Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) bl4ze


bl4ze
veterán

Ajj, épp lecsúsztam a 10.000-ik posztról.
Fákk :(

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#100002) OPiiPO válasza petfoto (#100000) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mondanivalóban gazdag, témába illő hsz volt, szívből gratulálok hogy még véletlenül sem tetted offtopicba, hisz akkor esetleg még véletlenül átsiklottunk volna ezen az értékes és hasznos tartalmon :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100003) petfoto válasza OPiiPO (#100002) üzenetére


petfoto
tag

Igazad van, bocsi érte, nélkülözi erősen a szakmaiságot. Sajna már lejárt, megnéztem.

(#100004) SteelCowboy válasza petfoto (#100000) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Pedig én készültem is... :)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#100005) konzumpro válasza meander (#99996) üzenetére


konzumpro
senior tag

Igen, nagyon jó kis poshadt vizet lehet keverni belőle.

(#100006) koxx válasza bl4ze (#100001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Arrol ugy cca 6,5eve :))

(#100007) OPiiPO válasza koxx (#100006) üzenetére


OPiiPO
addikt

genyó vagy :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100008) paljoc válasza vicces1 (#99991) üzenetére


paljoc
tag

Bizonyám, hisz hosszas tervező munka előzte meg a kivitelezést, szakértők bevonásával időt és pénzt nem sajnálva született meg a végső formaterv!🤭😂

(#100009) Peti...(16v) válasza OPiiPO (#100002) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Én külön örülök, hogy nem egy “Sziasztok, milyen ÚJ!!! kvfőzőt ajánlotok, amin csak egy gombot kell megnyomni a tökéletes eszpresszóhoz, és nem kerül többe 3 kg kávénál?” kérdés lett a 100ezredik...

(#100010) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

kis hard-kórság...

Ma volt az első próbahúzás vele. Szőtartótoldóba integrált nyomásmérés bármelyik 58-as fejre. Attól unikum, hogy ténylegesen a kávépárna felett mérjük vele a nyomást(profil)t. Olyan egyszerű ötletnek tűnt, de durván megdolgozott az agya az esztergályos/konstruktőrnek, hogy működőképesen összeálljon. Már csak aprócska szivárgásocskák vannak.


(#100011) sz.zs. válasza bl4ze (#100001) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Pláne, mert hogy csak 90.000 hozzászólással tartunk később... :N
Ehh, most látom, hogy későn ébredtem fel... :))

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100012) Csabszin válasza farsang (#99977) üzenetére


Csabszin
csendes újonc

A BWT kancsóról már volt pár negatív tapasztalat, hozzászólás(pl Lelit kazánt tett tönkre).
ettől függetlenül én így használom az ioncserélt vízzel; jelenleg nem szeretnék másba belebonyolódni. Legfeljebb egyszer kipróbálom a DM-es vízzel-kancsón átszűrve.
A sima ioncserélt víz nem is alkalmas igazi kávéízt előhozni-legalábbis ezt tapasztaltam, kell a keverés és szűrés a jó eredményhez.

Mazzer SJ, GC2018+PID, kézi pörkölő "szita" házi fedővel, gázláng-elosztó

(#100013) bl4ze válasza sz.zs. (#100011) üzenetére


bl4ze
veterán

Na látom vannak itt nulla huszárok rendesen :) :) :) :))

.:. bl4ze .:.

(#100014) norkov84 válasza Kávé Kálmán (#100010) üzenetére


norkov84
tag

Tyű, ez kemény.
Kíváncsi lennék, ez milyennek mutatná a Flow Regulatoros mókolásokat :))

(#100015) meander válasza konzumpro (#100005) üzenetére


meander
tag

Na ezt mégis mire alapozod?

(#100016) Bazsee71 válasza meander (#99996) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam itthon a következő lépés a legkisebb Bestmax premium lesz a konyhapult alá. És akkor az megy mindenbe ami étel, vagy ital.

(#100017) konzumpro válasza meander (#100015) üzenetére


konzumpro
senior tag

Saját tapasztalatra. De itt ilyen a víz, reggelre büdös az este pohárba öntött csapvíz.

(#100018) djboris válasza Bazsee71 (#100016) üzenetére


djboris
csendes tag

Én egyébként gondolkoztam már valami nagy szűrőn is a bejövőre. Elegem van már a csapcserélgetésekből. Nálunk nagyon kemény a víz. Ráadásul annak a mosógép is örülne minden hozzáadott anyag nélkül.

(#100019) OPiiPO válasza Peti...(16v) (#100009) üzenetére


OPiiPO
addikt

jogos, lehetett volna sokkal rosszabb is . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#100020) djboris válasza meander (#99996) üzenetére


djboris
csendes tag

Random magnézium és puffer arányt eredményez.
Sok bosszúságot tud okozni amikor keresi az ember a problémát egy italnál, de a vízösszetételről nem tud semmit, illetve nem is kontrollálja. Emiatt nem is fogja tudni, hogy vajon az-e a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

(#100021) kurtuzov


kurtuzov
senior tag


Reggeli woodoozáshoz.

(#100022) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Sziasztok,

Úgy tűnik kinyírtuk a fűtőszálat a Quick Mill Alexia Evo-mban. Reggel fírelé lent (automatikusan bekapcsol a gép 6:30kor), ami szokatlan volt, de felnyomtam majd ráfordultam a gépre, de nem fűtött fel. Hmmm kis hibakeresés és kiderült, hogy az asszony gőz állásban hagyta a fűtőszálat én pedig este még kiengedtem a felgyülemlett gőzt (reggel nagyon pattog a gép első felfűtéskor ezért este kiengedem a levekgőt) és nem zártam vissza rendesen a gőzcsapot.

Ennek következtében a gőzfelfűtés közben gyanúm szerint elvaporált a maradék víz a bojlerből és szépen leégett a fűtőszál VAGY jóesetben van egy olvadó biztosíték benne valahol, amit csak ki kell cserélnem és minden őújra szép és jó lesz. Hétvégén lesz időm szétszedni, de addig bedobom ide hátha megszakértitek a problémám,

Ha halott a fűtőszál, akkor csak a quick milltől tudok rendelni másikat, vagy jó bármilyen másik, ami KW-ban megegyezik?

[ Szerkesztve ]

(#100023) Bazsee71 válasza djboris (#100018) üzenetére


Bazsee71
őstag

Alapvetően ez lenne a megoldás, de nálam ez a fürdőszoba szétbontását eredményezné, azt meg nem szeretném a következő 10-15 évben. :)
Mondjuk a konyhai ágat akkor is külön vinném, és arra külön egy Mg-s patron.

Amúgy vannak ilyen kisebb szűrők berendezési tárgyak elé, de még nem próbáltam, mennyire hatékony.

(#100024) koxx


koxx
MODERÁTOR

Jól beszoptam ezzel a fejtömítéssel. A gyári ascaso gyűrű megrepedezett és gondoltam kicserélem. Rancilio mérete állt a legközelebb hozzá, de sajnos a külső átmérője pont 1 mm-rel nagyobb és így nem megy a helyére. Valakinek valami ötlet, hogy miképp lehetne méretre igazítani?

(#100025) jana86 válasza Kávé Kálmán (#100010) üzenetére


jana86
csendes tag

Kíváncsi vagyok, hogyan viszonyul egymáshoz így a DE illetve a SEP által rajzolt nyomásgörbe. Elvileg nem szabadna nagy különbségnek lenni, ha a DE-n is a fejben lévő szenzor mér.

(#100026) sz.zs. válasza koxx (#100024) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én szikével hámoztam meg, Parci asszem Dremellel csiszolta körbe az Aplimontba .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#100027) koxx válasza sz.zs. (#100026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ilyesmire gondoltam csak kicsit precízebb megoldásra :) a dremel-féle az jó lehet. Végülis van 3db nagyon nem tudom elcseszni.

(#100028) Parci válasza sz.zs. (#100026) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

újabban kombó: szikével körbefaragom, aztán dremellel körbecsiszolom

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100029) koxx válasza Parci (#100028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ikeás literes üvegnek a parafadugójára pont rászorul a gyűrű, ezt kéne befogni központosan csavarral egy akkus gépbe. Rohadt idegesítő, hogy folyik a víz a kar mellett, így americanokat gyártok :DDD

(#100030) WarLock07222


WarLock07222
tag

Ha már tömítés: Rancilio Silvia-hoz itthon lehet bárhol is kapni? Az IMS kosár óta elkezdett megjelenni némi szivárgás időnként... Expolynál sajna nem találtam semmit, pedig azt gondolnám, hogy egész elterjedt masina itthon.

(#100031) koxx válasza WarLock07222 (#100030) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fejtömítésre gondolsz?

(#100032) adampofaa


adampofaa
csendes tag

update: sajnos szakadást mérek a fűtőszálon. Honnan tudok fűtőszálat venni hozzá? Csak a gyártótól?

(#100033) Koczó93 válasza WarLock07222 (#100030) üzenetére


Koczó93
őstag

Expolyban kell lennie, most rendeltünk tőlük cafelatos szilikont. Hívd fel őket ha nem találsz az oldalon.
[link]

(#100034) bbuffy válasza WarLock07222 (#100030) üzenetére


bbuffy
senior tag

Expolygonban minden van hozzá. De Mordiban is vannak cuccok.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100035) zolnagy válasza adampofaa (#100032) üzenetére


zolnagy
őstag

Expolygonban van többféle. Nem kell feltétlen a típusnak megfelelő. Én is brasilia lady fűtőszálat vettem a QM Silvanoba anno. Az eredeti 600W, ez meg 1200, de legalább gyorsabb lett :) Nem is volt vele gond, a pid értékeivel kellett kicsit játszani.
Nem is a W a lényeg, hanem a geometria és a tömítőfelület kiképzése. Ha az passzol, akkor ok.
Nyilván a legjobb ezt személyesen megnézni, de én pl tudtam, hogy jó lesz a ladyé, mert volt olyan gépem is.

(#100036) WarLock07222 válasza Koczó93 (#100033) üzenetére


WarLock07222
tag

Ő lenne az?
https://expolygon.hu/webshop/termek/516524-kartomites-8-4-mm-ra-zold

Mert érdekes, hogy a címben 8.4mm van írva, viszont a leírásban már összezsugorodik 8-ra :) Picit megzavarta az erőt nálam.

@zolnagy: Én mondjuk elég erősnek látom a kétszeres teljesítményt. Nem tudom mennyire vannak a gépedben túltervezve a kapcsolók / vezetékek, de szerintem a profit jegyében nem gondolnám, hogy ennyire nagyvonalúak lettek volna tervezéskor.

[ Szerkesztve ]

(#100037) koxx válasza WarLock07222 (#100036) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem 8mm vastag. Ha gondolod átadok neked 1db-ot, én 2-t rendeltem meg egy gyári feketét.

(#100038) WarLock07222 válasza koxx (#100037) üzenetére


WarLock07222
tag

1db-ot megvásárolnék akkor tőled, ha a reszelős, vagdosós műveleted után is megmarad még :)

(#100039) Toobee


Toobee
veterán

Jó az anyag, a csésze is magyar. GetUp, HO előtti utolsó irodás napon :O

https://barbieripnk.hu/

(#100040) bl4ze válasza Toobee (#100039) üzenetére


bl4ze
veterán

Bejön neked ez a vékony, nagy és "csicsás" csésze ? :) :)

.:. bl4ze .:.

(#100041) Toobee válasza bl4ze (#100040) üzenetére


Toobee
veterán

Nem az enyém, cégnél van. De jó volt inni belőle, mert széles.

Egy Kruve presszós csészét fogok még rendelni egyébként. Azt remélem, hogy le tudom cserélni a temérdek cuccomat arra. Társul valaki? 4x2 db-ot érné megrendelni, mert 2 doboznként ad 8 dollár kedvezményt, 100$ felett pedig ingyenes a szállítás.

https://barbieripnk.hu/

(#100042) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Szevasztok, kicsit nem látom mivan, mert a három napos új lányom elég nagy műsort csinál.
A GC Orman manométere behülyült. Nyomás felépülés után laza 2bart vibrál, mint egy oszcilloszkóp. Látom volt itt többször téma, de lécciléccilécci írjátok már le egy műszakilag ugyan partner, ám kv szerelésben full szűz tulajnak, mit lehet házilag tenni. @fragola készítette anno, de most elég esélytelen hozzá eljutnom (legalább is, ha itthon valami lelket bírok ütni bele. Ha nem, akkor meg kell oldanom).
Így nulla alvással elég nagy szükségem lenne egy működő kvfőzőre :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#100043) zolnagy válasza WarLock07222 (#100036) üzenetére


zolnagy
őstag

Nincs semmi gond az 1200 W-al. Már két Silvanoban is kicseréltem. Jelenleg egyik sem az enyém már. A gépben normál 1,5-es szilikon vezetékek vannak, amik simán elbírják azt a ~3A-t. Egyébként más hasonló felépítésű gépben ekkora fűtőszál az alap.

A kérdező szempontjából ez meg egyébként sem releváns, mert neki egy tök más gépe van. Én a példát kizárólag azért hoztam, hogy ha nincs konkrétan a géptípusnak megfelelő fűtőszál, akkor még nem lehetetlen találni hozzá, csak geometriailag passzoljon.

(#100044) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

A Graef CM900 őrlőt pár hete kipucoltam ki kefével. Még sosem volt tisztítva és több hónapot állt. Egy Delonghi kommersz gépem volt és a végén már minden kávé savanyú volt. A gép el is romlott, azt nem elegendő a hőmérséklet. De a ledarált kávét megkóstoltam és piszok savanyú volt az is. Az egész babszem meg nem volt az. Ezért pucoltam ki az őrlőt. De ez a kefés pucolás elegendő? A kézikönyve sem ír mást. De az lehozza azt az avas kávézsírt ami feltehetőleg a savanyúságot okozta?

Felbontottam ma egy Tchibo kávét, őröltem a tisztítás után először a géppel és lefőztem egy vadiúj Delonghi EC260-assal aminek ez volt az első használata.

Régen nem ittam már ilyen kávét (se) csak kapszulásat de ez is keserű/savanyú volt, meg az őrlemény is, bár mintha egyik sem lett volna annyira savanyú mint az őrlő tisztítása előtt. Akkor borzasztó volt.

Vajon még mindig az őrlővel kellene valamit csinálni?
Mit lehet még vele tenni? Víz gondolom nem jó mert rozsdás lesz.

Még próbálkozom majd másik kávéval bár ami van még az már fél éve ki van bontva...

Gippazoid Novelties Inc.

(#100045) bbuffy válasza Toobee (#100041) üzenetére


bbuffy
senior tag

ha összejön a quartet én beszállok egy szettre. De gondolom vámolják is.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#100046) Toobee válasza bbuffy (#100045) üzenetére


Toobee
veterán

Ja, hogy kína. Az nem olyan baráti. Akkor viszont, ha jók az értesüléseim, november végén érkezik limitált mennyiségben a coffeedeskhez. Azt még megvárom, ha jó áron tudunk szerezni belőle, lehet érdemes lenne inkább tőlük venni.

https://barbieripnk.hu/

(#100047) Bazsee71 válasza Toobee (#100046) üzenetére


Bazsee71
őstag

Írtam a Coffeedesknek, hogy adjanak egy árat, és valóban, most november végére várják a szállítmányt. Szívesen összeszervezem a rendelést.

Van egy vékonyfalú, öblös, nagyfülű doubleshot csészém, és nagyon szeretek belőle presszózni (dupla). Mindig a kis tömzsi, vastagfalú csészéket hajtottam, nem gondoltam volna, hogy erre csúszok rá.
Másik nagy kedvenc a 150 ml-es Loveramics Egg Night Sky, az a szín... :U

(#100048) Toobee válasza Bazsee71 (#100047) üzenetére


Toobee
veterán

Tartok tőle egy picit, mert a duplafalú vonal nálam annyira nem jött be eszpresszóra. Túl sokáig marad forró benne a kávé.

Amúgy nekem is a vékony csészék váltak be, nem szeretem már azt, ha nem tudom azonnal inni a kofít. Szóval a pécsi vásáros, lomis cuccok mennek nagyot most a melóhelyen. Otthon nincs igazán kedvelt cuccom most.

https://barbieripnk.hu/

(#100049) meander válasza djboris (#100020) üzenetére


meander
tag

Szerinted váltakozó a víz minősége? Egyszer be kell lőni az tuti, de gondoltam, utána nem mászkál sokat. Egyébként meg azt vettem észre magamon, hogy kisebb állítgatásokat nem érzek a kávéban, csak nagyobb változásokat. Lehet paraszt a gyomrom, de elkezdtem kételkedni a Mg + ékszermérleg szerepében :)

(#100050) kzoltann válasza Toobee (#100048) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Ha talalsz még valahol nekem az Armani Casa Fusion vonal nagyon bejött. A sakés espressora a teás pedig filterre (annyira tokeletesen kézreall) [link]

Sidenote: tudom nem Niche, de elindult az örlőm (Monolit MAX) Seattle-bol.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.