Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) SoundON válasza verti1 (#97998) üzenetére


SoundON
tag

Ha jól tudom most semmi másról nem beszélünk mint a hőstabilitásról. Én most mást nem kevernék bele. A 0,1 C fokos mérés pedig ugyan az mint a 0,1g-os ami csak azért kell hogy legalább az 1C és 1g már biztos legyen.

(#98002) Toobee válasza verti1 (#97998) üzenetére


Toobee
veterán

Lesz vajon új dili a nyomásprofilozás után a hőmérékletprofilozás is?

https://barbieripnk.hu/

(#98003) SoundON válasza Toobee (#98002) üzenetére


SoundON
tag

...ez már jelen és múlt idő :)
A Decent tudja, kérdés hogy az mennyire pontos. Engem az sem győzött meg :)

(#98004) Toobee válasza SoundON (#98003) üzenetére


Toobee
veterán

Bakker, őskövület vagyok. E61 fejes géppel nyomulok és most rendeltem kotyogót is :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#98005) verti1 válasza SoundON (#98001) üzenetére


verti1
tag

Ha feltételezzük, hogy minden paramétert rögzíteni tudunk ( a pogi homogenitását nem fogod tudni) és 0,1 fok pillanatnyi ingadozás között próbálunk különbséget tenni pusztán kóstolással, emberi érzékszervekre hagyatkozva akkor fel kell kötni a gatyát. Még akkor is ha ingadozás nélküli 0,1 fok különbség között próbálunk különbséget tenni.

(#98006) stereofan válasza gyuri860213 (#97999) üzenetére


stereofan
tag

ott a videóban van egy beszerzési forrás,
ez nem egy gyári alkatrész, hanem valaki/cég kifejlesztette, legyártotta, ezért máshol szerintem nem fogod megtalálni, magyarul meg pláne nem.

nyilván máshogy néz ki, de egy sima tölcsérrel is rendben használható a gép, és nem ennyire költséges.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#98007) Parci válasza verti1 (#98005) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erre írtam, hogy tényleg kikóstolja-e valaki a hőstabilitást. nem 0,1 fokot, hanem 1-2-3 fokot akár. és még ha ki is kóstolja, "mindig" jobb lesz-e a hőstabil gép vagy egyszerűen az egyik kávé ilyen, a másik meg amolyan lesz?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98008) Parci válasza Toobee (#97976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megittam rögtön :U :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98009) Parci válasza sz.zs. (#97985) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, sajnos az nem 2 nap lesz, amíg a szaglásért felelős kinyírt idegsejtek/-pályák újraépülnek :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98010) Parci válasza bbuffy (#98000) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehéz profilt mondani, mert gene fapad van, de:
- 125 fokra 4-5 percig előmelegítem a gene-t
- a babokat zárt fémtartályban kiraktam a tűző napra (picit felmelegednek)
- babok be, gene 240 fokra beállít
- 10 perc körül jön az első reccs, nagyon fülelek, előtte picivel már 235-re visszaveszem
- recsegés közben is óvatosan visszaveszem picit (még 5 fok kb.), és hagyom, hogy jól kirecsegjen, ami olyan 1,0-1,4 perc közötti időtartam, szemre/fülre/érzésre

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98011) SoundON válasza verti1 (#98005) üzenetére


SoundON
tag

Amit mondasz azt nem vonom kétségbe. Én sem gondolom hogy 0,1C fok változtatás kiérezhető, de azt sem állítom hogy akkor a legfinomabb a kávé ha stabil a csapolás alatti hőmérséklet, de nem is erről beszélünk. Nem 0,1C fokos ízekről, meg minden más paraméterről, csupán a hőstabilitásról. Innen indult ki a beszélgetés. A hőstabilitást pedig mindenki szeretné aki PID-et tett a gépébe. A kérdés amiről én beszélek az az hogy ezt melyik gépnek hogy sikerült megugrania.

[ Szerkesztve ]

(#98012) Parci válasza SoundON (#98011) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából én csak hangosan gondolkodtam ezen, hogy vajon mennyit számít ténylegesen. elfogadjuk az elején, hogy az a jó, ha hőstabil intrashot, jól is hangzik, de kíváncsi lennék, hogy mennyit számít.

a pid-nél amúgy nekem legalábbis fontosabb, hogy:
- nem kell időzítővel játszani, bármikor kezdhetem a csapolást
- a kezdőállapot reprodukálható

sőt, a hőstabilitás inkább a felépítésen múlik és a pid nem sokat tud már változtatni rajta.

de akárhogy is, a mini gaggiánál hőstabilabb gépem úgy sem lesz soha :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98013) sz.zs. válasza Parci (#98009) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ma megvigasztalt a dokim, hogy van olyan, akinek vissza sem jön :( . Ezért most kénytelen leszek inni egy etiópot öntesztelés céljából :D

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98014) Parci válasza sz.zs. (#98013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt még a dokid sem tudhatja, fél éves a legöregebb beteg. de az idegpályák nehezen regenerálódnak. de azért regenerálódnak, erős vagy és fiatal :DDD. ha meg nem regenerálódik, mostantól veretheted a legolcsóbb bravossal és milliókat spórolsz! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98015) verti1 válasza SoundON (#98011) üzenetére


verti1
tag

Ha kizárólag ezt az egy paramétert ragadjuk ki és ezt figyeljük akkor a két példa amit hoztál döntetlen szerintem. Mérési bizonytalanságot/szórást figyelembe véve nincsen különbség a két gép között. Kávé és mérési szempontból legalább 0.5 fokot mondanék amit különbségnek lehetne tekinteni és az se lenne számottevő.

(#98016) zolnagy válasza sz.zs. (#98013) üzenetére


zolnagy
őstag

Mi történt?

(#98017) zolnagy válasza gyuri860213 (#97990) üzenetére


zolnagy
őstag

Szerintem az a mágneses csőr max szép, de nem funkcionális.
A mazzernél ki kell sepereni a garatból az örleményt, erre ez a csőr nem alkalmas. Vagyis majdnem. Darálsz, leveszed, kisöpröd, de akkor már nincs ott a csőr. Ha aláteszel valamit, a fele mellé megy. Szerintem tölcsér kell, de ez csak az én véleményem.

Itt a korábbi hozzászólásod a videoval: [link]

[ Szerkesztve ]

(#98018) iatti válasza sz.zs. (#98013) üzenetére


iatti
aktív tag

ha jól emlékszem,raktál fel egyszer omron pid beállításról videót?nem találom. :B

(#98019) sz.zs. válasza Parci (#98014) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:))

zolnagy: covid

iatti: beállításáról tuti nem, kilépő vízhőfok mérésről igen.

Közben megvolt az önteszt, határozottan bíztató, sőőőt :K

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98020) bl4ze válasza sz.zs. (#98019) üzenetére


bl4ze
veterán

Bízzunk benne, hogy rendben vissza fog térni a szaglásod + ízlelésed....
Ha nem, lesz egy eladó NZ őrlő fehér színben.... :DD :)) :DD :))

.:. bl4ze .:.

(#98021) SoundON válasza sz.zs. (#98019) üzenetére


SoundON
tag

Huuu bakker! Jobbulast!

(#98022) SoundON válasza verti1 (#98015) üzenetére


SoundON
tag

Itt nem is a tizedfokok minimalis elterese volt a lényeges, hanem az hogy a tudasuk kb azonos de az egyik 2milla mig a masik 2szazezer :)

(#98023) bbuffy válasza Parci (#98010) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi. Kipróbálom igy.

én egyet pörköltem, 230 on toltam, 170 re volt előmelegitve a gene. 11 percig, aztán lehúztam 190 re egy percig.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#98024) Parci válasza bbuffy (#98023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem az a tapasztalatom, hogy:
- 230 sem rossz, de 240 még jobb. feljebb meg nem merem tolni :DDD
- az első pörkölésnél így is soká éri el a 240-et, elsőre mindig valami "könnyebb" kávét teszek
- recsegésnél rosszat tesz, ha nagyon lehúzom, mert nem recseg ki rendesen. 240-ről én maximum 225-ig szoktam leengedni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98025) verti1 válasza SoundON (#98022) üzenetére


verti1
tag

Az megint egy másik szempont. Elismerésre méltó tény, hogy akàr egy LM szintjét is el lehet érni egy minimális befektetéssel hő stabilitás terén. Ezt viszont kifelejtetted a kezdeti hozzászólásból. :) Nem derült ki, hogy erre akarsz rávilágítani. Én azt hittem, hogy valami hatalmas különbséget fogunk látni a két videón. A tudásuk pedig nem azonos azért ezt is szögezzük le. Minimum kellene egy roto a GC-be és egy tisztességes, direkt működésű flow kontrol. Ekkor egy körön biztos, hogy nem lenne különbség. Az is tény, hogy ekkor sem érné el a ráborított pénz a LM felét sem.

(Mielőtt bárkiben felmerülne, hogy a GC-t becsülöm alá vagy bárkinek a munkáját minősíteném megjegyzem, hogy a videós összehasonlításból induló beszélgetésre reagáltam)

[ Szerkesztve ]

(#98026) sz.zs. válasza SoundON (#98021) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi, már a 12. napot taposom, szerencsére már csak ennyi van meg a túnetek közül, + egy kis fáradékonyság

bl4ze: az elmúlt 10 napban vagy olaszosabb pörkölést ittam, vagy inkább semmit, mert cefet ízek jöttek. Viszont most a Pacific Yirga még így is odab@szott :) Úgy hogy senki foga ne fájjon az NZ-re :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98027) zolnagy válasza sz.zs. (#98019) üzenetére


zolnagy
őstag

Hú wazzeg, jobbulást.
Ezt nem gondoltam, hogy ennek ilyen hatása is lehet. De ha biztató az önteszted, akkor nem lesz gond. Kitartást.

(#98028) SoundON válasza verti1 (#98025) üzenetére


SoundON
tag

A 2százezerben benne van a pumpa dimmer valamint egy tűszelep is hogy a flowt is 2féle képpen lehessen szabályozni akinek ez a perverziója :) Szóval a 2gép közel azonos tudású!

(#98029) Parci válasza zolnagy (#98027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik fő tünet az íz- és szaglásvesztés, mert sajnos ott is van mihez kötődnie a kis rohadéknak. de persze van még pár, igazi rendszervírus. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98030) verti1 válasza SoundON (#98028) üzenetére


verti1
tag

Elengedtem a dolgot... :)
Ulka=roto
Dimmer=LM paddle valve.

[ Szerkesztve ]

(#98031) norkov84 válasza verti1 (#98030) üzenetére


norkov84
tag

... én is vígan használom tovább az E61 dual boilert a flow regulatorral, és baromi finomakat csapolok a Kinuval karöltve. #nemtéhárom #nemisníís :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98032) freaghill válasza Kávé Kálmán (#97942) üzenetére


freaghill
őstag

Oh, így már értem, már igen várom, örülnék ha hét elején már megérkezne. :R

(#98033) fragola.6035 válasza verti1 (#98030) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Láttál Te már gs3 flow kontrolt! A paddle valve kb. annyi, mint egy golyóscsap, nyitja a vizet, aztán zárja. Nincs semmi féle flow kontrol.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#98034) soldier2 válasza Parci (#98014) üzenetére


soldier2
őstag

Szerencsére nem az idegpályák mennek tönkre pusztán a gyulladás miatt a szaglóhám sérül. Egy rendes náthánál is megtörténik nem ritkán (bár talán nem ennyire markánsan), meg allergiásoknál ha épp "szezon van". Szóval jobbulást a betegnek, a 12. napon már túl van nehezén vsz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#98035) bbuffy válasza Toobee (#98004) üzenetére


bbuffy
senior tag

Shame.. :D
de azt kell mondanom, az e61 gepeink 20 ev mulva is szolgalnak majd rendületlenül. Bár lehet addigra kiszorulunk a hard topikból vele. Amilyen gyorsan valtoznak a trendek, kell egy állandó öszvér masina.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#98036) Parci válasza soldier2 (#98034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én úgy tudom (lehet, hogy rosszul), hogy annál több, meg ízlésvesztés is van, mindezt többeknek a többi tünet elmúlta után is hónapokig.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98037) Blasius0704 válasza sz.zs. (#98026) üzenetére


Blasius0704
tag

Én valószínűleg nagyon szerencsés voltam, mert van egy pozitív anti-body tesztem, viszont az egyetlen időszakot amikor kicsit is gyengébb voltam még végigdolgoztam (március 17.én álltunk le) és nem volt problémám az ízekkel.

Kitartás, van olyan ismerős aki nagyon beteg volt, kb egy hónap alatt viszont teljesen kijött belőle. És a pozitív laboreredmény utána “világjegy”!

[ Szerkesztve ]

(#98038) sz.zs. válasza Parci (#98036) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kikérem magamnak, az ízlésemmel semmi baj! ;]

Blasius0704: igen, én is megkönnyebbültem, hogy átesett rajta a család viszonylag gyenge tünetekkel. Csak az a kérdés, hogy meddig “világjegy”?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98039) Parci válasza Blasius0704 (#98037) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

világjegy: olyan 3-5 hónapig

mindenesetre jobbulást, ésszel létezést mindenkinek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98040) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Hogy végre ON is legyek, a Pacific új blendje a De Tommaso elég jó cucc, közepes pöri, némi savakkal.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#98041) Csápájev válasza Parci (#98039) üzenetére


Csápájev
őstag

KOllégámnál 5 hónap után még volt antitest.

(#98042) hogyaza válasza sz.zs. (#98040) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Nekem meg nem nagyon jött be,pedig szeretem a Pacific cuccait.Nekem kicsit lapos,jellegtelen.Hozzáteszem nekem eddig egyetlen blend volt még amit bármikor szívesen vennék újra.Vállalom hogy bennem van a hiba.

(#98043) Xabi78 válasza sz.zs. (#98040) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A De Tommaso-hoz: Én most fogyasztottam el belőle egy kilós zacskóval. Érdekes, mert ennél a kávénál nagyon kijött, hogy Renekával számomra már szinte bántóan savas volt, míg az LM kosárral már sokkal jobban ízlett, elég sokat tompított a savakon, nekem így kiegyenlítettebb volt.
Mostanában valamiért kezd kicsit változni az ízlésem, az újhullámos kávékat jobban szeretem tejes italokban (jellemzően machiato), és a duplákat inkább "hagyományosabb" ízvilágú kávékból készítem. A most érkezett PY "Hello Szicília" most nagyon bejön, lassú, csöpögős lefolyással rövidre csapolva visszahozta a szicíliai élményeket :)

Cave canem!

(#98044) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Egerben melyik a legjobb kávézó? Depressót néztük ki, de szívesen veszem a tapasztalatokat, ajánlásokat.

(#98045) zolnagy válasza phranxinatra (#98044) üzenetére


zolnagy
őstag

Beírod a keresőbe, hogy Eger és látsz pár ajánlást. Pár napja volt róla szó. Nekem személy szerint Kappuval van pozitív tapasztalatom, mindenképp menj el oda. Dobó tértől 50m.

(#98046) pbalint


pbalint
csendes tag

Valakinek van bevállt tippje arra, hogyan lehet az "összegyógyul" fragola féle maroktampert kilazítani, újra állíthatóvá tenni? :R

(#98047) Parci válasza pbalint (#98046) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megmarkolod és kilazítod. trollollo ;]
(nekem sosem gyógyult össze annyira, hogy ne tudnám kilazítani)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#98048) stereofan válasza pbalint (#98046) üzenetére


stereofan
tag

konkrétan nem volt még ilyen eszköz a kezemben,
de gondolom valahogy szét kell tekerni.
a napokban küzdöttem egy begyógyult fej/bajonett/tömítéssel, egy a tenyér-ujj részen gumírozott jó minőségű szerelőkesztyűvel nagyon jó tapadást lehet elérni, és így erőt kifejteni. próbáltad már így?

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#98049) Xabi78 válasza phranxinatra (#98044) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ha ott jártok, érdemes kilátogatni Noszvajon a Csendülőbe. Patent kávé, jó hangulatú kávézó, házisütemények.

Cave canem!

(#98050) soldier2 válasza Parci (#98036) üzenetére


soldier2
őstag

Még sosem hallottam róla, de nem kizárt semmi annyira keveset tudunk még az egészről. Majd utánanézek, ne hajak meg hülyén :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.