Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) #64905664 válasza AeSDé Team (#121999) üzenetére


#64905664
törölt tag

Most vettem elő, ez is xarozik megint. Már elemet is cseréltem de semmi. Nem vittem ki a szobából mióta "megjavult". :((

(#122002) Ludovicus válasza AeSDé Team (#121999) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Most, hogy így írtatok erről a mérlegről, rájöttem, hogy kint hagytam a teraszon a sajátomat (permetszert mértem vele) és most hoztam be 2 óra után, de semmi baj a kijelzőjével. Vagy ez csak az első bekapcsolásra vonatkozna?

(#122003) #64905664 válasza Ludovicus (#122002) üzenetére


#64905664
törölt tag

Nekem tegnap délelőtt jött meg és azóta kínlódik. Elmennek a számok, vagy néhány "águk" pl az 5-ösnek, hármasnak, stb. Több is elhalványul, ugrál, stb.

(#122004) sz.zs. válasza DG790401 (#121976) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nálam van egy eladó , írj rám !

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#122005) #98690560


#98690560
törölt tag

Danetti/BeanOn specialty kávéi mennyire ajánlottak? Elég csábító a 2500ft/250g ár.

(#122006) thomasrc


thomasrc
tag

Helyzetjelentés: Beüzemeltem a Mara X-et a napokban.

Azt kell mondjam, hogy pozitív csalódás ez a gép. Régen olvastam valamelyik single bojleres Lelitről, hogy gyenge, vékony lemezből van a borítása, de ennek a típusnak hál' istennek már nem. Vastagságban, szerelésben legalább annyira minőségi, mint a Rancilio Silvia borítása és mivel nem polírfényű, ezért az ujjlenyomatokat sem gyűjti annyira. Nem lotyog sehol, nem élesek a sarkai, stabilan illeszkedik rajta minden (gondolok itt főként a víztartály takarófedelére és a rácsokra). Annak kifejezetten örültem, hogy IMS kosarakat adtak hozzá gyárilag, ráadásul rögtön három méretet is, amiből kettő pont a legelterjedtebb dózisú (14-18g és 18-21g).

Egy dologra hadd térjek ki, amit máshol nem olvastam eddig. A gumitalpak ezen a gépen csavarozva vannak, így egy kicsit értetlenül állok az előtt, hogy máshol azt olvasni, ragasztva vannak. Talán a v2-ben történt fejlesztés etéren is, ez lehet a magyarázat rá, de furcsa, hogy sehol nem láttam még megemlítve.

Amin ezen kívül még meglepődtem, hogy gyárilag ~9.5 barra volt beállítva az OPV az enyémen és csapolás közben pont 9 baron áll meg a mutató, pedig már rá voltam készülve, hogy állítanom kell rajta. :D A pumpa egyébként nem tudom mondható-e halknak, de tény, hogy másabb és valóban kellemesebb hangja van, mint a klasszikus ULKA-nak. Inkább úgy mondanám, hogy mélyebb hangja van, ezért nem annyira bántó a fülnek.

Ezen felül nagyon tetszik, hogy a csészemelegítő ezen már tényleg csészemelegítő, ugyanis rendesen lobog alatta a kazán és adja a hőt.

A beépített előáztatás is nagyon tetszik, bár egyelőre nem tudom hogyan kéne számoljam így a shot hosszát. Úgy mértem, hogy kb. 10 mp-ig tart az előáztatás, ekkor lódul meg a mutató és éri el a 9 bart, de kérdés, hogy számoljam-e bele ezt a 10 mp.-et a csapolás hosszába vagy akkor indítsam a stoppert, amikor megjelenik az első csepp és onnantól mérve 25-30 mp.? :U A napokban előáztatással együtt csapoltam 40 mp.-ig, kifejezetten jó lett a kávé, de zavar, hogy ha így számolom, akkor mostantól minden recepthez hozzá kell adnom kb. +10 mp.-et fejben. Viszont ha az első csepptől számolok, akkor az úgy nem konzekvens mérés.

(#122007) Toobee válasza thomasrc (#122006) üzenetére


Toobee
veterán

Gratula! Ez a klasszik vonalon volt érvényes, a mai, jó minőségű és nem elfüstölt magok bírják a hosszabb ideig tartó kivonatolást. Simán lehet jó egy perc körüli kávé is, ahogyan szintén kiváló lehet egy 16-18 mp-és turbo shot is. Szóval ne feszülj rá.

https://barbieripnk.hu/

(#122008) vicces1 válasza #98690560 (#122005) üzenetére


vicces1
aktív tag

Teljesen ajánlott, pörkölés dátumára kell figyelni.

Világosabbak kb. 3 hónapnál ne legyenek idősebbek.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#122009) #98690560 válasza thomasrc (#122006) üzenetére


#98690560
törölt tag

Gratula, szuper masina!
Nálam az alap MaraX van, tesóm pedig a V2-t nyúzza, közepes és világos babokkal 28-35 mp közötti időket mérünk általában, akar felhúzásától.
Azt vedd figyelembe, hogy a neten található, vagy a pörkölők által adott recept az ő gépükre/vízükre/őrlőjükre van belőve, tehát sanszosan nálad más lesz az eredmény, szóval ezek inkább csak iránymutatók, mintsem kötelező érvényű útmutatók. Ahogy fentebb is írják, ne feszülj rá, lőbb be egy standard range-be a lefolyást, kóstold meg es az alapján kísérletezz tovább. Babtól, pörköléstől függ, hogy mi válik be, de leginkább az egyéni ízlés fog dönteni. Nekem most a CasMo etiópja 30 mp alatt jön le 1:2 arányban.

vicces1 #122008
Akkor teszek egy próbát, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#122010) freaghill


freaghill
őstag

Sage Dual Boilert (BES920) keresek. Akinek van, írjon privátban.

#GC-tvegyél!!!!

(#122011) RetepNyaraB válasza freaghill (#122010) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Marketplace-en tegnap volt egy.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#122012) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

30coffee január 20.-ig nem szállít (többek közt) Magyarországra. :O

(#122013) freaghill válasza RetepNyaraB (#122011) üzenetére


freaghill
őstag

Tudsz linket küldeni kérlek?

(#122014) Toobee válasza phranxinatra (#122012) üzenetére


Toobee
veterán

Mailboxde.com

https://barbieripnk.hu/

(#122015) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nem tudom volt-e már hasonló, csináltam egy ilyen sablont: Home Barista Coffee Logbook - Google Sheets

Találtam pár hasonlót online, de jó minőségben letölteni és szerkeszteni egyiket sem lehetett, ezért készítettem egyet magamnak.

A4-es papírra nyomtatható fekvő tájolásban. Akár mindkét oldalára nyomtatva, a lapot félbehajtva olyan mint egy kis könyvecske :)

A "File" -> "Make a copy" gombbal lehet másolni az egészet és úgy át lehet írni a mezőket. A hőmérséklet oszlopot én például kihagytam, mert ahhoz kezdő vagyok, lehet hogy valaki például az őrlési idő helyett inkább azt írná be.

A reddit-nek tetszett úgyhogy gondoltam bedobom ide is :B

(#122016) Toobee


Toobee
veterán

Bartenders akcióit érdemes átnézni. Engem sajnos nem érint, de a Bentwood, Ode 120-ért, Felicita ARC 45-ért, ECM Classica PID 420e, stb.

SEP megy az ARC-kal? Ha igen, brutál jó vétel! Megidézném Gábort, hátha megsúgja a választ. App storeban ezt írja:
Acaia Pearl, Lunar, Cinco, Pyxis, or a Skale Bluetooth scale is needed.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#122017) koxx válasza Toobee (#122016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont most néztem a hírlevelet. Az ECM gépekre is egész jók az akciók.

(#122018) dis236 válasza hoffman_ (#121947) üzenetére


dis236
csendes tag

Én voltam, viszont már elment.
Sajnos csak most volt időm ránézni a fórumra.

Egyébként minden rendben volt vele, azért adtam el mert elkezdtem kicsit több presszót inni és több shot húzása már egy kicsit macerás volt.
Továbbá párom nagyon szereti a tejes italokat szóval végül elektromos gépre váltottam.

(#122019) rastacsz válasza Toobee (#122016) üzenetére


rastacsz
tag

https://prohardver.hu/tema/kave_topic/hsz_113264-113264.html volt téma, hogy 1:1 ctrl+c ctrl+v a szósz

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#122020) Toobee válasza rastacsz (#122019) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm szépen :R Mondjuk az ilyen másoldás dolgokat nem szívesen támogatom, úgyhogy el is engedtem.

https://barbieripnk.hu/

(#122021) thomasrc válasza Toobee (#122007) üzenetére


thomasrc
tag

Köszönöm. :R Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem szentírás a 25-30 mp., csak alapesetként az jutott eszembe. Van egy listám, amiben feljegyeztem magamnak, hogy a különböző blendeknél milyen lefolyások váltak be a legjobban, csak most az előáztatás miatt ezeket mind újra ki kell tapasztalnom. Ez a része nem hiányzott a dolognak, de igyekszem a pozitív oldalát nézni: Az előáztatás tényleg jót tesz az ízeknek!

@AbbyFranzen Köszi, akkor a lényeg, hogy ti is a kar felhúzásától számoljátok, előáztatás ide vagy oda. Engem az gondolkoztatott el, hogy például Rancilionál az Auber PID (nekem nem az volt, de láttam róla videókat) az úgy vezérel, hogy először x mp.-ig szünetelti a csapolást előáztatás miatt, majd újrakezdi a számolást és 25-30 mp.-ig csapol, tehát lényegében az előáztatást nem számolja bele a shot idejébe. Mara-nál viszont az előáztatás nem ilyen trükkös, itt folyamatosan építi fel a nyomást, ezért nehéz eldönteni, hogy tulajdonképpen mikortól indul a tényleges csapolás (amikor meglódul a mutató vagy amikor eléri a 9 bar-t vagy kettő közötti pillanatban valamikor...?).

@AeSDé Team Ha nem probléma, lopom én is. :D Pont kellett egy ilyen formanyomtatvány... Igényes munka lett, gratula!

(#122022) Toobee válasza thomasrc (#122021) üzenetére


Toobee
veterán

Ez a 9 bar is olyan, hogy van, amikor kifejezetten előnytelen. Én elég sok kávét iszom mostanában, maximum 2-3 baros nyomásokon. Filter pörkölések, blooming espresso, turbo shot, stb. Nincs általános igazság. Ahány kávé, pörkölési szint, annyi recept, aztán még az ízlés dolog is bejön a képletbe.

https://barbieripnk.hu/

(#122023) Toobee


Toobee
veterán

1ZPresso is jó áron megy a nemet amazonon. Mailboxde.com segít a hazajuttatásban.
Kmax 182 EUR
jmax. 152 EUR

https://barbieripnk.hu/

(#122024) qvik27


qvik27
tag

Őrlő kérdés:
DF64-gyel van valakinek tapasztalata?
Köszönettel fogadnám!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#122025) JózsefK válasza Toobee (#122023) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Nagyon finom őrleményre presszóhoz (akár török kávéhoz) melyik a megfelelő?

(#122026) qvik27 válasza JózsefK (#122025) üzenetére


qvik27
tag

Köszi!
Mennyire masszív, zajos? Eredetikéssel használod?

Én nézegettem, ha lesz,valszeg SSP MP lesz benne.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#122027) thomasrc


thomasrc
tag

Most jutott eszembe: Egy két hete felbontott OSCAR párnát félreraktam egy nagy tálba vízzel együtt, de most a kevert víz miatt úgy néz ki, hogy nem lesz rá szükségem. Kivehetem a párnát a vízből és hagyhatom kiszáradni? Utána bármikor tovább lehet használni?

(#122028) dis236 válasza qvik27 (#122024) üzenetére


dis236
csendes tag

Ez engem is érdekelne.
Mondjul én csak presszóhoz venném szóval főleg a DF64P érdekelne.

Honnan tervezed rendelni?

(#122029) JózsefK válasza qvik27 (#122026) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Igazából kérdeztem h melyiket keressem :DDD

(#122030) RetepNyaraB válasza freaghill (#122013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megkerestem, sajnos hülyeséget írtam és ez csak bes875. Bocs.
Amúgy link

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#122031) qvik27 válasza JózsefK (#122029) üzenetére


qvik27
tag

Hát, amelyikkel van tapasztalatod - ezt kérdeztem :)
Egyébként meg ahogy néztem, a 64-esek egy kaptafára mennek, csak az egyik single dose,a másik kisdózeres,pram-pram-pram. Mechanikára tökugyanazok.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#122032) JózsefK válasza qvik27 (#122031) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Egyet kaptam kölcsön sajnos nem tudom melyiket de a kések összeérése után egy klikk vissza es nem volt elég finom az őrlemény egy 15 mp lefolyás lett belőle (annál a kávénál a mignonal 35mpes lefolyassal jött ki a legjobb íz)
Tekerni nagyon könnyű volt és kevesebb mint harmad annyi idő alatt végeztem vele mint a hario skerton proval

[ Szerkesztve ]

(#122033) qvik27 válasza JózsefK (#122032) üzenetére


qvik27
tag

:R

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#122034) icm válasza Toobee (#122016) üzenetére


icm
tag

Androidosoknak a Proffee / CoFlow alkalmazást mondanám a Felicitához ;) iOS-re eddig nem lett még engedélyezve. Remélem nem haragszik meg senki, hogy ezt így bedobtam ide.
Maga a Felicita alkalmazása nem hibamentes. Van benne pár elírás, ezt jeleztem kb 3szor, egyszer se jött válasz. Legalább a mérleg stabilan működik.
Acaia-t nem használtam, így nem tudok olyan véleményt formálni, hogy mennyivel ad többet, csak az ARC-ról tudok tapasztalatot mondani. Viszont arról csak pozitívat. Szívtam a fogam mikor megvettem (kb hasonló áron tavaly), de bevallom egyszer se mondtam azt, hogy megbántam. Kicsit az poormans acaia. Engem ez nem zavar. Egy cinco/pyxis replikának is tudnék ám örülni. Vagy egy jó kis Acaia dealnek :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#122035) Toobee válasza icm (#122034) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem Acaia van, de 4 szett kávés bazárom. Hordozgatni nem szeretném, 25 ezer körül van egy gyári tok a Lunarhoz. Timemore mérlegem cserélném valami normálisra. Acaia után nem túl felemelő a használata.

https://barbieripnk.hu/

(#122036) icm válasza Toobee (#122035) üzenetére


icm
tag

Kb ugyanazt tudja - hiszen copy-paste - csak olcsóbban.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#122037) billyjoe válasza Toobee (#122035) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Nem tudom mennyi lehet kinyomtatni, de ilyenen nem gondolkodtál?
[link]
Közben megnéztem, kb 8400 lenne zaccorddal nyomtatva.

[ Szerkesztve ]

(#122038) Toobee válasza billyjoe (#122037) üzenetére


Toobee
veterán

Szuper vagy, köszi! A topikban van esetleg valaki, aki nyomtat? Egy ajánlatot kérhetek?

https://barbieripnk.hu/

(#122039) billyjoe válasza Toobee (#122038) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Én velük szoktam nyomtatni, jó árban vannak és elfogadható a minőség szerintem:

[link]

(lehet én is nyomtatok egyet, amúgy sem megyek sehova a lunar nélkül :DD)

[ Szerkesztve ]

(#122040) DG790401


DG790401
tag

Tanácsot szeretnék kérni! Adott egy 5 éves Lelit Diana DB, megadta magát a gőzbojler melynél szakadt a fűtőszál( Ohm-mérővel szakadást mértünk a fűtőszálon)! Úgy néz ki komplett bojler csere kell, ami sajna 50 K minima! Nincs valakinek egyéb pénztárcabarát ötlete, hogy ne csak a presszó menjen, hanem a gőz is!

(#122041) vendingo válasza DG790401 (#122040) üzenetére


vendingo
veterán

Emlékeim szerint régebbi lelitekben fos volt a fűtőszál, nagyon sok megdöglött.
Nem lehet külön cserélni a fűtőszálat?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#122042) Toobee válasza billyjoe (#122039) üzenetére


Toobee
veterán

Közben beszéltem egyetemi cimbivel mit javasol, végül nyomtat is nekem egyet, majd rakok be képet róla, hogy milyen lett.

https://barbieripnk.hu/

(#122043) #64905664


#64905664
törölt tag

Már nem tudom ki de valaki kereste itt a lehető legkisebb kávétermoszt:

SmartLunch kávétermosz 200 ml, inox - Kávébolt.net – Kávé we (kavebolt.net)

(#122044) PeterAgos válasza #64905664 (#122043) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Létezik egy cseh márka, Ibili. 1,25 dl a legkisebb, nekem 1,5 dl-es van, szuper. Mindegyik kiöntőfejes, pohár-felsővel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#122045) PeterAgos válasza PeterAgos (#122044) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Bocs, spanyol.

(#122046) DG790401 válasza vendingo (#122041) üzenetére


DG790401
tag

Kiderült nem sikerült szétkapni, elcseszett egy konstrukció, szerelhetetlen.....a kazán alső betápját nem sikerült kibontani pedig egy fél napot szívtam vele! Így nem mondható ki egyértelműen, hogy a fűtőszűl a ludas! Jön a profi szerelő és majd meglátjuk! Másnak is van ilyen szerencsétlen szériája vagy csak én nyerek meg mindig ilyet!

(#122047) Flashback


Flashback
addikt

Comandante-hoz lehet valami jó utazós tokot kapni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#122048) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy Sage Barista Expresshez teljesen mindegy milyen tisztító tablettát veszek? Vagy van valami ajánlott?

(#122049) Paulie86


Paulie86
tag

Sziasztok!

Aki jó áron akar még Kingrinder K4 vagy K6-ot, az amazon-ról most igen kedvezően van szerintem...

(#122050) Uyuarasy válasza Flashback (#122047) üzenetére

Valahol olvastam, hogy ez a kinai tok jo hozza, de nem rendeltem meg vegul (hasonloban van a JBL hangszorom es kicsit muanyag szaga van… :))

Szerintem karacsonyra meglepem magam a sajat taskajaval, igaz az haromszor dragabb, de borbol van es belefer meg mas motyo is.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.