Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) verti1 válasza Parci (#46749) üzenetére


verti1
tag

A réznek háromszor nagyobb a sűrűsége és majdnem kétszer jobban vezeti a hőt mint az alu. Elméletileg több hőenergiát tud átadni csapolásnál a víznek, de lehet ez nem számottevő. Ki kellene méregetni pontosan, hogy tized fokokról van szó vagy 1 fokról mondjuk...

(#46752) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Arról esetleg van valakinek tapasztalata, hogy egy Graef CM 900-hoz melyik körtefecskendő passzolhat?
Amúgy ez hogy van? A csőrét tőben le kell vágni, vagy komplett ki kell szedni azt a részt?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46753) ronin s8 válasza verti1 (#46751) üzenetére


ronin s8
senior tag

A vörösréz igen, de a sárgaréz kb. feleannyira vezeti a hőt, mint az alumínium.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46754) Bazsee71 válasza sz.zs. (#46752) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom, hogy a 900-asnál van-e értelme körtefecskendőzni. A 702-esből paskolgatással és ráindítással kijött minden. Illetve a 702-es nem indul, ha a tartályt leveszed, bár ez biztos kiiktatható.
A csőrt nem értem miért kellene levágni.

Ha mindenképpen venni akarsz, akkor szerintem a legnagyobbat, a 13-ast.

(#46755) Parci válasza verti1 (#46751) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valami azt súgja, hogy nyugodtan el lehet hanyagolni az egészet. ráadásul csupa jó hővezetőről van szó, 20 perc alatt pedig mindegyik komponens beáll a hőstabil állapotára.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46756) ronin s8 válasza Parci (#46755) üzenetére


ronin s8
senior tag

Valszeg tényleg elhanyagolható az anyagok hőtehetetlensége közötti különbség. A különbségeket anyagvastagsággal/tömeggel kiküszöbölik. És olcsóbb az aluöntési technológia, mint a réz, vagy főleg a kóracél...

(Ez az ikeás kotyogó qrvajó.)

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46757) Parci válasza ronin s8 (#46756) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a vízterítő magassága (vastagsága) mondjuk kb. adott, na de csücsül rajta vagy 3 kilónyi fém.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46758) Surda- válasza ronin s8 (#46756) üzenetére


Surda-
őstag

Ez melyik?
Honlapon csak egy hatszemélyes van.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46759) ronin s8 válasza Surda- (#46758) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem ez az. Este lefotózom.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46760) Surda- válasza ronin s8 (#46759) üzenetére


Surda-
őstag

Az ár ,és az,hogy 6 személyes stimmel? :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46761) ronin s8 válasza Surda- (#46760) üzenetére


ronin s8
senior tag

Kb. (Nem én vettem. :D )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46762) Surda- válasza ronin s8 (#46761) üzenetére


Surda-
őstag

El felrúg minden eddigi kotyogós elméletet,hogy bialetti kell,meg kétszemélyes :B :Y

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46763) meander


meander
tag

Azt tudjátok, hogy ha van egy thermoblockos gép, akkor ott gőzölés után azonnal lehet-e kv-t főzni, vagy annak is vissza kell hűlnie? Ha vissza kell hűlnie akkor az 1-2 perc vagy ~15 mint a bojlerosoknál.

Köszi

(#46764) soldier2 válasza meander (#46763) üzenetére


soldier2
őstag

HX-nél a fejhőmérséklet számít. A nagy (gőzbojler) hőmérséklete nem változik jelentősen gőzölés közben. Nem kell többet várni (hűtőcsapolni) gőzölés után mint anélkül.

Ronin: nekünk is van egy ilyen, én 4 személyesre tippeltem, afféle vendégkávéfőzőnek van megtartva (legtöbb barátomat ki lehet kergetn a világból egy 1:2 arányú savanyú espressoval, nekik van bolti tégla + ikea kotyogó)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46765) meander válasza soldier2 (#46764) üzenetére


meander
tag

boccs, lehet hogy pontatlanul fogalmaztam. Ez egy automata gép, amiben spirál megy keresztül fűtött alu blokkon, a végén kijön a kv vagy a gőz. Azon gondolkozom, hogy mennyire használható praktikusan, mennyi időt kell várni a két folyamat között. Még mindig nem én őrültem meg, hanem egy ismerősöm kért segítséget. Kösz

(#46766) verti1 válasza Parci (#46755) üzenetére


verti1
tag

Lehet nincs jelentősége az egésznek, csak hangosan gondolkozok. Azt is írják, hogy hamarabb stabilizálódik a hőmérséklet a réz vízterítővel. Persze nincs jelentősége, hogy most 17 perc után stabil vagy 20 perc után. Azon gondolkoztam, hogy amikor csapolsz nyerhetsz esetleg pár fokot vele, nem esik be annyira a hőmérséklet, de az igazi megoldás a rézkígyó a bojlerre. Ha lesz időm akkor megpróbálom azért kimérni a különbséget, ha van egyáltalán.

(#46767) Bazsee71 válasza meander (#46765) üzenetére


Bazsee71
őstag

Még anno, mikor szuperautomatát kerestem, ezért ajánlották a dupla kazános gépeket, mert gőzölés után melegebb vizet nyom. Egyébként meg gőzölés után lehet (légtelenítés miatt érdemes is) meleg vizet engedni a gőzcsapon, az biztos normalizálja valamennyire a hőmérsékletet.

(#46768) fragola.6035 válasza verti1 (#46766) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem számít, hogy réz vagy alu vízterítő van benne, bár ha rézcsőtuning is van benne, akkor már tényleg elenyésző lehet a különbség.
A réz hőkapacitása majdnem duplája az alunak, kell, hogy számítson valamit. Sőt, a fajsúlyt is figyelembe véve, a réz hőkapacitása többszöröse az alunak.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#46769) Parci válasza fragola.6035 (#46768) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy számít valamit: állati keveset, hiszen a rendszer hőkapacitásának hány százalékát is teszi ki szegény vízterítő? (másfél kiló csak a fej, tudtommal)

amúgy meg mindegy is: tegyen réz vízterítőt, mert savban nem tartunk alut (vízben meg igen, ergo a bojler bátran lehet aluból, mielőtt szeged beindulna a biomantrával..)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46770) fragola.6035 válasza Parci (#46769) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Hát ja, lehetséges, hogy csak 5% lehet a vízterítő tömege. Abból kiindulva gondolnám, hogy számíthat, hogy a vízterítő teljes felületét hűti a lehűlt víz, így akár 5%-nál akár többet is számíthat, de igazából mindegy is, a lényeg hogy jobban tisztán tartható és nem lesz olyan gusztustalan, mint az alu.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46771) Surda- válasza fragola.6035 (#46770) üzenetére


Surda-
őstag

Nem tudom láttad-e,nekem tegnap a hideg zsíroldótól bebarnult a réz vízterítő. Aztán citromsavas fürdőben újra szép lett.
Hogy tisztítsam ezt?
Áztassam tersonetbe? Vagy az se jó? Inkább csak mossam át mosogatószerrel és ennyi?

A másik,hogy lehet végére érnék a Baby kimaxolásának és beruháznék egy Rancilio gőzkarra.
Olvastam róla jót is, rosszat is, szerinted megéri kicserélni?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46772) sz.zs. válasza Bazsee71 (#46754) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Látod, ebből látszik hogy mennyire nincsen fogalmam erről az egész dologról :U
Pl. arra sem gondoltam hogy működés közben kell körte fecskendőzni... azt meg, hogy mennyire van rá szükség?!
Tegnap mikor kitakarítottam megérzésre kb. 4 g őrleményt véltem felfedezni, utána beletettem 16 g-ot, amiből 12 g jött ki, kis paskolgatásra talán még 1,5...
Ez csak akkor zavar mondjuk, ha decafra váltok...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46773) Parci válasza Surda- (#46771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most komolyan megkérdezed, hogy hogyan tisztítsd a vízterítőd, miután tegnap sikeresen megtisztítottad? :DDD hát, úgy! ;)

(a zsíroldó a zsírt oldja, az is kell. a citromsav meg leszedi az oxidréteget, ha zavar)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46774) fragola.6035 válasza Surda- (#46771) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem mosogatószer is elég + műanyag kefe esetleg.

A gőzöléshez semmilyen szinten sem értek, mivel itthon senki sem iszik tejeskávét. Ha valaki vendég mégis ilyen elvetemült dolgot kér, akkor french press-szel habosítunk. A Silvia gőzcsőről így nem nagyon van véleményem, max annyi, hogy szerintem megéri az árát és jobban néz ki, mint a gyári.

https://caffe35.webnode.hu/

(#46775) waxos válasza sz.zs. (#46772) üzenetére


waxos
csendes tag

Ha szerencséd van lehet reagál itt a Kalmár (mint szellemi atya), ha olvassa a fórumot. Vagy írhatsz neki privátot. Hátha. Mondjuk nekem még nem válaszolt, pedig én is kérdeztem tőle a témával kapcsolatban.

(#46776) kaligula válasza meander (#46763) üzenetére


kaligula
tag

A kettő kb ugyan az. Egy tisztességes thermoblokkban csak a víz kevesebb, fém ugyanannyi, mint egy bojlerben. A hűtőcsapolást ajánlanám, ha egy blokkról beszélünk.

rovidkv.reblog.hu

(#46777) Surda- válasza Parci (#46773) üzenetére


Surda-
őstag

Oké,csak gondoltam ezt a kanosszát nem járom el minden alkalommal,ha nem muszáj :D

Fraglola köszi

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46778) soldier2 válasza waxos (#46775) üzenetére


soldier2
őstag

Kalmár privátra nem nagyon válaszol, hetekig be sem néz. Ha kérdezni szeretnél akkor mail.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46779) Surda-


Surda-
őstag

Ha valakinek lenne kölcsönbe pár napra egy brikkája, az írjon nekem privátot legyen kedves.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46780) ronin s8 válasza Surda- (#46760) üzenetére


ronin s8
senior tag

Biztos, hogy ez az. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46781) sz.zs. válasza ronin s8 (#46780) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha valaki megszabadulna 7g-os 58 mm-es LM szűrőjétől, segítek neki :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46782) ronin s8 válasza sz.zs. (#46781) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyelőre nem tervezem... :B

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46783) sz.zs. válasza ronin s8 (#46782) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocsánat, nem válaszként szántam, félrenyomtam… :Y

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46784) ronin s8


ronin s8
senior tag

Hosszú idő után ma föztem újra Pavonival kávét. :)
Agyrém ez a két hatlapfejű csavar, ami a fejet tartja! :W A nyomásnak nem a kar-erő szab gátat, hanem a menetnyíródás. :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46785) Parci válasza ronin s8 (#46784) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ugye, akinek már az új kor pávónijá ván.... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46786) Alvarez81 válasza sz.zs. (#46781) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Ha összejönne annyi rendelés, hogy meglegyen az 50 font, akkor én berendelem a szűrőket a coffehit-ről, feltéve, hogy minden megrendelőnek jó úgy, ha utána a postát fizeti coffehit-es ár felett...
Akit érdekel, az pár napon belül írjon nekem privátban, hogy melyikből mennyit. Ha összejön a mennyiség, akkor megrendelem.
De csak ha senki más jelentkező nincs a rendelés intézésére :) Nem annyira hiányzik ez most nekem, de egy 17g-os , és 7g-os lm-re én is kíváncsi lennék.

(#46787) korte73


korte73
csendes tag

Eladó egy Covim gőzölős E.S.E. podos gép.
Használt, egy számláló is bele lett építve.
Nekem Fragola.6035 rakta rendbe, a gőzölésével volt gond, illetve szivattyút is cserélt benne, ha jól emlékszem.
Hibátlanul működik, de kívülről azért nyomot hagyott rajta az idő. A víztartály felső burkolata hiányzik.
A kávékorzón is hirdetem 30e áron.

Itt a fórum tagoknak: 28.000 Ft.

Kb. ennyibe van nekem is eddig.



(#46788) soldier2 válasza korte73 (#46787) üzenetére


soldier2
őstag

Ennek a melegvizes változata volt nálam kb 2-3 hónapig. Kp forgalmú vendéglátó helyekkel is megbirkózik,munkába jó lett volna, de a kollégáknak nem tetszett a podok nehézkes rendelése, ízvilága, így mennie kellett. Havalaki podos gépen gondolkodik, hajrá....

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46789) sz.zs. válasza Alvarez81 (#46786) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mivel még csak most kezdem tanulgatni ezt az egészet, nem tudom hogy nekem melyik ra lenne szükségem?!
erre , vagy erre ?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46790) soldier2 válasza ronin s8 (#46784) üzenetére


soldier2
őstag

Szökik a gőz ha nagyon nyomod, vagy mi történik. Hallottam már hasonlóról, de szkeptikus voltam mindig. Azt gondoltam biztos 100 kg-al nyomják, de eszerint nem :(

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46791) ronin s8 válasza Surda- (#46758) üzenetére


ronin s8
senior tag

Csoportkép: :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46792) Surda-


Surda-
őstag

Na,kicseréltem a baby gőzcsövét Rancilio gőzcsőre.
Nagyon egyszerű volt és már elsőre jobb tejhabot csináltam vele,mint a gyárival,szóval abszolute ajánlom ezt a háromezer forintos befektetést.
A videon látottól eltérően az enyém mindenféle összenyomás nélkül , tökéletesen passzolt a régi helyére, a rajta lévő anya is lejött mindenféle alakítgatás nélkül és a feje is más,mint a videon, egyszerűen rá kell csavarozni a gőzcsőre, nincs ilyen kis szára.
Ennyit szerintem simán megér egy tiszta,rozsdamentes ,hosszú gőzcsap, nagyon örülök neki :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46793) Surda- válasza ronin s8 (#46791) üzenetére


Surda-
őstag

És ebben a csapatban az Ikeás a legjobb??? :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46794) sz.zs. válasza Surda- (#46792) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is szívesen lecserélném, csak nem tudom mennyire illene egy Classic Goldra rozsdamentes gőzcső?! :F

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46795) norkov84 válasza Surda- (#46792) üzenetére


norkov84
tag

:D
Ugyanígy néz ki az én GB-m is (szín, PID helye és típusa), csak még a gyári gőzcsővel. Mi is fragolához hasonlóan tej nélküliek vagyunk :)

(#46796) adp


adp
őstag

Mennyi idő lehet még ténylegesen visszahűl a gaggia baby 94-ről mondjuk 89-re, ha mondjuk addig engedem a vizet míg a pid 90-et ír ki, aztán onnan 1-2 percen belül lemegy a pid 89-re? Gondolom a fejnek több kell.
Illetve felfelé mennyi lehet ha mondjuk próbálgatok egy kv-t aztán megnézném 89 után mondjuk 92-őn?

[ Szerkesztve ]

(#46797) soldier2 válasza adp (#46796) üzenetére


soldier2
őstag

Anno SIDék kimérték, 10 perc kellett, hogy egy dupla után újból stabil legyen. Ezt azóta axiómaként kezeljük :)
Pid-el valamivel vsz kevesebb idő is elég, de mérésekkel soha senki nem bizonyította (valaki adjon Kalmárnak egy babyt :)) ). Hőmérséklet állítás után vsz ennél picit több kell.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46798) adp válasza soldier2 (#46797) üzenetére


adp
őstag

ja azt kihagytam hogy rézcsöves :D

(#46799) Parci válasza adp (#46798) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy nem 10 perc, hanem 7, ha 10 percet vársz, az a biztos (pláne, ha reprodukálható teszteléshez kell).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46800) simi.esp.28


simi.esp.28
csendes tag

Eladó ez a szép romtuning GC:

pid, csergésmentes rézcső, réz vízterítő, ims 200um felsőszűrő, manométer, szűkítő, silvia gőzkar, ipari kar,mikroperforált duplaszűrő, vakszűrő.

szinte minden új benne, a kazánja is zsírúj állapotú, meg úgy az egész gép. 15 baros pumpával, 2,1l víztartály, csészemelegítő, finom habos krémkávé készíthető vele.

képek

105e

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.