Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) fragola.6035 válasza paljoc (#72999) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Én voltam már párszor és hétfőn is arra megyek. Nekem nincs bajom a hellyel, szerintem jó hely, ha nem a legjobb.

https://caffe35.webnode.hu/

(#73002) paljoc válasza fragola.6035 (#73001) üzenetére


paljoc
tag

Ja, akkor jó!👍 /lehet hétfőn én is benézek/

[ Szerkesztve ]

(#73003) fragola.6035 válasza djboris (#73000) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igya, aki akarja, én szeretem a tehéntejet, joghurton, sajton élek. Nem gondolom, hogy a fejlődés az lesz, hogy zabjoghurtot, zabsajtot kell ennem. Zabmozarellát a pizzára!

https://caffe35.webnode.hu/

(#73004) djboris válasza djboris (#73000) üzenetére


djboris
csendes tag

(#73005) mdav88


mdav88
senior tag

Régi pavonihoz nincs valakinek véletlen egy felesleges karja? nyitott, zárt, akármilyen...

Kicsit sokallom, hogy 20e forint hozzá egy kar.... Egy karom van hozzá, azt meg kicsit sajnálom szétvágni....

(#73006) Parci válasza paljoc (#72999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

parkolója is van? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73007) soldier2 válasza mdav88 (#73005) üzenetére


soldier2
őstag

WWW.nakedportafilter.com

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73008) mdav88 válasza soldier2 (#73007) üzenetére


mdav88
senior tag

KHM, sokallom a 20e forintot.... Egy 58-as kar 5-7e forint, kétszer több anyag van benne... nemár...
(azt értem Gábornál miért ennyi)

(#73009) bluesfan válasza Parci (#72980) üzenetére


bluesfan
tag

Vasárnap én is toltam ott egy burundit, amiből vettem is egy 250-est egy próbára. A feleségem egy brazil blendet ivott, mindkettő finom volt. Azt nem sikerült kideríteni, hol pörköltetnek, a felszolgáló kislány csak annyit tudott, hogy azt a főnök intézi. A zacsin sincs erre utaló infó, és csak lejárati dátum van jelölve.

(#73010) Parci válasza bluesfan (#73009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a brazil blend most is volt, nekem is ízlett. a reko etióp mellett most egy kolumbiai van, arra mondták, hogy az citrusosabb, de azzal sem volt gond, messze nem volt savanyú.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73011) Kávé Kálmán válasza mdav88 (#73008) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ez sajnos így lesz még hosszú ideig. Az 58-as szűrőkhöz karokat nem 100-as szériákban gyártanak, hanem ezresével (leginkább) öntik. A Pavoni sem ad el annyi gépet, ami nagy darabszámú gyártást (olcsó szűrőtartót) eredményezhetne. Az Olympia-ról ne is beszéljünk. De ők nem is igazán küzdenek ezres szériákért (a 70-es években annyit gyártottak).

Karjaink cnc-n készülnek (élelmiszeripari rozsdamentes acél, kíméletlen a szerszámokkal, nehéz megmunkálni). 50-100-as szériánál én sem álmodok többről. A leggazdaságosabb (ha nincs a közelben eszterga) megoldás, ahogy anno én is faragtam a magamét a Gaggia Baby-hez. Használtan venni egy kart. Körbeperfolálod egy vékony fúróval, majd "átszaggatod" (az első párat a fúróval, majd vékony fűrésszel a perforálást). A végén pedig megfelelő reszelővel elegyengeted a cakkokat. Nem kell mágusnak lenni ahhoz, hogy szép legyen. Ezek a karok, még ólomtartalmú rézötvözetek, roppant könnyen megmunkálhatók.

(#73012) adp válasza djboris (#72986) üzenetére


adp
őstag

na igy mar mas. de eddig senki nem javitott ki. en meg nem tejeskavezok. tapasztalat nincs.
egyébként en is voltam mar ott parszor nekem sincs bajom a hellyel a kofik is tenyleg jok.
bar nekem a geisha kozel nem akkora durranas mint az ara

[ Szerkesztve ]

(#73013) mdav88 válasza Kávé Kálmán (#73011) üzenetére


mdav88
senior tag

Ahogy irtam ez elobb is, ertem Nalad miert ennyi. Nem is vagyok rajta felhaborodva, de nekem nem fer bele.

Ha talalnek hasznaltan kivalo lenne, a megmunkalast megoldanam, de eddig nem akadtam bele. Az egyetlen gyari kart nem szivesen belezném ki, bar igy is letekert kifolyoval csapolok kizarolag "duplat" ami 12 grammbol azert eleg dietas duplanak😂

(#73014) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

az alu pod elhagyása utáni fázisban vagyok, az őrlő viszont 2019-es projekt lesz legkorábban. ebben az esetben a frissen pörkölt kávébab nem opció. ha előre őrölt kávét vennék, akkor hol nézzek körül? erre nem találtam instrukciót az összefoglalóban.

köszi előre is!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73015) cotagg válasza mdav88 (#73008) üzenetére


cotagg
tag

Ezeknél olcsóbbat nem nagyon találni. Esetleg lehet használtat keresgélni, de ritkán bukkan fel pre-milleniumhoz erdeti kar.

Nyél nélkül 35 Euro:

[link]

Vagy ez:

[link]

Viszont egyiket sem ismerem, fogalmam sincs a minőségükről.

[ Szerkesztve ]

(#73016) qvik27 válasza jack B. (#72984) üzenetére


qvik27
tag

Off: Amikről írsz, azokat nem kifogásolta senki, mint ahogy nem is sikítozott senki. Persze megnyugtató, hogy most már bizonyos lehet mindenki, hogy nem is volt szükséges. Kösz!

On: Keresgéltem a nyomás-savasság, hőmérséklet-savasság, kioldódás stb. összefüggések után, és egy elég érdekes írásra leltem a "Caffé Firenze-ről".
Kóstolt valaki ilyet esetleg?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73017) qvik27 válasza hoffman_ (#73014) üzenetére


qvik27
tag

Én a Kapuczinernél rendeltem már őrölt kávét is, ill a Fancy-nél is megőrölték anno, ha kérte az ember. Szerintem kérdezz rá annál, akitől egyébként vennél, könnyen lehet, hogy megőrlik.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73018) hoffman_ válasza qvik27 (#73017) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73019) Bazsee71 válasza hoffman_ (#73014) üzenetére


Bazsee71
őstag

Milyen géped lesz? Átmeneti időszakra így csak kotyogó, vagy nyomásfokozós gép jöhet szóba, többinél nem működik az előre darálás. Jobb érzésű pörkölőtöl meg nem is kapsz őrölve, mert a megfelelő finomságot úgysem találja el, na meg le is döglik másnapra.
A fenti eszközök esetén is jobban jársz, ha veszel egy kis Hario kézi hajtányt.

(#73020) mdav88 válasza cotagg (#73015) üzenetére


mdav88
senior tag

Ezer hála!

[ Szerkesztve ]

(#73021) qvik27 válasza Bazsee71 (#73019) üzenetére


qvik27
tag

"Jobb érzésű pörkölőtöl meg nem is kapsz őrölve..."
Szerintem Németh János nem csak jó érzésű, hanem kifejezetten korrekt és profi is. Ha azt kéred, megőrli. Valszeg felteszi, hogy tudod, mit csinálsz.
Epként nyomásfokozós kar nem érzékeny annyira az őrlemény finomságára, ahogy ezt sokan írják is.
Ha meg nem akarod, hogy hamar megdögöljön, tedd be a fagyóba - az őrleményre is ugyanolyan hatással van, mint a szemes kávéra. (Persze tudjuk, hogy az őröl jóval gyorsabban döglik, mint a szemes.)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73022) hoffman_ válasza Bazsee71 (#73019) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a tippet neked is. egy Delonghi Dedica lett csak a podos helyett.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73023) zolnagy


zolnagy
őstag

Az előbb eszméletlen finom Kenya Thurungit ittam a Kávélaborban. Tiszta gyümölcsbomba volt. Vettem is belőle egy csomaggal szemesen, kíváncsi vagyok, mire jutok vele az otthoni szettel.

Az űr GC tapasztalatai eddig:
- tényleg elég neki a 15 perc
- nagyon gyorsan bemelegszik és szépen tartja is, csapolás alatt is
- gőzölni lehet vele, de a BL ebben jobb volt szvsz, ill a QM-el fogom csinálni, ha már ott van mellette (ha néha kell, én nem iszom tejeset, ill szökőévente 1x, de vendégeknek néha készítek)
- ízben az áttörés egyenlőre nincs meg, nem érzem jobbnak a BL-nél (persze még kísérletezni kell a hőmérséklettel, szűrőkkel, kávékkal, ezért gondoltam, hogy ez legalább egy hónap, mire első tapasztalatot szeretnék írni ebből a szempontból)

(#73024) Bazsee71 válasza qvik27 (#73021) üzenetére


Bazsee71
őstag

Már pedig az őrlési finomságot láttatlanban eltalálni nem lehet. Ezzel lehet vitatkozni, csak nem érdemes. Az őrölve fagyasztás pedig ezer sebből vérzik.

hoffman_: Akkor egy újabb (mondjuk Pro szériás) Hario őrlővel már jóval előrébb lennél, mint az előre őrölttel. Vagy lőni kell itt használtan egy Graefet 20e körül, évekig kiszolgál.

(#73025) von toth


von toth
tag

Eladó ez a kis Poemia 10+ Bar nyomás, kétféle karral adom, az egyik fokózós, a másik fokozómentes. Jár hozzá még egy barkács tömörítő. Irodába, otthonra kezdő presszósoknak jó darab. Végig lágyítóval használt víz. Csere, gazsula nem játszik.

(#73026) qvik27 válasza Bazsee71 (#73024) üzenetére


qvik27
tag

Nem is vitattam.
Egyebkent meg mondj erveket is!
Nekem vannak boven, es hozza neemi tapasztalat is.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73027) Bazsee71 válasza qvik27 (#73026) üzenetére


Bazsee71
őstag

A 73e komment között akad érv bőven, illetve több angol nyelvű szakirodalom is részletesen taglalja, meghagyom a felfedezés élményét.

(#73028) qvik27 válasza Bazsee71 (#73027) üzenetére


qvik27
tag

😂
Ahha! Igy mar mas!
A kincstari magabiztossag az persze aranyat er, mint tudjuk, persze bizonyos korulmenyek kozott...
Lehet, h mar 74-et is olvastam.
No de ha mar igy, akkor kerdezem, hogy a tudomany allasa szerint a kave maga, vagy a gep markaja hatarozza meg inkabb a szukseges orlesfinomsagot meghatarozott szuroatmero es nyomas mellett?

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73029) Rison77


Rison77
senior tag

Eladó egy 2003-as Gaggia Carezza. Tartozék hozzá kar, ipari felsőszűrő, szimpla/dupla szűrők. 2016-ban vásároltam, durván 2-3 hetet volt használva, azóta el van rakva, az előző tulajdonos cserélte a tömítéseket, illetve vízkőtelenítés is volt.
Képek: [kép] [kép]
Érdeklődni privátban.

Ár: 11.000 Ft

(#73031) Bazsee71 válasza zolnagy (#73023) üzenetére


Bazsee71
őstag

Melyik pörkölőtöl van a kávé? Warda?

[ Szerkesztve ]

(#73032) zolnagy válasza Bazsee71 (#73031) üzenetére


zolnagy
őstag

Azt sajna nem kérdeztem, de régebben Szekszárdról volt kávéjuk, valószínű most is. Az előbb ittam belőle itthon is az ims the single szűrővel készítve. Itt került bele egy kis keserűbb íz is, de a jellege megmaradt, nekem ízlett. Holnap duplával is megpróbálom.

(#73033) jack B. válasza Rison77 (#73029) üzenetére


jack B.
csendes tag

emlékeim szerint ez a gép Sid mestert is megjárta anno. ennyiért teljesen jó választás.

(#73034) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma a füredi pazar kofinál épp egy etióp reko chemexet szürcsölve hagyta el a jelentőségteljes mondat nóra száját: hmmm, ez elég jó, néha ihatnánk ilyet. heeeeeeeelp! :O (anno egy ugyanilyen mondat után ástam bele magam a kávé témába, én nem ittam semmilyen kávét korábban)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73035) Deadzone41 válasza Parci (#73034) üzenetére


Deadzone41
őstag

pedig a kemex köztudottan off ;]

(#73036) Parci válasza Deadzone41 (#73035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én kértem azt, nem vagyok képben, volt még v60, cold drip, anyámkínja. de mindegy is, hogy mi elnök, mert finom volt, és - tudom, gáz, de - engem egészen pontosan idáig érdekel a dolog ún. szakmai oldala.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73037) Deadzone41 válasza Parci (#73036) üzenetére


Deadzone41
őstag

Én mondjuk nem értem azokat a helyeket, ahol választani lehet, milyen alternatív eszközzel készüljön az ital. Nem mindegy az a fogyasztónak, hogy az most egy kemex, egy kalita vagy egy v60 volt? Válasszon a barista, mivel tud a legjobban dolgozni és írják az itallapra, hogy filter kávé.

(#73038) Parci válasza Deadzone41 (#73037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából ugyanezt mondtam neki én is, amikor kérdezte, hogy melyik legyen. hogy nem tudom, hogy mi áll jól a kávénak, mit javasol, de nem döntött, csak ilyeneket mondott, hogy a chemex az több kávé, több víz. mondtam neki jó magyar módra, hogy ja, ha több, akkor jobb is, legyen az. :DDD

az őrlő elnök volt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73039) Bazsee71 válasza Deadzone41 (#73037) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem éppen a fogyasztói igény miatt tartanak több eszközt.
Amúgy nekem is ez a véleményem, hogy legyen jó, mindegy mivel csinálja.
WoC-on a kedvenc helyemen Marco gépek voltak, brutál jókat ittam, brazilt is! :)

(#73040) #91073280 válasza Deadzone41 (#73037) üzenetére


#91073280
törölt tag

Mondjuk éppenséggel nem mindegy, de viszont ha presszó témában merészelne valaki olyat mondani, hogy mindegy a hőfok, a tamperolás vagy az őrlő, kapna a fejére.

És akkor még nem volt szó az able kone-ról, ami legalább akkora ugrás chemexnél mint egy spéci felsőszűrő.

(#73041) meander válasza Bazsee71 (#73039) üzenetére


meander
tag

Igen az nem baj, ha egy kb. 5000 dolláros gép jó kávét főz :D

(#73042) HardRic


HardRic
addikt

Kávékalmártól nagyon tetszett a Colombian Supremo. A koffeinmentes változat mennyiben különbözik? Félek csak úgy megrendelni, még nem vettem eddig koffeinmentes kávét.

(#73043) Bazsee71 válasza meander (#73041) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na majd beszámolok róla, hogy itthon mit mutat a filléres cupping. :)
Amúgy ahhoz a géphez is kell egy ügyes kéz, második nap a srác sokkal jobb italokat csinált, mint aki a harmadik napon volt.

(#73044) Deadzone41 válasza #91073280 (#73040) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szerintem nem értetted amit mondani akartam, de akkor mondok egy analógiát. Egy étteremben sem kérdezi meg tőled a pincér, hogy a szakács melyik lábosba főzze az ételt, vagy milyen késsel filézze a halat.

(#73045) Jókv


Jókv
csendes újonc

Sziasztok!
Abban szeretném kérni a fórumtársak véleményét, hogy melyik kávéőrlőt érdemesebb venni? A mögöttes eszközpark a dzsezvától a french pressen és a filteren át az E61-es gépig tart. Tehát egy széles spektrumban őrölni tudó masina kellene.
Három jelölt van: 1, Mahlkönig Vario Home
2, Fiorenzato F 64 EVO
3, Mazzer Rolyal (ez használt, de felújított)

Köszi,előre is a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#73046) Bazsee71 válasza Jókv (#73045) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egy árban tudnál hozzájutni mindkettőhöz? A felújított Royal mit takar? Mert ha a fragola-féle ZM késes az, akkor arra kicsit másként kell tekinteni. :)

A Vario játékszer a másik kettőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#73047) mdav88 válasza Jókv (#73045) üzenetére


mdav88
senior tag

Valószínűleg az utóbbival kimaxolnád az otthoni kávézást.

(#73048) soldier2 válasza HardRic (#73042) üzenetére


soldier2
őstag

Írj neki, legjobban ő tudja. Valamikor régen vettem tőle koffeinmentest, jó volt, de a részletekre nem emlékszem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73049) adp válasza Jókv (#73045) üzenetére


adp
őstag

csak a royal zm kessel, sztem a fio nem jo filterre, vagyis inkabb nem hallottam meg, hogy valaki azzal tolna, a vario meg olyan amilyen es ahogy Mdav irta a royal utana mar nem kell agyalni mason

[ Szerkesztve ]

(#73050) And06 válasza Deadzone41 (#73035) üzenetére


And06
aktív tag

mi a baj vele?

amúgy én rá szoktam kérdezni, hogy melyiket ajánlják. akkor jön az "amelyiket szereted" ;] de aztán megegyezünk abban amelyik szerinte az adott kávéhoz a legjobban passzol :)

szerintem amúgy kb azért, amiért a steaket is megkérdezik, és ha átsütve kéred, akkor úgy adják ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.