Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Bazsee71 válasza Nimda (#61000) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam csak 1 évig volt, de már használtan vettem, és nem tapasztaltam, hogy élettartama a vége felé járt volna. Szerintem sokat kell nyúzni ahhoz, hogy megadja magát. Kezdésnek, még akár combosabb igénybevételre is ajánlott, szerény véleményem szerint.

(#61002) Nimda válasza Bazsee71 (#61001) üzenetére


Nimda
addikt

Az enyémen már átment kb. 3 kiló kávé, igaz én 200 grammos adagokban előre darálok a kotyogóshoz, ami 4-5 nap alatt elfogy.Hát remélem is, h nem kell évente új darálót vennem :)

(#61003) Bazsee71 válasza Nimda (#61002) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem valószínű. De az előre darálást próbáld mellőzni, ha már egy ilyen jó kis gép van a pulton. :)

(#61004) Nimda válasza Bazsee71 (#61003) üzenetére


Nimda
addikt

A párom miatt nem megy, ő nem szeret vele vacakolni.Próbálom légmentesen lezárt üvegben tárolni, de azért később érzem a különbséget.Persze ha nagyon akarom, akkor magamnak külön darálok, de a kotyogóhoz én sem mindig veszem a fáradtságot.

[ Szerkesztve ]

(#61005) vicces válasza Nimda (#61004) üzenetére


vicces
addikt

nekem egy cm800-as van most már 1 éve. van egy olyan sanda gyanúm, hogy 4-5 évig nem lesz vele probléma. a 700-ast nem ismerem, de a 800-ast érdemes takaritani legalább havonta egyszer alaposabban, mert képesek elmászni a tűrések a műanyag állitótárcsánál. a kések, nem tűnnek valami drága, magas minőségű acélnak, de a kávé nagyon lassan csorbitja sztem. idővel kiderül. én akkor akarom cserélni, amikor már érezhetően használhatatlan lesz eszpresszózni. havii ~1 kilót tolok le a torkán.

:)

(#61006) Nimda válasza vicces (#61005) üzenetére


Nimda
addikt

Ha kibírna 5 évet, ami havi 1 kiló kávét számolva 60 kilóra jön ki, akkor több mint jó.

(#61007) adp válasza Nimda (#61006) üzenetére


adp
őstag

Sztem enyemen 30kg korul mehetett at kv.
Nem vettem eszre hogy szarabb lenne ( cm702)

(#61008) soldier2 válasza Nimda (#61006) üzenetére


soldier2
őstag

Ha annyit nem bír, akkor megette a cica az egészet, nem ér az egész egy ócska garast. Arra azért vigyázz, hogy 250g egyben ledarálva nem ennek a darálónak való. De ezt biztos írja a használati is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#61009) Wolfy999 válasza Nimda (#61004) üzenetére


Wolfy999
tag

Probald inkabb arra ravenni, h adagonkent kimerve tarolod, de o frissen daralja. Ha ott a daralo egy kimert adagot beleboritani es ledaralni max 10 mp. Viszont izben eszre fogjatok venni, hogy folyamatosan romlik laposodik amit elore ledaralsz.

(#61010) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Jura Impressa C5 kávégépet. PinUp Espresso, Iboo szemes kávét vettünk hozzá. A problémám az, hogy nem eléggé érzem krémesnek a kávét. Állítottam örlés finomságot, örlemény mennyiséget is, kávé erősséget is. Egy Saeco Talea Touchot láttam, hogy az ,hogy főzi a kávét, ott mondhatni meg volt a krémesség, a C5-nél ezt nem érzem. Szerintetek mi lehet a probléma? Hozzáteszem nem vagyok kávéguru, csupán szeretem élvezni a kávézást.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#61011) Bazsee71 válasza bajtokarpi (#61010) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom milyen irányba állítottad, de első körben a javaslatom: emeld bátran a hőfokot, az őrlést állítsd a lehető legfinomabbra (be azért ne fulladjon), a kávé mennyiségét pedig maximumra.

Egyébként ugyanazt a kávét próbáltátok? Mert egy robuszta kávé, vagy robusztás blend olyan kremát tol, hogy a kanál megáll rajta, de meginni gyötrelem. Egy arabika lehet kevesebb kremát ad, de sokkal ihatóbb.

Még egy kérdés: látom a gép tegnapi, de a kávékat mikor vetted/bontottad meg, illetve hogy tároltad?

(#61012) bajtokarpi válasza Bazsee71 (#61011) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

A géppel együtt vettük a kávékat, tegnap lettek kibontva. Az egyiknek gyors záros a csomagolása, a másiknak a zacskóját duplán visszahajtva, és úgy lezárva tároljuk. A PinUp Espresso 85% arabica, 15% robusta (ez gyengécske még a legerősebb fokozaton is finomra őrőlve, nekem inkább víz ízű egy kicsit), a másik az Iboo szemes az 50% arabica, 50% robusta. Az utóbbi lényegesen testesebb, erősebb ízt ad, jobb a crema is, de nincs meg az átmenet, amit pl. a Saeco gépnél láttam (mondjuk annál nincs túlvariálva, mert egy Lidl's szemes kávéval készítik a kávét, és esküsznek rá).

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#61013) KMT válasza sz.zs. (#60985) üzenetére


KMT
addikt

Köszönöm. Ismerem ezeket. Úgy gondoltam, ahogy az eredeti kérdező kérdése is szólt, hogy milyen bolti kávét javasoltok. Ha rendelek, akkor persze hozzá tudok tenni egy getup/velencei/rome-ot, csak ez mostanában nem aktuális.
Amit bolti kisebb kiszerelést találtam, azok meg többnyire 100% arabikák.

(#61014) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

paljoc spicy italy: még mindig jókat húzok belőle. picit talán még így is sötét nekem a pöri, nagyon csokis a kávé a fűszerek kárára, de savak szépen vannak. úgy is mondhatnám, hogy ezt az élményt adta nekem anno a choco madness (mielőtt el-mgy-sedett ;]). és mindenképpen bőven hozza azt, hogy szívesen iszom, örülök, ha eljön a reggel és végre lehet megint cibálni egyet belőle. :K

persze tudom, ez csak légkaraté, nem osztanak szavazati jogot pusztán azért, mert valaki félévente rendel 10 mikrogramm kávét a mestertől. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61015) mgy válasza Parci (#61014) üzenetére


mgy
senior tag

Tényleg jó lenne valami abszolút mérték, látni azt, ki merre mozog. Persze értelme semmi, de akkor is... :D
Azt hiszem én nem mentem el csokis irányba, talán vagyok ott ahol voltam, az idő ment el mellettem, s hagy lassan egyedül a Choco Madnessel. :(

(#61016) Parci válasza mgy (#61015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az adja a kavart, hogy én kávézom vagy hat éve, az eleje óta paljoc kofikkal, de egy ideje saját pörikkel, viszont kisfogyasztó vagyok. így vannak emlékeim mindenféle korszakokból, holott közben paljoc egy játék gene-ről rendes nagygépre váltott, profilozik stb. stb. megtévesztő, amikor én a "régi" choco madness-re hivatkozom, mert az már mindegy is.

ami most van, az számít, azt meg megmondta a főnök: a cm-hez képest a spicy italy világosabb pörkölésű. ittam ilyen újfajta cm-et, nekem az már füstös volt. ez a spicy ízlik nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61017) Sinisi válasza Parci (#61016) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam is ezt adta ki, a szemrevételezés, hogy a rendelhető felső palettából jól látható, hogy a spicy italy világosabbnak hat a többihez képest (bár a java mix is mintha elütött volna a többitől?). Ezek szerint nem véletlenül :-)

(#61018) Bazsee71 válasza Sinisi (#61017) üzenetére


Bazsee71
őstag

Paljochoz is beköltözött a 21. század, már nincsenek véletlenek. :)

De leszögezném, hogy az AVitt kávék olcsóbbak, a Béla gépe meg drágább és nagyobb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#61019) Parci válasza Bazsee71 (#61018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kitörölte lagoon hirdetéséből a linkeket az eladó gépéről a fórumból, mert "nem csinál forgalmat a ph-nak" :DDD

(egyrészt, sosem lesz tizedannyi pénzünk sem, mint az avixnek. másrészt, olyan kevés látogatónk sem, szóval ha van is reklám, az inkább innen megy oda, célám! nekem kéne aggódni :DDD)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61020) L4D1K válasza looser (#60982) üzenetére


L4D1K
őstag

Én egyelőre nem tudtam belőni hozzá a gc cm702 párost. Nagyon citromlé. Neked milyen beállítással lett jó?

# ANTAL Tuning #

(#61021) lagoon79 válasza Parci (#61019) üzenetére


lagoon79
tag

nem, nem. pontosítanék: csak a PH-s linkeket szedte le a moderáció, amin infók voltak gépről. azóta bemásoltam a szöveget helyette.

(#61022) Csápájev


Csápájev
őstag

Szüretivel azért én is érzem a fokozatos cm70 határait, 11en alig jön le, 12olön túl gyors.
Tamperelessel hiába játszom.

(#61023) Bazsee71 válasza Csápájev (#61022) üzenetére


Bazsee71
őstag

Érdekes módon a szüretit nálam elég finomra kellett venni. Most a Yirgánál győzöm visszaállítani a darálót, tényleg elég sötét pöri.

(#61024) sz.zs. válasza Csápájev (#61022) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor 12 és 0,5 grammal több kávé. Nekem ez szokott segíteni :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61025) Bazsee71 válasza Parci (#61019) üzenetére


Bazsee71
őstag

A nap okosságai tehát:
olcsó kávé = jó kávé (éljen az Intermezzo!)
használt GC = használt alsónadrág

Nevetni lehet csak az öreg szürrealitásán, mert a maga kis aljas módján egészen mókás. ;]

(#61026) Parci válasza Bazsee71 (#61025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez már nem is céla, ez már cékla. atcékla :(

mostantól, ha bárminél drágább cuccot ajánl valakinek, lehet szólni a usernek, hogy át van verve. ha meg majd cékla jön azzal, hogy igen, de ez minőség, kéremszépen... nos, akkor lehet berakni a patrick stewart-féle facepalm fotót.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61027) adp


adp
őstag

Legyen egy kis On is:
Ez a mostani pacific yirga eleg fullos, epres-milka, pici ananaszos edesseggel, mostanaban nem ittam ilyen jo edes kavet ennyi penzert!
Fp-ben is probaltam es nem rossz ( jobb mint a munkahelyi kapszulas)

[ Szerkesztve ]

(#61028) Nimda válasza soldier2 (#61008) üzenetére


Nimda
addikt

A magyar használati nem írja, h mekkora adagot lehet egyben ledarálni, de azért nem fekszem rá a gombra, tartok szüneteket.

Wolfy999 igen, érzem a különbséget, de a párom nem érzi sajnos.Majd ha beruházok egy presszóképes gépre, na majd akkor lesz ízorgazmus :D

[ Szerkesztve ]

(#61029) jveres válasza Parci (#61026) üzenetére


jveres
csendes tag

Igen :C Pontosan ilyen cékla :DD

[ Szerkesztve ]

(#61030) sz.zs. válasza looser (#60982) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hááát.... senkit nem akarok bántani, mert ugye ízlések és pofonok, de ez a kávé szörnyű :Y Úgy is mondhatnám hogy az ára tükrözi a minőséget :((

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61031) Toobee válasza sz.zs. (#61030) üzenetére


Toobee
veterán

Én odáig olvastam, hogy állatira bejön a mocsár íz. Innen tudtam, hogy nem vagyunk egy ízlésen :)

https://barbieripnk.hu/

(#61032) adp válasza looser (#60982) üzenetére


adp
őstag

Akkor majd kostold meg a pellini break rossot. Attol nem sok mocsarasabb kvt ittam, nekem az szornyu volt de sztem neked bejon. Mediaba 3e az 1kg. Szokott friss 2-3 honapos pori is lenni, bar ezeknel meg a fel eves is teljesen oke ( aki szereti)

[ Szerkesztve ]

(#61033) tariattila válasza Toobee (#61031) üzenetére


tariattila
veterán

múltkor egy 70/30-ast iszogattam... néha elég jókat sikeredett belőle DE állandóan ott volt az a bántó 'R'ontás :DDD
amitől a 100A-s érezhetően totális elcseszett pörkléseim is jobban esnek... (pedig az se egy felemelő érzés...) ilyenkor rájövök, hogy a robusztánál azért jobban szeretem

(#61034) prandris válasza sz.zs. (#61030) üzenetére


prandris
tag

Az ára valóban megmosolyogtató, de az hogy szörnyű szerintem túlzás. Egyéb okok miatt most én is rávetemedtem, félve raktam a kosárba. De kellemeset csalódtam, sokkal rosszabbra számítottam. Már másodjára raktam az aldis kosárba ezt a kávét. Valóban nem izgalmas, de ha mocsár ízű lenne tuti kisobtam volna (csak PY gyümölcsösebb kávéit ittam előtte, meg majd fogok is ha vége a "válságnak") 18,5g-ból csapolok 34-36g-t, alacsonyabb hőmérsékleten, 8-9 másodperc után csöpögősen induló lefolyással 35-38 másodpercig. Testes kávé erősen savas lecsengéssel, semmiképp nem mocsaras nekem. Már érzem, hogy unom, nem izgalmas az tény, de ha az árára gondolok semmiképpen nem volt rossz vétel. Szerintem kezeljük a helyén az 1000Ft-os kávét, egy nap próba után erős ez a kijelentésed :)
(tuning gc, mazzer sj evo késsel)

[ Szerkesztve ]

(#61035) celf


celf
őstag

na megvotl a Zürichi trip.

számítottunk rá, hogy drágaság lesz, de amikor ki kell pengetni a 3 ezer forintokat 1-1 itthon max 6-700 Ft-ba kerülő dologra..

Viszont sikerült eljutni 1-2 kávés helyre. Digitalnomad forumtárs tovább irányított még kint élő kávés ismerőséhez, meg megkérdeztem a google-t is, de az valahogy nehezen dobott létező, müködő című helyeket.

lényeg: ha Zürichben jártok akkor MAME

Bent csak 2db EK őrlő van, és vagy 12 féle kávé, többek között Coffee Collective prökölőkből.
Mivel ilyen nagy a választék, ezért a presso nem hiszem, hogy díjnyertes lenne, (kértem egy dupla valamilyen kenyait és nem volt a legeslegjobb amit életemben ittam) de egyébként a csaj nagyon pro volt, kedves meg jófej, és a hely azért szerintem fullos teljsen.

Ami szimpatikus volt, az a hozzállás, hogy bármilyen kávét csinálnak, abból a maximálisat ki akarják hozni. Meglepő, de ez egyáltalán nincs így minden újhullámos kávézóban. Kivéve talán az Espresso Embassyt. Megtalán mostmár 1-2 másik helyet.

Mindegyik kávé fixen 5 frank. Mindegy, hogy filter, tejes, alternatív tejes (utálom ezt a szót), dupla vagy szimpla shot. Ez is bejött teljesen. Főleg miután korábban mindenféle szar kávét ittam más helyeken a városban 6-7 frankért.
Még kép

Egyéb helyek:

Cafe Grande
Rohadt sokan voltak, es nem csak kavezo, hanem bar is. Ket fele kavebol lehetett valasztani. Egy sotetebbol es egy vilagosabbol.
kertunk 2 egyforma dupla presszot, es az enyemen alig volt crema, a masik meg egesz pofasan nezett ki. Annyira nem voltam elragadtatva.

Aztan jartunk a Henriciben, ahol egy szenne porkolt de amugy jol elkeszitett pressohoz volt szerencsem.

Aztan meg egy ket helyre elvetodtunk, de azok nem igazan emlitesre meltoak.

[ Szerkesztve ]

(#61036) celf


celf
őstag

Nem emlékszem pontosan, de a CM702 csinált olyat, hogy elállítódik az adott fokozatról őrlés közben?

(#61037) sz.zs. válasza prandris (#61034) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nem írtam, hogy mocsár ízű, de ettől még nekem nem nagyon nem ízlik....ha ilyet kéne innom, inkább leszoknék a kávéról. Az asszony, akinek tényleg majdnem mindegy - mert telelocsolja tejjel - is csak ennyit kérdezett, hogy "mijezaszaaar?!" :DDD De ilyeneken kár is vitatkozni, hiszen mindenki maga dönti el, hogy számára mi az, ami vállalható és mi az, ami nem :N
És most megyek horgászni :DD

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#61038) Sinisi válasza celf (#61035) üzenetére


Sinisi
senior tag

A nyitóképen az a falon felkúszó racska (ami kicsit olyan made in hungária :-)) illik a retró hangulatot idéző kv.-géphez :-)

(#61039) L4D1K válasza prandris (#61034) üzenetére


L4D1K
őstag

18g-ot tettem múltkor a kosárba, szokásosnál finomabbra őrölve, 89C. Pár mp alatt úgy átömlik mint a zuhatag. Semmiképp nem csöpög :D

# ANTAL Tuning #

(#61040) Rush77 válasza L4D1K (#61039) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én is probáltam 18g és a cm702-t majdnem a legfinomabb állásba kellett állítani de még így is átzuhant rajta a víz. Viszont a maradékot kotyeszra használtam el és úgy teljesen vállalható volt. Presszóra meg hát inkább valami mást.

[ Szerkesztve ]

(#61041) Csápájev


Csápájev
őstag

Meghalt Surda :(
Azaz az őt alakító Ljubisa Samardzic szerb színész.
81 éves volt.

(#61042) krx21 válasza Csápájev (#61041) üzenetére


krx21
nagyúr

Nyugodjon békében!... Szép kort élt meg...
Sokan már nem is tudják ki volt.

[ Szerkesztve ]

(#61043) L4D1K válasza Rush77 (#61040) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi. Akkor elbrikkázom :D

# ANTAL Tuning #

(#61044) Rush77 válasza L4D1K (#61043) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én is brikkaval használtam és nem mondom hogy hú de jó volt de azért egész vállalható volt.

(#61045) L4D1K válasza Rush77 (#61044) üzenetére


L4D1K
őstag

Melyik fokozaton őrölted le? Így látatlanba 11-12 kéne h jó legyen.

# ANTAL Tuning #

(#61046) Rush77 válasza L4D1K (#61045) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor 12 vagy 13. Csak 1 alátét va betéve nálam a 702be.

(#61047) mufi válasza Bazsee71 (#60963) üzenetére


mufi
senior tag

Igen, jol gondoltad. Elore beallitanam a mennyiseget aztan tolhatna a gep. A keret? Na az jo kerdes...igazabol egy normalisabb daralo kellene. Nem a legprofibb de olyan kozepkategorias.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#61048) soldier2 válasza mufi (#61047) üzenetére


soldier2
őstag

Van aminél időre tudsz állítani, pl a Catler kis darálóba ilyen. De ez csak akkor pontos, ha viszonylag jelentős mennyiségű bab van a tartályban. A Baratza sette 270w modell már súlyra mér, de elég sok rosszat olvasni róla és itthon vsz nem is elérhető. A Varionál azt hiszem szintén állítható az idő. 100k körül mást nem tudok, de ettől lehet, hogy van.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#61049) celf válasza celf (#61036) üzenetére


celf
őstag

Szóval a CM702-ről tudtok ilyet? Mintha írták volna korábban, hogy van ez vele.

Megrendeltem a korábban írt edigitalos akció keretében (köszi 8nemesis8 a tippet),és az Imat Lux-al most tesztelgetni, hasonlítgatni fogom. De mivel az Imat fokozatmentes, és nem presszózok itthon, szerintem a Graef fog maradni végül. Bár már az asszony is megbékélt a kis Imat "ipari" külsejével.

[ Szerkesztve ]

(#61050) soldier2 válasza mufi (#61047) üzenetére


soldier2
őstag

Esetleg a Lelit William, a drágábbik változat emlékeim szerint tudja. (Nem, nem kaptam sem mailt, sem privátot, se semmilyen emlékeztetőt, csak a nemréguben gazdát cserélt használt William ugrott be, annál volt ilyen lehetőség) :)
Van itt sík és kúptárcsás is. Ha használt is játszik, akkor Mazzer Mini E, Fiorenzatonak is van ilyen biztosan. ami talán hasonló ár lehet, meg Fragolának is biztosan van ötlete, hogy mi van még 200k alatt használtan.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.