Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

47-mm-es a K6-on a nyílás. Nem tudja esetleg valaki, hogy melyik körtefecskendő kell nekem?

(#46652) Alvarez81 válasza Bazsee71 (#46649) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

PY Decaff-ot még nem kóstoltam, de 1-2 hét és fogom :).

Viszont ha valaki amúgy is Kapuczínerből rendelne, akkor bátran merem ajánlani a Nicaragua Nueva Segovia... koffeintmenteset, mert nagyon finom . Írtam is róla véleményt.

(#46653) hifis50 válasza fragola.6035 (#46619) üzenetére


hifis50
csendes tag

Bocs, hogy rákérdezek, de csak furdal a kíváncsiság, mi nem stimmel a ceruza tamper talpán? Merthogy nem egy ördöngős eszterga munka egy ilyen talp, mit lehet ezen elrontani? Így ránézésre egy tippem van, hogy a felső felület erősen kúpos, ami a dizájnnak jót tesz, de ha valaki a talpat nyomja tamperelésnél, és nem a nyelet, (például én), itt egy laposabb kialakítás jobban használható. Ezen kívül még az átmérő, az éltompítás és az alsó talpfelület felületi érdessége jöhet szóba, mint hibaforrás. Ezek közül mi nem oké?

(#46654) fragola.6035 válasza hifis50 (#46653) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Az M8 menet a talpban nincs egy tengelyen a talppal. Befogtuk esztergába úgy, hogy egy tengelyre M8 menetet vágtunk, mert le akartunk szedni belőle 2 tizedet, úgy kóválygott, hogy máshogy kellett befogni. Le is videóztam. De ha beletekerek egy hosszú csavart, akkor szemmel is látszik a dőlés. Nem akkora baj ez, csak mégis egy magas árfekvésű tamper.
A megmunkálás minősége sem elég szép egy ilyen árkategóriás tamperhez. De a nyél az nagyon korrekt.

Láttam a Combat őrlődet is, na azon nagyon szép munka van. Bár a forgó kés szemmel láthatóan igen üt, de biztosan a késben van valami hiba, de lehet, hogy csak színbeli eltérés látszik ütésnek, de csak plexin keresztül tudtam nézni, mert másképp leáll. Az az őrlő, a maximumon is túl alacsony motorfordulatot kivéve, nekem nagyon tetszik

https://caffe35.webnode.hu/

(#46655) vicces válasza fragola.6035 (#46654) üzenetére


vicces
addikt

az ahogy irtad, hogy ezerötért vateráztad, mindent elmondott, de most már érthető is világosan mi-miért. reggel jót nevettem azon a hozzászóláson. :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#46656) mclord válasza adp (#46602) üzenetére


mclord
aktív tag

Én már csak a mantraba járok , sokkal több a választék a filtereseknél, és mindig tökéletes a kávé ;)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#46657) Parci válasza fragola.6035 (#46635) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szonda pontosságához nem tudok hozzászólni, de az AT részhez igen, az is algoritmus kérdése, biztos van PID, ahol jobb, máshol rosszabb. a Sestos például használhatatlan eredményt adott a Dalla Cortén (nagyon túllőtte). de lényeg a lényeg: elvileg a legelvetemültebb PID-nek is manuálisan beállíthatónak kell lennie, és ha nem szar a szondája vagy a logikai rész konkrétan, akkor működnie kell, végülis egy ultra primitív on-off vezérlés és kész.

legjobban egyébként a fehér felirat tetszik az Omronban, az nagyon dögös :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46658) adp válasza mclord (#46656) üzenetére


adp
őstag

Ritkan iszok ilyen helyeken filtert. Mondjuk ritkan is jarok ilyen helyre :D

(#46659) kaligula


kaligula
tag

Hali! Volna itt egy remek Ascaso e.s.e. podos gép eladó újszerű állapotban. http://www.jofogas.hu/zala/Ujszeru_Ascaso_arc_e_s_e__pod_kavefozo_57845911.htm

rovidkv.reblog.hu

(#46660) Surda- válasza kaligula (#46659) üzenetére


Surda-
őstag

Nemrég Szyszko keresett podos gépet, szerintem írj neki.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46661) kaligula válasza Surda- (#46660) üzenetére


kaligula
tag

Az említett kollega megkeresett egy hete, válaszoltam is neki, de semmi reakció. Az ilyesmit sosem értettem.

rovidkv.reblog.hu

(#46662) vicces


vicces
addikt

Asszony meglepett ma kV-val. 2018 szeptemberig ok. Ennél frissebb nem volt most a környéken. Nem írja, de biztos blend.marmint robusztas ;] Lehet nem várok míg elfogy a kenyai és holnap lecsekkolom. gorilla

[ Szerkesztve ]

:)

(#46663) fragola.6035 válasza Parci (#46657) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem is a szonda pontosság itt a lényeg, hanem hogy a pid és a kontroll hőmérő ugyanazt mutatja, vagy a pid azt mutatja, amit látni akarok és nem feltétlenül a valóságot. A rexnél ez előfordul nagyobb vízterű bojlernél.
Az omron azt ígéri, hogy olyan kurva jó az algoritmus, hogy pl nem lő fölé.
Hogy most ez a kínai omron mennyire eredeti, az kérdéses, de ha egy jó klón, akkor akár használható is lehet. A Marzoccoba én is inkább a bevált Sestost tettem, de az omron a pár órás próba alapján jól működött.
De mondom, a Sestos is jó volt, nyugalmi állapotban 2-3 tized fokon belül maradt, de volt egy nagyobb hodeg víz beáramlás, akkor mindig túllőtt 1, esetleg 2 fokot.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46664) hifis50 válasza fragola.6035 (#46654) üzenetére


hifis50
csendes tag

Kösz a választ, ez tényleg banális hiba, kár érte, de jobb gyártástechnológiával talán kiküszöbölhető.
Ami a Combatot illeti, ott lehet, hogy a mechanika a ludas, mert sajnos nem jött be az egyszerűbb megoldás, hogy a pontos részegységek eredőjeként a futáspontosság (egytengelyűség) is elegendően pontos lesz. Túl sok alkatrész adja ki az eredő tűrést, így mégis csak be kellett rakni a szerelés közbeni állíthatóságot. (Ezt a fej két részének centírozhatóságával lehet megcsinálni.) Ami példányt láttál, lehet, hogy még nem volt beállítva. (Átalakítva állíthatóra.) De amúgy kösz a dicséretet, bár a valóság csak használat közben derül(ne) ki, de még erre is sort keríthetünk.

(#46665) Parci válasza fragola.6035 (#46663) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pudding próbája mindig az evés. ha pontatlan a mérése (vagy a mért adatok kijelzése), az csúnya hiba. tulajdonképpen egyedül annyit akartam mondani, hogy pont a "nem lő fölé" viselkedés az a p, I, d paraméterek beállításán múlik elsősorban (illetve van pár extra paraméter, ilyen-olyan csillapítás stb. mindegyiknél, gyártófüggően), ha szar a gyári algoritmus, akkor is kiküszöbölhető.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46666) emvy válasza Parci (#46665) üzenetére


emvy
nagyúr

> p, I, d paraméterek beállításán múlik

Pontosan, legfokepp azert, mert a PID, mint algoritmus az nem jo vagy rossz -- elvileg az harom dologtol fugg, es kesz:

Tehat ha a szenzor pontos, es a PID az tenyleg PID, akkor a harom parameterrel mindent be tudsz allitani (marmint mindent, amire egy SISO PID kepes -- ami nem sok, de a celnak megfelelhet).

while (!sleep) sheep++;

(#46667) sz.zs. válasza Bazsee71 (#46646) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezek készülnének belőle nagyjából... egyelőre még csak az illatát teszteltem a szelepen keresztül, az valami nagyon bejövős. Hőfokot hová lőjem szted?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46668) Parci válasza emvy (#46666) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, de persze minden gyártó bekavar még pár extra paraméterrel, ami mégis módosítja kicsit a viselkedést, és úgy kell kitúrni a nyomorék doksijaikból, vagy ami rosszabb, fórumokról. szóval mégsem teljesen p I d az a PID :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46669) t-bali3 válasza paljoc (#46642) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nyilatkozz kérlek decaf ügyben.
Engem is érdekelne van-e esetleg. :K

(#46670) vikla007 válasza jolti (#46548) üzenetére


vikla007
aktív tag

Milyen lett a french press?
Beszereztem espro travel presst, én evvel próbálgatom... rá kell jönnöm a darálás finomságára(harioval)
Ez lesz a munkahelyi szett ;)

(#46671) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Kezdő darálót szeretnék vásárolni egy baby/classic szintű főzőhöz ami későbbi projekt. Mint kezdő daráló a graef 702-őt néztem ki, de jófogáson találtam egy cunill-t , viszont semmi érdemleges információhoz nem jutottam róla, böngészve az internetet. Szerintetek be lehet próbálni, vagy felejtős készülék?

(#46672) soldier2 válasza fragola.6035 (#46619) üzenetére


soldier2
őstag

Nem tudod miért adta el? Kicsit fura, hogy vesz valaki valamit kb 30k-ért és meg sem próbálja elsózni 15-20k körül? Azt mondanám leesett a kamionról, de ezeket nem gyártják olyan mennyiségben. Ami nekem van mezei Kalmár tamper (sima fa nyél, semmi extra, ezügyben nem kapott el a "must have" érzés) azon teljesen függőlegesen áll a nyél (nem csak a sajátja, de a régi Concept art nyél is). Bár lehet esztergába befogva asszimetrikus lenne. Nem lehet, hogy valaki rád sózott egy selejtet? Bár akkor a nyél is az kéne legyen. Ki érti ezt?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46673) jolti válasza vikla007 (#46670) üzenetére


jolti
senior tag

Megmondom neked őszintén, hogy nem lett egy nagy durranás. Vagy csak nem erre számítottam.
Mondjuk biztos, hogy lehet ennél sokkal jobb, hisz ez csak az első alkalom volt. De még majd adok neki esélyt.
Meg szerintem ide ehhez gyümisebb kávé kéne. Ez kesernyés volt egy kicsit. Persze lehet a finomságot sem találtam el. Sőt biztos. Bár jó durvára daráltam.
Igazából én a V60-at szeretném kipróbálni már egy ideje. Sok jót hallottam róla.

(#46674) SierraFox


SierraFox
tag

A 11 hónapos kisfiam megkapta a Rancilio vicctamperét (tam-tam), és már tömöríti is a szőnyeget a megfelelő technikával:

(#46675) Bazsee71 válasza sz.zs. (#46667) üzenetére


Bazsee71
őstag

Adj neki nyugodtan, én legutóbb 94-en húztam, úgy már mondhatni, hogy mutatott valamit. A crema meg gyorsan elillan, akárhogy is próbálkozom. :)

Rison77: nem tudom mikori ez a Cunill, de nem tűnik mai darabnak, így kérdéses, hogy a kést cserélni kellene-e vagy sem. Adatlap alapján amúgy nem lenne rossz. Illetve ez dózeres, a CM702 meg nem. Utóbbi talán még akciós az edigitalnál, 29-ért 2 év garival szerintem jó kis kezdő masina, innen még bármerre indulhatsz, és eladni is könnyű.

(#46676) fragola.6035 válasza soldier2 (#46672) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem nagyon érdekel, hogy ki és miért adta el.
Kíváncsi voltam a minőségére, ár/érték arányra, most megláthattam, de ennyi. Inkább dizájn cucc, mint szakmai. Szükségem sincs rá, a műhelybe jó lesz, a nyél szép.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46677) Mano66


Mano66
senior tag

A Silvia-hoz melyik szűrő kosarat vennétek a gyári helyett?

[Reneka 16 Grammos, 58mm]

vagy

[VST/La Marzocco 17g 58mm]

Teszteket elolvastam,de vélemények jobban érdekelnek.

Tudom a felsőt is cseréljem.

[IMS RA 200 IM felsőszűrő]

Ha lesz időm rá megy bele a P.I.D. is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46678) mester6 válasza SierraFox (#46674) üzenetére


mester6
tag

:C

(#46679) SierraFox válasza Mano66 (#46677) üzenetére


SierraFox
tag

Végül milyen darálót vettél?

(#46680) Mano66 válasza SierraFox (#46679) üzenetére


Mano66
senior tag

Még mindig vacilállok.A gyerek haza jött és még hozzárakott az eldöntendő alaphoz megkötést.Kértem a danetti-től ár ajánlatot a EUREKA MIGNON-ra,de még válasz nem jött.Lehet megvárom a Black Friday-t,és rendelek kintről valamit.Ha már elköltök egy ~100-ast azt legalább ebben az ársávban a legjobbra akarom.Így nem kapkodom el.A kávéfőzőt nem bántam meg és a darálót sem szeretném.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46681) Bazsee71 válasza Mano66 (#46680) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kicsit sarkos leszek: ha újban kellene gondolkoznom, akkor vagy egy Fiorenzato F4-et vennék, vagy egy CM702-est (ezt használtam is). Közte nyugodt szívvel semmit, pláne nem 100-ért egy 50mm-es síktárcsás őrlőt. Egyik barátomnak kerestem kezdő gépet, és ráfordulva a témára csak erre a következtetésre tudtam jutni.
Éppen ezért nálam egy használt Mazzer Major lett a befutó, most jöttek meg az alkatrészek a karba őrlős átalakításhoz, ezzel léptem át a 100 ezres határt.

Szűrő esetében pedig ha lennétek páran, akkor megfontolandó összehozni egy rendelést a coffeehitről, LM szűrőkbe érdemes beruházni, akár többre is, mert kávéja válogatja, hogy melyik lesz a befutó. Reneka is jó, de annak az árából a teljes LM felhozatal megvan (7g-14g-17g-20g).

[ Szerkesztve ]

(#46682) Surda-


Surda-
őstag

Reggelente tejhabosítás közben minden reggel megcsap egy illat. Elég fura,mintha mosószer lenne. :Y
Aztán a tejnek már nincs ilyen illata.
Nincs valami ötletetek,hogy ez mi lehet?
Semmiféle mosószerrel nem mostam a gépet, vízkőtelenítés is rég volt, tersonetezés is. :U
Ötletem sincs,hogy ez mi lehet :Y és eléggé idegesít.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46683) jolti válasza Surda- (#46682) üzenetére


jolti
senior tag

A borotvahabot jól letörlöd az orrod alól? :D

(#46684) Wolfy999 válasza Bazsee71 (#46681) üzenetére


Wolfy999
tag

Azért azt a Major-t te elég jó áron vetted. Ha hozzádobod az új kés és a karba örlős átalakítás árát, akkor sem lesz vészes. A reális ára szerintem 130-140 körül van, ha szép állapotban van, új késsel, átalakítva. Én is beszéltem az eladóval, de addigra te már bejelentkeztél arra a Majorra, úgyhogy én lecsúsztam róla. :)

(#46685) Bazsee71 válasza Wolfy999 (#46684) üzenetére


Bazsee71
őstag

Úgy néz ki, hogy tényleg jó vétel volt, bár még egy mérés vár rá, de nem tűnik úgy, hogy gondja lenne. Szépen lassan azért kúszik fel a költség. :)
Daráló postával: 88k
Tölcsér: 5k
Átalakításhoz, felújításhoz szükséges alkatrészek: 20k
Új kések (ez még nem most kerül bele): 14k

Az alkatrészes tétel mondjuk lehetne kevesebb is, de rendeltem rá új szűrőtartó villát is (E változatét), gumi talpakat, matricákat, állító kart... A villa amúgy a húzós tétel, önmagában majdnem annyi, mint a motortakaró lemez és az anti-sztatikus rács együttesen.

És akkor még lehet neki új dizájnt adni (~20k), illetve frekvenciaváltóval tuningolni (~30-50k).

Neked eddig hogy tetszik? Én nagyon megszerettem, most a Major a rendszer fix pontja. :)

[ Szerkesztve ]

(#46686) adp


adp
őstag

Bevettek egy független kv tesztelésre. Ahol 5 ember, 11 fajta kvt tesztel, úgy, hogy semmit nem tud róla. A kvk sorszámozva érkeztek 0 infóval. Vagyis annyi az infó, hogy az összes A-R blend, szóval aránylag egy árfekvés (lehet szerintem)
Az első nekem állati sötét, és mocsaras volt. Egyiket sem tudtam meginni az 5-6 italból amit húztam belőle. Alacsony és magas hőfokon is bántó mocsári robi. Magasabban kicsit csitul, de kb olyasmi mint egy Pellini Break Rosso.

[ Szerkesztve ]

(#46687) Surda- válasza adp (#46686) üzenetére


Surda-
őstag

Na,tökjó! Ez érdekes lehet.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46688) mester6 válasza Surda- (#46682) üzenetére


mester6
tag

Nézz jól körül! Lehet hogy a szomszédban vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

(#46689) Bazsee71 válasza Surda- (#46682) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem lehet, hogy valami egyéb anyag került a gőzcsőre, ahol nem látod? Égett műanyag szagot is érezhetsz.

(#46690) Surda- válasza Bazsee71 (#46689) üzenetére


Surda-
őstag

De hol kerülhet rá ilyesmi? :U
Mármint hol keressem? A gőzcsövet letisztítottam, szedjem szét a gépet?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46691) Illesvik válasza Bazsee71 (#46685) üzenetére


Illesvik
csendes tag

A motortakaró lemez honnan van? SJ-hez is jó lenne vajon?

Üdv

(#46692) bl4ze válasza adp (#46686) üzenetére


bl4ze
veterán

Sok sikert, kitartást ! :R

.:. bl4ze .:.

(#46693) adp válasza bl4ze (#46692) üzenetére


adp
őstag

Remélem a második tesztalany már finom lesz. Azért lehet, ezt jól is csinálni. És tudtommal van jó pár magyar pörkölőtől blend a kínálatban. Csak azt nem, hogy pontosan ki vállalta és milyen fajtát dobott be :D
Ettől érdekes az egész :)

[ Szerkesztve ]

(#46694) Wolfy999 válasza Bazsee71 (#46685) üzenetére


Wolfy999
tag

A villához tudsz egy linket adni? Azon én is gondolkozom. Mi az az anti-sztatikus rács? Hova kerül rá?
Nekem is nagyon bejön a Major, sokkal kénylemesebb használni, mint a K6-ot volt, és finomabb is vele a kávé. Bár ízben nem volt akkora az ugrás mint árban! Az ascaso mini és a K6 között sokkal nagyobb volt a szakadék ízben, mint a K6 és a Major között.

(#46695) Parci válasza adp (#46686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez szerintem atcéla köre lesz, az olyan független, hogy felfüggesztése sincs. túl sok infót a témában nem várunk ide, jó?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46696) Bazsee71 válasza Wolfy999 (#46694) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az itt található robbantott ábra alapján rendeltem az alkatrészeket a Danettitől. Becses nevén anti-static doser screen, ami a garat és a tölcsér közé kerül. A rögösödést, feltapadást hivatott megakadályozni.

Illesvik: SJ-hoz szerintem a típus Electronic változatának a motorakaró lemeze lenne megfelelő, de erről biztosan nyilatkozni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#46697) adp válasza Parci (#46695) üzenetére


adp
őstag

Pontosan mi is a problémád egy olyan tesztel kapcsolatban amiről én csak annyit tudok, hogy 11 féle kvt kaptam és pontozzam 1-10ig egy skálán úgy, hogy semmit nem tudok róla?

(#46698) Parci válasza adp (#46697) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

végtelenül egyszerű: egy olyan ember szervezi és csinálja, aki leírta magát nullára. több körben. és akkor sem szeretném ezt a dolgot ide engedni, ha az aktuális izéje atcélának "független" és "objektív". a tesztről magáról nincs véleményem, nem is azt minősítem, se a te részvételed (hajrá), de a szervezőjéről van és negatív, ez a topik pedig nem lesz felülete a népszerűsítésének.

egy konkrét aggályom is van egyébként: célából kiindulva ez az új szupiteszt valami ellenében lesz szupi és független, jelesül a kávékorzó tesztjeihez képest, mert "azok ilyenek-olyanok és legutóbbis x". na, csírájában szeretném kiirtani (megelőzni) ezt a sárdobálást azzal, hogy a témát innen kizárom.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46699) bajnokpityu válasza adp (#46697) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha meg tudjátok csinálni tényleg függetlennek, akkor azért elküldenéd priviben az eredményét?
aztán, ha úgy érzed, hogy befolyásolnak, akkor meg azt küldd el. :D
én se hiszem, hogy meg fog tudni maradni függetlennek, sose sikerült még, de hátha

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46700) Parci válasza bajnokpityu (#46699) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tele lesz vele az ávéx fórum, nem hiszem, hogy ne publikálnák az eredményeket. nem a világhálóról szeretném kitiltani, csak innen :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.