Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Parci válasza fragola.6035 (#3000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg az a fura, hogy nekem néha az aktuálisan használt állásnál is cicereg. ha meg bemozgatoma felső tárcsát, akkor jó. ha aztán finomabb irányba kell menni 2-3 ricnit, akkor is ugyanez a játék, de utána ott is jó. szóval - nálam legalábbis - maga a cicergés nem sokat jelent. persze előbb-utóbb tényleg fixen összeér. mondjuk az arrébb is van 3-4 centivel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3002) tariattila válasza fragola.6035 (#3000) üzenetére


tariattila
veterán

a 3000.-re betoppant a mester... :C

Toobee: vegyél már pavonit!
most van eladó... :D

(#3003) Toobee válasza tariattila (#3002) üzenetére


Toobee
veterán

Aztán mit csináljak vele? A Caravelt se használom. Kétszer befulladtam, inkább mentem vissza a fülledt Erotikámhoz.

https://barbieripnk.hu/

(#3004) radi8tor válasza Toobee (#3003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fülledt Erotika, jól hangzik. :P

⭐ Stella

(#3005) tariattila válasza Toobee (#3003) üzenetére


tariattila
veterán

a caravellel azért kellene kicsit foglalkozni!

ha már megkaptad játszani! érdemes! (mikor kell visszaadnod?)

tényleg..... caravelből ittál nálam?

[ Szerkesztve ]

(#3006) And06 válasza fragola.6035 (#3000) üzenetére


And06
aktív tag

Szia!

Az őrlőt Szabitól vettem (szerintem ismered), ez a példány az amit saját magának csinált meg, csak én elkunyaráltam. Kicsit kellemetlen nekem, hogy igy rossz szinben tüntetem fel, pedig soha nem feltételeztem, hogy szart adott volna el nekem(már csak azért is, mert én kértem ezt a példányt). Nála kipróbáltuk és jó volt, ezen felül makulátlan a kinézete az adagolója és kurva jó kávét is főzök vele, jobbat mint az iberitallal. Ezek után nem értem miért lehet ez a cicergés "baj". Nem tudom milyen gyártmányú kések vannak benne, de ránézésre újnak tünik, és kurva éles is. (még nála néztünk egy másik utángyárott új kést is, és annál élesebb)
Most paljoc LP kávét húzok rajta, és igy kb 4 ricnire van a cicergős ponttól az espresso állás. Ez lenne akkor a "joker" állás, ha ez egy átlagos őrlést kivánó kávé? Szabi azt mondta, hogy nála a "gyári jelölés"hez közel volt az espresso tartomány, igy nem értem nálam miért kell finomabbra őrölni. Már arra is gondoltam, hogy a kávéfőzőn túl nagy lenne a nyomás (elállitódott az OPV?). Nem tudom mi lehet, az biztos, hogy a kávé amit vele főzök nagyon jó! És az őrlemény sem tünik egyenetlennek.

(#3007) Parci válasza And06 (#3006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szard le a ricniket meg mindent. egy elpusztíthatatlan dögöt vettél, maximum kést cserélsz benne néhanapján. ha a kávé jó, minden jó ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3008) tariattila válasza And06 (#3006) üzenetére


tariattila
veterán

első körben a gép nyomását nézetném meg...
lehet tényleg az tolja durván :DDD

amúgy ha a major esztétikailag szép akkor szinte biztos, hogy a mechanikája jó és csak az utángyártott kés profilja okozza ezt a ricnimizériát...
ahhoz, hogy az a mechanika/motor sérüljön kb. két-három atomtámadás kellene... az pedig látszódna a külsején :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3009) t-bali3


t-bali3
senior tag

Abban tudna valaki segíteni, hogy megindokolja miben és miért jobbak ezek a hagyományos presszó gépek a mai oly divatos kapszulás/podos gépekhez képest?
Akár valami komolyabb cikk is érdekelne, ha tudtok linkelni.

(#3010) And06 válasza tariattila (#3008) üzenetére


And06
aktív tag

amúgy ez Jolly :)

majd utánanézek hogy tudok itt manometert szerezni, lehet nem lesz egyszerü

(#3011) And06 válasza t-bali3 (#3009) üzenetére


And06
aktív tag

első és lefontosabb: kávéminőség. de ne vegyük egy kalap alá a kapuszulásat a PODossal, mert külön kategória. valahogy igy néz ki a képlet: kapszulás > PODos >>> karos gép. (mindjárt jön a nespresso-kommandó és lehord mindennek :) )
tehát vegyük a kapszulás vs karos gépet:
mindenben jobb egy jó espresso gép! kávéminőség, üzemeltetési költség, tartósság, minőség. Pl az én Gaggia Babym 10+kg fém vs 2kilós müanyag kapszulás.
a kapszulás két helyen domborit: a fancy faktor igen magas, és kényelmes használni.

(#3012) mgy


mgy
senior tag

Tegnap kaptam egy titkos importőrtől, számla nélkül(!) eredeti olasz szemeskávét. Ráadásul házhozszállítva! Volt ott minden a kocsin, cigi, pia zárjegy, 18-as karika nélkül... :-D :-D :-D

Két éve biztosan lehidaltam volna ettől a Hausbrandt blendtől, de mára már kihívássá vált. Nem rossz, de tényleg vissza kell rá szokni/állni. Köszönöm a dílernek amúgy! ;)
Asszem utána jöhet a Bravos!

(#3013) ronin s8 válasza t-bali3 (#3009) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezt nem nagyon kell indokolni. Kóstolj meg egy kapszulás kávét, és egy valódi espresso-t. Mindjárt érezni fogod a különbséget. :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3014) ronin s8 válasza mgy (#3012) üzenetére


ronin s8
senior tag

Elsőre mellbevágó benne a robusta. Nekem éppen most fogyott el az első zacsi, és egyre jobb lett a végére. Itt volt tegnap a zimportőr, ő is megerősítheti... :C :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3015) Toobee válasza tariattila (#3005) üzenetére


Toobee
veterán

Nincs behatárolva, majd ha jön a gazdája Bp-re. Nem ittam nálad, mindig csak a QM-ből adtál, úgy kellett könyörögni, hogy Erotikus felavatást csináljunk :D

https://barbieripnk.hu/

(#3016) ronin s8 válasza mgy (#3012) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ma reggeli cappuccino belőle:

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3017) tariattila válasza Toobee (#3015) üzenetére


tariattila
veterán

nem mondod, hogy a pavonit se röffentettük be! :Y

ennyi baklövést....... :D

And06: uhh...rég volt majorom...akkor ezt benéztem?
mindjárt visszaolvasok...csak mert jollym van és illene észrevennem a hasonlóságot!
ráadásul a tied is az újabb forma...?

[ Szerkesztve ]

(#3018) t-bali3 válasza And06 (#3011) üzenetére


t-bali3
senior tag

Értem. Egyszer talán majd sikerül egymás után megkóstolni a kettőt. Ami egyelőre gond, hogy a saját gépemet sem érzem jónak. De nemsokára teszek róla, hogy ez megoldódjon.
A kávéminőségnél az a rész egyértelmű, hogy a kávé darálás után folyamatosan veszít a zamatából. Persze ezt még nem tapasztaltam. Valaki próbálta már mekkora különbség van a bolti darált kávé, az 1-2 napos darált kávé és a frissen darált kávé között?

(#3019) Toobee válasza t-bali3 (#3018) üzenetére


Toobee
veterán

Hatalmas. A bolti darált alkalmatlan eszpresszónak, túl durva a szemcsemérete. Pár gramm garatban maradt 1-2 napos őrlemény meg haza tudja vágni az eszpresszódat, aminek a többi része friss őrlés.

https://barbieripnk.hu/

(#3020) ronin s8 válasza t-bali3 (#3018) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát próbáld ki! :) Itt már szerintem rajtad kívül mindenki tudja. :Y

Ha a gyakorlat nem igazolná ezt a rengeteg szócséplést, ami itt folyik, nem lenne ekkora érdeklődés.
Persze van egy elhanyagolható réteg, aki nem érzékeny a minőségre, pontosabban fordítva van bekötve. Az én öcsém és tágabb családom pl. kifejezetten keserűnek érzi a kávéimat. Ők továbbra is kotyeszben főzött Karavánt kortyolgatnak, és csettintgetnek közben: "ez milyen finom!" :DD :W

Ha Te is ebbe a körbe tartozol, felejtsd el mindazt amit itt olvasol... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3021) tariattila válasza And06 (#3010) üzenetére


tariattila
veterán

omg!
elég volt az utolsó linkelt képig visszakeresni.. :DD

nos az alu késtartó konzol és a 120 fokonkénti alátámasztás igen egyértelmű ...
a majornál acélból van és 90 fokonként van rugó...

(#3022) TörökSzabi válasza fragola.6035 (#3000) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

Lali! A gyári jelöléstől megvan a kb 1 szám. Szimplánál nálam az eszpresszó 14 grammból a sima Faema szűrőben -3+2 ricni között mozgott a gyári jelölés körül. Amikor átálltam a duplára, akkor közelebb kellett menni a 6-oshoz, de hatos alá nem mentem sosem.
A kés az, amivel kaptam, jó állapotú volt, ment bele vissza. And06 csinált egy rajzot, azt ide nem tolta fel, megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#3023) TörökSzabi válasza fragola.6035 (#3000) üzenetére


TörökSzabi
csendes tag

A gev-eset holt találtad meg? Melyik katalógus az, vagy mi a kódja?

Köszi!

(#3024) And06 válasza TörökSzabi (#3022) üzenetére


And06
aktív tag

még annyit hozzáteszek, hogy paljoc LP-vel az "espresso állás" nyiltól 2 teljes ricnivel jobbra van. 18grammos duplát húzok, VST szürővel. 14grammos szimplához valószinüleg legalább 1 ricnit durvábbra kéne venni. meg a VST is finomabb őrlést igyényel mint a gaggia dupla szürő.

[ Szerkesztve ]

(#3025) t-bali3 válasza Toobee (#3019) üzenetére


t-bali3
senior tag

A szemcseméret elvileg nem kellene, hogy akadály legyen, mert külön lehet kotyogósra, meg külön presszó gépre darált kávét venni.

ronin S8:
Próbálnám, próbálnám, de ahhoz kell gépet+darálót is venni :)

(#3026) ronin s8 válasza t-bali3 (#3025) üzenetére


ronin s8
senior tag

Esetleg menj be egy jó kávézóba. Van belőlük kb. 7 db országosan. :Y :O

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#3027) t-bali3 válasza ronin s8 (#3026) üzenetére


t-bali3
senior tag

Egyet a 13. Kerület környékén tudnátok ajánlani? Elvinném apámat oda, Ő is nagy fan és még a végén meg is hív :D

(#3028) lagoon79 válasza t-bali3 (#3027) üzenetére


lagoon79
tag

pl. Tamp&Pull, itt Budapest 13.kerület, Váci út 85. H-P 7-19 óráig

(#3029) fragola.6035 válasza TörökSzabi (#3022) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez a képen lévő daráló igen pontatlan. Ezt a 15-30ezres gyengébb kereskedelmi darálók is tudják.
A gyári jelölés nem mérvadó, az mindegy. A circegéstől a Joker állásig legyen 1 számnyi legalább.

Nekem volt egy régi fekete mazzerem, amit eladtam asszem az Europark parkolóban adtam át. Na annál másfél számra volt a Joker a circegéshez képest. Annál pontosabb mazzert még nem láttam, jobb volt mint egy vadi új.

lali.hu

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#3030) adpeter válasza t-bali3 (#3027) üzenetére


adpeter
tag

A TP előtt ugorjatok be a Molinari kávéházba Váci ut 99. bejárat a Forgách utcàból.Itt rá tudtok kóstolni a "klasszikus" eszpresszóra.Utánajánlom a Tamp&Pull-t.Ott kipróbálhatjátok az újabb hullámú ízeket.Két sarokra vannak egymástól.A molinariban ráadásul vagy egy világbajnok szolgál ki vagy egy nagyon csinos hölgy! :) ha mégsem,akkor majd legközelebb! ;)

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#3031) radi8tor válasza t-bali3 (#3027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tampit én is ajánlom, bár régen voltam náluk de jól nyomják. :K

⭐ Stella

(#3032) t-bali3 válasza adpeter (#3030) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszi mindenkinek! Ráadásul a lakástól is kb 2 sarokra vannak! :D

[ Szerkesztve ]

(#3033) tariattila válasza fragola.6035 (#3029) üzenetére


tariattila
veterán

így van... a matrica akkor van joker állas körül ha a júzer oda ragasztja... esetleg egy szerencsés véletlen folytán
nekem a mini-n 2óra állásnál van... nem is nézem és nem is ragasztom át mert akkor csúnya lesz utána :DDD

(#3034) And06 válasza tariattila (#3033) üzenetére


And06
aktív tag

igérem ez az utsó postoma témában, utána nem fogom tovább zaklatni a topicot :R
kitakaritottam a kávét a késekről. lefotóztam az "állásokat":
teljesen betekert állapot

a legfinomabb még nem cicergős állás:

paljoc LP ristrettonak:

(#3035) paljoc válasza tariattila (#3033) üzenetére


paljoc
tag

Akkor en megint a szerencses kivetel vagyok, mert bő masfel szamra van a cicerges a joker allastol es mindket Mazzeremen, a Minin meg a Jollyn is a gyari jeloles bizony pont a Joker allasban van. A Minit en is egy parkoloban vettem at, lehet azok jobbak!:-)))

(#3036) Toobee


Toobee
veterán

Lagoon átjött, öntött nekem párat. Elsőre olyan szépeket csinált ismeretlen géppel), amiket még csak kávézóban láttam. Köszi még1x :R Hozott egy zacsi Blake-et, abból is húztunk egy bombajót, nekem nagyon ízlett! Sidamo volt a másik kávé, az meg változatlanul finom. A Blake-ről elfelejtettem fotót készíteni, pedig nagyon akartam, így a mai kép elmarad. Jó kis délután volt!

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#3037) t-bali3 válasza radi8tor (#3031) üzenetére


t-bali3
senior tag

Beugrottam késő délutánra. A mostani eresztés nem győzött meg, nekem túl savanykás-gyümölcsös volt. Ez valamilyen Costa Ricai kávé volt. Jövőhéten lesz állítólag 1 hétig fűszeres. Na, arra tuti benevezek egy csészével :)

(#3038) jolti


jolti
senior tag

Üdv a kávészakiknak! :R

Bevesztek egy újoncot? :DD

(#3039) lagoon79 válasza Toobee (#3036) üzenetére


lagoon79
tag

Messze volt a szeptol, de majd folytatjuk nalam. Koszonom a kavekat es grat a gephez! Nagyon szep es igen jokat huztal vele! Az meg, h csillog- villog, mutatja, h mennyire vigyazol ra - igy kell ezt :)

(#3040) Toobee válasza jolti (#3038) üzenetére


Toobee
veterán

Zsolimano?

(#3041) jolti: Annyit kérdeztem már a lakhelyedet, hogy végül sikerült megjegyezni :D

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#3041) jolti válasza Toobee (#3040) üzenetére


jolti
senior tag

Yess!!! :C
Honnan tudod Tobibá?

(#3042) jolti válasza Toobee (#3040) üzenetére


jolti
senior tag

:))
Csiga melléfogott valamelyik nap... :Y

[ Szerkesztve ]

(#3043) vadászcsiga válasza jolti (#3042) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen mert valamiért úgy emlékeztem hogy neked saeco hd8423-ad van, és ennyi elég is volt hogy azt higgyem hogy te vagy ő :)

[ Szerkesztve ]

(#3044) jolti válasza vadászcsiga (#3043) üzenetére


jolti
senior tag

Cavinton! :DD

(#3045) vadászcsiga válasza jolti (#3044) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem emlékszem ra, mire is jó az? :D

(#3046) jolti válasza vadászcsiga (#3045) üzenetére


jolti
senior tag

Arra, hogy ne felejts el reggel kávét főzni! :U

(#3047) Toobee


Toobee
veterán

Ezek a gépek :U Ha nem emlékezteti minden nap az ember, hogy este már ne csináljon kávét, akkor erre fog belépni a konyhába. Egye fene, úgysem lehet nekik nemet mondani. :D

Egyébként erősen pusztulós kávé ez a Sidamo. Talán vasárnap nyitottam, de már csúnyul a lefolyás. Ízre még ugyanaz, de crema már nincs annyi.

https://barbieripnk.hu/

(#3048) RBJ válasza Toobee (#3047) üzenetére


RBJ
addikt

Más berendezésnek van még hely a konyhában? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3049) Toobee válasza RBJ (#3048) üzenetére


Toobee
veterán

Ha lehajtom a gáztűzhely tetejét, akkor ott lehet mindenfélét csinálni, egyébként túlzás nélkül nincs szabad hely a konyhában, viszont átrendeztem a nappalit és két lépésre van tőlem az étkezőasztal, így azon szoktam előkészíteni mindent, ha sütni/főzni akarok. Ja, a gépek olyankor marha szigorúan le vannak takarva, ha meglátnék rajtuk egy olajcseppet, lehet eldurranna egy ér az agyamban.

Lagoon: durvábbra állítottam az őrlőt, megjött a csoki, amit említettél, de nekem így már nem az igazi. Még mindig befulladás közelében a legízletesebb.

https://barbieripnk.hu/

(#3050) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok kávésok ! :)

egyre jobban tetszik nekem is a kávézás..sokáig nem ittam, de mostanában már napi 2x is..
szeretném minőségileg kicsit emelni eme szokásomat..
így elsőre saeco kávéfőzőn gondolkodom:
pl
iylen modernebbet

vagy ez a régebbit érdemesebb ?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.