Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) adp válasza von toth (#58980) üzenetére


adp
őstag

szerintem csak megszépültek azok az emlékek, azóta max omnia lett szarabb :D :D
se íze se bűze... ezt szerintem meg se láttam/tuk...

(#59002) Bazsee71 válasza adp (#59001) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mondjuk a se bűze az helytálló. Ha bűz kell, akkor Segafredo Intermezzo. :D

(#59003) cotagg válasza jolti (#58996) üzenetére


cotagg
tag

A kis rács akadályozza meg az örlemény szatikus töltôdését. Anélkül a garatból kipotyogó kávé rettentôen száll mindefelé. (Értsd: elviselhetetlen mértékben.)

(#59004) sz.zs. válasza Toobee (#58975) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem pont ezt csinálta az F4 Nano... de egyesek szerint én voltam a f...sz, mert az egy tök jó daráló :U

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#59005) Sinisi válasza Bazsee71 (#59000) üzenetére


Sinisi
senior tag

A brikka életet tud mentei :-)
Kíváncsi vagyok, hogy a környékünkön nagyon rövidtávon belüli "legjobb" kv.-t adó jura auómatához képest mit fog hozni eredményként! (persze uo. kv.-val kellene tesztelni és nem egyszer összevetni...) Szóval igen, úgy néz ki, hogy kitőrőfélben a brikka láz :-)

(#59006) Rendo84 válasza Rendo84 (#58868) üzenetére


Rendo84
senior tag

ELKELT! :R
Közeljövőben lehetséges hogy lesz még.

[ Szerkesztve ]

(#59007) jolti válasza cotagg (#59003) üzenetére


jolti
senior tag

Nagyon jól tudom, hogy mire való az a rács.
De annak ott van jelentősége, ahol doserba, vagy tölcsérbe jut ki a garatból az őrlemény.
De itt, mivel egyből egy csőbe jut nincs jelentősége. Pont ez a baj szerintem, hogy kicsi a cső átmérője és könnyen el tud dugulni.
Pont hasonló problémával küzdöttem 3 évvel ezelőtt, mikor a macapot doser-mentesítettem.

[ Szerkesztve ]

(#59008) adp válasza Bazsee71 (#59002) üzenetére


adp
őstag

na az fix, az tényleg brutál égett kuplung/ gumi szagú :U

(#59009) cotagg válasza jolti (#59007) üzenetére


cotagg
tag

Bocs, lehet, hogy nem voltam egyértelmû: próbáltam a rács nélkül az Atomot, innen tudom, hogy van jelentôsége itt is. A fém ráccsal nincs semmilyen sztatikus töltôdés, anélkül még a fejem bubján is örlemény volt.

(#59010) Toobee válasza cotagg (#59009) üzenetére


Toobee
veterán

Arra gondolok még, hogy a Get Up viszonylag sötét, alapból könnyebben tapadnak egymáshoz a szemek, nagyobb a térfogata is adott súlyú kávénak őrölve. Holnap reggel még felcsapunk egy 100A SO-t is.

https://barbieripnk.hu/

(#59011) sortiefish válasza Bazsee71 (#59000) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Én már kezdem kapizsgálni.

Sőt lehet lassan visszatérek én is a Mokka-hoz még a Brikka sem kell, mert abba sem akarom darálni a babot jó a tégla is azt nem kell a fagyiba betenni.

A mai shopping -3K befőttes üveg, lassan elfogy a kezdeti lelkesedésem és leülök gondolkodni.
A kis kávét ami még volt itthon át is raktam dunsztos üvegekbe és be a fagyiba. Lassan húsnak már nem is lesz benne hely.
Lassan tényleg aktuális lesz ez a kisfilm, hogy Vissza a kotyogóhoz. :DDD

(#59012) cotagg válasza Toobee (#59010) üzenetére


cotagg
tag

Egyébként én nem tudtam olyan finomra darálni, hogy elduguljon a csúszda. Direkt próbáltam, kicsit tartottam tôle, mert fórumon többeknek volt ilyen problémája még a mûanyag 'ráccsal'.

(#59013) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Mértem nyomást a GC-n. 10,5-11 bar között mozog. Érdemes lejjebb vennem? Ha igen, pontosan mennyire?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#59014) Toobee válasza cotagg (#59012) üzenetére


Toobee
veterán

Sötétebb kávéval is próbáltad?

https://barbieripnk.hu/

(#59015) cotagg válasza Toobee (#59014) üzenetére


cotagg
tag

Nem, csak közepes pörkölésûvel. Kiváncsi vagyok másik kávéval megoldódik-e a problémád.

(#59016) Bazsee71 válasza Toobee (#59010) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azért az nem tolerálható egy darálónál, hogy nem bír el egy olaszos blenddel.

(#59017) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

2 db vadi új Gaggia New Baby Twin!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#59018) handrash válasza Toobee (#59014) üzenetére


handrash
őstag

Nem ezekre mondtátok, hogy nem szabad megvenni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#59019) mester6 válasza sz.zs. (#59013) üzenetére


mester6
tag

Én 9 barra állítanám, de nekem 8,5-9 tartomány is megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#59020) sortiefish válasza mester6 (#59019) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Találtam egy cikket, de majd a szakik kijavítanak, ha tévedek az abban leírtak szerint 10-re kell belőni, mert úgy lesz meg a tuti 9 bar.

" Ezt statikus nyomásmérésnek nevezik, ami azt jelenti, hogy nincs áramlás a porszűrőn keresztül. A nyomás, amelyet célozni kell, 10 bar és 9 bar között van. Ez azért van így, mert a 9 bar statikus olvasás és a dinamikus leolvasás, vagyis a fej átfolyása közötti különbség kevesebb, mint 1 bar. Ezért be kell állítania a gépeket 10 barra, ami 9 bar dinamikát ad."

(#59021) mester6 válasza sortiefish (#59020) üzenetére


mester6
tag

Igen , igaz a statikus nyomás más mint a tényleges kávéfőzés alatti nyomás.

Azért a kávéfőzésben nem érdemes dogmákat fabrikálni, gondolj a nyomásprofilozható gépekre.
Van aki 9-10 barra állítja az OPV-t és próbálkozik a kávéfőzés menetében pl 6 barral is igen jó kávéfőzési eredménnyel.

Néhány nyomásmérő műszer is eleve úgy van skálázva, hogy 3 tartomány van megadva amelyben a megfelelő érték 7-9 bar közé esik általában zöld színnel jelölve..

(#59022) sortiefish válasza mester6 (#59021) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Igazad van, a statikus nyomásra akartam irányítani a figyelmet.
Plusz vállalkozó kedvű Mekk Mesterek ennek az írásnak az alapján talán neki is foghatnak 6 -10 barig beállítani az OPV-t.
peace

[ Szerkesztve ]

(#59023) adp válasza sz.zs. (#59017) üzenetére


adp
őstag

Erre valaki gyors csapjon le!

(#59024) sortiefish válasza adp (#59023) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Még megvan?

(#59025) Deer76


Deer76
aktív tag

Sógorom kérdése:
Milyen ötlet kávégépet nézni Ebayen?! Nagy rizikó rendelni 20 - 30 e Ft értékben egy Gaggia Classicot, majd 15 e Ft -ért felújítani? Felújítatni hol lehet?

Esetleg tud valaki eladót, ami jó?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#59026) Parci válasza Deer76 (#59025) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán értem. nem tudja, hogy hol lehet felújíttatni, de azt már igen, hogy - bármi is van a géppel, azt - 15e ft-ért :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59027) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! French Presshez tudnátok ajánlani őrölt kávét? Jelenleg nincs normális darálóm, majd szeretnék beszerezni egyet, mert tudom, az lenne a jó megoldás.

(#59028) Bazsee71 válasza Parci (#59026) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hogyne, Illúzió Kft. ;]

Hogy értelmes válasz is legyen: elég komoly rizikó, 20-30e körül elég lefingott darabok szoktak lenni, amiben a kazán szinte fix cserés, ráadásul még esztétikailag sem túl elfogadhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#59029) sortiefish válasza Deer76 (#59025) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Ezekből az egyiket jobban megérné most gyorsan megvenni. Vadi újak.
És csak a bundája (külseje) más, mint a GC-nak, ha jól tudom.

(#59030) Deer76 válasza sortiefish (#59029) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, ha tudtok jó gépet, írjatok. Kb max. eddig az ársávig (max 70k, de inkább alatta).

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#59031) jolti válasza cotagg (#59009) üzenetére


jolti
senior tag

De hogy? A csőrt is levetted, nem csak a racsot?
Ha csőben esik le az őrlemény akkor nem tudja szétfújni.
Kb mint a zacskóba őrlőknél. Csak ott nem olyan kicsi az átmérője mint az atomnal.
Én anno egy lemezt tettem a garathoz, azóta jó .

(#59032) Bazsee71 válasza jolti (#59031) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam a tölcsérbe küldi a Major, de lent aztán az is szór - igaz moderáltan - a szélrózsa minden irányába. Még kívülről, felfelé a tölcsér száján is megül egy kis finom por. :)

(#59033) jolti válasza Bazsee71 (#59032) üzenetére


jolti
senior tag

Egy nagyon minimálisat néha -kávétól függően- nálam is, de a szűrőmagasító tölcsér megfogja, hál istennek.

(#59034) cotagg válasza jolti (#59031) üzenetére


cotagg
tag

Csak a rácsot természetesen. :) Ha leveszed a rácsot, akkor a csôr végén sztatikusan töltött örlemény jön ki, ami aztán tapad mindenhez, ami csak a közelébe kerül. A rács arra való, hogy ezt megelôzze. Természetes, hogy az eltávolításának ez a következménye nem? Feltéve, hogy okkal rakták oda. És nem minimális töltôdésrôl beszélek, amit a szûrômagasító tölcsér megfogott volna. Tényleg nem nagyon tudom mit mondhatnék még errôl…

(#59035) jolti válasza cotagg (#59034) üzenetére


jolti
senior tag

Semmit nem kell.
Nekem sincs rács, mégsem töltődik.
Gondolom az atomnál a műanyag lehet az oka.
Mint a műanyag fésű, amikor megdörzsölöd a hajadban.

(#59036) cotagg válasza jolti (#59035) üzenetére


cotagg
tag

Ez az én tippem is. Akkor mégis közös nevezôre jutottunk :)

(#59037) Deer76 válasza sortiefish (#59029) üzenetére


Deer76
aktív tag

Sógorom felvette a kapcsolatot az eladóval, meglátjuk mi lesz. Ha azt mondjátok jól jár vele, akkor rendben.
Köszönöm a tippeket.
(Darálóból majd újat vesz, Graef-et).

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#59038) Sinisi válasza Deer76 (#59037) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát a kotyogóssal mi lesz így?! :-)

(#59039) Toobee válasza cotagg (#59036) üzenetére


Toobee
veterán

Pár daráló megfordult már nálam, olyan 20+ de ennyit még nem szoptam egyikkel sem. Mezei user nem tudom mit kezdene vele, akinek pl élete első gépe. Késő délután húztam már 2 naked shotot gyönyörű lefolyassal. Reggel megnézem elmaszott-e, mert előző nap ezt csinálta. De már most sem jött olyan szépen ki, mint a videókban, érezni, hogy meg megakad. Szóval nem teljes az öröm. Viszont mindenfele vudu nélkül, karba orlessel, tomoritessel nulla spricc. Pedig a naked büntet azonnal.

https://barbieripnk.hu/

(#59040) jolti válasza cotagg (#59036) üzenetére


jolti
senior tag

;)

(#59041) kozsy18 válasza Toobee (#58966) üzenetére


kozsy18
tag

Mazzer rácsot lehetne a helyére tenni, az kevésbé takarna és könnyedebben áttolná a kofit (szerintem).

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#59042) Sinisi válasza cotagg (#59034) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem ezzel a "ráccsal" az a tapasztalatom F4-nél, hogy ha nincs benne a garatelem, hiába az antisztatikus fésű, úgy repkenek a kv. "szemek" szanaszét mintha meg akarnák úszni a melegvizes zuhanyt...

Éppen azon gondlokoztam, hogy kiveszem azt a fésűt mint ahogy Jolti, hogy úgy mit mutat... hátha... mert egyelőre ez az elem rendesen megfogja az őrleményt (szóval némileg "útban" van)...

(#59043) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Milyen szemes kávét tudnátok ajánlani Saeco Minutó géphez, ami testes, zamatos, és megunhatatlan koffeinbomba?
Eddig a legillatosabb, és legkrémesebb a Pellini Break Rosso volt (fehér csomagolású), viszont az íze meg sem közelítette az illatát, ami betöltötte az egész szobát.
Ami az árat illeti, egy Pellini szintet még elfogadhatónak tartok (ha olcsóbb az sem baj), de egy Lucaffe már biztosan nem fér bele árban.
Ja és még valami: természetesen próbáltam a piros Segafredo Intermezzot, de az nekem túl keserű és középszerű kommersz vacaknak tűnő kávé volt...

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#59044) sz.zs. válasza klepto (#59043) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mi itt nagy átlagban a frissen pörkölt kávékat fogyasztjuk és favorizáljuk. Ebben az árkategóriában szerintem a legjobb választás a Velencei Gondolások kedvence lehet szerintem.
Utóbbi Segafredo a legalja, "ihatatlan szemét" kategória sztem, de majd Bazsee mingyá jól megmondja! :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#59045) Deer76 válasza Sinisi (#59038) üzenetére


Deer76
aktív tag

A kotyogós az nekem van. Majd a vacak kis 1 személyest akarom valami Bialettire lecserélni. Lehet nem Brikkára, hanem Mokkára. Sógoromnak van 4 személyes Brikkája, de indukciós tűzhelyen nem tudja használni és venni akar egy normális kávéfőzőt. (A mostani egy Hausmeister azt hiszem.)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#59046) Sinisi válasza klepto (#59043) üzenetére


Sinisi
senior tag

Egy Vending vagy egy Lagos is szóbajöhetne a részemről egy ilyen gép esetében.

A Lagos ahogy informálódtam, jó felébresztős kv-nak. Még nem próbáltam őket de tervezem a Lagost.

(#59047) sortiefish válasza Deer76 (#59037) üzenetére


sortiefish
csendes tag

Kérdezz rá azért a fórumon 1-2 dologra konkrétabban mire vagy kíváncsi.
Mire kellene, tuningot szeretnétek-e később ilyesmi.
Én úgy tudom műszakilag ugyanaz, mint a GC és ez ráadásnak vadi új sőt ezeket már kapni sem lehet és, ha megnézed mennyiért mentek.
Daráló meg a Graef 702 az biztos, hogy jó hozzá. Én most futom vele a köreimet, de mint olvashatod komolyabb darálókkal is kell olykor futkorászni.Másnak meg futkorászás nélkül is szuperál a 702-es is. Ez a szakma már csak ilyen ahogy látom, kell hajtani a dolgokat, hogy eredménynek azt kapd amit elképzeltél.

(#59048) celf válasza ronin s8 (#58969) üzenetére


celf
őstag

azt hittem, h nekem is olasz 4 személyes brikkám van. nekem nem üvegfedős.

egy kérdés: a felső filter gyárilag ívelt, vagy egyenes?

mert egyzser kölcsönadtam, és lehet, hogy nagyon megpakolták, vagy a tűzönfelejtették, és kicsit azóta mintha a fémszűrő meghajolt volna.

de lehet csak nem vettem észre, és ilyen volt korábban is. majd lefotózom.

(#59049) Hami33 válasza klepto (#59043) üzenetére


Hami33
aktív tag

Veronesi ciok cream stb ,ilmoretto superbar mind jól szuperál nekem automatában:)! Árban is elég jók ! ( Danetti -nél keresdd )

(#59050) soldier2 válasza celf (#59048) üzenetére


soldier2
őstag

A kétszemélyesen biztos, hogy íves, most néztem meg a kedvedért :) na meg mert most főtt le, és el kellett mosni. Egész jó kávékat készít ebből a Kalmár féle kávéból (csak meg ne tudja Gábor hova került a kávéja ;] . Érdekes látni, ahogy minden nyáron fellángol a brika láz, de ezért nem véletlen, hogy hazaérve a többség beüzemeli a Gaggiát, vagy akármi mást. A másik dolog ami szöget ütött a fejembe, a Ronin videójában lévő már-már tojáshab szerű crema. Ez régen, mikor rendszeresen brikkáztam a Tchibó és társaiból megvolt a kis DeLonghi darálóval, de mióta csak hébe hóba tolom inkább kevesebb, de kisebb buborékokból álló habot kapok. Az íze viszont jobb mint emlékszem, ezeket a kávékat nem tudom keserűre készíteni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.