Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) vicces1 válasza Toobee (#112998) üzenetére


vicces1
aktív tag

Elképesztő ez a faszi, sokat tanult Kínától, úgy is működik, működteti a rendszerét mint maga az a kommunista államaparátus.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#113002) bluesfan válasza Toobee (#112999) üzenetére


bluesfan
tag

Szégyelld magad, hálátlan kutya! :P
Aki nincs velünk, az ellenünk van!
Tetszik ez a permanens forradalom, de mint látjuk, az élet más területén is kiválóan működik. Sajnos.

(#113003) mclord válasza Toobee (#112998) üzenetére


mclord
aktív tag

Amíg erre így is van kereslet addig menni fog. Szerencsére nagy a kereslet kínálat piac mindenből, így én úgy élek, hogy ahol ügyfélközpontúság - ügyfélelégedettség nem scope ott nem őket választom, még ha olcsóbb akkor sem. Sajnos a lakossági szolgáltatók állami mivoltja amit nem lehet kikerülni :O . Ajánlom kevesebb stressz boldogabb élet :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#113004) rastacsz válasza Toobee (#112998) üzenetére


rastacsz
tag


Nem tudom, hogy hogyan jutott eddig emberünk... :DDD

Köszi a roastopus kódot.
Esetleg valaki tud még (hazai) pörkölőt, aki most akciózik?(kifogyóban van itthon minden)

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#113005) WarLock07222 válasza rastacsz (#113004) üzenetére


WarLock07222
tag

Holnap Téesz Black Friday. :) Van pár izgalmas tétel és van pár ami számomra bizonyított is.

(#113006) rastacsz válasza WarLock07222 (#113005) üzenetére


rastacsz
tag

Jöhetnek a tippek is, hogy kitől melyik a "tuti". (tudom, hogy egyéntől függ)
Amennyire a sötét, "olaszos" pörköléssel indultam neki a kávé világának, most annyira nyerő nálam a közepes, közepesen világos.

[ Szerkesztve ]

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#113007) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Cseh Kofio oldalon is elég sok mindent leakcióztak, főleg "kütyüket" (filter papír, csészék, kávé tároló, stb.), de van pár nagyobb értékű akciós termék is. A webshop csak cseh nyelven van, de google translate viszi, és szállítanak Mo-ra is (csomagpontra olyan ~15k-tól ingyen). Múlt héten rendeltem tőlük, szerda este adtam le a rendelést, hétfőn már átvettem :)
Van egyébként nemzetközi oldaluk is, de ott nincs black friday (egyelőre?).

(#113008) norkov84


norkov84
tag

Kalmáréknál megkezdődött az adventi csomagolás :DD
És az utóbbi hetek sötét-klasszik ízvilága után de hiányzott ez a közepes pörkölés :)

(#113009) brumi1024


brumi1024
veterán

Aki rendelt már a Normcore-tól: mennyi idő alatt érkezett meg a rendelés? Sajnos a királyi postával jön, a tracking tulajdonképp semmit nem mutat, kíváncsi lennék, hogy mi a megszokott szállítási idő, benne vagyok-e még az 1 hónappal, vagy a posta bizonyította újra a tökéletes alkalmatlanságát.

(#113010) Toobee válasza brumi1024 (#113009) üzenetére


Toobee
veterán

Az enyém ma jött meg. A screen sajnos kínából jött, szeptemberi rendelés futott be pár órája. Fizettem még rá 3200 Ft-ot. A tamper németországi címről érkezett, az talán 3 munkanap volt. Még TN se volt mellé, csak a kínai foshoz.

https://barbieripnk.hu/

(#113011) brumi1024 válasza Toobee (#113010) üzenetére


brumi1024
veterán

És ez egy rendelés volt? Kaptam TN-t, 17trackes linkkel, ott Belgium postot mutat a forrásnak, de akkor gyanítom ez is kínai lesz. A posta trackingje szerint a hónap eleje óta az itthoni kicserélőben van.

[ Szerkesztve ]

(#113012) Toobee válasza brumi1024 (#113011) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, egy rendelés.
Thank you for your order.
Just to keep you updated, we have sent your orders in 2 separate packages.
Since we have stock in the Germany warehouse, we have sent the 58.5mm tamper for you first.
The puck screen will be sent from China and here's the tracking link: https://t.17track.net/en#nums=LD040374292BE
Thank you for your kind patience.

https://barbieripnk.hu/

(#113013) JoeDoe


JoeDoe
újonc

Sziasztok! Rancilio Silvia PID-eléshez tudnátok szakembert ajánlani Budapest vagy Esztergom környékéről? Köszönöm szépen. :)

(#113014) bbuffy


bbuffy
senior tag

most néztem épp a Venom 2 őt meg. Nagyon "mordori" a szöveghangja, fel is röhögtem párszor, mert elég vizuális vagyok és kontextusba helyeztem :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#113015) sgery válasza Cathfaern (#113007) üzenetére


sgery
őstag

Köszi a tippet, rendeltem is pár dolgot.
A kávék árai drágábbak mint itthon - pl. kávétársaság áraihoz képest, de cserébe elég sok minden van ami itthon nem beszerezhető - eszközök közül is.
Házhoz és gls pontba is ingyen szállítanak Mo-ra :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#113016) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Veszprémi tizen1-ben vettem. Nagyon meglepő savakkal indít, majd mögöttük ott figyel a klasszik brazil yellow bourbon. Szerintem figyelemre méltó tétel.
Vétek tejjel elcseszni (próbáltam).

:K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#113017) Tempur_Maki


Tempur_Maki
friss újonc

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez így szabályos-e, ha nem, akkor elnézést. Van egy fekete - rosegold Fiorenzato AllGround darálóm, amit valószínűleg eladnék pénzügyi és egyéb okokból. Érdekelne itt esetleg valakit? Addig akkor nem dobnám fel apróra és FB csoportokba.

(Júliusi vásárlás, kívül-belül tökéletes állapotban, kb pont be lettek járatva a kések.)

(#113018) sz.zs. válasza Tempur_Maki (#113017) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Elvileg itt úgy hirdethetsz, hogy felteszed a hardverapróra és a hardveraprós linket beszúrod.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#113019) Tempur_Maki válasza sz.zs. (#113018) üzenetére


Tempur_Maki
friss újonc

Köszi szépen! :R Már nem tudtam szerkeszteni az előző hozzászólást, szóval beszúrom ide:

https://hardverapro.hu/apro/fiorenzato_allground_rosegold_black_elado/hsz_1-50.html

(#113020) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kalandos este volt ez, nem gondoltam volna két éve, hogy végül kiköt nálam egy itteni GC, főleg nem 2010-es.

köszi Gerinek a lehetőséget! úgy fest, hogy egy igazán patika gép cserélt gazdát és maradt topicon belül. én vagyok a harmadik, ha minden igaz, sz.zs. és Gery után :) köszönet az angol családnak is ahonnan jött, hogy vigyáztak rá, Zsoltnak, hogy rendbe vágta és fragola szokásos tisztes munkáját. igazi történelme van szinte. még ismerkedünk picit, aztán jelentkezem várhatóan pár aprósággal.

a Profitec gép azért megért egy ódát, nagyon komoly jelenség, csak azért nem irigylem el, mert teljesen meg voltam elégedve a GC eredményével, de egy csoda, az biztos. a két duplával így este kerekekedik a szemem.

ui.: koxx, a tamper patent, a te hozzájárulásod is köszi ;)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#113021) Zen42 válasza Toobee (#112998) üzenetére


Zen42
tag

Én magamat bannoltam onnan. Hülyeségeket írkált, terelt, hadovált és még neki állt följebb. Erre nekem sem időm sem kedvem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#113022) mclord


mclord
aktív tag

Itthon tudtok helyet Loveramics espresso bogre -re ?

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#113023) Gery0505 válasza hoffman_ (#113020) üzenetére


Gery0505
tag

Nagyon szívesen, örülök, hogy jó helyre került. :) Remélem a Párodnak is tetszik. :) Így van, tényleg patika állapotban van a gép, bár egy kis karbantartás ráfér azért. A karbantartást Fragola mester játszi könnyedséggel megoldja majd. A gépet még Zsoltitól vettük 2019 Március 2.-án. A gép valóban Angliából érkezett, Zsolti nagyon gondosan felújította, és kitisztította nekünk, Fragola mester pedig megtuningolta. Sok-sok finom KV-t ittunk vele. A két KV után remélem azért fogsz tudni aludni. :)

Ha már így megemlítetted a Profitec gépet, szeretném bemutatni a nagyközönségnek is, hogy mi lett a Gaggia Classic utódja: Egy szép Profitec Pro 800. Átálltam én is a dugattyús-karos oldalra. :D
Nagyon jól mutat az Őrnagy Úr mellett, és persze csodálatos KV-t főz. :) (Nem ez lesz a végleges helye, a pult nemsokára készül hozzá)

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#113024) Gery0505 válasza norkov84 (#113008) üzenetére


Gery0505
tag

Mekkora fejlesztés már ez az antigravitációs csésze, hogy nem ömlik ki belőle a KV, hogy így fel van akasztva a fülinél fogva. :DD

"Failure is always an option." Adam Savage

(#113025) SoundON


SoundON
tag

Ezért mondják hogy önmagában a nyomásra profilozás is csak egy zsákutca ;]
A flow görbe alapján profilozás jobban segít az ízek reprodukálásában, szerintem!

(#113026) brumi1024 válasza mclord (#113022) üzenetére


brumi1024
veterán

A korabban emlegetett AVX pl arul.

Gery0505: Szepek igy egyutt. :K A Pro 800 tapasztalataidrol irsz majd egy rovidet? Tetszik a matt fekete Major, lehet keresek valami megoldas a sajatom fenyezesere.

(#113027) Peti...(16v) válasza Gery0505 (#113023) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Komoly géppark, gratulálok az új jövevényhez! 👏
A Mazzert tartállyal használod, vagy csak a fotó kedvéért van rajta?

(#113028) qvik27 válasza rastacsz (#113004) üzenetére


qvik27
tag

"...Van önöknél színes TV?
Persze kérem!
Akkor hozzon egy pirosat!"

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#113029) Toobee válasza Gery0505 (#113023) üzenetére


Toobee
veterán

:Y :C

https://barbieripnk.hu/

(#113030) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok! Az AVX 1065, ill. az 1Z Presso JE milyen egy Graef CM702-höz képest. Nem vagyok elégedett a kávéimmal, de a lefolyás tökéletes GC-n, így az őrlőre gyanakszom és elgondolkodtam, hogy inkább egy jobb kézi kellene esetleg és a 1065 27-ért elég barátinak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#113031) mclord válasza brumi1024 (#113026) üzenetére


mclord
aktív tag

Én inkább olyan helyről vennék ahol ügyfél kezelés a 21. század demokratikus europaját tükrözi. A megosztott kommunikáció alapján biztosan nem fog a keresett és kínálat velem találkozni :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#113032) LazacX válasza adodaniel (#113030) üzenetére


LazacX
tag

A GC tuningolt? Ha igen, akkor a Graef a gyenge láncszem. A kérdés ugyan nem erre irányult, de én CM 800-ról Comandantéra váltottam, ez hatalmas minőségi ugrás volt a kávé ízében. Most már a főzőt cserélném le, de még nincs egyelőre pénzem rá. :D

(#113033) adodaniel válasza LazacX (#113032) üzenetére


adodaniel
őstag

PID-elt, igen.

(#113034) weinmaker válasza SoundON (#113025) üzenetére


weinmaker
őstag

És mindezt, így a gaggiával? Wowwww! :Y

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#113035) WarLock07222


WarLock07222
tag

Reggeli csendélet, ahogy a Switchben próbálom életre kelteni a Sirent, miközben a feleségem a fényképezőgépével próbál szabotálni :D

(#113036) kozsy18 válasza brumi1024 (#113009) üzenetére


kozsy18
tag

Az enyem Kinabol Dajcslandba egy het alatt futott be septemberben.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#113037) tomiie6 válasza adodaniel (#113030) üzenetére


tomiie6
csendes újonc

A napokban volt hasonló kérdés, de a 48 mm késes 1065-ről nincs megbízható információ, a korábbi 38 mm késes kínai őrlők nem jók presszózni, 2-3 klikkből lehet választani és túl sok a fine. A JE mellé tenném a JX-Prót: a JE-ben jobb a kés presszóra, a JX-Próban pedig jobb filterre, és utóbbiban kisebb a lépésköz, emiatt nehéz döntés. Én ráfizetnék még 20 ezret a JE-Plusért.

Trek Domane SL 6 2022 || Domane AL 2 2019 R7000 || AVX DB1 || DF64 II DLC || 1Zpresso ZP6 Special || JE-Plus

(#113038) icm válasza SoundON (#113025) üzenetére


icm
tag

Barista lightról jöhet infó😂

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#113039) Erdei88 válasza WarLock07222 (#113035) üzenetére


Erdei88
veterán

A háttérben megbújó masina csak egy Decent? :B

(#113040) koxx válasza Erdei88 (#113039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eléggé annak néz ki :K

(#113041) Gery0505 válasza brumi1024 (#113026) üzenetére


Gery0505
tag

Persze, írok szívesen a tapasztalataimról, bár sok tapasztalattal még nem rendelkezem, mert múlt hét csütörtökön hoztuk haza a gépet. Inkább csak egy első benyomás amit tudnék mondani, de talán ér valamit. :)
Nagyon szuper gép, korábban írtam, hogy Kávékalmárnál ki tudtam próbálni, hogy milyen. Igazából ez a tapasztalat győzött meg, hogy milyen jó is egy ilyen gép.
Amit a működéséről tudni kell az az, hogy van egy marha nagy bojlere, 3,5L-es, amelyben a vizhőmérsékletet 117-121 °C között kell beállítani. A bojler melege átforrósítja a hengert is, amely a hengeren lévő "homlok lázmérő" szerint olyan 78-83 fok körül áll be. Ezt az egyensúlyt a gép kitűnően fenntartja, nagyon hőstabil masina.
Ha húzok egy KV-t, akkor a bojlerből jövő 117 fokos víz a hengerben hűl le a 92-93°C-os főzési hőmérsékletre.
Tegnap végeztem egy kísérletet, hogy a főzés után a henger mennyi idő alatt hűl vissza az egyensúlyi hőmérsékletre, mert kíváncsi voltam, hogy milyen gyakran lehet vele KV-t készíteni. Ehhez egy vakszűrőt használtam, feltettem a vakszűrős kart, húztam egyet, a henger telement forró vízzel, és figyeltem a hengeren lévő homloklázmérőt, hogy mennyire megy fel a henger hőmérséklete. Közben figyeltem az órát is, hogy kb annyi időt töltsön a hengerben a víz, mint amennyit egy normál KV főzéskor is töltene. A forró víztől a henger felmelegszik egy kicsit, szerintem 5-8 fokot is, de ez nem pontos adat, mert nem tudni, hogy a homloklázmérő mennyire pontos. Tehát inkább csak saccolás. A henger viszonylag hamar vissza is hűl, mert egy nagy fémtömeg az egész, 7,8kg-os a dugattyú. Kicsit fordítva kell gondolkodni emiatt a működésmód miatt. Azt tapasztaltam, hogy két főzés között érdemes kb 2-3 percet várni, hogy a henger visszahűljön, különben ha túl hamar akarnék egy újabb KV-t készíteni akkor a henger még túl forró, és megégeti a KV-t. Ezt az egyensúlyt kell jól eltalálni, és utána kiváló KV-kat lehet vele készíteni sorozatban, konzisztensen. Tehát egy kicsit át kell szervezni ehhez a munkamenetet, hogy két főzési idő között meglegyen ez a 2-3 perc, hogy a henger vissza tudjon hűlni. De ezt még sokat kell gyakorolni, csak rajtam múlik már, hogy milyen KV-t készítek. A gép ehhez minden feltételt biztosít.
A gép további nagy előnye, hogy a rugós nyomásprofilt automatikusan biztosítja, emiatt édesebb KV a végeredmény. Lehet előáztatást is csinálni vele, hogy ha lehúzzuk a kart, és úgy hagyjuk pár másodpercig, akkor átázik a pogi, és jobb lesz a kioldódás. Ez világos kávéknál nagy előnyt jelent.
A tejgőzölést még nem próbáltam, de a gőzcső ránézésre is professzionális, (két lyukas vég van rajta) szóval csak rajtam fog múlni ez is, hogy milyen lesz a tejkrém. A gépnek az egyetlen hátránya, hogy hosszú a felfűtési ideje, ha csak hagyjuk melegedni, akkor kell neki 1-1,5 óra mire beáll a hőmérsékleti egyensúly. Ha gyorsan kell a KV, akkor a vakszűrőzéssel lehet ezen segíteni, így kb 1/2-3/4 óra alatt meleg lehet a gép. Egyébként ez a felfűtési idő akkor nem hátrány, ha tervezetten szoktunk kávézni, mert akkor használhatunk hozzá egy időzítős konnektort, és amikor akarunk inni KV-t, addigra bemelegíti a gépet.
A Mazzer meg gyárilag ilyen matt festésű, nekem eleinte a fényes, polírozott változat jobban tetszett, de ez is nagyon szép. Ha fényeztetni szeretnéd, ahhoz szét kell kapni a gépet, vagy nagyon lemaszkolni. Fragola tud ebben segíteni.

Peti...(16v): Köszi szépen! :) A Mazzert így babtartállyal használom, de igazából tök fölösleges rá, mert mindig csak annyit őrlök le vele, amennyi a karba befér. Most pl. 18,5g-ot. A hálót kivettem a garatból így ki tudom söpörni, és egy ráindítással pangó sem marad benne. Lehetne nyugodtan a babtartály nélkül is használni, mert nem döglesztem benne a KV-t, csak igazából nem tudom hova tenni a babtartályt. Meg így szebb is a szerkezet, és könnyebb beönteni a kimért mennyiséget. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#113042) Toobee válasza mclord (#113031) üzenetére


Toobee
veterán

Legutóbb a Coffeedeskről vettem.

https://barbieripnk.hu/

(#113043) SoundON válasza weinmaker (#113034) üzenetére


SoundON
tag

" baglyok nem azok, amiknek látszanak" ;]
#107604

(#113044) SoundON válasza icm (#113038) üzenetére


SoundON
tag

GC lámpa egy felxibilis 5V-os konig & meyer kottamegvilágító [link]


(#113045) icm válasza SoundON (#113044) üzenetére


icm
tag

Köszi. Látom kapcsolót is építettél neki. Utóbbin gondolkodom, hogy csak csapoláskor kapcsoljon be vagy külön kapcsolhassam. Én aktuálisan a Linea mini jellegű megoldásban gondolkodom, csak a rézcső miatt is kicsit kevés a hely a bojler és a gőzcsap között.
Viszont ez az ezüst bevonatos réz bojler elég menő. Rozsdamenetes anyag kazánra nem merült fel annak idején? Utóbbi nemcsak Neked szól, generál kérdés.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#113046) WarLock07222 válasza Gery0505 (#113041) üzenetére


WarLock07222
tag

Nem tudom mennyire könnyű az állítási lehetőség a Profitec-en, de próbálj ki egy 97-98 fokos kávéra érkező vízhőmérsékletet is. :) Akár nem feltétlenül világosnak nevezett kávéval is.

(#113047) brumi1024 válasza mclord (#113031) üzenetére


brumi1024
veterán

Teljesen érthető. ;] Ezesetben coffeedesk, bartenders.

(#113048) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, megyek ki barátomhoz Angliába 2 hét múlva s megigértem hogy PIDem a GC-t. Kérdés hogy most hol tudok venni hozzá cuccot? Vagy esetleg ő kint ha az könnyebb gyorsabb (s nem is kellene cipelnem)
köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#113049) SoundON válasza icm (#113045) üzenetére


SoundON
tag

Egy regebben aktiv topiktars Benedek csinaltatott egyet a Fragola fele bojler mintajara, ha jol emlekszem 316L rozsdamentes anyagbol de az is teljes zsakutcanak bizonyult :( rozsdamentes bojlerben csak a vizterben lehet jol megoldani a futest ahogy a nagy LM gepknel is van.

(#113050) icm válasza SoundON (#113049) üzenetére


icm
tag

Valami 316L-ben gondolkodtam egy pillanatra én is, de akkor már nem gondolom tovább. Köszi.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.