Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Kávé Kálmán válasza Toobee (#96999) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Persze, h lattam. Olyasmit kedvelek, amit elolvasok es megertek :). Will vmiert “megvette” a Smart-ot. A JH review elott csevegtunk. Most nincs ideje ilyesmire neki sem. Az Olympia se gyozi gyartani a Creminakat... A lenyeg, elrg komoly szimulacios apparatus all Will rendelkesere (lasd civil foglalkozass), ergo fingom sincs, h mi kalkulalt es mi mert. Ezt a darabot nem vagyom szetforgacsolni, ugyhogy megvarom mig o hekkeli ra. Engem a homeres jobban izgat. A szuro egyedi. Nem mertem meg. Van sajat egeszen jol illesztett tampere. Vhol 52 es 55 kozott szemre.

(#97002) Kávé Kálmán válasza Toobee (#96999) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ja, nagyon jo. De csak a sztori, insta es az irasok alapjan nem vettem volna meeg ennyiert. Ami sajnalatos lett volna. Tiszta cseresznye, h o nem agyalt ennyit a SEP-en.

[ Szerkesztve ]

(#97003) Toobee válasza Kávé Kálmán (#97002) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi az infókat! :R

https://barbieripnk.hu/

(#97004) Ludovicus válasza vicces1 (#96995) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Pár hete én a piros változatot (8 mm) hoztam el és mondtam, hogy Gaggiába lesz, de nem vágták a dolgot... Sz.zs biztos a másik sráctól veszi nagy tételben.

(#97005) vicces1 válasza Ludovicus (#97004) üzenetére


vicces1
aktív tag

és elég a 8mm? a gyári karhoz pont a kék az ideális
de gondolom legfeljebb kicsit túlhúzod

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#97006) Kávé Kálmán válasza Toobee (#97003) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

53,8mm

(#97007) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!
Bruert vagy Dripster 2 őt használ vki? Milyen?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#97008) vicces1 válasza frozy (#96951) üzenetére


vicces1
aktív tag

Mihez használod?
-kotyogóhoz biztos jó, filterhez háááát... meglepődnék

Presszóra nem alkalmas, a forgalmazó szerint sem!
De ha megnézzük a benne lévő kést akkor ez látható is.

A Graef kés kialakítása láthatóan más, és bizonyítottan alkalmas még világos babokból is presszóra. (igaz küzdenie kell vele, lassan de megoldja!
Graef karba is őröl, a CG1 nem.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#97009) Toobee válasza Kávé Kálmán (#97006) üzenetére


Toobee
veterán

Talán a La Spaziale jó lehet hozzá.

https://barbieripnk.hu/

(#97010) Ludovicus válasza vicces1 (#97005) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Vettem alá egy pár mm-es papír magasító gyűrűt, mert nem voltam biztos a méretben, de egyelőre a korábbi fekete tömítést használom. Max. túlhúzom, ahogy írod is...

(#97011) vicces1 válasza Ludovicus (#97010) üzenetére


vicces1
aktív tag

Úgy tuti jó lesz.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#97012) sz.zs. válasza vicces1 (#97005) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A sárga is jó amúgy, valahonnan rendeltem már olyat is és olyan mint a kék.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#97013) frozy válasza vicces1 (#97008) üzenetére


frozy
csendes tag

Presszóhoz és filterhez is használom, szerintem nem rosszabb, mint a Graef. Sokkal nagyobb tartományban állítható a finomság. 2-3-as fokozatban használtam eddig, de most pont belefutottam, hogy kifejezetten világos pörkölésnél kevés az 1-es fokozat is. Ide is lehet valami alátéthekket csinálni, mint a Graef-nél, majd kipróbálom. A karba őrlést nem használom, szűrőbe őrlök. A késnél nem tudom, mi a különbség, mindkettő kúpos, az átmérő nagyobb kicsit. Miben tér még el a két megoldás?

(#97014) 72lakiluk válasza frozy (#97013) üzenetére


72lakiluk
tag

:F a karba őrlés az a szűrőbe őrlés. Vagy nem ?

(#97015) vicces1 válasza frozy (#97013) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én ezt neked mind elhiszem. :)

(a kés profiljait össze lehet hasonlítani, van róluk kép is)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#97016) frozy válasza 72lakiluk (#97014) üzenetére


frozy
csendes tag

Nem, én kiveszem a szűrőt, mert kettőt használok felváltva és abba szoktam őrölni. A tömörítés is egyszerűbb így nekem.

(#97017) 72lakiluk válasza frozy (#97016) üzenetére


72lakiluk
tag

Akkor megnyugodtam, hogy ugyanarról beszélünk :) mármint a daráló felhasználása szempontjából. Bár volt már, hogy nagyon el voltam gondolkodva és valóban karba őröltem :B

(#97018) freaghill válasza freaghill (#96948) üzenetére


freaghill
őstag

Aki vasárnap éjfélig elviszi, annak akcióban 50.000 forint.

(#97019) MPowerPH válasza iatti (#96982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, mivel az eredetileg kinezett Gaggia Evolution aukcioja 1 nappal elobb lejar, mint a La Spaziale, igy hagyom a Gaggia -t, es bekockaztatom az S1 -et... Ha tulmegy az ar az ingerkuszobomon, akkor igy jartam, es ket pad koze esek. Gaggia -val nagyot sporoltam volna, az nem fog £45 -nel tobbert elmenni, de nem akarok ketto gepet ide. Viszont elektromos daralot nem veszek hozza... Timemore Chestnut G1 nekem eleg, es ahogy neztem, nagyon jo az orles minosege. Csak joval melosabb, foleg ha masnak is keszitek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97020) bbuffy válasza MPowerPH (#97019) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hagyd az Evo t, amugy is erősen kompromisszumos gép.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#97021) MPowerPH válasza bbuffy (#97020) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ajanlott gep volt itt az Evo, azert vadasztam ra. De elengedem, mert szeretnek rendes kavet inni, ha mar ezen szenvedek 3 honapja. Gondolom az S1 sem sokat veszit mar az ertekebol igy 13 evesen, ha karban van tartva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97022) MDMDMD


MDMDMD
csendes újonc

Sziasztok,

Super Jollyhoz keresnék garatszűkítőt, ugyanitt Graef CM702 eladó, februárban vásárolt megvan a számla, kb. 7-8 kg kávé ment át rajta, hibátlan megvan mindene (a doboz nincs). 25.000,-

(#97023) zolnagy válasza MPowerPH (#97021) üzenetére


zolnagy
őstag

Vedd meg freaghill pides Babyjét 50-ért.

(#97024) MPowerPH válasza zolnagy (#97023) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom kihozni magammal UK -ba. :(

Don't Tread On Me

(#97025) zolnagy válasza MPowerPH (#97024) üzenetére


zolnagy
őstag

Jah, bocs ezt nem néztem, hogy oda lenne.

(#97026) Parci válasza MPowerPH (#97021) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

használható az evo, de tök műanyag, nincs benne háromjáratú stb. annyival drágább egy classic, hogy az nem játszik?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#97027) MPowerPH válasza Parci (#97026) üzenetére


MPowerPH
félisten

Remegyek a La Spaziale S1 Mini Vivaldi -ra. :) Ugysem vilagos, meddig leszek kulon itten kint.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97028) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Adott egy Delonghi ecam 21.117 kávéfőző.
Hogyan tudom alaphelyzetbe(gyári) állítani a lefőzött kávé mennyiséget?

(#97029) MPowerPH válasza MPowerPH (#97027) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pluszban vegre talaltam egy coffee shop -ot, ahol lehet frissen porkolt kaveszemet venni, nem is dragan, szoval akkor mar megadom a modjat.
A classicot nem neztem, osszefoglaloban lattam az Evo -t, mint ajanlott, meg olvastam par hsz -t. De nem eroltetem, belefer egy komolyabb gep igy hasznaltan. Max ha valtozik a helyzet, akkor eladom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97030) iatti válasza MPowerPH (#97027) üzenetére


iatti
aktív tag

nem beszéllek le róla,de ha jól néztem 0.4+1.2l bojlerok. egy egy kávéért én ekkora bojlert nem melengetnék./tudom vannak itt többen is :D / meg 28kg a gépsárkány. ezt nem lesz egyszerű hazavagonírozni ;)

(#97031) stereofan válasza stereofan (#95745) üzenetére


stereofan
tag

egy kis update a hétvégére, lassan haladok, de kezd összeállni a gép, ami nem más mint egy Mazzer M100

néhány adat:

- kés: 70x40x9mm, jobbfordulatos
- egyfázisú motor 350W, 750 fordulat/perc
- lemez ház, alumínium öntvény belső szerkezetek
- indítás, reteszelés: szokásos mágneskapcsoló, kondenzátorral

érdekessége, hogy a késtartó rész a hagyományos kialakítástól.eltérően "független" a motortól:
a motor tengelye egy hosszbordás ékszíjon keresztül hajtja a alsó késtartót (a felső fix), amelynek tengelyét fent és lent is egy persely rögzít. ennek a tengelynek a magasságát lehet változtatni manuálisan, egy finoman bordázott állítókeréken keresztül.

egy pár kép ízelítőül:

a tölcsér, kartartó, takarólemez kialakítása még hátravan,
írok ha van fejlemény.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#97032) MPowerPH válasza iatti (#97030) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt irta a csoka, hogy kb. 8-9 perc, mire menetkesz a masina. Tekintve, hogy en duplan kavezok, annyi belefer. Aramot nem en fizetem, ceg allja a cehhet. Jah, hat nem konnyu darab, de a tulaj postazza is, ha pedig ugy alakul, hogy hazamegyek, akkor eladom(bar 28kg es a doboz mar nem oszt, nem szoroz, ugyis furgonnal kell a cuccaimat elvitetni), ha pedig visszakoltozunk, akkor vagy megmarad vagy eladom. :DDD

Don't Tread On Me

(#97033) iatti válasza MPowerPH (#97032) üzenetére


iatti
aktív tag

a 8-9 szép számnak tűnik.az egy decis gc-nél 20 az ajánlott szám ;) de próba cseresznye.

(#97034) bl4ze


bl4ze
veterán

A.Nannini : Classica 55/45 (A/R)

Kicsit féltem a beszerzéstől, mert már volt rossz tapasztalatom a Toszkán sienai
pörkölővel. (korábban kóstolt kávé nagyon bántóan -mocsár- robusztás volt)
Nagyon jól döntöttem, hogy kap még egy esélyt : ez a "Classica" blend nagyon
rendben van. Aki szereti a klasszik, talján bárkávét annak nagyon bejöhet ez.
Tömény csoki bomba! Étcsokoládé, kakaó domináns kávé.
Szinte elronthatatlan, de az alsó hőmérséklet tartományban volt nekem a legjobb.

Bátran ajánlom kipróbálásra, nem "szördvéva" fanoknak főként :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#97035) MPowerPH válasza iatti (#97033) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is hihetetlen, de majd kiderul. Meg az sem biztos, hogy elhozom, ki tudja meddig megy fel az ara. Itt van a csavar a tortenetben. Ha 20 perc, akkor annyi. Keles utan egyebkent sem kaveval nyitok, mert feherjere megfoshat. :DDD Kelek, belovom a gepet, elmegyek gyurni, mire hazaerek, mar biztos uzemkesz. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97036) iatti válasza bl4ze (#97034) üzenetére


iatti
aktív tag

én még az út elején járok,még csak most próbáltam ki a la piazzát esztergomból. visszaolvasva itt már 7-8 éve volt porondon ;) múltkor nagyon sikerült elkapnom. az óta kétszer nem. én a tamperelés erejére gondolok,ami nem lehet egyenletes.lehet vennem kellene egy marok tampert,ami felül a kosár szélére? így állandó lenne a nyomás ereje.

(#97037) #64275200 válasza iatti (#97030) üzenetére


#64275200
törölt tag

No No! Van akinél az +50 kiló is megvan. A 3 literes bojler naponta kétszer felfűtve 2-2 kávéért . Na jó 3-3 mert az első mindig megy a lefolyóba.

(#97038) iatti válasza #64275200 (#97037) üzenetére


iatti
aktív tag

van az a mondás,élni tudni kell :K cimborám meg azt mondja,ő mindig a p.nny alsó sort nézegeti,mert ha sokat emelgeti a fejét,megrándul a csuklyás izma :DD

(#97039) RetepNyaraB válasza iatti (#97036) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pont a tamperelés nem egy truváj, szerintem nem érdemes ráizgulni. Egy komoly baristát sem látni vacakolni, sőt, még legyintenek is folyton, hogy let's forget about it... Nyomd le, kész. Nyilván ne menjen félre, de az látszik. El lehet verni viszont csomó pénzt disztribútorra (opcijónálisan), mert az őrlemény eloszlás megtréfálhat, főleg ha nincs pucér karod, amin látszik, mikor spriccel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#97040) iatti válasza RetepNyaraB (#97039) üzenetére


iatti
aktív tag

pezsgős dugó 4 fogpiszkálóval+ v alakú egyengető hadrendbe van állítva.azért csak befolyásolhatja a víz útját a pogácsa tömörsége.de ki tudja...

(#97041) koxx válasza RetepNyaraB (#97039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja sokan teljesen leszarják, meg is van az eredménye amikor 10sec alatt jön le a mocsárlé. Érdemes megnézni Dritan videóit, hogy mennyit pöcsöl a tampereléssel. Szerintem sokszor le se nyomja a tampert.

iatti: a disztibútor sztem hasznos eszköz, de a maroktamperem most fogom visszacserélni, Tadamm készíti nekem az általam megálmodott hagyományosat :)

[ Szerkesztve ]

(#97042) Parci válasza MPowerPH (#97035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a 8-9 perc inkább 20-30, de mindegy, az s1 egy rohadt jó gép. nem marad lent az ára, a végén el fog menni a holdig, de ha nem így lenne, abszolút ajánlott vétel lenne :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#97043) 72lakiluk válasza iatti (#97036) üzenetére


72lakiluk
tag

Dehogy. A marok arra jó, hogy ne nyomd félre. Ahhoz, hogy kb ugyanazzal az erővel ugyanazt a pogácsavastagságot érd el, csupán az adott kávé mennyiségét kell belőni. Pl. PY Malabar 17g ami jó lefolyást ad jó idő alatt. A marok frankón kiadja a rést a pogi meg a felsőszűrő között. Én ezért vettem. Nem nyomsz félre és állandó a magasság

(#97044) 72lakiluk válasza 72lakiluk (#97043) üzenetére


72lakiluk
tag

Persze nem minden fehér és fekete, aláírom. :)

(#97045) RetepNyaraB válasza koxx (#97041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem leszarás :N csak nem kell túlmisztifikálni. Passzoljon a szűrőbe, ne nyomd félre és érezd a súlyt. Kész. A 10 sec mocsár orbitális fiaskó, amennyiben tamperrel szeded össze, de no offense!

iatti@ mijaza pezsgős dugó?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#97046) MPowerPH válasza Parci (#97042) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor boven belefer az edzes kave elott. :)
Talaltam 1db regi hirdetest itt UK -ban, 2 eves, ugyan ilyen gepet arultak egy kaves forumon. Az akkor £650 -ert ment el, eleg sokara. Szoval finger cross.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#97047) iatti válasza 72lakiluk (#97043) üzenetére


iatti
aktív tag

szerintem én is ezt mondom ;) evvel nem nyomod félre,és ha egyszer belőtted a magasságot,akkor állandó a rés a pogi meg a felső szűrő között. ha ezek a paraméterek állandóak,akkor kell megtalálni a megfelelő grammot meg a szemcseméretet.így a tömörítettség,és a lefolyási sebesség is állandó lesz.így minden paraméter állandó./persze öregszik a kávé,meg a páratartalom is változik,meg még ki tudja milyen változók jönnek be az egyenletbe./

(#97048) iatti válasza RetepNyaraB (#97045) üzenetére


iatti
aktív tag

parafa+négy darab fogpiszkáló.ez a rögmentesítő szerszám.

(#97049) iatti válasza MPowerPH (#97046) üzenetére


iatti
aktív tag

nagy vas,biztos jó cucc ha Parci is ajánlja. de nekem ez olyan,mintha v8-assal mennél edzésre a szomszéd utcába,amikor átmehetnél bringával is. ;)

(#97050) MPowerPH válasza iatti (#97049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt mar ra pelda, csak az V10 volt. ;] Mostanaban futok, igy megvan a napi 5km, kardio gyanant. :DDD
Holnap beverem a £700 -at, mint a maximum ingerkuszob, aztan kiderul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.