Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) radi8tor válasza SLYM (#14999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Anglia

⭐ Stella

(#15002) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza itaprak (#14932) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

igen, én voltam! :) (pipazoszekely, aka Nagy Miklós vagyok, üdvözletem, tisztyelettel! :) sajnos vmi miatt nem engedte a pipazoszekely nicket a PH!, így kitaláltam ezt a nikket...)
egy korrekt kép hátulról! :)
GetUp-ot és ChoccoMadness-t főztem, szigorúancsakéskizárólag espresso-nak! :) próbáltam meggyőzni az embereket, h igyák cukor és főleg tej nélkül. legtöbbször sikerrel! és voltak nagy meglepődések, biza! :D azért a GU-t választottam (és nagy duzzogva még 1kis CM-et is... :D - nem volt paljoc-nak elég GU... :( ), mert be akartam bizonyítani az embereknek, h van még vmi az újhullámon és főleg az omnián is túúúúl... :DDD klasszik talján vonal, hamár Taliándörögd... :DDD szóval, h nem ördögtől való egy kis minőségi Robika... :DD P-SZO-V-H voltam lenn, és kb 150espressot főztem le az otthoni szettemen, a (még sajnos) PID nélküli Gaggia Classic-omon, valamint Mazzer Super Jolly-t használtam a daráláshoz. sztem ennek ellenére sikerült aránylag jó eredménnyel működjek. :) voltak visszatérő vendégeim is, akik jöttek majd minden nap! és megkaptam a "Völgy legjobb kv-ja 2014" kitűntetést is! :) (pedig volt Semiramis LaMarzocco-n főzve, azért az megszorongatott... :) ) szóval összességében sikeres volt, én nagyon éveztem, és bizony volt amikor 10-20an vártak türelmesen a kofira... :D
köszönöm paljocnak a kávét, termésetesen osztozom a sok-sok elismerő dicséreten a Mesterrel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#15003) mutyi válasza SLYM (#14999) üzenetére


mutyi
őstag

GC = Gaggia Classic

(#15004) t-bali3 válasza SLYM (#14999) üzenetére


t-bali3
senior tag

Vagy olvass vissza a kereső segítségével, hogy kotyogóshoz mit ajánlanak vagy indulj el a paljoc, kapucziner, kvzzz.hu vonalon egy neked megfelelő ársávban.

Digitalnomad:
Ha egy kicsit is odafigyeltél és úgy tűnik a leírásodból, akkor szerintem már verted a Semiramist...legalábbis első és utolsó kóstolásom elég elszomorító volt ott, pedig még csak nem is voltak akkor nomád körülmények :)

[ Szerkesztve ]

(#15005) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza t-bali3 (#15004) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

én is rákóstoltam a "konkurrenciára"... :) tényleg elszomorító volt, h van egy LM, és ilyen sz@r az eredmény... szóval, tényleg rávertem a konkurrenciára! (cs nem akartam ilyen nagyképű lenni... :P ) ez jóleső érzéssel tölt el, h egy PID nélküli GC-n, jobbat főzök, mint ők a 3karos LM-en! de ugyanakkor szomorú is, a másik oldalról! szemre adagoltam, de nem sajnáltam a cuccot, kb 20g-ból főztem a dupla szűrővel.
kár, h nem jöttél a Református Udvarba, szeretettel láttalak vna egy jobb espresso-ra! :)

(#15006) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

Születésnapomra kaptam egy Saeco Minuto-t.

Kezdetnek milyen - normál boltban (pl. Tesco, Spar, Metro) is kapható - kávét ajánlanátok hozzá?

A lélektani határ kb. 4-5.000 Ft/kg.

kösz:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15007) paljoc válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#15002) üzenetére


paljoc
tag

Hali, en koszi a megkeresést, ill. hogy ellenállhatatlan es megmagyarázhatatlan késztetéstől vezérelve úgy érezted, hogy a GetUp blenddel kell elzarándokolnod a Völgybe!:-)

(#15008) paljoc


paljoc
tag

Na, kezdodik a hulyeseg, a Sicurta kofikat mar megvettem a boltban, de csak harom db volt. Ezt vitt multkor Blaze is, faék egyszerű, klasszik olasz crema bomba!:-)

(#15009) bbuffy válasza paljoc (#15008) üzenetére


bbuffy
senior tag

De jól nėz ki a mini kotyesz :C

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#15010) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza paljoc (#15007) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

nem volt az megmagyarázhatatlan! :D mert a GU jóóóó! naggyon jóó! :DD :C :R egyik kedvenc! ;)

(#15011) paljoc válasza bbuffy (#15009) üzenetére


paljoc
tag

No igen, csak miután eljöttem és néztem a blokkot jöttem rá, hogy a 12 euro az a noname kotyesz ára és annak az árcimkéje fölé rakodták a Brikkát, ami 20 euro! Szóval ezt jól megettem. :)

(#15012) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek beruházni egy Gaggia Classicba. Milyen darálót lenne érdemes venni mellé?
Kúpos, lassú, csendes és az adagot is be lehessen állítani.
Igazából nem tudom mennyiért van már normális örlő de kb. 50 amit rászánnék. Ha megéri, akkor többet is.

Köszi.

Esetleg egy Saeco Intelia a GC + örlő helyett jobb választás? 1-2 kávé/nap.

[ Szerkesztve ]

(#15013) And06 válasza rszp (#15012) üzenetére


And06
aktív tag

az ár kivételével tudja amit szeretnél :) hg-one

[ Szerkesztve ]

(#15014) igi válasza igi (#15006) üzenetére


igi
aktív tag

Illetve, ha Szegeden tudtok olyan helyet, ahol jó szemes kávét adnak jó áron, kérlek osszátok meg velem :)

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15015) radi8tor válasza And06 (#15013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1000 dolcsi :D

⭐ Stella

(#15016) mutyi válasza igi (#15014) üzenetére


mutyi
őstag

http://www.avxcafe.hu/

Innen vegyél, ha jót akarsz és frisset, én is innen vásárlok mindig, mivel vásárhelyi vagyok.

(#15017) jolti válasza And06 (#15013) üzenetére


jolti
senior tag

Ez már kifutna egy új Mazzert is! :D
A t.köm sem tekergetné 4x-5x naponta! :Y
Akármilyen non plusz ultra cucc...

(#15018) And06 válasza jolti (#15017) üzenetére


And06
aktív tag

valahogy úgy képzelném el, hogy a rohanós hétköznapokon menne a Mazzer, aztán hétvégén amikor van idő (meg kedv) pöcsölni, akkor ez :)

(#15019) radi8tor válasza jolti (#15017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van motorizált változat is. ;)

⭐ Stella

(#15020) jolti válasza And06 (#15018) üzenetére


jolti
senior tag

Esetleg úgy! :K

radi8tor1: Ja! Plusz 1000 dodóért? :Y :W

(#15021) radi8tor válasza jolti (#15020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Áh, az olcsóbb, mert házilag kell csinálni.

⭐ Stella

(#15022) igi válasza mutyi (#15016) üzenetére


igi
aktív tag

Köszönöm!

Tudnál valamit ajánlani, amit már kóstoltál, és bejött neked? :)

kösz:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15023) jolti válasza radi8tor (#15021) üzenetére


jolti
senior tag

Akkus fúrót rája'! :Y

(#15024) rszp válasza And06 (#15013) üzenetére


rszp
aktív tag

Túl extra amit szeretnék? Tényleg csak ebben a kategóriában teljesíthető anit kérek? :F

(#15025) bl4ze válasza paljoc (#15008) üzenetére


bl4ze
veterán

Én nem ezt hoztam legutóbb.
Az full piros zacskós volt, és a neve sem ez volt.
De ezek jó kávék, 100% ez is rendben lesz a Classic volanat kedvelőknek.
Jókat csinálnak !!!

.:. bl4ze .:.

(#15026) 5381 válasza rszp (#15024) üzenetére


5381
aktív tag

Én ilyet vettem a Classichoz, egyelőre teljesen megfelel. Egy jégeres pohárba darálok vele, onnan öntöm át a szűrőbe a kávét. 1-1,5 gramm pontosságra már megy szemre a darálás ezzel a módszerrel :D Ez viszont semmi extrát nem tud, amíg nyomod a gombot és van benne kávé, addig darál.

(#15027) bl4ze válasza rszp (#15024) üzenetére


bl4ze
veterán

Van kúpos őrlő, de nem csendes : lehet hallani ha darálsz vele.

Iberital a kulcsszó - keress rá.

.:. bl4ze .:.

(#15028) And06 válasza rszp (#15024) üzenetére


And06
aktív tag

egy használt ipari őrlő (pl Mazzer) megcsiphető ebből a pénzből, ha újat akarsz, akkor max belépő szintü vagy annál egyel jobb őrlő jön ki ennyiből. Hangtalan őrlő csak a kézi van, az iparik nagyon halkak (az iberital félékhez képest, azok kifejezetten hangosak.)

[ Szerkesztve ]

(#15029) fragola.6035 válasza rszp (#15024) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Pár napja láttam az OLXen egy szakadék Mazzer Minit 45-ért, bár abban az állapotban szerintem max 35-40-et ért, de még akkor is inkább ez, vagy egy szép használt ipari őrlő, mint egy kis kúpos új daráló.

https://caffe35.webnode.hu/

(#15030) rszp


rszp
aktív tag

Le vagyok hangolva. Nem kicsit.

(#15031) And06 válasza rszp (#15030) üzenetére


And06
aktív tag

ne legyél, ki kell várni egy szép felújitott iparit, és az kijön kicsit többől mint az emlitett 50. utána nem lesz gond jóideig. nagyon sokaknak igy van itt is, meg másik fórumokon is, nem kell újat erőltetni!

(#15032) zoknee válasza paljoc (#15008) üzenetére


zoknee
csendes tag

Szia Paljoc!
Jövő héten Szlovéniában leszünk, és van tervben a Skocjani barlang meglátogatása is. Onnan meg Trieszt max fél óra, szóval lehet hogy átnézünk fél napra. Mit érdemes bejárni mindenképp? És persze az olasz kávét sem hagynánk akkor ki :) Egy jó kis feketére bárhova betérhetünk úgy általánosságban?

(#15033) mutyi válasza igi (#15022) üzenetére


mutyi
őstag

Ethiopian Bale Wild Forest
Brasil Natural Aguas Frias

Nekem eddig az 5 féléből, ez a kettő ízlett a legjobban,de a Nepal EverestMt. Supreme is fincsi.
Amit még nem kóstoltam, de nagyon finomnak mondják, a Stradivary.
Ez mind 100% arabica.
Ha robustaval akarod keverni, akkor meg egy olcsóbb Fresco.

(#15034) bl4ze válasza zoknee (#15032) üzenetére


bl4ze
veterán

Be, jellemzően be.
az illy-s helyek még kint is lutri, de sokkal jobb a minőség. Hausbrandt, és helyi neked ismeretlen kávék neveit tartalmazó helyekre bátran bemenni. :D

Mit érdemes megnézni ?

Trieszt egész kompakt hely, be tudod sétálni. Kikőtő és onnan be a "belvárosba" + autóval meg lehet nézni még a kastélyt a Miramare-n haladva. + plázs ha olyan az idő

[link]

Pizzára ezt ajánlom : [link] Capri

.:. bl4ze .:.

(#15035) mutyi válasza igi (#15022) üzenetére


mutyi
őstag

Még annyit érdekességképpen, hogy érdemes úgy vásárolni, hogy 5000 Ft-ot elérje a vásárlásod összege,mert akkor ha személyesen kimész az ATC-hez,ami ott van majdnem, ahol a Metro, 1000 Ft kedvezmény jár, az egyébként is versenyképes árból.
Folyamatosan vannak kint friss pörkölésű kávék, a napokban kaptak néhány egészen frisset.

(#15036) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

[P ERG TAMP] klón tamperek is rendelhatők, VST szűrőkhöz, 58,5mm trapéz. 4700ft tölgy nyéllel.
Tamperek bármilyen egyedi méretben 4300ft.

https://caffe35.webnode.hu/

(#15037) Toobee válasza fragola.6035 (#15036) üzenetére


Toobee
veterán

Csak őszintén: milyen? Jöhet privátban is. Én ezzel a Reneka szűrővel szemezek, abba is jó?

https://barbieripnk.hu/

(#15038) fragola.6035 válasza Toobee (#15037) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem tudok véleményt mondani, két hónapja nem tudok járni, a kávét is Feleség főzi. Max. a darálót és a PIDet állítom be.

https://caffe35.webnode.hu/

(#15039) Toobee válasza fragola.6035 (#15038) üzenetére


Toobee
veterán

Jobbulást!

https://barbieripnk.hu/

(#15040) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#15038) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Amúgy mióta megvan a 21 grammos VST csak azt használom, 58,4-es tamperrel, általában 18 grammal, a brasiliához így jól bevált. Bár mióta Feleség főz, csak olcsó kávé van itthon, Carraro Delicia, vagy Carraro Surameris, ezek 5-8 eurós, kb. Pac. Rome kategóriás rém egyszerű kávék.
Ezekkel a paraméterekkel nem gondolnám, hogy tampert tudnék tesztelni.

https://caffe35.webnode.hu/

(#15041) bl4ze válasza fragola.6035 (#15038) üzenetére


bl4ze
veterán

A mielőbbi felépülést Neked !

.:. bl4ze .:.

(#15042) vendingo


vendingo
veterán

Ma teszteltem a pár napos pörkölésű Nicaragua SHG - San Juan del Rio Coco kávét.
Reggel pavonival egy ihatatlan keserű/savanyú lötty lett.
Most délben GB-el meg brutál finom csokis íze volt :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15043) bl4ze válasza vendingo (#15042) üzenetére


bl4ze
veterán

Már többen írták : nem minden kávé fekszik a Pavoninak.

.:. bl4ze .:.

(#15044) itaprak válasza Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ (#15002) üzenetére


itaprak
csendes tag

bánom, hogy nem találtalak meg :(
gratulálok a völgy legjobb kávéja címhez :C
tényleg ingyen adtad a kávét? ha igen, akkor miért?
katlanon nem leszel lent? :)

[ Szerkesztve ]

(#15045) Toobee


Toobee
veterán

TX-10-et ki szerelt már? Jól látom, hogy a popszegecseket ki kell fúrni ahhoz, hogy a nyamvadék visszajelző izzóját kicseréljem?

https://barbieripnk.hu/

(#15046) Parci válasza fragola.6035 (#15040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást! nekem 20-as vst van és én is 18 grammal használom :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15047) vendingo válasza bl4ze (#15043) üzenetére


vendingo
veterán

Érdekes ez a pavoni. Próbálgatok blendelni és azt vettem észre, hogy egyik blendem 50-50 arányban nagyon jó a pavonival, ugyan ez 75-25-be meg egyáltalán nem finom, de GB-el meg mind a 2 változat isteni.

Most van mivel játszadozni, nem unatkozok :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15048) Toobee válasza Toobee (#15045) üzenetére


Toobee
veterán

Kijött, de egyszerűen nem tudom benyomni a két kis pöcköt, hogy kihúzzam belőle az izzót. Akkor marad minden a régiben :D

https://barbieripnk.hu/

(#15049) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza itaprak (#15044) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

nem ingyen adtam, hanem becsuletkassza... itt most nem a profit volt a lenyeg... elveztem, sok embernek nagggyon tetszett, sok ember meg eleteben nem ivott ihato kvt, megis nagyon izlett neki, es sok "profinak" is tetszett amit ivott! es azert a GetUp-ot valasztottam, mert ilyesmit nem isznak kavezoban... mer az ujhullam az nagyon megy ugye, meg csomo helyen van olasz 100%A (pl danesi, vergnano, stb), szoval vmi mast akartam kinalni, ami nem a szokvanyos es ami mellesleg jobban tukrozi az en izlesem! :D es azert is Paljoc, mert kezmuves, es elerheto aru! egy PID nelkuli kis Gaggia-n nem akartam egy "tulbonyolitott" kvt fozni... de a kov mostmar tenyleg a PID lesz! :D jovore, ha Isten eltet, PID-elt GC-vel fogok vmi hasonlot veghez vinni! :D

(#15050) Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ válasza itaprak (#15044) üzenetére


Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ
tag

itt volt ismerettseg, ahol tettem egy felajanlast... nem akarom tulterhelni szegeny kis GC-m! most kap egy kis vizkooldozast, meg egy kis pulyt, cs h erezze a torodest! :D amugy itpark, Te Bp-i vagy?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.