Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) Toobee válasza weinmaker (#133000) üzenetére


Toobee
veterán

Esetleg az új Casa is jó lehet neked szerintem. Árat még nem láttam, de talán egy újabb jó ár-érték arányú modell lehet belőle a Mini után.

https://barbieripnk.hu/

(#133002) weinmaker válasza Toobee (#133001) üzenetére


weinmaker
őstag

Az biztos nem. Egy nem tetszik, ami elég erős indok, kettő, hogy egyfolytában bennem lenne, hogy miért nem a p64-et vettem. 64-es kés alá nem mennék, bár láttam, hogy a casa kúpos.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#133003) Toobee válasza weinmaker (#133002) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor várd meg a 65-ös kést hozzá. Mondjuk attól még tetszeni nem fog. :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#133004) hoffman_ válasza billyjoe (#132997) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a teljes szettel meg vagyok elégedve alapvetően, csak mindig motoszkál a fejlesztés kisördöge.

#132999, weinmaker:
tudom, de én nem gondolnám, hogy kapásból SSP-t kell belerakni. nem olvastam rosszakat az alap késsel sem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#133005) Toobee


Toobee
veterán

Egyébként remek volt a kis QM-lel, meg a Roburral az AMOC gesha, de nem mindenkinek van ekkora helye. Garázs szettnek viszont nagyon el tudnám képzelni a La Scala-m egy ilyen Roburral.

https://barbieripnk.hu/

(#133006) sz.zs. válasza phranxinatra (#132964) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah kipróbáltam én is. A DF83-nál a magas gumiharang miatt nem dobálja ki a cuccot.
Viszint 16-os álláson jó a presszó normál őrlésnél, levettem 8-asra s még így is nagyon gyorsan lejött . :Y De ízre nekem is jobb volt! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#133007) iatti válasza Toobee (#133005) üzenetére


iatti
aktív tag

húúú micsoda csinos vasak:C

(#133008) phranxinatra válasza sz.zs. (#132981) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Low budget megoldásként először megpróbálom ezt egy kefírespohárral :DDD Kösz az ötletet!

(#133009) phranxinatra válasza Toobee (#132948) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én 83-as kést akartam, több volt rá, mint 150e Ft és mégis Majort vettem. Egyelőre nem bántam meg :) Engem a df nem győzött meg, miután a barátnőm egy 64gen2-t kapott karácsonyra. Niche Duó-n agyaltam még sokáig, mert az NZ-vel jók a tapasztalataim, nehezen is válok meg tőle, de hát jó eséllyel az sem az örökkévalóságnak készül, a Mazzerral ellentétben.

(#133010) TheProb válasza Toobee (#133005) üzenetére


TheProb
veterán

Csak viszonyításként, melyik modell melyik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#133011) sz.zs. válasza phranxinatra (#133008) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy ha szemenként dobálom bele a babot akkor miért kell ennyivel finomabbra venni az őrlőt?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#133012) Peti...(16v) válasza Toobee (#133005) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Volt és van is pár Mazzerem, de soha egyiken sem használtam a babtartályt. Tartállyal valóban batárok, de teljesen felesleges így nézni a méretét. A dózer meg szintén ormótlan, de házi őrlőnek sztem nagyon kevesen használják így. A gyári Electronic verziók nekem kifejezetten tetszenek, sokkal jobban, mint a SD újdonságok. (Ez a hsz most csak a méretről és a kinézetről szól)

(#133013) Flashback válasza Parci (#132986) üzenetére


Flashback
addikt

Ja de ez 40mm kúpos kés?! Nem a 80mm-es kések a menők most? :DD

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#133014) qvik27 válasza sz.zs. (#133011) üzenetére


qvik27
tag

Az a tippem, hogy a lassú etetés a kések között az őrleménytorlódást csökkenti drasztikusan. Nem lepne meg, ha konzisztensebb is lenne az őrlemény.
Ezzel együtt vsz. nem feltétlenül lesz finomabb úgy a kávéital.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133015) Cathfaern válasza sz.zs. (#133011) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a mondás, hogy mivel nem torlódik fel az őrlemény a kések között, ezért gyorsabban átjut a késeken, és így nem "darálódik újra és újra". Emiatt egyenletesebb lesz az őrlemény, és kevesebb a fine. Viszont emiatt finomabbra is kell venni, hogy hasonló lefolyást érj el.

De borzasztóan nehéz megmondani szerintem hogy mi történik pontosan, mert átlaghalandónak elérhető szemcseméret mérő módszerek amúgy is csak akkor működnek normálisan ha 1-1 szemnyi babot őrölsz, így nehéz összehasonlítani az eredményt. Bár azt mondják vizuálisan is látható a különbség, hogy kevesebb a fine ha egyesével dobálod.

(#133016) qvik27 válasza Cathfaern (#133015) üzenetére


qvik27
tag

Az "újra és újra" darálódást nem gondolnám, sokkal inkább azt, hogy a torlódásban a szemcsék nagy mennyiségben zúzzák egymást is. De maga a jelenség pontos leírása itt most nem is lényeges.
Egyébként szívesen megnéznék egy szemcseméret eloszlás összehasonlítást arról, hogy mondjuk egy normál etetésű SSP MP, és egy ugyanannyi idő alatt megetetett DLC esetén mi is a helyzet.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133017) Toobee válasza TheProb (#133010) üzenetére


Toobee
veterán

Major és Robur.

https://barbieripnk.hu/

(#133018) weinmaker


weinmaker
őstag

Nem kicsi, de így elviselhető méret. Még jól is néz ki, és semmi nem marad benne.


Ez meg a super jolly és a major együtt...

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#133019) Parci válasza Flashback (#133013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a forté meg 54 mm-es síktárcsás. mindig más a menő, mindig van új menő! :)

de én elhiszem többeknek, hogy mégis metál a lagom mini, magamtól sosem spendíroznám meg (kockázatkerülő vagyok: az új csillagoknál inkább kivárok, amíg van széleskörű tapasztalat), így meg már érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#133020) iatti


iatti
aktív tag

a mazzer matiné folytatódik :)) még a mester készítette a képet, végül a barnát választottam.

(#133021) OPiiPO válasza iatti (#133020) üzenetére


OPiiPO
addikt

szépek így együtt :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133022) RetepNyaraB válasza iatti (#133020) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez mi? Van valaki, aki hajlandó fényezni?

SlowFeeding@
Nem vagyok meggyőzve egyelőre.
-egy 2dl műanyag poharat tettem az adagoló tetejére, még így is ki tud pattogni
-majdnem készárásig kell tekerni a majort, nagyon nehezen eszi meg a babokat
-iszonyatosan feltöltődik, vizezve is. Alig tudom kikotorni, 5x rá kell indítani, stb
-rohadt sok pöcsölés
-asszony nagyon csúnyàn néz
-2 gyerek közben szétszedi a házat
-ízre tisztább, ja. Valamivel. Esetleg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#133023) qvik27 válasza OPiiPO (#133021) üzenetére


qvik27
tag

Persze ízlés dolgában nem vitázunk. Nekem a "melyik szép vs. ronda" kérdésben gyakran eszembe jut ez a Romhányi vers:
A büszke borzanya összetoborzott
néhány csellengő borzot,
hogy szívének féltett kincsét,
hat kicsinyét megtekintsék.
– Nézzetek! Ez itt a mennyország!
mondta dédelgetve
hat egyszülött borzát.
Ám a bámészkodók formátlannak,
torznak találták a sok torzonborz borzat.
Szólt az egyik, egy értelmesforma,
kinek kedélyét e látvány felborzolta:
– Érdekes! Ha belülről, elfogultan nézed,
ez az alom meleg kis családi fészek.
Ha kívülről, s nem vakít el vonzalom:
…egyszerűen borz-alom…

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133024) sz.zs. válasza RetepNyaraB (#133022) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hogyaza fórumtárs csinálta azokat a Majorokat, de Ő csak az általa vásárolt és eladó sorba kerülő gépeket mókolja.
Jázon viszont talán vállal “csak úgy” fényezést is.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#133025) Mano66 válasza iatti (#133020) üzenetére


Mano66
senior tag

Az a fehér majdnem nálam landolt. Végül "sz.zs" gyári tölcsérese érkezett.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#133026) OPiiPO válasza qvik27 (#133023) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó ez a vers, jó volt újraolvasni :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133027) iatti válasza Mano66 (#133025) üzenetére


iatti
aktív tag

a kép nem adja ki teljesen, de gyöngyház fehér volt. és a bónusz ;) [video]

(#133028) bbuffy válasza RetepNyaraB (#133022) üzenetére


bbuffy
senior tag

SlowFeeding.

Szimplán csak egy újabb felkapott divat. Annyival több a munka vele, és kicsit másabb az ital. Próbáltuk, hát...túl macerás. És max belevisz egy újabb változót. Természetesen mivel kicsit más ezért rögtön jobb. IMHO.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#133029) konzumpro válasza bbuffy (#133028) üzenetére


konzumpro
senior tag

Régebben volt valami durvára ropogtatott, előre megtört babbal való etetés is, akkor az volt a nyerő. Most ez mennyiben más?

[ Szerkesztve ]

(#133030) Krajcsi válasza RetepNyaraB (#133022) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Nekem szerencsére egy sima garat söpréssel megoldható a major esetében, az a rész nem okoz gondot. Az tény hogy a 2 mp-s darálás helyetti 25-30 mp az elvesz az élményből, nem tudom, hogy meddig fogom így darálni, de most új, picit más, picit jobbnak tűnik.
De mivel én is mindig a kisebb ellenállás irányába megyek és igyekszem hókusz-pókusz mentesen tolni a kávézást, előbb-utóbb tuti megunom ezt a lassú etetéses dolgot :DD

(#133031) qvik27 válasza konzumpro (#133029) üzenetére


qvik27
tag

Én azt gondolnám, hogy az előre ropogtatás épp ellenkező hatást válthat ki, mint a lassú etetés.
Én mindenesetre a "pörgéssebesség és a késprofil megválasztása az ízlésemhez" irányba megyek.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133032) bbuffy válasza konzumpro (#133029) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az van most is, a Kafatek darálójánál. Nem tudom, sztem múló szeszély ez. Nagy kés, jó profil, JÓ KÁVÉ. Ebben sokkal több a potenciál, a többi a 2% plusz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#133033) Cathfaern válasza bbuffy (#133032) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ennek csak úgy van létjogosultsága, ha valamelyik gyártó épít egy őrlő köré, értelemszerűen beleértve valami automatikus adagolót. Plusz olyan kést és állítómechanizmust tesz bele amivel a nagyon finomra őrlés reális (vagy csak filteres őrlő lesz).
Szóval tippre most elfelejti mindenki, aztán 5 év múlva újra hype lesz amikor beindul egy gyártó marketing kampánya :)

(#133034) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Valaki árul face-en egy Eureka Mignon SD-t SSP MP-vel 170-ért. Fázom picit a mignon-tól, pedig jól hangzik ezen az áron egy világos pöri/filter kombó képes gép. (annyi hogy 1650-en forog)

(#133035) qvik27 válasza konzumpro (#133029) üzenetére


qvik27
tag

Jesszus. Mi / hányadik percnél van a lényeg?
(Nem nézném végig a 10+ perc kézi légörvénykeltést :D - nem vitatva az Előadó szakmai tudását.)
A kérdésem lényege: a törmelékkel lassan eteti a darálót, vagy zumm bele?
:R

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133036) konzumpro válasza qvik27 (#133035) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az a találmánya éppen, hogy lassan kell etetni a morzsalékkal, mert akkor nem lesz porpép ahogy belekényszerül a kések közötti résbe, és csak az adagolás sebességén múlik hogy mennyire lesz szabályos vagy fine/púder/por a kimenet.

Borzalmas az a frizura.

(#133037) TheProb


TheProb
veterán

Mivel nem voltam elcsöppenve a frissen vett Ikape transparent V3 tamper-el, írtam a support-nak. Csatolom a választ: "This product we have stopped production, but we are improving the process and new design, including the internal structure design, your feedback help us a lot."

Az ajánlatuk egy full refund vagy egy v4-es tamper (ezt a múltkor még nem láttam a shop-ban). Ti mit javasolnátok, refund és pl egy normcore v4 vagy próbáljam meg az Ikape V4-esét? Maroktampert még nem próbáltam, nemtom melyik esik jobban kézre.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#133038) iatti válasza TheProb (#133037) üzenetére


iatti
aktív tag

bár már nem trendi, vegyél egy fragola maroktampert.

(#133039) konzumpro válasza qvik27 (#133031) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az előre ropogtatással befulladt a főzet amúgy, szóval arra jó, hogy csupa fine legyen ha belezuttyantjuk az előre durván őrölt kávét az őrlőbe, ha mondjuk döglött, még lehet belőle iszapot főzni. Szóval nem jó. De Niche-nél a kis akril anti-popcorn korong megoldja a lassú adagolást elvileg, szemenként..

Ó és tele van a net anti popcorn 3D tervekkel...

[ Szerkesztve ]

(#133040) pető bá' válasza bbuffy (#133028) üzenetére


pető bá'
őstag

Ha már trendek: a fagyasztott/hűtött kávéra is vannak mérések? Arra emlékszem, hogy volt róla szó, hogy másképp viselkedik a fagyasztott kávé, de hogy ez összességében milyen mérhető eredménnyel jár, arra nem.
Itt a slowfeeding esetén is felmerült, hogy a rövidebb kontakt miatt az őrleményt érő hőhatás is más, továbbá a "túlvizezésnek" is volt egy ilyen eredménye - tehát önmagában az őrlemény hőmérsékletének alacsonyan tartása is lehet pozitív.

Mielőtt elküdltem volna azért rágoogleztam, hogy ne kérdezzek hülyeséget, de. akkor inkább állításként írom a fentieket a Google első találat alapján:

The study found that grinding frozen coffee led to more uniform particle size distribution, which can help to extract a wider range of flavours and aromas.

“Our research showed that the particle distribution changes because frozen coffee is more brittle [than coffee at room temperature],” Maxwell explains. “Also, as you grind finer, the grinder produces a lot more heat which can destroy the flavours of the coffee.
“Grinding coffee from frozen can help to protect its flavours,” he adds.
Maxwell explains that while conducting the research, this was particularly prevalent with more aromatic coffees which had fruity flavours.
“When conducting blind tastings, it was found that the frozen coffee scored higher, with higher recorded levels of aromatics and acidity,” he says. “This is because these aromatics are volatile compounds, so they are more likely to be destroyed and lost while the coffee is being ground.”

Tehát egyenletesebb őrlemény és több íz várható a fagyasztott kávétól. Valójában érdemes akár a friss kávét is lefagyasztani őrlés előtt néhány órával :D

"... and I hope you have a great day!"

(#133041) lojzi1 válasza TheProb (#133037) üzenetére


lojzi1
csendes tag

Nekem van Ikape v4 és Normcore v4 is. Nehéz kérdés, a Normcore nálam jobban elfér, inkább azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#133042) qvik27 válasza konzumpro (#133039) üzenetére


qvik27
tag

Köszönöm!
Így - az előző válaszod és ez alapján - teljesen érthető a jelenség!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133043) konzumpro válasza qvik27 (#133042) üzenetére


konzumpro
senior tag

És akkor a kéziőrlőknek is lehet előnye a komótos feldolgozásnak hála?

(#133044) qvik27 válasza pető bá' (#133040) üzenetére


qvik27
tag

Ez érdekes. Logikusnak is hangzik. Már csak azt nem látom, hogy mi előnye van egy ilyen attrakciónak egy alacsony fordulaton függőleges síkban szobahőmérsékleten őrlő megoldáshoz képest. Merthogy ott sincs extrém hőképződés, és a torlódás sem szükségszerű, sőt, óvatosabb adagolással kellően moderálható.

Most nem keresem meg újra, de pár hónapja egy ausztrál tanulmányt olvastam, ami az ízek csökkenését hozta ki a fagyasztásra vonatkozóan. (Még tán valami kémia is volt benne...)

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133045) koxx válasza iatti (#133038) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A maroktampernel mar vannak egy ideje sokkal jobb megoldasok

(#133046) qvik27 válasza konzumpro (#133043) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem igen, óvatosan én is erre következtetek.
Persze itt megint előjön a "ki mit szeret jobban" téma is.
Nomeg ilyenkor mindig eszembe jut az SSP sweet lab, ami egy 1300 1/min fordulatszámmal inkább péppé csuszmákolja a jobb sorsra érdemes babokat ahelyett, hogy tisztességesen megőrölné... :DDD

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#133047) iatti válasza koxx (#133045) üzenetére


iatti
aktív tag

én elvagyok vele.

(#133048) Flashback válasza Parci (#133019) üzenetére


Flashback
addikt

Tudom, tudom. Te nem ülsz fel a trendeknek. Nälam is 3éve már nem vältozott az alap setup. De az örlönél érzem hogy még nem érkeztem meg.

Az elmúlt évböl nálam a Timemore Sculptor 078S volt a szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#133049) bbuffy válasza lojzi1 (#133041) üzenetére


bbuffy
senior tag

Érzel különbséget, kivitelelezés és használati élmények közöttt?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#133050) lojzi1 válasza bbuffy (#133049) üzenetére


lojzi1
csendes tag

Mindkettő ugyanolyan minőségi kivitelezés. Az Ikape csak 58,5-es méretben van a hullámos talppal, a Normcore esetében válogathatsz a méretek és talpak között. Az Ikape nagyobb darab, masszívabb és sokkal nehezebb, valamiért nekem jobb érzés lenyomni. Ami miatt mégsem használom annyira, hogy van egy szintén Ikape fa boxom is és nem fér el rajta a kör vájatban a szintén Ikape tölcsér mellett a vastagsága miatt.
Kávé tekintetében nem vettem észre semmilyen különbséget.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.