Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) bbuffy válasza Parci (#21995) üzenetére


bbuffy
senior tag

Detto. :DDD
De csak akkor érdekes mindig amikor forró persze. Plusz a csészecsapkodás a tetején.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#22002) bbuffy válasza paljoc (#21997) üzenetére


bbuffy
senior tag

Uhhh....de randa:-)))
Ki az elkövető?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#22003) krx21 válasza lagoon79 (#21994) üzenetére


krx21
nagyúr

És igen! Az ott egy catler 9010? Pont arról beszéltem... Nekem a 8012-es van amelyik darálós és fix hőmérsékletes... Mi a véleményed a dologról??? :R

(#22004) enterlaci válasza paljoc (#21997) üzenetére


enterlaci
senior tag

:C

Ez sem rossz! :B végül sikerült beleszorítani a napunkba a moak látogatást szombaton

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#22005) krupiz


krupiz
csendes tag

Sziasztok!

Pid beszerelésben jártasoktól kérdezném, hogy a K elem befogatásához az M4-es zsákfuratot csak a rendelkezésre álló mélységben kell felfúrni M6-ra, vagy tovább is kell mélyíteni? Az "áldozat" GB '91-es bakelit.

Segítségetek köszönöm!

Üdv.
Zoli

(#22006) jolti válasza lagoon79 (#21994) üzenetére


jolti
senior tag

ÁÁÁ itt a kis bűnös, aki miatt mennie kellett a rakétának?! :D
Jó csere volt! :C ;)

(#22007) jolti válasza krupiz (#22005) üzenetére


jolti
senior tag

Csak addig, ameddig a másik tart!!! Nehogy tovább fúrd, mert kilyukasztod a kazánt! Mérd le tolómérővel a furatmélységet és tegyél jelölést a fúró szárra.

[ Szerkesztve ]

(#22008) krupiz válasza jolti (#22007) üzenetére


krupiz
csendes tag

És ha vissza kell esetleg valamikor alakítani, akkor azt hogyan? :)

(#22009) lagoon79


lagoon79
tag

SJ dozermentesites folyamatban. holnap meg elkeszul a kartarto es orom, boldogsag.

(#22010) lagoon79 válasza krx21 (#22003) üzenetére


lagoon79
tag

igen, az uj valtozat. velemenyem szerint a fokonkent allithato homerseklet baromi nagy elorelepes. gondolom a Tieden is lehet azert jatszani a hofokkal, csak a futest kell figyelni meg kiengedni vizet stb. itt a duplakazanos valtozatnal az aktiv fejfutes miatt eleg jol beloheto a homerseklet es folyamatosan ugyan azt az eredmenyt kapod. jol kigondolt konstrukcio (fejkazan ami a nagy bojlerbol kapja az elomelegitett vizet), otthonra jo valsztas lehet. tartossag kerdeses, arrol majd par ev mulva tudnek pontosat mondani.

(#22011) mester6 válasza lagoon79 (#22009) üzenetére


mester6
tag

Nagyon ügyes vagy! Szuper lesz!

(#22012) krx21 válasza lagoon79 (#22010) üzenetére


krx21
nagyúr

Szóval érdemes lenne a csere? Nagyon teszik ez is... Csak horror az ára...

(#22013) lagoon79 válasza krx21 (#22012) üzenetére


lagoon79
tag

mester6: koszi

a geped alapbol nem ismerem, de azt elmondhatom, h az eddig nalam jart gepekkel szemben (az r-58-at is ideertve), produktum teren megallja a helyet! hasznalhatosagban pedig odaver nekik. ha most kene otthonra gepet valasztani es a tartossag nem szempont (errol meg nincs info), akkor ezt vennem. a kovetkezo, komolyabb fejkazanos gep kb dupla ennyi es beszerzes sem egyszeru.

(#22014) jolti válasza krupiz (#22008) üzenetére


jolti
senior tag

Visszaalakítani?!
Minek?
Amúgy erre az esetre csináltattam egy [ilyet]
De nem hiszem, hogy valaha is vissza kerülne a régi termosztát.
Ki az a hülye, aki pid-telenít egy gépet? :P

(#22015) krx21 válasza lagoon79 (#22013) üzenetére


krx21
nagyúr

A fejkazán a kanál foglalatát fűti? A 8012 ilyet gondolom nem tud...
Egyébként hol lehet most kapni, jó áron.
A daráló a GC8010 is ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#22016) krupiz válasza jolti (#22014) üzenetére


krupiz
csendes tag

Természetesen nem szeretném visszaalakítani, de:

1. ha eladnám, lehet az új tulaj nem akar nyomkodni, állítgatni, nem tetszik hogy "kilóg" belőle valami.
2. meghibásodik a pid, vagy az ssr, és amíg megjön a csere darab addig is tudom használni visszaalakítva.

Ezekre gondoltam :)

(#22017) lagoon79 válasza krx21 (#22015) üzenetére


lagoon79
tag

a kanal alatt a szurotartot erted? egyebkent nem, a fejkazan a fejen van, tehat futi persze, de asszem 100 wattos aktiv futeses maga a fej (ahova felteszed a kart).

a daralojat nem probaltam, egy mazzer SJ dolgozik mellette. hol lehet, nemtom, nalam csak vendegeskedik.

[ Szerkesztve ]

(#22018) fragola.6035 válasza krupiz (#22016) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Használj olyan tokozatlan K-t, amihez nem kell fúrni. 1-2 dollárba kerül és kb. 5 perc alatt vissza lehet alakítani termósra. És még sokkal gyorsabb is, mint az acél tokos.
Tegnapelőtt PIDeltem egy zsír új, garanciás GC-t. Bármikor visszaalakítom, ember nem mondja meg, hogy valaha PID volt benne.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#22019) kaligula


kaligula
tag

Üdv!
PID-beszereléséhez tudna valaki valamilyen univerzális tanácsot adni (nem tudom, magam megoldom-e, de szeretném)? Vagy Esetleg Debrecen-közeli mesterembert tudtok-e? Eladó PID-egység is érdekelne, eddig REX c100-at és valami egyszerűbbet nézek a jófogáson.

[ Szerkesztve ]

rovidkv.reblog.hu

(#22020) Surda- válasza fragola.6035 (#22018) üzenetére


Surda-
őstag

Be tudnád linkelni, hogy ez melyik?
Ebayes gondolom.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22021) Ringman válasza Agostino (#21978) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez segít valamit?

[link]

(#22022) Agostino válasza Ringman (#22021) üzenetére


Agostino
addikt

köszi, részben igen, hasonló ábra egy jó alap, csak nekem a régebbi modell van, a 2004-es baby. ez persze az én saram, nem említettem. illetve valami bika nagy méret lenne a klassz : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22023) Surda- válasza Agostino (#22022) üzenetére


Surda-
őstag

Mit kell még rajta helyrehozni? :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22024) Agostino válasza Surda- (#22023) üzenetére


Agostino
addikt

semmi baja csak szerintem ráférne egy teljesen szétszedem atomjaira, megtisztítom és összerakom okosság. egyébként olyan mint a faék, bekapcsolom, lefőzi, beszarok olyan jó a kávét, kikapcsolom. de mintha a vízfolyam néha ingadozna (pumpa?). aztán ott a festés tervem is amitől nagyon vad gép lenne de egyelőre olyan műanyagfestőt keresek aki tud nekem olyan kéket keverni ami nekem kell : )) elég komoly projekt része lenne a teljes felújítása a menekült olasznak : )))))

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22025) Surda- válasza Agostino (#22024) üzenetére


Surda-
őstag

Vízhozamát méred?
Az esetleges ingadozás nem lehet vízkőtől?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#22026) Ringman válasza Agostino (#22022) üzenetére


Ringman
nagyúr

a csatolt pdf vektorgrafikus, szóval jól nagyítható.

nem ez az?

szerk:
vagy ez

innen van mind2:
link2

érdemes a bingen is keresni, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#22027) adriankoooo válasza kaligula (#22019) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Debrecenben simi.esp, keress rá itt a topikban.

(#22028) Goose-T válasza Eyesis (#21111) üzenetére


Goose-T
veterán

Na most fogyott el majdnem a lidlis etióp kávé, nagyon szuper volt szerintem. Sajnos ez is megdöglik pár nap alatt, de még döglötten is kivételesen jó cappuccinót lehet belőle készíteni, szóval szerintem megérte a pénzét. Ennél olcsóbban 100% arabica tartalmú, iható kávét nehéz találni. Talán még a kenyainál is jobb. Most jön majd az ugandai ugyanúgy a Lidl-ből. Ebből az etióp cuccból még egy kávébuzi kollégámnak is vittem, hogy kóstolja meg. Ugyanez a kollégám mondta, hogy rendeljünk a Kapuczinerből, úgyhogy ezekből rendeltem negyed kilókat:

* brazil santos
* velencei gondolások kedvence
* indonézia jáva
* etióp yirgacheffe francia pörköléssel

Kíváncsi leszek erre a yirgára, nagyon nagy a hype körülötte. Már a Lidl-ben is láttam yirgát Frei kiszerelésben, de én azokat a Frei kávékat bottal sem piszkálnám, mert olyan szakszerűtlenül vannak csomagolva (papírzacskó+fémszalag), hogy még a boltban tutira megdöglenek. Az még rendben, hogy kávészaküzletben úgy adják oda, de polcra kitenni úgy? Miért kell a jó kávékból madáreledelt csinálni?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22029) soldier2 válasza Goose-T (#22028) üzenetére


soldier2
őstag

"Frei kávékat bottal sem piszkálnám, mert olyan szakszerűtlenül vannak csomagolva (papírzacskó+fémszalag)" - na majd amikor megkapod a Kapuczinertől a kávéidat ugyanígy (papírzacskó, fémszalag) akkor azért szerezz be egy botot. Mennyi időre elég neked egy kiló kávé? Csak mert most kezdesz meg egy csomagot (gondolom kilós, vagy félkilós) és rendeltél még mellé egy kilót.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#22030) krx21 válasza lagoon79 (#22017) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyébként a főzési hőmérsékletet, ahogy öregszik a kávé úgy kell kicsit nővelni? Vagy mi a konzekvencia általában? A 8012-es néha melegítő, üres főzés nélkül kicsit hideg kávét készítet. (nem annyira forró)
Vajon a 9010 -el nem így lenne?

(#22031) Parci válasza soldier2 (#22029) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az már nagyon rég volt, hogy olyan zacskóban küldték. viszont a francia pörkölés nem szénfekete? mert akkor semmi sem fog látszani abból a yirgából (magyarán az a yirga nem az a yirga).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22032) Parci válasza krx21 (#22030) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 9010 pid-es (a 8012-t nem ismerem), így azzal biztosan nem lenne ilyen gond. mondjuk ha tényleg csak 86 és 96 között állítható, az szívás, én legalábbis több mint 10 fokos tartományt használok az enyémen. a 9010 azért simán versenyzik kb. bármivel kávé minőségben (lagoon és paljoc szerint is), mint amit venni tudsz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22033) Keresztapper válasza krx21 (#22015) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nekem van GC8010 és elégedett is vagyok vele, de azért a legfinomabb szemcseméret lehetne még egy leheletnyivel kisebb.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#22034) bl4ze


bl4ze
veterán

P&Y Decaf, december 27-i pöri, DR (Dark Roast) : 93 foknál még mindig kevés, megy 96-ra a köv. csapolás.

Elég nagy ugrás a Pascucci után ami 84-85 fokon volt patent. :Y

.:. bl4ze .:.

(#22035) bl4ze válasza Keresztapper (#22033) üzenetére


bl4ze
veterán

Alátét tuning van benne ? Ha nem : érdemes.

.:. bl4ze .:.

(#22036) bbuffy válasza lagoon79 (#22009) üzenetére


bbuffy
senior tag

Két kérdésem lenne.
1. Honnan és hogy lehet ilyet beszerezni?
2. Le lehet e takarni vmivel? Illetve jó e rá a daráló takarófedele?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#22037) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha egy adott kávé egy egyszerűbb karos gépen jó balanszos (nem savanykás, nem kesernyés), egy automatán meg kifejezetten a savanya felé tolódik el, akkor az automatán feltételezhetően kevesebb neki a hő? Viszont ott állítani sem lehet nagyon. Hosszabb bekapcsolt állapot, többszöri csapolás és gőzképzés után sem változik a helyzet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#22038) lagoon79 válasza bbuffy (#22036) üzenetére


lagoon79
tag

magát a tölcsért a gasztrónagykerből rendeltem (sztem ezt Te a munkahelyeden is be tudod szerezni :)) adagolótölcsér néven fut. lehet külföldről is rendelni, olcsóbb, de most nem szaroztam vele. itt 6000 volt + szállítás. leszedtem a forrasztott fogantyút meg a záró részt aztán dremellel kivágtam a megfelelő részeket, fúrtam, csiszoltam és ez lett a végeredmény.
én nem használom a fedőt, mivel úgyis minden esetben ecsettel megyek neki a bent maradónak, de ennek az átmérője 1 centivel nagyobb a gyári adagolónál, így ha a fedőt szeretnél rá, akkor a csavarokon fogod tudni ültetni.

(#22039) lagoon79 válasza krx21 (#22030) üzenetére


lagoon79
tag

általában igen, de ahány kávé, annyiféle beállítás. tehát a kezdő hőmérsékletek is nagyban eltérhetnek.

mennyit vársz bekapcsolás után? én nagy gépeken edződtem, így 20-30 percet mindig hagyom melegedni a gépet (karral a fejen). elvileg asszem 10-12 percet írnak, de jobb ez így. sajnos nyitott kar nincs hozzá, így nem tudom kimérni, h a beállított és a kilépő hőfok hogyan alakul, pedig ez még egy érdekes kérdés. így csak az elkészült kávé "olvasása" alapján tudom azt mondani, h valóban mindig ugyanaz a hőfok (vagy legalábbis nagyon közel van egymáshoz)

itt a rendszer a következő: gőzbojler (beállított gőz hőmérséklettel) - kávékazán (beállított csapolási hőmérséklettel) - fejfűtés (szintén a csapoláshoz). Tehát elég jó és hatékony a rendszer, előmelegített víz érkezik a kávékazánba, plusz a fej sem von el hőt (vagy nem annyit mint ha nem lenne fűtött). a kart pedig szintén ezen okból kell jól előmelegíteni a fejen.

tehát röviden válaszolva, ha kivárod a fent említett időt, akkor nem lesz "így".

(#22040) Keresztapper válasza bl4ze (#22035) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Még nincs, de már én is gondoltam rá, csak kellene valaki, aki belerakja, mert én szervileg alkalmatlan vagyok az ilyesmire. :)

http://palscoffeetech.com/

(#22041) soldier2 válasza Parci (#22031) üzenetére


soldier2
őstag

Én november közepén így kaptam, azzota nem telt el sok idő. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem rendeltem, hanem személyesen mentem be, és csak 100g-ot kértem, ha jól emlékszem. (majd nekifutok még egyszer, mert mire beállítottam a darálót elfogyott, ráadásul fagyasztva is volt)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#22042) Goose-T válasza soldier2 (#22029) üzenetére


Goose-T
veterán

Meg is érkeztek a kávék, nagyon szakszerűen vannak csomagolva: rendes alubevonatos tasakban, aromazáró szeleppel, lehegesztve. A lidlis kávék, amik még otthon vannak, azok negyedkilós csomagok, és egy olyan csomag kb. 12 napig tart nálam. Azokat viszont lehet félreteszem most, mert védőgázas csomagolásban vannak, biztos tovább bírják, mint a Kapuczineresek, azok szerintem csak vákuumosak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22043) bbuffy válasza lagoon79 (#22038) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi, utánanézek. Mondjuk én nem használok fém tölcsért. Nekem spéci műanyagok vannak. De szétnézek a beszerzőhelyeken.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#22044) bl4ze válasza Keresztapper (#22040) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha budapesti vagy akkor ajánlom paljoc kartársat megkeresni a P&Y művektől [link] és Ő tud adni alátétet, adott esetben szívesen szerintem be is rakja neked. És ha már ott jársz ugyanott friss, finom kézműves kávét is vásárolhatsz :) :C :DD

.:. bl4ze .:.

(#22045) Keresztapper válasza bl4ze (#22044) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Azt tudom, hogy tőle jó kávét vehetek, és alkalom adtán így is teszek majd, de alátétileg nem lesz jó mert pécsi vagyok. :) Viszont itt van a Danetti, úgy is viszem a gadzsát hogy tegyenek bele OPV-t, és akkor már erre is megkérem őket.

http://palscoffeetech.com/

(#22046) Goose-T válasza Parci (#22031) üzenetére


Goose-T
veterán

A francia pörkölés az a középút, az olasz pörkölés az, aminél szénné égetik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#22047) bl4ze válasza Keresztapper (#22045) üzenetére


bl4ze
veterán

A Catler alátét igen spéci méret, meglepne ha ezt meg tudnák oldani Neked Tiborék, de ne legyen igazam.

HINT: :DDD Paljocviszont postázni is tud kávét, és vele együtt alátátet is.

.:. bl4ze .:.

(#22048) bbuffy válasza bl4ze (#22047) üzenetére


bbuffy
senior tag

Moak csészét merről lehet vadászni, Sir?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#22049) paljoc


paljoc
tag

De hat mar kuldtem alatetet Keresztapper-nak ezer eve...?!?!
:-)

(#22050) bbuffy válasza bbuffy (#22048) üzenetére


bbuffy
senior tag

Megoldódott, tárgytalan.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.