Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) celf válasza Bazsee71 (#61960) üzenetére


celf
őstag

Reggio-n keresztül mentek Szicíliába?

Mert ha igen akkro ott van egy hely ahova megérné szerintem beugrani.

(#62002) Lefty válasza zenwalk (#61987) üzenetére


Lefty
addikt

Lehet a kosar nem volt a helyen osszerakas utan. Viszont a 2 alatet szerintem felesleges. Nem tudom milyen kavehoz kellene olyan finomsag, ami miatt 2 alatet kell.

(#62003) sz.zs. válasza Champipi (#62000) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Újratölthetővel màr találkoztam, de mèg a gyári kapszulánál is ihatalanabb minőséget kapsz vele.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#62004) Lefty


Lefty
addikt

Ha valaki Stuttgartban jarna ezt a helyet tudom ajanlani, most huztam az elsot belole es egesz jo lett.

(#62005) celf válasza Lefty (#62002) üzenetére


celf
őstag

szerintem rosszul rakja a helyére a külső gyűrűt a srác a videón.
nem fogja le a kúp felső részét csavarás közben

[ Szerkesztve ]

(#62006) Lefty válasza celf (#62005) üzenetére


Lefty
addikt

A videot most neztem meg. Ez rosszul van osszerakva. A felso reszt a feher vonalak talalkozasanal kell ratenni, majd elforgatas elott a kosarat is a jelzesnek megfeleloen behelyezni. Majd a gyurut lehet beforgatni a szamokhoz es jol fog a kosar is rogzulni.

[ Szerkesztve ]

(#62007) Bazsee71 válasza soldier2 (#61961) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a tippet, remélem keresztezni fogja a lányok által kiszemelt útvonal. :)

celf: Villa San Giovanniból megyünk komppal, de elég későn érünk oda, 7 óra körül. Bár fél órája is ittam espressot. :)

(#62008) soldier2 válasza Bazsee71 (#62007) üzenetére


soldier2
őstag

Azt hiszem a Rialtohoz van közel, de eléggé eldugott helyen. A környéken a bazárban is van pár kávés bolt, inkább eszközöket árulnak.
Közben megnéztem, és igen, a Rialtohoz nagyon közel van, érdemes a csatorna felől közelíteni a sikátort. Most már tudod használni a mobilnettel a gps-t pikk pakk meglesz. Én pár éve egy fél térképpel egy órát bolyongtam a bazárban mire meglett.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#62009) adp


adp
őstag

Nem ertem mi van most az zm keses sm97-tel.. nem akarja leorolni a szemeket csak ‘felapritja’ oket es ott porog kozepen akkor kapja be amikor eltekerem kb ‘kotyesz’ finomsagra, eddig ilyen nem volt, ugyanazzal a kaveval

Bazsee te irtal hasonlot alacsony fordulaton nem?

[ Szerkesztve ]

(#62010) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Graef CM702-nél nektek kb. hány egység a különbség az eszpresszó és a filter tartomány között?

Köszi,
Tamás

(#62011) sz.zs. válasza tommyx (#62010) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én 15-20-ra tippelnék...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#62012) Keresztapper válasza mutyi (#61997) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A 25g-os dupla kosár azért jó, mert azonos kivonatolási arány mellett több italt kapsz. :) A több kávé meg jobb, mint a kevesebb. :D

http://palscoffeetech.com/

(#62013) Keresztapper válasza sz.zs. (#61991) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A vízterítéssel minden OK? A gépet nem helyezted át? Vízszintben van?

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#62014) Parci válasza Keresztapper (#62012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanakkor sokkal durvábbra kell őrölni ahhoz, hogy ugyanolyan lefolyást kapjál, szóval más lesz az ital, ami vele készül. én végül azért adtam el A Fazekat :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62015) Keresztapper válasza Parci (#62014) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Van egy IMS kosaram, amibe 21-23g megy és a testesség tekintetében még jobbnak is érzem, mint az ez előtt használt 17-18-asat. Szóval nem vitatva, hogy igaz, amit mondasz, nálam mégis népszerűbb ez a nagyobb kosár. :)

http://palscoffeetech.com/

(#62016) GML válasza Lefty (#62004) üzenetére


GML
őstag

Jól gondolom, hogy magyarok? :D

(#62017) Lefty válasza GML (#62016) üzenetére


Lefty
addikt

Nem, teljesen nemet. Egyszeruen megtetszett nekik ez a szo, hogy Mokuska es innen a nev. Nincsenek magyar gyokereik sem tudtommal. A kavet egy baratom hozta, o beszelgetett veluk, mikor ott volt.

(#62018) GML válasza Lefty (#62017) üzenetére


GML
őstag

Akkor nem fogom útba ejteni őket ;)

(#62019) Parci válasza Keresztapper (#62015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egy pont ilyet adtam el (24 grammot nyelt el), pedig peremmentes, álom holmi volt. tényleg, meander, hogy hasík A Fazék?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62020) celf válasza Bazsee71 (#62007) üzenetére


celf
őstag

Talán mi is San Giovanniból mentünk át Sziciliába.
Közben visszakrestem a képeket, a Malavenda kávézóban voltunk sokat, és ott Officina kávékat árulnak. Ha jól tudom, ezt egy olasz és egy angol csinálja, és Essexi a pörkölő. Azt hiszem egy Sumatrat vettem anno, és elég finom volt. Mondjuk ők nem ezt a kávét használják a gépeikben (ez tavaly volt ilyenkor kb.), de szívesen megcsinálják bármelyiket egy presszónak. Csak mivel nem arra volt beállítva a géppark, nem volt egy nagy durranás. De maga az Officina kávé finom.

írtam privátot a szicilival, reggioval kapcsolatban. kávéból viszont nem lesz nagyon sok lehetőség. ott turizmus van, meg tradícó elsősorban szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#62021) mdav88 válasza Lefty (#62017) üzenetére


mdav88
senior tag

Volt nálam két kávéjuk, bennem nem hagytak mély nyomot.

(#62022) sz.zs. válasza Keresztapper (#62013) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem minden rendben van, ezen nem veszek észre változást… A gépet sem helyeztem át sehova, viszont hogy viszintben van-e, azt nem néztem.

A reggeli robis blendeket én is 21 g-os LM kosárból tolom, amibe a sötét pörkölésből is belemegy 23,5 - 24 gram és ezek a kávék nekem is jobban ízlenek így :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#62023) Lefty válasza mdav88 (#62021) üzenetére


Lefty
addikt

Nekem izlik egyelore, bar nagy multam/tapasztalatom meg nincs a kavezas teren.

(#62024) WiZARD válasza WiZARD (#61977) üzenetére


WiZARD
addikt

Elvileg ma megjön a tegnap emlegetett Strada szűrőm.
Onnan indult a téma nálam, hogy ugyan pár éve kávézok, fix szettel (Mazzer SJ, Gaggia baby+pid, reneka, aktuális CM kávé, változó víz, többnyire csapvíz/néha laica), de egyre inkább elégedetlen voltam vele. Egyszerűen ugyanez a kávé egy jobb kávézóban teljesen más világ mint itthon. Sid-et megkérdeztem merre érdemes továbblépni, azt válaszolta hogy inkább ezen a szetten finomítsak, ha csak nem akarok egy LM GS/3-at venni. A konkrét javaslata: VST, új gyári kés, BWT Bestmax Premium V

Tegnap ebből meglett a kés a SJ-ba. A régit nem mondanám nagyon életlennek (3 éve vettem, nem szedtem szét akkor, de újnak volt mondva a kés, azóta kb 30-40 kg kávé mehetett át rajta), de érezhető különbség volt köztük tapintásra. Valamint gyanús, hogy az nem gyári volt (nem volt a hátán semmi felirat).
Új késsel már a második kávé is érezhetően jobb/más volt mint eddig, és ez csak javult miután eltaláltam az őrlési finomságot. Édesebb lett, testesebb, ízek élénkebbek, crema több/szebb. (egy része lehet placebo, de a crema változás egyértelmű)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62025) Parci válasza WiZARD (#62024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha egy ismeretlen használtságú és gyártmányú késsel darálsz 3 éve... akkor... nem meglepő...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62026) WiZARD válasza Parci (#62025) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem akarok nevet írni, hogy kitől vettem a darálót, ő azt mondta akkor, hogy új kések vannak benne.
Ezt akkor nem ellenőriztem, most csak annyi biztos, hogy a hátuljukon nincs mazzer felirat, mint az új késnél.

Nem tudom, hogy ez a 30-40kg kávé mennyire koptatná el reálisan. Elején lehet, hogy kapott pár kavicsot is, amikor még több fajta kávét próbálgattam...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62027) fragola.6035 válasza WiZARD (#62026) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Tőlem vetted 2014. júliusban, 65.000.-Ft-ért. Felszabályozva, csapágyazva, új utángyártott késekkel hirdettem a kávékorzón.
Új Expolygonos kések voltak benne, ezért nincs felirat a és hátulján. Akkor még nem nagyon lehetett itthon kapni gyári kést, az utángyártott kés valóban gyengébb a gyárinál.

https://caffe35.webnode.hu/

(#62028) meander válasza Parci (#62019) üzenetére


meander
tag

nem használtam még. Azért vettem meg, mert nagyon szép :) meg ha dupla duplát akarnék csinálni arra jó lesz, jó lehet. Egyelőre a gépem is a fragolánál van. Elvileg hétfőre már nálam...

(#62029) adp válasza WiZARD (#62026) üzenetére


adp
őstag

Sztem 30-40 kg kavet barmilyen kes kibir, a kavcsibol 1 szemet se(biztos)

(#62030) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma van a kávé világnapja és nem árasztotta el a topikot a sok infó arról hol adják olcsón a feketét. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#62031) GML válasza radi8tor (#62030) üzenetére


GML
őstag

Olcsón szinte bárhol kaphatsz, de jót? Még drágán sem biztos.

(#62032) radi8tor válasza GML (#62031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem erre gondoltam, hanem jó kávézók akciójára. Mint pl Black Start (Bank Center) féláron adja a kávét hétfőn.

⭐ Stella

(#62033) bajnokpityu válasza adp (#62029) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egy szem KV nélkül is gallyra lehet vágni egy kést. majorom késén pl már nem volt él, miközben elvileg újszerűen vettem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62034) WiZARD válasza fragola.6035 (#62027) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, direkt nem írtalak, mert mint írtam sajnos volt olyan kávé, amiben találtam nem 1 kavicsot. Sokat nem daráltam belőle, azt is próbáltam átválogatni, de bármi lehetett...
Némi éle még volt a késeknek, főleg ha eleve gyengébb mint a gyári, akkor felesleges is ezt a kérdést ragozni.
Új késekkel ismét boldog vagyok ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#62035) Sinisi válasza radi8tor (#62030) üzenetére


Sinisi
senior tag

Királyságos képválasztás! :C :C :C

(#62036) dozó válasza bajnokpityu (#62033) üzenetére


dozó
tag

A Majort tőlem vetted de szó sem volt újszerű késekről [link], és amit alítasz hogy nem volt él az túlzás

(#62037) bajnokpityu válasza dozó (#62036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a kb 1cm hosszú élből a felén egyáltalán nem volt él. abszolút használhatatlan volt, túlzás nélkül. Cirka 0.5mm környéke volt a legkisebb szemcse, ami kijött belőle :)

Félre ne érts, nem csinálnám vissza a bizniszt, mert ha új utángyártott lett volna benne, akkor is kukáztam volna. ÉS piszok szép/jó gép lett belőle. Nem ütött, nem kellett szabályozni se.

Lassan egy éve kukázta fragola a benne levőt, nem hiszem, h tud róla képet szúrni (ha mégis, tegye már meg), én nem fotóztam le, eleve úgy vettem, hogy kuka a kés. talán 3 adagot próbáltam őrölni, aztán feladtam.

annyiból érdekes a dolog, hogy érdemes másnak is eleve úgy kalkulálni őrlő vásárlásnál, hogy kuka a kés. maximum meglepi, ha mégse.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62038) bl4ze válasza bajnokpityu (#62037) üzenetére


bl4ze
veterán

Drezdában tudtok jó kávézót? (nem kell 3rd wave, rendesebb talján hely is jó) :)

.:. bl4ze .:.

(#62039) dozó válasza bajnokpityu (#62037) üzenetére


dozó
tag

annyiból érdekes a dolog, hogy érdemes másnak is eleve úgy kalkulálni őrlő vásárlásnál, hogy kuka a kés. maximum meglepi, ha mégse.

Azt én is elmondtam mikor beszéltünk telefonon hogy ha meg akarod tartani rendbe kell rakatni és gyári kés kell bele, mert az állapotban amiben volt nem hozta a rendbe rakott SJ színtett.

Használd sokáig.

(#62040) Lefty


Lefty
addikt

Jofogason van egy elado rezcsovezett de pid nelkuli GC [link]

[ Szerkesztve ]

(#62041) bajnokpityu válasza dozó (#62039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Így történt. Olcsó volt, akár jókora bukta is lehetett volna belőle, ha szabályoztatni kellett volna, vagy ha belül lett volna valami árulás. DE nem igy lett, amiről tájékoztattál, h hozzá kell nyúlni, csak annyit kellett rá költeni. DE a kés nagyon messze volt a jótól.

Kapott egy gyönyörű fényezést, tölcsért, késeket, stb... Anyának is izlik a kofi, fényezése a kocsijáéval egyezik, így az se para, hogy nagy dög.

Hogy meddig marad, az jó kérdés, rendszeresen felizgat, mit tud egy ettől jobb őrlő, de egyelőre élvezem minden nap a termékét.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62042) gpbenedek válasza Lefty (#62040) üzenetére


gpbenedek
csendes tag

Az már egy ideje ott van. De amilyen igényességgel az a gép össze van rakva, levélnehezéknek sem javaslom. Ha mégis, annak szerintem kicsit drága. Főleg, hogy két hónappal ezelőtt még 85e volt.

(#62043) Lefty válasza gpbenedek (#62042) üzenetére


Lefty
addikt

Nem keresgeltem azota, hogy en vettem, csak most raneztem. A 95-ot en is indokolatlannak tartom.

(#62044) GML


GML
őstag

GC-hez keresnék őrlőt. Első körben egy lelit fredet néztem ki. Ellenvetés, jobb ötlet?

(#62045) sz.zs. válasza GML (#62044) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nemtom, h a fokozatmentes állítás megér-e 15e pluszt a Graefhez képest?!
Bár ha a dizájnja jön be, akkor nemszóltam :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#62046) GML válasza sz.zs. (#62045) üzenetére


GML
őstag

Rozsdamentes mellé egy műanyagot ;) Meg a Fred egy fokkal komolyabb, nem? Ahogy olvastam a 702 egy "eldobós" daráló.

(#62047) celf válasza Lefty (#62006) üzenetére


celf
őstag

de ha babtartállyal együtt csavarod vissza, az biztos jó?

(#62046) GML : szerintem belül ugyanaz mint az Imat Lux.
én olyat nem vennék mégegyszer. újonnan sem.

[ Szerkesztve ]

(#62048) Lefty válasza celf (#62047) üzenetére


Lefty
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam, a babtartalyrol nem beszeltem. Az fuggetlen az osszeszerelestol. A felso reszrol beszeltem, amibe megy a kosar.

(#62049) celf válasza Lefty (#62048) üzenetére


celf
őstag

ja értem.

közben megnéztem, amit te kosárnak írtál elsőre, én meg a felső kúpnak vagy minek, azt a Graef használatija reteszelő gyűrűnek hívja. a külső, szélesebb gyűrűt meg beállító gyűrűnek.

hát rendben :D

amúgy én most szedtem ki még egy alátétet, így most 1db van benne.

2-vel az 1-25-ös skálán az én receptemhez mérten volt az AP, de filtert nem tudtam már beállítani rajta.

10-es fokozattal meg már a kotyesz és a presszó között volt kb valahol.

egy alátét mennyi fokozatot is jelent kb?

szerk: ja most látom, 7-et.

[ Szerkesztve ]

(#62050) GML válasza celf (#62047) üzenetére


GML
őstag

Mi a baj vele?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.