Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Deadzone41 válasza Parci (#70994) üzenetére


Deadzone41
őstag

Te nem valami nagykúpos mazzert használsz?

(#71002) Parci válasza Deadzone41 (#71001) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nekem kell

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71003) norkov84 válasza Rush77 (#70990) üzenetére


norkov84
tag

Ugyanez a dilemma volt nálam is, és végül (meander) Ákos full tuning Major-e lett a befutó. Nagyon nagyon nem bántam meg :D

Nem ismerem ugyan az f4e-t tapasztalat szinten, sőt fentiek miatt a SJ-t sem, de én továbbra is egy felújított használt Mazzer-re szavaznék. SJ-ben ráadásul 64-es kés van, f4e-ben 58-as, igaz az is hekkelhető 64-re. De szerintem inkább a tölcsér módosítás...

(#71004) zolnagy válasza Rush77 (#70990) üzenetére


zolnagy
őstag

Fragola árult itt már karbaörlősre átalakított SJ-t. Én biztos azt venném, mert nem zsákbamacska.

Úgy látom megelőztetek :)

[ Szerkesztve ]

(#71005) sz.zs. válasza Rush77 (#70996) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Á, ez nagyon drága, de köszi... :R itthon a negyede, ha éppen lehet kapni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71006) Koczó93


Koczó93
őstag

Ez használható szerintetek? kiöntő

(#71007) Rush77 válasza sz.zs. (#71005) üzenetére


Rush77
aktív tag

GC alkatrészekről jut eszembe.
Nem tudjátok véletlenül, hogy a csésze melegítő élére honnan tudnék gumi vagy valamilyen"élvédőt" szerezni vagy ha DIY módszer van csak akkor ki mire esküszik? Roppant mód zavar a rezonancia csapolás közben.

Szerk: bocsi nem válasznak szántam

[ Szerkesztve ]

(#71008) Foncsor válasza mdav88 (#70986) üzenetére


Foncsor
újonc

Köszönöm a hozzászólást, a probléma megvan.A háromjáratú szelep mágnestekercse a ludas.
Az ajánlott vizsgálattal mutatja a hibát. Egy darabig tarja a csavarhúzót, majd se kép se hang. Pár perc múlva ismét, majd semmi.
Így a megoldás egy új szelep vásárlása...
Még egyszer köszönöm!
Foncsor

(#71009) Foncsor válasza gubabela (#70987) üzenetére


Foncsor
újonc

Köszönöm a hozzászólást, úgy tűnik a probléma forrása megtalálva.

(#71010) Foncsor


Foncsor
újonc

Fórumtársak!
Tekintettel , hogy a Gaggia Baby Milleniumhoz való új 3 járatú szelep nem éppen olcsó alkatrész, mielőtt megrendelem szeretném kérdezni,hogy valakinek nincs egy fölöslegessé vált ilyen alkatrésze? Az enyémnek sajnos a mágnestekercs része megadta magát.
Természetesen nem ingyen szeretném, de talán találok egyet olcsóbban, mint az új ára.
Köszönöm

(#71011) sz.zs. válasza Foncsor (#71010) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Csak a mágnestekercset kell, hogy cseréld valószínűleg. Nálam járt egy ismerősöm Milleniumja a múlt héten. Abban is tönkrement. Parker KP07 volt benne, Parker ZB-09-cel tökéletesen helyettesíthető, 3500.- pénz az expolygonnál. Ha másmilyen van benne, akkor is érdemes elvinni hozzájuk, hátha van nekik.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71012) Foncsor válasza sz.zs. (#71011) üzenetére


Foncsor
újonc

Hát ezt nagyon szépen köszönöm.Már kezdtem barátkozni a gondolattal, hogy az egészet meg kell venni.
Pontosan ez a típus az enyém is, így már rendelem is a linkelt oldalról.
Köszönöm!
Foncsor

(#71013) kk831228


kk831228
addikt

Na szóval rendeltem egy réz vízterítőt, IMS 18 g slkosarat, fragola beledobja az előáztatást + palm tamp, most márjó lenne normálos presszót főzni... Sajnos eddog nem sok sikerélmémyem volt vilagosabb pörikkel, klasszikot meg anmyira nem erőltetem...

Amiből szeretnék mostanában elfogadhatót: PY - Yirga.

Előtte Tanzania-ból sikerült ritkán elfogadhatót meg Kávékalmár-Ethiopia-ból...

Yirga: ha csöpögős akkor keserű, ha picit durvábbra veszem akkor meg semmi + néha citromlé... :O

Daráló iberital, tudon gyengusz de azert többet ki lehetne hozni belőle szerintem...

Kíváncsi leszek az új cuccok után mennyivel fog változni a végeredmény... 🤔

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#71014) Koczó93


Koczó93
őstag

Nem egy tipikus "krómtenger hx". :DD

(#71015) Parci válasza Koczó93 (#71014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, hanem egy még annál is jobban túltolt valami... :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71016) Koczó93 válasza Parci (#71015) üzenetére


Koczó93
őstag

Neked semmi se jó. ;] :D itthon én sem tudnám elképzelni.

Reggeli Honduras :B

(#71017) Parci válasza Koczó93 (#71016) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogynem, a dc is jó volt, meg ez a gaggia is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71018) And06 válasza Koczó93 (#71014) üzenetére


And06
aktív tag

azt lehet tudni ki alkotta?

(#71019) Koczó93


Koczó93
őstag

Remélem nem tiltja a szabályzat :) Nem fűződik érdekem hozzájuk :)
Facebookon van több kép: Impresso coffe lab

(#71020) And06 válasza Koczó93 (#71019) üzenetére


And06
aktív tag

nem semmi :D azt nem is gondoltam volna, hogy magyar cég csinálta :F

(#71021) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Kérdés a hozzáértőkhöz: javítható-e az, ha a GC kapcsolójában nem világít az izzó?
Ha igen, hogyan lehet roncsolásmentesen szétszedni?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71022) mdav88


mdav88
senior tag

Ez IS megszuletett(meg a 3. gyerkoc is :DDD )
Behmor porkolo ardinora kotve, es a futes innen vezerelve...
Artisant nem sikerult konfiguralni, de a roastlogger elegendo lesz itthonra.

(#71023) soldier2 válasza mdav88 (#71022) üzenetére


soldier2
őstag

Gratula mindkettőhöz. A gyerkőc mellé az elején jól jön egy profi kávéfőző.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#71024) Parci válasza mdav88 (#71022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gratula! augusztusra talán erőt veszek magamon és kipucolom a nálam lévő behmort, így akkor én is nyomok egy behmor-gyerek kombót :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71025) mdav88 válasza Parci (#71024) üzenetére


mdav88
senior tag

Koszi. Ez meg csak az elso lepes. Jo lenne behatobban ismerni az arduinot...
Aztan mehet ra a szellozes es motor vezerles is. Ja, meg kavefozot is lehetne ra aggatni...

(#71026) Rush77 válasza mdav88 (#71022) üzenetére


Rush77
aktív tag

Gratulálok mindkettőhöz. :)

(#71027) qvik27


qvik27
tag

Ahoj!
Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?
[Ascaso]
Kösz!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#71028) sz.zs. válasza sz.zs. (#71021) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Közben megtaláltam a megoldást, ha esetleg másnak is szüksége lenne rá.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#71029) vTamas35 válasza Koczó93 (#71016) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Reggeli PY Abyssinian Mocca.
Mostanában nagyon ráálltam az etióp ízvilágra, tudtok még hasonlókat mondani, amit érdemes lenne kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

O1G

(#71030) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

valaki kérdezte, hogy milyen gőzölni az űrgaggiával. ma kipróbáltam, elsőre nyilván nem lett túl jó a tejhab, de arra jó volt, hogy lássam, hogy meglepően erős a gőze, a 4 decis kiöntő tartalma kényelmesen felgőzölhető betonkeményre is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71031) Hakai80


Hakai80
újonc

Wi-fi dugalj valakinek? Többet rendeltem, ezt visszamondták. Nem akarok keresni rajta, annyiért adom amennyibe nekem van - 3.300 HUF
S20 alapú, így aki nem bízik a kínai szerverben, az lecserélheti.

[link]

[link]

Tudja azt, mint az Orvibo csak nincs túlárazva. Csak a fotók kedvéért bontottam ki.

[ Szerkesztve ]

(#71032) nemethsza válasza Hakai80 (#71031) üzenetére


nemethsza
tag

Nekem :-)

ment pü

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#71033) reset válasza qvik27 (#71027) üzenetére


reset
senior tag

Elég kevés az infó róla. Jó lenne tudni a gyártási évet, futott kilométereket :-) - volt-e javítva, volt-e alkatrész-csere stb...Ha nem több mint egy éves, akkor talán reális a meghirdetett ár...Egyébként meg 40 kilóval többért már vadi újat árul a forgalmazó...Nekem uilyen gépem van (többek között) - és szeretem.

(#71034) qvik27 válasza reset (#71033) üzenetére


qvik27
tag

Egyelőre ennyi tudok róla. Amit írtál, köszönöm szépen!
Főleg az érdekel, hogy tuningolható-e könnyen, és ha igen, el lehet-e érni a "GC halálcsillag" minőséget, vagy annál is jobbat, mennyi, vagy mennyire csökkenthető ésszerűen a felfűtési idő, hőstabil állapot elérési ideje - ilyesmik.
Másrészt, hogy van-e ismert butaság benne (mint pl. a Lelit..-ben a bebetonozott OPV - ahogy olvastam).

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#71035) zolnagy


zolnagy
őstag

Saeco Poemia tulajok segítsetek.

Munkatársam gépe van itt javításon, mert "nem jött át rajta a víz".
Szétszedtem a bojlert, vízkőtlenítettem, tiszta minden most, de sajnos ha felteszem a kart, valóban nem jön át a karon a víz, úgy sem, ha nincs benne kávé. A kart szétszedtem, hideg zsíroldóval eltakarítottam, de így sem jó.
Ha a karból kiveszem a rugót, akkor viszont OK. Kipróbáltam eszpresszó finomságú örleménnyel, úgy is jó lett. Ha visszateszem a rugót (nyomásfokozós mód), akkor viszont kávé nélkül is befullad, egy csepp víz nem jön át. A szelepet rugóval összerekva be tudom nyomni egy fogpiszkálóval. Nem értem a jelenséget.
Mi lehet a gond?

(#71036) mdav88 válasza mdav88 (#71025) üzenetére


mdav88
senior tag

Korai volt a boldogság. Tegnap este úgy tettem le, hogy működik, azóta sem tudom életre kelteni. Az ideg szétvág... :(((

(#71037) qvik27 válasza zolnagy (#71035) üzenetére


qvik27
tag

Hi,
Két helyet néznék meg:
1. az OPV: ha azzal valami történt (pl. belekerült vmi), és alacsonyabb nyomáson nyit, mint a nyomásfokozó pöcök, akkor a víz a tartályba megy vissza.
2. a pumpa: ha szétmentek a tömítések vagy a kis záródugóknál került be valami, akkor csak pancsolja a vizet a szivattyú, nem tolja.

Amikor nekem a kis Pavoniban az OPV elszállt, kb. ugyanezt produkálta.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#71038) zolnagy válasza qvik27 (#71037) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi a választ.

1. az OPV az a kis műanyag vmi, szétszedhetetetlen vacak a pumpa végén.
2. látszólag OK a szivattyú

Mindkét dolognak azonban ellentmond, hogy ha a rugót kiszedem a karból és így kvázi kiiktattam a nyomásfokozót, akkor rendesen lehet vele eszpresszót készíteni még finomra őrölt kávéból is, amit pl a Brasilia Ladyhez őrlök. Ha valami miatt (opv vagy pumpa) nem lenne a meg a nyomás, akkor ezen sem tudná áttolni a vizet.
Ha az enyém lenne, nem érdekelne és kiszedném a nyomásfokozót, de munkatársam biztos nem fog hozzá örlőt venni.

(#71039) qvik27 válasza zolnagy (#71038) üzenetére


qvik27
tag

Azt nem tudom, hogy a B. Lady-hez használt kávépogácsának van-e akkora ellenállása, amekkora a nyomásfokozós karnak. A leírtak alapján nincs.
Ha a tartályba visszafolyó cső végét kiveszed, miközben fent van a nyf. kar, látni fogod, hogy hol a probléma. Ha a víz visszafolyik, az OPV-vel van baj. Ha ez még a gyári műanyag kis izé, akkor sztem cserélni érdemes. (Egyébként valszeg szét lehet szedni, csak pattintós műanyag alkatrész.) Ha a visszafolyó csövön nem jön semmi, akkor a pumpa gyengélkedik.
Persze ha van nyomásmérős karod, nézd meg, hogy mit tud a masina jelen állapotában.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#71040) zolnagy válasza qvik27 (#71039) üzenetére


zolnagy
őstag

Holnap folytatom a próbálgatást, köszi az ötleteket. Még vennem kell egy 8-12 bilincset a nagynyomású csőhöz, de Praktiker/Obiban ilyen kicsi nem volt

Nyomásfokozós karom ehhez nincs és nem is lesz, sztem többe kerülne egy normális kar, mint amit a gép ér. :) (meg munkatársam ki sem fizetné) .
A gyári kis műanyag OPV menete olyan szar, hogy elforgott a pumpában, be kellet kennem egy kis Loxeal-el, nem venném le még egyszer, ha nem muszáj. Az egész gép felépítése elég műanyag, nem arra tervezték, hogy jól szerelhető legyen. :)

(#71041) Rush77 válasza qvik27 (#71039) üzenetére


Rush77
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy van benne normális opv mert a pumpáról meg máshol sem láttam visszamenő ágat és nem tudom, hogy a talpszelepen keresztül, hogy lehetne visszavezetni a vizet. Szerintem inkább a nyomásfokozó résszel lesz a probléma ha anélkül megy. Valószínűleg beragad a szelep és nem tud nyitni. Annyit meg lehet próbálni, hogy összeszerelt állapotban körömmel
benyomod a szerepet föntről és ha utána a fém részt elforgatod picit (egy pici mozgása van a rugó és a szelep miatt) akkor a kis "tűnnek vissza kell emelkednie amit az újjaddal ki lehet tapintani.
Esetlegan rá lehetőség akkor egy másik karral is érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#71042) Koczó93


Koczó93
őstag

Nemsoká adok le rendelést az expolygonba. Érdemes hozzácsapni egy ilyen Marzocco kosarat? Próbálta valaki? Ez az LM nevezetű kosár? [link]

(#71043) zolnagy válasza Rush77 (#71041) üzenetére


zolnagy
őstag

Van rajta egy kis műanyag. A pumpa bemenő ágára van gyárilag visszavezetve az eldobott víz. A gyári kar furcsa, hogy elforog, annak mi a szerepe? Ha hazaérek csinálok videot.

(#71044) Parci válasza qvik27 (#71034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elég régóta vagyok már én is a fanatikusok táborában, hogy relatíve nagy biztonsággal mondhassam, hogy nem, nem fogja elérni egy gaggia halálcsillag szintjét.

az a helyzet, hogy ezek a 3,5 dl-es, rézbojleres kisgépek gyárilag talán jobbak a gaggiánál, mármint anyagminőségben és hőstabilitásban, de vízterítésben például az összes rosszabb és nem is kicsit, és ezt nem is igazán sikerült még senkinek megoldania megnyugtatóan az elmúlt 5-8 évben. másrészt, a gaggia elképesztően jó tuningalap amiatt, hogy kis vízterű bojler nagyon erős fűtéssel, amit a kb. 50 ml-t elnyelő rézcső tuning abszolút kiemel a kategóriájából -- ergo ez az előnye is elveszik ezeknek a rézbojleres kisgépeknek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71045) Rush77 válasza zolnagy (#71043) üzenetére


Rush77
aktív tag

Na azt nem figyeltem.
A gyári karnál az a szerepe a mozgásnak, hogy amikor felteszed a kart és meghúzod (utána a rugó visszarántja egy picit), azzal gyakorlatilag a kis szelepet emeled fel ami a nyomás hatására megy le csapolás közben. Kvázi manuálisan zárod rá a szelepet amit a nyomás nyit.
Ezt leszedett karnál nagyon jól lehet érzékelni azzal, hogy benyomod a szelep végét körömmel és utána ha elfordítod magát a kart miközben fogod a kosártartó alu részt akkor kiemelkedik annyira, hogy újjal kitapintható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#71046) Koczó93


Koczó93
őstag

Erre valaki?
[link]

(#71047) fragola.6035 válasza Koczó93 (#71046) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ne vegyél ilyet!

https://caffe35.webnode.hu/

(#71048) Koczó93 válasza fragola.6035 (#71047) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszi, akkor nem rendelek :)

(#71049) reset válasza qvik27 (#71034) üzenetére


reset
senior tag

A kasznin belül rengeteg szabad hely van a különféle modoknak... Az OPV nagyon barátságos, könnyen állítható. "Ismert butaság" - hogy az OPV elvezető csövét gyárilag a csepptálcába vezetik...
Ezt ajánlatos rögtön jobb belátásra bírni, és a víztartályba tessékelni - legalábbis én ezt tettem :-)

#71044 Parci - az Ascaso Uno Prof-nak nem 3,5 dl a kazánja, hanem 3,25

(#71050) tomspice72


tomspice72
tag

Az normális, ha a LAica vízszűrővel semmi különbséget nem érzek az eszpresszón? Iberital+Gaggia evo

A víz külön jobb, nincs szaga.

Szerintetek milyen víz adna igazi különbséget?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.