Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) kzoltann válasza vicces1 (#90999) üzenetére


kzoltann
aktív tag

PP conversion ratet még a jo magyar forint sem tudja lekövetni romlásban :D
Gboszi: ha nem a vevő cimére küldi az elado a terméket, akkor az elado azonnal bukja a case-t PP-n mert a vevő azonnal mondhatja, hogy nem hozzá küldték (PP is rálát a trackingre) és az átvételre is mondhatja hogy nem ő vette át mert nem a PP cimre érkezett. PP ilyenkor azonnal zárja a caset és refundol.
Sajnos pont igy szoktak kezdo eladokat atverni PP-n, hogy mas cimre kérik a csomagot mint a PP cim, megjön a cucc nyitnak egy caset hogy nem kapták meg és a PP refundolja azonnal. Az elado pedig ott marad a termék és a pénz nélkül.

(#91002) Ludovicus válasza SlayerSub (#91000) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Ha ehhez is a 15x és 14x széria 52 mm-es szűrői passzolnak, a Tooltechnic-nél rendelhetsz hivatalosan az EC 145-hoz gyártott nyomásfokozó nélküli szűrőt a következő gyári számokkal: 6032109800 - 1 személyes és 7313286069 - 2 személyes.

(#91003) SlayerSub válasza Ludovicus (#91002) üzenetére


SlayerSub
tag

Értem, és itt is igaz az ami a normál gépeknél, hogy 2 személyest kell venni az egyszemélyes presszóhoz?

(#91004) adriankoooo válasza gboszi (#90997) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"nem értem, hogy mi érdeke lenne "az eladónak" küldeni bármit is..." A PP felé, ha tudja mutatni, hogy valamit küldött még mindig jobb, mint ha semmit nem tudna felmutatni. Gondolom ez az oka.

(#91005) vicces1 válasza kzoltann (#91001) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nagy baromság pp conversion hagyni a váltást! Az az első, hogy azt átállítom a kártyakibocsátó általira. Nálam az középárfolyam az erstenél, jobb mint a legolcsóbb pénzváltóknál.

Úgyhogy De, simán előfordulhat, hogy többet kapsz vissza ft-ban.
Persze ez ft erősödésnél fordítva van, de ez evidens.

Hogy ne csak off legyen: Mit tudhat ez jóval többért mint egy Linea Mini ?!
és még mondjuk, hogy "occó kínai" - elég pöpec cucc.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#91006) koxx válasza vicces1 (#91005) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A linea mini ~2x annyiba kerül. 21000 HK $ az olyan 800e.

(#91007) Ludovicus válasza SlayerSub (#91003) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Kevésbé, mert keskenyebb és magasabb a pogácsa. Ezt a gyakorlat is igazolta, én 156-ost használtam és azzal a duplákkal egyező minőségű szimplákat tudtam készíteni. (Zárójeles megjegyzés: 58 mm-en is lehet jó szimplákat húzni LM szűrővel és megfelelő segédeszközökkel.)

(#91008) vicces1 válasza koxx (#91006) üzenetére


vicces1
aktív tag

ja, tényleg benéztem a váltást.
:B

Mindjárt érdekesebb a story!
yt-on láttam használat közben, elég meggyőzőnek tűnt.
(egy robbantott ábrát jó lenne látni)
Kár, hogy nem érné meg behozni kereskedelmi úton.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#91009) SlayerSub válasza Ludovicus (#91007) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszönöm az infokat. Nem emlékszel véletlen hány grammal használtad őket?

(#91010) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
az alábbiakban szeretnélek megkérdezni titeket, hiszen csak néhány hete kezdtem el "komolyabban" is foglalkozni a kávékkal, így még nagyon az elején vagyok.

1) Milyen vízzel érdemes főzni? egy Emese nevű mentes vizet próbáltam ma, sajnos nem lett igazi az eredmény, 480-as ásványianyag-tartalma van, amit ha jól gondolok, kávéhoz magas. Ez volt a legalacsonyabb értékkel, telefon sajna nem volt nálam, pedig pont tegnap este olvastam az ajánlott értékről. Kérnék tőletek konkrét típusokat. Ha van olcsónak mondható vízszűrési eljárás, légyszives írjatok arról, mi az ajánlott? Csapvizet kell szűrni?

2) Bialetti Brikka (második generációs, fekete tartályos) mennyire ajánlott kategória? Létezik még belőle olasz gyártmány (ha igen, hol tudok rendelni) ? Megéri? Tud annyit hozzá tenni az íz-világhoz, mint amennyibe kerül?

3) Hosszú kávéhoz mennyire passzol a Brikka, vagy ehhez más Bialetti típusokat érdemes néznem? Ha igen, melyiket? Szeretem a tejeskávét, de ha nincs elég aromálya a kávénak (pl Frei brazil, peru), akkor kevesebbet teszek bele, hogy ne nyomja el.

4) Honnan tudhatom, hogy a villany tűzhelyem indukciós, vagy kerámia lapú? Brikka miatt lenne fontos tudni ezt is.

5) Frei kávék minőségben hol helyezkednek el a skálán?

6) Frei kávékat mivel érdemes vegyíteni? Vagy úgy egyáltalán, mi a jó kiegészítés arabica kávéhoz kotyogósba?

7) Melyik örlőt/darálót érdemes megvenni? Bár itthon van, de szükségem lesz egy másikra is.

Köszönöm előre is, szép napot
Dániel

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#91011) konzumpro válasza D@niel (#91010) üzenetére


konzumpro
senior tag

1. A reverz ozmózisos víz amit itt írtak a többiek a legjobb, receptből keserűsóval és szódabikarbónával keverve. Árban is a legjobb, a többi próbálkozáshoz képest.
2. A Brikka érdekes, ráprüszköl egy habot a kávé tetejére mint a nyomásfokozós gépek általában, de ízre nekem jobban tetszett megemelt súlyszeleppel, előforralt vízzel. Zsákutca ha presszó a cél.
3. Melyik fajta hosszú kávét? Filterest a minap próbáltam 60g/liter arányú durva szemcsés őrleménnyel (Hario 10 klikk) és meglepően Chemexes jellege volt. Vannak nagyon jó Braun filteres gépek (KF47) de én egy mezei Philips csepegőssel próbáltam, teljesen jó végeredményt produkált. Americanot presszóból és forró vízből szoktak csinálni, egy presszógép jó alapot ad ehhez is.
4. A kerámialapos felmelegszik üresen is.
5. Nagyon jó üzlet. Aromával számtalan vagonnyi döglött kávét lehet újrahasznosítani.
6. Virágfölddel, komposztba.
7. Graef 702.

(#91012) szuszinho válasza konzumpro (#91011) üzenetére


szuszinho
őstag

5. Nagyon jó üzlet. Aromával számtalan vagonnyi döglött kávét lehet újrahasznosítani.
6. Virágfölddel, komposztba.

:C

(#91013) Alg válasza konzumpro (#91011) üzenetére


Alg
veterán

Nekem nincs bajom a Frei-es italokkal, csak nem szabad kávénak nevezni őket. Kis délutáni tejes-édes desszertitalnak tök jók :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#91014) Ludovicus válasza SlayerSub (#91009) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Szívesen leírnám, mert biztosan emlékeznék rá, de akkoriban még nem méricskéltem :B Kevesebb fog belemenni, mint az 58-as kosárba, de neked kell kitapasztalnod, mennyivel.

(#91015) konzumpro válasza szuszinho (#91012) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem akarom rontani a Frei hírnevét, de én továbbfejleszteném:
kis cseppentős üvegben árulnám csak az aromát, de kevernék hozzá kávéaromát is, és akkor már csak tej kell.

(#91016) BBéci


BBéci
titán

Norda helyett - mivel éppen nem kapható - milyen palackozott ásványvizet javasoltok?
Nestlé Vera? Annak 160 mg/l az oldott ásványi anyag tartalma, a Nordáé 62,5, ami durva különbség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91017) SlayerSub válasza Ludovicus (#91014) üzenetére


SlayerSub
tag

Nem baj, így is köszönöm szépen. Meg is rendeltem 1 ilyet 1 olyat. 920 FT/ db. Ennyit megér a játék nekem. :DD

(#91018) koxx válasza BBéci (#91016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1,5 évig verát használtam, most váltottam nordára. Nem volt vele gondom. Hogy hogy nem kapható?

(#91019) BBéci válasza koxx (#91018) üzenetére


BBéci
titán

Ma akartam rendelni, átmeneti készlethiányt ír a honlap.
Netán a koronavírus miatt nem szállítanak Olaszországból?
Másik lehetőség a Laica Coffee &Tea, de akkor megint tisztíthatom 4-5 naponta a víztartályt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91020) koxx válasza BBéci (#91019) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Basszus tényleg. Múlthéten rendeltem 5 kartonnal akkor még nem volt ilyen gond.

(#91021) BBéci válasza koxx (#91020) üzenetére


BBéci
titán

Egy Laica szűrőbetét van itthon, azt beüzemelem, aztán reménykedem, hátha pár héten belül megint lesz Norda!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91022) gyd456 válasza BBéci (#91019) üzenetére


gyd456
csendes tag

Én ma vettem Nordát a Bor és Víz Kft.-nél a Jászberényi úton.
Nem mondom,hogy hegyekben állt de vagy 30-40 zsugor biztos volt.
ha neked ez opció kérdezz rá telefonon. 1 260 2665 a számuk.

[ Szerkesztve ]

(#91023) BBéci válasza gyd456 (#91022) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, ez jó hír! :R
Nem veszik fel a telefont, a nyitvatartási időt akartam megkérdezni. Ha tudod, kérlek áruld el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91024) 72lakiluk válasza gyd456 (#91022) üzenetére


72lakiluk
tag

Az ajtónál csak a beesőknek tartanak pár zsugorral. Mint pl. mi :) Eggyel odébb a raktár, ott van a készlet. A múltkor annyit vittem Szolnokra :K , hogy már a nagy raktárból hoztak ki párat.

(#91025) 72lakiluk válasza BBéci (#91023) üzenetére


72lakiluk
tag

07-15:30 Ha az öreg faszi van, akkor 900/zsugor :) ha a hölgyek ülnek a pultnál akkor rendesen papíroznak és akkor kb. 850. Így 50 ft zsebbe az öregnek :) ez persze 5 zsugortól van, akkor jár 5% kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#91026) BBéci válasza 72lakiluk (#91025) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#91027) iatti válasza 72lakiluk (#91025) üzenetére


iatti
aktív tag

ne sajnáljuk tőle a nagyfröccsre valót.nem mindenki fér hozzá a nagy pénzekhez ;)

(#91028) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam Roastopushoz kupont a Mastercard jóvoltából: ROASTOPUS15
"Ajándék egy csomag 250-g-os Seashell kávé 15.000 forint feletti vásárlás esetén." Plusz infó, hogy 15k felett a szállítás is ingyen van már.

(#91029) KVfun válasza Dɨngodilɇ (#91028) üzenetére


KVfun
csendes tag

Mit kellett érte tenni?

[ Szerkesztve ]

(#91030) 72lakiluk válasza Dɨngodilɇ (#91028) üzenetére


72lakiluk
tag

A kupon nevéből mindjárt beleláttam egy 15%-os kedvezményt :) , aztán tovább olvastam :K 10k felett is ingyen, automatába.

(#91031) 72lakiluk válasza Dɨngodilɇ (#91028) üzenetére


72lakiluk
tag

Ha beváltod, felét átveszem, meg az ajándék Seashellt is féláron :D az új cuccokat még nem kóstoltam.

(#91032) Dolphin válasza KVfun (#91029) üzenetére


Dolphin
tag

Bevaltani 15 mastercard pontot... de csak erre a honapra /marcius/ ervenyes a kupon

Valaki rendelne velem? 15k kavet nem tudnek hova tenni. Fele ajandek is megilleti termeszetesen :R

[ Szerkesztve ]

(#91033) 72lakiluk válasza Dolphin (#91032) üzenetére


72lakiluk
tag

írok.

(#91034) Madrid


Madrid
újonc

Sziasztok!
Tudom, hogy errefelé nem nagyon kultiváljátok az ilyen nyomásfokozós karral szerelt kombi gépeket, de azért felteszem, hátha valakinek mégis érdekes lehet:
Eladó tehát egy Saeco Magic Combi őrlős kávéfőző. Szűrt vízzel volt használva, kifogástalanul működik. Ára 30.000,-Ft, Bp.-en személyesen vehető át. 06709425530
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#91035) tottijani


tottijani
csendes tag

4x250 g White Sand van itthon, 02.19. pörkölésű dátummal. Ez a Roastopus koffeinmentes kávé nem sikerült előhozni a tejcsokit . Gondolom user error . Lényeg hogy 6000ft-ért átvehető a 3 bontatlan 250g-os csomag. XVII. kerületben személyesen átvehető. Köszönöm

(#91036) 72lakiluk válasza tottijani (#91035) üzenetére


72lakiluk
tag

Én ugyan nem iszom decaf féléket, de az asszonynak rendszeresen főzök. Emlékeim szerint a White Sand őrlemény illata isteni volt, illetve a csökkentett tartalmúnak az íze is ( azt ittam ). Melyik fajtából tudtál előhozni tejcsokit vagy bármilyen ízjegyet ? nem kötözködök, csak infót gyűjtök :K

(#91037) sz.zs. válasza tottijani (#91035) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az a pörkölés pont ma két hetes. Kb. most kellene kibontani, de inkább egy hét múlva. Mikor kóstoltad? Nem lehet, hogy pihentetni kellett volna még?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#91038) mgy válasza tottijani (#91035) üzenetére


mgy
senior tag

"nem sikerült előhozni a tejcsokit"
Savanyú, mi? :D Én is tettem próbát és tiszteltem a progresszív kávéivóknak, de asszem maradok a klasszik vonalon. :D
De azért párhavonta belenézek, hátha, eddig csekély sikerrel.

(#91039) tottijani válasza 72lakiluk (#91036) üzenetére


tottijani
csendes tag

(#91040) tottijani válasza mgy (#91038) üzenetére


tottijani
csendes tag

Próbáltam finoman fogalmazni😀 ! Beletrafáltál, savanyú.

(#91041) tottijani válasza sz.zs. (#91037) üzenetére


tottijani
csendes tag

Hétvégén bontottam, kétnaponta készítek “ valamit”. Nem vagyok elég profi hozzá ...

(#91042) sz.zs. válasza tottijani (#91041) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha savanyú akkor elméletileg hőhiányos is lehet, emelni kellene a hőmérsékleten. Mivel készíted?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#91043) tottijani válasza 72lakiluk (#91036) üzenetére


tottijani
csendes tag

Én is páromnak készítem főleg a decafot, szintén infót gyűjtők . Egy klasszik csokis mentes este azért jólesne!

(#91044) bl4ze válasza mgy (#91038) üzenetére


bl4ze
veterán

Milyen a Mokaflor, ízlik ?

.:. bl4ze .:.

(#91045) tottijani válasza sz.zs. (#91042) üzenetére


tottijani
csendes tag

Mindennel :) . Mazzer kony ( simitől) , ma brasilia lady volt bekapcsolva előtte caravel és turmix tx10.

(#91046) mgy válasza bl4ze (#91044) üzenetére


mgy
senior tag

:)
Játszok vele, alakul. Azért egy kis savat keresek, ha nem is az a fő cél.

(#91047) 72lakiluk válasza tottijani (#91043) üzenetére


72lakiluk
tag

A géppark frankó, de amúgy ismeretlen kávéból vakon jól bevásároltál :)

[ Szerkesztve ]

(#91048) bl4ze válasza mgy (#91046) üzenetére


bl4ze
veterán

Abban nem igen lesz, úgy vélem :)

.:. bl4ze .:.

(#91049) tottijani válasza 72lakiluk (#91047) üzenetére


tottijani
csendes tag

Gondoltam kipróbálok valami újat de átengedném a lehetőséget nálam tapasztaltabbnak. “visszakönyörgöm” magam paljochoz :)

(#91050) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok. Nálam landolt @grizlisandor szettje, első ismerkedés lezajlott.
Szokni kell, az biztos.
De ez a 702-es Graef egy elég nagy retek elsőre (vagy júzerror): ha szinglit főzök, mondjuk 10g-ból és csak ennyit szeretnék vele ledarálni, akkor 2-3g úgy is benne marad, hogy ütöm-verem. Ez így nem működik, csak ha telenyomom a tartót babbal? Vagy úgy is verekedős?
Eddig bicepszre gyúrtam egy Hario-val, na abban nem marad reszli :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.