Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) RetepNyaraB válasza Zoli1222 (#103000) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Neked kell eldönteni. Ha fontos az a kb. 10 rugó amit spórolsz vele, akkor hajrá. Én 6 éves alsópolcos őrlőt nem vennék, csak ha ennél érezhetően olcsóbb. 6 éves, két évet használt, 25 kiló kv-t látott - persze, hagyjukmár a vakítást...
Nagyon olcsó kések, simán kopottak lehetnek már, stb...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103002) MPowerPH válasza kisati748 (#102999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem volt nehez, volt ket opcio, arcedula nelkul. :P Noi logikat igy lehet a legkonnyebben megvezetni. ;]

Don't Tread On Me

(#103003) Madarassy válasza ugabesz (#102800) üzenetére


Madarassy
csendes tag

Koszi. Jo lett vegul?

(#103004) phranxinatra válasza MPowerPH (#102879) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"Na meg, hogy nincs res benne, de mivel a betap bedughato egy uvegbe is, igy szerintem ez nem nagy problema."

A res az a reservoir?

(#103005) sz.zs. válasza Zoli1222 (#103000) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jóval több a pangó őrlemény benne, mint a 702-ben. Van benne egy fém lemezke (kioperálható) ami visszatartja az őrlemény jelentős részét.
Itt írtam róla képpel illusztrálva: [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#103006) Nutra válasza mjxb90 (#102960) üzenetére


Nutra
tag

Jónak tűnik ez az Espro. Viszont hosszan nem érdemes benne hagyni a kész kávét, mert akkor túloldódik. Jól gondolom?

(#103007) MPowerPH válasza phranxinatra (#103004) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen.

Don't Tread On Me

(#103008) Zoli1222 válasza RetepNyaraB (#103001) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ezért is kérdeztem, h ér-e 10k-t a bizonytalanság attól függetlenül, h ez vmivel elvileg komolyabb gép!

#103005sz.zs.: akkor marad a 702, nincs kedvem ezt is szerelgetni. :N :R

(#103009) gippazoid válasza pbalint (#102885) üzenetére


gippazoid
senior tag

"a dupla túl keserű, de a szimpla jó, szerintem örlemény finomsággal utána lehet menni ennek a problémának is"

Túl finomra van őrölve ezért keserű?

Gippazoid Novelties Inc.

(#103010) LazacX válasza stereofan (#102987) üzenetére


LazacX
tag

Szuper, valami ilyesmire gondoltam, árban is. A gáztól idegenkedem.

(#103011) mjxb90


mjxb90
csendes újonc

Sziasztok,

hkarcsii tagunknak nem tud valaki elérhetőséget véletlen? :)

(#103012) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Gaggia Classic Pro 2018-as géphez a gyári szűrőtartóm és szűrőkosaram van jelenleg.

Szeretnék egy feneketlen szűrőtartót, ezt [link] vagy ezt [link] néztem ki, ismeritek ezeket, jobb valamelyik?

Megfelelő a gyári szűrő, vagy vegyek egy jobbat? Ha igen, melyik duplát javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#103013) Koczó93 válasza MPowerPH (#102992) üzenetére


Koczó93
őstag

Na azért arra kíváncsi lennék, hogy vakon ki az aki kikóstolja a rézbojler ízét? :DDD

(#103014) MPowerPH válasza Koczó93 (#103013) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is, ezert kerdeztem. :N

Meg O sem tudja. :P O max. leokezta, nalunk en vagyok a penzugyminiszter meg a penztaros is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#103015) kurtuzov válasza MPowerPH (#103014) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Lehet, hogy nem jól olvastam a sorok között, de végül is milyen gépet vett a nejed? ;]

(#103018) bbuffy válasza Koczó93 (#103013) üzenetére


bbuffy
senior tag

Anno, mikor még vadul hifiztem, voltak olyan elvetemült arcok, akik váltig állították hogy kihallható ha az egyik oldalon a hangfalkábel két centivel rövidebb. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#103019) Bazsee71 válasza bbuffy (#103018) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha mondjuk pont az a 2 cm hiányzik, hogy elérjen a hangfalig, akkor valóban jelentős az eltérés! ;]

(#103020) verti1 válasza bbuffy (#103018) üzenetére


verti1
tag

Kollégám rengeteg kismegszakítót meghallgatott a feleségével mire megtalálták a legjobb hangút....

(#103021) kisati748 válasza jugeen (#103016) üzenetére


kisati748
csendes tag

Küldtem PÜ-t

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#103022) sz.zs. válasza Koczó93 (#103013) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem van itt a topikban aki kikóstolja :DDD Vajon magára ismer?! :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#103023) MCG87


MCG87
újonc

Sziasztok!

Tervezem, hogy egy komolyabb gépre váltok, nekem most az ECM Synchronika az amit a legszívesebben megvennék de szomorúan látom, hogy szinte senki nem forgalmazza itthon. Esetleg valaki rendelt már gépet külföldről? Tapasztalatok, gari egyebek érdekelnének.
Illetve van egy oldal a bartenders.hu ami egyrészt vmi román cég által itthon is forgalmazott gépeket árul(itt van ilyen tipus a weboldal szerint), erről az oldalról tud valaki valamit? Ja és persze pár hete szét van esve a website, szóval elég bizalmatlan vagyok. :D

(#103024) jugeen válasza jugeen (#103016) üzenetére


jugeen
addikt

72lakiluknak jegelve.

(#103025) zolnagy válasza MCG87 (#103023) üzenetére


zolnagy
őstag

Én itt látom és elvileg raktáron: [link]
Németeknél néztem, de nem olcsóbb: [link]

(#103026) 72lakiluk válasza sz.zs. (#103022) üzenetére


72lakiluk
tag

Sőt, többféle fémet is, azt hiszem. :B

(#103027) RetepNyaraB válasza MCG87 (#103023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bartenders igyekszik, de nekem nyögvenyelős és lassú rendelésem volt tőlük. Azt láttam simán kiírják "raktáron" közben még a kínai kergeti a réten valahol Sencsen mellett...
Mondjuk egy laza millás gépnél más lehet a helyzet.
Én rákaptam, hogy először ráírok a kiszemelt cégre, mielőtt nagyobb értékű bármit rendelnék és megkérdem egyenesen, van-e és milyen határidőre tudják szállítani.

p.lac@ a drágább gyári dizájn, az olcsóbbik meg nem gyári. Ennyi, illetve a nem gyári dizájnra talán könnyebben kapsz fa nyelet, az m10 rácsavarós menet miatt. Már ha ez opció.

A gyári szűrőnél vannak jobbak, de nem kevés pénzbe kerülnek. IMS, VST pl. Esetleg utángyártott LaMarzocco; Expolygonban nézz szét. A LaMarzocco szimpla pl. szerintem sokkal jobb, mint a gyári - más a tervezési elv.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103028) rallypix válasza rallypix (#102909) üzenetére


rallypix
csendes tag

Kicsit körbejártam ezt a 20% VAT témàt a Niche Zeroval kapcsolatban, hátha mást is érint.
Szóval ebben az esetben a jelenlegi állás szerint nincs lehetőség 20% vat-ot visszaigényelni, mert az Indiegogonak “hozzájárulást” fizettünk az NZ kampányához, és nem az NZ-t magát vettük meg. A hozzájárulásban nincs vat, így nincs mit visszafizetni. Az Indiegogo policyja alapján mindenki fizeti a 499£-os hozzájárulást, valamint a saját országa szerinti import költségeket. A kaffee-netz-en is van erről egy topic, a vásárlók nagy része vissza mondja a rendelését.
Aki vett már NZ-t, milyen számlát kapott hozzá? Van rajt VAT? Egyáltalán kapott számlát?

Mindenestre én vissza fogom mondani a rendelésem és veszek vagy egy használt HG-1-et, vagy egy új Livit.

(#103029) hkarcsii válasza mjxb90 (#103011) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Én tudok :)
Bocsi, el voltam veszve, de írtam privátban :)

(#103030) Parci válasza verti1 (#103020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak a kapcsolószekrényben cserélgették vagy a villanyóránál is?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#103031) verti1 válasza Parci (#103030) üzenetére


verti1
tag

Óránál is. Valami bővítésnél vagy óra cserénél gond is volt, mert ki akarták cserélni azt is.

[ Szerkesztve ]

(#103032) Parci válasza verti1 (#103031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én csak viccből kérdeztem :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#103033) MCG87


MCG87
újonc

Köszi mindenképp felveszem előbb a kapcsolatot velük.

(#103034) verti1 válasza Parci (#103032) üzenetére


verti1
tag

Kolléga viszont nem...😀

(#103035) p.lac válasza RetepNyaraB (#103027) üzenetére


p.lac
tag

Köszönöm a választ!

Jól gondolom, hogy a tamper és a disztribútor méretét a szűrőkosárhoz kell megválasztani?

Ha igen, akkor az avx szűrőkosara [link] elfogadható a GC pro 2018 gyári szűrőkosara helyett?

Amennyiben igen, akkor ez a disztribútor [link] és ez a rugós tamper [link] megfelelő?

Vagy ciki a rugós tamper, még kezdőként is?

Bocsi a sok kérdésért és előre is köszönöm a választ (bár túrom keresőszavakkal a topicot).

(#103036) SoundON válasza sz.zs. (#103022) üzenetére


SoundON
tag

...ha végre beindul majd az élet esküszöm hogy cirkuszban is fellépek vele :)
és lesz egy másik műsorszámom is a maszkban face ID felismerésezős

(#103037) WiZARD válasza rallypix (#103028) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem is értem miért még mindig indiegogo-n keresztül tolják.
(illetve értem, gondolom pont áfa/vám/adó trükközés miatt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#103038) sz.zs. válasza SoundON (#103036) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:D Ezek szerint magadra ismertél...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#103039) bbuffy válasza SoundON (#103036) üzenetére


bbuffy
senior tag

Amugy beigerte az Apple hogy hozza ezt a ficsört.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#103040) SoundON válasza bbuffy (#103039) üzenetére


SoundON
tag

...na de pont az a kemény hogy az én telefonom már most hozza ezt :)
nem értem hogy, de működik ...és csak az én maszkos arcomat ismeri fel

(#103041) RetepNyaraB válasza p.lac (#103035) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyrészt nem ismerem az avx kosarat, másrészt szimpla logózott kínai, fene tudja jobb-e bármiben a gyárinál. A feljebb említett ims, vagy vst már bizonyított. Nekem ims van, az kedvezőbb árú. Tamperből nem volt rugósom, neked még lehet :)
Ha nem, akkor vastag talpút vegyél, azzal egyszerűbb az élet. Szerezz be egy kosármagasítót is, meghálálja. Az a disztribútor viszont szerintem vacak, nagyon nagy felülete van a propellerek között, amire feltapad az őrlemény és még tömörít is közben, pedig nem kéne neki. Inkább Tadammnál nézelődnék (akár tamperért is). Nagyon drága, de magyar kézműves termék és az unokád is azzal fog betont keverni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103042) sz.zs. válasza p.lac (#103035) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én inkább ezt az IMS szűrőt javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#103043) iatti válasza RetepNyaraB (#103041) üzenetére


iatti
aktív tag

ócsiba jó azért a szögedi "v" alakú. nekem is az van ;) /persze aki teheti támogassa a magyar ipart/. kosárban ims 12-18g-os,nem sokkal drágább.

(#103044) Flashback


Flashback
addikt

Mostmár pár hete használtban van és eléggé bevált. 6-os mokkához és Brikkához:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#103045) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok,

Nem rég kezdtem el kísérletezgetni itthon saját főzésű kávéval így a két év kapszulás masina használata után. Természetesen nem ugrottam fejest a mélyvízbe, illetve sokat kell még tanulnom, de a téma iránti érdeklődés abszolút megvan. :)

Gondoltam írok egy apróbb bejegyzést, ha esetleg valaki hasonló cipőben járna, mint én. Tehát kapszulás megoldásról váltottam egy fokkal feljebb (talán :B), de nagyobb beruházások nélkül. Először AeroPress-szel szemezgettem, de időközben találtam egy, az én ízlésemhez közelebb álló eszközt, a Wacaco általl gyártott Nanopresso-t. Ismeri esetleg valaki?

Egy pár hete használom, és fokozatosan fejlődik az általa(m) előállított nedű - a megszokott kapszulás élvezetekre köröket verve. Egy Hario Skerton Pro örlővel kísérletezgetem egyelőre, az én igényeimnek jelenleg megfelel.

Sosem gondoltam volna, hogy ennyire élvezetes "szertartás" fog beépülni a mindennapjaimba - és talán ez még a meredek lejtő teteje. A kedvemet egyelőre meghozta, úgyhogy igyekszem aktívabb követője lenni e topiknak, és tanulni a tapasztaltabbaktól. :D

(#103046) p.lac válasza sz.zs. (#103042) üzenetére


p.lac
tag

Köszönöm a tanácsotokat.

IMS szűrő lesz, disztribútorból/tamperből pedig bevállaltam egy kombináltat aliexpressről, átolvastam sok értékelést, remélem megfelelő lesz.

(#103047) Koczó93 válasza SoundON (#103040) üzenetére


Koczó93
őstag

Nekem is működik maszkban, bár én a 9to5mac cikke alapján scanneltem be.

(#103048) norkov84 válasza Koczó93 (#103047) üzenetére


norkov84
tag

First wirld problem :DDD
Nekem hála égnek még touch id van. Bár tavasszal még próbáltam gumikesztyűvel, de azzal inkább nem ment, mint igen :DD

(#103049) koxx válasza Koczó93 (#103047) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Maszkot felragaszt fél arcra celluxszal, scan, majd alter faceid hozzáadás és a másik félre uaez? :)

(#103050) SoundON válasza koxx (#103049) üzenetére


SoundON
tag

azota en is lattam ezt a felarc hekkelest, de nalam minden woodoo nelkul hozza ezt mar tavaly ev kozepe ota :) nem ertem...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.