Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) icm válasza stereofan (#117988) üzenetére


icm
tag

az a narancs gyöngyház ómájgád :Y :Y

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#118002) mézespálinka válasza weinmaker (#117999) üzenetére


mézespálinka
senior tag

ez alapján: innen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#118003) stereofan válasza weinmaker (#117999) üzenetére


stereofan
tag

itt drágább, de készleten van.

azt még szeretném hozzáfűzni, hogy ha kartartó villát és kosármagasítót is szeretnél használni akkor egy bizonyos távolságnak meg kell lennie a tölcsér kimenete illetve a kartartó síkja között (ez kosármagasító nélkül is igaz).
ha túl közel vannak akkor nem lesz megfelelő a használata.

a cukrásztölcsért legalább kétféle változatban gyártják (ezt nemrég vettem észre... :(( ):

a magasabb palásttal rendelkező tölcsért nem tudod úgy elhelyezni/kivágni, hogy ez a távolság meglegyen. tehát ezzel is meg lehet oldani, legfeljebb a kosármagasítót eljagyod, vagy esetleg nagyobbra vágod a kiömlő nyílást (de az sem a legjobb megoldás).

hogy melyik változat lesz a kereskedőknél azt nem tudom, mert ezt a méretet nem adják meg.

mindenesetre ha a kezedben lesz, akkor még vágás/fúrás előtt érdemes odapróbálni az őrlőhöz, az alsó részen is nézve a méreteket.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#118004) weinmaker válasza stereofan (#118003) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#118005) beleriand72


beleriand72
tag

Világvége. Béla már a Biancával sincs kibékülve. :DD

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#118006) mézespálinka válasza beleriand72 (#118005) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Pedig jobb mint a Rocket!

(#118007) DabisM23 válasza stereofan (#118003) üzenetére


DabisM23
újonc

Azt megkérdezhetem, hogy az őrlő átalakításhoz alkalmas filter tartót hol találok/miből érdemes fabrikálni? Egy La Pavoni őrlőt tervezek karbaőrlőssé modifikálni.

(#118008) stereofan válasza DabisM23 (#118007) üzenetére


stereofan
tag

kartartó villára gondolsz?

pl.: itt sima vagy "electronic"

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#118009) Gery0505 válasza beleriand72 (#118005) üzenetére


Gery0505
tag

A Bianca és a Leva X nagyon nem egy súlycsoport. A Leva X majdnem 6 Millió forint.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#118010) rastacsz válasza Gery0505 (#118009) üzenetére


rastacsz
tag

260-as euróval számolva csak 3,5M + fa [link] :D
Amúgy nem sok helyen van LM leva, de volt ahol nem szerették annyira, szervizigényes + a szervizesnek is sikerült valamit elreparálni ( verschlimmbessern) + (nem túl specko) alkatrészre is volt, hogy sokat (2020 előtt kb 2 hónapot) kellett várni. De ez csak a barista anekdotikus elbeszélése volt és lehet, hogy azóta jobb lett a szervizes képzés, az alkatrész ellátás, esetleg kiküszöböltek pár hibát az évek során.
Pár "kókány belsejű" decent kijönne az árából, de tény, hogy szerintem sokkal jobban néz ki, főleg, hogy lever, állítható rugóelőfeszítéssel. De alma-körte.

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#118011) roBEEsz


roBEEsz
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Gaggia Classicom (2018) van Omron PID-del, szűkítővel és 9 bar OPV-vel + Mignon Specialita. Nem vagyok annyira elégedett az eredménnyel, ezért kérdeznélek titeket, hogy érdemes lehet-e kipróbálni a 6,5 bar-os OPV-t? Nagyon sok helyen láttam, hogy istenítik, így eléggé elgondolkodtam rajta.. Zömmel közepes, világosabb pöriket fogyasztok, bár gyakran megfordul nálam sötétebb is. Következő kiszemelt a Roastopus Seashell és a Siren..

Valakinek van személyes véleménye?

(#118012) WarLock07222 válasza roBEEsz (#118011) üzenetére


WarLock07222
tag

Szerintem nem a 6 baros OPV rugó fogja megváltani vagy összedönteni neked a világot.

(#118013) mézespálinka válasza roBEEsz (#118011) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szia!
Én próbáltam. Nekem 10-11baron ezerszer jobban adta a GC bármelyik kávét. (Ezt csak GC-re írom, az utód 7-9bar között próbálgatva sokkal jobb.)
Én GC esetén a vízzel próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#118014) roBEEsz válasza mézespálinka (#118013) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Igazándiból jelenleg Fecoterrel van itatva, szóval szerintem víz szinten sem kéne panasznak lenni.. Sok esetben nagyon erősnek érzem a kávét, gyakorta csak egy erőteljes mokkás ízt érzek..

Puck perfecter disztrit használok, de disztributolás után hagy egy kis gödröt középen.. Lehet emiatt csatornásodik és ez okozza a gondot.. nem tudom..

(#118015) stereofan válasza roBEEsz (#118014) üzenetére


stereofan
tag

ha utána van egy kis gödör a közepén, akkor egy kicsit emeld meg a töltetet kb. 0.3-0.5g-al.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#118016) roBEEsz válasza stereofan (#118015) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Az a helyzet, hogy valamelyik kávéval 19g-nél is előfordul.. Olyan mintha ugrálna a kosáron maga a disztri..

(#118017) beleriand72 válasza mézespálinka (#118006) üzenetére


beleriand72
tag

DC Mina és Sanremo You sem ütötte meg a szintet

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#118018) hoffman_ válasza stereofan (#118008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

annyira tudtam, hogy ez lesz.
vártam hónapokat, hetente néztem, nem lett.
megrendeltem a gyárit háromszor ennyiért egy hónapja, de még nem szólt az expoly, hogy mehetek érte. közben meg kész lett ez is. szoksásos formám :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#118019) Madara


Madara
tag

Keresek eladó Comandante C40-et. Valakinek van eladó ilyen, vagy ettől jobb örlője?

(#118020) Krajcsi válasza Madara (#118019) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Milyen célra? Ha presszó, akkor:
https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_aut_bejaratott_151c_kesekkel/hsz_1-50.html
Ez kb. a kimaxolása a 150.000 alatti kategóriának jelen csoport tudása szerint.

[ Szerkesztve ]

(#118021) sz.zs. válasza Krajcsi (#118020) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocsi azt már elvitték, csak elfelejtettem archíválni.
de azért ez nagyon nem egy kategória a Commandanteval :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#118022) Madara válasza sz.zs. (#118021) üzenetére


Madara
tag

Melyik javára billen a mérleg nyelve? Most kezdtek csak utánajárni a kézi örlőknek.

(Mignon Specialitá mellé lenne (Single Doseként használom))

(#118023) weinmaker válasza Madara (#118019) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem van szép állapotú Mazzer Super Jollym. Abba teszel Fiorenzato E64-es késeket és szerintem meg is vagy. Írj privátban ha érdekel.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#118024) justgiveup


justgiveup
tag

Van egy MediaMarkt kuponom, amit kávékra lőnék el, mert úgy emlékszem szokott ott lenni többféle is. Érdemes azokkal kísérletezni? Vannak említésre méltó kávék, amire ajánlott rápróbálni? Köszi!

(#118025) kokoasd06 válasza justgiveup (#118024) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

MM függő, de szokott lenni AVX-ből választék, egészen friss pörkölésűek. Érdekes módon sokszor olcsóbban, mint a gyártó oldalán. :))

(#118026) Cathfaern válasza justgiveup (#118024) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nézd meg azért jól a kupont, mert a elég sok MM-es amit láttam nem műszaki cikkekre (tehát pl. kávéra) nem volt érvényes.

(#118027) fragola.6035 válasza roBEEsz (#118011) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha a rugót kicserélted 9 barosra, utána órával kell pontosan beállítani a nyomást. Amit én mértem "9 baros" OPV-t, mind 10-11 között volt. Szóval nem elég csak a rugót cserélni, nyomásmérővel ellenőrizni kell.

https://caffe35.webnode.hu/

(#118028) roBEEsz válasza fragola.6035 (#118027) üzenetére


roBEEsz
csendes tag

Köszi a tippet!

Jelenleg a gépben lévő 9 baros rugót ellenőrizte nekem @nagyzol fórumtárs, az tökéletesen hozta is a 9 bar nyomást.

Mindenesetre már most kibántam magam a 6,5 bar-os próbálkozásból :D

(#118029) mgy


mgy
senior tag

Segítsetek kérem szépen tippekkel, mostanában nem követem a kávés dolgokat, mint korábban.
Filterre keresek őrlőt, mi számít most elfogadható szintnek kéziben, motorosban?
Itt most nem fog beleférni a Commandante (ár)szintje, de nem akarok tizenezres hariót sem. Köszi előre!

(#118030) Cathfaern válasza mgy (#118029) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kézinél a minimum amit érdemes venni szerintem a Timemore C2.

Közép árkategóriában vagy 1ZPresso JX (Pro felesleges filterre, állíthatóságra nincs szükség, amúgy meg csak kényelemben jobb). Vagy ezen videó szerint a Normcore Grinder v2 a legjobb (állítása szerint majdnem C40 szint, viszont csak 100 EUR). De őszintén más review-t nem láttam még róla, szóval nem tudom mennyire van így.

Ezek felett meg csak Comandante C40 / 1ZPresso K-Max (többi nem olcsóbb annyival amennyivel ezek jobbak / megbízhatóbbak).

Ha árban nem mész el síktárcsás őrlőkig (Fellow Ode és társai) akkor elektromosban szerintem nincs értelme gondolkozni filterre. Kéziben ugyanazért a pénzért jobb ízeket fogsz kapni, és filterr beállítással esetén mire elkezded őrölni már végeztél is ezekkel az őrlőkkel :) (főleg 1ZPresso-kkal)

(#118031) Madara


Madara
tag

Keresek Orphan Espresso Pharos örlőt. Valaki nem tud egy eladó darabot?

(#118032) hogyaza válasza Madara (#118031) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Kávéológia fórumon Jani hirdetett egyet kb 2 hónapja.Keresd vissza,hátha megvan még.Elég szűk réteg vállalná be,nem hiszem hogy harcoltak érte.

(#118033) sz.zs. válasza Madara (#118031) üzenetére


sz.zs.
senior tag

[link] Egy próbát megér.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#118034) vicces1


vicces1
aktív tag

Lehet másnak is feltűnt
Mulat a magyar :) 7mp-es lefolyás, viszont a portafilter nagyon tiszta...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#118035) weinmaker


weinmaker
őstag

Ha valaki Mazzer Super Joly-t keres, akkor itt egy. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#118036) Gery0505 válasza weinmaker (#118035) üzenetére


Gery0505
tag

Hogyhogy eladod, mégsem csinálod meg a tölcséressé átalakítást? Mi lesz az utód? :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#118037) Madara válasza sz.zs. (#118033) üzenetére


Madara
tag

Sajnos elkelt, hátha fel tudom venni a kapcsolatot az új tulajjal, és felajánlanék érte egy összeget. Egyébkent pl. egy K-Maxtól sokkal jobb lenne a Pharos espressohoz? :F

(#118038) urbi107


urbi107
tag

Jelenleg kotyogóssal főzök. Szeretnék egy karos kávégépet.
Erről mi véleményetek?
AVX EM TB1-2021 Kávégép

(#118039) weinmaker válasza Gery0505 (#118036) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem is ez van, csak gyárilag a shop verzió. Az egyelőre marad. Ez pluszban van.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#118040) qvik27 válasza urbi107 (#118038) üzenetére


qvik27
tag

Én AVX márkából tampernél bonyolultabb dolgot nem vennék.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#118041) bbuffy válasza urbi107 (#118038) üzenetére


bbuffy
senior tag

El kell engedni, vagy ugyanez aliról feleennyiért mas logóval.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#118042) SoundON


SoundON
tag

2db BH cupping csészéje nincs valakinek elfekvőben Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#118043) urbi107 válasza bbuffy (#118041) üzenetére


urbi107
tag

Alin drágábban találtam

(#118044) mgy válasza Cathfaern (#118030) üzenetére


mgy
senior tag

Cathfaern, köszi!

(#118045) icm válasza urbi107 (#118043) üzenetére


icm
tag

A mondat első fele ettől még fenáll. Inkább egy Delonghi Dedica akkor már.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#118046) #64905664 válasza urbi107 (#118038) üzenetére


#64905664
törölt tag

Szia.

Figyelem én is a karos gépeket, miket írnak róluk mert ha olcsóbban lehetne venni megfelelőt egyszer lehet, meggondolnám.

Ajánlották itt a Delonghi Dedicát. Semmi szín alatt nem vennék ilyet. Most olvastam véleményeket de nem 1-2-őt?! Özön baj van velük, egyeseknek már a kávé ivástól is elment a kedvük ezzel a géppel. Többen többször kicseréltették rövid időn belűl (egyesek már vásárlás után 2 alkalommal is) és többeknek fél év alatt már kétszer romlott el nos, ezt tudja a kapszulás pl vertuó is azzal is csak gond van. Van még sok hiba, az árukereső vélemények rovatában lehet olvasni róla. (langyos kv, elő melegítgetni a poharat, 1-2 hetente!! vízkőteleníteni stb stb). Sajnos ebben a topikban ha végig olvassa az ember rá lehet jönni könnyedén, hogy ha jót akar az ember akkor 100-200e alatt nincs! És még akkor is a használt régi márkákat ajánlják. Csak azért írtam, hogy alaposan gondold meg.....

[ Szerkesztve ]

(#118047) Krajcsi válasza urbi107 (#118038) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Ha csak presszó a cél, gőzölés nem kell, akkor érdemes ezen elgondolkodni:
https://www.ekokapszula.hu/flair-classic-espresso.html
Nagyon finom kávék főzhetőek vele, könnyű megtanulni használni.

(#118048) konzumpro


konzumpro
senior tag

Székesfehérváron a BoomBike Caféban tök jó a presszó!

(#118049) Andreaspasco válasza #64905664 (#118046) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Akkor elmondom neked, hogy hosszú távon a kávé lesz a legdrágább nem a gép! ;) Minőségi kávéval való használat esetén, nyilván.
De egy ugye egy normális szettet miért is etetnénk bolti kávéval? ¯\_(ツ)_/¯
Engedd el, igyál instantot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#118050) Madara


Madara
tag

Lapul valakinél valamilyen komolyabb örlő eladásra?
Niche Zero esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.