Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Láttam, hogy a többen tesznek Gaggia Classicra Rancilio gőzcsövet. Ennek a kinézeten kívül van egyéb előnye? Gondolok itt pl. arra, hogy esetleg jobban tisztántartható, stb...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#46502) mclord válasza kaligula (#46500) üzenetére


mclord
aktív tag

Részletek ? , épp az ancap megrendelésénél tartok :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#46503) Peti...(16v) válasza zolnagy (#46499) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Szépek, főleg a kis piros :C

(#46504) kaligula válasza mclord (#46502) üzenetére


kaligula
tag

6 darab, 8000 forint. Nem az enyém, egy boltból maradt meg.

rovidkv.reblog.hu

(#46505) Szyszko válasza sz.zs. (#46501) üzenetére


Szyszko
tag

Az előnye, hogy ezzel tudsz "rendes" latte artra is alkalmas igazi mikrohabot gőzölni. A gyárival ezt nem lehet (esetleg csak a csonkkal) de az szvsz nem is szép, meg túl rövid is.

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#46506) zolnagy válasza Peti...(16v) (#46503) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! Nekem is a piros a kedvencem külsőre. Tudásra meg a Silvano. :)

(#46507) jolti válasza zolnagy (#46499) üzenetére


jolti
senior tag

:C

(#46508) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a pavoni miatt ne ostromoljatok :DDD, a családban marad, fater lecsapott rá :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46509) Bazsee71 válasza meander (#46498) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a választ! 5-10 kg nálam sem hamar fog átmenni, de ha csomagból kivéve üzemkész, akkor nincs is gond. Nálam a tölcsér belső felülete miatt merült fel a teflon bevonat, de ha az anti-sztatikus rács és a polír bejön, akkor az még egyszerűbb. Várom már az alkatrészeket, rossz nézni a dózer alján a sok pangó őrleményt (tudom, lehetne azt is adagonként seperni).

vendingo: ha lesz nagyobb tétel, engem is érdekelne egy próbára.

zolnagy: a daráló tölcsér gyári, vagy a cukrász-féle? Ha utóbbi, akkor mivel fedted le?

(#46510) mclord válasza kaligula (#46504) üzenetére


mclord
aktív tag

köszi, páromnak nem nyerte el tetszését maraduk az eredeti tervnél :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#46511) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok! Valaki tud esetleg olyan üzletet, ahol Kimbo Aroma Gold szemes kávét lehet vásárolni? Online ( elsősorban magyar lehetőség is érdekelne ).

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#46512) kaligula válasza mclord (#46510) üzenetére


kaligula
tag

Na ja. Nekem sem, azért is eladó... de hátha valakinek megtetszik.

rovidkv.reblog.hu

(#46513) zolnagy válasza Bazsee71 (#46509) üzenetére


zolnagy
őstag

Gyári. Quamar Q50S.

(#46514) Xabi78 válasza james008bond (#46511) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Pesti úti Tescoban láttam arcpirító összegért (2.400 ft 250 g).
2016 júliusi pörkölés.

Cave canem!

(#46515) james008bond válasza Xabi78 (#46514) üzenetére


james008bond
őstag

Köszönöm.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#46516) Mano66


Mano66
senior tag

Két daráló közül melyik a jobb vétel?
1.Lelit Fred PL043MMI daráló
2.Iberital Challenge króm karbaörlő daráló
Árban minimális az eltérés.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#46517) soldier2 válasza Mano66 (#46516) üzenetére


soldier2
őstag

A két daráló gyakorlatilag ugyanaz. A Fredre jobban lehet kijelző skálát készíteni, de ennyi. Vedd amelyik szimpatikusabb.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46518) Frogz válasza Tonyo (#46461) üzenetére


Frogz
csendes tag

Valakinek van már személyes tapasztalata a szóban forgó Sage (Dose Control Pro) készülékkel? Egyre jobban foglalkoztat a gondolat amolyan G800 konkurenciaként. Gondolom nagyon nem mindegy, hogy 40 vagy 60 fokozat áll rendelkezésre. Bár kérdés persze hogy abból mennyi van pl. espresso tartományban...

(#46519) zolnagy válasza Frogz (#46518) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem hiszem, hogy itt bárkinek lesz. A linkelt oldalon viszont van 7 user review.

(#46520) Tonyo válasza Frogz (#46518) üzenetére


Tonyo
őstag

Enyém Nov. 11-15 között fog megérkezni. Meglátjuk:) Addig talán a pid is meglesz a silivahoz.

(#46521) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok,
La Scala Butt.-on cserélnék kartömítést. Még nem csináltam ilyet.
Vki pár szóban segítene? Köszi

Galaxy S23 Ultra

(#46522) Surda-


Surda-
őstag

Kiváncsiságból kotyogóznék kicsit.
Brikkáról mostanában annyi rosszat olvasok,hogy alakítsam,meg nemjó a román meg mittudomén.
Más kotyogót nem érdemes venni? A többivel nincs értékelhető eredmény? Egy másik minőségi Bialettivel sem? Annyi fajta van.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46523) Toobee válasza babosf (#46521) üzenetére


Toobee
veterán

Egy kiskanalat beakasztasz a felsoszuro elebe es huzod lefele. Egyben le fog jonni a tomitessel egyutt. Berakod az ujat + kartongyuru es kesz is vagy.

https://barbieripnk.hu/

(#46524) Frogz válasza Tonyo (#46520) üzenetére


Frogz
csendes tag

Majd oszd meg velünk a tapasztalatokat! :)
Ötletes kiegészítő a késes őrleényeloszlató.

zolnagy: nagyrészt elégedettnek tűnnek, bár ki tudja mennyire alap felhasználók, valamint hogy mennyire első benyomás jellegű vélemények.

(#46525) levytee válasza vikla007 (#46240) üzenetére


levytee
csendes tag

Cm hez nem volt szerencsém, de ez hozza az igért ízeket.Jó kV,igazán testes,kellemes savakkal.

levytee

(#46526) mester6


mester6
tag

]Megjelent a Kávépörkölők Kézikönyve[link]

[ Szerkesztve ]

(#46527) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Műszaki segítséget szeretnék kérni Tőletek. Van egy Saeco Odea Giro kávéfőzőnk. Utóbbi időben random az alábbi tüneteket produkálja, darálás után kivillan és folyamatosan világít a piros felkiáltójel, ilyenkor csak egy újraindítás illetve szétszedés összeszerelés segít. Amit korábbihoz képest észrevettem, hogy minta engedné a nyomást, rengeteg gőzt enged ki, kávéfőzés közben is. A csepptálca is elég hamar megtelik vízzel. Mi lehet a probléma? Nagy a gond?

Köszi,

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#46528) vikla007 válasza levytee (#46525) üzenetére


vikla007
aktív tag

Elvileg hétfőn jön, akkor próbálom... :)
Most ezt húzom: square mile sweetshop
91-93 gyümis, 95-96 inkább csokis
350gr/4.500.-
Beszerzési hely:
Spéci Espresso bar, Budapest, Bartók Béla út 49, 1114

(#46529) ronin s8 válasza Surda- (#46522) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mostanában egy ikeás acél kotyogót használok. Szerintem kategóriájában a legjobb.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46530) Surda- válasza ronin s8 (#46529) üzenetére


Surda-
őstag

Hogy hogy kotyogózol? 😃 Akkor hagyjam a csudába a bialettit?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46531) zolnagy válasza Frogz (#46524) üzenetére


zolnagy
őstag

Na igen, ez kérdéses. Viszont, ha igaz, hogy az örlőműve ua, mint a Catler CG8030-é, akkor annyira nem lehet rossz, azt paljoc is elégedetten használja (használta?) Viszont az eredeti árát sztem nem éri, ennyiért ok.

[Itt] találtam róla videot.

[ Szerkesztve ]

(#46532) paljoc válasza zolnagy (#46531) üzenetére


paljoc
tag

Kölcsön van adva épp próbálgatásra, de amúgy használtam/használom.

(#46533) soldier2 válasza zolnagy (#46531) üzenetére


soldier2
őstag

Sage név alatt van jelen az Egyesült Királyságban a Catler (Breville, gastroback stb). Hogy ennek mi értelme az jó kérdés.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#46534) paljoc válasza soldier2 (#46533) üzenetére


paljoc
tag

Gondolom ugyanaz az "értelme", mint ahogy az Opel ott Vauxhall, legalábbis ilyesmire gyanakszom.

(#46535) tariattila válasza paljoc (#46534) üzenetére


tariattila
veterán

miért? annak mi értelme?
főleg hogy 99,9%- ban opel... és a hülye is tudja, hogy az :D

szerk.: ja értem , Te is pont azt mondod, hogy semmi....

[ Szerkesztve ]

(#46536) Frogz válasza zolnagy (#46531) üzenetére


Frogz
csendes tag

Ezt néztem én is. Amúgy nagyon baráti az ára.

ronin s8: az ikeás kotyesz indukciós főzőlapon is működik?

(#46537) Parci válasza tariattila (#46535) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ott így lehet jobban eladni. ezért is lett a lexus japánon kívül lexus (most már ott is van). de eleinte ott jobban fogyott az ls400 toyota celsior néven, az is200 altezza néven stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46538) Alvarez81 válasza tariattila (#46535) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Vauxhall/Opel vagy Sage/Breville/ ....:
Nem olyan egyszerű ez azért. Vannak országok, és ott élő emberek, akik tudatosan a saját országuk által gyártott terméket veszik, mert tudják, hogy azzal a saját GDP-jüket, a saját életkörülményeiket javítják.

Van egy angol autógyár, ami csődbe, vagy a szélére kerül, megveszi egy német cég... Nem biztos, hogy egy angol ember szívesen venne ott német autót magának. De a Vauxhall? Az ugyebár angol cég. És angolok dolgoznak, ott, és még az is lehet, hogy az autót ott rakják össze. Tehát egy Vauxhallt sokkal szívesebben megvesz.

Mi is szívesebben veszünk tampert fragolától, mert nemcsak szép és jó, de hazai termék is :) .

[ Szerkesztve ]

(#46539) emvy válasza paljoc (#46534) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem egeszen, mert a Vauxhall az Opel tulajdonaban van. Viszont nem minden, Breville cuccot forgalmazo marka van valojaban a Breville tulajdonaban.

while (!sleep) sheep++;

(#46540) babosf válasza Toobee (#46523) üzenetére


babosf
aktív tag

köszi

Galaxy S23 Ultra

(#46541) paljoc válasza emvy (#46539) üzenetére


paljoc
tag

Hat erre nincs ralatasom h mi van a Breville tulajdonaban meg mi nem, de sok jelentosege nincs, szamomra legalabbis. Ha jol tudom amugy kinaban keszulnek.

(#46542) ronin s8 válasza Surda- (#46530) üzenetére


ronin s8
senior tag

Néha nem árt. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46543) Bazsee71 válasza ronin s8 (#46542) üzenetére


Bazsee71
őstag

És milyen kávéval eteted?

Egyik barátom megvette a hirdetett Wegát (Compak K6), és mivel semmije nincs még, azt javasoltam neki, hogy őröljön vele kotyogóshoz, azzal is nagy előrelépés lesz.

Más: ha netán kellene, akkor honnan lehet gyári kést szerezni ehhez az őrlőhöz?

(#46544) ronin s8 válasza Bazsee71 (#46543) üzenetére


ronin s8
senior tag

Paljoc kávéival, és szintén egy Compak K6-tal őrlöm. :D

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46545) jolti


jolti
senior tag

Tegnap a lomisnál beújítottam egy FP-t. Egy ezresért adta, nem volt szívem otthagyni. Szerintem zsír új, vagy nem sokat használták.
Van valakinek valami jó receptje hozzá? Víz-kávé arányra, hőfokra gondolok. A presszóhoz képest mennyivel kell durvábbra őrölni? Egyáltalán jók azok a kávék hozzá? Thx.

(#46546) Surda- válasza jolti (#46545) üzenetére


Surda-
őstag

[link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46547) vikla007 válasza jolti (#46545) üzenetére


vikla007
aktív tag

Az újabb változat

Jim Seven

[link]

(#46548) jolti


jolti
senior tag

Köszi srácok!
Szerintem holnap rápróbálok!

(#46549) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Leírom mi keserítette ma meg az életem, hátha másnak is hasznos.
A Gaggia Baby-m mióta megvettem pár hete, szépen tette a dolgát, és főzte a kávékat, de a hétvégén, azaz már tegnap feltűnt, hogy nagyon későn kezdenek kifolyni a kávék.
Gondoltam, hogy biztosan jobban tömörítettem, vagy a WDT :) ...ma este eljutottam odáig, hogy szinte csak csöpörgött. Aztán volt, hogy majdnem teljesen be is dugult. IMS 35u szűrőt levettem, pont azért vettem, hogy védje a szelepet, de nem volt mögötte kosz. A mágnesszelep szép nagyot csattan gombnyomásra, tehát az jó. Gőz, víz a gőzcsövön szépen jön. Manométert rátettem, szépen felment a nyomás kb 8.5 bar-ig, de kellett hozzá kb 12-16 másodperc ! Tehát biztos dugulás. Mivel ugyebár legutóbb még nem én vízkőmentesítettem, gondoltam teszek egy próbát citromsavval. (mert még csak az van itthon)
ne tudjátok meg... nem akart átmenni rajta, vagy 20 gőz ciklussal, és kb 100 visszaöblítéssel (backflush - van erre jó magyar szó?) sikerült megindítanom, de utána is bedugult mégegyszer. Kb 2 óra után megindult, és nem viccelek, de ha leszűrtem volna, kb 4-5 gramm kávézaccnak tűnő rettenetet öblögettem ki.
A fura az, hogy nem a szűrőtartón, szinte kizárólag a 3 járatún keresztül távozott a túlnyomással.
Összesen 4- szer töltöttem meg a tartályt, de kitisztult...
Rendszeresen, minden kávézás után lepucolom a szűrőt, átöblítem, és szinte mindig megjáratom a szelepet is.
Kíváncsi leszek, hogy előjön-e még.

Ezen kívül egyébként a Kapuczíner Skybury egy csokoládés álom a gépen, de most nem tudom, hogy a visszafogott nyomásépítés, vagy a kávé öregedése miatt, eltűnt a citrom íz 90-91 fokon, és csokisabb, mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#46550) Mano66


Mano66
senior tag

Mindig írjátok,hogy a darálón ne spóroljon az ember.Olvasgatva a fórumot képbe jött az Ascaso iMini i1-es daráló is.[Ascaso iMini i1]Ha jól vettem ki a leírásból ez már más őrlő késsél rendelkezik mint a Lelit Fred.Ez a kés kialakítás halkabb működést eredményez?Ez azért lenne fontos,mert elég sokszor kelek korábban mint a család és nem akarnám felverni őket egy hangos darálóval.Vagy van ebben az árkategóriában más ajánlott daráló még.A sok olvasástól már teljes zűrzavar van a fejemben és a héten mindenféle képen akarok venni egy darálót.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.