Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) And06 válasza adp (#47986) üzenetére


And06
aktív tag

itthon csak ikeás frenchpress van, igy csináltam: adagok: 8g kávé, kb 150ml csapviz. Lépések: előmelegitem a presst, őrlés superjollyn az espresso állástól 2 számmal(nem ricnivel) durvább irányban. Betöltöm a kávét, rá annyi forróvizet, hogy ellepje (nincs hőmérőm, de mikor már nem lobog akkor öntöm), 1 percet vár, kavar, maradék viz ráönt, még 3 percet vár, lenyom, kész. ez igy garantáltan kávéizü lesz :DDD mondjuk espressonak pörkölt kávék vannak csak itthon ...
igazából nem tudom, jó-e ez a technika, googlen találtam :U

[ Szerkesztve ]

(#48002) Atomaxx válasza gubabela (#47999) üzenetére


Atomaxx
újonc

igen ez is megtörtént, köszi.
Ha nem a pumpa akkor esetleg szelep?

Akos

(#48003) dozó válasza Atomaxx (#48002) üzenetére


dozó
tag

Küldtem PÜ-t

(#48004) trouble válasza Parci (#47816) üzenetére


trouble
senior tag

Szia!
A te tapasztalatod szerint, milyen kávét érdemes a Brikkába rakni egy jó presszó érdekében ?
Én idáig két Kávékalmáros frissen pörkölt kávéval próbálkoztam,nekem savas,"durva, "intenzív"
lett az eredmény :((
Kellemes,krémes, jól iható kávét szeretnék( vágom, hogy ez nem egy presszógép )!
Minden szemcse állítást ( Hario mini ), és egyéb neten fel lelhető trükköt kipróbáltam !
Köszönöm !

(#48005) vikla007 válasza And06 (#48001) üzenetére


vikla007
aktív tag

Ha túl keserű, durvíts a daráláson, illetve forrás után várj egy picit többet , hogy vissza hűljön a víz 93-95°-ra

http://kavekostolo.blogger.hu/2014/05/25/filter-kavekeszites-otthon

[ Szerkesztve ]

(#48006) sutszi válasza soldier2 (#48000) üzenetére


sutszi
veterán

Ja, köszi. Nem tudtam. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#48007) gubabela válasza Atomaxx (#48002) üzenetére


gubabela
senior tag

Én is küldtem.

(#48008) soldier2 válasza trouble (#48004) üzenetére


soldier2
őstag

Nekem az SO-k nem jöttek be a savasabb blendek sem. A classic cuccokkal jobban muzsikál, akár egy kis robi is jól jöhet bele.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#48009) trouble válasza soldier2 (#48008) üzenetére


trouble
senior tag

PL ? :))

(#48010) verti1 válasza Atomaxx (#48002) üzenetére


verti1
tag

Meghúz a háromjáratú? Vagy elkötöttél valamit vagy be van kapcsolva a gőz és akkor se húz meg pl. Ha nincs bekapcsolva a gőz akkor ki kell mérni, hogy megkapja e 220-at amikor elindítod a szivattyút. Ha ott van a 220 akkor tekercs vagy szorulhat mondjuk...

[ Szerkesztve ]

(#48011) And06 válasza vikla007 (#48005) üzenetére


And06
aktív tag

nem keserü, a fajtára jellemző izjegyek hiányoznak == kávéízű :DDD

(#48012) soldier2 válasza trouble (#48009) üzenetére


soldier2
őstag

Kalmártól a Malabart próbáltam, az nem volt rossz, a Brazil santost nem próbáltam brikkába, de az sem savas. Esetleg próbáld meg a Paljoc Java Mix vagy Locavore, AVX Silver mix közül valamelyiket. Gyakran nem brikkázok, de ezek voltak amik jobbak voltak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#48013) trouble válasza soldier2 (#48012) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm, a Brazilt ittam ma, utána írtam a hsz-t :)
Az általad ajánlottak hol kaphatóak ?
Csak hétvégén iszom, ezért a 200-250 g ami szóba jöhet ! :R

[ Szerkesztve ]

(#48014) mdav88


mdav88
senior tag

58.5-58.7 kozti tampert keresek, akad esetleg elfekvoben, vagy honnan erdemes beszerezni, emberi aron?

(#48015) Bazsee71 válasza mdav88 (#48014) üzenetére


Bazsee71
őstag

Fragolától az 58.6-ost, csak nála is többnyire hiánytermék.

(#48016) mdav88 válasza Bazsee71 (#48015) üzenetére


mdav88
senior tag

Ket hetet irt ra. Annyi ido alatt kulfodrol is megvan. Gondoltam addig is csak jobb lenne valami precizebb meret.

Es ezt annyira nem ertem, egy 58mm kosarjoz tartozo tampert miert nem lehet a kosar tenyleges meretere kesziteni? Utolag meg keves lehetoseg van finomitani...

[ Szerkesztve ]

(#48017) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Örs vezér tér környékén tudtok esetleg egy jó kávézót? Az app legközelebb a WarmCup-ot mutatja, de annyira nem mennék be.

(#48018) Surda- válasza Bazsee71 (#48017) üzenetére


Surda-
őstag

Semmiről nem tudok sajnos. legközelebb mexikói út Memories.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#48019) soldier2 válasza Surda- (#48018) üzenetére


soldier2
őstag

Mikor voltál ott utoljára? Én fél éve feladtam, annyira tré volt a végeredmény ismételten.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#48020) prandris válasza soldier2 (#48019) üzenetére


prandris
tag

Mi is. Büfé lett

(#48021) Surda- válasza soldier2 (#48019) üzenetére


Surda-
őstag

Bevallom elég rég, és akkor is sütit vettem. Mástól is hallottam, hogy ha nem a tulajdonos van, akkor nem acélos... :(

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#48022) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Sok hezitálás, ingadozás, elcsábulás de sikertelen vételi kísérlet után ma végre én is boldog tulaja lettem egy egy vatta új Silviának. Még csak átöblíteni volt időm, na meg egy ratyi szimplát húzni. Majd holnap ismerkedünk.
Mire a család felébred, már lesz bennem egy pár kv az tuti :) Remélem lesz közte legalább "egy szódával elmegy" kategória is. Először így szűzen szeretném kitapasztalni, így kihozni belőle amit lehet. Tetszetős, ámde komoly darab.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#48023) zscz válasza soldier2 (#47982) üzenetére


zscz
tag

Nekem van egy viszonylag elég jó állapotban. Használni is használtam.

(#48024) weinmaker válasza GAgyiXyXy (#48022) üzenetére


weinmaker
őstag

Szuper! Ez a gép kimaradt valahogy a szórásból amiket kipróbáltam. Egy pides példányt szívesen összevetnék a Gaggiával, hogy mit tol.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#48025) vtechun válasza trouble (#48004) üzenetére


vtechun
veterán

én i próbáltam, eddig 5 féle kávéval, nekem is minden savanyú (ihatatlan) volt, reményeim szerint hétfőn jön meg a Malabar, de szerintem ettől függetlenül is eladó lesz a kicsike (brikka 2) :) Egyszerűen nem nekem való :)

(#48026) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok! Amazon.de-n akciós ma ez az automata: [link]
Jó gép ez?
Ingyenes szállítás Magyarország területére és elvileg a garancia is érvényes itthon.

(#48027) Surda- válasza GAgyiXyXy (#48022) üzenetére


Surda-
őstag

Sok jó kávét vele ! Milyen darálód van és milyen kávéval próbálkozol?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#48028) Bazsee71 válasza vtechun (#48025) üzenetére


Bazsee71
őstag

A később idetévedők korrekt tájékoztatása végett azért tegyük hozzá, hogy az az 5 kávé az ipari hulladék kategóriát képviselte.

(#48029) vtechun válasza Bazsee71 (#48028) üzenetére


vtechun
veterán

az ipari hulladék szerintem a Karaván, Paloma, meg ezek, sokan mégis azt isszák.

Ez a kolumbiai kávé, ami szeptemberi pörkölésű, ipari hulladék lenne?

az őrlés meg mindegyiknél friss volt. Egyszerűen szerintem a brikka túl savas kávét csinál. Lehet akkor is savas lenne vele, ha 2 hónapig levegőn lenne őrölve :)

Majd a Malabar-ra kíváncsi leszek

[ Szerkesztve ]

(#48030) Bazsee71 válasza vtechun (#48029) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azok alapján nyilatkoztam, amiket itt felsoroltál. És annak ellenére, hogy nem próbáltam, ezt a teszkós kávét sem a minőségi polcra tenném (másik fajta járt már nálam, az sz@r volt).

Az őrlés a Melange-nál is friss volt, amit pár hete őröltek presszóra? :DDD Kérem...

Szerintem nem tudtad, hogy mit is akarsz, mikor megvetted a Brikkát, továbbá képtelen vagy elfogadni, hogy minőségi kávét kíván. Pedig Parci már a konyhanyelv egyszerűsége alatt két emelettel elhelyezkedő példát is hozott neked, de akkor se. Ha nem keresed a savakat egy kávéban, akkor a kapszula, vagy a Szarvasi + Tchibo Family lesz számodra a megfelelő.

És mindezt nem azért írom, mert vasárnap reggel nincs jobb dolgom, mind veled kötekedni, csak azért, hogy aki kezdő szettet és jó kávét keres, azt nehogy félrevigye az írásod. Kezdésnek, minimális költségvetéssel, jó kávéval megtámogatva igenis jó kávét ad a Brikka.

(#48031) weinmaker válasza vtechun (#48029) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen az összes a legalja.hu kategória, aminél nincs lejjebb.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#48032) Gravity1234 válasza vtechun (#48029) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

En is nagyon kivancsi voltam a Malabarra, sok jot irtak rola itt a forumon, igy az utolso 1-2 honapban azt rendeltem ketszer is, kozepes porkolesut.

Ami meglepo volt, es tanulopalya hogy (1 napos porkolesut hoznak ki Kavekalmartol) es en ezt azonnal meg is bontottam es elkezdtem beloni a gepet, de sehogy sem sikerult. Se a lefolyas, se az iz semmi. Konkretan egy 250g-os rament szinte 1 het alatt amikor is kiderult, hogy bizonyt ezt (vagy nem tudom ez barmelyik kavera igaz e) nem szabad megnyitni ennyire frissen. Jo masfel hetet vartam mire megnyitottam a masodik zacsit es abbol lass csodat maris tokeletes kavet lehetett csiholni.
Izre nekem bejott, abszolut nem savas, kellemes viszont leven en/mi keveset kavezunk, napi 1 de nem is biztos hogy minden nap iszunk ertelemszeruen elkezdett oregedni es ugy bizony mar a vege nekem nem izlett. Mar 87 fokra levittem a gepet, mert annyira keresernyes volt. 80%-ban flat whiteot iszom, es ahhoz pedig nem igazan paszol a malabar.

Ugyhogy most Paljocztol Yirgat kertem, ezt meg nem probaltam. Ma vagy holnap lesz megbontva.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#48033) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,
Van egy Saeco Xsmall-om,és ebbe keresek Saeco Aqua Clean víz, vízkő, szűrőt. Tudnátok ajánlani valami jó beszerzési forrást ahol emberi áron van?
Köszönöm.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#48034) weinmaker


weinmaker
őstag

Catler Saga folytatás. Kezdek arra gyanakodni, hogy az lehet a baj, hogy a fej és a kar nem melegszik át rendesen. Hiába mutat a gép készenlétet, nagyon messze van a hőstabil álapottól, és hiába hagyod akármeddig melegedni, az energiatakarékosság miatt lekapcsol, és kihűl. Amikor a Gaggiából vagy quickmillből kiveszem a szűrőkosarat vagy a kart az konkrétan forró, ennél meg csak langyos. Valahol itt lehet a kutya elásva.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#48035) Xabi78 válasza weinmaker (#48031) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Azért na...

Kóstoltad?

Én egy időben hobbiból kóstolgattam ezeket a kávékat, és bár nem egy világszám, de azért nem rossz, csak kicsit unalmas. Amikor kifogytam itthon a Pacifi/CM/PY kávékból, pont jó volt. Az Omnia/Tchibo vonalnál sokkal jobb.
Tény, hogy lehet venni ennél jobbat, olcsóbban. De azért ez már nem a hulladék kategória.
Azért ennyire ne legyünk már sznobok, kérem... :(

Az más kérdés, hogy a kolléga elég reménytelen darab, lehet, hogy egy darabig inkább a kávézókat kellene járnia referenciát kóstolni, és utána belevágni a kísérletezésbe. A kotyogóval (Moka Express) én is szenvedtem egy darabig, amíg megfelelő végeredményt kaptam (pedig akkor már volt pár év gyakorlatom), pedig az kevesebb változós szerintem, mint a Brikka. Igazából a türelem hiányzik. Mert mindig mindent azonnal akarunk, ugye.

VANESSZA1: az egyszerűbb megoldás, hogy veszel egy vízszűrő kancsót, és szűrt vízzel töltöd föl, sokkal olcsóbb lesz, mint a beépített patron. Én a Saeco Odea-t a kezdetetkőt így használom, a leggazdaságosabb a tesco brita kompatibilis patronja, havi 700 forint.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#48036) soldier2 válasza Gravity1234 (#48032) üzenetére


soldier2
őstag

Na arra kíváncsi leszek, hogy fog neked ízleni a Yirga. Nagyon más, mint Miket ittál eddig. A Chokónál magasabb hőt kíván, és kicsivel talán durvábbra kell darálni. Ezzel talán megspórolsz pár kidobott shotot.

Vtech: sajnos drága kávét vettél, jót nem. Bár egy időben ittam a Tchibo premium kávéit, annyira nem rosszak, de kevesebbért jobbat kaphatsz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#48037) Gravity1234 válasza soldier2 (#48036) üzenetére


Gravity1234
tag

En is. Kifejezetten flat whitehoz kertem Paljocztol, ahhoz kell nemi gyumolcsosseg.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#48038) viharhozo


viharhozo
addikt

Semmi, mar irtak.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#48039) vicces válasza viharhozo (#48038) üzenetére


vicces
addikt

anyámnak jó lenne. pech, hogy nem most van a születésnapja :DDD
ezektől a gépektől ami leginkább visszatart az a penész ami a belsejükben alakul ki.. :(((

:)

(#48040) VANESSZA1 válasza Xabi78 (#48035) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Egy konkrét vízszűrő kancsót is tudnál ajánlani? Legnagyobb problémám, hogy nálunk nagyon kemény a víz, és mindenképpen lágy vizet szeretnék használni a kávéfőzőbe, mert amúgy 1 hónap és eltömödik.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#48041) viharhozo válasza vicces (#48039) üzenetére


viharhozo
addikt

Ezek elvileg folyton nyomjak ki magukbol a vizet, ergo annyira nem kene peneszfeszeknek lenniuk, bar ez csak a sajat levezetesem.

Egyebkent ezeket mar nem lehet atfozni ecettel?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#48042) Xabi78 válasza VANESSZA1 (#48040) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A legprofibbak kávézás szempontjából a BWT kancsók, ezekhez viszont relatíve drága a patron (2.000 ft/db, vagyis 2.000/hó)
Nekem Brita kancsóm van, ilyet nagyáruházakban 4-6ezerért lehet kapni. Ebbe lehet tesco utángyártott patront venni (Tesco konyharészlegen). 2000/3db.

Cave canem!

(#48043) Gravity1234 válasza VANESSZA1 (#48040) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

En BWT kancsot hasznalok, sima utangyartott szurokkel (mar tobbszor csereltuk) es bemertem vizkemenyseg merovel a csapvizet es a kancsobol kijovo vizet. A csapbol kozepesen kemeny a viz nalunk a kancsobol kijovo pedig 2 vizkemenyseg fokkal kissebb, szoval tok jol szur.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#48044) Peti...(16v) válasza weinmaker (#48034) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A kikapcsolást a menüben ki tudod iktatni, vagy átállítani hosszabb időtartamra. Vmi bibi lesz ott, a kar kb 8 perc után forró.

(#48045) mester6 válasza weinmaker (#48034) üzenetére


mester6
tag

A hőfok beállítás ok? C fok, F véletlen csere? :F

(#48046) VANESSZA1 válasza Gravity1234 (#48043) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Milyenek az utángyártott szűrők? Hol vásárolod? Milyen típust?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#48047) bacskait válasza Gravity1234 (#48043) üzenetére


bacskait
tag

Nálunk 20-23 nK a víz. Ha ennél csak 2-3 fokot csökkentene, az a semmivel lenne egyenértékű.
Szerintem 2 foknál többet kell csökkentenie.

(#48048) von toth


von toth
tag

Graef+poénka+tömörítés+temp surf

(#48049) Gravity1234 válasza VANESSZA1 (#48046) üzenetére


Gravity1234
tag

Media Markt.
3+1 darabos, Aqua Select nevre hallgat es a jobb also sarokban fel van tuntetve melyik kancsokhoz jo (tobbek kozott BWT) bal felso sarokban pedig nemet zaszlo es Made in Germany,es 3900 Ft votl legutoljara amikor vettem.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#48050) Gravity1234 válasza bacskait (#48047) üzenetére


Gravity1234
tag

20-23????????????????????
ugyanarrol a mertekegysegrol beszelunk?
Nemet vizkemenyseg?
Nalunk a csapviz 8 a szurt viz 6.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.