Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) dugesz77 válasza Surda- (#23999) üzenetére


dugesz77
őstag

Pont én is hasonló válasz írásán gondolkodtam. A felhozott hibák nagy része user error. Szerintem nincs olyan Graef tulaj aki még nem rakta rosszul össze. Túl okos akar lenni az ember. Tekeri ,rákapatja a menetet stb. Pedig tényleg csak annyi ,hogy a jelzett résznél kell beejteni a kést és nem szabad forgatni semerre. A műanyag felsőrész húzza azt a helyére.
Az alátétezés is kicsit túl van misztifikálva. Megvétel után EGYSZER kell időt rászánni. Bár ha így belegondolok nem is kellett volna vele foglalkoznom. Csak akkor a 25-ös skálán 2-3 ason adna presszó finomságot. Nem lehetne befojtósra darálni. Most így nálam 8-as a "joker" állás. Döglött új hullámos 6-on , olajos sötét pörkölésnél 9-10. French press 18.

[ Szerkesztve ]

(#24002) Surda- válasza And06 (#24000) üzenetére


Surda-
őstag

Látod napi két őrlés mellett hó végén már 900 másodpercet megspórol nekem a kis graef :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#24003) zolnagy válasza enterlaci (#23992) üzenetére


zolnagy
őstag

Gratula, jó lett! Ezek szerint sikerült beállítani is. Sok jó kávét vele.

(#24004) sutszi válasza fragola.6035 (#23990) üzenetére


sutszi
veterán

Melyik ócskán találtad ezt a Brikkát?? Ennyiért ajándék. :Y

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24005) krx21 válasza Surda- (#23999) üzenetére


krx21
nagyúr

Alátét behelyezésével mitől tudsz durvább örleményt?

(#24006) kukacmolnar


kukacmolnar
csendes tag

Gaggia Baby Primo Modello-hoz keresnék billenő kapcsolót!
Nincs valakinek véletlen "feleslegbe" ?

(#24007) Illesvik válasza fragola.6035 (#23990) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Jól néz ki. Nekünk is volt egy ilyen, de anyám kidobta :((

(#24008) lagoon79 válasza zolnagy (#23989) üzenetére


lagoon79
tag

köszi!

alapvetően a catler db gépének mintájára készült, csak itt nem fejkazán van. elképzelésem szerint a kávékazánban, illetve a fejben kb. 3 deci víz áll rendelkezésre, ebből duplánál elmegy kb. 50-60 ml, tehát remélhetőleg stabil lesz a kicsike mindenféle pancsolás nélkül.

(#24009) Parci válasza lagoon79 (#24008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

állati kíváncsi leszek a tapasztalatokra, te azért nyúztál már több hx-et, r58 db-t stb. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24010) lagoon79 válasza Parci (#24009) üzenetére


lagoon79
tag

az érdekes az, h most még HX-ként nyúzom, héten kerül bele a kisebb kazán, de így is teljesen más dimenzióba emeli a fejfűtés. azt sajnos nem tudom, h más típusú fejjel is ilyen jól működhet-e, de itt odaver. pont azon gondolkodtam, h ha az r-58-nál is megoldható lett volna és az e-61-el is működik, az a gép otthonra tökéletes. ezzel megoldódik a 40-50 perces melegedés, a csapolások alatti vakrepülés.

(#24011) enterlaci válasza dugesz77 (#23993) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszönöm! A rozsdamentes lemez is jó ötlet, biztos jól meg lehet csinálni. Szebb lenne ha szépen el van dolgozva. :K

radi8tor1: Köszönöm!

Surda-: Kösz! Darálót nem ott vettem, de hasonlóan jól (sőt) a digitalko webáruházból már tavaly. Elégedett vagyok a darálóval, abszolút nem bántam meg, nagyon könnyen használható, könnyen tisztítható. Jó az összeszerelés minősége, se sorja, se lötyögés - szal nem akar szétszaladni a fém meg a műanyag :DDD

zolnagy: Ezer köszi mindenért! A jó kávék készítése már szerencsére elindultak és az espresso után gőz tuning lesz talán.. :)

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#24012) mutyi


mutyi
őstag

Nekem Graef cm800 van,de nem kellett állítani a csavarokon és nem kell alátét sem,a régebbi verzióhoz képest.
Valóban eddig két alkalommal az elején raktam össze rosszul, azaz tettem a kosarat bele szarul,de azóta nem volt gond,ez inkább figyelmesség kérdése és rutin.

Nem tudom más darálók mennyivel jobbak,nincs viszonyítási alapon, de így első darálónak nekem megfelelő,de ez totál szubjektív.

(#24013) paljoc válasza lagoon79 (#24008) üzenetére


paljoc
tag

Közben megszületett az írás a Catlerről, ma kaptam az info-t hogy lesz hozzá nyitott kar, ha nálam van szólok és mérünk egyet ha segítesz a szondával! :-)

[link]

(#24014) Parci válasza paljoc (#24013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha bírja az elektronika 20-30 évig, jó gép ez. de azért kicsit félnék tőle, hogy nem bírja, ez a sok autodetect és egyéb izé... olyan panelcserés hangulatvilágú :)

viszont a tudása és az ára az új gépek között nagyon rendben van :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24015) paljoc válasza Parci (#24014) üzenetére


paljoc
tag

Nemtom, manapság autót is sokan úgy vesznek hogy 5 évente cserélik és nem 30 évig szeretnék ha működne. Persze vannak kivételek, mint én pl. a 15 éves Lanciával, most megint olyan mintha új lenne. /miután 200 ezerért számolták volna be egy új kocsiba, feldühödtem és mindent megcsináltattam rajta/
Szóval egy 300 ezer forintos kávéfőzőtől, vagy akár televíziótól, de akár ettől sokkal drágább autóktól sem várja el szerintem 10-ből 8 ember hogy 20 évig működjön. Nekik készült ez a masina. :-)) A maradék kettő meg vesz majd Rocketet. :DD

(#24016) Parci válasza paljoc (#24015) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos hozzászoktatták az embereket ehhez, ez az új norma. kár, mert jó dolog egy patinás, örök életű, minőségi cucc. faterom is totál szerelmes a pavoniba például, alig idősebb nála :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24017) mutyi


mutyi
őstag

Nekem továbbra sem világos a dual bojleres Gaggia Baby Twin működése elve.
Azért lenne a dual bojler,hogy az egyikből a kávét húzom le, a másik meg a gőzölésre szolgál.
Pidelés előtt sem tudtam eltalálni,hogy érdemes-e előbb a tejhabot elkészíteni és utána a kávét lehúzni, mivel hiába a dual bojler, mindig ugyanaz a felfűtő gomb világít és nem tudod eldönteni,hogy mennyire forró a bojlerekben a víz.
Most hogy pid-elve lett a gép, igazából én most sem tudom eldönteni,hogy is működik a rendszer valójában.
Egy példánál maradva 95 fokra van beállítva a gép, kávét leengedem, hőmérséklet leeseik 2-3 fokot értelemszerűen.
Utána vissza áll a hőfok 95-re és elkezdem a tejhabot gőzölni, viszont a pid kijelzőjén látható a hőmérséklet csökkenés, a 95 fokról 88-89 körülire.
Ettől a ponttól fogva nem értem,hogy melyik bojlert használja a gőzölésre a gép,hiszen pont olyan,mintha ugyanaz,mint a kávé készítéséhez.

(#24018) lagoon79 válasza paljoc (#24013) üzenetére


lagoon79
tag

naná, hogy persze. tervezem a 2.0-as verziót, mert az elsővel nem vagyok elégedett.

(#24019) hunspikey


hunspikey
őstag

Sziasztok,

abban kérem a segítségetek, hogy mivel lehet a kávéfőzőgép oldalfalait belülről zaj-szigetelni. Az ulka pumpa egy horror :D ahogy kerreg.

Arra gondoltam, hogy a Rocket Giotto oldalsó szárnyai úgy is hatalmas üres helyeket képeznek, a belső falra akár több centi vastag réteget is fel lehetne vinni. Hátsó falra is.

Csak nem tudom milyen hőtűrő profi hangszigetelő szivacsok/táblák vannak, illetve kinek milyen tapasztalta van az ügyben.

Az is érdekelne, hogy boilert érdemes-e a gyárinál alaposabban hőszigetelni - jelenleg van neki egy köpenye de az csak a henger palástján fut körbe, az alsó, felső korongok csupaszok - itt hatalmas a hődisszipáció.

Köszönöm!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24020) vendingo válasza hunspikey (#24019) üzenetére


vendingo
veterán

Inkább a pumpa felfogatását módosítanám. Nem rezegteti annyira a gépet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24021) bl4ze válasza vendingo (#24020) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#24022) lagoon79 válasza vendingo (#24020) üzenetére


lagoon79
tag

na ja, de mit csinálsz? gyárilag sztem a szokásos gumibakon van. egyszer rugrókra függesztettem fel egy ilyen pumpát, de az eléggé extrém megoldás.

egyébként ha jól tudom itt egy v3-as giottoról van szó, aminél furcsa nekem, h zavaró a pumpa hangja. ilyen nagy tömegben már "elveszik" általában, hacsak nem rezonál be vmelyik fém alkatrész. de ha normálisan van rögzítve, akkor nem kéne.

(#24023) fragola.6035 válasza mutyi (#24017) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A dual bojler igazából nem dual bojler, hanem egy szokásos Gaggia alu bojler és egy 1000 Watt fűtésű kis méretű termoblokk.
Amikor eltekered a gőzgombot, akkor indul a termoblokk fűtése, de ilyenkor az elektronika lekapcsolja a kávébojler fűtését. A termoblokk a kávébojleren keresztül kapja a kb. 90°C-ra melegített vizet, de mivel a kávébojlernek fűtése ilyenkor nincs, a víz lehűl benne a beáramló hideg víztől.
Meg lehetne pimpelni a gépet, hogy gőzöléskor is fűtsön mindkét bojler, de a gép 0,75-ös vezetékezése és a néhol igen silány kötések esetleg melegednének, nem biztos, hogy elbírnák a több, mint 2000 Watt terhelést.

https://caffe35.webnode.hu/

(#24024) mutyi válasza fragola.6035 (#24023) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a teljeskörű választ, így már értem a működését a gépnek.
Napok óta 95 fokon húzom a kávékat és ma is tökéletes íze volt a kávénak.

Jó munkát végeztél, köszi!

(#24025) hunspikey válasza vendingo (#24020) üzenetére


hunspikey
őstag

Szétszedtem teljesen a gépet - és nem a felfogatással van a bajom - azt az olaszok szépen szilikongyűrűs bakra bízták - nem az átadott rezonanciával van a baj, nem a gép fémalkatrészei vagy az oldallemezek csörögnek. A pumpa maga számomra elviselhetetlen hangos. Semmihez nem ér hozzá, semmi nem rezeg be tőle - egyszerűen a normál ocsmány kerregése megőrjít. Mielőtt R58-at vennék emiatt, gondoltam megpróbálom leszigetelni a gépet, hogy ne jöjjön ki a hangja - mert amúgy meg borzasztóan megszerettem a masinát - nagyon össze is szoktam vele - és nagyon finom kávékat tudok főzni - szóval semmi sem terel amúgy az R58 irányába - csak az, hogy az már folytonos pumpás.

Láttam a discovery-n olyan hablemezt ami hővé alakítja a hanghullámot - és valami iszonyú hatékony. De persze fogalmam sincs, hogy mi volt a neve, meg hogy honnan lehetne szerezni és hiába googlizok nem jutok semmire. Kérem segítségeteket! Köszönöm!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24026) hunspikey válasza lagoon79 (#24022) üzenetére


hunspikey
őstag

Igen, V3-as PID-es Giotto. De nekem nagyon zavaró az ulka hangja. A pumpa maga hibátlan, mert nagyon szépen építi a nyomást, szállít is - minden oké vele - csak csúnyán kerreg. Azért gondolom, hogy nem hibás, mert a barátom kotta ugyan ilyen giotto-ja ugyan ilyen ocsmány hangú számomra- ő meg nem is érti miről beszélek. :(((

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24027) bbuffy válasza hunspikey (#24026) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem hibás. Az enyém is ilyen botrány kerregős:) ez van. De ezek szerint nem kell szivattyút cserélnem.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24028) hifis50 válasza bbuffy (#24027) üzenetére


hifis50
csendes tag

A tiedben úgy tudom, roto pumpa van. Ezek szerint az sem halkabb.

(#24029) lagoon79 válasza hifis50 (#24028) üzenetére


lagoon79
tag

ha roto van benne, akkor bizony már baj van ha kerreg.
sztem kb, annyi hangjának kéne lennie, mint a Te LM gépednek. abban viszont nem vagyok biztos, h bbuffy giottojában nem rezgő van. de majd kijavít.

(#24030) hunspikey


hunspikey
őstag

Oké, megrendeltem egy tábla rezgéscsillapítót illetve egy tábla zajelnyelőt - majd ha kész vagyok a moddolással akkor teszek fel képeket, illetve megírom, hogy volt-e valós haszna a projektnek.

Terveim szerint magára a motorra teszek egy réteg zajcsillapítót, aztán az oldal-, hát- és tetőpanelekre meg egy kombinált réteget készítek - ahol a fémre rezgéscsillapítót, majd a rezgéscsillapítóra zajelnyelőt rakok.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#24031) fragola.6035 válasza hunspikey (#24030) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy új Ulka rezgő pumpa szinte telesen hangtalan, főleg a 2014-es széria, ami most van az Expolygonban.
De szerintem a mindenféle gányolás helyett inkább rakass bele egy rotopumpát, a rezgő amúgy is túl bazári egy Giottoba.

https://caffe35.webnode.hu/

(#24032) bbuffy válasza lagoon79 (#24029) üzenetére


bbuffy
senior tag

Roto pmpa, igen. Ezek szerint érdemes lenne megnézetnem? Az a nagy baj hogy kb senki nincs pesten aki ezt szereli most. Legalábbis mikor kérdeztem nem jött ajánlãs rá. Sima szervízbe meg nem adnám be, gányoltatni.
Mondjuk a fejet is ideje lenne krómoztatni végre.

Szóval tud vki megbízható szerelőt?:)) Szivesen kicserélném én de mi van ha nem az a ludas.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24033) Norbi696


Norbi696
csendes tag

Sziasztok,
darálós kávéfőzőgépet szeretnék,
hiába veszek szemes kávét, külön darálva és leforázva sem tudok olyan jó kávét készíteni mint egy darálós automata.
mit ajánlatok melyek a legjobbak?melyekkel nincs probléma?
az ár 60- max 100 e ft. még spórolok rá mert mindennap szeretnék finom kávét inni, mit lehet tenni ha ilyen drága..

(#24034) ronin s8 válasza bbuffy (#24032) üzenetére


ronin s8
senior tag

lali.hu...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#24035) krx21 válasza Norbi696 (#24033) üzenetére


krx21
nagyúr

Ennyiért külön gép és daráló kombóval jóval jobb kávé készíthető, mint egy autómatával... A többiek megmondják mit érdemes... Az autómata pláne ennyiért nem a legjobb minőséget fogja adni....

(#24036) Norbi696 válasza krx21 (#24035) üzenetére


Norbi696
csendes tag

külön jobb minőséget lehet elérni? elég egy olcsó daráló és egy főzőgép? ezekkel külön is lehet krémes finom kávét főzni ?

(#24037) mutyi


mutyi
őstag

Lenne egy újabb kérdésem.
Mire való az előáztatás,mit lehet vele elérni? Van-e értelme?
Gaggia Baby-n hogyan kell? A manuális gombot benyomom és nyomva tartom és amíg nyomom,addig történik az előáztatás?

(#24038) tariattila válasza fragola.6035 (#24031) üzenetére


tariattila
veterán

ilyen extra halk kellene nekem is... hajnali 3- kor ez jól jönne a gyerkőcök mellett.... :U
vagy egy rotoszivattyú a pultban jól körbeszigetelve? :D
(a daráló hál'Istennek minden elképzelésemet felülmúlta zajszintre (negatív irányban) :))

Norbi696: a daráló lesz a drágább! de ez rendben is van... gépet relatíve olcsóbban lehet már jókat kifogni... a daráló ritkább

[ Szerkesztve ]

(#24039) krx21 válasza Norbi696 (#24036) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen... De inkább pont fordítva mondják. Drágább daráló és utána a főző...

(#24040) RBJ válasza tariattila (#24038) üzenetére


RBJ
addikt

hajnal 3 kor hová megyen kend? :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24041) Norbi696


Norbi696
csendes tag

és melyikből milyen márkák illetve pontos típusok a strapabírók , nagyon kevés meghibásodással?

(#24042) soldier2 válasza Norbi696 (#24041) üzenetére


soldier2
őstag

A külön daráló/gép páros köröket vér az autómata gépekre. És ha 100k a keret, abból már lehet szépet álmodni. Egyre gyakrabban vannak itt a fórumon is eladó Gaggia Baby/Classic modellek. Ha esetleg megvan még fragolának a fekete Brasiliája akkor ha belefér a keretbe, érdemes lenne lecsapni rá (bár annak a kihasználásához kell némi megszállottság). Darálónak meg egy Graef 702 esetleg Iberital Challange, vagy Imat Lux és öröm bódottá'. Esetleg későbbiekben egy PID a gépre, és jobb kavét iszol otthon, mint a Starbucksban :). Sokkal jobbat.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#24043) And06 válasza mutyi (#24037) üzenetére


And06
aktív tag

(#24044) fragola.6035 válasza soldier2 (#24042) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A Brasiliát ma vitte a futár Győrbe az új tulajnak. Remélem elégedett lesz vele, szinte mindene új és extra halk benne az új Ulka. Nagyon jó lett a vízhozam beállítása és többszörösen áttervezett saját tervezésű vízterítőt kapott. Szép lassan indul a lefolyás, 100%, hogy nem fog csatornásítani, csak egy jó mély, mondjuk VST21 szűrő kell hozzá.

https://caffe35.webnode.hu/

(#24045) Parci válasza fragola.6035 (#24044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen lett végül a vízterítő? amúgy szerintem is a silvanónál is ki kell hajítani az ex4-et, és ex5 + szűkítő kell neki. akkor aztán tényleg nem viselkedhet másképp, mint egy faema family vagy egy ilyen brasilia, mert gyakorlatilag ugyanaz a kávébojler+fej.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#24046) zolnagy válasza fragola.6035 (#24044) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor Győrben már két ilyen Brasilia lesz :) [link]

Valóban mélyebb szűrő kell hozzá, mint pl. a Gaggiakhoz, mert itt a felsőszűrő mélyebben belemegy a szűrőbe, ezért a hagyományos 2 csészés szűrők már határesetek a géphez. Bizonyos kávéknál a nem elég hely miatt csatornásított is nálam. Én [ezt] vettem hozzá. Nem egy VST, de a funkcióját tökéletesen ellátja, ezzel nincs csatornásítás.

Egy új ULKA szivattyún lehet én is elgondolkodom, ha ilyen jó az új széria. EX5-t vettél ugye?
A vízhozamot gondolom szűkítővel állítottad be. Na az az enyémben nincs. Eddig nem éreztem szükségét, de
lehet megpróbálkoznék vele. Te hova tetted? Így összerakva azt néztem, hogy a pumpa után az opv könyökidom és a vízcső közé tudnám berakni. Oda jó lesz? Mekkora lyuk van a tiedben?

(#24047) bbuffy válasza ronin s8 (#24034) üzenetére


bbuffy
senior tag

De ha jól tudom ő vhol vidéken van, nem?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#24048) fragola.6035 válasza Parci (#24045) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

4db 3mm furat a külső íven és 4db 1mm furat középen a rögzítő csavar körül. 0.45mm-es a fúvóka. Nagyon jó lett.

https://caffe35.webnode.hu/

(#24049) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Adott egy nemrég vásárolt kotyogós kávéfőző. Nem tudom mit rontottam el - szerintem eléggé nehéz - szétszedtem a felső részét, és abból a gumitömítést majd a szűrőt kitakarítottam. Visszaraktam, lenyomkodtam, masszívan ott állt. Ennek ellenére mégis amikor lefőzőm a kávét - eléggé sok zacc kerül a csészébe. Utólagos szétszedésnél látni, ahogy bekerült a gumi és a szűrő közé, vagy az alá.

Főzés módja:

1. a kávéadagot nem tömöm tele, nem nyomkodom le, nem púpos.
2. vizet az alsó tartályba csak a szelep aljáig (jóval lentebb) engedem
3. összeszerelés után alacsony lángon forralom - kotyogós hang nincs csak ilyen veszett óra kattogás szerű, halkan.

Lehet hogy túl finomszemcsés a kávé és simán átengedi a szűrő?

Mellesleg már a legelső kávéfőzésnél sem volt a jellegzetes kotyogós hang - igaz ez egy mezei piaci kotyogós.

Másrészt meg hülyének érzem magam, mert ahol voltam korábban vendégségben, volt egy kotyogós kávéfőző és simán tudtam vele igen erős és zaccmentes kávét főzni.

Esetleg van ötletetek?

Előre is köszönöm! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#24050) Parci válasza fragola.6035 (#24048) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor ez lesz itt is majd egyszer, ha elvállalod. :DDD a 4 db nagyobb furat (talán 2,5 mm az enyémen, amit hoztál?) már úgy is megvan, középen a 4 pici rontani biztos nem fog rajta. + ex5 + szűkítő, és kész is a tökéletes otthoni kisgép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.