Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) vTamas35 válasza Parci (#46247) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Ez közel van:
http://www.cseszenyi.hu

O1G

(#46252) Surda-


Surda-
őstag

Nem elég hogy kollégáim azzal bsztatnak, hogy mindenhol savanyú szr van, ahová viszem őket, ma az utolsó adag isteni finom cm arichat odaadom nővéremnek, erre vágja a pofákat, hogy "savanyú a tej?" :W
Hát milyen emberek ezek?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46253) And06 válasza Surda- (#46252) üzenetére


And06
aktív tag

kell venni otthonra egy tégla piros segafredot (mocsári robuszta ftw) meg egy ikeás kotyogót. az izlik az átlagnépnek ;] :DD

(#46254) Parci válasza radi8tor (#46250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz, úgy is rég éltem úgy, mint egy gázszerelő: bevállalok egy hasbeánt :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46255) demars


demars
addikt

Agyalok agyalok és olvasgatok.
Környezetem elküld melegebb éghajlatra ha megemlítem a használt szót. Mondván minek veszek használt automata kávéfőzőt 130 k -ért ha 80 k -ért lehet kapni újat?!
Hiába mondom nekik, hogy a jobb gép jobb kv t készít.
Aztán ezt találtam.
Annyit ír róla, hogy darálós. Nem teljesen tiszta, de akkor gyakorlatilag ez is gombnyomásra adja a kv-t?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46256) bl4ze válasza demars (#46255) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, ez egy kombi gép. Daráló és főző egyben.
Ehhez tudás, gyakorlás kell - a kávét te csinálod ezzel is, "csak" a daráló egy házban van - nem külön.

.:. bl4ze .:.

(#46257) demars válasza bl4ze (#46256) üzenetére


demars
addikt

Értem! Köszönöm a felvilágosítást! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46258) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Lennének kérdéseim a hozzáértő, tapasztalt fórumtársakhoz:
1. Gondolom az, hogy szerintem jól beállított hőfok és őrlési finomság / lefolyási idő mellett sincs semmi krémesség, annak köszönhető, hogy nem friss a pörkölés ( a kávé Segafredo Extra Strong )?!
2. Ha ez a kávé elfogy és beszerzek friss pörkölésűt, annak valszeg jóval magasabb őrlési fokozat kell majd?!
3. Fagyasztóban mennyi ideig őrzi meg a minőségét a kávé?
Előre is köszi a válaszokat!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46259) Surda- válasza sz.zs. (#46258) üzenetére


Surda-
őstag

Igen,nem,passz :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46260) adp válasza sz.zs. (#46258) üzenetére


adp
őstag

Én szétosztom 100g-ra a kvt, azt jól becsomagolom 3-4 rétegbe (cipzáros zacsi+ 2 réteg fagyasztó zacskó) és egy van mindig a fagyasztóban úgy, hogy cipzáros zacsiba + egy kis műanyag dobozba és abbol őrlök. Egy augusztus eleji kv most fogyott el, és ugyanolyan jó volt mint mikor kibontottam. Közepes pörkölésű kv volt. Szóval 3 hónapig simán elvolt. Igazából csak azért volt meg eddig mert ez ilyen tartalékkávéként volt.

[ Szerkesztve ]

(#46261) adp


adp
őstag

Tud valaki bpn a belvárosban olyan helyet ahol tudok venni, a GB-hez víztartály tömítést?
Ereszt a kis mocsok... kivettem ezt és így tettem vissza a tankot, így valamiért jó... amúgy csinált már ilyet, hogy ereszt, szétszedtem visszatettem és azóta nem bántottam a tankot, mindig úgy töltöttem fel, hogy nem vettem ki, és most valamiért megint ereszt...

[ Szerkesztve ]

(#46262) soldier2 válasza adp (#46261) üzenetére


soldier2
őstag

Ha csak picit ereszt szükségmegoldásnak próbáld ki az étkezési szilikonzsírt (ha nincs, úgysem árt ha veszel). Picit bekened vele a tömítést, kis szerencsével heteket nyersz, ha nem hónapokat. Én a Cremina dugattyútömítés csréjét hónapokig húztam így (bár lehet nem ott volt a gond, és nem is kellett volna cserélni :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46263) adp válasza soldier2 (#46262) üzenetére


adp
őstag

Agyaltam már ezen, de szerintem drágább lenne mint egy új tömítő ami elvileg 500ft. ez milyen jellegű boltban kapható amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#46264) emvy válasza Parci (#46247) üzenetére


emvy
nagyúr

Zingben nem lehet. Kaffeinben lehet, kb. 2800 forint/250 gramm, ha jol emlekszem.

while (!sleep) sheep++;

(#46265) Bazsee71 válasza adp (#46263) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én megpróbálkoznék az Expolygonnal, sőt a Cady Trade-del is. A képen látható elem szerintem ugyanaz, ami a szuperautomatám tartálya alatt van. Gondolom valami egyen alkatrész.

(#46266) adp válasza Bazsee71 (#46265) üzenetére


adp
őstag

igen az lesz az,csak nem értem miért 5-ösével adják :W
Azért írtam a belvárost mert ha lehet nem utaznék órákat ezért a kis tömítésért. ez a cady trade jó lehet. csak van nekik ilyen

[ Szerkesztve ]

(#46267) Bazsee71 válasza adp (#46266) üzenetére


Bazsee71
őstag

Anno tudtam venni 2 darabot is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46268) adp válasza Bazsee71 (#46267) üzenetére


adp
őstag

mondjuk nem mintha nagy összeg lenne, egy sorral elnéztem előbb azt az 1800-at, hála égnek csak 167 ft.
De lehet veszek párat valamelyikkel csak jó lesz, mert a mostani is néha jó néha nem. Egy ideig megfordítva is volt, aztán ott is egyszer elkezdett szivárogni, visszafordítottam és igazából már vagy fél éve nincs baja

(#46269) vikla007 válasza adp (#46261) üzenetére


vikla007
aktív tag

momenti.hu, ráday u.
hívd fel őket én már vettem ott tömítést GB-hez

(#46270) Parci válasza emvy (#46264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46271) adp válasza vikla007 (#46269) üzenetére


adp
őstag

köszi, ez talán még jobb helyügyileg.
Médiába amúgy nem lehet? Csak, hogy reklámozzák, hogy több ezer pótalkatrész lehet náluk venni

(#46272) soldier2 válasza adp (#46266) üzenetére


soldier2
őstag

Szilikonzsír nem árt ha van otthon (fontos, hogy étkezési legyen, én az expolygontól vettem pici dobozzal), tőmítések és úgy bármi egyéb kenésére ideális nem csak a kávéfőzőn.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46273) SierraFox


SierraFox
tag

Engedélyt kaptam "fentről" a Saeco lecserélésére.
Kezdőként mennyire hülység HX-es (nem e61 hanem pl. NS oscar) gépben gondolkozni? Vagy inkább egy PID-es single boileres Rancilio Silviában (vagy hasonlóban) gondolkozzak?
Most kb. 70%-ban iszunk espressót és 30%-ban cappuccinót.

(#46274) adp válasza SierraFox (#46273) üzenetére


adp
őstag

én biztos, hogy nem vennék meg egy régi Oscart. ezer éves technológia, se opv, se 3 járatú sincs benne, mire a bitang kazánt felfűtöd vagy fél óra, és nem fogsz tudni reprodukálni....
sokkal jobban jársz egy kimaxolt gaggiával vagy ha akarod silviával. ha újat akarsz meg ott a Lelit

(#46275) soldier2 válasza SierraFox (#46273) üzenetére


soldier2
őstag

Attól függ mekkora a keret. Ha gyakran kell a gőzölés (a 30% nálam annak számít, de mindenkinek más a tűrésküszöbe) akkor az egybojleres géppel csak szenvedni fogsz.
1. Ha van pénz rá, dual boiler, pid (vagy kis kávébojler thermoblokkal)
2. HX (két éve abszolút ajánlottak voltak, most egy kicsit kezdenek visszaszorulni, de használható)
3. Kimaxolt Silvia (vagy hasonló egybojleres) és mellé egy habosító. Ha latte art nem igény, egy pár ezres french press is megteszi.

Azért remélem ír majd más is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46276) SierraFox válasza soldier2 (#46275) üzenetére


SierraFox
tag

Úgy számolom 200 ezer körül lenne rá. A feleségem az egybojleres irányt preferálja (mert az kicsi). Dual boiler 300 körül kezdődik (Catler/Gastroback 9010), az nem fér bele. Azért merült csak fel a HX, mert láttam NS oscar II-t itthon 220-ért.
Olyat szeretnénk venni, amit aztán nem cserélünk le 1-2 év után, mert kevés.

(#46277) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Jó topic, kár hogy vásárlás után, és nem előtt találtam rá.

Akkora idióta voltam, hogy vettem egy [ilyet]. Valszeg az ide járóknak nem kell magyaráznom, mekkora hulladék. :D Sokra nem számítottam, de tényleg mindent alulmúl. Ha hideg vízben elkeverném a darált kávét, és megmikróznám, kb ugyanott lennék. Az emag meg akkora jó fej, hogy a vásárlói visszajelzések közül csak a 4-5 csillagosakat publikálja, a többi hogy-hogy nem, nyomtalanul eltűnik, így totálisan valótlan képet hazudnak össze a termékükről (ezzel sikerült átverniük, én hülye meg megvettem). Egyébként eladó. :D

A Bialetti Brikka lesz a nekem való megoldás, kösz a leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#46278) kaligula válasza SierraFox (#46273) üzenetére


kaligula
tag

Én kvázi kezdőként egy hx-es Faema e98 Compact-tal (la cimbali) ismerkedtem meg, most is ez az itthoni gépem. A Gaggia után egy monstrumnak tűnt, most ezután egy Gaggia tűnik játékszernek... Én azt mondom, teljesen élhető gép, a felfűtési ideje 15perc, a gőz viszont azon a nyomáson, ahol nekem jó a kávé, még nem elég száraz. Ha nem szereted külön a gépet is, a kinézetet, gépészetet, "csak" a jó presszó a cél, akkor otthonra szerintem felesleges egy ilyen.

rovidkv.reblog.hu

(#46279) zscz válasza SierraFox (#46276) üzenetére


zscz
tag

Nálunk otthon egy Pavoni és egy Nespresso van. Én a Pavonival tolom, a Zasszony a Nespresso+ pici tejhabosító (növényi tejet használhat csak) mixerrel hajlandó csak kávét csinálni magának. Ha nem igény a latte art, akkor ez a kettő egy 2 személyes kávézást tökéletesen kielégít.

(#46280) And06 válasza SierraFox (#46276) üzenetére


And06
aktív tag

azon gondolkozom, létezik-e olyan pumpás gép a piacon jelenleg, ami nem DB vagy HX(tehát ha nincs szükség gőzre egyáltalán), de ezekkel a gépekkel egy szinten van a kávé része, és nem lamarzocco árban megy? (pl kellőképp nagy bojler, kontrollálható viz és fejhőmérséklet, stb)
oké silvia utólag pidelve, de az is "csak" egy kisgép és utólagos pidelést igényel!

[ Szerkesztve ]

(#46281) Bazsee71 válasza soldier2 (#46275) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az utóbbi idők hozzászólásait olvasgatva, jelenlegi árfolyam mellett szerintem is egy Silvia lenne a nyerő, ebből a keretből pedig igencsak fel lehet tuningolni. Latte art pedig french press-szel is mehet. :)

(#46282) soldier2 válasza And06 (#46280) üzenetére


soldier2
őstag

Persze, több is. Mos más nem jut eszembe mint a QM single bojler+pid gépe E61 fejjel. Anno még gondoltam is rá. (A La Marzocco shot brewer meg LM árban van ugyebár :) )

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46283) And06 válasza soldier2 (#46282) üzenetére


And06
aktív tag

ez melyik gép pontosan? csak mert ha drágább mint a catler, akkor értelmét veszti a kérdés ... :)

(#46284) soldier2 válasza And06 (#46283) üzenetére


soldier2
őstag

[link], [link], valamint Quick Mill Alexia (van pides változat is). Sajna egyik sem olcsó.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46285) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Fent van még a doser a Majoron, és automata révén elég problémás a garatot söprögetni, így beszereztem én is egy körtefecskendőt (11-es méret). Semmilyen személyes tapasztalatom és egyéb vizuális élményem nem volt még vele, így nálam nem vált ki undort sem. Viszont így nem illeszkedik a tartály helyére.

Aztán tegnap lett egy fragola-féle 58-as tölcsérem, ma pedig jött az ötlet, hogy hátha...és passzol. :)

Gábor írta korábban, hogy a 13-as méret a nyerő, nálam egyelőre működőképes a 11-es is. Csak azért döntöttem utóbbi mellett, mert majd azért szeretném esztétikusan eltakarni, de egy darabig most így fog üzemelni.

(#46286) meander válasza Bazsee71 (#46233) üzenetére


meander
tag

Ez a Jura E500-t hol lehet megtalálni. Neten nem látok róla semmit. Mi a pontos típus? Kösz

(#46287) And06 válasza soldier2 (#46284) üzenetére


And06
aktív tag

köszi, ilyenekre gondoltam. az áruk sem elérhetetlen. próbálta már valaki? mit tudnak ezek mindenféle tuning nélkül (pl szükitő, másik pumpa, stb...)

(#46288) Bazsee71 válasza meander (#46286) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bocsi, pontatlan voltam, sima 500-as.

(#46289) adp válasza soldier2 (#46275) üzenetére


adp
őstag

egy rézcsöves-pides gaggiával sem szenvedés azért felgőzölni egy kapucsinót, jókor kell kezdeni és simán latte art kompatibilis, viszont a gőzcsőt érdemes lecserélni, mert az egy hulladék. Mire kiveszem a tejet a hűtőből beleöntöm a kiöntőbe, pont jó is a gőz. Nálam is kb ez a 10/7 arány van, sőt lehet 10/5 viszont ha jó árban kifog egy termoblokkos gépet azt kell megvenni. Az biztos, hogy HX-et kezdésnek nem ajánlanék ( mondjuk én amúgy sem vennék) Hőfokszabályzás nélkül meg az egy marha nagy szenvedés

[ Szerkesztve ]

(#46290) bluesfan válasza SierraFox (#46273) üzenetére


bluesfan
tag

Mi minden reggel gőzölt tejjel kávézunk, napközben sima presszót iszunk. A Lelit Anna is szenvedés nélkül képes volt a tejhabképes gőzre, most a Gilda lazán produkálja ugyanezt. Probléma csak akkor van, ha az ember több adagot készítene és váltogatni kénytelen a gőz és a kávévíz közt, mert ilyenkor várni kell, hogy helyreálljon a hőegyensúly. Nálunk ez ritkán fordul elő, de ahol rendszeres a vendégsereg, ott elkerülhetetlen a duálbojler, vagy külön habosító használata.

[ Szerkesztve ]

(#46291) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Rendelek GB-hez réz vízterítőt. Kartömítésből 8,5 vagy 9mm a jó?

V.

(#46292) Surda- válasza Illesvik (#46291) üzenetére


Surda-
őstag

Nem expolygontól, ugye? Tudod az nem jó.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46293) soldier2 válasza adp (#46289) üzenetére


soldier2
őstag

Te is, TvNet is félreértettétek amit mondtam (vagy akartam mondani). Nem a folyamat szenvedés, arra teljesen megfelel, hanem az ha utána újból espressot akarsz készíteni. 20-30 perc simán kell amíg visszahűl (stabil hőfokra). Kicsit több mint egy évig használtam, megvan annka a varázsa, hogy abban a sorrendben készíted a tejes/sima italokat ahogy szeretnéd, és nem először kap kávét aki espressot iszik, utána jönnek a tejesek. Napi használatra 1-2 embernek elmegy.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46294) Sinisi válasza Illesvik (#46291) üzenetére


Sinisi
senior tag

Expolygonban ez biztos nem jó?
Kartömítésnek ez ?
Danettinél van gyári változat is.
Én felhívnám a boltot és érdeklődnék, hacsak valaki biztosra meg nem mondja, hogy melyik a befutó.

(#46295) coqito


coqito
tag

Sziasztok!
Nemtudom láttátok -e, de akciós a Graef CM702 kávédaráló az edigitalnál.

Szerezd meg hát mind :D
Üdv: Gábor

(#46296) SierraFox válasza soldier2 (#46293) üzenetére


SierraFox
tag

Köszönöm szépen a tippeket, tanácsokat mindenkinek, nem értettem félre semmit. :) Akkor a HX-ről lemondok.
Az új Catler 9010 és a QM Silvano (ez gyönyörű) 300 ezer környékén mozog, így azok most nekem drágák. Így marad a Silvia és a Lelit. A Silviát mennyiért lehet PID-eltetni (jó minőségű PIDdel)? A Lelitben azt tudom, hogy van egy Gicar modul, de a Silviákban komolyabbat láttam. Esetleg QM (a QM-ek borzasztóan tetszenek) Pippa, és bele egy PID.

zscz: A Pavoni azért esik ki, mert azt akkor vennék ha lenne pl. egy Gaggiám, amivel jó kávékat tudunk főzni, és mellé szeretnék egy karos gépet. Önmagában -úgy hogy a feleségem is használná egy 11 hónapos csimpaszkodó gyerek mellett- nem tartom jó megoldásnak, bár szerintem az egyik legszebb karos gép. Egyébként az alapötlet az pont az volt, hogy a Saeco mellé Francescotol egy Europiccolát venni 300-400 euro körül.
A nespresso sajnos nekünk nem ízlik. Én mindig érzek benne valami kellemetlen mellékízt.

(#46297) Bazsee71 válasza coqito (#46295) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jó kis kezdő masina ez. :)

Itt meg 35e-ért egy elég robosztusnak tűnő daráló, bár nem ismerem a Wega márkát.

Barkácsoló kedvűeknek meg egy félkész ECM Michelangelo 50e-ért. :DDD

(#46298) Surda- válasza Sinisi (#46294) üzenetére


Surda-
őstag

Hm, ez jónak tűnik, ráadásul elég olcsó is. Na, várunk egy megerősítést szakiktól :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46299) Parci válasza Bazsee71 (#46297) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy átcimkézett compak k6, ha minden igaz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46300) Parci válasza SierraFox (#46296) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem volt silvano, most zolnagyé, ő használja vudubábunak épp :DDD

az egy jó gép, igazából az ideális otthoni gép. egy pid-elt silvia a kávés része kb., a gőzhöz meg van egy külön ulka, termosztát és termoblokk, mai szemmel nézve egész tisztes méretű (a régi qm-ekhez képest pici). de 300e ft-ot nekem nem érne meg, a catler 9010 egy sokkal komolyabb gép.

pid-elésre pontos választ fragola vagy simi tud adni, írj nekik, de nagyságrendileg egy huszas. és a silviát venném.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.