Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) ronin s8 válasza adequate_cou (#6000) üzenetére


ronin s8
senior tag

Az normális, hogy egy kevés barna lé kijön a robbanás előtt.
Szedd szét a szelepet, és vizsgáld meg, tiszták-e a záró felületek. Ha ott van lerakódás, kávéolaj, az tönkre teheti a záródást, így a szelep nem tudja visszatartani a kávét.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6002) adequate_cou válasza ronin s8 (#6001) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Megtörtént, átmostam, kiszárítottam, akkor is.

Azt megfigyeltem, hogy minél finomabb az őrlemény, annál több jön ki. Pl.: legfinomabb espresso őrleménynél a víz kb 80%-a kijött a robbanás előtt, és a robbanás utáni eredmény is egy világosbarna híg lötty lett. Ez van a képen.

[ Szerkesztve ]

(#6003) ronin s8 válasza adequate_cou (#6002) üzenetére


ronin s8
senior tag

Akkor azzal nem hiszem, hogy gond lenne (max. ha megsértetted a felületeket).
Mennyire nagy lángon főzöl vele? Kb. 2 perc alatt ki kellene jönnie, bár közepes lángot írnak elő hozzá, de inkább nagy lángon érdemes. Ha túl lassan jön, akkor is kicsuroghat előtte a nagyja. Érdemes forróvízzel megtölteni, de csak a jelzés alá kb. 4/5 részig.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6004) adequate_cou válasza ronin s8 (#6003) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Az a gond, hogy mindent előírás szerint csináltam, 90%-nyi víz a megadott szinthez képest, kávé mennyisége is kb. ennyi, nem nyomogattam le, előforralt víz, közepesen nagy láng.

Egy dolog még magyarázhatja, hogy ugye két használat közötti elmosás után nem szárad ki teljesen.

Most azt vettem észre, hogy durva őrleménynél, ha teljesen ki van száradva akkor minimális jön csak ki.

Egy viszont biztos, nagyon finom őrleménynél egyszerűen használhatatlan eredményt produkál...

:(

(#6005) ronin s8 válasza adequate_cou (#6004) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem kell hozzá túl finom őrlemény. Én egyszer klopfolóval összetört (!) Mokarabia-t főztem, és jó lett. Az espresso őrlés nagyjából a határ.
Az az igazi gond a Brikkával, hogy valójában kiszámíthatatlan az eredmény.
Nekem azok a tömörítések adták a legjobb eredményt, amikor a finoman púposan ráhalmozott őrleményt a felső résszel szorítottam le rácsavaráskor.
Próbálkozni kell. :-)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6006) ronin s8 válasza adequate_cou (#6004) üzenetére


ronin s8
senior tag

Még egy tanács: a szűrőnek fullosan tele kell lennie. Jól púpozd meg, különben vízízű lesz az eredmény.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6007) adequate_cou válasza ronin s8 (#6005) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Az az igazi gond a Brikkával, hogy valójában kiszámíthatatlan az eredmény.

Ezzel szerintem mindent el is mondtál. Most kihűlt, elmosom és hagyom éjjelre teljesen kiszáradni. Holnap reggel pedig csurig rakom kávéval, és betartva az ajánlott vízmennyiséget előforralt vízzel feldobok főni egy durva őrleményt. Posztolom majd az eredményt.

(#6008) jerry311 válasza adequate_cou (#6007) üzenetére


jerry311
nagyúr

A szelep az egyik fele a másik meg a kávé. Mindkettő fojtás a rendszerben, ami miatt a víz csak később folyik le. Na most ha a kávé túl laza, akkor már kisebb nyomáson lefő az egész. Ha meg túl tömör, akkor olyan hőmérsékletig hevül az egész mire hajlandó kijönni a víz, hogy elég minden...

[ Szerkesztve ]

(#6009) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Tettem egy próbát újra a Tchibo Milanoval. Teletömtem kávéval, ajánlott mennyiségű forralt víz és a lehető legerősebb lángon főztem. Kevés lé jött ki és ránézésre is 'jó' lett az előzőhez képest a főzet. Szóval érdemi változást hozott a több kávé és az erősebb láng.

Most az nagyon kezdő kérdés, hogy mégis miért van minden kávénak olyan savanykás íze? Lavazzának talán kevésbé, de ott is érezhető. :(

[ Szerkesztve ]

(#6010) And06 válasza d@minator (#5998) üzenetére


And06
aktív tag

a felsoroltak közül egyik sem, de a linkelt gépre értettem.
brikka jó, de nem mindenkinek, és egy kicsit oda kell figyelni az elkészitésre. 20k-ból sajna se új se használt espresso képes gép nincs (meg őrlő, mert ugye az espressohoz az is kell).

(#6011) And06 válasza adequate_cou (#6009) üzenetére


And06
aktív tag

brikkánál az az ajánlás, hogy lazán szinültig töltöd majd elsimitod (nincs lenyomkodás), utána lehet rátekerni a tetejét. nálam igy vált be annó. savanyú akkor szokott lenni, ha nem jól van elkészitve, vagy a kávé ennyit tud. nyáron brikkáztam utoljára paljoc féle choco madness-el és az teljesen jó volt bele a fenti módszer szerint. espressohoz képest valamivel durvábbra őrölve.

(#6012) lagoon79 válasza ronin s8 (#5999) üzenetére


lagoon79
tag

Lehet, de tudod ha mar csinalunk vmit, akkor csinaljuk jol :)

Meglepo volt, h az eleg jol ismert kavebol egy teljesen, eddig meg nem tapasztalt eredmeny jott le, egy masik vilagos kavehoz keszitett profillal. Nem is gondoltam volna ezt a mai talalkozot megelozoen.

(#6013) SiD- válasza ronin s8 (#5976) üzenetére


SiD-
tag

Tim Wendelboe nem blendel.

(#6014) ronin s8 válasza SiD- (#6013) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem is mostanában kóstoltam, hanem akkor, amikor még blendelt ;-)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6015) ronin s8 válasza ronin s8 (#6014) üzenetére


ronin s8
senior tag

Amikor még Blendelwoe-nak hívták... :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6016) RBJ


RBJ
addikt

Jó lenne a meglátásom, hogy nem kellene minden hónapban vízkövezni?
Nálam kb annyi idő alatt tűszerűen kezd néha nyomni. Szerintem elég lenne nekem a felső szűrőt levenni, zsíroldani, vízkövezni. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6017) adequate_cou válasza adequate_cou (#6007) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Használható lett a végeredmény megint a következőkkel: Sok kávé, 90% víz, előforralva, legnagyobb láng, durva őrlés.

Én hülye, a Latin negyedbe mentem kávét venni Szegeden. Na nem a minőség miatt, hanem mert ott le is őrlik és gondoltam durva őrlést kérek és megnézem azzal mit produkál a Brikka. A belvárosi helyen csak a legfinomabb porszerű őrlést lehetett használni az eladó hölgy elmondása szerint, a főnök megtiltotta, hogy eltekerjék a szemméret állítót mivel máskor eltört :W

Árkádban meg pont durva őrlésre volt állítva a gép, de az ottani eladó azt mondta, hogy már több mint fél éve el van romolva és nem tudja arrébb állítani(bár szerintem nem mondott igazat, csak a főnök itt is megtiltotta). Na szóval ott kértem 50g durva őrlést, aminek megint csak nem volt íz szempontjából értelme, hiszen tisztítás nélkül azon őrölnek minden aromásított chilis vaníliás szarízű mocskon át mindent, szóval mindent érzek csak a kávé ízét nem. Kérdeztem, azt mondta soha nem kérte még senki, hogy állítson a szemcseméreten, a főnök azt mondta ez mindenkinek jó lesz. Mondjuk az érdekes aki viszi törökösen inni meg presszógépbe a durva őrlést és azt hiszi, hogy ő most kemény mert drága kávét vett csicsás helyen és az milyen finom ;]

De a lényeg, hogy durva őrléssel jobb a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#6018) RBJ válasza adequate_cou (#6017) üzenetére


RBJ
addikt

Hát kotyiba mindenképpen durva kell, alapszabály.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6019) -HajTömeg- válasza RBJ (#6016) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Elvileg havi 1-2 vízkőmentesítést ajánlanak. Nyilván ez víz függő. Én havi egyszer tuti megcsinálom, a felső szűrőt, sőt az alatta lévő részeket meg simán hetente,kéthetente. 1-2 csavar az egész, belefér.

adequate_cou

Magyarországon az eladók 80°%-a droid. Minden területen.
Tchibo nincs a közelben? Ott mindig megkérdik milyenre darálják.
Egyébként pl Németországban a nagyobb közértekben is van daráló, mint nálunk a régi szép időkben :), nem tudom itthon miért nincs.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6020) adequate_cou válasza -HajTömeg- (#6019) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Azt sem tudtam, hogy van ilyen üzlet, tehát nincs :)

(#6021) radi8tor válasza -HajTömeg- (#6019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj, a Tchibo-t inkább ne emlegesd! Egyszer az utolsó 400Ft-omat költöttem ott kávéra és legszívesebben a nyakukba öntöttem volna olyan rossz volt.

⭐ Stella

(#6022) -HajTömeg- válasza adequate_cou (#6020) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nem tudom melyik Árkádban voltál,de a pécsiben és a budapestiben is van :K

(#6021) radi8tor1
Ronin említette,hogy brikkához jó.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6023) adequate_cou válasza -HajTömeg- (#6022) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Szeged.

Viszont most elfogyott a kávé és őrlő még mindig nem jött meg szóval ma benevezek egy negyedkilós Sega Moka téglára, meglátjuk milyen. Index fórumon volt aki dicsérte.

Mellesleg az az Index kávé fórum elég durva hozzászólások számában, már az sok időbe telt míg az utolsó 3 évben elolvastam azt amibe a brikkáról írnak :K

Amit Ronin ajánlott az lehet, hogy frissen durván őrölve jó, de téglában véve olyan finomra van őrölve, hogy inkább elajándékozom mert szerintem nem brikkába való.

[ Szerkesztve ]

(#6024) radi8tor válasza -HajTömeg- (#6022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira pörög a topic, hogy lemaradtam róla. :)

⭐ Stella

(#6025) jerry311


jerry311
nagyúr

Ma megerősítést nyert egy kissé elhalványult emlék: Ne siettesd az AeroPress-t, mert tea állagú végeredményt kapsz. Na mindegy, majd mindjárt lesz jobb.

(#6026) ronin s8 válasza -HajTömeg- (#6022) üzenetére


ronin s8
senior tag

Most hogy mondod, lehet, hogy mégis Sicilia Style volt, de csak legvégső esetre. ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6027) bbuffy


bbuffy
senior tag

Rettenetesen off, de a b elépésnél a pipálható funkciók miért nem működnek? Max ideig-óráig.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6028) bbuffy


bbuffy
senior tag

Amúgy CM Kenya Gakuyu-init próbálgatok éppen, még nincs meg a goldenshot de igéretes a produktum.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6029) paljoc


paljoc
tag

Megyen bele a dob belsejebe a szonda, kettő is!:-)

(#6030) radi8tor válasza bbuffy (#6027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cookie-kat engedélyezted a böngészőben?

⭐ Stella

(#6031) ronin s8 válasza paljoc (#6029) üzenetére


ronin s8
senior tag

PID-esíted a pörköt? ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6032) adequate_cou válasza adequate_cou (#6023) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Sega Moka hozta ízre az eddigi legjobb eredményt brikkába, még azon kell dolgozni, hogy ne folyjon ki annyi dzsuva a robbanás előtt, de egyébként tökéletes, crema mennyisége is az eddigi legtöbb volt.

(#6033) Parci válasza bbuffy (#6027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért ne működnének? amúgy meg, ha már bugreportolsz és nem is a megfelelő helyen, legalább csináld rendesen légyszi :B, azaz: os, böngésző, cookie és js fogadása megyen-e, mi nem működik egész pontosan stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6034) Parci válasza paljoc (#6029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz itten Profilozók..? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6035) zolnagy válasza adequate_cou (#6032) üzenetére


zolnagy
őstag

Az nálam is bejövős volt brikkában.

(#6036) bbuffy válasza Parci (#6033) üzenetére


bbuffy
senior tag

Most megy éppen. Ios 7, mini. Plusz maverick.
De pár óra után kilép. Bocs hogy rossz helyre irtam. Süti rendben.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6037) Parci válasza bbuffy (#6036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de mit állítasz be, ami nem működik? mini = ipad mini?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6038) bl4ze válasza bbuffy (#6028) üzenetére


bl4ze
veterán

godshot az inkább :)

.:. bl4ze .:.

(#6039) bbuffy válasza Parci (#6037) üzenetére


bbuffy
senior tag

Összes pipa be. Ipad mini. De most megy persze. Megvárom hogy reggel is jó lesz e. Mert hosszabb időt nem szokott kibirni. Notin mindig kilép.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6040) bbuffy válasza bl4ze (#6038) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igaz, az aranylövés csak egyszeri. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6041) Parci válasza bbuffy (#6039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

összesen milyen cuccokról használod a site-ot? ipad mini az egyik, noti a másik. van még?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6042) zolnagy


zolnagy
őstag

QM gépem aljából víz jött ki. Mikor szétszedtem csupa víz volt az alja.


Ezután kiszárítottam, de a pumpa alján, pont az elektromos csatlakozóknál ismét megjelent pár csepp víz. Miután letöröltem elég furcsa hangot ad, [ilyet] A pumpán megnéztem minden csatlakozást, azok szárazok és jól meg vannak húzva. Lehetséges, hogy a pumpa valahol belül ereszt? Ha igen, akkor esélyes egy pumpa csere?

(#6043) Parci válasza zolnagy (#6042) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, bazz, nemá.. :O :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6044) zolnagy válasza Parci (#6043) üzenetére


zolnagy
őstag

No problem, ez benne van a pakliban a QM-eknél.
Korábban olvastam, hogy többen is cseréltek pumpát, meg olyat is, hogy valaki meg tudta javítani. Ezért írtam, hátha valaki látott már ilyet (azazati, lali)

(#6045) Parci válasza zolnagy (#6044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha van mód javítani, szerintem érdemes lenne, az állítható vízhozam biztos jó dolog, ha kitapasztalja az ember. akár nyomásprofilozni is lehet vele! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6046) fragola.6035 válasza Parci (#6045) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem a szivattyú állítható, hanem van benne egy nyomorult elektronika, amivel szabályozható a pumpa.

https://caffe35.webnode.hu/

(#6047) zolnagy válasza fragola.6035 (#6046) üzenetére


zolnagy
őstag

A képen lent a kis fekete dobozban, ha jól sejtem (?)
Neked mi a véleményed erről a szivárgásról. Pumpacsere? Ha igen, milyet vegyek?

(#6048) fragola.6035 válasza zolnagy (#6047) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mindenképp meg kell javítani!!
Nekem van egy 0650-em, abban EX4 pumpa van OPV-vel, nagyon jól működik.
Én OPV-t tennék a gyári szivattyúhoz is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#6049) zolnagy válasza fragola.6035 (#6048) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi a választ!

EX4-t expolygonnál találtam: [EX4], ez jó ár?
Milyen OPV-t érdemes bele szerelni és azt hol lehet venni?
Ill. szükséges-e még más is, hogy be lehessen szerelni?

(#6050) fragola.6035 válasza zolnagy (#6049) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Javítsd meg a szivattyút, mert sokkal jobb, mint egy Ulka!!
Expoly-s F-o-T OPV+közcsvar hozzá. Kell még egy M12x1 - 1/8" szűkító, azt tudok küldeni, ha meg akarod csinálni.

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.