Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) bbuffy


bbuffy
senior tag

óóóó basszus megint elfogott a vágy a 9barista után :DDD ezért kell ritkán olvasnom itt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123002) vendingo válasza krisztianAMG (#122998) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam is ez volt. Brikka mellé kerestem darálót.

Én nagyon szeretem, nagy drága gépeket meghazudtoló kávékat lehet húzni vele.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123003) krisztianAMG válasza Flashback (#123000) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nagyon savanykas es tul hamar is fut at rajta a viz. Arra mar rajottom, hogy a 6 perc csak akkor jon ossze, ha meg orles elott bekapcsolom a keramia fozolapot. Ha hidegen inditok, felmegy 9 percre is. Pedig kezzel szinte azonnal erezni a meleget...
Egyelore csak Ikea kavem van, de egesz vallalhato ahhoz kepest, milyen olcso. Kiserletezni jo lesz, jovo heten szerzek valami jobbat is.
Elkezdek visszafele lepegetni 20 klikkrol, aztan meglatjuk, mikor sikerul a 25-30 masodperc.

bbuffy: Nem fogod meguszni, csak az idot huzod. :P

vendingo: Engem azonnal megfogott a tervezoi munnka, hogy mennyire atgondolt. Es fontos volt, hogy kompakt legyen, es annyi munkat sem akartam vele, mint amennyit peldaul egy Robot megkivan.
Nekem meg nem sikerult ilyen szep crema, kell meg egy kis gyakorlas.
A pogacsa neked milyen lefozes utan? Kiesik utogetesre? Mert a jelenlegi beallitassal ugy kell kikaparni belole.

Jott meg hozza par aprosag, IMS kosar, Brita + probara egy 3D nyomtatott tus disztributor (Normcore copy). Ez utobbi tokeletesen passzol a portafilterre, de a tuk hozza meg nem jottek meg. Errol majd kesobb lesz beszamolo.

Baratno mar a mostani eredmenyt is megdicserte, pedig en eddig a reggelin kivul mindet kiontottem. :D

[ Szerkesztve ]

(#123004) Toobee válasza krisztianAMG (#123003) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom öreg a kávé, kár ezzel keresni a beállításokat. Ha finom, idd, aztán majd friss babbal hangolhatod. 16-24 között lesz az igazság.

https://barbieripnk.hu/

(#123005) vendingo válasza krisztianAMG (#123003) üzenetére


vendingo
veterán

Kicsit meginogtam robot irányba, de örülök, hogy nem vettem meg.
Nálam 5-6 perc a főzési idő. Összetekerem az alját, felrakom a tűzhelyre, utána kezdem el a darálást, végső összeszerelést. Rengeteg idő spórolható ezzel a technikával.
Nálam a pogácsa egybe kiesik, csapba szoktam kirázni, majd onnan viszem a szemetesbe/komposztba.
Ims szűrő nekem is van, sajna nem dob nagyot a végeredményen, de legalább passzosabb, mint a gyári, mert az előbb esett ki, mint maga a pogácsa.
Nekem sok idő volt, mire tökélyre fejlesztettem a kávékat vele. Ami bevált, hogy nagyon finomra darálok, tamperoláskor meg minimális erőt fejtek csak ki. A végeredmény tömény sűrű lesz. Én classic vonalon mozgok, impressot tudom ajánlani, onnan is a brasil-india ami mindent vitt. Az első kávé, aminek a csomagolásán feltüntetett összes ízjegyét felfedeztem a végeredményen.
Rengeteg játszási lehetőség van 9b-vel, kell egy kis idő, mire tökéletes lesz. Nálam ez közel 1 hónap volt.
Én wdt-t nem viszem túlzásba, kalmár féle bonsai habverőm van, eddig bevált.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123006) krisztianAMG válasza Toobee (#123004) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az lehet. Akkor munka utan elugrom frissert.

#123005vendingo: Aha, akkor megprobalom kisebb erovel. Eddig a kb 5kg-t probaltam, amit a honlapon irnak.
Hany grammot szoktal orolni? 18.5g-mal probalkoztam eddig, de tobb nem is nagyon fer bele.

(#123007) sinick válasza RetepNyaraB (#122284) üzenetére


sinick
senior tag

Szia. Írtál az Aldis karos gépekről. Erről az Ambianoról írtál? Ld. [kép]

(#123008) Zen42


Zen42
tag

Valami kávémester "monnya" má' meg nekem miért van az, hogy egyes pörkölőktől időnként olyan kávék jönnek amiket sokkal finomabbra kell őrölni a szokásosnál. Mondjuk 0-2.5 ricni helyett -5 vagy több? Eddig azt hittem, hogy ilyen csak az öregedéstől van de ez amit ma kibontottam tök friss pöri. Ráadásul nem lehet past harvest sem (több mint egy éves zöld kávéból) mert ez a konkrét kávé egy ruandai ahol márciustól kb augusztusig van szüret, tehát pont jónak kéne lennie. És ízre, illatra is rendben van csak rohadtul finomra kell őrölni.

[ Szerkesztve ]

(#123009) RetepNyaraB válasza sinick (#123007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Minden évben máshogy néz ki, de alapvetően igen. Annyit lehet elvárni tőle, amennyibe kerül; de képes kifejezetten iható presszót készíteni, ha nincsenek komolyabb igényeid (világos pörkölésű dolgokkal nem érdemes kínozni sem őt, sem magadat). Rendes bemelegítést meghálálja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123010) icm válasza bbuffy (#123001) üzenetére


icm
tag

Amint meglátok egy képet, videót engem is elkap a vágyakozás… aztán számolok egyet és lehűtöm magam :)

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#123011) aradebil2


aradebil2
senior tag

Media Marktban ÀK/olasz amazon ár alatt a legtöbb Bialetti. Ha már itthon vagyok hoztam mellé egy friss szegedi csodát :U

(#123012) vendingo válasza krisztianAMG (#123006) üzenetére


vendingo
veterán

Mindig 18g +-0.20g. Most bontottam impresso brasilt, 18g be 40g ki. Iszonyat jó lett ezzel a finom darálás + gyenge tamperolás kombóval. Nem tudom milyen erővel tamperolok, tippre 2-3kg max. Az elején nagyon random készültek a kávék, minden praktikával próbálkoztam, de már megvan a technika, így az összes kávém a maximumot hozza. Classic vonalon jól működik, világosabb pörikkel nem tudom hogy muzsikálna.
Lehet az is közrejátszik a minőség javulásán, hogy kezd bejáratódni a kés a k4-ben.
Vegyél minőségi kávét, aztán tapasztald ki, hogy neked mi válik be.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123013) pető bá' válasza aradebil2 (#123011) üzenetére


pető bá'
őstag

Online nem akciós, mennyiért voltak kb offline?

"... and I hope you have a great day!"

(#123014) aradebil2 válasza pető bá' (#123013) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ahogy nézem (bár pont nem akar bejönni a MM oldala) 10-20%-kal , pl trikolor Moka Express 10.5k, Brikka 15k, Rainbow kb 7.5k, 6os Moka Express 8.5k kb. Nem voltak akciózva egyébként az árcédula szerint.

[ Szerkesztve ]

(#123015) JózsefK válasza kemcso (#122973) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Köszönöm!

(#123016) sinick válasza RetepNyaraB (#123009) üzenetére


sinick
senior tag

Az Aldis 60 napos elállás és 3 év jótállás miatt lehet bevállalom. Ha meg a méretezés ezen is 58-as, akkor az hab a tortán. Gőzölőre írtad, hogy gagyi (lehet), de az meg úgyse nagyon kell.

(#123017) hoffman_ válasza Toobee (#122997) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ Saughassy

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#123018) krisztianAMG válasza vendingo (#123012) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Reggel teszt! :)

(#123019) icm válasza krisztianAMG (#123018) üzenetére


icm
tag

Ez melyik pörkölő? Lehet írtad, bocs akkor.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#123020) krisztianAMG válasza icm (#123019) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Triple Five Coffee
Pozsonyban élek és itt az egyik helyi srác saját brandje. Amúgy meglepően sok pörkölő van errefelé. Lesz mit tesztelni.

(#123021) Warloo93 válasza krisztianAMG (#123020) üzenetére


Warloo93
tag

Ha szlovákián élsz próbáld meg a sucaroastery-t. Viszonylag olcsó, és egy szlovák hardcore forumon is közkedvelt.

[ Szerkesztve ]

(#123022) RetepNyaraB válasza sinick (#123016) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A méretezést azért csekkold. Az egykori enyémre jó volt a Gaggia Classic karja, 18-as kosárral együtt konkrétan. :Y
Számlát ne hagyd el, mert hiába van az aljára rányomtatva a gyártási hét, nem fogadják el.
Gőzölő csak kicsit lassú és sok vizet köpköd, mire beáll. Utána egész használható. Aztán kurvalassan hűl vissza. Előbb a kv utána a gőz. Fordítva nem jó.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123023) Flashback


Flashback
addikt

Új Timemore elektormos örlő. Hamarosan a Kickstarteren is fog debütálni.
Amit ígérnek:

- 500-600$ között lesz.
- Kétféle méret
- Többféle egyedi késprofil (filter, presszó, gyors...)
- Változtatható RPM: 800-1400 rpm
- Púder (maradék kávészemcse) eltávolító tárcsa (Állítólag ilyent még nem láttunk...)
- mágneses talp és tető

Ami bíztató hogy belülről úgy tűnik tök fém: [link]

Német thread: [link]

Több kép: [link]

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#123024) bbuffy válasza Flashback (#123023) üzenetére


bbuffy
senior tag

de jó, egy kis friss dolog a piacon. :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123025) hoffman_


hoffman_
nagyúr

reggel nem szoktam hosszút inni, csak presszót, gondoltam megnézem mit tud a JX. elsőre 30 klikk körül húztam belőle egy CM Uddeyi tesztpörit és bár nem találtam el tökéletesen, teljesen vállalható volt. hiába a 25 mikron, a pontos klikkek miatt egy fokkal könnyebb a dial-in, mint a SuperJolly 1/8-ad körén a homemade matricával, érzésre...
a csütörtöki érkezése után megnéztem hol a nulla - egész jó helyen, a 0-tól két klikkel arrébb, 1-es állásban már lehet darálni az őrlési felületek érintkezése nélkül. végig is tekertem 10g-t ezen az álláson maradvány gyűjtött kávékból. azt hittem sose lesz vége, vagy 1,5 percig tekertem, sikerült egy kis púdert gyártani, meglepődtem magam is : )
alig várom, hogy nézzek egy AeroPress-t is vele.

ui.: a SuperJolly-ban elvileg 2-3 éve beszabályozott, akkori új gyári kések vannak. van egy olyan érzésem, hogy érdemes lenne F64 kést belerakni és csak megkérdezném fragolát, hogy tuti jól fut-e. mit gondoltok? jó ha 100kg kávé átment rajta, de valahogy nem az igazi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#123026) brumi1024 válasza Flashback (#123023) üzenetére


brumi1024
veterán

Acaia után ők is szabadon? Kíváncsi leszek.

(#123027) krisztianAMG válasza krisztianAMG (#123018) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Tökéletes lett! :)

Minden probléma megszűnt, gyönyörű crema, extrakcio idő is jó, az őrölt kávé térfogata is kisebb lett és a pogácsa is könnyebben kijött.

Lesz ez még jobb is, az őrlemény biztosan nem volt tökéletesen elosztva a portafilterben, de már így is nagyon finom lett. Igaza volt, vendingonak, nagyon könnyű vele jó kávét készíteni. Fantasztikus, imádom! :))

Annyira amúgy nem problémás két kávét készíteni egymás után. A tartályt megfogni kell egy hőálló kesztyű vagy konyharuha, de egyébként sima ügy.

(#123028) brumi1024 válasza krisztianAMG (#123027) üzenetére


brumi1024
veterán

Még kesztyű sem kell, magát az eszközt nyugodtan lehet vízzel hűteni.

(#123029) krisztianAMG válasza brumi1024 (#123028) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Igen, de maga a tartály majd' 600g. Sok hőt tud tárolni, viszonylag sokáig kell vízzel hűteni. Eddig úgy csinálom, hogy kicsit lehűtöm vízzel, aztán ráfogok a kesztyűvel.

(#123030) vendingo válasza krisztianAMG (#123029) üzenetére


vendingo
veterán

Hűteni úgy szoktam, hogy kéményből kiöntöm a forró vizet, majd feltöltöm hideggel. Így könnyebb szétcsavarni, mert a hideg miatt zsugorodik a felső rész.
Jó szórakozást vele. Én egyedül használom, így van, hogy órákig áll mosatlanul, van ideje lehűlni.
Amíg nincsen meg a normális wdt eszközöd, használj fogpiszkálót, hústűt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#123031) rastacsz válasza Flashback (#123023) üzenetére


rastacsz
tag

Mit akarnak ezen kickstarterelni? Ez már régóta kapható!
22 augusztus-szeptemberben került piacra, ezzel a saját késsel.

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#123032) Flashback válasza rastacsz (#123031) üzenetére


Flashback
addikt

Hát passz, csak hirdetés formában kaptam és valami belső oldalra dobott át ahol volt egy szép hosszú termékleírás a gép/kés veriációkról meg egy kérdőív.
Kerestem én is de még semmilyen hivatalos helyen nem láttam.
Ha tippelnem kellene akkor volt valami előértékesítés ahol szélnek eresztettek pár darabot tesztelés céljából és most jön majd az igazi piacra lépés.
Szvsz tetszik, ha a tesztek is meggyőzőek lesznek lehet leváltom a dög nagy örlőmet :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#123033) nate82


nate82
csendes tag

Casmo tesztpöri elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#123034) rastacsz válasza Flashback (#123032) üzenetére


rastacsz
tag

Vigyázat, nem volt olcsó és ugye az volt az EUs nemforgalmazás oka, hogy nem volt CE-je (BH-n vagy Kaffee Netzen írták is).

@hoffmann_ a standard mazzer kések is bírnak 500 kg-ot, az a 100kg semmi.(hány éve van benne a kés, mert, ha évente 20kg kávét fogyasztasz, ami napi 54g, az is 5 év.) Inkább arra tippelek, hogy az ízlésed változott, mivel a mazzer sj inkább klasszikus kés, klasszikus espressohoz.

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#123035) icm válasza Flashback (#123032) üzenetére


icm
tag

Izgalmas kis örlő. Ourcoffeeshelter kapott egyet.

[ Szerkesztve ]

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#123036) #98690560 válasza nate82 (#123033) üzenetére


#98690560
törölt tag

Etióp, Koke Shalaye, ha valakit érdekel.

(#123037) RetepNyaraB válasza icm (#123035) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kifejezetten csinos. Bár ez pont teljesen mindegy, lásd Mazzerek ;]

Jöhetnek a tesztek. NZ killer :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123038) bbuffy válasza nate82 (#123033) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi kettő behúzva :R

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123039) Flashback válasza rastacsz (#123034) üzenetére


Flashback
addikt

Ah értem kösz az infót. EUs árról lehet tudni valamit?
Mert ha 670€ körül marad (mint a Kaffee Netze-es topikban) akkor jó is lehet.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#123040) mjxb90 válasza Tomace91 (#122984) üzenetére


mjxb90
csendes újonc

5L :)

(#123041) frozy válasza bbuffy (#123038) üzenetére


frozy
csendes tag

Hol lehet rendelni tesztpörit? Kérhetek egy linket? Köszi!

(#123042) Gery0505 válasza frozy (#123041) üzenetére


Gery0505
tag

[Itt lehet tesztpörkölést rendelni] Ez nem mindig van, most úgy látszik még lehet rendelni. :K

"Failure is always an option." Adam Savage

(#123043) bbuffy válasza Gery0505 (#123042) üzenetére


bbuffy
senior tag

Fura hogy van még. Bár sztem mindenki betankolt :) duplán.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#123044) #75655680 válasza zolnagy (#122921) üzenetére


#75655680
törölt tag

Szia Zoli! Itt találod https://www.thingiverse.com/thing:5394160

(#123045) zolnagy válasza #75655680 (#123044) üzenetére


zolnagy
őstag

Szia András! Köszi, közben már Billiyoe topiktárssal leboltoltam. :)

(#123046) Jhonny06 válasza Gery0505 (#123042) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez általában olcsóbb, mint az állandóan elérhető kávéik, vagy miért érdekes?

(#123047) sz.zs. válasza Jhonny06 (#123046) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Persze , 7620.- Ft / kg.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#123048) Jhonny06 válasza sz.zs. (#123047) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi, az tényleg kellemes, na majd legközelebb.

(#123049) frozy válasza Gery0505 (#123042) üzenetére


frozy
csendes tag

Köszi, reggel sikerült még rendelni egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#123050) hoffman_ válasza Jhonny06 (#123048) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kösd föl a gatyát, hamar leraboljákuk :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.