Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) verti1 válasza RetepNyaraB (#129000) üzenetére


verti1
tag

A dizájn előrébb volt a műszaki tartalomnál. Az aranyos, színes robot forma jobban növeli az eladásokat mint a bronz persely.

(#129002) JackFeryll válasza verti1 (#128999) üzenetére


JackFeryll
őstag

Azt nem tudom miért nem gyors, főleg hogy portafilterrel minden szabványos és egyszerű.
Ergonómiája is köröket ver a többire, de nagy, bonyolult és drága.

Egyébként vicces hogy fejlődött pár év alatt a HC kávés piac. A niche volt az etalon most meg lassan eladni se lehet mert nem olyan kés van benne ami most népszerű.
Sokáig a flow controllos E61 volt a csúcs, most meg ha nem lehet programozni rá profilt az már elavultnak számít. Már csak az ár miatt nem váltott mindenki Decentre (meg az esztétika), de ha a sok kickstarteres projekt beérik lehet eljön a változás.

Persze mindez a HC, majd a mainstream megveszi ezeket a "régi" dolgokat is.

[ Szerkesztve ]

(#129003) Parci válasza JackFeryll (#129002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"fejlődött"... ezek divathullámok, nem kizárólagosan, de jórészt. next big thing, ugyanez megy mindenhol, kell a hájp, ami viszont törvényszerűen magában hordozza, hogy akármilyen jó is valami, kell a következő mégjobbabb.

nem kell vele foglalkozni. bármelyik gép, amit fórumosok használtak vagy használnak, alkalmas a feladatra. inkább kényelmi különbségek és egyéni preferenciák vannak. nekem például sosem kellett az eredeti flair, mert nem akarom magammal vinni, otthoninak meg jobb egy rendesen fűtött és 58-as, mint az a workflow, amit az eredeti kívánt. az is érthető, hogy miért akarta más is: én sem akarom cserélni a vst kosaraimat, a maroktampert stb.

az viszont teljesen valid, hogy egy karos-dugattyús gép, amibe csak beöntöd a forró vizet és húzol, mindezt a megszokott kiegészítőiddel. más kérdés, hogy a fejfűtés jó hülyén sikerült...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#129004) koxx válasza JackFeryll (#129002) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"lassan eladni se lehet" ja most nem 2 óra alatt lehet eladni hanem fél nap alatt.

(#129005) RetepNyaraB válasza koxx (#129004) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De azt is csak a válság miatt. Így fél nap kell két óra helyett, hogy meggyőzd magad a pénz nem számít és majd nem eszel jövő hónapban szalámit :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#129006) JackFeryll válasza koxx (#129004) üzenetére


JackFeryll
őstag

Legalább napokat mondanék ami régen már 1 óra után esélytelen volt.
Biancák is aznap mentek most meg heteket tudnak állni.
Értsétek jól a "lassan eladni sem lehet" kifejezést.
Persze, megveszik, de már nincs hype.

[ Szerkesztve ]

(#129007) hoffman_


hoffman_
nagyúr

vannak itt fix casmo előfizetők? egy ideje töprengek az évesen, kb lehozza a fogyasztásom és kellemes ára van visszaosztva. általában presszót iszom, de olvastam, hogy sokan jókat húznak casmo fillterből is. érdemes vajon presszó+filter csomagot rendelni, lévén úgyse lesz rossz egyik kombó sem? mi a tapasztalat ezzel?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#129008) kk831228 válasza hoffman_ (#129007) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem múltkor filter pöri tetszett legjobban, presszózom én is. Valószínűleg kombó felé orientálódnék inkább, vagy csak filter pöri.. :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#129009) kk831228


kk831228
addikt

egyébként van tesztpöri... :) :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#129010) sz.zs. válasza Gery0505 (#128993) üzenetére


sz.zs.
senior tag

De, pont ezt írtam :K , hogy miért nem neki írtok ahelyett , hogy ide beirkáljátok egymásnak válaszolgatva, hogy “én is szeretnék”?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#129011) konzumpro válasza sz.zs. (#129010) üzenetére


konzumpro
senior tag

De mekkora jó már :D Én szeretem tudni mi az ami éppen hype, így voltam a GC-vel, a rézcsövezéssel, a Flairrel, a papírozással, a Robottal, meg volt még pár.

(#129012) iatti válasza sz.zs. (#129010) üzenetére


iatti
aktív tag

lassan eljutunk itt is oda színvonalban, mint a faszbuk meg a jutub kommentelő. kettővel felette kérdeztek valamit, de ő megint rákérdez. :DD

(#129013) hoffman_ válasza kk831228 (#129008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

thx, én is így szűrtem le, akkor mix lesz a befutó.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#129014) Hoek


Hoek
tag

Egy működő, de felújítandó Gaggia Classicért mennyit szoktak kérni mostanában? Van egy itthon tartaléknak, gondolkodom rajta, hogy eladom.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#129015) qvik27 válasza koxx (#129004) üzenetére


qvik27
tag

Háát, nemrég hetekig figyelt egy niche, uccsó áron 180-ért, ha jól emlékszem.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#129016) qvik27


qvik27
tag

Kofioról milyen tapasztalatok vannak gyümölcsösebb vonalon? Tudtok javasolni valamit kipróbálni?
Előre is :R

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#129017) koxx válasza qvik27 (#129015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az se mindegy mikor evjarat es mennyit futott. 3 eves nicset en se vennek 200-ert

(#129018) Cathfaern válasza JackFeryll (#129002) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

""A niche yx volt az etalon most meg lassan eladni se lehet mert nem olyan kés van benne ami most népszerű."
Ez azért általánosan igaz bármilyen témakörben bármilyen termékkel :) Az tény, hogy míg előtte kis túlzással évtizedekig változatlan volt a kávéőrlő / főző piac, az utóbbi ~5 évben eléggé felgyorsultak az események.

Flair vs Flair 58:
Szerintem vagy ne kelljen áram a géphez, vagy akkor oldja meg a vízforralást is. Ez a be is kell dugni meg nagy is, meg még külön vízforraló, meg még drága is, szerintem eléggé értelmezhetetlenné teszi a kategóriát.

(#129019) Parci válasza Cathfaern (#129018) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, úgy lenne az igazi. kicsit ilyen összekapkodott feelingje van, de önmagában az, hogy csinálnak egy "nagy" 58-as, fűtött gépet is, nem rossz dolog. persze ettől még fejleszthetnék az eredetit is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#129020) sz.zs. válasza Hoek (#129014) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Változó , és erősen állapot függő. 50-60e -től.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#129022) rgb0007 válasza sz.zs. (#128962) üzenetére


rgb0007
csendes tag

Ohh...
A szerencse gyermeke vagyok... :)
Mostanában vette, így 3 darabot... Amiből mindegyik Gaggiunio már majdnem.
Mondjuk az is igaz, hogy Németországon belül küldik el... :(
De ez se probléma.

(#129023) MDMDMD válasza brumi1024 (#128998) üzenetére


MDMDMD
csendes újonc

Szia,

Engem is érdekelne egy 58-as.

(#129024) rgb0007


rgb0007
csendes tag

Van mostanában K4 / K6 akciós Alin, mint régebben volt 90 usd körül, mert nem találtam.
Esetleg működő kupon?

(#129025) koxkids válasza rgb0007 (#129024) üzenetére


koxkids
őstag

Érdemes az amazonos oldalukat is nézni - én innen rendeltem. :K

(#129026) Toobee válasza Toobee (#128909) üzenetére


Toobee
veterán

Fura állat ez a ZP6.
Most ezt ittam:
Nicaragua LIMONCILLO by Jizba Luhačovice
Poharak alját jelöltem, de mivel nem vontam be senki mást a buliba, én készítettem a kávékat is, nagyjából a színről lehetett tudni, hogy melyikben mi van, ezért semmi esetre se nevezném vaktesztnek.

Lagom: 1.8-as állás 2-es fordulat
ZP6: 3,5-es állás
C40: 20 klikk
V60-1+Gabival csinálom ezeket, mert csak ebből tudok 3 viszonylag egyforma szettet összerakni, minden más filteres cuccból csak 1 szett van a közelemben.

14:220 italokat készítettem, 35g, 100g, 160g, 220g-ig öntve, 3 perc lefolyással. Vízforraló lekapcsolás után 3xbloom, majd folyamatosan öntögetve, ahogy hűlt. Egyre kevesebb figyelmet fordítok a hőfok dologra, szerintem ez totál tévút volt az utóbbi pár évben (főleg ezek a tized fokos pontosságra ráfeszülések, meg, hogy úristen mennyit számít ízben).

Ilyen igazi juicy vagy hogy szokták leírni a ZP6-os kávékat, most így a sokadik kör után azt mondom, hogy nem innám folyamatosan, ami ezzel készült, de minden kávét szívesen kóstolnék vele. Tud Robot finomságot is, de ott már annyira sok a fine, hogy keseredik. Nagyon élénk és tényleg csak ezt a nagyon vibráló, savas vonalat tolja az arcodba, nem érzem igazán jónak az egyensúlyt.

Komplexségben, harmóniában nekem a 64-es brew kés a nyerő. de a munkahelyemen C40 van, ezért gondolkodom a ZP6-ban is (otthonra nem kellene a Lagom mellé, ez biztos). C40-et tenném az utolsó helyre, de ezt olyan kontextusba szeretném helyezni, hogy mindhárom kávé bitang jó volt (ez a mag elég jó szerintem, nem ittam belőle rossz kávét).

https://barbieripnk.hu/

(#129027) sz.zs. válasza rgb0007 (#129022) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jah igen, országon belüli postával lehet(ne) jobb áron találni valóban.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#129028) billyjoe


billyjoe
csendes tag

Kicsit alakíttottam az árakon.

Fehér Niche Zero:
[link]
Kinu Traveler:
[link]
La Spaziale Professionale kávéfőző:
[link]

(#129029) Cathfaern válasza Toobee (#129026) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tapasztalatom alapján a ZP6-nak két arca van.
Az egyik a "hagyományos" receptekkel, 4.0 környékén, amit te is próbáltál most.
A másik amikor felmész 5.5 környékére, erős agitációs receptekkel. Pl. valami 5 öntéses történet, vagy Lance féle Ultimate (erős agitáció bloom alatt + utána magasról 6-8 g/s-es öntés), vagy többszöri wwdt-s recept.

Nekem tipikusan a második verzió jön be jobban, egy-két kávé volt ahol az csak "jó" eredményt adott, és le kellett mennem az őrleménnyel, hogy tényleg kiemelkedő legyen.

(#129030) Toobee válasza Cathfaern (#129029) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm a tippet, akkor ezzel a hátralévő 1-2 napban teszek még próbát!

https://barbieripnk.hu/

(#129031) kryptonit


kryptonit
újonc

Sziasztok, adott egy VBM domobar piccolo, amibe szeretnék PID-et szereltetni. Tudtok esetleg ajánlani Budapesten olyan megbízható embert/helyet aki ilyennel foglalkozik?
(saját tapasztalat plusz pont)

(#129032) sz.zs. válasza kryptonit (#129031) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Innen a fórumról fragola.6035 szerintem vállal ilyet, de nem Bp.-i, viszont hetente jár és oda lehet neki adni, ill. ha elkészült akkor
vissza is hozza.
Elérhetőség.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#129033) kryptonit válasza sz.zs. (#129032) üzenetére


kryptonit
újonc

köszi szépen! Meg fogom keresni.

(#129034) kmarci25


kmarci25
veterán

Vasárnap óta megvan a picopresso, egészen meglepő, hogy ez a cucc milyen egyszerűen és milyen kis méretben, mennyire finom kávét tud produkálni. :Y Nagyon tetszik! Puck screen-nel vagy HUGH kosárral érdemes pimpelni?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#129035) koxkids válasza kmarci25 (#129034) üzenetére


koxkids
őstag

Remeg a kezem a rendelésen :D ne írj ilyeneket..

(#129036) TDX válasza kmarci25 (#129034) üzenetére


TDX
tag

Lehet pimpelni Sworksdesign kosárral is, bár maga a kosár drágább mint a picopresso :)

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

(#129037) kmarci25 válasza koxkids (#129035) üzenetére


kmarci25
veterán

Jajj, mióta nézegettem. Aztán eszembe jutott, hogy van nekem minden évben szülinapom, és jeleztem a feleségemnek, hogy ez pl. egy jó ajándék lenne. :DDD

TDX: na ja, azért ezt picit túlzásnak érzem. A kérdés, hogy értelme van-e... Vagy tök mindegy, mert már így is épp elég jó.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#129038) koxkids válasza kmarci25 (#129037) üzenetére


koxkids
őstag

Hát igen, kell egy jó alkalom :D

Éppen ránéztem most, múlt héten kicsikét felment az ára..
47.900 -> 62.590 :Y

(#129039) public NMY


public NMY
csendes tag

nyilván az én hibám, mert nem néztem meg előre, de álmomban sem gondoltam volna, hogy egy kávézó a turista szezon közepén vasárnap zárva van :-) ... lehet, hogy ez sokaknak evidens lehet, én még nem futottam bele ilyenbe :F
(Clinic-Sopron)

(#129040) vendingo válasza public NMY (#129039) üzenetére


vendingo
veterán

Vasárnap zárva, illetve délutánonként is korán bezár, cserébe időben nyitnak. Ünnepnapokon se szokott nyitva lenni. Megtehetik, jól megy nekik, inkább reggelizős kávézó.
Most olvastam, hogy már ssp red késekkel is csinálnak kérésre filter pöris presszókat is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#129041) goom


goom
senior tag

A Normcore egy hónapra ígérte, hogy küld nekem egy V4-es tampert. Pontosan egy hónap lett, tényleg. Szuper! Nagyon tetszik; klassz használni. Egy extra vékony puck screen-t is kértem: az is szuper.
Amit figyelmetekbe ajánlok - pontosabban erősen eltanácsolok tőlük mindenkit, az a Barista WareHouse Shop. Először ott próbálkoztam, de nem jött, nem jött... Írtam rájuk (többször is). Mellébeszélés, majd végül egy nagy nulla lett belőle... se pénz, se posztó. Azt elbuktam - javaslom, tanuljatok az esetemből.

(#129042) kmarci25 válasza goom (#129041) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért nem amazon? Én onnan rendltem a tampert, puck screen-t, IMS kosarat, 1-1,5 hét alatt ideér.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#129043) Cathfaern válasza public NMY (#129039) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elég sok specialty vidéken akik így vannak nyitva: relatív korán zárnak hétköznap, és hétvégén nincsenek, vagy csak délelőttönként vannak nyitva. Ilyen a zalaegerszegi Kávélabor, szombathelyi Modam, illetve ahogy írod is a soproni Coffee Clinic is.

Tippre amúgy az az oka, hogy vidéken egy specialtynek nem lehet túristákból megélni, leszámítva a nagyon frekventált helyeken, lásd Balaton környéke. Különösen ez igaz azokra a helyekre, akik nem túristák által látogatott részen vannak az adott településen (pl. ahol a Coffee Clinic van, oda véletlenül nem mész el, ellentétben a Kultúrpresszóval, ami a sétálóutcán van, szóval az is beeshet akit nem érdekel a specialty csak enni / inni / sütizni / kávézni akar valahol). Szóval akik nem olyan részen vannak, és így jobban a helyiekre / visszatérőkre építenek, azok nem nyitnak ki hétvégén.

tl;dr: ha nem Balaton környéke és/vagy Budapest, akkor mindenképp érdemes megnézni nyitvatartást :)

[ Szerkesztve ]

(#129044) goom válasza kmarci25 (#129042) üzenetére


goom
senior tag

Nem fővárosi vagyok, azaz: vi-dé-ki. Még az Amazon szerint is... És túl bonyolult lett volna számomra más megoldás.

(#129045) Cathfaern válasza goom (#129044) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az mit befolyásol? :F Én se Bp-n lakok, és még csak nem is városban, Amazon mégis szállít gond nélkül. Amit szállítanak Mo-ra, azt szállítani fogják mindenhova az országon belül.

(#129046) kmarci25 válasza goom (#129044) üzenetére


kmarci25
veterán

Teljesen mindegy, sógorom is vidéki, rendszeresen rendel amazonról. Csak egy javaslat: legközelebb nézd meg ott is. Inkább a .de-t használd, onnan nincs ÁFA, és valamivel alacsonyabb a szállítás költsége.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#129047) Cathfaern válasza kmarci25 (#129046) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Érdemes megnézni mindkettőt, én egyszer us Amazonból rendeltem Logitech egeret úgy, hogy szállítással együtt olcsóbb volt, mint akár ha német Amazonból rendeltem volna, akár Magyar boltból. Plusz ott a francia és spanyol Amazon is, sokszor van hogy azokon akciós valami, de németen nem és vica versa.

(#129048) Uyuarasy válasza Cathfaern (#129047) üzenetére

+1, van erre osszehasonlito oldal is: hagglezon

(#129049) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasz,

barátom sage bambino plus gépe azt csinálja, hogy egy shot után (szinte mindig gőzöl is hozzá tejcit) a következő csak olyan 10 perc múlva lehetséges, mert nem tolja át a vizet a pogácsán. Tehát nem túlmelegszik és gőzt fröcsköl, hanem eltűnik a nyomás. Na ez mitől?

Illetve ugyanitt, hogy a sage gyári kosarai milyen minőséget képviselnek? Van-e nevesíthető begyártójuk?

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#129050) TDX válasza RetepNyaraB (#129049) üzenetére


TDX
tag

A kosár témában: Sage = Breville európában, szóval a kosarak valószínűleg jó minőségűek Lance videója alapján (igaz ott a BDB kosarát mutatja). A mikroszkóp alatt kb. ugyanúgy néznek ki a lyukak rajta mint a VST-n.

Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.