Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) emvy válasza Bazsee71 (#44000) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerencsed, hogy ilyen vilagban elsz, de legalabb a tudomany altal krealt cuccaidon forumozva mondhatsz butasagokat :)

while (!sleep) sheep++;

(#44002) Bazsee71 válasza emvy (#44001) üzenetére


Bazsee71
őstag

A kritikám nem neked szólt, és ha nem bánod, én nem mennék bele személyeskedésbe itt a fórumon, privátban állok rendelkezésedre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44003) Surda- válasza kaligula (#43993) üzenetére


Surda-
őstag

Cafe memories-nal szerintem kérdezz rá.
Többször említette a tulaj, hogy nehezen talál jót.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#44004) soldier2 válasza Surda- (#44003) üzenetére


soldier2
őstag

Ha végre talál, talán visszaszokok. Utóbbi időben halvány volt a minőség.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#44005) adp


adp
őstag

ez kié? :D pesti 162e mit gondolt? :D de gondolom innen van mert rézcsőtuningos :D :D

[ Szerkesztve ]

(#44006) fragola.6035 válasza zolnagy (#43992) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A rézcső lezárás AWI hegesztéssel van, de szerintem ónnal forrasztva is jó.
A közdarabot menettömítővel tekerem be.

https://caffe35.webnode.hu/

(#44007) zolnagy válasza fragola.6035 (#44006) üzenetére


zolnagy
őstag

OK, megpróbálom ónnal.
Nem is kell amúgy közdarabot gyártatnom, mert teljesen jó lesz az, amit kiszedtem. 6,7 mm furat van benne, abba beleteszem a rézcsövet, a tetejéből meg leszedetek egy esztergályossal.

(#44008) simi.esp.28 válasza zolnagy (#43996) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Ma elhoztam a gépet a hölgytől, aki meglepően kedves volt, még egy kávét is akart reprezentálni a géppel. Ujjával mutatta, hogy annó milyen vastag krém volt a kávé tetején, és hogy sokan ezért jártak abba a svájci kocsmába.. :D

Viszont egy kedves pesti kávégép szervizes rendesen lehúzta, elvitte aztán benyögte hogy kazáncsere kell, a hölgy meg mivel nem értett hozzá kifizette szó nélkül. Persze szétszedve a gépet, mindenhol 85/12 van pecsételve, lehet sikerült szerezni hozzá egy pont évben és hónapban illő pótkazánt..

Amikor bekapcsoltuk fűtött, de nem ment a pumpa, teljesen zavarba jött.. :D Végül sűrű bocsánatkérések közepette a feléért elhoztam a gépet, ki akarta dobni..

A burkolata tiszta diszperzites, ez szerencsére lejön könnyen, amúgy szép állapotban van a gép, a polírozott részeken alig van karc.

A pumpát szétszedtem, tiszta vízköves volt. Kitakarítottam, kicsit szilikonzsíroztam és works like a charm.

[ Módosította: Parci ]

(#44009) soldier2 válasza simi.esp.28 (#44008) üzenetére


soldier2
őstag

Van ez így, hogy elteszem hosszabb időre, ésamikor venném elő nem működik. Ha eladásra szánod, dobj egy privátot, lehet, hogy érdekli az egyik kollégát. Mióta az Odeája nem hozza az Aquaviva szintjét az Indian Chocoval, gondolkodik egy gép vásárlásán.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#44010) prandris válasza simi.esp.28 (#44008) üzenetére


prandris
tag

Ez nem volt rossz üzlet :D jól jártál

(#44011) bl4ze válasza simi.esp.28 (#44008) üzenetére


bl4ze
veterán

dobj egy mailt POD, ügyben - és írok ,amiről tegnap telefonon beszéltünk :)

.:. bl4ze .:.

(#44012) kaligula válasza bl4ze (#44011) üzenetére


kaligula
tag

Köszönöm a tippeket!

rovidkv.reblog.hu

(#44013) zolnagy válasza simi.esp.28 (#44008) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez jó üzlet volt! Én egy FOT opvt még tennék bele, ebbe a gépbe lazán elfér.
A pumpát anno én nem tudtam szétszedni. Az a fém gyűrű sehogy nem akarta magát adni. De valahogy mégis jobbak ezek a gyári pumpák, mint a mostani Ulkák. Nálam is a több, mint 30 éves 0650-ben még a gyári van, és vidáman üzemel. Volt egy primo babym. Abban egy régi ulka volt, ue tünetekkel. Azt én is szétszedtem, kitisztítottam és működött tovább.

[ Szerkesztve ]

(#44014) mester6 válasza kaligula (#44012) üzenetére


mester6
tag

Örülök, hogy vannak segítőkész fórumtárrsak! remélem találsz majd megfelelő munkát!

(#44015) jolti válasza zolnagy (#44007) üzenetére


jolti
senior tag

Ha már úgyis esztergályoshoz mész, akkor ne szívasd magad és csináltass vele egy zsákfuratos csavart rézből. Szerintem.
Gondolom nem egy őrült összeg.

(#44016) zolnagy válasza jolti (#44015) üzenetére


zolnagy
őstag

Előbb mêg meg kell találnom azt az esztergályost. Felvázolom neki a dolgot, aztán meglátjuk. Gondolom ennek a belső fele is menetes, amibe beletekered a hőelemet. Mekkora menet ez?

(#44017) Kávé Kálmán válasza Deadzone41 (#43986) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ja, osszegyultek kozben az ervek mellette. A felsoszuro belso (dugattyu oldali) elszötymősödése a legfontosabb. Az ős-Pavoni-t nem mindenki kepes (celszerszam) otthon karbantartani, ezert ott kulonosen javallom. Amugy aki nem maga keni/tisztitja a karosát, az meghosszabbithatja vele a szervizintervallumot. Mas kerdes, hogy en napi hasznalat mellett 3-4 havonta kenetném mindenkivel kivetel nelkul az osszes mozgo alkatreszt. EN NEM FOGLALKOZOM KARBANTARTASSAL!

[ Szerkesztve ]

(#44018) jolti válasza zolnagy (#44016) üzenetére


jolti
senior tag

Miért lenne menetes?
Ott van mellette a régi csavarja -a képen látszik-, abból kioperáltam' hőérzékelőt, az új csavarba nyomtam hővezető-pasztát és bele az érzékelőt. A végét meg vagy beragasztod egy kis szilikonnal, vagy beletolás előtt húzol rá vagy két centi zsugorcsövet és aztán azt rámelegíted. Ennyi az egész.
De a régi csavarból a hőelemet mindenképp szedd ki, -vagy eleve tokozatlant vegyél-, hogy ha már megvan az a csavar, ( most az mindegy, hogy az esztergáltatott, vagy a Lali féle tescogazdaságos ), akkor abba ne tegyél még egy csavart. Fölösleges hőátadó közeg a másik csavar fala.A Pt100 az pl. 2x2 mm-es pici lapka. De a K hőelem sem sokkal nagyobb. Elég az a csavarba.
Capisi?

[ Szerkesztve ]

(#44019) Surda- válasza weinmaker (#43954) üzenetére


Surda-
őstag

Megtiszteltetés :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#44020) kaligula


kaligula
tag

Lehet, hogy eladó lesz egy Faema e98 Compact (víztartályos) és egy új késes La San Marco SM90 megegyezés szerint.

rovidkv.reblog.hu

(#44021) zscz


zscz
tag

Na hát én ma sikeresen eltörtem a 135°C-os bimetál hőelem fülét kazán visszahelyezéskor, illetve a ragya verje meg a kínait emiatt a tokmányos csavaros hőelem miatt.. az istenek nem tudtam elhelyezni.

(#44022) verti1


verti1
tag

Gaggia classicba mekkora SSR kell? 25A-es elég?

(#44023) zoknee válasza verti1 (#44022) üzenetére


zoknee
csendes tag

Elegendő a 25A is, csak gondosan csavarozd fel. Én hővezető pasztával is be szoktam kenni.

(#44024) verti1 válasza zoknee (#44023) üzenetére


verti1
tag

Ok köszi!

(#44025) jolti válasza zscz (#44021) üzenetére


jolti
senior tag

Forraszd oda a kábet ideiglenesen.
Miért nem fúrtad ki a bojler falát és belülről egy rozsdamentes anyát hajtottál volna rá? Esetleg forrasztással megerősíteni, meg azzal vízállóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#44026) bl4ze


bl4ze
veterán

Az érdeklődőknek jelzem, hogy a 2 MOAK csészét waxos fórumtárs ma elvitte. (ajándékba) [link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#44027) zolnagy válasza jolti (#44018) üzenetére


zolnagy
őstag

Ok, így már êrtem. Csak az tévesztett meg, hogy a képeden ott a közdarab, meg a pt100 az eredeti menetes résszel.
Eleve tokozatlant vettem, az bármibe belemegy az általad vázolt módon.
Meglátom, melyik megoldást valósítom meg. Ez így mindenképp jobb, ha van kettő, mint ha egy sincs. :)

A rézcsövezést viszont nem biztos, hogy megcsinálom. Én úgy akarom, hogy a bojler később szerelhető legyen. Ekkor viszont nem kezdhetem el az aljáról tekerni, mert ott vannak a bojler imbusz csavarjai és a szerszámnak is oda kell férnie. Fent sem mehetek teljesen, mert nálam oldalt van a vízbeömlő. Ezt persze eltehem a tetőre, de akkor a helyére kell egy menetes "vakdugó", ami így ugyancsak útban van. Szumma szummárum így max 6 menetet tudnék rátekerni, ami kb 1,5 méter hossz, és nincs egészen 20 ml űrtartalom. Nem biztos, hogy megéri ezért...

[ Szerkesztve ]

(#44028) macer19


macer19
csendes tag

Üdv mindenkinek!

És végre elkészült!!! Sikerült megmenteni.Természetesen Bialetti Moka Express sem hiányozhat ;)

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#44029) verti1


verti1
tag

Gaggia-nál nem próbálta valaki ilyen módon berakni a hőelemet a bojlerbe? Az eleje teljesen lapos a bojlernek és a classicnál a beömlő cső is el van tolva a három járatú miatt. Az Opv-vel szembe, kicsit fölé be lehetne rakni. Bár lehet nem sokat javít. Csak ötletelek.

(#44030) Agostino válasza bl4ze (#44026) üzenetére


Agostino
addikt

nagyon mutatós, használja egészséggel : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#44031) zolnagy válasza verti1 (#44029) üzenetére


zolnagy
őstag

milyen módon?

(#44032) jolti válasza zolnagy (#44027) üzenetére


jolti
senior tag

Tekerd rá úgy, hogy nem túl szorosan tekered, teljes magasságában rá és, ha szét kell szedni, csak lekötöd a két csatlakozásnál és lehúzod a bojlerről egyben az egészet.

(#44033) verti1 válasza zolnagy (#44031) üzenetére


verti1
tag

Egy ilyen zsákfuratos tokkal közvetlenül a bojler belsejébe tenni a hőelemet.

(#44034) Leica m 28 válasza macer19 (#44028) üzenetére


Leica m 28
csendes tag

A Promac, ECM, Leone, Expobar egyébéknt gyengébb minőségű gépeket gyárt mint a nagyok? (faema, simonelli, gaggia, san...)

(#44035) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi,

Nem vagyok nagy kávéguru, de otthoni használatra vennék egy normálisabb kávéfőzőt. A családba egyedül én kávézok , de ettől meg szeretnék egy minőségibb terméket. Napi max 2 kávét iszok, de inkább 1-et:) Azért néztem ezt a Boscht , mert a konyhai eszközeink is bosch flottából állnak és meg vagyunk nagyon elégedve a márkával, bár azt nem tudom kávéfőzőbe mennyire pengék.
Vélemény ?
[link]

3njoy the Lif3

(#44036) levytee


levytee
csendes tag

Talán át kellene nevezni a fórumot, karos kávégépek fórumra. Automatában itt kevesen mozognak.

levytee

(#44037) levytee válasza Sn00k (#44035) üzenetére


levytee
csendes tag

Ha automata, mert kell a kényelem és mehet a minőség rovására akkor inkább egy használt jura vagy saeco megbízható helyről. Van aeg és bosch is ami jura adagolós az még jó lehet.

[ Szerkesztve ]

levytee

(#44038) soldier2 válasza Sn00k (#44035) üzenetére


soldier2
őstag

Mindenképp automatát szeretnél, mert ennyiért már olyan szettet is összerakhatsz amivel tényleg jó kávét iszol (daráló + kávéfőző). Ha szóbajön nem automata, fusd át az összefoglalót a lap tetején. Ha ragaszkodsz az automatához, akkor akavekorzo.hu -n van automatás fórum, ott találsz több infót. Itt viszonylag kevesen használnak ilyen gépet.

Levytee: nem csak karos gépekről szól a fórum (bár kétségtelen a fölény), hanem a minőségi kávézásról. Filter, mokka, pod, néha még egy kis (szuper)automata is:) - ha épp szidni akarunk valamit.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#44039) zolnagy válasza jolti (#44032) üzenetére


zolnagy
őstag

Prezentálom a problémát. Jelen pillanatban így lehúzni sem tudnám. Ha áttenném a vízbevezetőt, akkor is lenne ott egy lezáró csavar, tehát úgy sem tudnám lehúzni.

@verti1,
így már értem. Emlékeim szerint a bojler belseje ott elég kicsi. De én az alu bojlert nem fúrnám meg, aztán lehet ez csak az én hülyeségem...

(#44040) levytee válasza soldier2 (#44038) üzenetére


levytee
csendes tag

Igaz,max mindig fújjuk az automatát ne,mint más az alut ne. Ezt szerettem volna valami semleges mederbe terelni.

levytee

(#44041) levytee válasza zolnagy (#44039) üzenetére


levytee
csendes tag

Ezeket nem lehet 6lapfejűvel lehúzni? "Villáskuccsal" :-)

levytee

(#44042) And06 válasza Sn00k (#44035) üzenetére


And06
aktív tag

én csak azt nem értem, hogy van arca a gyártóknak 170k-t kérni ilyen müanyag hulladékokért. semmi sem indokolja az árat. :F

(#44043) zscz válasza jolti (#44025) üzenetére


zscz
tag

Gondoltam rá, de nem akaródzott. Most kívül van a hőelem. Most meg ki kell találnom, hogy hogy kell beállítani a RExet. Van jelentősége, hogy hogyan van bekötve a hőelem a PID-be? Mármint, hogyha felcserélem más értékeket mutatna?

(#44044) zolnagy válasza levytee (#44041) üzenetére


zolnagy
őstag

Hopp, nem is rossz ötlet! Kicserélem hatlapfejűre a csavarokat és azzal húzom. Akkor csak a csavar kitekert magasságáig kell szabadon hagynom. Mindjárt meg is mérem úgy mennyi lenne az annyi.

Szerk: meg is mértem, így 8-9 x is körbe tudnám tekerni, ez így már legalább 25 ml, ez már meggondolandó.

[ Szerkesztve ]

(#44045) simi.esp.28 válasza zolnagy (#44013) üzenetére


simi.esp.28
csendes tag

Itthon találtam ezt-azt bele is tudtam pakolni a gépbe egy FoT opv-t.

A pumpát szétszedni amúgy még egyszerűbb, egy csavarhúzóval ki lehet pattintani. Összerakni trükkösebb, kell egy satu, vagy valami amivel összenyomod a pumpát, hogy be tudd nyomni a helyére ezt a zegergyűrű szerű valamit.

Akit érdekel milyen állapotban volt a gép, itt rá tud csekkolni: [link]

A rézcsövezésnél nem muszáj imbusszal összefogatni a kazánt, jó a hatlapfejű csavar is. Habár én csináltam egy ilyen rövid imbuszt, ha szét kellene szedni a gaggiát rézcsövezés után:

zscz: ha a K hőelemet fordítva kötöd be, azt észreveszed, mert a gép fűt a hőfok meg csökken.. :D

[ Szerkesztve ]

(#44046) zolnagy válasza zscz (#44043) üzenetére


zolnagy
őstag

Persze, nem mindegy hogy kötöd be. Minden piden jelölve van, mit hova köss. Egyébként K vagy PT100?

@simi, jó lett. :C Sztem jót tesz neki az OPV, nekem ez a tapasztalatom. A pumpát én is egy nagyobb csavarhúzóval akartam anno, de tönkrement a műveletben és nem adta magát. Lehet ott nálam vmi nagyon be lehetett ragadva. Mindenesetre, ha ennél a mostaninál vmi gond lesz a pumpával, megpróbálom szétszedni.

[ Szerkesztve ]

(#44047) zscz válasza simi.esp.28 (#44045) üzenetére


zscz
tag

Akkor jól láttam, hogy csökken a PID-en a hőfok. :D
Meg is cseréltem. Azóta meg Alarmmal állt. Na majd holnap ráeresztem az autotuningot. (akkor ott ugye nincs más tennivaló csak bekapcsolom set 3mp AT beállít 01-re aztán otthagyni?

Amúgy... K hőelem ez az Aliexpresses csoda, de kicsit sufnizva. Mivel kívülre kellett tenni a hőelemet le kellett operálni a forgó csavart. (Picit félek, hogy ott azért kaphatott az érzékelő, mivel a hatlapfej mögötti szakaszt kellett fogóval megnyomorgatnom, hogy lejöjjön.)

(#44048) adp válasza Sn00k (#44035) üzenetére


adp
őstag

Ebbol az arbol meglenne a fenti farma kompact es a sm90 daralo ;) kicsit odaverosebb mint az automata

(#44049) adp válasza adp (#44048) üzenetére


adp
őstag

*Faema

(#44050) bacskait válasza simi.esp.28 (#44045) üzenetére


bacskait
tag

Valamiért nem látom a képeket a dropboxon.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.