Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Xabi78 válasza weinmaker (#46900) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A pengellérre állítás meg felesleges, az embere 90% egyből tudta, hogy ki csinálta :)

Mondjuk ez sokat segít... :D

Szavaztam.

Én picit hiányolom, hogy nem lehet több kávéra, helyre, pörkölőre, baristára szavazni. Kávéból is több kedvencem volt, pörkölőből is több pörköldétől is rendelek rendszeresen. És bár szívesen adtam volna szavazatot a Pacificaffera az ár-érték arány miatt, és mivel szerintem az elmúlt 1-2 évben nagyon sokat fejlődtek, de a CMet abszolút értékben jobbnak tartom, de Pacifiék tényleg nagyon odarakták magukat, és ezt is szerettem volna respektálni...
Úgyhogy azt hiszem, kénytelen leszek duplán szavazni... az ér? :D

X.

Cave canem!

(#46902) weinmaker válasza Xabi78 (#46901) üzenetére


weinmaker
őstag

Ér - az ilyen természetesen tolerálható, és meg is értem. Nekem is több kedvencem van :)

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46903) jveres válasza Xabi78 (#46901) üzenetére


jveres
csendes tag

"A pengellérre állítás meg felesleges, az embere 90% egyből tudta, hogy ki csinálta :)
Mondjuk ez sokat segít... :D"

Miért is volt egy közel 100%-os megérzésem, hogy honnan fúj a déli szél? :DD

[ Szerkesztve ]

(#46904) soldier2 válasza jveres (#46903) üzenetére


soldier2
őstag

Effelől szerintem sem volt senkinek egy percig kétsége, eddig is kitiltották, ezután is ki fogják. De ha már homár.... (legalább kerek perec tudjuk meg mi volt az ürügy, ha nyilvánosan vádolunk adjunk mellé nyilvánosan bizonyítékot is).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46905) weinmaker válasza soldier2 (#46904) üzenetére


weinmaker
őstag

Szerintem meg hagyjuk az egészet, mert nem érdemes több szót fordítani rá. Többen látták a bizonyítékokat is. Ha akartam volna, akkor megnevezem nyilvánosan, de nem ez a cél, hanem a tisztességes játék. A kiváltó ok pedig szintén le van írva ha elolvastad. Nem szeretném a kelleténél jobban szétoffolni ezt a topikot. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46906) Surda- válasza jveres (#46903) üzenetére


Surda-
őstag

Pellengèrre állít ! Így helyes.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46907) jveres válasza Surda- (#46906) üzenetére


jveres
csendes tag

Jaja. :)

[ Szerkesztve ]

(#46908) weinmaker válasza Surda- (#46906) üzenetére


weinmaker
őstag

Igaz, azt csak elírtam :D de oda is állíthatnám :D de hagyjuk is :D

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#46909) Surda-


Surda-
őstag

Az új gőzcső vége letekerhető, viszont sajnos nem tudom úgy visszacsavarni,hogy ne eresszen a képen bekarikázott helyen.
Mivel zárjam ezt le?
Tekerjek a menetre teflon szalagot?
Az bírja a hőt?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46910) kaligula válasza Surda- (#46909) üzenetére


kaligula
tag

Nos a nevéből adódna. Tudtommal 250 fokig használható.

rovidkv.reblog.hu

(#46911) adp válasza Surda- (#46909) üzenetére


adp
őstag

Fogoval nem tudod jobban racsavarni?
Esetleg egy mini tomites

[ Szerkesztve ]

(#46912) #30638592


#30638592
törölt tag

Kotyogos fozorol szeretnek valtani valami minosegibb kavezas felé. Ha most kezdenetek Melyik gepet vennetek? Legyen minosegi, birjon ki eveket és uj legyen. Koszonom

(#46913) soldier2 válasza #30638592 (#46912) üzenetére


soldier2
őstag

Olvasd el az összefoglalót. Látni fogod, hogy kell daráló is, a keretet ezzel együtt célszerű meghatározni. Ha lesz még kérdésed (biztos lesz, csak legalább lesz némi rálátásod az egészre) segítünk. De ennyi infó kevés. Ha ragaszkodsz a pukimentes újhoz, akkor zsebbe kell nyúlni keményen. Ha jó a felújított is, ami semmi érdemes dologban nem különbözik, akkor is zsebbenyúlós, csak kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46914) And06 válasza #30638592 (#46912) üzenetére


And06
aktív tag

a legnagyobb kérdés, mint mindig, mennyi a keret?

(#46915) #30638592 válasza And06 (#46914) üzenetére


#30638592
törölt tag

300k de ha 50bol kijön az megjobb.

(#46916) Wolfy999 válasza #30638592 (#46915) üzenetére


Wolfy999
tag

300-ból már el lehet indulni. :D
Tejes italokat mennyire szeretnél csinálni vele? Mennyire limitált a hely amit elvihetsz a konyhából?

(#46917) Surda- válasza #30638592 (#46915) üzenetére


Surda-
őstag

Index kaveologian tegnap írta valaki, hogy eladja a 3 hetes rancilio silviájat, az jó vétel lehet.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46918) Frogz válasza kk831228 (#46856) üzenetére


Frogz
csendes tag

Azért ez sem kutya... :DDD

(#46919) vicces válasza Frogz (#46918) üzenetére


vicces
addikt

valamelyik nap én is találtam ilyen hordókat, de még a tasakot is lusta voltam kiszedni belőle - mert utána vissza kellett volna gyömöszölni és azt már nem akartam - és ránézni a dátumra. marketinges bullshit lehet csak ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#46920) Bazsee71 válasza Frogz (#46918) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na ilyet kaptam egyszer karácsonyra, akkor még automata volt itthon, de az sem tudta kellőképpen elkenni. :)

(#46921) Frogz válasza vicces (#46919) üzenetére


Frogz
csendes tag

Elvileg az alján lévő 12/10/2018 best before elég jól hangzik...de majd meglátjuk. :)

(#46922) #30638592 válasza Wolfy999 (#46916) üzenetére


#30638592
törölt tag

Tejes verzioban gondolkodom.
LA Pavoni prof.-rol velemeny? Vagy ez esetleg?https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00CI32S9I/ref=mp_s_a_1_10?ie=UTF8&qid=1479238657&sr=8-10&pi=SL75&keywords=bean+to+cup+coffee+machine
Szivesen eljatszok a keszitessel, ez nem problema. Majd belejovok...

(#46923) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Kollégával együtt vettünk 2 Lidl Deluxe hordót, a Kenya-t, és az Ugandát. Mit is mondjak... inkább ne vegyetek belőle. Ennyi pénzért szerintem sokkal jobb kávék vannak. Nem tudtunk belőlük sem rendes cremát, sem rendes lefolyást kihozni. Nem igazán friss. Az ugandai elég semmilyen, viszont tényleg nem savas. A Kenya érezhetően savasabb, de valahogy jól áll neki, és 10-20ml tejjel egészen élvezhető tejcsokis ízvilágú tejeskávé lesz belőle. De szerintem ehhez drága. Az Uganda pedig valahogy nem akar összeállni. Még azért játszunk velük, de kérdéses a siker...

A hőfok a Cuadrán picit alacsonyabb, mint kellene, tehát olyan 84-88 fok között tudtunk próbálkozni, de ez is csak tipp. Lehet, hogy feljebb jobb. (valamiért nem melegszik fel rendesen a fej., olyan 76 fok körül van a teteje, ha üresben van pár percig. Legalábbis külső hőmérő szerint. A hőkamera meg nem szereti a tükrös felületetket. Hűtőcsapolással felmegy 84 köré. Ha valaki tud számlázva küldeni fejhőmérőt E61-hez, írjon privátba :) )

[ Szerkesztve ]

(#46924) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Eddig összesen 2-en jelezték, hogy érdekelné őket LM (vagy VST) szűrő angliából. Legkorábban hét végén rendelném meg, így ha valakit érdekel, akkor írjon. Coffehit-es ár vételi erstés online árfolyammal, plusz magyar posta, webox, stb. Ha épp nem lenne meg az 50 fontos limit, akkor bedobok valamit, de jó lenne olyat, ami esetleg valakinek jól jöhet.

(#46925) jolti válasza Alvarez81 (#46923) üzenetére


jolti
senior tag

Csak szólok, hogy ezeket a kávékat senki nem a kávéért veszi, hanem a faja kis fahordóért. 😁

(#46926) paljoc válasza jolti (#46925) üzenetére


paljoc
tag

Nekem pl. bőven megért a fahordó 1500-at. Simán bele tudtam állítani egy zacsi paljoc kofit, nem dől fel, nem billeg, stabilan tart. Nagyon jó, parádés minőségű kis fahordó ez kérem, soha jobb fahordót nem tudnék elképzelni. Holnap egy cserép virággal is letesztelem, sőt ahogy írok új és új ötleteim támadnak, hogy mit lehetne még beletenni. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy megvásároltam ezt a multifunkciós kis remeket.

(#46927) Surda- válasza paljoc (#46926) üzenetére


Surda-
őstag

Apropó. Állítólag a zacc jó virágföldbe. Ezzel érdemes próbálkozni?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46928) Alvarez81 válasza paljoc (#46926) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Azt hittem én voltam az egyetlen bolond , aki képes megvenni egy ilyen kávét a fahordó miatt :D .
Le se mertem írni, hogy ez volt a B-terv... :DD

(#46929) jveres válasza paljoc (#46926) üzenetére


jveres
csendes tag

:C

(#46930) emvy válasza paljoc (#46926) üzenetére


emvy
nagyúr

paljoc, a Sidamo tok jo..

while (!sleep) sheep++;

(#46931) paljoc


paljoc
tag

- Hát nem tudom, én is hallottam ilyet, meg még egy csomó mást is, h mire jó a zacc, de hogy igaz-e…?

- Dehogy, nem csak mi, szerintem egy csomó mindenki vett ilyet, anélkül hogy hiú ábrándokat táplált volna a tartalmát illetően.

- :))

- Szuper, örülök!

(#46932) jolti válasza paljoc (#46926) üzenetére


jolti
senior tag

Oké te vagy az egyetlen, akiről elhiszem, hogy a kávéért veszi és nem a dobozért!
Így legalább iszol rendes kévét! 😀

(#46933) adp válasza emvy (#46930) üzenetére


adp
őstag

Szerintem is.En mondjuk inkabb 'filtereztem' vele :) ugyis korrekt. Cuppingnak felontottem aztan 1 perc utan leszurtem v60-al :) ugy meg kb 1p volt meg lefolyt. Vagy picit durvabbra orolve osszesen 2p alatt v60-al

[ Szerkesztve ]

(#46934) jolti válasza Alvarez81 (#46928) üzenetére


jolti
senior tag

Gyenge mentés.
😁

(#46935) Bazsee71 válasza paljoc (#46926) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor még egy felhasználási lehetőség. :)

(#46936) kahvesi válasza Surda- (#46927) üzenetére


kahvesi
csendes tag

Nálunk gyönyörűen fejlődnek és virágoznak a hortenziák a zacctól, bár kicsit fura látvány a sok pogács a tövükben :DD , de szeretik a savanyú talajt és a zacc erre erősen rásegít.

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#46937) adp válasza Surda- (#46927) üzenetére


adp
őstag

Mi kertbe szorjuk szet. Amugy van amelyik noveny kedveli. Van amelyik nem szereti. Utana kell nezni melyik noveny milyen kozeget szeret. Ja es a rovarok ellen is jo.. mondjuk ehhez nem tudok mit mondani, lehet hogy igaz.. :)
Lefolyoba is nyugodtan bele lehet utni,jol tisztitja. En volt hogy egymasutan belevertem kb 10-et es nem dugult el, szoval lehet benne valami.

[ Szerkesztve ]

(#46938) vicces válasza adp (#46937) üzenetére


vicces
addikt

Én is a lefolyóba szoktam beleverni. Eddig még semmi hátrányát nem érzem :B

:)

(#46939) lagoon79 válasza vicces (#46938) üzenetére


lagoon79
tag

ejjjjnye :DD

(#46940) Tonyo válasza vicces (#46938) üzenetére


Tonyo
őstag

Asszony tud errol? ;] :DDD

(#46941) Nimda válasza Tonyo (#46940) üzenetére


Nimda
addikt

Hogy mik nem derülnek ki :DDD

(#46942) vicces válasza Tonyo (#46940) üzenetére


vicces
addikt

Néha szokta mondani, hogy most már menjek kifelé mert ez az ő birodalma. Anyám szerint is tovább marad tisztább a lefolyó ha a zaccot abba öblitjük le. Mármint én végig erről beszéltem. Remélem ti is ;]

:)

(#46943) ronin s8 válasza #30638592 (#46922) üzenetére


ronin s8
senior tag

La Pavoni rulez! :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46944) soldier2 válasza #30638592 (#46922) üzenetére


soldier2
őstag

Lehet, hogy macerásabb vele kávét készíteni, nem mindenkinek való univerzális gép, de ha kiismered jó kávét ad. Vagy egy használt Olympia Cremina.

Vicces: " Veri az élet very happy / mindenki veri beleveri"
(Bikini)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46945) Parci válasza kahvesi (#46936) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is erre spekulálok: a fenyők, cédrusok, tuják alá szórom a kertben. még egyik sem szólt, hogy ácsi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46946) kahvesi válasza Parci (#46945) üzenetére


kahvesi
csendes tag

A számomra mértékadó Kapanyélen van egy jó kis összefoglaló a témában: katt

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#46947) adp válasza soldier2 (#46944) üzenetére


adp
őstag

:D :DD

(#46948) Parci válasza kahvesi (#46946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A kávézacc legtöbbször működik a kártevők ellen, de nem mindig. Általában távol tartja a hangyákat, a csigákat (a mezteleneket is)"

mind a kettőt lendületből cáfolom, ott nyüzsögnek ugyanúgy. de biztos, hogy tele van még olajokkal (hiszen anno a zaccből is főztek még kettőt, hármat :DDD), van benne vitamin :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46949) kahvesi válasza Parci (#46948) üzenetére


kahvesi
csendes tag

Talán túl jó kávékat iszol, amiket a nudistacsigák is kedvelnek. :)) Érdemes lenne teszteket végezni (unatkozók előnyben) kotyogósból kikerülő ill. mocsári robusztából visszamaradt pogácsával is, lehet, hogy ezek riasztóként is jobban beválnának. :K

»Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır«

(#46950) adpeter válasza paljoc (#46926) üzenetére


adpeter
tag

Na kérem! :D

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.