Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) bl4ze válasza paljoc (#45399) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is pont ezt néztem, peldzsok.
Hogy ez a te első próbálkozásod mérője. (Conrad)

Az e kerek sokkal szebb szerintem, és kevesebb helyet is foglal.

.:. bl4ze .:.

(#45402) Wolfy999


Wolfy999
tag

Mazzer InDaHouse! :D

Ugyanitt Compak K6 és Carimali M1 eladó! (Majd rakok fel képeket.)

(#45403) fragola.6035 válasza Wolfy999 (#45402) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Jó kis Expobar DB. Volt nálam egy egy darabig.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45404) zscz válasza Wolfy999 (#45402) üzenetére


zscz
tag

Ez a gép lépésszámlálós? Mármint az Expobar.

[ Szerkesztve ]

(#45405) Daneeka válasza Daneeka (#45060) üzenetére


Daneeka
senior tag

Megkostóltam hármat innen, Aramo elég jó volt ezekből filternek, (a tobbinek sajna kávé ize volt ;] ) PY yirg érdekel ezek után mert ahogy olvasom az még eprebb.

(#45406) adp válasza Daneeka (#45405) üzenetére


adp
őstag

Yirga nekem is jo volt. Habar egy icipici keseruseg volt. Lehet a daralo keves hozza cm702. Amit egy lehelletnyi cukor elfedett es marha jo lett. Legjobb otthoni filterem eddig.
Paljocnak szokott neha lenni Kenya AA filterre. Sztem majd inkabb azt ;)
Amugy mi volt a masik ketto?

(#45407) Bazsee71 válasza Wolfy999 (#45402) üzenetére


Bazsee71
őstag

The number of Majors in this topic is too damn high! :DDD

Sok jó kávét vele, nálam eddig nagyon bevált. Ez volt a jófogáson? Most rendelek hozzá gyári antisztatikus rácsot Danettitől, ha esetleg érdekel téged is, írj rám nyugodtan!

(#45408) Daneeka válasza adp (#45406) üzenetére


Daneeka
senior tag

A két Kalmár. CM802-vel daráltam de kalibrálva lett eléggé erősen a durvább darálás felé. (addig eltoltam amíg ilyen 2 perces áztatás mellett is alul tudok még extraktálni ilyen Tesco-s szemeseket is, hogy legyen honnan visszajönni)
Nyilatkozni még nem tudok a darálóról, majd később.

(#45409) pacuha69 válasza Wolfy999 (#45402) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Gratulálok :C . Komoly a géppark.

(#45410) Wolfy999 válasza zscz (#45404) üzenetére


Wolfy999
tag

Lepesszamlalo? Ezt most nem ertem.

(#45411) zolnagy válasza Wolfy999 (#45410) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát ha vinnéd magaddal túrázni. Sztem ez alapkövetelmény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45412) zscz válasza zolnagy (#45411) üzenetére


zscz
tag

Kb 86 manometer és digitális mérő van benne. Csak kell lennie egy lépésszámlálónak is ott!:D

Nyugi csak irigykedek.:)

[ Szerkesztve ]

(#45413) Wolfy999 válasza zscz (#45412) üzenetére


Wolfy999
tag

Szeretem en a viccet kerem, csak nem ertem! :D
Amugy ez a szett kb 40 kilo szoval pont idealis turazasra. :DDD

(#45414) Bazsee71 válasza Wolfy999 (#45413) üzenetére


Bazsee71
őstag

Furcsa látni a Majort eltörpülni egy gép mellett. :)

(#45415) Kephamos


Kephamos
addikt

Gimoka Dolce Gusto kompatibilis kávékapszulákról mi a vélemény? Valaki próbálta már?

(#45416) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Valaki tudna segíteni! Ma vettem ezt az őrlőt -talán gabonaőrlő- a kecseméti ócskán, 2500Ft-ért nem tudtam otthagyni. Használ valaki ilyesmit, egyáltalán használható valamire? Valami gránitőrlemény szerű malomkövek vannak benne.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45417) paljoc válasza fragola.6035 (#45416) üzenetére


paljoc
tag

Gabonaorlo. Gondolom buza--->liszt lenne a tudomanya, vagy mas effele magok orlese. Mostanaban van aki szereti maganak leorolni a bio buzat suteshez, ilyesmire lehet jo. Ki kellene egy marek buzaval probalni!?

[ Szerkesztve ]

(#45418) fragola.6035 válasza paljoc (#45417) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mondjuk ez igaz, szerzek egy marék búzát.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45419) mester6 válasza fragola.6035 (#45416) üzenetére


mester6
tag

Igen ez egy igazi gabona őrlő. Szép darab. Nem olyan régen sok hozzászólás volt, a kenyérsütést is kedvelő/gyakorló fórumtársaktól. Az lenne az igazi, ha maguk őrölnének is! Egy fanatikus otthoni kenyérsütőnek, akár egy kincs is lehet! :)

(#45420) fragola.6035 válasza mester6 (#45419) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mi magunk sütjük a kenyeret, de lisztőrlésre még nem gondoltam.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45421) Bazsee71 válasza mester6 (#45419) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez így van. Én is régóta szemezek egy házi malommal, itt Kaposváron gyártják, de most prioritást élvez a kávé, a kenyér még nem fér bele a napi rutinba. :)

Gabonára is igaz, hogy érdemes otthon szemesen tárolni, és felhasználás előtt őrölni. Állítólag elég rövid idő alatt távoznak belőle a megfelelő ízhez, állaghoz szükséges illóanyagok. Ergó a bolti finomliszt hasonló az őrölt téglához.

(#45422) adp válasza fragola.6035 (#45416) üzenetére


adp
őstag

Ott a német felirat is, hogy gabonaőrló :) Ennyi pénzért ez tényleg nagyon baráti vétel volt. 40-50 ezer is lehet egy új.
Hallod most már egyszer megnézem én is ezt a piacot. Hol is van pontosan? :D

[ Szerkesztve ]

(#45423) prandris válasza Agostino (#45396) üzenetére


prandris
tag

írtam privátot a danettis rendeléssel kapcsolatban

(#45424) Kephamos válasza Kephamos (#45415) üzenetére


Kephamos
addikt

Nos?

Mellesleg olvasgattam a topikot a témával kapcsolatban és annyi helyreigazítást tennék, hogy némelyik kapszulában valóban instant kávé van, de a legtöbben rendes őrölt kávé található.
~1 éve iszom, nem csúcsminőség, de vannak nagyon jók, Nespressoval vetekszik némelyik. Nagy előnye a kényelem. Reggelente nincs se erőm, se időm kávéfőzéssel vacakolni, így nagyban megkönnyíti a dolgomat.

(#45425) adp válasza Kephamos (#45424) üzenetére


adp
őstag

Nem akarlak megbantani, en nyaron ittam 3-4 felet, mert haver ezt hozta nyaralasra de ihatatlan rossz volt. 2-3 cukorral es tejjel
tudtam meginni. Nespresso se jo, de van 1-2 vallalhato. De a dolce gusto kb a legrosszabb dontes szerintem. Nespressohoz legalabb millio fajta kapszula van.

(#45426) Surda- válasza Kephamos (#45424) üzenetére


Surda-
őstag

Nem használ innen senki ilyet,tudtommal. Emiatt túl sok tapasztalatot ne várj vele :)
E.S.E. podos gépeket szoktunk ajánlani, nekem Nespresso van itthon. Ha nagyon korán megyek melózni, én is azt használom. Fillérekért lehet már jófogáson kapni ilyen gépeket.
Amit én kóstoltam Dolce gusto,az elég szr volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45427) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Ma csináltam egy pici szűrőtesztet, ha már megvettem az IMS szimplát, nem hagyott nyugodni, hogy miért nem tudom használni. Annyi változás történt, hogy ma beraktam az IMS 35u-os felsőszűrőjét. (Ezt alapvetően inkább 3 járatú szelep védelmére, de a vizet is szebben teríti. Rallypix mondta, hogy be lett állítva, de meg is mértem, és szinte pontosan 9 bar nyomást állít elő így a GB)

IMS B68 1T
gyári Gaggia szimpla.

Mindkét szűrő La Tazza d'Oro DEC kávé,8g, 94C, kicsit finomabbra darálva.
Kicsit túl finomra daráltam mindkettőhöz

Gaggia: kb 20ml jött le 30s alatt, elég sötét, és egyenletes színű, de vastag cremával.
IMS : kb. 23-24 ml, 30s, közepes, tehát a G-nál világosabb,de kb ugyanolyan vastag cremával.

Azt látni kell, hogy az IMS "hígabb" lett, de cukor nélkül nekem sokkal kellemesebb volt az íze, kevésbé volt kesernyés, és savanykás, viszont maga az íz, az nagyon hasonló volt. Fél kanál cukor már elkezdte elnyomni a különbséget, és a teljes kanálnyi cukor feloldódása után már csak nagyon enyhe volt a különbség.

Ugyanakkor meglepő, mert tegnap a dupla szűrőn is sikerült belőle igazán jót főznöm, és ott nagyon kiéreztem az Yirgacheffe-et (vagy valmi hasonlót, amit nem ismerek). Most azonban egyiken se éreztem igazán.

Srácok köszi, hogy "rábeszéltetek" a Gaggiára, nekem ég és föld a különbség a Saecohoz képet!

(#45428) fragola.6035 válasza Alvarez81 (#45427) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Véleményem szerint szimplából az IMS nem túl jó választás, akkor inkább Strada vagy az olcsó utángyártott LM.
Az Ulkát pedig olaszhoz inkább 10 barra állítanám.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45429) Bazsee71 válasza Alvarez81 (#45427) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem ne azonos beállítások mellett hasonlítsd össze a szűrőket, hanem próbáld mindegyikből kihozni a legjobbat. Ez persze nagyon nem egyszerű. :)

(#45430) bl4ze válasza fragola.6035 (#45428) üzenetére


bl4ze
veterán

ez a Strada szimpla ez mekkora, mennyi kv fér bele? 58-as, 41-es tamper jó hozzá ?

LM-ből nekem is egy régi, gyanítom utángyártott van (Expolygon) vagy 7 éve :)

.:. bl4ze .:.

(#45431) adp válasza fragola.6035 (#45428) üzenetére


adp
őstag

Az olcso LM szamomra sokkal jobb mint a gyari dupla :)
Marha jokat huzok vele, olaszosabb blendekben en nem sok kulonbseget erzek az IMS es a LM utangyartott kozott. Tenyleg jo cucc.

[ Szerkesztve ]

(#45432) fragola.6035 válasza bl4ze (#45430) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A Strada mélysége talán 1 mm-rel kisebb. Kávétól függően 8.5-9.5 gramm belefér. Ugyanúgy tölcsér + 41-es tamper kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#45433) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#45416) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Még egy pár kacat a mai ócskapiacról:

Zassenhaus szeletelő

daráló

LUNAPRESS magyar kávéfőző

Philips fali kávédaráló

Moulinex mixer

https://caffe35.webnode.hu/

(#45434) Alvarez81 válasza fragola.6035 (#45428) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Köszi a tippet a 10 bar-ral!
Egyelőre még a műanyag-fém nyomásszabályzó van benne, amíg nincs meg minden alkatrész az átépítéshez, addig nem merem piszkálni. Meg hétfőn megmérem a Cuadrát is, mert mint írtam, azt ízre lőttük be, és kíváncsi vagyok, mennyin áll.
Ez érdekes, hogy az LM-et mennyire dícséritek, pedig formára nagyon hasonlít a gyárihoz, és ahogy néztem kép alapján nyomástartásban is. Az IMS egész más, sokkal kevesebb és (szerintem) kisebb luk van rajta.
Tömöríteni borzalom, az tény..

Vettem Gaggia nyitott kart, hogy a vizuális élményt is kiterjesszem, illetve tanulási céllal. Szűrővel együtt jött, de én nem tudom, hogy az kinek van kitalálva, szerintem 22-24g kávé simán belefér. Olyan mély, hogy a rendes szűrőtartóba be se fér, kb 5mm-t kilóg a perem. Szóval az inkább tripla méretű, de nyitottal meg se lehet felezni...nem igazán értem.

(#45435) Alvarez81 válasza Bazsee71 (#45429) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

ÓÓ, de szép is lenne...de annyi kávét nem merek meginni :)
De teljesen igazad van! Mindegyiknél próbálkozni kellen, hog yhol működik szépen!
Most írom, hogy melyik kávéból, melyik szűrőn, mennyit, hogyan, stb.. mert enélkül káosz lesz. Az IMS 1T-vel ez volt az első jó kávém. Még a gyárival is több jót főztem :) de most tényleg jobb volt az IMS.
Nagyon kíváncsi lennék egy LM-re, de már így is hatalmas kupac szűrőm van.

(#45436) fragola.6035 válasza Alvarez81 (#45434) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez az LM szimpla:

és hozzá tölcsér, hogy lehessen könnyen tamperolni

https://caffe35.webnode.hu/

(#45437) soldier2 válasza fragola.6035 (#45433) üzenetére


soldier2
őstag

Múzeumot készülsz nyitni?
Irgalmatlan mennyiségű jó cucc lehet azon az óckán. Feleségem szeret ilyen helyekre járni, legjobb fogásznk egy kifogástalan állapotban lévó mechanikus feles ütős falióra volt, azóta is megy és kellően pontos is. Kb tizedáron jutottunk hozzá.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#45438) Surda- válasza Alvarez81 (#45434) üzenetére


Surda-
őstag

A nyitott karhoz adott szűrőt felejtsd el. Ahogy írtad az kb triplanak lenne jó.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45439) fragola.6035 válasza soldier2 (#45437) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Kezd minden fal megtelni, a feleségem már múzeumot csinált a házból, lassan kiszorulok a kávégéppel is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#45440) reset válasza fragola.6035 (#45433) üzenetére


reset
senior tag

Imádtam azt a Lunapresst. A 70-es években egész jó kávékat főztem vele. A fémdobozos omnia kávéval egész jó párost alkottak...:-)

(#45441) radi8tor válasza fragola.6035 (#45439) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne csodálkozz rajta. Te is gyűjtöd a régiségeket. :)

⭐ Stella

(#45442) pacuha69


pacuha69
csendes tag

Pénteken csináltunk Jveres-sel egy alaposabb tesztet. Most már ideje is volt, mert kb. ennyi idő telik el egy bontástól a fogyásig, illetve most bevetettük a CM Aricha-t is. Így az alanyok a következők voltak:
-CM Alfonso döglesztett vs. fagyasztott
-CM Aricha döglesztett vs. fagyasztott vs. bontatlan csomag

Mindkettőnél a döglesztettből képtelenség volt értékelhetőt produkálni, a fagyasztottal szemben. A döglesztett egyszerre volt keserű és savanyú, a fagyasztottba visszatért a gyümölcsösség. Az Aricha-ból volt ugye egy bontatlan is, abból egyet készítettünk, és hát azzal nagy gondunk nem volt. Viszont ugyan ennek a fagyasztott verziójánál egy kicsit többet pepecseltünk a beállítással és a végén jobbnak éreztük mint a bontatlan csomaggal készültet. Valószínű ha még a bontatlant is tovább nyúzzuk akkor abból is hasonló eredmény jön ki, de azért ez így nagyon meggyőző volt. Azért, hogy érezzük mit csináltunk ezalatt az eltelt idő alatt, a legvégére még csináltunk egy döglesztett Aricha-t.Hát borzalmas volt.

Még egy dolgon gondolkodtam, hogy az elért eredmények mennyire az fagyasztás miatt vannak, és nem esetleg az azonnali adagonkénti csomagolás miatt. Tehát azt még ki lehetne próbálni, hogy adagonként csomagolt szobahőmérséklet vs. adagonként csomagolt fagyasztott.

(#45443) Surda- válasza pacuha69 (#45442) üzenetére


Surda-
őstag

A fagyasztottat hogy használod fel? Előző este atteszed a hűtőbe vagy fagyóból ki és mehet a Darálóba?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45444) pacuha69 válasza Surda- (#45443) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Fagyóból egyből a darálóba.

(#45445) And06 válasza pacuha69 (#45442) üzenetére


And06
aktív tag

pár kérdés:
mit jelent pontosan a fagyasztott és a döglesztett? mikori pörkölések voltak? mind ugyanaz a pörkölési dátum?

(#45446) bl4ze válasza fragola.6035 (#45432) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, na egy ilyet kipróbálnék. Van valakinek eladó? :) Honnan lehet legolcsóbban beszerezni ? Thx

.:. bl4ze .:.

(#45447) Bazsee71 válasza bl4ze (#45446) üzenetére


Bazsee71
őstag

coffeehit.co.uk oldalon most a legolcsóbb, simi szervezi a közös rendelést. Igyekezz, mert tudtommal ma adja le a rendelést. :)

(#45448) pacuha69 válasza And06 (#45445) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Hú, bocsesz. Tényleg kimaradt egy pár infó.
Mind a kettő szeptember 30.-i pörkölés.
CM Alfonso: október 5.-i bontás és egy részének ugyan ekkori szétporciózása kb. 2 adagonként, és fagyasztása mélyhűtőben
CM Aricha: október 10.-i bontás és egy részének ugyan ekkori szétporciózása, kb. 2 adagonként, és fagyasztása mélyhűtőben
A megmaradt részt hagytam a zacsiban és a folyamatos használatot imitálva, minden nap felbontottam majd visszazártam. Akár napjában többször is. Ezt neveztem én mesterséges döglesztésnek.
Péntekig (10.14.) a fagyasztotthoz nem nyúltam.

(#45449) And06 válasza pacuha69 (#45448) üzenetére


And06
aktív tag

köszi! engem az foglalkoztat még, hogy mi az az intervallum amire már érdemes lefagyasztani a csomagot, és nem csak simán hütőben tárolni a bontásig. kávétól függően én ha előreláthatlólag nem fogom felhasználni 3-4 hétig, akkor fagyasztom le, de ez csak egy saccolt idő, nem kisérleteztem ki.

(#45450) Ábi válasza fragola.6035 (#45416) üzenetére


Ábi
tag

10.000-ért átveszem, ha működőképes.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.