Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Sic.Transit válasza verti1 (#55981) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nemhogy hülyeség, de oda kell igazán lágy víz. Mellesleg az ízre is nagyon jótékony hatással van, pláne ha jobb kapszulát használnak bele.

(#56002) BlacKSouL válasza Piftuka (#55983) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mivel a Saeco saját 250ml-es 2600 Ft-os folyadékában is tejsav és citromsav van, és a Bauhaus vagy Obi által forgalmazott Mellerud márkájú 500 ml-es 1500 Ft-os folyadékban is, én mostanában egy automata saecoban is ez utóbbit használom. Vagyis kb. ugyanazt negyedáron veszem. Kifogyás esetére van vésztartalék citromsavam.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56003) soldier2 válasza Deadzone41 (#55997) üzenetére


soldier2
őstag

Nem beszél itt senki tompa késről, de az élezésnél keletkezik minimális sorja, kisebb egyenetlenségek stb, amik ha lekopnak egyenletesebb lesz a szemcseméret. Gondolom, ez áll a dolog mögött. A Mazzer a darálóit én is úgy tudom, hogy bejáratott késekkel árulja, de az új kést már nem bejáratva veszed. Volt szerencsém vadi új Robur késekkel darálni, és azt kell mondanom, a Lux minden szempontból elverte. Nagyon. 10 kg után lett használható, 20kg után érzem, hogy talán beállt már. Ettől nem tompul egy Robur kés, amit 1000+kg kávé darálására terveztek de valami miatt kellett ennyi, hogy optimális legyen a darálmány. A Socratic amikor mérte pl a HG1-t, akkor katasztrofálisan szerepelt. A tulajdonosok kérdéseire derült ki, hogy vadonat új darab volt, így aztán nem csoda, hogy nagy volt a szórás. Kicsit bánom, hogy nem videóztem le a feneketlen karos kezdő csapolásokat, jó lenne illusztrációnak. A kisebb késeknek biztosan nem kell ennyi, de egy pár kg biztosan szükséges.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#56004) Rendo84 válasza Csápájev (#55999) üzenetére


Rendo84
senior tag

1 alátét még nem emeli meg a kúpos kést, mert az alátét helyének van egy pici vájata, pont egy alátétnyi méretű mélyedése. A második a mérvadó, ott már fentebb lesz.
Én is úgy tapasztaltam 7 fokozatot jelent kb egy alátét, nekem egyébként összesen 3 db van benne, a késeimnek semmi bajuk egyébként.
A tiéden látni 1-2 apróbb csorbulást a képen, de szerintem ettől még nem rossz. :)

(#56005) Piftuka válasza Bazsee71 (#55996) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mit tudhat többet ennél a közel 3e forintos (még leírni is rossz) Nespresso vízkőmentesítő folyadék?"

Szerintem hatását illetően megegyező. Éppen ezért tettem fel a kérdésemet. Köszönöm a tippet!

(Egyébként a Saeco, Krupps, Philips, stb. folyadékok - a Google találatok alapján - még a Nespresso folyadéknál is jóval drágábbak.)

"Aquila non captat muscas."

(#56006) Piftuka válasza BlacKSouL (#56002) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mivel a Saeco saját 250ml-es 2600 Ft-os folyadékában is tejsav és citromsav van, [..]"

Van egy olyan érzésem, hogy a Nespresso nem természetes anyagokat, hanem valami vegyszert használ. A leírás alapján nem véletlenül kell alaposan átöblíteni a rendszerből.

Nyilván adja magát, hogy az ember valami savat használjon, az ecet lenne a legpraktikusabb, de azt még én is belátom, hogy annak az apró, puha guminak, ami a víztartály alján található, nem feltétlenül használ egyik sem.

Viszont vegyszerben lehet olyat találni, ami nem árt a guminak. (Hozzátéve, hogy én volnék a legboldogabb, ha bármilyen kávémasinám tisztítására csak és kizárólag valami természetes anyagot lehetne használni.)

"Aquila non captat muscas."

(#56007) Csabroncka válasza Piftuka (#56006) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ebben a cikkben megtalálod a kulcsmondatot és az inhibítor jelentőségét egy vízkőoldóban.....

"in medias res"

(#56008) Csápájev válasza Rendo84 (#56004) üzenetére


Csápájev
őstag

Áhhhá. köszi :R

(#56009) Aser Tzuiko válasza oszy (#56000) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ne csessz ki magaddal.

(#56010) oszy válasza Aser Tzuiko (#56009) üzenetére


oszy
veterán

Nem érdemes lecserélnem? A saeco jobb? Nem értek a belsejéhez. :) Ezért kérdezlek titeket. :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#56011) soldier2 válasza oszy (#56010) üzenetére


soldier2
őstag

Ha kizárólag automata gép érdekel, akkor érdeklődj a kávékorzó automatás fórumán. Ha a több macerával, sokkal jobb kávét adó karosok is szóba jönnek, akkor lásd az eredeti kérdésedre adott válaszomat. Azt tudnod kell, hogy a félmilliós automata gépek sem hozzák egy pides Gaggia+Iberital (Imat Lux, Lelit Fred) szintjét sem tartósságban, sem végeredményben.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#56012) oszy válasza soldier2 (#56011) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm, de ennyire nem akarok belemerülni. :) A Saeco megvan most, és ennek a cseréjén gondolkodom. De nem tudom, megérné-e lecserélni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#56013) adp válasza oszy (#56012) üzenetére


adp
őstag

Milyen kavekat iszol?
Ha boltit akkor lehet a legnagyobb fejlodest egy frissen porkolt kave hozna

(#56014) oszy válasza adp (#56013) üzenetére


oszy
veterán

Bolti? :) Nem tudom mire gondolsz pontosan :) Lavazza Rossa kávét szoktam általában venni, vagy Freitől valamilyet. Én a gép miatt gondoltam a cserére. Ez régi, a másik meg új. De ugye nem mindig jobb az új. Ezért kérdezlek titeket, mert ti benne vagytok jobban.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#56015) Bazsee71 válasza oszy (#56014) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pont erre gondolt, hogy a kávét lecserélni sokkal nagyobb ugrás lenne. Az Összefoglalóban találsz sok ajánlott pörkölőt, érdemes tőlük kipróbálni 1-2 kávét. meglepő lesz a változás. ;)

(#56016) Csápájev válasza oszy (#56014) üzenetére


Csápájev
őstag

Nehéz ezekről véleményt mondani.
Egyrészt itt nagyon kevesen automatáznak, másrészt a különböző automata gépekből annyi van,mint égen a csillag, így pontos információt csak az tudna adni,akinek volt vagy van pont két ugyanilyen gépe és össze tudta őket hasonlítani, erre meg valljuk be elég kicsi az esély.
De persze hátha van valaki ,akinek tudomása van mondjuk a kiszemelt gép hibáiról, ebben igazad van...
Kávékorzó automatás topickjában nagyobb eséllyel tudnak válaszolni.
ADP arra célzott,hogy a friss kávé óriásit dob a minőségen.
Amiket említettél nem nagy eresztések, a lényeg a frissesség!
Érdemes lenne kipróbálnod kisebb pörkölők, biztosan friss kávéit, például paljocét és összehasonlítani az eddigiekkel.
Ha pedig boltban vásárolsz akkor nézd meg a lejáratot, általában két évet írnak rá a pörköléstől számítva.
Fél évnél régebbit még olaszos kávékból se vegyél, egyszerűen "megdöglenek".
Freit meg szerintem felejtsd el.

(#56017) bl4ze válasza oszy (#56014) üzenetére


bl4ze
veterán

Lavazza, Frei kávék elég felejtősek. Azokkal nem jársz jól.
Amit korábban ajánlott itt neked a kolléga, a P&Y kávék nagyon jók, és árban is szuperek. Én is ajánlom. [link] Ha budapesti vagy, személyesen is átvehető, vagy le tudjátok beszélni, hogy leszállítja a mester. (persze nem 1 db negyed kilós tasit) :DD :DDD :DD

.:. bl4ze .:.

(#56018) Gravity1234 válasza oszy (#56014) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Mondok egy friss tortenetet szerintem tanulsagos.
"Megfertoztem" a munkahelyemen egy kollegat. Kotyogosozott, bolti kaveval. Meseltme neki sokat a friss kave elmenyrol, meg az eszpresso geprol. Valtani nem akar per pillanat, de egy Brikkara + kezi orlore beruhazott, illetve Paljocz-tol rendeltunk neki kavet. 1 honap frissen porkolt minosegi kavezas utan o maga mondta hogy amikor elfogyott a Paljocz fele kave es fozott maganak a regi boltibol ujra nem esett jol neki es nem volt jo ize.

Erre celoztak a tobbiek is, hogy a gepcsere elott/helyett probalj ki frissen porkolt, jo minosegu kavet. automatarol automatara szeretnel valtani, azaz cserelni, de ha ugyanazt a bolti, jo esellyel mar aromavesztett, doglott kavet iszod egy helyben csoszogsz.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#56019) adp válasza oszy (#56014) üzenetére


adp
őstag

Automatába szoktam venni keresztanyáméknak kávékat. Ha a lavazza típus bejön ezeket ajánlom:

Pacificaffe: Rome Espresso ( automatába tök korrekt és olcsó)
Pacificaffe: La piazza
Avx: Kv mix silver és kv mix gold normál pörkölések, de a dimond is jó francia pöribe az kicsit gyümisebb
Kapucziner: Velencei gondolások kedvence
Pall Yotz: Indian choko ( ezt soldier kolléga issza munkahelyén automatába)
Danetti : TT8020 ezt főnökömnek vettem automatába és ki volt akadva, milyen finom a bolti kávé után :)

[ Szerkesztve ]

(#56020) vendingo


vendingo
veterán

Eladó Eureka Mythos!
Normál állapot, a babtartálya kicsit mattos, mert az előző tulaj valszeg dörzsis szivaccsal takarította ki.
Titán kések, amik jó állapotban vannak. Otthoni használatban sok-sok évig teszik még a dolgukat.
Babtartály 3 kiló kilót kávét tud fogadni, de én nem használtam. Egy sima pvc csővel helyettesítettem, amibe 2-3 adagnyi kávé fér. Sokkal kompaktabb a gép ezzel a megoldással.
Beépített tamperos.(én leszereltem a tampert, meg az előlapot is, de igény esetén visszaszerelem)
220 voltos

Van egy kis "hibája", ami se a használhatóságot, se az esztétikát, se az őrlemény minőségét nem befolyásolja.

Az elején az elektronika, ahol lehet programozni sok sok dolgot, az felhajtható, mert másképp nem kivitelezhető a késcsere. 2 db pici fül tartja, amiből már az egyik le volt törve mikor vettem, a másikat meg én törtem le. Egy pici cellux darabbal fixáltam, szinte észrevehetetlen, ha nincs leragasztva se fog mozogni, mert késcserén kívül semmi jelentősége nincs a dolognak.

A gépnek minden funkciója működik, minden gombja, tekerője...megvan.

Képek hamarosan!

Ár: 250000Ft
Videó

Használt daráló beszámítás lehet hogy érdekel az olcsóbb 100k alatti kategóriából, de most leginkább pénzre volna szükségem.

Lehet eladó lesz egy tip-top Gene cbr101 otthoni használatból. Havi ~1kg kávé ment át rajta, az utóbbi időben annyi se. A vezérlője körül még a gyári fólia is rajta van, illetve van doboza. Lehet megtalálom a kis füzetét is, de azt nem ígérem. Első tulaja vagyok.

Igény esetén van még 1 eladó Eureka Mythos, annak ha jól emlékszek az őrleményfinomság állító tekerője hiányzik, de csukott előlap mellet semmi jelentősége, mert ugyanúgy lehet állítani a szemcseméretet.
Több részletet nem tudok a másik gépről, de igény esetén arról is tudok képeket, és részletes leírást.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56021) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Elolvasva az összefoglalót, úgy látom elég komoly dolgok mennek itt, de remélem van némi helye a kérdésemnek. :B
Van otthon egy kis kotyogós kávéfőzőnk, amit nem túl gyakran használunk. Ennek eredménye, hogy ott van a polcon egy elég régóta felbontott 250 grammmos őrölt kávé.
A kérdésem az lenne, hogy lehet előre kiadagolt kis csomagokban kapni őrölt kávét, amivel el tudnám kerülni hogy hónapokig álljon a levegőn? (kvázi minthogy a kapszulásoknál lehet kapni 10 dbos csomagot) Vagy van ennek jelentősége, hogy mennyit áll levegőn a kávé?

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#56022) oszy


oszy
veterán

Hát srácok...
(#56019) adp
(#56018) Gravity1234
(#56017) bl4ze
(#56016) Csápájev
(#56015) Bazsee71

:R

Köszönöm szépen a válaszokat. Amint elfogy ez a Lavazza, kóstolom is az általatok ajánlottakat. :) De csak szép sorban. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#56023) Bazsee71 válasza bugizozi (#56021) üzenetére


Bazsee71
őstag

Próbáltam utazáshoz 60ml-es mézes üvegbe előre őrölni kávét, de ahogy tapasztaltam 2-3 nap alatt kifúj, sajnos nem járható út. Nem tudom van-e rá keret, de érdemes lenne beszerezni egy Hario Skerton Plus kézi őrlőt, és frissen pörkölt szemes kávét. Szemesként még mostohán tárolva is lassabban döglik, illetve sokkal minőségibb alapanyagokhoz juthatsz hozzá.

Illetve ha szánnál rá többet is, akkor 30e forintért már motoros daráló is van a Graef CM702 személyében.

Tudom, a kotyogós hétköznapok után ezek elég durva tételeknek számítanak, meg túlzásnak tűnhet hozzá, de Szarvasin próbálva is sokkal jobb volt a végeredmény frissen őrölt, frissen pörkölt kávéval. Ha megléped valamelyik őrlőt, akkor ezek már egy későbbi komolyabb presszógéphez is alkalmasak, ha elkapna a gépszíj. :)

(#56024) titusz248 válasza Gravity1234 (#56018) üzenetére


titusz248
csendes tag

Hali,

Nekem is van egy tanulságos és friss történetem - mégpedig az enyém :) Kotyogósoztam, bolti őrölt kávéval. Aztán elképezlésem sincs, hogy hogyan és mikor rátaláltam erre a fórumra és elkezdtem olvasgatni a hsz-eket. Aztán lecseréltem az őrölt kávét szemesre. Ez volt az első váo még úgy is, hogy ekkor késessel daráltam a szemeket. Mivel mindent úgy csináltam, hogy egy próbát megér ezért mindenből a legolcsóbbat vettem. Ezt csak azért irom, hogy valakit az itt röpködő árak tántoritanának el - ne tegye. Következő upgrade a legolcsóbb kézi daráló volt és már ezt is megéreztem a kotyogósba. Sokkal több aroma, teljesebb izek. Aztán miért ne alapon vettem egy használt presszógépet (korábban irtam már, delonghi mc190). Nyilván a tieitekhez képest ez nevetséges, de ez már egy óriási előrelépés volt az izlelőbimbóimnak :) Aztán csak addig olvasgattam-olvasgattam mig a múlthéten vettem frissen pörkölt kávét is és hát biztos nem térek vissza többet semmi féle bolti szarra :)

(#56025) And06 válasza bugizozi (#56021) üzenetére


And06
aktív tag

az őrölt kv kb 3 perc után "bedöglik" = kevésbé érezhetők az izjegyek, és pl espresso esetén nehéz csapolni, nem lesz crema stb.
a kotyogó nem ilyen érzékeny, de azért ott sem árt a friss kávé. vannak különféle technikák a már bontott kávé tárolására, de azok inkább szemesre vonatkoznak. próbáld minél kevesebb levegővel együtt tárolni és lehetőleg hűvös páramentes helyen.

(#56026) Csápájev válasza fragola.6035 (#55964) üzenetére


Csápájev
őstag

Miért nem ért meg 20 ezret? Kizárt,hogy jó gép? :B

(#56027) sz.zs. válasza sz.zs. (#55921) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Elkelt!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#56028) Parci válasza titusz248 (#56024) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, tök jó, így kell ezt :K

ha friss, jó minőségű, pazar pörkölt kávéd van, "szinte mindegy", hogy mivel készíted el, a legnagyobb lépést már megtetted!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56029) jveres válasza vendingo (#56020) üzenetére


jveres
csendes tag

Leépíted a kávés szettet?

(#56030) vendingo válasza jveres (#56029) üzenetére


vendingo
veterán

Egyszerűsítem. Idén kb 3-4 kilót pörköltem, illetve fogyasztottam. Erre fölösleges ez a sok drága gép.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56031) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Egy ilyen 2 éves gépet mennyiért lehetne eladni?

(#56032) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó egy román Bialetti Brikka használt állapotban.
Fedél nyitófül hiányzik.
ára 4e. Ft + posta

https://caffe35.webnode.hu/

(#56033) bluesfan válasza Zaji (#56031) üzenetére


bluesfan
tag

Szia!
Nekem a /29-es volt. 5 hónaposan adtam el 20-ért.

(#56034) jveres válasza vendingo (#56030) üzenetére


jveres
csendes tag

Na, ja ez jogos.
Én annak nagyon örülök, hogy nem ugrottam bele a pörkölésbe. Így "csak" az elkészítésén kell munkálkodnom.

(#56035) Parci válasza jveres (#56034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nem rossz móka, és ha jó alapanyaggal dolgozol, nem fogsz rossz kávét inni. persze nem is lesz belőled kaszinómokka, annak technikai korlátai (is) vannak.

de, hogy konkrétabb legyek: nagyon szeretem, hogy végre én tudom belőni a pörkölési szintet, nincs az, hogy rendelek egy pacificot, vagy kapuczinert, és megy a lottó, hogy túl világos lesz-e, esetleg döglött stb. paljoc mester kávéihoz képest már kevésbé éri meg otthon pörkölni, de azért így sem bántam meg, jó játék :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56036) Zaji válasza bluesfan (#56033) üzenetére


Zaji
őstag

Az nem sok.:(

(#56037) Frogz válasza Frogz (#55967) üzenetére


Frogz
csendes tag

Erre valakinek nincs tippje?
Eredetileg 380V-os verzió volt, 64mm-es késekkel.
Utóbbi miatt valami ős-SJ-ra gondolok...

(#56038) Csápájev válasza Zaji (#56036) üzenetére


Csápájev
őstag

Hát 30 újonnan, 2évesen a 20at is soknak tartom.

(#56039) Zaji válasza Csápájev (#56038) üzenetére


Zaji
őstag

Ő 5 hónapos készüléket adott el 20-ért. Az enyém akkor 15 alatt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#56040) Toobee válasza Zaji (#56039) üzenetére


Toobee
veterán

10-15e Ft irányáron mennek ezek. Bár 15-ért látok most olyat is, ami mellé egy késes darálót is adnak.

https://barbieripnk.hu/

(#56041) adik


adik
őstag

Sziasztok,
Otthonra megeri venni kézi őrlőt? Hario alapmodellekben gondolkodtam, többet nem szánnék rá. Illetve van egy Bodum darálóm, lényeges előrelépés lesz ahhoz képest?
Megeri alatt azt értem, h többet fogok szentségelni, vagy tényleg élmény? Tökölni szeretek ilyenekkel, de szívni nem.
Köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#56042) And06 válasza adik (#56041) üzenetére


And06
aktív tag

kotyogóhoz elég lehet, máshoz nem igazán, de lehet tunningolni is (keress rá itt)

(#56043) adik válasza And06 (#56042) üzenetére


adik
őstag

Pontosan ahhoz kell! :)
Köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#56044) And06 válasza adik (#56043) üzenetére


And06
aktív tag

keresd vissza a tuningot, abból kiderül sok minden. továbbra is korlátozottan ajánlott, mielőtt csalódás lesz a vége.

(#56045) vendingo válasza jveres (#56034) üzenetére


vendingo
veterán

Szerintem nagyon jó móka, én nem bántam meg. Simán kitermelte az árát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56046) vendingo


vendingo
veterán

Eladó Gene CBR101 kávépörkölő.

A gépet AVX-en vettem újonnan, havi ~1kg kávét pörköltem vele, minden tekintetben kifogástalan állapotban van, olyan mint az új!

Csere, beszámítás nincs!

Ára alku után: 100.000 Ft

Még mielőtt valaki megkérdezni, hogy miért adom el, vagy hogy mi lesz helyette:
A kávémániám kezd visszaszorulni, idén ~ 3kg kávét pörköltem csak, illetve ugyanennyit is ittam meg. Napi 1 kávét fogyasztok, ezért leépítem a kávés gépparkom.
Ugyanitt Eureka Mythos eladó!

Érdeklődni privátban lehet!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56047) vendingo válasza vendingo (#56020) üzenetére


vendingo
veterán

Az ígért képek:

A foltokat tessék figyelmen kívül hagyni, csak slendrián módon áttörölgettem. Szép a gép, a képek nem adják vissza.

A leszerelt előlapról, tamperról és a babtartályról is készítek majd képet.

Postázni a súlya és értéka miatt nem szeretném, ezért személyes átvétel Sopronban, vagy átvehető Sopron-BP, Sopron-Veszprém útvonalon, de a házhoz szállítás alku tárgya.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56048) adp válasza adik (#56043) üzenetére


adp
őstag

Hario skerton prot, vagy plus vegyel. A simak nem olyan jok. Itthon avx nel van

(#56049) soldier2 válasza adik (#56043) üzenetére


soldier2
őstag

Hario skerton plusz. Alig drágább a mini millnél, és gyárilag tartalmazza az említett tuningot. Nem lesz ettől egy HG-1 (ha már a kézi darálók világában járunk), de kotyogóshoz elég. Persze a jó alapanyagról ne feledkezzünk meg.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#56050) vendingo válasza vendingo (#56047) üzenetére


vendingo
veterán

Találtam a késről egy régebbi képet, itt még a fedlap is látható lehajtva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.