Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) ronin s8 válasza lagoon79 (#25000) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem az E61 vízterítése nagyon jó, ha nem a legjobb...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25002) lagoon79 válasza ronin s8 (#25001) üzenetére


lagoon79
tag

hat nem a legjobb :) a gaggiak pl. ebben verik sztem.

(#25003) ronin s8 válasza lagoon79 (#25002) üzenetére


ronin s8
senior tag

Pont a Gaggiák...? Ha véletlenül gyengébben húzom meg a vízterítő csavarjait, már félrehord. Na neee.. :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25004) Parci válasza ronin s8 (#25003) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig de, az a konszenzus egy ideje, hogy a gaggia ebben frankó :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25005) ronin s8 válasza Parci (#25004) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ja, az más. Akkor tényleg jó... :O ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25006) Parci válasza ronin s8 (#25005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, ha nem jól húzod meg a csavart, tök logikus, hogy nem oké a vízterítés. ez tehát nem érv. :DDD ezen kívül tapasztalsz vele rendszeresen csatornásodást? látod a vízterítő lyukainak helyeit a pogácsában? mert nálam bizony látszanak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25007) ronin s8 válasza Parci (#25006) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én nem így nézem, hanem a felső szűrőt. Ott szebben terít az E61...
Csatornásodásra is kevéssé hajlamos szerintem. De valóban, a Gaggia jól terít.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25008) Parci válasza ronin s8 (#25007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván én is felsőszűrővel használom a gépet, attól még sajnos nem egyenletes a végeredmény

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25009) ronin s8 válasza Parci (#25008) üzenetére


ronin s8
senior tag

Van egy esztétikája is ám a dolognak. ;) Egyszerűen szebben gyönygyözik a víz az E61-ből. :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25010) Parci válasza ronin s8 (#25009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel ritkán látok át a kávépogácsán :P, nekem ez mindegy :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25011) bl4ze válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#24985) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet, hogy van : nem tudom.

Telefonálj oda, és kérdezd meg Tibortól.
Egyébként érdemes bemenni a Pasco-hoz nem gyenge géppark van ott, Tibor SCAE bíró is stb. stb.
Nem veszi rossz néven a coffee geek-eket :)

.:. bl4ze .:.

(#25012) lagoon79 válasza ronin s8 (#25009) üzenetére


lagoon79
tag

nálam eddig 3 gaggia és két E-61-es gép járt és bár ez nem sok, de megerősítették a terjedő legendát, miszerint a gaggiának etalon a vízterítése. a tegnap linkelt brasilia videón látható terítést produkálta mind, mindenféle ims és egyéb tuning nélkül.

az r-58-on esztétikailag pl. egy hulladék volt a kilépő víz, még a szűkítőzés után is. ettől még teríthet jól, de szépnek tuti nem szép.

egyébként kicsit visszatérve Parci tegnapi felvetésére, miszerint a kioldódás az elsődleges: amióta megvannak az ims cuccok, napról napra igazolva látom ezt. a jó szűrőnek és felsőszűrőnek köszönhetően egyenletesebben indul meg minden csapolás a nyitott karban. előkészítésen azóta nem változtattam, szitálok folyamatosan. a kávék (vszeg a finomabb őrlésnek is köszönhetően) vhogy testesebbek, olajosabbak. az ízek viszont a jobb kioldódás nyomán jóval inkább elkülöníthetőek, a kávék balanszosabbak. tehát röviden a jó vízterítés és egy minőségi szűrő magasabb szintre emel.

[ Szerkesztve ]

(#25013) ronin s8 válasza lagoon79 (#25012) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyetértve a leírtakkal, az R58-asnak azért fejlesztettek valamit a fején az E61-eshez képest, nem...?
Lefordítom: elrontottak rajta valamit. :))

Annál szerintem nem kell jobb, mikor egyszerre jelennek meg a vízcseppek a szűrő egész felületén, és lágyan szétterülnek a pogácsán. :K A Gaggia eléggé hektikusan hozza ugyanezt, néha egy csíkban folyik le, bár én még nem próbáltam különböző felső szűrőket. Ki fogom próbálni valamelyik jobb fajtát. És azt sem tudom, a Giotto-n mi van, de valszeg az eredeti gyári szűrője (mint a Gaggián), de akkor meg miről is beszélünk...? ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25014) lagoon79 válasza ronin s8 (#25013) üzenetére


lagoon79
tag

nem, a fej a faema által gyártott e-61-es. ezeken általában nem változtatnak a gyártók, csak rászerelik a gépeikre.

ez egy szubjektív dolog, Te így gondolod, én máshogy. örülök, h elégedett vagy az giottóval ilyen szempontból is :) nálam a gaggiák gyári állapotban hozták a szép terítést, persze azok rendszeresen tisztítva voltak ;]

[ Szerkesztve ]

(#25015) ronin s8 válasza lagoon79 (#25014) üzenetére


ronin s8
senior tag

Úgy érted, nem csak úgy slendriánul, egy laza két és fél órás vízterítő-leszerel-tömítés-kicserél típusú vízkőtelenítést kap kéthavonta, hanem valami komoly cuccot...? ;] :P :DD

Egyébként ha jól rémlik, annak idején SiD direkte felhívta a figyelmemet a Gaggia fej/tömítés koszolódására, ami pont amiatt van, hogy a vízterítés nem tökéletes... de hagyjuk, úgysem tudlak meggyőzni. :B Ő is azóta megbarátkozott a La Marzocco-k csapnivaló vízterítésével... :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25016) lagoon79 válasza ronin s8 (#25015) üzenetére


lagoon79
tag

a karbantartással csak vicceltem.. :)

engem egyébként nem kell meggyőznöd, én csak azt írtam le, amit láttam annál a pár gépnél ami nálam járt. és sztem azt is tudod, h engem már nem fenyeget a gaggiák vmint más kis egykazános gépek világa, voltak próbálkozásaim, de már nem tudtam újra megszokni a nagy ipari gépek után. pláne, h a mostani hamarabb üzemkész mint egy kis egykazános masina, viszont rendelkezik a nagy gépek összes jó tulajdonságával.

(#25017) ronin s8 válasza lagoon79 (#25016) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jóvanna! Szerintem túltárgyaltuk. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25018) Parci válasza ronin s8 (#25013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy csíkké összeállás nem biztos, hogy gond, ráadásul függ a víz hőfokától is. hidegen hajlamosabb gyöngyözni a gagyibb terítésű gép is (az enyém pl.). de a végső ítéletet a pogácsa mutatja, ha hibátlan, jó, ha itt-ott meg van nyomva és kirajzolódnak a vízterítő kis lyukai, nem jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25019) ronin s8 válasza Parci (#25018) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az egy csík kicsit vándorol ám a Gaggiánál, de ebbe vélhetőleg beleszól a pumpa is, ami pumpáló impulzusokkal nyomatja a vizet, meg a felületi feszültség is, meg az ezzel összefüggésben lévő fém-nedvesíthetőség, stb. Ez többtényezős egyenlet, plusz a kráteresedés simán lehet nagyrészt user error, mert mindkét gép jól terít amúgy... A Gaggia bojlerből ferdén (egyik oldalon) jön ki a víz. Ez a gyengeség oka. Hiába osztja el a négylukú vízterítő egyenletese(bbe)n a vizet, áramlástechnikailag valójában eleve rossz a konstrukció. /Tudom, a La Marzocco-k sokkal rosszabbak, de az egy másik téma lehetne.../ ;]

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25020) Parci válasza ronin s8 (#25019) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gaggia jól terít. ha ferdén jön, akkor ferdén áll az asztalon, nem hibátlanul van betéve a kartömítés stb. vagy valami más gond van. a vándorló csík sem gond amúgy, semmi sem gond üres csapolásnál, akkor nem is tudod eldönteni, hogy jó-e vagy sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25021) hunspikey válasza lagoon79 (#24962) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez annyira így van, hogy én még azzal is kiegészíteném, hogy ahány kávé annyi lefolyás még úgy is, hogy tökéletes az íz - szóval csak meztelen karral alulról szemre biztos nem lehet kávét "belőni". Amúgy sem videójáték ez, hogy jó legyen a grafika - itt az ízre játsszák a témát nem?

Pl Paljoc féle Kenya AA 90 fokon húzva, olyan darálással, hogy kb 20 sec alatt jön 14 grammos szűrővel síkra húzva, szitával terítve egy dupla ristretto hozza a legtöbbet nekem - de a lefolyás az gusztustalan - nem szépen csöpög, nem is tud szép csóvát, nem is tigrises - ránézésre full gáz - aztán az íz meg olyan, hogy eldobom az agyam...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#25022) hunspikey válasza ronin s8 (#25013) üzenetére


hunspikey
őstag

Szerintem ott is az lehet mint ami a giottómon volt - a felső zuhanyzó két részes, ahol egybepréselve található egy nagy lyukú rács és egy sűrű ami "megfogja" a pogit, ha tele van a kosár és az esetéeg feldagad. Na most gyárilag ezek közt nulla egész nulla hely van ami miatt egy részeg szamár hugyozásához hasonlít a zuhanyzása.

A megoldás cserébe rém egyszerű: le kell kapni ezt a felső zuhanyzót és a finom rács oldaláról hüvelykujjal kajak be kell nyomni körkörösen, hogy elváljon a két rács egymástól. Nem kell nagy helyet csinálni azaz nem kell nagyon behorpasztani a nagy lyukút, de kb 0.3mm kell neki. Na viszont innen fogva referencia zuhanyzása lesz a készüléknek, a víz rengeteg egyenletes cseppes sugárban jön le - a korábbi egyetlen egybefüggő középsugár helyett.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#25023) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Van egy Delonghi (talán EC6, már nem emlékszem a típusára) kávéfőzőnk. Szép jó, tökéletesen működik... Párom - és ezidáig én is - az Omniát választottuk mikor leemeltük a kávét a polcról. Node... bóklászok a neten, s mindenhol istenítik az Arabica kávét. Az omnia tudtommal nem 100% arabica (lehet hogy tévedek?!) ...ezért tegnap leemeltem egy Tschibo Espresso Milano Style-t a polcról...a leírása szerint 100% Tschibo arabica.

Mivel az omnia még nem fogyott ki a kávés dobozunkból igy alkalmam még nem nyílt a kipróbálásra...de -mivel már megvan ezért - rákerestem erre a kávéfajtára, s azt olvastam h a nagyon finom őrölése miatt mezei kávéfőző lehet hogy nehezen bírkózik vele...(eldugul a szűrő, a nagynyomás miatt aztán a kávé "darálék" is kikívánkozik a pohárba....

Aztán még jött az a megjegyzés -most nem találom a mondatot, így nem szó szerint idézem vmelyik fórum hozzászólását- "Nagybetűkkel rá van írva h Espresso..."

"Nem értek a lovakhoz" így biztosan balga a kérdés: Az espresso őrölt kávé ennyire nagyon más, mint a "mezei" veddmegkávé? (omnia, karaván és trsi)

Na ez nem hangzik túl jól... a gépet még véletlen sem akarnám tönkrevágni...kiadom a tyúkoknak az egész csomag Tschibo-t ha tönkrevágja a 20+ e ft-os koffímékört.

(#25024) ronin s8 válasza hunspikey (#25022) üzenetére


ronin s8
senior tag

Na most viszont nekem az E61 pont hogy tökéletesen terít.. :)

A Gaggiának meg egyrétegű a felső szűrője.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25025) jolti


jolti
senior tag

Ez a Cady-trade elég kikészítő egy cég!
Tegnap-tegnapelőtt vagy 8x hívtam őket, de a raktárba való kapcsolás után senki nem vette fel a telefont. Aztán már a hölgy sem...
Emailra is nagy nehezen válaszoltak. Illetve az elsőre válaszoltak, sokára, a másodikra már nem...
Most kénytelen voltam leadni a megrendelésem, anélkül, hogy bírtam volna egyeztetni velük egy-két dologban, mert már meg bele fogok futni a hétvégébe és akkor meg megint csúszik az egész. :W
Na megrendeltem, előre utalással, mert úgy olcsóbb, erre nem küldenek a visszaigazoló emailban számlaszámot. :W

(#25026) landi


landi
csendes tag

Remélem még nem volt, új, speciality kávézó Budán:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25027) mester6 válasza ronin s8 (#25024) üzenetére


mester6
tag

"A Gaggiának meg egyrétegű a felső szűrője."

Az E61-nek többrétegű a felső szűrője? Ha igen, tudnál erről egy bármilyen képet betenni?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#25028) ronin s8 válasza mester6 (#25027) üzenetére


ronin s8
senior tag

Igen, kétrétegű. A sajátomról most nem tudok, de itt egy netes kép:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25029) mester6 válasza ronin s8 (#25028) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm a választ. Akkor mondjuk a baloldali pl.egy E61 -es szűrő és azon a szűrőn belül , vagy kívül két réteg szűrő anyag van? Volt a kezemben ilyen szűrő , de nekem nem tünt fel , hogy az két rétegű?
Ha most rétegenként "nézzük a dolgot akkor mi az egyik réteg és mi a másik réteg? :U

(#25030) And06 válasza ronin s8 (#25028) üzenetére


And06
aktív tag

ilyen vagy ehhez hasonló van gaggiához is

(#25031) soldier2 válasza lacam (#25023) üzenetére


soldier2
őstag

Az EC6 egy gőzhajtású kávéfőző, kb egy dizájnos Szarvasi. A Szarvasinak a munkahelyemen nem volt gondja a hasonló, espressonak elődarált kávéval, az már más kérdés, hogy a forró gőz miatt különbség nem volt érezhető. Ezek a gépek mindenevők szvsz, csak az elkészült ital hagy némi kívánnivalót maga után. A kosarat semmiképp se töltsd túl, és ne is tömöríts rá a kávéra, de ezek az Omniára is igazak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#25032) mester6 válasza ronin s8 (#25028) üzenetére


mester6
tag

Ok , And6 üzenete alapján már "rájöttem" a két rétegre. akkor két rétegű az e61 felső szűrője nálam is! :R

[ Szerkesztve ]

(#25033) zolnagy válasza zolnagy (#24969) üzenetére


zolnagy
őstag

Összeraktam a bojlert. Megcsináltam a 10s tesztet. Korábban 110 ml volt, most 45ml lett. Nem kevés ez kicsit?
Sajnos csak hideg bojlerrel tudom most csak megnézni, mert a PID azt írja ki: "EEEE". Nem tom mit jelent, utánanézek, lehet csak be kell állítani újra, de most per pill. nem fűt.

Meg is van: "out range" Sztem csak be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#25034) lagoon79 válasza hunspikey (#25021) üzenetére


lagoon79
tag

paljoc kenya aa, 86,5 fokon, normal, kicsit talan lassu (32 mp) lefolyas.

(#25035) enterlaci válasza ronin s8 (#24968) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ma próbálgattam, de nem igazán volt eredmény az olajosság vagy az ízek terén. Talán a kávém sem igazán jó ehhez. Annyi tuti, hogy majdnem 1 hónapos a kávém és most csak ez van itthon. Majd egy videót ha esetleg csinálnál, kíváncsi lennék rá.. :)

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#25036) zolnagy válasza zolnagy (#25033) üzenetére


zolnagy
őstag

A hőelem...sajnos tönkrement. Biztos, amikor húztam ki a bojlerből szétszedéskor. Megmértem, sajnos ez van. Még szerencse, hogy találtam itthon egy 3mm átmérőjűt (ezzel jó), amit be tudok tenni a termo menetébe, amíg megérkezik a zsákba való.

A 45 ml szerintetek nem kevés?

(#25037) ronin s8 válasza enterlaci (#25035) üzenetére


ronin s8
senior tag

Tegnap óta nincs telefonom, de pár napon belül ez megoldódik, és csinálok videót.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25038) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Brikka megrendelve, innen már nincs megállás. :D

⭐ Stella

(#25039) zolnagy válasza zolnagy (#25036) üzenetére


zolnagy
őstag

Na feladom, kicseréltem 0,65-ös fúvókára, most meg nem jön semmi víz a fejből. :(((
A fúvóka nincs eltömődve. A bojlertől a solenoid szelepig OK (megnéztem egy fecskendővel).
Ha lesz időm, megnézem a solenoidtól a víz kifolyóig. Ha az is OK, akkor a solenoid tömődött el és azt kell szétszedni... :W

Egy egyszerűnek tűnő dolog így lesz bonyolult....

(#25040) enterlaci válasza ronin s8 (#25037) üzenetére


enterlaci
senior tag

Mindig jól jön egy tartalék okos telefon, csak mire az ember egyet félretesz - elavul, lassú lesz, vagy nem kompatibilis..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#25041) ronin s8 válasza enterlaci (#25040) üzenetére


ronin s8
senior tag

Van egy régebbi, abba persze nem jó a kártya. :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#25042) fragola.6035 válasza zolnagy (#25039) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A 0.65-ös sok lesz. Jó a 0.5.

https://caffe35.webnode.hu/

(#25043) zolnagy válasza fragola.6035 (#25042) üzenetére


zolnagy
őstag

Tegnap leteszteltem. A bojlertől a 3járatúig átjárható a furat és a 3járatútól is a vízterítőig. Tehát a szeleppel lesz a baj. Lehet a 0.5-össel is azért volt olyan alacsony a vízhozam, mert már félig el volt tömődve.

(#25044) hunspikey válasza lagoon79 (#25034) üzenetére


hunspikey
őstag

Csészében nekem is ugyan így néz ki - de lefolyásban nincs az a tökéletes szinte "fából" készült csóva amit pl más kávék hoznak.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#25045) forceberg


forceberg
veterán

Automata darálós kávégépek közül mi az ajánlott 100e alatt. Sokat lenne használva, napi több 10 kávéra.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25046) sterob


sterob
újonc

Hol tudnék venni GB millenium kávéfőzőmhöz gőzkart és habosítófejet? Láttam dolgozni a panarello fejet, az tetszett, de nem tudom honnan érdemes beszerezni, vagy ha tudnátok mást ajánlani azt is megfogadom, az eredeti sajna nincs meg.

(#25047) bl4ze válasza sterob (#25046) üzenetére


bl4ze
veterán

Pécs: danetti.hu
Budapest : expolygon.hu vagy Cady Trade Kft. (utóbbi drágább)

.:. bl4ze .:.

(#25048) desigo


desigo
senior tag

Üdv !
Én is beszereztem egy Rancilio Silvia gőzölő csövet a GC-mhez.
Azonban az egyik külső a másik belső menetes.
Szét kell jobban szedni vagy,hogyan tudom felszerelni?

(#25049) simi.esp.28 válasza desigo (#25048) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

A gyáriról le kell szedned a menetes részt, és át kell raknod a Ranciliora.

(#25050) desigo válasza simi.esp.28 (#25049) üzenetére


desigo
senior tag

Sikerült is átrakni,köszi a gyors választ.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.