagyalgatod/barkácsolod mit hogy kéne, szerintem megvan egy használt gene ára

(#46353) soldier2 válasza Parci (#46351) üzenetére


soldier2
őstag

És végül megszabadultál tőle? Erről lemaradtam (vagy azért vándorcaravel, mert most épp nálad van?). Írhatnál róla is, ha lesz időd.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46354) Parci válasza soldier2 (#46353) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy is, azzal még vannak mindenféle tervek és ha beválik, a pavonit engedem el

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46355) Bazsee71 válasza Parci (#46345) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Compakot miért meneszted?

(#46356) Parci válasza Bazsee71 (#46355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megy a macskakő nevű vendéglátóipari intézménybe, ahol nagy szükség van rá

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46357) radi8tor válasza Parci (#46356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#46358) noss válasza Bazsee71 (#46198) üzenetére


noss
csendes tag

Pacificaffe - Decaf Columbia várakozáson felül teljesített nálam, erőteljes tejcsokival.
Ha valódi tejcsokiból ilyen ízűt kapnék, vennék abból is vagy fél kilót... :D
Kb egy hónapja adp-vel feleztem, látom újra akciós.

noss

(#46359) mufi


mufi
senior tag

Nincs valakinek elfekvőben egy eladó darálója amit kölcsönadna kipróbálásra?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46360) mufi válasza noss (#46358) üzenetére


mufi
senior tag

Ebből van rendes koffeines is vagy csak koffeinmentes?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#46361) Bazsee71 válasza noss (#46358) üzenetére


Bazsee71
őstag

Merőben más a véleményetek róla, de úton van egy negyed kilós csomag. :)

(#46362) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nincs róla infótok véletlen, hogy ha én veszek egy kávégépet akkor berakhatom a trafikba? Van most bérben gép de rávetődtem jófogáson és egy 50k-s gép ez...3 hónap alatt visszahozná az árát meg több lenne rajt a haszon is.

(#46363) pacuha69 válasza Parci (#46327) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Gratulálok. Jó móka a pörizés, és ha már nagyon belejössz, a Gene-t is lehet tuningolni, hogy pontosabb legyen a hőmérséklet visszajelzés. Valamikor terveztem hogy belevágok ebbe a tuningba én is, de mindig akad fontosabb kávés marhaság :).

Mik a tapasztalataid a K10-el. Annyira sem vált be, hogy Mini-t lecseréld vele?

[ Szerkesztve ]

(#46364) noss válasza mufi (#46360) üzenetére


noss
csendes tag

nem tudom sajnos. kiírták, hogy CO2-vel koff.mentesítették, tehát volt eredetije

noss

(#46365) noss válasza -secret- (#46362) üzenetére


noss
csendes tag

ebben inkább a könyvelőd tudna segíteni, a pénzügyi-számviteli elszámolása az érdekes a NAV szempontjából.
(ennyi csúnya szót egy mondatba..)

noss

(#46366) SierraFox válasza SierraFox (#46322) üzenetére


SierraFox
tag

Mivel sehol nincs feltüntetve, ezért beírom ide: A coffeitaliaról a Silvia szállítási költsége 18.70 font Magyarországra. Fedex szállítja, ez az egyetlen opció.

Tegnap voltam egy most nyílt Frei caféban a közelben. Gyönyörű 3 karos La Pavoni gép, 4 daráló (közülük 2 Iberital challenge), és egy egész kémiaszertár a pulton, hogy a megfelelő aromát belecsorgassák a kávéba. Egy espressot ittam, de nem ízlett.

[ Szerkesztve ]

(#46367) adp válasza SierraFox (#46366) üzenetére


adp
őstag

Szanalmas hogy iberitallal dolgoznak :D kb a legjobban meno magyar kaveuzletlancrol van szo....ettol persze szar, nevetseges de komolyan

[ Szerkesztve ]

(#46368) Toobee válasza Toobee (#46301) üzenetére


Toobee
veterán

Most nézem nem is jó linket raktam be. Hátha érdekel valakit, hogy milyen szépen dolgozik Simi :)

https://barbieripnk.hu/

(#46369) Parci válasza pacuha69 (#46363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, nagyon bevált, szeretem, csak ezt használom, amióta beüzemeltem. viszont érintett vagyok egy sörözőben, ami hamarosan kávézó is lesz és ott nagyobb szükség van egy rendes, jó, még pro imidzsében is vállalható ipari gépre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46370) Parci válasza Toobee (#46368) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez tényleg profi munka :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46371) Ábi válasza Toobee (#46368) üzenetére


Ábi
tag

:R
Szép munka!

(#46372) Toobee válasza Ábi (#46371) üzenetére


Toobee
veterán

Ne nekem mondjátok, én csak fizettem a végén :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#46373) Ábi válasza Toobee (#46372) üzenetére


Ábi
tag

Szép munka volt Simi! :)

[ Szerkesztve ]

(#46374) adriankoooo válasza jolti (#46350) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egy ilyen konvektor főégővel egész klassz lehetne.

(#46375) Ábi válasza adriankoooo (#46374) üzenetére


Ábi
tag

+Mosógép dob kis tuning hegesztett lapátokkal belülről és kész is egy 10kg kapacitású DIY pörkölő magyar módra. :DD

(#46376) adriankoooo válasza Ábi (#46375) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Semmi esetre sem dobom ki, hátha valami ilyesmit kisütünk belőle egyszer. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46377) Mano66


Mano66
senior tag

Rendeltem a coffeitaliaról egy Silvia-t még 10. hó 31.-én.De még mindig nem kaptam a Fedex-től email-t.Aki rendelt innen mikor kapta meg?Kapott email-t vagy csak hozták?

TVnet : Egy pár nappal ezelőtt pont jó lett volna a kúpon kód.Fedezte volna a szállítási költséget.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46378) SierraFox válasza Mano66 (#46377) üzenetére


SierraFox
tag

Sokáig próbáltam ellenállni, de ma reggel én is rendeltem egyet. A coffeeitalián mit ír neked az order status menuben, ha beírod a rendelési számodat és az emailedet? Nekem ezekkel a nagy globális futárcégekkel az a tapasztalatom, hogy későn küldik meg a tracking numbert, és addigra már majdnem itt van a csomag.

(#46379) Tonyo válasza Mano66 (#46377) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem csak hozták.

(#46380) Champipi


Champipi
senior tag

Milyen vizet érdemes kapszulás géphez használni? Desztilláltvíz? Palackozott szűrt víz?

Ja és ha mondjuk betöltök hétfőn 8 dl ilyen vizet, akkor csütörtökre nem lesz az poshadt?

(#46381) Mano66 válasza SierraFox (#46378) üzenetére


Mano66
senior tag

Beérkezett fizetést ír. 2016 okt. 30. 11:07.
Meg ez a szöveg.

"THANK YOU FOR YOUR ORDER:
Thank you for your order from Caffè Italia. Once your package is shipped, we will send an email with a link to track your order. If you have any questions about your order please contact us at info@coffeeitalia.co.uk Monday - Friday, 8am - 5pm PST.

Your order confirmation is below, Thank you again for your business."

Írtam nekik.Kíváncsi vagyok válaszolna-e rá.

"Tonyo" : Hány nap alatt jött meg?

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46382) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok,

La Scala Butt.-on cserélnék kartömítést. Még nem csináltam ilyet.
Vki pár szóban segítene? Köszi

Galaxy S23 Ultra

(#46383) fragola.6035 válasza Mano66 (#46377) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én már rendeltem párat az utóbbi pár hétben, de még a rendelés visszaigazoláson kívül semmit sem kaptam. A csomag mindig megjött egy hét alatt.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46384) Tonyo válasza Mano66 (#46381) üzenetére


Tonyo
őstag

Okt. 20-án rendeltem és 26-án jött meg.

(#46385) Mano66


Mano66
senior tag

Oké.Köszönöm mindenkinek a választ.Remélem a futár rám csörög mert elég sokat úton vagyok.Kénytelen leszek a szomszéddal átvetetni.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46386) soldier2 válasza Champipi (#46380) üzenetére


soldier2
őstag

Lágy víz a legjobb, hogy ez szűrőkancsó, visszasózott RO, vagy vízlágyító patron az szinte tökmindegy egy kapszulásnak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46387) adp válasza Champipi (#46380) üzenetére


adp
őstag

én egy kis bilt oscart tettem a gépembe bele. expolygonnál, danettinél egyéb kávés boltokba kapható. de van más márkában is, én anno ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#46388) Mano66 válasza Mano66 (#46381) üzenetére


Mano66
senior tag

Válaszoltak az emailomra.A csomagot a DHL hozza most Milánóban van.Érkezés 10.07.-én. :DD

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46389) Tonyo válasza Mano66 (#46388) üzenetére


Tonyo
őstag

A felső szűrőt egyből ellenőrizd le. Nekem be volt nyomódva, azt írták, hogy nem az első eset és küldenek újat.

[ Szerkesztve ]

(#46390) Ábi


Ábi
tag

Új őrlő a konyhában. :DDD

(#46391) soldier2 válasza Ábi (#46390) üzenetére


soldier2
őstag

Ezmiez? És mit őrölsz vele?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46392) Ábi válasza soldier2 (#46391) üzenetére


Ábi
tag

Házi malom gabonához.
A kenyér sütő hobbim korábbi, mint a kávés, egy kicsit el is hanyagoltam az utóbbi években.

Most vettem eBay használt malmot és tönkölybúzát, mert a friss, adalékmentes liszt is olyan fontos, mint a frissen pörkölt, őrölt kávé.
2 m a pult, de lassan nincs hely a kávés, kenyeres cuccaimtól, pedig a fele pult alatt van. :D

(#46393) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Segítségre lenne szükségem. Most fogom először citromsavazni a GC-t. 1 evőkanál citromsavat feloldok 2 dl vízben, majd a félig teli tartályba töltöm. Felsőszűrőt leszerelem, külön áztatom.

Mikor elindítom a csapolást, akkor hány fokon álljon a PID? Hagyjam kicsit állni az oldatot a kazánban? Gőzcsapon is átfolyassak egy keveset?

(#46394) adp válasza Bazsee71 (#46393) üzenetére


adp
őstag

Ha nem meleg a gep en nem nyulok a pidhez, gyors atfolyatom, gozcson is kicsit engedek, es vakszurozok parat, majd kiszedem a tartalyt kiontotm gyors bele a viz, jobb esetbe van felreteve lagyitott viz es azzal is ugyanez, igy nem tud ugy felmelegedni

(#46395) Parci válasza Ábi (#46392) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tényleg akkora a különbség a frissen őrölt liszt és egy jó minőségű, de "tegla" között? Mi a Szabó malomtol vesszük a lisztet, szeretjük, jó kenyeret sütünk belőle.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46396) Ábi válasza Parci (#46395) üzenetére


Ábi
tag

Akinek van, azt mondja.
Ma jött, így csak 3 éve üvegben pihenő 300g búzát küldtem át rajta több fokozatban tisztítás, teszt jelleggel.
Elvileg holnap érkezik 9kg tönkölybúza a rendesgazda öko webáruházból. Amint lement az első adag, sütök, beszámolok. 240-350től indulnak a kg árak jónak mondott gazdaságoktól. (Persze akad 5-700 Ft/kg áron is. :) )Ez így elég korrekt, pláne ha jobb lesz a kenyér.

(#46397) Parci válasza Ábi (#46396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Oké, kíváncsi leszek. Ha annyira ég és föld, mint a kavenal, elgondolkodom.

Amúgy nálam adapter Geneje, innen már nincs visszaút :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46398) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Megjött ma 3 csomag "gyakorló" kávém a Kapuczínertől. Az van ráírva, hogy: "legjobb minőségét megőrzi a pörköléstől számított 6 hónapig". Viszont valahol azt olvastam, hogy a frissen pörkölt kávé 3 hét után már veszít a minőségéből. Most akkor melyiknek higgyek? Fagyasszam, vagy ne fagyasszam? :F

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46399) demars


demars
addikt

Olvastam az összefoglalóban a tej habosításról szóló cikket. Ha szeretnék itthon cappuccinot készíteni mi a sorrend? Elkészítem a tejhabot és ráfőzöm a kávét, vagy a kávéba kanalazom (öntöm) a habot?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46400) fragola.6035 válasza Parci (#46397) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Tényleg jó ez a házi malom, ha van jó alapanyag és szereted a teljes kiőrlésű cuccokat. Mi nem nagyon szeretjük a teljes kiőrlésű gabonát, meg a korpa ízt, így nálunk annyira nem jött be. De azért még próbálkozunk vele.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.