Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) soldier2 válasza zscz (#45600) üzenetére


soldier2
őstag

A Cremina szinte játékszer, a HG-el együtt sem foglal sok helyet. A kiegészítőknek meg van egy fiók :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45602) jolti válasza soldier2 (#45597) üzenetére


jolti
senior tag

Vágom. Mi az az Able 2?

(#45603) neducsinm válasza soldier2 (#45592) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Pedig egyszer már kértem tőled privátban is tanácsot...

(#45604) Sinisi


Sinisi
senior tag

Részemről a malabár fagyasztása utáni 3. nap távlatából úgy tűnik, hogy nincs, vagy elenyésző a különbség a simán fagyasztás nélkül (2 hetes pörkölésű) hűtőben tárolt változathoz képest. Szóval nagyon úgy fest, hogy csak az az egy adagos fagyasztás a befutó, mert annál a fagyasztóból történő kivétel után közvetlen darálva, csapolva egyértelmű a különdbség.

(#45605) Surda- válasza krx21 (#45594) üzenetére


Surda-
őstag

Ez az ára a kényelemnek. Nekem sokkal nagyobb bajom vele a jellegzetes nespresso íz. Amit mindenki meg is un.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45606) Parci válasza Sinisi (#45604) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamikor egy-két évvel ezelőtt arra jutottam a témában, hogy fagyóból elővéve friss a cucc, aztán rohamosan öregszik és hamar utolérni a nem fagyós társát. ennél tovább én akkor nem mentem, de ez is azt mutatja, hogy adagonként érdemes fagyasztani.

...de egyetértek a pörkizőkkel: még érdemesebb pörizni, ha kell kávé :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45607) Sinisi válasza Parci (#45606) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen-igen,jó esélyel lesz a végállomás e téren az, hogy beszerzésre kerül (majd a távoli jövőben) egy házi pörkölő (is). Addig viszon leállok a fagyasztásos volnalról, nem bonyolítom tovább ezzel is a dolgot, azaz vagy egy adag vagy nulla.

[ Szerkesztve ]

(#45608) Wolfy999 válasza Wolfy999 (#45402) üzenetére


Wolfy999
tag

Szóval ahogy ígértem...
Compak K6 55e Ft-ért és Carimali M1 30e Ft-ért.
Egy Ascaso Mini-ről váltottam a Compakra, minőségben is nagy ugrás volt, nem csak méretben.
A Carimalit csak azért vettem mert gondoltam ennyiért megéri, kipróbálom mit tud, aztán majd el is adom. A K6 valamivel jobb, de azért ez is jobb minőséget produkál a kicsikhez képest.

(#45609) nexus6 válasza prandris (#45544) üzenetére


nexus6
aktív tag

na ilyen gépet szeretnék... :)

kaligula: már javasoltátok a podos gépeket, a Tiédet és fragola gépeit is nézem még... sajnos az oldalbordám szereti a bolti téglát.
a kapszulás szerint túl drága, mivel elég sok kávét iszom, illetve a családban is sok fogy (postás vagyok :) )

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#45610) Wolfy999 válasza Wolfy999 (#45608) üzenetére


Wolfy999
tag

Úgy néz ki a Compakra már akadt is vevő, úgyhogy már csak a Carimali eladó.

(#45611) soldier2 válasza neducsinm (#45603) üzenetére


soldier2
őstag

És tényleg :) egyáltalán nem emlékeztem, de az írás megmarad :) Időközben meg elkészült a Stella is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45612) soldier2 válasza Zoona (#45552) üzenetére


soldier2
őstag

Nagyon nem egyszerű a kérdés. Mint írtad 4-en vagytok ennyi embert szinte bármelyik itthoni gép ki tud shzolgálni (főleg a 150-200k-s keretből). Mivel az örlő/gép kombó az igazi, de a vele járó kosz talán túl sok lehet egy munkahelyre, én talán egy kombigépet vennék. Ezekben benne van a daráló, de nektek kell tömöríteni, és feltenni a kart a gépre, ezzel a pár másodperces mozdulatsorral már jobb lesz a végeredmény minden autuomatánál. Amik a hazai fórumokon megfordultak azok a Lelit kombo gépe és a Catleré. Biztosan van más is, de nekem ezek jutnak eszembe. Ha megoldható ugyanez külön darálóval az azért lenne jobb mert nem fűti a gép a darálót és a tartályban a babokat (melóban az adagonkénti darálással még én sem próbálkoznék).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45613) Toobee válasza soldier2 (#45612) üzenetére


Toobee
veterán

Épp ma láttam jó áron egy kombit. Van fent 1 karos is, de azt drágábban hirdetik.

https://barbieripnk.hu/

(#45614) adp válasza Toobee (#45613) üzenetére


adp
őstag

ez túl olcsó... lehet valami bibi van a dologban

(#45615) soldier2 válasza Toobee (#45613) üzenetére


soldier2
őstag

HX-est ilyen helyre, ekkora igénybevételre biztosan nem vennék (bár lehet megtanulnák a kollégák a hűtőcsapolás üikéntjét, de nem vsz.)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45616) Toobee válasza adp (#45614) üzenetére


Toobee
veterán

El kell menni megnézni, aztán kiderül :)

https://barbieripnk.hu/

(#45617) von toth


von toth
tag

Megjött a Lgos, összekevertem a Pin Uppal, de így sem lett valami átütő erejű, inkább sima kakaós. Azért kicsit többet vártam, de már érezhetően elnyomja a savanyú ízt. Azt hiszen a kapuciner velence valami lesz a következő. Egyikőtök írta, azt kipróbálom.

(#45618) adp


adp
őstag

Aki új gépet keres. Ez most elég jó áron megy.

Zoona ez szerintem jó lehetne nektek + hozzá, egy időzíthető kisdaráló, pl: Iberital, és ellenétek

[ Szerkesztve ]

(#45619) Toobee válasza adp (#45618) üzenetére


Toobee
veterán

Mármint kinek jó az ár? Az eladónak gondolom...

https://barbieripnk.hu/

(#45620) krx21 válasza Surda- (#45605) üzenetére


krx21
nagyúr

Volt nekem is, míg el nem kezdtem számolni... Tényleg kényelmes, jó is szerintem... De én napi 2-3 dupla eszpresszót iszok, szóval nem lenne olcsó. Ugyanis Nespresso-nál nincs is dupla, tehét 2 kapszulát használnék 1 alkalommal... És amit Te is mondtál, unható a választék...

(#45621) bajnokpityu válasza Toobee (#45619) üzenetére


bajnokpityu
félisten

juj. alig kevesebbért lehetett eddig venni a 10éves silviákat.
megmondom őszintén nekem nagyon tetszik a ráncfelvarrott design.
no és a lelitpiacnak is kb befellegzett, nem csak a használt silviaáknak. utóbbiból kevés volt itthon eladó, az is mind 100e fölött.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45622) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok!

Eddig Saeco automata gépet használtunk a családban, kb. 3000 kávét főztünk le vele eddig, a kávé minősége szerintünk jó (elviselhető, kotyogósnál ezerszer jobb). Napi kb. 10 db kávét főzünk le vele, de az egész gép minősége nem fogott meg (sem a kávé, sem az, hogy folyamatosan valamiért sír). Kapszulás, podos gépet semmiképpen sem szeretnénk (éves szinten kisebb vagyon lenne)

Ezt szeretnénk leváltani, daráló + karos eszpresszó kombóra, fontos szempont, hogy olyan nagyon tökölős ne legyen (nem vagyunk kávé-fanatikusok), ilyen 15 perces hőmérséklet beállásokra csak szökőévente van időnk.

Mit ajánlotok, ami bírja a napi igénybevételt(ne romoljon el), illetve elfogadható minőségű kávét főz(az automatás is elfogadható volt nekünk) és nem kell egy kávéhoz órákat tökölni vele?(dara-tamperolás-bumm)
Gép+daráló(graef 702 szimpatikus) max 100k a lelki határ - lehetőleg új

Köszönöm a válaszokat,
Ben

(#45623) soldier2 válasza Bennedek (#45622) üzenetére


soldier2
őstag

Újonnan ennyiből sajnos értelmezhető minőséget nem lehet venni, de felújított Gaggia pl Fragolától garanciával már belefér, és az igényeknek is megfelel. Kell egy időzítő kapcsoló, hogy reggel már bemelegedve várjon, és hajrá.
Az összefoglalóban találsz hasznos infót, a részletekről is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45624) kk831228 válasza Bennedek (#45622) üzenetére


kk831228
addikt

Azt hozzáteszem, hogy szerintem a Saeco - nak se annyi idő kell, amikor már zölden világít... Az csak egy dolog hogy nem várod ki hogy teljesen átmelegedjen... :B

A gaggia is zölden világit 3-4 percután... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45625) adp válasza Toobee (#45619) üzenetére


adp
őstag

basszus jól lent van a font, ezt nem kalkuláltam bele 1-2 hónapja 420 körül volt

[ Szerkesztve ]

(#45626) Parci válasza bajnokpityu (#45621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor lesz majd ilyen mordorban...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45627) adp


adp
őstag

Viszont ez most tényleg nagyon jó árban megy: [link]. Kb 80-ból megvan+ 20 a pid és megvan a 100e körüli ajnálott gép. Plussz esetleg a rézcső és 110ből tényleg van egy fullos kisgép. Nekem ilyen van csak a régebbi kiadás.
Ezen ugye nem változtattak mint az új GC-n?mármint hogy ez ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#45628) soldier2 válasza adp (#45627) üzenetére


soldier2
őstag

Ez így még akkor is ok ha a pid miatt oda a gari.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45629) jolti válasza Parci (#45626) üzenetére


jolti
senior tag

:C :DD

(#45630) adp


adp
őstag

Avx-nél van valami ajánlott koffi? szeged fele megyek, aztán gondoltam, ha már arra vagyok akkor esetleg próba. klasszik vonalon leginkább, most picit elég volt a gyümiből. Robi sem zavar ha nem sok van benne.

[ Szerkesztve ]

(#45631) jolti


jolti
senior tag

Úgy látom ma mindenki vicces kedvében van! :D

(#45632) charg


charg
tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a 2016-os Rancilio Silvia-nak a fejtakaró része műanyagból van-e, mint a korábbiakon?

[ Szerkesztve ]

(#45633) fragola.6035 válasza charg (#45632) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45634) 3418 válasza charg (#45632) üzenetére


3418
csendes tag

Miért menne visszafelé a cég? A műanyagoké a jövő.

(#45635) bajnokpityu válasza charg (#45632) üzenetére


bajnokpityu
félisten

V1 é még fém. V2 böl látok mindkettőt, v 3 tol műanyag

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45636) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Nekem még mindig darálóval kapcsolatban lenne kérdésem, egyik barátomnak kellene ajánlanom. Most már eljutottunk oda, hogy pici kell, így a belépő kategóriát célozzuk meg, aztán ha úgy gondolja, majd fejleszt.

CM702-esem volt, aminél igazából csak a fokozatokat (25) keveselltem néha. Így ha másban nem rosszabb (pangó őrlemény mennyisége), akkor CM800-ast vagy CM802-est ajánlanék neki. Létezik, hogy ez a kettő csak színben tér el? Leírásuk alapján teljesen megegyeznek.

Illetve minden ellenszenvemet félretéve még a Lelit Fred-en gondolkodom, mert fokozatmentes, de a fogazat alapján mégis tudja, nagyjából hol van (Iberitalnál ezt nem látja, barkácsolni pedig nem fog).

(#45637) Alvarez81 válasza Bazsee71 (#45636) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Kevés volt a 25 fokozat? Én most a 0.3-as alátétgyűrűvel beállítva, hogy finomabb legyen a skála közepe, a 10-15 közötti tartományt használom eszpresszóra., 5-6 körül már porszerű az őrlemény, és szerintem 25-ösön meg bőven durva, eszpresszónak. De én nem is iszom mást... szerintem ha a 0,2-essel beállítja, hog ya porszerű kávé 1-2 körüli értéken legyen, akkor a 25 már féltéglát fog adni. (legalábbis nálam alaoból nagyon nagy szemcséket adott.)

(#45638) Bazsee71 válasza Alvarez81 (#45637) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pontatlanul fogalmaztam, az osztás nem volt elég sűrű. Nálam 5-7 között volt az espresso tartomány, és elég gyakran két fokozat közé esett az optimum. Remélem a 800/802-esen ugyanaz a tartomány van felosztva, csak sűrűbben.

(#45639) Alvarez81 válasza Bazsee71 (#45638) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Á, értem.:) Nálam még a tamperelés, stb, nem annyira stabil, hogy ezzel gyakran szembesüljek, de tegnap én is pont így voltam, hogy 11-12 között lett volna ideális 9g-hoz. De hát lehet, hogy 9.3-mal már jó a 12.is, vagy csak erősebben kellett volna tömörítenem... passz.. Viszont a CM800x-nél ahogy néztem a tartomány fokban kifejezve is szélesebb, tehát nem tudom mennyive finomabb a skála. De ezt csak úgy képek alapján mondom. én is gondolkoztam ezen...

(#45640) Bazsee71 válasza Alvarez81 (#45639) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mióta megvan a Major, azóta nem vennék újra fokozatos darálót, ezért is gondolkodtam még a Lelit Fred-en.

(#45641) Bennedek válasza soldier2 (#45623) üzenetére


Bennedek
tag

Oké, szóval ha veszek egy új Gaggia Baby-t vagy Rancilio Silviát (ezeket sok külföldi oldal is dícséri). Akkor az mennyibe hozza vissza az árát egy sima 40 ezres DeLonghi vagy hasonló kategóriás kávéfőzőtől? Tovább is fog tartani és jobb a kávé is amit főz vagy mindkettő/egyik sem? Mert itt azért 2-3x-os árkülönbségekről beszélünk, de mi nem kisérletezgetünk, mindig ugyanaz a kávé fog rajta főni, ízben így is van különbség? Tartósságra milyen egy DeLonghi, Gaggia vagy Rancilio gép?

(#45642) adp válasza Bennedek (#45641) üzenetére


adp
őstag

Ranciliot ezen az aron nem kapsz, de a 3 kozul az a legjobb. Delonghit felejtsd is el.gagyi.
Fentebb linkeltem egy gaggia babyt 80e korul + graef 30. Ez a legalja az ajanlottnak, ha ujat akarsz.
Hasznaltba ugyanez a szett kb 70korul lehet

[ Szerkesztve ]

(#45643) fragola.6035 válasza adp (#45642) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A GB újonnan már nem kapható.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45644) bajnokpityu válasza Bennedek (#45641) üzenetére


bajnokpityu
félisten

visszahozza az árát??
kb soha. .

nekem a saeco, delingh és társai rendszeresen behaltak, ahogy erősebb KVt akartam velük inni, de ha higlöttyöt innál így is- úgyis, akkor azok is kibírnak 3 évet.

adp: abban is az új kazán van?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45645) adp válasza fragola.6035 (#45643) üzenetére


adp
őstag

Fentebb linkeltem, 80e fontrol atszamitva

(#45646) Tonyo válasza adp (#45645) üzenetére


Tonyo
őstag

Out of stock.

(#45647) fragola.6035 válasza adp (#45645) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nincs belőle, out of stock.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45648) soldier2 válasza Bennedek (#45641) üzenetére


soldier2
őstag

Ha veszel egy Gaggia baby vagy 2015 előtti classic (az új nem éri meg az árát), Rancilio vagy Lelit gépet az a De Longhi-t többszörösen túléli, ráadásul könnyen javítható, ezért szoktuk ajánlani elsősorban használtan. Az elkészült kávé ízében is legalább ekkora a különbség. Én ha most vennék gépet mindenképp pidest vennék, vagy első dolgom lenne utólag pideltetni (ezzel ugrik a gari, ha újonnan nincs benne pid)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45649) Szyszko


Szyszko
tag

Őszintén szólva sokkal rosszabbra számítottam. Nade holnap már érkezik a p&y :)

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#45650) vicces válasza Toobee (#45619) üzenetére


vicces
addikt

srácok én a silviat még 500 euroért vettem. most ebből kijön mellé még egy graef pl. már ha egyátalán szállitanak uk-n kívülre.

egyébként egy újabb szintre léptem időközben. már eljutottam a joghurtpoharas szűrőmagasitóig.
;] :P
1xűen fantasztikus ahogy nem marad az őrlés után mindenhol kv a pulton.
asszony meg meglepett tegnap átlátszó bögrével. elvileg 80 ml-es de tegnap lemértem és másfél centivel a peremétől van a 60 ml. a fala ennek a kupicának pedig úgy tűnik belülről üreges, mert alig van súlya és a kv is sokkal forrób benne mint a többi csészében.
különben kb-ra szoktam őrölni is. ha picit több lesz a mennyiség -15 gramm helyett 16 gramm pölö - abszolút nem zavar, mert akkor megpróbálom a tömöritéssel kompenzálni. elég jól megy már. az őrlőn már nem is gondolkozok. be van lőve és ahogy öregszik a kv megyek lejjebb 1 vagy 2 fokozatot. már fel se jön mint régen, hogy biztos 2 fokozat között kéne őrölni. ennyire sztem nem kell centizni.
a kv 100-ból 99x tökéletes. kv váltásnál az első shot ami ugye nem biztos, de a második vagy max a harmadik már úgy jön le ahogy az elő van irva. :K
a naked kar tényleg rohadt sokat segitett szerintem. és úgye baromi jól is néz ki. asszony mindig megjegyzi amikor ott van éppen, hogy milyen szép látvány.
most kicsit kávé nihiliában érzem magam. persze tudom hogy ez csak addig tart amig a fagyóból le nem ürül a "pesti cucc"

kamerázni nem tudok, de azért mégis: üvegpoharas

[ Szerkesztve ]

:)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.