Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Toobee válasza Kávé Kálmán (#45149) üzenetére


Toobee
veterán

Én meg is ragadnám az alkalmat, hogy betársuljak egy közös rendelésbe. Ki vállalja a lebonyolítást?

https://barbieripnk.hu/

(#45152) jolti válasza Sinisi (#45148) üzenetére


jolti
senior tag

Kár, hogy nem a nagyobbak. Akkor a szimpla kéne.
Dupla ims-t most vettem, szimplát a jövő hónapban akarok.
De én a nagyobbat, a 26,5-et vettem, veszem.

(#45153) Toobee válasza jolti (#45152) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem van egy szimplám, amit eladnék. Az a fajta, amit 58-as tamperrel lehet zömíteni. Konkrétan ez és 1x haszom hozzá.

https://barbieripnk.hu/

(#45154) Surda- válasza Toobee (#45153) üzenetére


Surda-
őstag

És ezzel sikerült jó szimplákat húzni?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45155) Toobee válasza Surda- (#45154) üzenetére


Toobee
veterán

Nem tudom mi lett az üzenet végével, de azt is odaírtam, hogy 1x használtam, mert a pergtamp klónom túl nagy bele, a simát meg már eladtam.

https://barbieripnk.hu/

(#45156) jolti válasza Toobee (#45153) üzenetére


jolti
senior tag

Köszi, de ilyet nem akarok.
Van 41 mm-es tamperem, tölcsérem.
Maradnék a bevált módszernél. Csak egy kicsit minőségebbi szűrővel.
Vst-re sajnálom a 9 rugót, az ims még éppen belefér. Meg állítólag a vst és az ims nincs akkora különbség, hogy számomra indokolná a dupla árat.
A dupla ims viszont tetszik. Az ára még elfogadható, kidolgozása nagyon szép, izben is hoz némi pozitív változást.

(#45157) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Miért nem fogtok össze La Marzocco Strada szűrő (VST) rendelésre? 50 GBP felett ingyen szállítás európában, a szűrők pedig a mostani nyomott árfolyamon kijönnek 5300 forintból.

Szerk.:
Toobee: kiváncsiságból egy csomag kofira én is beneveznék,de a rendelést most nem tudom bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#45158) adp válasza Sinisi (#45148) üzenetére


adp
őstag

Basszus pont tegnap vettem :D

(#45159) soldier2 válasza Bazsee71 (#45157) üzenetére


soldier2
őstag

Akkor lebonyolítom a rendelést. Akit érdekel jelezze privátban. Zuglóban tőlem átvehetők lesznek, vagz postázom.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45160) bl4ze válasza Toobee (#45151) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha rendeltek Moxxa-t, én beneveznék decaf-ra :)

[link]

.:. bl4ze .:.

(#45161) jolti válasza Bazsee71 (#45157) üzenetére


jolti
senior tag

Két féle szűrő van
Azt írja az egyikre, hogy egyénileg átnézve és certificációval rendelkezik és van ami ezekkel nem, de azok is ugyanazok a kiváló minőségűek.
16 kontra 8 font. Megér a certifikáció dupla árat?

(#45162) soldier2


soldier2
őstag

Rossz hozzászólásra válaszoltam. A kávérendelést bonyolítom ha kell, nem a szűrőket. Kb 2 hét múlva rendelek, aki be szeretne szállni írjon privátot.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45163) Surda- válasza soldier2 (#45162) üzenetére


Surda-
őstag

Erről én lemaradtam,Moxxat rendeltek?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45164) jolti válasza soldier2 (#45162) üzenetére


jolti
senior tag

Na bakker!
Pedig direkt azért nézegettem.
😁

(#45165) soldier2 válasza Surda- (#45163) üzenetére


soldier2
őstag

Igen, de én csak kb 2 hét múlva

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45166) Surda- válasza soldier2 (#45165) üzenetére


Surda-
őstag

És miért pont ezt? Olyan kiemelkedően jó?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45167) Toobee válasza Surda- (#45166) üzenetére


Toobee
veterán

Ő az a magyar srác, aki megnyerte a versenyt (Kalmár link).

https://barbieripnk.hu/

(#45168) Surda- válasza Toobee (#45167) üzenetére


Surda-
őstag

Áhhá,akkor egyet berendelek én is veletek.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45169) bl4ze válasza Surda- (#45168) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy fél kilós decaf érdekelne, Dél-Buda Budapesten XI-ker mozog valaki akitől át tudom venni ?
Lakni már Pest Megyében lakom, szóval a XI.ker játszana főleg :)

.:. bl4ze .:.

(#45170) soldier2 válasza Surda- (#45168) üzenetére


soldier2
őstag

Írj privátot linkel, mit szeretnél és mennyi.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45171) bajnokpityu válasza Toobee (#45167) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hubáz, minimálisnak tűnik a difi, és mégis tudtak sorrendet állítani.

egész más egy 2.5kilós géppel pörizni, mint a tized ekkorával, de azért mégis próbálom értelmezni a grafikont, de nehezen megy, segitene valaki?

200fokra előhevített, belerakta a hideg zöldet, majd újra megpróbálta a cucc elérni a 200fokot, amit el is ért bő 20perc alatt, majd 208 fok 3.5 percre, és kikapta. de szinte ugyanezt csinálták a többiek is, nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45172) Toobee válasza bl4ze (#45169) üzenetére


Toobee
veterán

Forrás utcában (XI.) melózom, vállalom!

https://barbieripnk.hu/

(#45173) Bazsee71 válasza jolti (#45161) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én kb. örökre tervezek vele, így bevállaltam a minőségellenőrzött darabot, remélhetőleg egyszer kellett megvenni. Ezen gondolat mentén részemről igen, aztán tudja a franc. :)

(#45174) bl4ze válasza Toobee (#45172) üzenetére


bl4ze
veterán

Szuper ! :R

.:. bl4ze .:.

(#45175) lagoon79 válasza Toobee (#45172) üzenetére


lagoon79
tag

ott ma vmi áradás van..legalábbis mintha ezt mondták volna a rádióban

(#45176) Toobee válasza lagoon79 (#45175) üzenetére


Toobee
veterán

Szerencsére itt nincs olyasmi :D

https://barbieripnk.hu/

(#45177) Kávé Kálmán válasza bajnokpityu (#45171) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Nem egészen. Alig hosszabb mint 10 pereces pörkölésekről (soxor még annál is rövidebb) van szó, ami relatíve gyors/rövid. 5kg max kapacitású Probat-ba dobtak 2,5kg zöldet, amire azt gondoltam volna, hogy az abszolút alsó limit, amit egy ekkora gépen jól meg lehet pörkölni. Persze ez a Probat az új égőszett-jével van szerelve (nem atmoszferikus), aminél az égő teljesítmény totál tág határok közt variálható, azt mutatja ....... vonal (ilyet nyúztunk a PÖRKÖLT2-ben, az a Barn rendelésére készült). A világoskék a maghőmérséklet deltáját, a vastag sötét kék a maghőmérsékletet, a piros meg a keringetett hőt mutatja. De mégis a dob alapvetően a hőtehetetlensége folytán meghatározza hol/hogyan működik jól a gép. És optimálisan kell tudnia pörkölnie az 5 kg-ot is, ami szintén biztonsági ráhagyással van meghatározva.

Azért elég erős eltérések vannak a profilok között. A harmadik helyezett például extrém magas hőfokon töltött (Charge temp 230,9). Amiről én azt gondoltam volna, hogy odab@sz a mézes feldolgozású kávénak, pláne egy ilyen alacsony töltetnél. De hát valszeg tévedek, ha ecce harmadik bírt vele lenni. Zember mindig tanul...

Zaklatom is Frans-t és Marko-t a részletekért :-).

Frans blogján a csomó részlet, leírás, foto, video megtalálható:

http://kostverlorenvaart.blogspot.hu/

[ Szerkesztve ]

(#45178) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Most nézem a táblázatot, hogy a pörkölések színe egészen világos értékeket mutat (minél magasabb az érték, annál világosabb a pörkölés), illetve a drop temp (pörkölés vége) is viszonylag alacsony általánosan. Azaz ezen a versenyen az új hullám elég erősen reprezentálta magát. Ja, meg hogy néhányan 3000g-ot pörköltek, azaz valamiféle szabadság volt a mennyiség kiválasztásában is.

(#45179) bajnokpityu válasza Kávé Kálmán (#45177) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jaa, akkor alul van az idő.
Nah, igy már értek belőle valamennyit.
furi, tök más idő/hőmérsékleteket állítok be a genén. nyilván ott csak a kimenő levegő hőmérsékletét állítom, az meg magasabb, mint ami beérkezik a dobba. de a 11-12perc az nekem is gyorsnak tűnik, mi olyan 16 perc környékét szoktunk csinálni. mondjuk mi a töltősúly nem felét, hanem a töltősúlyt rakjuk bele.
és igy ugyan nem hófehér lesz a vége, inkább középbarna, de újabban ezt jobban szeretem, mint a citromos grépfútot.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45180) adp válasza jolti (#45161) üzenetére


adp
őstag

En is ellenorzottet rendeltem Bazseevel.
Sztem igyis nagyon olcso

[ Szerkesztve ]

(#45181) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#45179) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Természetesen túlzok a fehérrel, citrommal, mielőtt valaki komolyan venné. Valahogy a telt sűrű csokis végeredményeket szeretem.

Az még izgalmas lehetett a versenyen, hogy gondolom nem mindenki ugyanolyan géppel, gázzal dolgozik otthon, mint a versenyen, és át kellett állni a versenykörülményekre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45182) adp


adp
őstag

Ma voltunk a Duoble shotba.
En egy duplat parom egy kaput kert.
Valami vilagosabb blend volt csapon. Mind2 nagyon nagyon finom volt. Gyonyoruen folyt le a feneketlen karral mind2. Csoda, hogy a srac az eg vilagon semmit nem csinalt, daralt es azonnal tomoritett, semmi spricc vagy mellefolyas :D
Nekem amugy szimpibb a hely mint a kozeli Madal, es nem az utcan all a sor. Kv is jobban bejott

[ Szerkesztve ]

(#45183) Sinisi válasza adp (#45158) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát igen!

Nekem is tegnap érkezett meg a reneka szűrő, és győzött meg minden kétséget kizáróan arról, hogy eladásra kell kínálom a szeretett ims-eimet, mert innentől tutira nem veszem elő a duplát (legalább is minimum évekig ).

Nagyon meg is lepett ez az elhatározás, mert azt hittem, hogy hoszabb idő kell majd a véleményem kialakulására, és azt aztán végképp nem gondoltam, hogy az jön majd ki, hogy el akarom majd adni a "régieket".
De annyira egyértelmű volt a különbség, hogy a döntés pik-pakk megérett bennem (jópár próba után, amit lehet nem ártott volna koffeinmentessel csapolni, de persze azért még próbaként húztam ma reggel egyet-egyet, hogy nehogy koffeintől túlfűtött állapotban meghozott döntésként megbánjam majd később).

Az egyesre még szükségem lesz de annyira kevés fér az ims-be (a kis zákos részbe szűken 7g, hogy emiatt néznem kell majd egy olyat amelyiknek nagyobb a számomra hasznos raktere.
(amúgy mennyiért adják expolygonban?)

[ Szerkesztve ]

(#45184) vicces


vicces
addikt

na akkor rendeljetek csak ebből a moxxa kvból, aztán ha jó én is rápróbálok erre a kölni srácra ha már leürült a frigóból a pesti srác kvja ;]

:)

(#45185) adp válasza Sinisi (#45183) üzenetére


adp
őstag

4.400

Milyen kvval probaltad? Nem probaltam meg nekem nincs is, de sok helyen olvastam, hogy a reneka azert nem minden kvhoz jo. Van ahol pont azt erositi fel izben ami nem tul jo.
Ugye itt kozbejatszik, hogy sokkal kisebbre kell daralni.

Szerk:En ezert megtartanam a helyedbe az ims duplat. Gondolom nem azon a 3e-re akarsz meggazdagodni, sot a posta lesz vagy 7-800

[ Szerkesztve ]

(#45186) Sinisi válasza adp (#45185) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor egy az ára! nem értem, hogy máshol hogy lehet, hogy dupla annyi! Mikor vettem direkt rákérdeztem, hogy tutira eredeti-e! (akkoriban pont le volt durranva az expolygon webes felülete)

[ Szerkesztve ]

(#45187) Sinisi válasza Sinisi (#45186) üzenetére


Sinisi
senior tag

Pacific rome és malabar (a malabar még sztem túl friss, vagy csak nem ízlik, nem tudom, ezért pihentetem és majd arra még rápróbálok később).

Van benne valami, hogy felerősíti az ízeket, mert alapból nem másnak hanem inkább erősebbnek mondanám a renekás szűrővel készülteket.
Most a könnyen elkészíthető kávékra, az egyszerűbb ízekre hajtok (jól belenyúltam az elején az S.O-kkal, ami elvette a kísérletezéstől egy jó darabig a kedvem).

Az egyszemélyes is lehet, hogy csak nekem kevés, de nem tudom kihozni abból az adagból a varázslatot, a kettő személyesnél is az volt a bajom, hogy sokszor kevésnek bizonyult, ezért vettem egy háromszemélyeset (ami nem ment föl a karral)... Így meg, hogy ezt a szűrőt használom látom, hogy kevesebből is bika intenzív ízeket kapok ua. a kávéból.

Szóval majd egy nagyobb egyszemélyes, az ízek kontrollálásához ezek szerint majd jó lesz (hogy jó-e a renekának az adott kv. vagy sem) de ezzel nem kapkodok, most egy ideig élvezem, hogy ízlik amit főzök :)...
Aztán majd lehet, hogy az lesz a vége, hogy megveszem mégegyszer az ims-eket?! :D

[ Szerkesztve ]

(#45188) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Van vállalható indukciós Bialetti kávéfőző? Ez pl?

(#45189) SierraFox válasza Sinisi (#45187) üzenetére


SierraFox
tag

Nálam most épp a Pacific Malabarja van soron (a pin up és a la piazza után). Két hetet pihent, és azt kell mondjam, hihetetlenül finom. Szerintem nálad is csak idő kérdése lesz. ;)
(Már bánom, hogy csak negyed kilót rendeltem.)

(#45190) verti1 válasza Sinisi (#45187) üzenetére


verti1
tag

Az szimpla IMS tamper segéddel és 41-es tamperral a legjobb szerintem. 8-8,5 gramm kávéból nagyon jó szimplákat lehet húzni. (szerintem)

(#45191) adp válasza SierraFox (#45189) üzenetére


adp
őstag

Mit tapasztaltal a 3 kv kozt?
Nekem a la piazza nagy kedvenc, a pin up nem jott at. Malabart meg meg en is pihentettem,most bontom majd meg

(#45192) Sinisi válasza verti1 (#45190) üzenetére


Sinisi
senior tag

A tampersegédről már hallottam, és ki is akartam próbálni, de amikor a szimplázás éppen aktualitását élte nálam akkor pont nem volt készleten... azót meg elment tőle a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#45193) Sinisi válasza SierraFox (#45189) üzenetére


Sinisi
senior tag

Pin up-ból nekem csak citromsavas íz jött elő (bár az nem a mostani eresztésből volt), úgy, hogy a rome-val nem volt (és most sincs) semmi bajom.

A malabart nem innen szerváltam de ettől nagyon remélem, hogy változik az íze, mert van belőle majd másfél kilóm! (annyira amúgy most sem vészes, hogy lassacskán ne fogyjon majd el, sőt fényévekkel jobb mint annó a az a pin up volt, amitől kb. eddig mindegyik jobb volt).

[ Szerkesztve ]

(#45194) SierraFox válasza adp (#45191) üzenetére


SierraFox
tag

Nem nagyon mérvadó a véleményem mert egyelőre egy egyszerű (nyomásfokozómentesített) Saecoval tolom, de:
- a Pin Up nekem nagyon citromlé volt, akárhogy játszottam vele.
- a La Piazza kellemes, nagyon jól eltalált blend, nekem tetszett a csokis-fűszeres íz. Bármikor tudnám inni.
- A Malabar a legfinomabb eddig. Biztos fogok még belőle rendelni. :)

(#45195) Parci válasza Sinisi (#45193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne kapkodj az ims eladással... azért ne, mert a rome egy f.s, ha engem kérdezel. elhiszem, hogy most az elején tetszik, de később meg majd nem fog. persze nem egy földhözvágós tétel mégegyszer megvenni egy ims szűrőt, ez is igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45196) Alvarez81 válasza Parci (#45195) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Hát ezzel elkésett az eladó kolléga :)
Ugyanis megvettem a két IMS szűrőt.
Nagyon kíváncsi leszek.
A renekáról van valahol egy összehasonlítás. Hát az ég és föld , de az ára is...

(#45197) Parci válasza Alvarez81 (#45196) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

grat, jól tetted :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45198) bajnokpityu válasza Parci (#45195) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mióta megvan (vagy egy éve) nagyon szeretem a renekát ahhoz a ristrettos stilushoz, amit én iszok. Valóban intenzivebbé teszi az ízeket, szerintem is. Féltem, hogy a 22g normál szűrő után milyen lesz a kis 16-18grammos reneka, de még így is erősebb az íze.
Az más kérdés, hogy hosszabb italokhoz fragola szerint nem túl jó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45199) Surda- válasza Alvarez81 (#45196) üzenetére


Surda-
őstag

Graef mikor érkezik?
Nem tudom annak utánaolvastál-e,hogy szimplákból csak akkor fogsz tudni jót húzni,ha veszel 41es tampert és tampersegédet vagy megtömöd annyira a szimlpa szűrőt,hogy jól be tudd tömöríteni a közepét. Nálam ez 12-14g :Y ezzel a szűrővel.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45200) krx21 válasza rallypix (#45129) üzenetére


krx21
nagyúr

Üdv a klubban. :C Remek választás!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.