Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Parci válasza Bazsee71 (#45750) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyivel nagyobb a kazán? a silviában 3,5 dl-es kazán van, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45752) Deadzone41 válasza Bazsee71 (#45750) üzenetére


Deadzone41
őstag

Bár én nem próbáltam még a szilviát, de én full tuning GC-ről ha váltanék, az dual boiler lenne alsó hangon. Másra mi értelme?

GC korlátai szerintem: nem fér be alá csésze mérleggel, rézcsővel baromi hangos, nem lehet sorban húzni a shot-okat, gyenge a gőze 1 kapucsínó mennyiségű tejtől kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#45753) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Köszi fiúk!

Sikerült jól összezavarni, elbizonytalanítani. Persze így jár az, aki nem is tudja pontosan mit akar.

Itt találtam egyet ez tényleg nagyon baráti ár...de egyből tuninggal kezdeni??....nem tudom. Ha nem lesz PID alapból, akkor sohasem, de legalább évekig, de érzem, hogy kelleni fog. Tulképp. emiatt akarok lépni.
[link]
Ezen az oldalon ez a rancilio a legalja, a gépek dácsiája (a többihez képest)....mik vannak itt!!! Horror...

Amit még akartam írni. Nálunk én vagyok a fő kv-s, így kb. fele-fele arányban 1-es 2-es főzetet eresztenék.
Olyan gép kellene, amivel az 1-es is tűrhető eredményt ad. Igaz, hogy valamelyik géppel nagy kihívás az 1-es? Feleségem kirúgna ha reggeli kv-ját nem tudná elkészíteni rendesen egyedül :)

Egyébként már emlékszem, hogy Milánó kis kávézóiban láttam piros cimkés gépet lehet, hogy lelit volt? 3 kiló kv-val jöttem haza, sok kis 10 dekás csomaggal. Amelyik ízlett, abból kértem. Hogy ott mennyi kis kávézó van.

Lehet jegelem ezt a dolgot, túl sokat olvastam, had ülepedjen....tavasszal úgy is megyek Milánóba, majd jól körülnézek. Addig meg keresek valami pid-es helyet.

Update: :) Kedvesnek mutattam, mondtam mennyi, meg hogy tuningolni kellene, azóta mantrázza, hogy meg ne vegyem :) Hogy lehet kikapcsolni?? :)

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#45754) Bazsee71 válasza Deadzone41 (#45752) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha ennyi, akkor nekem tökéletes a GC: mérleget nem teszek a csésze alá, rézcső hangját megszoktam (reggel segít magamhoz térni :DDD ), tejet nem gőzölök vele, 3 kávénál pedig nem húztam még többet, azt is csak egyszer, és nem lett rossz a végeredmény. Örülök ha lebeszéltek, mert úgyis a végcél valami súlyos krómos dög. :) Mondjuk ami pár hónapja volt fragolánál, az átépített Vibiemme.

Parci: ahogy nézem a Victoria ls a Silvia is 3 decis. Ráadásul utóbbi nehezebb 5kg-mal, gondolom az sem csak nehezék.

(#45755) adp válasza Parci (#45751) üzenetére


adp
őstag

Mind2-ben 3 deci.

A nagyobb lelitet sem lehet mar rezkigyozni?

Bazsee: ne tedd, ertelmetlen valtas lenne.
En ha valtanek akkor dual bojleresre,hx-esre

Deadzone41: nekem siman befer a GB ala meg a nagyobb latte bogre is, igaz ahhoz inkabb leszedem a kifolyot

[ Szerkesztve ]

(#45756) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#45753) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Úgy látom, hogy Te már eldöntötted, hogy mit veszel még mielőtt idejöttél.
Akik ezen a fórumon vannak, 90%-ban nem elégszenek meg a gyári állapottal, így tuningolni kell és ez a tuningolás ráadásul még örömet is okoz, egyedivé teszi a gépet. Általában minden új vagy használt gépet elkezdünk tuningolni és soha nincs vége, mindig kitalálunk valamit. Ez már csak egy ilyen hobbi.
Van aki pedig megvesz egy szép konyhadíszt és használja, legyen az dácsia vagy Lelit, vagy Gaggia. Nem vagyunk egyformák.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45757) jolti válasza Deadzone41 (#45752) üzenetére


jolti
senior tag

Valóban nem egy gőzgép, az biztos, de valamit nem jól csinálsz, ha csak egyet capunyi tejet tudsz vele gőzölni.
Simán meg lehet vele gőzölni két capunak a tejét. Csak picit oda kell figyelni, hogy mikor indítod a gőzölést.
Bár nekem Gb volt, de simán befért a csésze a mérleggel együtt.

(#45758) GAgyiXyXy válasza fragola.6035 (#45756) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Bárcsak döntöttem volna... De látom, ez tényleg egy tuning topik :) Igazad van, nagy macerát nem szeretnék. Ahogyan vettem, abból kihozni a maximumot. Mert ha már átalakítom, az már nem az. Mivel nem is értek hozzá, gari ugrik.. és amilyen mákom van...
Nincs más hátra, mint várok egy akciót és megveszem az első PID-est amelyik szembejön...majd...addig meg most már céltudatosan tájékozódom. Tényleg elkapkodtam az ideírást..
Az 58 mitől több, jobb mint az 57-es szűrő?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#45759) Deadzone41 válasza jolti (#45757) üzenetére


Deadzone41
őstag

Persze le lehet vele gőzölni annyi tejet is, de nekem elég vérhugyozós perfekt mikrohabot csinálni vele akkora mennyiségnél. Ennyit már nehezen forgat meg, hogy meglegyen az örvény, Lassan is melegszik fel, szóval elég kompromisszumos szerintem. (ismerem a pid-es trükköt)

adp: A GB csepptálcája sztem kisebb, így nagyobb a hely a csészének.

(#45760) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#45758) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A garancia szerintem nem számít, lényegében 1-2 éven belül nincs hibalehetőség.
A gyári pid szép és akár még jó is lehet, csak ha valami lesz vele 2 év múlva, akkor kb. a gép árának feléért fogják javítani. Egy utólag pidelt gépnél ez pár ezer ft.

Ha csak beteszed a konyhába, akkor jó az 57-es is.
Ha szeretnéd, hogy jó is legyen, tudj többféle szűrő közül választani, szükséged van egyéb kiegészítőkre, akkor inkább 58-as.

Egy hobbista maga dönti el, hogy mi legyen, a hobbista kedvese pedig tolerálja a baromságait.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#45761) soldier2 válasza Bazsee71 (#45754) üzenetére


soldier2
őstag

" Ráadásul utóbbi nehezebb 5kg-mal, gondolom az sem." - de az. Konkrétan a gép vasváza, magát a kávé minőségét nem befolyásolja, max a kart könnyebb meghúzni.

Fragola #45756 - jó összefoglalást. Lehet, hogy ő még nem döntötte el, de egy nőnek megmagyarázni a tuning értelmét, főleg egy vadiúj gépen, meg azt, hogy nem is baj ha oda a garancia (a javítás úgy is olcsóbb mint visszaküldeni az angol szervizbe, itthon meg elhajtanak vsz az angol garilevéllel) az nem mindenhol egyszerű. Nincs olyan különbség a gépek között, hogy megérjen egy ilyen konfliktust.

Gagyixyxy: ha fontos a jó szimpla, akkor ragaszkodj az 58mm-es szűrőmérethez. A gyári szimpla szűrő ezeken a gépeken szar, de pár ezerért vehetsz minőségi szűrőt (meg tölcsért és 51 mm-es tampert), és akkor már értékelhető a szimpla is.

Zscz: a Londinium nagy. Nagyon nagy. Sőt még annál is nagyobb. 75 cm felfelé állandóan kell, mert a kar nyugalomban felfelé áll, mélységre meg ha jól emlékszem 54 cm. Ahol elfért volna a pulton mélységre, ott a felső szekrények miatt a kar volt útban, ahol nincs szekrény, ott a mélység nem volt meg, így egy igazi játék lett hozá képest a Cremina személyében [link]. Természetesen használtan, de kitünő állapotban. Ez az asszonynak is tetszik, ami fontos dolog, ha az ember a konyhában kér helyet. Gagyixyxy - a szép benne, hogy ezt a gépet is lehet tuningolni :) mindig van feljebb.

Fragola #45760: az értelmezhető szimplához kell az 58mm akkor is ha csak használni akarja. Vagy rászokik a duplára mint én.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45762) Parci válasza fragola.6035 (#45760) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Egy hobbista maga dönti el, hogy mi legyen, a hobbista kedvese pedig tolerálja a baromságait."

és a zsivány kávét :DDD (nálam ez amolyan adu ász, ha elharapódznak a kávégépek a pulton, lehívom és kész)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45763) Szyszko válasza soldier2 (#45743) üzenetére


Szyszko
tag

"vagy megtolnám picit a Victóriáig"
Ez melyik gep pontosan?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#45764) jolti


jolti
senior tag

Csináltam egy ilyen rögölőt'. Megosztom, hátha valaki akar csinálni, esetleg továbbfejleszteni egy ilyet magának.
Lehet baromság az egész, még kísérletezek vele. Ez a próbadarab, tehát nem a szépségdíjra hajt.
A wdt-t próbálnám vele egyszerűsíteni. Forgatva beleengedem a szűrőbe, egy-két kör bent, kihúz és kész. A tűknek a lyukai egy-két koccintással ( nem oldal irányú, hanem függőleges, a tamper-állványban, azzal együtt ) eltűnnek, bár a 15kg-os tömörítés is eltüntetné. A tűk kereszt irányban és S alakban vannak elhelyezve benne, hogy 2-3 milliméterenként legyen egy.
Majd látjuk, hogy mit mutat.

(#45762) Parci v
Igaza Fragolának. :-)
Én is ugyan ezt csinálom, mint te.
Sőt Mi már hál istennek, hogy ott tarunk, hogy leb@asz, ha éppen szerelem az ecm-et, hogy meddig b@szkódok még vele, nehogy már szégyen szemre 3az1-bent kelljen innia... :D
A múltkor azt ims-t beadtam neki, hogy az kell ( árát nem tudja), de, hogy most az 7g-s Lm-et, meg 20g-s VST-t hogy fogom még beadni neki, azt nem tudom... :D

[ Szerkesztve ]

(#45765) Parci válasza jolti (#45764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

spanyolcsizmát mutatsz a rögöknek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45766) fragola.6035 válasza soldier2 (#45761) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nincs olyan különbség a gépek között,

Én ezzel nem értek egyet. A Silvia híre világszerte igen jó, rohadt sok van belőle, nagyon elterjed a tengerentúlon is. Szívesen nyilatkoznak róla itt is a felhasználók. A másiknak meg konkrétan nincs híre. Még olyanok sem nyilatkoznak, akik tudnának. Ez érdekes.

A gépváz súlya azért fontos, a kart egy kézzel kell feltenni, mert akkor jobb a komfortérzet. Pl. egy GB-nél ezt nem lehet, másik kézzel ellen kell tartani a gépet.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45767) adp válasza Szyszko (#45763) üzenetére


adp
őstag

Lelit

(#45768) Szyszko válasza adp (#45767) üzenetére


Szyszko
tag

Ja tényleg, köszi, azt hittem már van olyan rancilio is :)

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#45769) GAgyiXyXy válasza soldier2 (#45761) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

És mit kóstál egy ilyen használtan? Már ha publikus? Ez tetszene PID nélkül is :) Egy ilyenért még a lélektani határt is hajlandó lennék felülvizsgálni.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#45770) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

CasMo Los Yoyos /Honduras/ filter pörkölés, áztatva (cuppingnak készítve és leszűrve) igen jó, finom édes-cherrys, jól hozza a ráírt ízjegyeket. Ajánlom kipróbálni a filtereseknek.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#45771) soldier2 válasza fragola.6035 (#45766) üzenetére


soldier2
őstag

Kiragadtál egy mondatot a leírtakból. A végeredményben nincs olyan különbség, ami megér egy családi nézeteltérést (szvsz nem létezik olyan kávégép ami megéri). Azt, hogy a Sylvia egy régi név amit nem véletlenül tartanak sokra, és hogy a súly a kar felhelyezésénél számít én is írtam ("Régi bevált név, nagy rézbojler, merev vasváz (ez lehetne rozsdamentes, de a Cremina sem az....", " Én is vsz a Sylviát venném ennyiért....", " ... a kart könnyebb meghúzni..." Az alapvető dolgokban ezúttal egyetértünk. Nekem csak annyi bajom van ezúttal, hogy ne negatív felhangal, vádaskodva válaszoljunk, ha úgy jön ide valaki, hogy körülnézett előtte, és van elképzelése, hogy mit szeretne, és az nem egyezik a mienkkel (az, hogy a sylvia ennyire olcsó, az viszonylag új dolog, sokáig épp az itthoni ára miatt nem ajánlottuk, nem is ajánlhattuk). Meg lehet az ellenkezőjéről győzni észérvekkel, de idő kell amíg az ember gyomra beveszi a változást (nekem is időbe került, míg nem kompromisszumos szükségmegoldásként néztem a Creminára a Londinium helyett). Ha meg nem néz körül valaki akkor meg az a bajunk. Kicsit van sapka, nincs sapka jellegű a dolog.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45772) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Sziasztok!
Most próbálnám magam belevetni az eszpresszó készítés rejtelmeibe.
Elég sokat olvasgattam itt is, máshol is...
Szeretnék vásárolni - ha lehet használtan - Gaggia Baby, v. Classic gépet. Tud esetleg valaki eladót?
Előre is köszönöm! :R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45773) SierraFox


SierraFox
tag

Szerintem 350 fontért a Silvia már tényleg az "ajándék" kategóriába esik. Most puhítom én is az asszonyt, aki egyelőre kijelentette, hogy önmagán kívül nem akar még egy nőt a házban. :DDD

(#45774) soldier2 válasza GAgyiXyXy (#45769) üzenetére


soldier2
őstag

300.000 körül tökéletes állapotban vettem. Kb ezen a szinten mozog, kis szerencsével alatta. Elromolni csak akkor tud ha levered és eltörik, deformálódik a fej. A gyári tömítések horror árúak, de van/lesz utánygyártott is. Nem ideális tanulógép, de kis odafigyeléssel meg lehet tanulni a használatát. Ha Monor közelében jársz, egy bemutatót megejthetünk Novemberben.

A Pavoni hasonló tudású, olcsóbb, kicsit macerásabb használni talán.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45775) prandris válasza sz.zs. (#45772) üzenetére


prandris
tag

(#45776) Bazsee71 válasza soldier2 (#45761) üzenetére


Bazsee71
őstag

"Ráadásul utóbbi nehezebb 5kg-mal, gondolom az sem csak nehezék."

Így kerek. Tudom, hogy a váz súlya adja a különbséget, de nem gondolom, hogy szimplán az adatlap miatt került bele. Mellékesen jegyeztem meg, ha már ránéztem a két gép adatlapjára. Tartom a véleményem, hogy nem papírnehezék, nem vitaindítónak szánom.

(#45777) sz.zs. válasza sz.zs. (#45772) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Illetve még egy kérdés: a Gaggia Carezza Deluxe-ról mik a vélemények? Erről nem találtam infót...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45778) sz.zs. válasza prandris (#45775) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#45779) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Szériaérett lett a sufnituning. A jelenleg létező legrugalmasabb nyomásprofilozás:

http://youtu.be/DW3YGqJ54PA

http://youtu.be/JuscDwo7JI0

[ Módosította: Parci ]

(#45781) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#45780) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

És a "faberakásos" Karcsi-néni is:


(#45782) soldier2 válasza Kávé Kálmán (#45781) üzenetére


soldier2
őstag

Jól áll neki ez a sötétebb szín.
Nyomásmérő csak a Pavonira van még?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45783) pacuha69 válasza Kávé Kálmán (#45781) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Hát ez qrva jól néz ki. :Y .

(#45784) bluesfan válasza adp (#45755) üzenetére


bluesfan
tag

A nagyobb lelitet sem lehet mar rezkigyozni?

Az Annába nem fér el, de a Gilda ugyanúgy rézcsövezhető, mint a Victoria, mivel ugyanaz a bojler van mindkettóben (és ahogy hallottam, a Faema Family-ben is). A Victoria kizárólag a vezérlésében, egy manométerben és a készülék házában tér el a Gildától. Ha valakinek ez megér 40 ezer pluszt, vegye a Victoriát. Én ezt a pénzt inkább a Gilda tuningjára fordítom. Azon kívül a Victoria 20 perc inaktívitás után kikapcsol, ami a felfűtésnél igen kellemetlen lehet. A sok elektronika egy része, amit belepakoltak, kifejezetten bosszantó tud lenni.
Szerintem kategóriájában a Gilda kifejezetten jó vételnek számít, ha valaki ilyenben gondolkodik, addig vegyen, amíg van, mert kifutó típus, utána már csak Victoria lesz.
Csak azért írom, mert fragola hiányolja a lelit tulajok véleményét.
(nem vagyok gerilla marketinges)

[ Szerkesztve ]

(#45786) Kávé Kálmán válasza pacuha69 (#45783) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ezeket teak olajjal bekentem, azért sötétebb. Ma csinálok a bükk-szettel is egy sorozatot. Az is durva.

(#45787) jolti válasza Kávé Kálmán (#45781) üzenetére


jolti
senior tag

Szép nagyon!
Linket meg link gomb megnyomakvásával tudsz linkesíteni'. Ezt jólmegaszondtam! :D
Hozzászólás írásánál a felső gombsor, jobbról a második. :K

(#45788) Parci válasza Kávé Kálmán (#45781) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

quanta costa? jó is ez a szín az ugyanilyen kremonámhoz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45789) Kávé Kálmán válasza soldier2 (#45782) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

nézz rá mindkét videóra!

(#45790) Kávé Kálmán válasza Parci (#45788) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Még nincs pontos kalkuláció, de 10-15 között lesz vhogy a shop-on a Caravel szet (tömködő nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#45791) pacuha69 válasza Kávé Kálmán (#45786) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Eddig is a kedvenceim voltak a Caravellek, szerintem mai napig az egyik legszebb gép, de ezekkel még tetszetősebbé lehet varázsolni. Gratula. Szép munka.

(#45792) Kávé Kálmán válasza pacuha69 (#45791) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Köszönöm. Tolom majd a bükkös képeket is. Az is vadító :-).

(#45793) Sinisi


Sinisi
senior tag

Csináltam rögzített értékeket, hogy konkrét legyen a dolog, és akkor nem általánosságban hanem erről szeretném kérdezni, hogy ránézésre mivel, merre mozduljak.
Most a pacific rome-ját vettem (újra) elő a fagyóból.

Előső körök Pid: 96 fok, renekába 15 majd kövi csapolás 15,5g örlemény, előszőr 22 mp 1:2-es arány de azt nagyon meg kellett cukroznom (2 teáskanál), hogy le is nyeljek egy kis kortynyit (a másodiknál csak azt néztem, hogy kell-e még a kosárba, hogy éppen felérjen a felsőszűrőhöz).

Második kör, egy egységnyi finomítás a darálón, Pid: 94 fok, örlemény 16g, 1:2 arány, 27mp. Csapolás közben,crema színe (rossz, h középen bubisabb?), csapolás után a pogácsa Itt már elég vol egy csapott teáskanál cukor és ez már azért ízlett is.

(#45794) Parci válasza Kávé Kálmán (#45790) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De neáked karral? Mert akkor ennyit eltapsolok meg én is, hadd égjen a pénz! (ha lehet kérni neáked gravir nélkül :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45795) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Gaggia Gran Gaggia Style (újan) mi a vélemény? 37000 Ft nem vészes és gondolom sokkal jobb lehet mint a hasonló árkategóriában lévő Phillips? Miben különbözik pl a Baby-hez képest?
(Ha lehetséges olyan formáljon véleményt, aki valóban ismeri mind a két típust. :) Légből kapott infóknak nem igazán tudok hitelt adni.)

[ Szerkesztve ]

(#45796) Kávé Kálmán válasza Parci (#45794) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A neked karé én többet fizetek Parci. Miért adnám wenge nyél-szettel olcsóbban. A két fadarabért vagyok kénytelen ennyit kérni, hogy nem pusztán a szerelemről szóljon. Jórészt így is csak arról szól (ez az egész).

(#45797) Surda- válasza bluesfan (#45784) üzenetére


Surda-
őstag

Melyik gyártóé a Gilda és a Victoria,nem találom.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45798) Parci válasza Corsair90 (#45795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos ez egy fórum, bárki véleményt formalhat. Néha engem is idegesít. Az élet harc!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45799) Parci válasza Kávé Kálmán (#45796) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Túl szép lett volna.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45800) SierraFox válasza Corsair90 (#45795) üzenetére


SierraFox
tag

Én úgy tudom ugyanaz a belseje mint a Poemianak. Nem egy kategória a Babyvel...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.