Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Parci válasza Kávé Kálmán (#38998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az az igazság, hogy kell némi türelem, hogy ne ilyen jellegű válasz szülessen némely okoskodó, gúnyolódó hozzászólásodra. ennyi idő után rájöttem, hogy feltehetően semmi rosszindulat nincs mögöttük és egyszerűen ilyen a stílusod és kár kiakadni rajta. de mondjuk úgy, hogy az én érzékenységi küszöböm is leverik rendre. matematikusok között nőttem fel. a normálisnál is nehezebben viselem az okoskodást.

ami meg az azbesztet illeti, nagyon becsípődött ez neked, ha sikerült most a semmiből ilyenekkel kontrázni. engedd el! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39002) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#39000) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

idióta
feltételezés
hülyeség
baromság

Ezeket írod rólam. De nemcsak rólam. Másokról is számtalanszor, amikor elgurul a gyógyszer....

Kérlek idézd SZÓ SZERINT a hülyeségeimet! Ne a feltételezéseidet, hanem az én HÜLYESÉGEIMET.

Hisztériakeltés?

Higgadj le kérlek! Aztán olvass vissza.

Itt a tér és a nyilvánosság. Idézz!

[ Szerkesztve ]

(#39003) Parci válasza Kávé Kálmán (#39002) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából sokkal jobb lenne, ha mindenki visszafogottabban beszélne és nem rögtön rosszindulatot és/vagy hülyeséget feltételezne a másikról. fragola is, te is, én is. meg akinek inge.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39004) tariattila


tariattila
veterán

biztos van igazságtartalma ezen agyalásoknak, hogy nem biztos a megfelelő anyagok használata a gépparkjaink nagyrészénél de itt jön a DE...
az arányok teljesen agyonvágnak minden jószándékot a 'lánc végén'
nem azon fog már múlni!

a hifiben is a tápkábel hiába van szupravezető lineárisan struktúrált szénből ha az odavezető villamoshálózat egy elöregedett, oxidált kötésekkel teli szutyok.... az hogy az utolsó méterekben rendeződnek némileg az elektronok már (!szerintem!) nem oszt vagy szoroz...
bár a semmihez képest biztosan máshogy szól a cucc...
de nem úgy mint ha egy tiszta jó minőségű tápellátásra lenne akasztva a rendszer...

most ha párezeréves gleccservízzel készíthetnék kávét akkor a leghitványabb anyagú gépből is jobb folyna mint a jelen vízhálózat+ legmegfelelőbb anyagú gépből...

(#39005) killerjohn válasza ronin s8 (#38984) üzenetére


killerjohn
addikt

az eredmény jó :) szépen folyik, sehol egy spricc :U Csak metodológiailag szerettem volna konfirmációt :)

(#39006) fragola.6035 válasza tariattila (#39004) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nagy Sándor is ónkupából itta a bort. Nem is élt szegény sokat. De azt csak a Jóisten tudja, hogy az ónkupa vagy a bor volt a veszte.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39007) tariattila válasza fragola.6035 (#39006) üzenetére


tariattila
veterán

csenszes az ''első nem regisztrált AIDS-es'' kategória is :DDD

(#39008) ronin s8 válasza Kávé Kálmán (#38999) üzenetére


ronin s8
senior tag

Akkor most erre nem reagálok... :O

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39009) Parci válasza tariattila (#39004) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aki nagyon parázik, beruházhat egy ilyen-olyan szűrőbe. nálunk például egy 8 ezer forintos asztali vacak van, amiben egy aktív szén + mechanikus szűrő van és csókolom. nélküle ihatatlan ízű a víz, vele finom. érdekes, hogy nem csak a klóron múlik, mert ha nélküle megtöltök egy poharat és csak jóval később iszom meg, akkor is szar :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39010) Parci válasza ronin s8 (#39008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39011) ronin s8 válasza killerjohn (#39005) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szerintem képben vagy. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39012) levytee


levytee
csendes tag

Mint kezdő, kérdezném a szűrő választásnál,hogy peremes az mire értendő? A külső peremre, vagy az a horonyszerű ami a helyén tartja? És hogy ez szabadon választható vagy gép/kar függő?

levytee

(#39013) paljoc válasza fragola.6035 (#39000) üzenetére


paljoc
tag

Az teljesen rendben van hogy rákérdezett az anyag választásra, ami a hsz. első fele volt. Sőt a Te szempontodból akár pozitív is lehet, hisz nem volt gond és ezt fényképpel is illusztráltad.

A második fele volt szerintem 100% felesleges, itt már személyeskedés is megjelenik, erősen negatív, veszélyt sugalló gondolatok, azbeszt beleszövése a történetbe, már-már halálesetek vízionálása:

"Szerencsétlen anyagválasztás esetén, nagyobb egészségügyi rizikót raksz a felhasználó nyakába, mintha 10 azbesztes Creminát nyúzna szimultán a konyhapultján.
Ha vitrinbe készül, akkor kevesebb a kockázat. Ha kávézóba, akkor idővel ki ki maradozhatnak a törzsvendégek…."

Úgyhogy jelen esetben teljesen egyetértek az eredeti kérdéssel, csak a befejezés sikerült "kissé problémásra", annak fényében főleg, hogy még nem derült ki hogy az azbesztnél jóval veszélyesebb acélból :)) dolgozik-e a lézervágó, vagy sem.
Annak viszont örülök hogy így kiderült, maximális biztonsággal tamperelem a kávéimat!

(#39014) Kávé Kálmán válasza paljoc (#39013) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

@ Parci

A szemelyeskedes nem forumra valo. Valakitol elturitek, masoknal regulaztok.

Azbeszt temaban massziv hiszteriakeltes folyt. Itt eszreveteleztem valamit (nem keltettem hiszteriat, hiszen Attila lathatolag, tok relaxaltan reagalt) majd elsutottem egy azbesztes hiszteriakeltesre visszautalo cinikus viccet.

Ha elfogultsag/eloitelet nelkul olvassa valaki a hsz-at, sem feltetelezest, szemelyeskedest legkevesbe sem fog kiolvasni belole. Lehulyezni, barmozni masokat szinten nem szokasom.

@ paljoc Az azbeszt nem kontaktal a kavevizeddel, a kazanfedelrol ezt nehezebb allitani. Kifogastalan volt az anyagvalasztas, ugyhogy noprob. 30-40 eve olyan mennyisegekben hasznaltak azbesztet, hogy az mai esszel fel sem foghato. Es ott volt a nagyvarosok levegojeben masszivan. Ezzel kapcsolatos megbetegedesek a ritka kiveteltol eltekintve az eloallito es feldolgozo iparagagban Tortentek.

(#39015) Bazsee71 válasza paljoc (#39013) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én meg tegnap este lemerevedtem egy pillanatra, mikor rádöbbentem, hogy éppen ALUfóliába csomagolok élelmiszert... ;]

(#39016) paljoc válasza Kávé Kálmán (#39014) üzenetére


paljoc
tag

Igen, azért volt ott a gurgulázó jelecske. /tudom hogy fragola pl. nem szereti, de ezzel lehet jelezni ha vmit nem kell pl. véresen komolyan venni, vagy poén akar lenni./
Ettől függetlenül még a többi részét úgy gondolom, nevezetesen hogy a szaki számára bosszantó lehetett a második rész, anélkül viszont, magával az alap kérdéssel semmi baj.

(#39017) noss válasza Kávé Kálmán (#38990) üzenetére


noss
csendes tag

"Ha vitrinbe készül, akkor kevesebb a kockázat. Ha kávézóba, akkor idővel ki ki maradozhatnak a törzsvendégek...."

:DD
ez elsőre nagyon vicces, másodjára kicsit besz@ratós - még úgyis, hogy csak otthon vagyok törzsvendég.

noss

(#39018) fragola.6035 válasza Kávé Kálmán (#38998) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

"Érdemes rákérdezni a lézervágó szakira, hogy milyen anyagból dolgozott. A "food grade" rozsdamentes anyagot nem szívesen használják a fémmegmunkálók, mert macerásabb."

A rozsdamentes acéloknál nem használják a "food grade" jelölést.
Az alábbi linken megtalálható a különböző minőségű acélok jelölése és felhasználási területe:

[link]

Az 1.4301 (EU) vagy 304 (USA) jelzésű általánosan használt rozsdamentes acélok megfelelnek azoknak a követelményeknek, amihez itt a kávégépeknél szükség van, ez a minőségű acél az egyik legtöbbet használt anyag, így az ára is kedvező. Ezt az anyagot szívesen használják a fém megmunkálók, mert jól hegeszthető, polírozható, stb. és 300 ^C-ig megtartja tulajdonságait.

Az élelmiszeripari acél nem mágnesezhető, így egy egyszerű mágnessel már némi fogalmunk lehet az acél minőségét illetően.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#39019) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#39018) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Sajat tapasztalat Fragola, nem olvasott. A food grade rozsdamentes kinkeservesen polirozhato es joval nehezebben megmunkalhato a magasabb kentartalmu egyebkent kivalo "mas" pl. 1.4305- hoz kepest ( a NAKED kisfilm idejen az elso 10 abbol keszult). Nagyon sokat kellett keresnem a cnc-s megmunkalok kozott, mire nagy szeriaban az 1.4301-hez a szurotartoimhoz megtalaltam a gyartot. A gepek ugyanazon kessel es fordulattal visitanak a magasabb kentartalmuhoz kepest. A kesz termekeket en polirozom egy egyszeru esztergan. Eg es fold a kulonbseg. Minden megmunkalo igyexik tavolsagot tartani vagy hajlamos nagyon vastag ceruzaval irni, ha food grade/elelmiszeripari rozsdamentessel kell dolgozzon. Van, aki egyenesen el sem vallalja. Nagyon sok cnc-sel vagyok kapcsolatban.

(#39020) ronin s8 válasza Kávé Kálmán (#39019) üzenetére


ronin s8
senior tag

A kávé rákkeltő hatásáról mi a megalapozott véleményed...? :U
(Csakmee éppen ezen agyalok hogy eehagyomaztat... :F )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39021) fragola.6035 válasza Kávé Kálmán (#39019) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nekem is saját tapasztalat, bár én nem polírozok, egy szakihoz hordom a cuccokat polírozni, szinte hetente járok hozzá. Mivel én ilyen szinten már nem értek hozzá, kénytelen vagyok elhinni, amit mond.
És amit szakmai oldalakon olvasok. Pl. ez: [link]

Wnr. 1.4301:

Legáltalánosabban elterjedt saválló acél.

Különösen jól megmunkálhatóak.

Összetételüktől függően változik hegeszthetőségük pl. Wnr. 1.4301 (KO-33), Wnr. 1.4541 (KO-36) és Wnr. 1.4571 (KO-35) kiválóan hegeszthető, míg a jól forgácsolható Wnr. 1.4305 (KO-36S) nem ajánlott hegesztésre.

Hidegen és melegen is jól alakíthatóak.

Korrózióálló képességük nagyon jó.

Bizonyos körülmények között nem mágnesezhetőek.

Rossz hővezetők.

Kristályközi korrózióval szemben általában ellenállóak.

Jól polírozható minőség a Wnr. 1.4301 (KO-33) és a WNr. 1.4404, kevésbé polírozhatóak: Wnr. 1.4541 (KO-36), 1.4571 (KO-35).

Más:

Mellesleg a rossz hővezetőképesség miatt mondom mindig, hogy a eBayes K hőelem nem a legjobb választás a kávégépek pidelésére pont a fenti tulajdonsága miatt, nem mellesleg a vezetég külső fém harisnyája is veszélyes lehet érintésvédelmi szempontból. Nem muszáj elhinni, csak egy vélemény.
De inkább kerüljétek, súlyos baleset, vagy a gép károsodása is lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#39022) Ábi


Ábi
tag

Ma is jó a hangulat! :DDD
Szeressük egymást gyerekek... :))

Félre kéne tenni a régi sérelmeket, mert ez megmérgezi az esetleg ártatlannak induló bejegyzéseket is. :K

Pörkölt már valaki Saint Domingo Barahona AA kávét. Csak 250g van, így nem tudok vele kísérletezni...

(#39023) ronin s8 válasza Ábi (#39022) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szeretés van. :DDD

Most ezt húztam:

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39024) Parci válasza Kávé Kálmán (#39014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, igazából nem tűrjük el senkitől, igazad van, hogy zokon vetted fragola szóhasználatát, neki is címeztem a mondandómat. amit rólad írtam, az meg a véleményem, elfogultság nélkül magyarázatként szántam. és az szerinted tény, hogy "masszív hisztériakeltés folyt", ami = vélemény. az én véleményem például más ebben a kérdésben is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39025) Parci válasza ronin s8 (#39020) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, hogy ki olyan orvos a topikban, aki ráadásul el is mélyedt a témában, érdemben

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39026) Ábi válasza ronin s8 (#39023) üzenetére


Ábi
tag

Giotto a kék likör mixer.😎
Szerezz be egy jó vízszűrőt és nem kell többet bojlert vízkőtelenítened! 😉
A Renaka lesz a ludas, amit szívesen átveszek. 😁

[ Szerkesztve ]

(#39027) ronin s8 válasza Ábi (#39026) üzenetére


ronin s8
senior tag

:DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#39028) BlacKSouL válasza fragola.6035 (#39021) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Korrózióálló.
Igaz, hogy kis mértékben saválló is, tehát a gyenge savaknak ellenáll, de alapvetően korrózióálló acélokról beszélünk. A korrózióálló acélokon belül vannak kifejezetten saválló minőségek, pl. 1.4404, vagy hőállók, mint a 1.4841, vagy közepes mértékben saválló és hőálló, mint az 1.4571. De a köznyelv savállóként használja. (Vagy rozsdamentesként. Persze hogy rozsdamentes. Nem tesznek bele rozsdát ;] )
De azért is érdemes szétválasztani szövetszerkezet szerint, mert pl. a ferrites acélok kevésbé korrózióállók, és kevésbé savállók. Viszont mágnesezhetők. És olcsóbbak.

Az 1.4301 és az 1.4307 összetételben majdnem tökéletesen megegyezik, ez 304 illetve 304DL vagy KO33, esetlen 18/10 néven is ismert. A valóban 18/10 edények, amik tényleg ebből vannak (nem csak beleütik kínában), nyilván megfelelnek élelmiszeripari célokra. A 4307-nek mindössze kisebb a széntartalma, de azonos a többi ötvöző mennyisége, kettős műbizonylatot kapnak, azaz egymás közt 95%-ban cserélhetők, az általános használatra, valamint az élelmiszeripari berendezések, konyhai berendezések, élelmiszeripari tartályok, konyhai bútorok, mosogatók gyártásához ezt rendelik az üzemek, gyártók, a sima 2B alapfelületűek szinte kivétel nélkül 4307 anyagok. Nálunk, mint disztribútornál, kb. 90% 1.4307, és mindössze 10% 1.4301 az értékesítési arány. A 4301/07 ellenáll az élelmiszeriparban előforduló gyenge savaknak.

A jól vagy rosszul megmunkálható anyagok megmunkálhatósága elsősorban az adott tulajdonságra kialakított ötvöző anyagok aránya miatt változó. Egy molibdénnel vagy titánnal ötvözött acél kevésbé lesz alakítható, mint egy "egyszerű" CrNi 4307.

Amúgy mindig érdekes nekem olvasni itt a korrózióálló acélokról történő értekezést, innen az egyik nagy hazai korrózióálló acéllemez disztribútor értékesítési irodájából ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39029) fragola.6035 válasza BlacKSouL (#39028) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ezt jó, hogy leírtad. Bár nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. Talán, hogy egyik acélt jobban veszik tőled, mint a másikat?

https://caffe35.webnode.hu/

(#39030) BlacKSouL válasza fragola.6035 (#39029) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azt akartam mondani, hogy az élelmiszeripar ugyanazt a "közönséges" 1.4307 anyagminőséget használja gyakorlatilag bármihez, mint amit a legtöbb, általános célú felhasználásra is használnak a világban. De injekciós tűket is ugyanebből csinálják, ahhoz is szállítunk anyagot.
Merthogy ez volt a vita kiindulópontja ha jól olvastam.
Ferrites anyagok olcsóbbak (pl. 1.4016), de kisebb ellenállóképességük, valamint jó alakíthatóságuk, megmunkálhatóságuk és olcsóságuk miatt pl. autóipar használja előszeretettel, de élelmiszeripari célra nem vagy nagyon korlátozottan alkalmasak. Ha ilyen célra szeretnénk használni, akkor mindenképp ausztenites acélt kell alapul venni, ott pedig a legolcsóbb, legegyszerűbb 4307 is teljesíti az igényeinket. Nemhogy 120°C-on, de még akár 300-on is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39031) fragola.6035 válasza BlacKSouL (#39030) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ok, értem.
A ferrites anyagok folyamatos vízterhelésnél nem rozsdásodnak?
Az a ferrites anyag, amire jól tapad a mágnes? (tudom, hogy ez ennél bonyolultabb)

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#39032) tariattila válasza BlacKSouL (#39030) üzenetére


tariattila
veterán

akkor jól gondoltam, hogy nem agyalják túl a gyártók az anyagválasztást?? :D

(#39033) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#39021) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Well, a gagyi mindig veszelyes lehet. A femszovesu gagyi meg fokozottan. A tisztesseges femszovesunel meg nincs jobb egy bojler kozeleben. Eztet nehez vitatni. Azert femszovesu, hogy biztonsagosabb legyen.

Az objektiv velemeny tobb forrasbol taplalkozik. Kb 8 cnc-s ceggel targyaltam, akik kozul szinte mindegyik osszevonta a szemoldoket anno, amikor az ajanlatkeresek mentek. A porkolouzem egy cnc-maros ceg galeriajan uzemel tortenetesen. Sajnos csak maro :-(. Nagy cnc esztergajuk nincs nekik. Ezert nem ok sorozatgyartanak nekem. Nem ertek hozza, de van tapasztalatom rola. Kozvetlen a polirozas reven.

Fragola. Egy sor dologban nem ertunk egyet. Felolem hulyesegnek is tarthatod, amiket en irok. Amig azonban nem cafolod/nem tudod megcafolni addig ertelmetlen valamit ketsegbe vonni. A Magad modjan, meg inkabb sajat Magad minositsd, es mindenki mast megkimelhetned a rusztikus szohasznalatodtol.

@ronin rajtam meg nem mutatkoznak a tulzott kavefogyasztas karos mellekhatasai (lehet, h egyesek ezt maskent latjak :-)). A rak (annak bizonyos fajtai) es a kavefogyasztas osszefuggeserol konkretan pont az ellenkezojet olvastam (szamos helyen).

[ Szerkesztve ]

(#39034) mfghgm


mfghgm
újonc

Sziasztok, van egy eladó gaggia evolution, jó állapotú gépem. Akit érdekel írjon privit.

(#39035) BlacKSouL válasza fragola.6035 (#39031) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, a ferrites mágnesezhető, az ausztenites nem.
Azt szokták mondani, hogy a normál légköri nedvességnek, illetve a semleges környezeti nedvességi hatásnak valamennyire ellenállnak a ferrites anyagok is (jobban, mint a szénacélok), de ahol előfordulhat valamilyen tartósan savas vagy lúgos hatás, ott már nem garantált a korrózióállóságuk. Valójában a tartós vízterhelésnek kitett tárgyaknak nem felelnek meg a ferritesek, úgy is meg szokták közelíteni, hogy kültérre ausztenites, beltérre ferrites. Ez persze árnyalandó, de alapvetően vizes környezetben nem jó a ferrites

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#39036) vikla007 válasza fragola.6035 (#39021) üzenetére


vikla007
aktív tag

Szia,

én most tervezem egy GB-be a pid beépítését házilag. (ha nem jön össze, hívlak... :D )
Mit javasolsz az ebayes K hőelem helyett?

köszi

(#39037) Toobee válasza Toobee (#38113) üzenetére


Toobee
veterán

A két szett eladó továbbra is. Senki se akarja most kezdeni az eszpresszózást? Ha innen viszi valaki, akkor 60.000 Ft/szett áron megválok tőlük. Sok a gép és nemsokára érkezik Simitől egy másik, aminek kellene a hely.

https://barbieripnk.hu/

(#39038) reset válasza ronin s8 (#39023) üzenetére


reset
senior tag

Ájszen ez abszint - a zöld szemű szörny...Nem jó sokat húzni belőle :-)

(#39039) noss válasza BlacKSouL (#39028) üzenetére


noss
csendes tag

kávés fórumon milyen szépen kiművelhetem magam élelmiszeri acél témában.. :)
a (csípkelődést leszámítva) a korábbi hozzászólásokat is hasznosnak tartom. külön kutatás nélkül folyik be hozzám kényelmesen a tudomány, mintha csak egy jobb ismeretterjesztő filmet néznék a tévében. :)

bár akik nem először futnak köröket a témában, azok számára simán lehet ez unalmas, fárasztó, okoskodás szagú is, ezt meg tudom érteni. én ilyen esetben csak továbbgörgetek, pampogni nincs időm/kedvem/fölös energiám.

noss

(#39040) Kávé Kálmán válasza fragola.6035 (#39021) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Perkor. Toluk vasarlom az osszes fem alapanyagot.

(#39041) pacuha69


pacuha69
csendes tag

Tisztelt Hg One és Pharos tulajok!

Ha esetleg unnátok a kézi tekergetést...

https://vimeo.com/161923262

Így már minden szkeptikust meg lehet győzni, hogy a kávézás igen is egészséges. :D

[ Módosította: radi8tor ]

(#39042) jveres válasza pacuha69 (#39041) üzenetére


jveres
csendes tag

A kézizmaim már ügyis megerősödtek, jöhetnek a lábizmok :D

(#39043) soldier2 válasza ronin s8 (#39023) üzenetére


soldier2
őstag

Basszus. Ronin az abszintot is Giottoval készíti. Eszem megáll :)
Az azbesztről, ha már szóba került lesz egy kis szösszenet este, ha lesz időm. Csak, és kizárólag hivatalos forrásból, törvényekből, stb. Tanulságos lesz ha valakit érdekel. A lényeg röviden: az antarktisz levegőjében is jelen van, ha nem tévedek akkor 10 szál/m3 átlag koncentrációban :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#39044) fragola.6035 válasza vikla007 (#39036) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A FB oldalamon van leírás a pid beépítésről. Ha nem sikerül valami, hívj fel.

https://caffe35.webnode.hu/

(#39045) 3418


3418
csendes tag

Nem tudom, hogy min vitatkoztok, azbeszt vagy acél....
A víz a legveszélyesebb. Tudósok kimutatták, hogy mindenki meghalt, aki vizet ivott!!

(#39046) Ábi válasza pacuha69 (#39041) üzenetére


Ábi
tag

Vagány!Áttételezéssel a fordulatszám szabályozás is megoldható, kávéra szabva.
Leginkább a CM srácokat tudnám elképzelni 3 ilyenen a belváros utcáin.🚲
Lenne feelingje.

(#39047) pacuha69 válasza jveres (#39042) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Csak hogy arányosak maradjatok, ne legyen Popeye effektus :). Egyébként komoly kúpos kések vannak benne. Egy másik videón látszik.

(#39048) pacuha69 válasza Ábi (#39046) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Poontosan!:)
Valamelyik kézi daráló gyártó igazán kiadhatná a 2.0-ás áttételezett verziót.

(#39049) Kávé Kálmán válasza pacuha69 (#39041) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Labizom? Perec lesz ebbol. Perec b@zmeg! K nehez bringazas kozben forumozni.

[ Módosította: radi8tor ]

(#39050) Ábi válasza Kávé Kálmán (#39049) üzenetére


Ábi
tag

Látom Te leszel a magyarországi megvalósítója!
Vigyázz, mert a tesztekben olvashattuk, hogy a túl nagy fordulatszám sem jó! 😄

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.