Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) soldier2 válasza Sinisi (#45048) üzenetére


soldier2
őstag

Nekem ez nem bizonyít semmit. A folpack semmit nem ér szagok ellen arra nagyobb összegben mernék fogadni. Akkor inkább dupla kávés zacskó, abból folyamatosan termelődik, és van is némi szigetelő hatása szagokkal szemben is.

Más: nicsak mire bukkantam [link] jó régen volt már, valaki kifelyezetten co2-s módszerrel koffeinmentesített kávét keresett. Hát most van, rendeltem egyet, jövő hét végére kiderül milyen.

Adp: azt nem vitatom, csak azt, hogy a folpack véd bármi ellen. Én 2 hétig tároltam egy kis zacskó kávét az illatosított gyertyák között szelep nélküli kávés zacskóban (véletlenül beesett) semmi baja nem lett. Nem fagyasztok, mert adagonként tárolva (vagy 60g-os zacskóban - vettem hármat egy tisza menti városból, hogy összehasonlítsan az üveges modszerrel) eláll 3 hétig, annál több ideig meg nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45052) adp válasza soldier2 (#45051) üzenetére


adp
őstag

En pacifictol rendeltem egyet nos forumtarssal. 4400 volt a kilo mult heten akciosan. Picit sotetebb blend sima csokis de ar/aranyban nekem nagyon bejott.

Szerk: akkor csak kiporciozod es felteszed a polcra? 3 hetig semmi dogledezes mint irtatok a casmoknal, hogy 4-5 nap es annyi?

[ Szerkesztve ]

(#45053) soldier2 válasza adp (#45052) üzenetére


soldier2
őstag

Nem rosszak a pacific kávék, de ők már ipari mennyiségben dolgoznak. Csak megakadt a szemem a Kalmár félén, és mivel még nem volt nála decaf rendeltem. Kár, hogy nincs több infó róla, remélem nem tiszta csokis. Egy Columbiaitól közepes pörköléssel várok savakat is.

Sötét helyen eddig nem lett semmi baja normál hőmérsékleten, de csak egyféle kávéval próbáltam ami igazán friss volt. A Kalmáré lesz a következő lépés, aztán valami extrémebb (Gardelli, Has Bean, CasMo vagy hasonló). A fagyasztás megoldaná a vízpermet gondját, de tele a fagyasztó :)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45054) Sinisi válasza soldier2 (#45051) üzenetére


Sinisi
senior tag

:) Most úgy raktam el 4X kb.150g-ot, hogy ezeket a folpackon kívül egy-egy nagyobb szelepes zsaciba tettem (persze csak azért mert azok már nem fértek abba a rekeszbe ahol "biztonságban" lennének a más már fagyott dolgok vágó, hasító hatásától, szóval amit írtál arra nem is gondoltam).

Korábbról amit ugyanígy (szelepes zacsi+folpackba tekerés) raktam el, nem tűnt problémásnak...

[ Szerkesztve ]

(#45055) adp válasza soldier2 (#45053) üzenetére


adp
őstag

En marhara elegedett vagyok veluk. Foleg mikor szo nelkul csereltek a citromle pin up-ot egy altalam valasztottra.
Most fogyott el egy 250g blasius toluk. Parommal megittuk 4nap alatt :D
Nekem marhara bejott. Sok fele modon kiprobaltam 25es 60mpes csapolasokat kulonbozo hon,igy mas mas arcat mutatta a kv.
Gyumolcs es semmi csoki (elsore fura volt mert csokisat ittam nagyjabol,ritkan be be figyelt 1-1vilagos)
Biztos van nala jobb es finomabb de
Ennyi penzert nagyon sokad adott (1500ft 250g)
Ja es eddig ez volt a legjobb vagyis inkabb ugy mondom eddig otthon normalis vilagos porit nem sikerult csapolni.
Meg var egy yirga es egy malabar. Mind2-re nagyon kivancsi vagyok

[ Szerkesztve ]

(#45056) weinmaker válasza adp (#45055) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyon sokat fejlődtek szerintem. Én is nagyon jó kávékat kóstoltam tőlük manapság. Ár/érték arányban igen csak nehéz leverni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#45057) jolti válasza weinmaker (#45056) üzenetére


jolti
senior tag

Tökéletesen egyet értek.
Az utóbbi egy évben nagyon sokat javult a minőség és az ízvilág.
Ami, valljuk be azért eddig sem volt rossz, de mostanában nagyon nagyot változott!

(#45058) Daneeka


Daneeka
senior tag

Nézegettem xy pontokra vagy házhoz szállító pörkölőket (bp-n kívül) és elsőre a pacificet meg a kalmárt találtam.
Ezeknél van ilyen CM jellegű gyümölcslé bab filterhez?

[ Szerkesztve ]

(#45059) adp válasza Daneeka (#45058) üzenetére


adp
őstag

Pacificnel van filter kategoria. En yirgat vettem v60-hoz de meg nem probaltam

(#45060) Daneeka válasza adp (#45059) üzenetére


Daneeka
senior tag

Amiket el tudok képzelni csak olvasgatás alapján az:

Kalmár - Akarusho/Butegana (világos)
Kalmár - Ethiopia Illubabor, Yayu, Limu (világos)
Pacificaffe - Ethiopian Yirgacheffe Aramo
Pacificaffe - Kenya Nyakabugi Estate

de aztán ezekről nem nagyon találtam semmi továbbit se.

[ Szerkesztve ]

(#45061) Sinisi


Sinisi
senior tag

Csak nem hagyott nyugodni a fagyasztós téma :). Bementem az első bolta ahol sanszos volt, hogy árulnak mini dunsztosüveget. 220ml-eseket tudtam venni (az egyel ez alatt lévő méret 10ml lett volna) , rámértem, koppra 80g fér bele, 1kg-nek vettem 13db.-t.

Veszek majd még (szelep nélküli) zacsikat is (50-100g körülieket, majd amilyet kapok). Ezekbe remélem már elég lesz, egyesével - külön, nagyobb zacsiba rakás nélkül - bepakolni.

Mert gonolom csak azért kell a kisebbeket egy nagyobb zacsiba rakodni, mert félő hogy kihasadnak. Hiszen ha időnként kinyitom a nagyot, hogy kivegyek egyet-egyet akkor abba is levegő kerül, és ha még bénázok is a kivételnél, viszzazárásnál, a lakás melege miatt mindegyikben félő, hogy kicsapódik a pára.

Aztán majd jól összehasonlítom, hogy melyik a tuti. Csak a végén nehogy az derüljön ki, hogy vagy adagonként fagyasztok, vagy elfelejthetem az egészet, mert a kivétel után a babokat hazavágja a pára, azaz ez után nem bírnak ki napokat, jelentős minőségromálás nélkül.

(#45062) levytee válasza Sinisi (#45061) üzenetére


levytee
csendes tag

A dupla csomagolás a nemkívánatos fagyasztós szagok,izzek miatt csinálom. Amikor kiveszem előbb "aklimatizálom" a hűtőbe majd másnap kerül csapra.nálam így megy...

[ Szerkesztve ]

levytee

(#45063) Bazsee71 válasza Sinisi (#45061) üzenetére


Bazsee71
őstag

A sok ötletelés után arra jutottam, hogy ha nekiállnék fagyasztani, akkor dupla adagra alkalmas simítózáras zacskókat vennék, azokat pedig egy befőttes üvegben tárolnám a hűtőben. Lehet rá is készülök, mert filterhez szoktam világos pörkölést venni, és az rendkívül lassan fogy.

Csak azért nem a soldier2 féle kicsi üvegekben gondolkodom, mert egy kombi hűtőnk van minimális méretű fagyasztóval, pedig az tűnik a legpraktikusabbnak.

(#45064) adp válasza Daneeka (#45060) üzenetére


adp
őstag

Beyond withinnel is vannak.
Most voltam a jaszain levo madalba. Ott a csavo egy etiop asszem sasabat es egy kenyai muthutu ajanlott

(#45065) Sinisi válasza levytee (#45062) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ha ez azt jelenti, hogy nem csapódik ki a pára a szemeken, ha fagyó után egyből bekerül a hűtőbe, akkor részemről jó eséllyel a dunsztolás lesz a befutó. Mert minél kevesebb a macera annál jobb.

Ahogy számolgatom a minimum amit itthon meg tudok inni, az a kettő szimpla/nap, így legroszabb esetben a 80g 5 nap alatt fogy el, szóval ha eddig kibírja jelentős romlás nélkül, akkor tuti nem aprózom el jobban.

Most malabár és rome van a fagyóban, (alapból, már a hűtőben tárolom én is).
Kb. milyen gyors a minőségromlásuk a fagyóból való kivétel után? Mert jelenleg ezektől már világosabbat nem igazán, inkább csak sötétebbeket iszok.

[ Szerkesztve ]

(#45066) Sinisi válasza Bazsee71 (#45063) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azon még nem gondolkoztam, hogy azok a zacsik, amik kettő adagosak, mennyire bírják majd a fagyasztót. Mert ezeknek tuti sokkal vékonyabb az anyaguk (és emiatt nem tudom, hogy mi lesz majd a sok ki/be nyitást,zárást követően velük, főleg a símítótapaszos részére gondolok), mint amiket kv-snak árulnak (bár ezeknek meg a minimum nagyságuk is sokkal nagyobb 2 adagnál), de ha + befőttesben rakod be, akkor lehet, hogy nem lesz velük gond.

És ha már ötletelés, akkor van olyan doboz is (aszem direkt hűtőbe, zöldségeknek) amiből ki lehet "szivattyúzni" a levegőt :D, de, hogy ennek a szelepe is hogy bírja a mínuszokat?! :)

[ Szerkesztve ]

(#45067) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Sziasztok!

A feleségem meglepett egy Hario V60 IceCoffe Maker-rel (VIC-02) , de nekem nem igazán jön be az ilyen fajta hígabb, kávé, a jegeskávét is inkább sűrűbb eszpresszóból iszom.
Egyetlen filterrel egyszer lett kipróbálva. A dobozán, kívül van pár db 1 ft-os méretű folt (ha valaki emlékszik milyen is volt :) ) - sajnos ráfröccsent az olaj - ezen kívül vadi új.

Ha valakit érdekelne:
Ára 5000Ft.+ szállítás

Köszönöm!

(#45068) Daneeka válasza adp (#45064) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi, kipróbálok párat az említettek közül!

(#45069) bacskait


bacskait
tag

Használ valaki Hario V60-at (elsősorban a vműanyag lenne az, amiről kérdeznék)

(#45070) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, ha első körben pid helyett csak egy mezei hőmérőt lógatnék be a caravel kazánjába, mit ajánlotok, nincs valami itthon kapható, olcsó megoldás (szonda + kijelző)?

illetve dugattyú tömítés honnan szerezhető be? az alsó elég kemény.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45071) Xabi78 válasza Parci (#45070) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ikea húshőmérő a legolcsóbb, ezeröccá'.

Ha nagyon bumpszli a hústű, szétszedhető és igény szerint áttokozható a hőérzékelő.
Ja, egy elemmel csillió évig működik, kábé, folyamatosan bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#45072) bacskait válasza Xabi78 (#45071) üzenetére


bacskait
tag

Én is ezt javasolnám. :-)

(#45073) adp válasza bacskait (#45069) üzenetére


adp
őstag

En igen

(#45074) Parci válasza Xabi78 (#45071) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, szemre jónak tűnik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45075) bacskait válasza adp (#45073) üzenetére


bacskait
tag

Köszi! Küldtem egy pü-t.

(#45076) meander válasza Parci (#45070) üzenetére


meander
tag

Tömítésre ezt tudom [link] vagy gyártatni, de abban fragola sokkal otthonosabban mozog

(#45077) Ábi


Ábi
tag

Fanatikus társaim!
A font a béka segge alatt van!
Most már tényleg érdemes Pharost venni!
97.000-ért készletről kézbe kapod és mehet a tekerőlantozás! :))

(#45078) Parci válasza Ábi (#45077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most daráltam meg nagynénémnek fél kiló kávét. egy élmény lehet a farosszal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45079) Ábi válasza Parci (#45078) üzenetére


Ábi
tag

Utána készítsd el az egészet egyszerre Pavonival, az is nagy élmény lesz! ;]

Se a Pahrost (és egyéb kézi őrlőt), se a Pavoni, Caravel.. nem tömegek kávéztatására, kilós kávékra szánták. ;)
Ettől függetlenül egy csapat borklubost vígan megkávéztattam ezzel a párossal nyár elején. :D

Hozzászólásom azért született, mert páran már érdeklődtek az őrlő iránt, csak nincs mindig készleten, ilyen áron meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#45080) soldier2 válasza Ábi (#45079) üzenetére


soldier2
őstag

Nem azt mondom, hogy erre lett kitalálva, de apámmal a bejáratás ideje alatt 1kg kávét 15-16 perc alatt tekerőlantoztunk le, és még a tapadós alátét sem volt meg. És villanyszámla sem volt, igaz egy sör lement :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45081) adp


adp
őstag

Valaki írta 1-2 hónapja, hogy a jászai és a szent istván park között van egy olasz kávézó. Ahol a tag is olasz.
Oda szeretnék elmenni, csak nem tudom azt se hogy hol van és, hogy mi a neve csak, hogy erre van :D

(#45082) zolnagy


zolnagy
őstag

Tegnap vettem a Kapuczinerben egy új blendet. Neve még nincs, tehát nemes egyszerűséggel a ház kávéjának neveztük el. :) Nekem nagyon bejött, hoztam is belőle egy 30 dkg-t.
Az íze összetett, talán a klasszik felé húz, de nem tudnám ezt egyértelműen definiálni. Van benne indonéz toraja, thai (ez állítólag most nagyon jó magában is), mauritius és brasil mundo novo. A nagy faema géppel állati finomat csapolt nekem János. Itthon is ízlik, de inkább csak megközelíti a nagygépes ízt.

Nem tudom, mi lehet a korlát, a gép vagy az örlő. :F
Mindenesetre szétkaptam a Silvanot (hallod Parci :) ) és teszek bele egy San Marco szűkítőt. Meg akkor valószínű a rézcsövezés is meglesz. A pumpát már kicseréltem EX5-re. A bojler méret, ami kérdés volt. Hát köze sincs a 0,7 L-hez, amit sok helyen olvasni. Ezt már kívülről is láttam korábban. Kb. akkora, mint a Brasilia Lady bojlere, egy leheletnyivel nagyobb. Kiszámolni a sárgaréz hengert tudtam. A Brasilia belső átmérője 64 mm, Silvano 68 mm. Mélység Brasilia 83 mm, Silvano 82 mm. Ha vki nem hiányzott mértanból, ki tudja számolni, hogy így a Silvano űrtartalma ~0,33 dl-el nagyobb. Persze az egészbe beleszól a fej a fűtőszál, meg egyéb benyúló dolgok...

(#45083) mrhero válasza adp (#45081) üzenetére


mrhero
tag

Az Édesmindegy és a Briós kozott nyílt a kozelmúltban egy kis kávézó. A neve nem ugrik be. Nem voltam még náluk, de ha jól emlékszem valaki itt a fórumon is emlegette a helyet. De nem biztos h erről van szó.

(#45084) emvy válasza mrhero (#45083) üzenetére


emvy
nagyúr

Double Shot?

while (!sleep) sheep++;

(#45085) kk831228 válasza paljoc (#44969) üzenetére


kk831228
addikt

Sajnos megöregedtek már... :O Pedig mennyiszer megnéztem vhs-en őket... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45086) Xabi78 válasza mrhero (#45083) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Double Shot. Jó hely, Nakeddel tolta a srác, amikor ott voltunk, és a kávé is jó volt.

Cave canem!

(#45087) mrhero válasza emvy (#45084) üzenetére


mrhero
tag

azaz

(#45088) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma nagyon szürreális élményben volt részem : Százhalombatta, régi "szoci" cukrászda. (Mohácsi Cukrászda) Látom 3 milliós vadi új La Marzocco gép, mellette böszme Mazzer daráló. A gép tetején sok sok nagyon olcsó, gyenge vékony csésze, logo nélkül. Kávé fajtája sehol kiírva, semmi márkás csésze semmi.
Láttam vendégnek vittek ki kávét, sem a presszó sem a kapucsinó nem nézett ki fogyasztható kategóriában.

Ez fogadott az asztalon :

Kis keresés után meg is találtam :

Ennek fényében elég durva amit láttam :(

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#45089) Parci válasza bl4ze (#45088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor már csak be kéne állítani a cuccokat... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45090) Ábi válasza bl4ze (#45088) üzenetére


Ábi
tag

A látszat néha csal! ;)

Ittál is valamit, vagy csak a külső benyomás maradt, mint megosztott hír?

(#45091) Bazsee71 válasza bl4ze (#45088) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ennek fényében az is szürreális, hogy csak La Marzocco gépen készíthető el a kávé, de annak módjára már nincs követelmény...

(#45092) bl4ze válasza Ábi (#45090) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem vállaltam be 2 okból sem :

1. épp bekapcsoltam előtte 10 perccel az otthoni gépet 4G-n.
2. amit láttam kivinni az a már-már vállalhatatlan kategória volt.

Hatalmas kübliben a kapucsinó csúnya "habbal" és a presszó is nagyon nem festett jól.
Nagyon gáz, legolcsóbb vékony csészében volt - szó szerint átláttál rajta....

Ez volt, ez a nagyon gáz vékony :

.:. bl4ze .:.

(#45093) paljoc válasza kk831228 (#45085) üzenetére


paljoc
tag

"Jön a medve", mint csúcs alkotásuk /szerintem/ vhs-en meg is van valahol, bar mar elég viharvert a szalag meg lejatszani sincs már min lassan...tényleg jól elment az idő minden téren.
De nézzük a dolgok jó oldalát, ma már be lehet útközben hazafelé kapcsolni a kávéfőzőt, ha nem tetszik a LM produktuma pl. Há mé? Há nem??? Há de!!!

(#45094) kk831228 válasza paljoc (#45093) üzenetére


kk831228
addikt

"Há mé, nem, de, ugye, igaz..." :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45095) gubabela válasza bl4ze (#45088) üzenetére


gubabela
senior tag

Èn itt lakom. Mièrt nem szóltál? Pont pènteken voltam friss szállítmány paljoc fèlèèrt, ihattál volna legalább valami rendeset. Sajnos èn kóstoltam ott a kávèt, borzalmas. Próbáltam faggatni a pultos lányt, mert az a gèp nagyon impozáns, de nem sok mindent tudott mondani, nem hiszem, hogy èrtett volna hozzá. Fejet sem öblített.

(#45096) rallypix válasza bl4ze (#45088) üzenetére


rallypix
csendes tag

Ha viszont akartok valahol jól elkészített 42 Coffee-t inni, akkor tudom ajánlani a veszprémi Tizen1-et. Koncz Márk nyitotta, és ott is La Marzocco van a pultban. A hely is nagyon hangulatos, és a kávék is nagyon rendben vannak.

(#45097) Parci válasza rallypix (#45096) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és a srác régi darálója is tök zsivány! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45098) adp válasza emvy (#45084) üzenetére


adp
őstag

Fuuu lehet.
De ott van az olasz pasi? Ez nem ujhullamos hely?

(#45099) ronin s8 válasza bl4ze (#45088) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mi ebben a durva, és főleg, mi ebben a szokatlan...? :U
Kis országunkban mindennapos látvány a milliós géppark mellett tétován bénázó, alulfizetett, szakképzetlen munkaerő, amin nagyjából el is megy az üzlet. :W

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45100) Xabi78 válasza ronin s8 (#45099) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ugyan, a németeknél is csilivili puccos gépparkból ittam vállalhatatlanul rossz kávékat. Szóval itt egyelőre nem csak kishazánkról van szó.

A jelenlegi mainstream még mindig a tejes vonal, amikor kb. egy éve bementem a Starbucksba, hogy mi ez az őrület körülötte, csak én ittam sima presszót. Aztán levontam a konzekvenciákat, és elkönyveltem a veszteséglistára. Nyilván fél liter tejjel és karamellel nem feltűnő az alatta lévő pocsék kávé.

De voltam kíváncsiságtól hajtva a Cafe Freiben is (Árkád), és a "Toszkán ristretto" kb. hozta azt az átlagot, amit Olaszországban ittam (nyilván ittam sokkal jobbat, meg két csapnivalót is). Az asszony dohánykávéja meg egy tök érdekes meglepetés volt, kávéként nehezen értelmezhető, de egy időben rendszeresen vizipipáztunk a barátainkkal, és nagyon szépen hozta azt a hangulatot-ízvilágot. Mondjuk ettől még a csomagolt kávéi elég botrányosak...

Cave canem!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.