Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) Toobee


Toobee
veterán

A munkahelyi projekt befuccsolt, szóval van egy ilyen szettem eladó. Simi újította fel teljesen, ahogy a képeken is látható. Átcímkézett Bezzera BZ99, PID-elve, homokszórva, porfestve, csakanaked. Új Ulka, két -és háromutas szelep, összes tömítés + csavarok. A daráló is ugyanolyan színű (szintén homokszórva, szinterezve, 3-4 kg kávét futott késekkel), de azt max ha nagyon akarná valaki mellé, talán az marad itthon. Ár: 165.000 Ft. A gép + daráló együtt 210.000 Ft.

Poccino Linea Uno újszerű, dobozos valakinek 15.000 Ft-ért?

[ Módosította: radi8tor ]

https://barbieripnk.hu/

(#46302) mester6 válasza Bazsee71 (#46297) üzenetére


mester6
tag

A Mazzer Majorhoz is jó ötlet lehet ez a timer?[link] :F

[ Szerkesztve ]

(#46303) Bazsee71 válasza mester6 (#46302) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha timer kellene, én inkább ezt az arduino alapú megoldást raknám össze. Az enyémben nem lesz, mert adagonként darálok, a kávé pedig sűrűn cserélődik, magamat ismerve pedig hamar megunnám az időzítő folyamatos beállítását. Illetve ha fent van a babtartály, akkor bárminemű pumpálgatás kilőve, marad a garatseprés. Eddig nagyon tetszik a körtefecskendős megoldás, öröm nézni ahogy egy nyomásra kiköpi a pangó őrleményt. :)

Szerk.: így az átalakításhoz meg tudtam rendelni a Major E motortakaró lemezét, Danettinél ~5e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#46304) mester6 válasza Bazsee71 (#46303) üzenetére


mester6
tag

Értem, igazad van. Az Arduino pedig még olcsóbb is. Én szeretem a timeres darálókat, mert én meg a méricskélés helyett , inkább időt állítok. Igaz azonban így is kell mérni.

(#46305) jolti válasza mester6 (#46302) üzenetére


jolti
senior tag

Én inkább ezzel oldanám meg. Ehhez még 3 gomb kell és semmi más. Van teljesen digitális megoldása is, de ott lépegetni kell a menüben egy két lépést. ( Nekem is olyan van a darálón, de ma inkább ezt venném. ) Ez egyszerűbb:
ebay link
Egy 7-9 ezerből megvan az egész kb.
Itt egy régi Video
Elég pontosan be lehet lőni. Én nagyon szeretem, mert általában csak 0,5-1 kg-ként cserélek csak kávét.

[ Szerkesztve ]

(#46306) mester6 válasza jolti (#46305) üzenetére


mester6
tag

Tetszik amit javasolsz. Én nem is tudtam, hogy ilyen praktikus timerek vannak! Igaz ugyan hogy korábban írtál róla, de átsiklottam az infón.

[ Szerkesztve ]

(#46307) jolti válasza mester6 (#46306) üzenetére


jolti
senior tag

Igen. Csak figyelj mit veszel, ha veszel, mert anno én is mellényúltam. Countert vettem a Timert helyett. Akkor még nem is tudtam, illetve nem is figyeltem, hogy mi a különbség a kettő között, mikor elhatároztam, hogy megcsinálom az automatizálást.
Persze nem nagy gáz, mert ezt is meglehetett simán csinálni, csak ez nem mutatja a visszaszámolási időt. Mindig tervezem, hogy lecserélem erre, de idáig mindig másra kellett a pénz.
Meg így is tökéletes, csak macerásabb az állítása, hogy bele kell menni a menübe, nem csak nyomom a megfelelő gombot, mint azon, amit linkeltem.
De ez amit belinkeltem jó és talán az egyik legolcsóbb.

(#46308) mester6 válasza jolti (#46307) üzenetére


mester6
tag

Köszi, figyelek majd! :R

(#46309) Illesvik válasza Sinisi (#46294) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Ezt néztem köszi.

(#46310) gubabela válasza Sinisi (#46294) üzenetére


gubabela
senior tag

Jó az expoly-s réz felsőszűrő tartó (4 lyukú, ami a linken is van) nekem is ilyen van, az már egy másik kérdés, hogy érdemes-e cserélni. A 8,5mm vastag kartömítés is jó, csak nálam az utángyártott nem záródott jól és tapadt, amikor bemelegedett. Van még cafelat szilikon 8mm-es, ami méretre jó volt, de az meg hamar szétment, nem bírta sokáig. A gyári vált be eddig a legjobban.

(#46311) Sinisi válasza gubabela (#46310) üzenetére


Sinisi
senior tag

Kartömítésből csak a gyárihoz volt szerencsém, de ezek szerint meg van az oka annak az ártöbbletnek. A 9mm-es változat mikor ajánlott?

(#46312) gubabela válasza Sinisi (#46311) üzenetére


gubabela
senior tag

Ha valamiért nem záródna jól és kevés lenne a 8,5mm-es. Pár típusnál előfordul, hogy a nagyobb kell bele. A baby és classicba jó a 8,5mm.

(#46313) handrash


handrash
őstag

Itt is felteszem a kérdést, mert az indexen nem kaptam választ:
Nálam eddig az illy a favorit, bár a Gaggia baby egy kicsit savanyúra főzi. Ismertek-e hasonló ízvilágú kávét?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46314) Surda- válasza handrash (#46313) üzenetére


Surda-
őstag

Hát,ez nagyon nagyon szubjektív.
Szoktál frissen pörkölt kávét inni vagy új vagy a témában?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46315) handrash válasza Surda- (#46314) üzenetére


handrash
őstag

Fogjuk rá, hogy új! 😀
Legfrissebb talán Frei volt....

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46316) Surda- válasza handrash (#46315) üzenetére


Surda-
őstag

Szerintem érdemes lenne pár egészen frisset megkóstolnod.
A fórumon pl paljoc pörköl,tőle venni valami klasszikus ízvilágot,ha az illy jött be.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46317) adp válasza handrash (#46315) üzenetére


adp
őstag

!!

[ Szerkesztve ]

(#46318) handrash válasza adp (#46317) üzenetére


handrash
őstag

Köszi neked is és Surdának is.
Alapok megvannak. A célom az, hogy átlag kávézói minőséget tudjam otthon hozni. Időnként beleférhet persze egy kis kísérletezés.
Így vagyok vele mint a főzéssel, kedvenc ételeimet akarom ( talán tudom is) éttermi minőségben elkészíteni otthon. Néha egy-egy újdonság de nem indulok a Bocuse d’Or-on.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46319) Surda- válasza handrash (#46318) üzenetére


Surda-
őstag

Kavenal a frissesség döntő. Ahogy főzésnél is óriási különbség van a falusi csirke és az olcsó tescos tálcás között. A legnagyobb baj a közértben kapható drágább kavekkal, hogy akár egy éve ott állnak a raktarban. Teljesen tönkre mennek, megdöglenek.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46320) handrash válasza Surda- (#46319) üzenetére


handrash
őstag

Megértettem.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46321) vicces válasza handrash (#46318) üzenetére


vicces
addikt

a kávézói minőség ne legyen a célod, mert az akkor már régen rossz :D
attól csak jobbat igyál. én eléggé le tudom a hangulatomat harcolni ha nem jön össze a kávé.
pl tegnap bekalibráltam a kávéőrlőmet és most megint fincsi kofi folyik, de már előre stresszelek, mi lesz ha megint beüt valami ;]

...

tegnap egyébként nézegettük a mediamarktban is a kávékat. oké a nagyrésze sztem robuszta vagy robuszás blend volt, de szeptember végi pörit is találtam.
aztán átmentünk egy nemrég nyitott szupermarketbe és csak tök régi csomagokat találtunk. amik még idén vagy jövőre év eléjén járnak le.
azt viszont megfigyeltem, hogy volt olyan kávé is amire 1,5 év szavatosságot irtak rá a szokásos 2 év helyett. :)

:)

(#46322) SierraFox


SierraFox
tag

Lehet, hogy volt már: a coffeeitalian november 4-ig 300 font feletti vásárlásnál 20 font kedvezmény jár a HALL2016UK kuponkóddal. Így a Rancilio Silvia csak 329 fontba kerül.

(#46323) handrash válasza vicces (#46321) üzenetére


handrash
őstag

A stabil állandó minőség pedig fontos!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46324) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

úgy tűnik, hogy hamarosan belépek a home pörkizők cseppet sem népes táborába :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46325) Bazsee71 válasza Parci (#46324) üzenetére


Bazsee71
őstag

Csak nem a nagyon jóárasított Gene-t vetted? :) Jó móka lesz. Engem is szeretnek otthon, mikor befüstölöm a lakást. :DDD

Szerk.: 330-ért a Silvia...le kell írnom 100x, hogy nem szabad. :U

[ Szerkesztve ]

(#46326) soldier2 válasza Parci (#46324) üzenetére


soldier2
őstag

Kitartást előre is. Kíváncs leszek hogyan alakul majd a saját vsz Paljoc pörkölés egymáshoz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46327) Parci válasza Bazsee71 (#46325) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, nem bírtam tétlenül nézni adapter megaakcióját. :DDD remélem szeretni fogom a műfajt, mindig is bakancslistás volt a téma, de nem akartam elsietni, igazából most sem akartam volna, csak így alakult.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46328) vicces válasza Parci (#46324) üzenetére


vicces
addikt

hétvégén az asszony vetette ugyanezt fel. de ő akart pörizni. :C csak nem tudta, hogy mekkora egy ilyen berendezés. a mi társasházunkban macerés lenne.
pár pillanatig én is elgondolkoztam egy pici pörkölőn, mert mifelénk elég rossz a friss kávé elllatottság. de nem . inkább iszok lavazzát ha mást nem találok frissen. :DDD

:)

(#46329) jolti válasza Parci (#46324) üzenetére


jolti
senior tag

Na! Megtört a jég! :D
Pont akartam írni, hogy Adapter bepalizott, de közben láttam, hogy írtad...
Gratulálok!
Nekem is az lesz a következő nagyobb projekt. Mondhatni benne van az 5 éves tervben...

(#46330) handrash válasza vicces (#46328) üzenetére


handrash
őstag

Miért Lavazza kapható frissen?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#46331) Bazsee71 válasza Parci (#46327) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon jó vétel volt, csak biztatni tudlak. Ha a popcorn gép értékelhető eredményt ad, akkor a Gene produktuma kimondottan jó kell legyen. Most majd jöhet a zöld kávék feltérképezése, nem kicsi a felhozatal. :)

(#46332) vicces válasza handrash (#46330) üzenetére


vicces
addikt

én legutoljára pont azt találtam. aztán lehet ezután 1 évig nem rendelnek belőle. de ez függ a bolttól, hogy a környéken mennyire pörög a kávéforgalom stb stb. a környékünkön folyamatosan nézem a kávékat de a fő éra a dallmayer meg a tschibo :Y van persze minden féle, de csak panganak a polcokon.
az első pár hónapban keress valami frissebb kávét a boltban és ha már megy a szakma, a lentebb ajánlott kávépörkölöket próbálgasd, még akár postán keresztül is. az a tuti.

:)

(#46333) Surda- válasza handrash (#46330) üzenetére


Surda-
őstag

Eszpresszo.hu n vettem pár honapos Lavazza Super Crema bluet. Az nekem bejött.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46334) Parci válasza jolti (#46329) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor ha képtelen leszek frankó kofit pörizni, már hívlak is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46335) jolti válasza Parci (#46334) üzenetére


jolti
senior tag

Ok!
De azért egy évet pörizgess vele, mert most kicsit akklimatizálódnom' kell az ecm után.
(Ráadásul még egy kicsit mindig akarok rá költeni.)

(#46336) Parci válasza jolti (#46335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam is érik némi leépítés...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46337) adpeter válasza jolti (#46335) üzenetére


adpeter
tag

Csak nem lesz szegény Genémből fórumos vándorpörkölő! :D

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#46338) kk831228 válasza Zsiráfnyál (#46277) üzenetére


kk831228
addikt

Áá, nehogy azt hidd, kb. egy hónapig lesz a brikka... Vagy még addig se... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#46339) jolti válasza adpeter (#46337) üzenetére


jolti
senior tag

Mondanám, hogy remélem, de nem vagyok ilyen genya! :D
Illetve az vagyok, de majd találok akkor is biztos.

(#46340) Bazsee71 válasza jolti (#46339) üzenetére


Bazsee71
őstag

Végülis, a vándor Caravel után... :DDD

(#46341) zolnagy válasza Parci (#46300) üzenetére


zolnagy
őstag

Már nem sokáig vudu bábu. :) A bojler már az esztergályosnál. Azt ígérte, hogy a héten kész lesz.

(#46342) adpeter válasza jolti (#46339) üzenetére


adpeter
tag

Ez úgyse jó neked. Semmi aranyberakás, semmi drága csicsa.
Nem a te eseted...aranypadlóskám! :DD :DD

Amúgy meg a szakember haverjaiddal már csináltathattál volna
valami profi dobpörkölőt! Te meg be elektronikáztad volna. :)

ui.: még mindig várom a doserless tölcsért amit hajlíttatsz nekem! ;]

"-De nem én vagyok a messiáááááás!!!" "-De te vagy a messiás, hidd el, én csak tudom, követtem már egy párat."

(#46343) Parci válasza Bazsee71 (#46340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az most egy darabig nem vándorol tovább, készül hozzá a teljesen fölösleges pid :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46344) Bazsee71 válasza Parci (#46343) üzenetére


Bazsee71
őstag

Sejtettem, de megnyugtató, hasonlóan állok most, mint jolti. :) Vannak már tapasztalatok?

(#46345) Parci válasza Bazsee71 (#46344) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írok, ha van miről. egyelőre a k10-et nyúzom elsősorban, mert az viszont hamarosan menni fog sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46346) jolti válasza adpeter (#46342) üzenetére


jolti
senior tag

Banyek, hát már megadtam a cégnek a számát, mikor utoljára beszéltünk telefonon. ( Vagy egy éve. :D )

Szakember sajnos az csak én vagyok, meg egy esztergályos.
De amúgy esküszöm ez jutott eszembe egy pár napja, mikor tekertem bicóval és a lomtalanításra kidobott, szétszedett mosógép dobját megláttam! :DDD
Amúgy már nézegettem Ilyeneket
Egy rozsdamentes házat csinálni neki, behőmérőzni, meg gázrózsát' alá, valami lángterelővel.
De még nem jutottam anyagilag oda. Lehet egy próbát megérne.

(#46347) Ábi válasza Parci (#46327) üzenetére


Ábi
tag

Öregszel! :DDD
Hiába javasoltam korábban a Genet, Caravelt kipróbálásra, leszereltél. Most már mindkettőt beszerezted. :DD
Lehet jó hatással vagyok rád! ;]

(#46348) adp válasza jolti (#46346) üzenetére


adp
őstag

ezen már én is agyaltam, de tartok tőle, hogy egy rakás kaki lenne az eredmény :D

(#46349) sz.zs. válasza Zsiráfnyál (#46277) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is pont így jártam, de én egy ilyennel... :(((
Mikor már rájöttem, hogy kár volt megvennem, mert ugye víz az a csapból is folyik, szóval én is akkor találtam erre a topikra.
Hogyé adod? Asszonynak jó lesz teát főzni :DDD :DD :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46350) jolti válasza adp (#46348) üzenetére


jolti
senior tag

Nem biztos.
A kis pörkölőknek mind az elektromos fűtőszál a gyengéje. ( Egy pörkölő barátom állítja.) Ezért is a nagy' gépek mind gázégőt használnak. Komolyabb, jobb hőleadás.
Tehát a fene tudja. Igazán nem értek hozzá, tehát kétesélyes a dolog.
Majd jövőre lehet megveszegetem apránként. Ha másra nem majd jó lesz szotyit, meg tökmagot pirítani... :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.