Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) bl4ze válasza Eyesis (#20000) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha olcsóbb megoldást akarsz akkor a többször ajánlott Tesco kisgép vízkőoldót veszed, 1 liter 299 Ft.

.:. bl4ze .:.

(#20002) hunspikey


hunspikey
őstag

Bocsánat, egy gyors kérdés, én ezt kaptam mint vízkőleszedő ügynök - ismeritek, ajánljátok, vagy ismerünk jobbat, gépkímélőbbet?

LINK

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#20003) bl4ze válasza hunspikey (#20002) üzenetére


bl4ze
veterán

Teljesen ok.

.:. bl4ze .:.

(#20004) _MrB_


_MrB_
csendes tag

Covim kávék és összetételük:
Korábban a neten senki nem tudja, milyen forrásból kerültek megadásra összetételek.
Jelenlegi importőr mikor megkapta végre a gyártól az összetételt, megosztotta én pedig itt is megosztottam. Az új csomagoláson már szerepel.

Valóban a Prestige jóval magasabb robuszta tartalmú, mint írták korábban, és mint érezni rajta.

További érdekesség, hogy a Granbar és az Orocrema változó arányú szemesként illetve PODként.
COVIM Szemes Kávé
Covim Orocrema 100% robusta
Covim Granbar 15% arabica 85% robusta
Covim Prestige 35% arabica 65% robusta
Covim Miscela Bar 50% arabica 50% robusta
Covim Giada 75% arabica 25% robusta
Covim Rubino 90% arabica 10% robusta
Covim Gold Arabica 100% arabica
Covim Koffeinmentes 50% arabica 50% robust

Kávépárna (E.S.E. POD)

Covim Orocrame 25%arabica 75% robusta
Covim Granbar 50% arabica 50% robusta
Covim Gold Arabica 100% arabica
Covim koffeinmentes 50% arabica 50% robusta

(#20005) _MrB_ válasza _MrB_ (#20004) üzenetére


_MrB_
csendes tag

POD-ból számomra volt fura, hogy a Gold Arabica-t sokan erősebbnek érzik, mint a Granbart vagy Orocremat.

(#20006) bl4ze válasza _MrB_ (#20004) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem kevés féle keverékük van, inkább sok :D

.:. bl4ze .:.

(#20007) _MrB_ válasza bl4ze (#20006) üzenetére


_MrB_
csendes tag

POD-Kapszula téren már ésszerűen csökkentett a kínálat. :)

Szemesből most épp Rubino-t iszunk otthon. Nekem már szinte túl édes. Gaidát jövő év elején valamikor próbálom majd ki. De szerintem maradok Prestigenél. Párom meg nagyon az Orocrema-t is szeretné szemesben is próbálni. POD-ban jelenleg kedvence.

(#20008) bl4ze válasza _MrB_ (#20007) üzenetére


bl4ze
veterán

Szemesből én azt a kettőt ismerem ami most tesztelve volt. a 15/85 meglepően jó volt.

.:. bl4ze .:.

(#20009) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

DE

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20010) Agostino válasza bl4ze (#20001) üzenetére


Agostino
addikt

ezek a cuccok akkor jól gondolom, hogy nem esznek meg semmit a gép belső rendszeréből? eddig csak citromsavat voltam hajlandó átnyomatni rajta - az ecetről meg igyekszem lebeszélni a környezetemben élőket, de nehezen megy.

BlacKSouL - hehh már most laggol az árverős oldal : )))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20011) bl4ze válasza Agostino (#20010) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem.

.:. bl4ze .:.

(#20012) soldier2


soldier2
őstag

Imat Lux fokozatmentesített változat. Most már csak finomhangolni kell (kicsit nehezebb mint a Nemox-nál, ott 2 csavart kell kicserélni csak. Itt szét kellett szedni, megfelelő helyre 2 lyukat fúrni az inox lemezre, így buktam a garanciát

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#20013) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Még gy kérdésem lenne a Mazzerral kapcsolatba.
Ebben akkor mennyi kondinak kellene lenni-e?
Elvittem egy szerelőhöz és a 10-es kondi üzeminek jó is lenne, de ami benne van kapcsoló oda még kellene egy indító is, az mekkora lehet?

Remek ez a kecskeméti cég. :W :W

Ilyen szép munka volt :(

[ Szerkesztve ]

(#20014) fragola.6035 válasza cekkk (#20013) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Gyárilag csak egy 10 mikrós üzemi van benne.

https://caffe35.webnode.hu/

(#20015) cekkk válasza fragola.6035 (#20014) üzenetére


cekkk
veterán

De azzal megy gyenge a motor.
Ezek szerint valami nagyon vackot adhattak el nekem :(

(#20016) fragola.6035 válasza cekkk (#20015) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem lehet, hogy 3 fázisú, átalakított motor?
Hány drót jön ki a motorból?

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#20017) cekkk válasza fragola.6035 (#20016) üzenetére


cekkk
veterán

Elméletileg lehet 220Von üzemeltetni a motort és 380al is, az egyiknél delta bekötés kell a másiknál meg nem emlékszem :B

(#20018) BlacKSouL válasza cekkk (#20017) üzenetére


BlacKSouL
addikt

*Δ ? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20019) digiteye válasza cekkk (#20013) üzenetére


digiteye
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy nevezik ezt a kiváló kecskeméti céget? Gondolom, közérdek tisztában lenni e kiválóság nacionáléjával.

(#20020) cekkk válasza BlacKSouL (#20018) üzenetére


cekkk
veterán

Villamossághoz sajnos nem értek, így nem értem célzásod :D :P

(#20019) digiteye
http://kavegepbolt.hu/
De van nekik vagy 3 webshopjuk és valami pesti bolt is.
Amikor meg jött a gép akkor sem volt összerakva rendesen :W
Persze akkor is én voltam a marha mert, nem tudtam a menetek közül kicsiszolni a festéket, de ez az jelenti, hogy ki sem probálták rendesen a gépet, mert a kések nem voltak betekerve rendesen.

Számlát sem kaptam... :W

[ Szerkesztve ]

(#20021) vendingo válasza digiteye (#20019) üzenetére


vendingo
veterán

Csak egy ilyen cég van Kecskeméten.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20022) digiteye válasza cekkk (#20013) üzenetére


digiteye
csendes tag

Jaj, csak nem azok, akiknek Pesten is van boltjuk? Majdnem tőlük vásároltam La nouva era kávégépet.
http://kavegepbolt.hu

(#20023) digiteye válasza digiteye (#20022) üzenetére


digiteye
csendes tag

Egyszerre írtunk...hát ők...szerencsém volt elkerülni őket. Huh!

(#20024) digiteye válasza cekkk (#20020) üzenetére


digiteye
csendes tag

Állítják, hogy fél év garanciát adnak minden használt gépre...no persze ha számlát is "elfelejtettek" adni...

(#20025) cekkk válasza digiteye (#20024) üzenetére


cekkk
veterán

Számla nem volt :(

Se garancia jegy se semmi. :(
Egyébként bánna a fene, hogy nem adtak számlát, ha jó lenne a gép, de nem az.

Toobbeenak is valami fejre esett gépet akartak eladni vagy volt valami horror sztori velük.

[ Szerkesztve ]

(#20026) digiteye válasza cekkk (#20025) üzenetére


digiteye
csendes tag

Ajjaj! Kóklerek.

(#20027) cekkk válasza digiteye (#20026) üzenetére


cekkk
veterán

Sőt ha jól rémlik ők vásároltak fel pár darab darálót az olxről aztán 30-40 ezres árréssel akarták tovább adni. L

(#20028) hanolfe válasza cekkk (#20017) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!
Az lehet amit Lali is mond, ez egy 3 fázisú motor amit átkötöttek 1 fázisra. Ehhez csillagba kell kötni a tekercseket és egy kondit kell bekötni, ökölszabály szerint 60-70 uF kW-onként. Működik így is a motor, de kb csak 2/3 teljesítményen és jóval kisebb indító nyomatékkal.
Nálad eleinte jól működött?

[ Szerkesztve ]

(#20029) cekkk válasza hanolfe (#20028) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm.
Igen eleinte jó volt. Legalábbis úgy tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#20030) Agostino válasza digiteye (#20022) üzenetére


Agostino
addikt

na ez egy díszes kompánia. én tampert rendeltem tőlük. egy hétig vártam, majd írtam levelet. semmi válasz. írtam még egyet, arra sem jött válasz. most már leszarom őket, vettem máshol

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20031) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Hamarosan lesz egy Mazzerem, már csak eredeti kést kellene találnom bele. Már valaki régebben bejelentkezett érte, de ha nem kell neki, akkor eladó lesz. Most hoztam el az autófestőtől, fekete metál színű lett.

https://caffe35.webnode.hu/

(#20032) soldier2 válasza fragola.6035 (#20031) üzenetére


soldier2
őstag

Asszony elhajt ekkora böszme állattal hazaállítok (főleg most, hogy kemény 2000 ft-bol fokozatmentesitettem a kis Lux-ot), de azért izgat a kérdés. Mennyi? Előbb utóbb kelleni fog egy ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#20033) fragola.6035 válasza soldier2 (#20032) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez 80 lesz eredeti új késsel, felszabályozva.

https://caffe35.webnode.hu/

(#20034) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Hola,
Van egy Szarvasi (igen tudom, tudom...) karos kávégépünk, melynek érik a takarítása. Van esetleg valami szuper bevált módszer, vagy mehet bele az ecet, aztán had tegye a dolgát?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#20035) vendingo válasza soldier2 (#20032) üzenetére


vendingo
veterán

Nem böszme nagy, csak böszme nehéz. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#20036) dugesz77


dugesz77
őstag

Ez ennyiért ajándék.

(#20037) Agostino válasza DNReNTi (#20034) üzenetére


Agostino
addikt

>vagy mehet bele az ecet, aztán had tegye a dolgát

wat

mondjuk szarvasiba én is tolnám, hadd oldódjon ;] vicce félretéve: citromsav, vagy fent kérdeztem rá a tescos kisgépvízkőoldó löttyre. otthon szüleim szarvasiját egyébként simán citromozom

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20038) DNReNTi válasza Agostino (#20037) üzenetére


DNReNTi
őstag

:D :D
Utánanézek ennek a teszkós csudalötyőnek. Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#20039) hanolfe válasza cekkk (#20029) üzenetére


hanolfe
tag

És nincs fura szaga a motornak? Megy most is, csak nincs benne erő?
Amúgy lehet rosszul írtam, deltába kötik általában ha 1 fázisról üzemeltetnek 3f-ú motort. Van nekem is egy esztergám, de nincs a műhelyben 3 fázis, ezért átkötöttem, de harmat gyenge lett. Nem vesződtem vele, inkább frekvenciaváltóról üzemeltetem, ezzel a megoldással tulajdonképpen nyomatékveszteség nélkül lehet működtetni.

Azt nézd már meg, hogy hány db vezeték jön ki a motorból.

Miért nem viszed vissza a boltba a darálót? Ha van bennük becsület, akkor visszaveszik. A pénzből pedig megveszed lali fekete darálóját.

[ Szerkesztve ]

(#20040) cekkk válasza hanolfe (#20039) üzenetére


cekkk
veterán

Azért nem tudom megmondani, hogy mennyi vezeték jön ki mert most nincs nálam a gép. :( De ma megkérdezem.

Nem volt szaga, de picit mintha furcsa búgása mintha lett volna a gépnek.

Ma fel is hívom őket, és majd kiderül, hogy mi lesz. :W

(#20041) mester6


mester6
tag

Ha valakit érdekel:[link]

(#20042) Spirit


Spirit
őstag

Tudnátok ajánlani olyan eszpresszóképes gépet 60e-ig újonnan, amit be is lehet szerezni?(boltból elhozom vagy megrendelem és 2-3 nap alatt itt van) Gaggia Evolution gyakorlatilag sehol sincs.

Használt nem játszik

[ Szerkesztve ]

(#20043) Agostino válasza Spirit (#20042) üzenetére


Agostino
addikt

sajnos a legjobb motyókat használtan kapod meg ezen az áron. delonghik vállalhatóak még, szerintem kb. bárhol kapni őket (ec sorozat 155, 310), de majd más dob még fel neveket

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20044) dugesz77 válasza Spirit (#20042) üzenetére


dugesz77
őstag

Pedig elvileg van készleten igaz ezüst színben. Ha már kérdezted őket telefonon akkor nem szóltam. Én a Classicom tőluk rendeltem és másnap már hozta is a futár.

[ Szerkesztve ]

(#20045) Spirit válasza dugesz77 (#20044) üzenetére


Spirit
őstag

Hívtam őket, nem tudják, hogy van-e. ;] negyed óra múlva hívnak. Újabb telefonomra egy óra múlva azt mondták,hogy még ma megmondják.Azóta is hívnak...

Egyébként az előre roncsolt kávén és Szarvasin nevelkedett az egész család. Nincsenek barista ambícióim, de gondoltam egy alap örlő(Graef CM70) egy közepes minőségű kávé(Pacificaffe Rome) és egy "alap" főző talán szebben indítaná a napot itthon mindenkinek.

(#20046) 5381 válasza Spirit (#20045) üzenetére


5381
aktív tag

"Nincsenek barista ambícióim, de gondoltam egy alap örlő(Graef CM70) egy közepes minőségű kávé(Pacificaffe Rome) és egy "alap" főző talán szebben indítaná a napot itthon mindenkinek."
Jó ilyen gondolatokat olvasni! Nem sokkal drágábban(+50% :D ) be lehet szerezni a classicot, ha sürgős és van rá keret, vágj bele abba.

(#20047) Spirit válasza 5381 (#20046) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm. A 60 is nehezen fér már bele, inkább lefelé nézelődnék, ha ezt nem tudom megszerezni. EC155(alja ami talán elég lehet) és Evolution(teteje, ami bele is fér) közötti árban milyen alternatívák lennének még?

(#20048) dozó válasza Spirit (#20047) üzenetére


dozó
tag

60 ezer egy Gaggia Evolution ért, amibe se 3 járatú se OVP nincs, csak azért mert új? szerintem nagy csalódás lesz.

(#20049) cekkk


cekkk
veterán

Úgy néz ki, közben a mosógép szerelő ismerős megcsinálta a gépet.

A 10-es kondi jó lett, teljesen más a hangja. Az mondja az egész rosszul volt bekötve, kb én is csinálhattam volna, éppen működött :W

Ennyit ezekről a kedves kávégépboltosokról. :(((

(#20050) Spirit válasza dozó (#20048) üzenetére


Spirit
őstag

Főleg a koffein miatt isszuk, de azért jobbat szeretnénk a szarvasi+paloma kombónál, mert személy szerint már undorodva iszom. :)
Ez nem lesz egyikünk hobbija sem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.