Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) koxx válasza SoundON (#98998) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Titán nitrid bevonat gondolom.

(#99002) Bazsee71 válasza SoundON (#98998) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jó tudni, hogy az újraélezést is ilyen minőségben végzik. Biztos ami biztos, elraktam a W401 115-ös késeit, hátha egyszer felújíttatom valamilyen szándékból.

(#99003) foltos13


foltos13
újonc

Egy Gaggia Classicba milyen kazánt lehet betenni az alu helyére. Érdemes egyáltalán lecserélni?

(#99004) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Kinu (Phoenix) őrleménytartóm megadta magát:

Be lehet valahol külön szerezni?

(#99005) kzoltann válasza szuszinho (#99004) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Kinu oldalán. [link]
Érdemes lehet esetleg másokkal összeállnod vagy többet rendelni, hogy a szállitási költséged lefaragd, mert közel annyi mint a receiver maga

[ Szerkesztve ]

(#99006) Toobee válasza szuszinho (#99004) üzenetére


Toobee
veterán

10 év gari van rá, nem? M47-re annyit vállaltak.

https://barbieripnk.hu/

(#99007) szuszinho válasza Toobee (#99006) üzenetére


szuszinho
őstag

Idén januári vásárlás, 2 év is elég lenne :)
Futok egy kört.

[ Szerkesztve ]

(#99008) szuszinho válasza szuszinho (#99007) üzenetére


szuszinho
őstag

1 is.

(#99009) Parci válasza szuszinho (#99008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyi muszáj, hogy legyen :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#99010) SoundON válasza koxx (#99001) üzenetére


SoundON
tag

Pontosan nem tudom mi az anyag, mert leírva láttam már ezt is azt is, de az biztos hogy az SSP Red Speed-nek hívja ezt a bevonatot.
Találtam olyat is ahol erről a Red Speed-ről ezt írták:
The special Red Speed TiAICN (Titanium Aluminium Carbon Nitride)

(#99011) koxx válasza SoundON (#99010) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha az lesz. Titan alu nitrid. Az F64 evo késeim is ilyenek.

(#99012) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Kinek mi jut eszébe arról, hogy halk örlő eszpresszóhoz?

(Niche Zero és attól lefelé árban...)

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#99013) koxx válasza Kulbi (#99012) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

pl. [link]

(#99014) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Srácok! Van-e olyan tejhabosító, amivel hasonló krémes állagot lehet elérni, mint gőzöléssel? Sajnos sem a gőzölés, sem a french press nem opció.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#99015) sz.zs. válasza foltos13 (#99003) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Réz, ha van rá keret. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#99016) koxx válasza sz.zs. (#99014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Emberi áron nincs. Végigolvastam az erre vonatkozó fórumokat, amazont, yt videókat és semmi. Mármint ha latte art minőségű tejkrém kell. De ha csak simán minőségi produktum kell akkor nespresso barista [link] vagy sage bmf 600 [link]
Utóbbi volt nekem és szerettem, a hőszabályzója elég pontos és minőségi cucc, de megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

(#99017) Kulbi válasza koxx (#99013) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Köszönöm, megint nem voltam elég konkrét :) Nekem is eszembe jutott a kézi annál halkabb nincs, de most gépiesítettre gondoltam elsőre :)

Egyébként a kézivel kb. mennyi idő egy adagot (~18g) letolni?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#99018) koxx válasza Kulbi (#99017) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól függ mennyire vagy gyorskezű illetve milyen sötét pöri, de talán 1 perc. Majd a többiek pontosítanak.

(#99019) stereofan válasza sz.zs. (#99014) üzenetére


stereofan
tag

kapucsinátor esetleg?

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#99020) Petyuska111


Petyuska111
tag

Oscar vízlágyító párna ma ment a kukába. Megjött ugyanis a Xiaomi TDS mérő, volt meglepi. Csapvíz: 220 ppm, Oscarral "lágyított" víz: 221 ppm. Tiszta szégyen, komolyan. Több mint 24 órája volt külön kancsóban a víz meg az Oscar, volt elég ideje, nem csinál ez semmit. Laica kancsóhoz melyik betét ajánlott ezekből, az univerzális betét is lágyítja valamennyire a vizet, elég az? Vagy mindenképpen a kávé-tea betét kell? Vagy van Laicához esetleg olcsóbb betét, ami jó lehet?

(#99021) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#99014) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk en tovabbra is azt allitom, hogy a huzogatos habosito mas, mint a frencspressz, mert mas a szuro (pl dupla bialetti eseteben) es nem szorul ket oldalt.
Van mindketto. A habositoval igenis szep kremet lehet csinalni, ar/ertekben mindnkepp.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#99022) John3:16 válasza Kulbi (#99012) üzenetére


John3:16
csendes tag

Elektronyosból pedig Eureka Atom. :)

(#99023) brumi1024 válasza Kulbi (#99017) üzenetére


brumi1024
veterán

Kényelmes tempóban egy közepes pörkölést ~50 sec Kinu M47-tel.

(#99024) John3:16 válasza Petyuska111 (#99020) üzenetére


John3:16
csendes tag

Nem vagyok nagy szakértője a témának, de szerintem az Oscar párna nem csökkenti érdemben a TDS-t, csak lágyítja a vizet. Milyen kávéfőződ van? (A vízszűrő kancsó nem ajánlott alubojleres masinákhoz.)

(#99025) Domy válasza sz.zs. (#99014) üzenetére


Domy
aktív tag

Nanofoamer?

Szerk: LOL, másodpercre :DD

[ Szerkesztve ]

(#99026) Cathfaern válasza sz.zs. (#99014) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Utóbbi időben állandóan ez a reklám jön szembe facebookon: [link] . Videó alapján jól néz ki a végeredmény, valóságban nyilván nem tudom milyen :)

Szerk: Szép egyszerre sikerült ugyanazt linkelnünk :) "pár" évvel ezelőtt lett volna most egy duplikált hsz sorszám :D

[ Szerkesztve ]

(#99027) 72lakiluk válasza 72lakiluk (#98904) üzenetére


72lakiluk
tag

Köszönöm az érdeklődést mindenkinek, volt bőven. Elkelt a SJ, késekkel együtt. Nagy az űr, a konyhapulton és a lelkemben egyaránt :K de remélem a NZ majd betölti, ha egyszer kiírják a fekete pakkot. Addig kézimunka :D

(#99028) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Úgy néz ki, hogy legkésőbb jövő héten meghirdetjük az otthonpörkölő bajnokságot. A zsűri összeállt, még a részleteket igazgatjuk, addig is ha valaki még csatlakozna, jelezze privátban, és küldöm az infókat amint véglegesítettük.

(#99029) John3:16


John3:16
csendes tag

Mi a közmegegyezés: Oscar párna ajánlott alukazános-rézsöves Gaggiába vagy sem?
Évek óta használom az Oscart, de elvileg nem "trutymósodik" a kazánom (vagy csak nem tudok róla).

(#99030) norby_42 válasza Petyuska111 (#99020) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem a kávé-tea szűrővel finomabb a kávé. Inni a másik jobb volt talán.

Eat pasta, run fasta

(#99031) Petyuska111 válasza John3:16 (#99024) üzenetére


Petyuska111
tag

Akkor a vízszűrős kancsók sem csökkentik a TDS-t? Vagy azok igen? Azért nem értem, mert a TDS mérőket a vízkeménység mérésére használják. Ha az Oscar lágyítja a vizet, akkor miért nem csökken a TDS érték? Jelenleg egy ese podos gépem van (Lollina), ahhoz mi ajánlott vízlágyítás szempontjából?

(#99032) sz.zs. válasza Petyuska111 (#99020) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A víz szűrő kancsók savas irányba tolják el a ph-t, és az fémeket szépen lassan megeszik.
[link] [link] [link]
Norda, Nestlé Vera, vagy saját magadnak keversz vizet. Illetve vannak még a BWT-nek kávégépek elé , csapta köthető vízlágyítói.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#99033) vicces1 válasza szuszinho (#99004) üzenetére


vicces1
aktív tag

Nekem Simplicity van, de láthatatóan ugyanez a tróger alkatrész ezen is.

Azért ez elég felháborító, hogy az amúgy minőségi kézi őrlőben ilyen hulladékot használnak.
Ebben az 1z presso kínai sokkal korrektebb, de a Timemore detto, nem beszélve, hogy a prémium cuccokhoz normális kiegészítőket és igényes táskát is adnak.

Mondom ezt úgy, hogy max meg vagyok elégedve a Kinuval, mint őrlővel.

Napi pozitív: Kalmár Colombia Narino Aponte, majd egy hónapos pörkölés, most bontottam. Aki már kóstolta tudja aki még nem annak ajánlom, enyhe savak, sok édesség.
Ebből biztos nem elég a szimpla, mert itatja magát.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#99034) Toobee válasza koxx (#99016) üzenetére


Toobee
veterán

NanoFoamert vennék. Nem latteartozom, de így is gondolkodtam már rajta. Olyan kevés tejekkel dolgozom, ha véletlen valakinek készül ital, hogy meg se tudom rendesen forgatni az E61-es géppel, már forró is.

jaj, látom már más is küldte.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#99035) sz.zs. válasza Toobee (#99034) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm mindenkinek, ez a Nanofoamer tetszene , Ha valóban azt tudja amit mutatnak. Mivel nem tudok angolul, ezért azt kérdéses számomra hogy ez most mennyibe is kerül tulajdonképpen? Azt látom, hogy 2021 febr. a várható szállítás.

koxx: van A cégnél egy Nespresso tejhabosító, a Barista valamelyik elődje lehet, már szerintem biztos van több mint 10 éves. Most kipróbáltam, az vele a baj, hogy ahogy megnyomom a gombot és elkezdi melegíteni a tejet, egyből megy a habosító is és ez miatt pár mp után a tej még csak langyos, de a hab meg már kemény.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#99036) Petyuska111 válasza sz.zs. (#99032) üzenetére


Petyuska111
tag

Értem. Mi a helyzet az Oscar vízlágyító párnával? Ajánlott, nem ajánlott? TDS-t miért nem csökkenti? Illetve írták korábban, hogy Oscar mellett vízkövesedett a gép belseje. Több negatív véleményt is olvastam róla. Mi akkor most az általános vélemény az Oscarról?

(#99037) konzumpro válasza Toobee (#99034) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ez állat, Flair mellé! :C

(#99038) sz.zs. válasza Petyuska111 (#99036) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nem tudok róla véleményt írni, mert soha nem használtam, viszont szedtem már szét olyan gépet amit elvileg ilyennel használtak, és itt a fórumon is többeknek az a tapasztalata vele, hogy trutyis lerakódást és vízkövet is okoz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#99039) John3:16 válasza Petyuska111 (#99031) üzenetére


John3:16
csendes tag

A víz keménységét a benne oldott kalcium- és magnéziumsók mennyisége befolyásolja;
Itthon használatos mértékegysége: nk° (német keménységi fok).
A TDS pedig egy sokkal tágabb fogalom: a vízben oldott összes szárazanyagot jelenti (ásványi anyagok, sók, fémek stb.). Az Oscar semmi mást nem csinál, mint a Calcium és a Magnézium-ionokat kicseréli Nátriumionokra, ezzel gátolja/csökkenti a vízkőképződést. Ha a csapvíz TDS-t szeretnéd csökkenteni, akkor csapba köthető RO rendszert kell venned. Illetve az sz.zs. kolléga által említett opciók: Norda, Vera ill. házi vízkészítés otthon.

(#99040) Tragger válasza Toobee (#99034) üzenetére


Tragger
tag

Ez nekem is nagyon tetszik, most látom először. Ilyenkor van ezekre még vám is vajon? Sosem használtam még a Kickstarter-t.

(#99041) Cathfaern válasza sz.zs. (#99032) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi a linkeket, akkor már értem miért nem Britáznak itt a topicban :) Én felhasználásommal ez viszont akkor nem probléma.

Nanofoamer $54 postaköltséggel együtt jelenleg, és igen 2021 februárban várható a szállítás. Mondjuk azt nem tudom, hogy arra várható, hogy megérkezzen, vagy arra várható hogy postázzák :) De gyanítom utóbbi, szóval abból inkább márciusban látsz valamit.

Tragger
Vám nincs (de az egyébként is minimális), áfa viszont van 45 euro felett, amibe a postaköltség is beleszámít. Szóval konkrét esetben határeset a dolog, jelenlegi árfolyamon postaköltséggel együtt 45.84 euro-ra jön ki :D Régen elég sok csomag átcsúszott, utóbbi ~2 évben viszont akármit rendeltem, mindig megfogták, szóval célszerűbb rászámolni a 27%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#99042) koxx válasza Toobee (#99034) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minden kiöntőben van egy minimum mennyiség amit bele kell önteni különben nem lesz jó a végeredmény.

(#99043) djboris válasza John3:16 (#99039) üzenetére


djboris
csendes tag

Vagy egy házi desztillálót, a nullás vizet utána szépen vissza lehet sózni.
Ha nem kell másra víz (csak kávéra) az bôven elég, nem kell RO.

(#99044) kzoltann válasza djboris (#99043) üzenetére


kzoltann
aktív tag

+1
Ha csak kávé teára kell tökéletesen elég a házi desztilláló (R2D2) :D . + tök jól fűti a lakást :)

(#99045) Tragger válasza Cathfaern (#99041) üzenetére


Tragger
tag

Én postával együtt 34 eurót számolok a legolcsóbb változatra.

(#99046) Toobee válasza konzumpro (#99037) üzenetére


Toobee
veterán

Gurucalebnél már járt.

https://barbieripnk.hu/

(#99047) Cathfaern válasza Tragger (#99045) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És az a helyes, sorry nem vettem észre hogy nem USD az alapár. Akkor viszont nem jön rá semmi pluszba.

(#99048) Toobee válasza koxx (#99042) üzenetére


Toobee
veterán

Tudom, csak nálunk nem éri el ezt a minimum szintet. Pazarolni meg nem szeretek, én nem iszom tejjel a kávét, csak a párom követ el ilyen galádságokat. :(

https://barbieripnk.hu/

(#99049) Bazsee71 válasza John3:16 (#99029) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én kb. egy évig használtam, nem volt gond a kazánommal. Aztán átálltam Nordára.

De szép idők voltak, amikor még az Oscar párna elég volt a víztartályban... :U

Szerk.: ha valaki rendel NanoFoamert, egyre becsatlakoznék.

[ Szerkesztve ]

(#99050) Cathfaern válasza Bazsee71 (#99049) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem biztos jó ötlet a becsatlakozás az áfa miatt. Ha magadban rendeled, akkor 34 eur, ha ketten, akkor rá fog jönni a 27% áfa és máris 36 eur lesz darabja.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.