Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Bazsee71 válasza Rush77 (#66978) üzenetére


Bazsee71
őstag

A ml-t és a csészék számát tényleg felejtsd el, mérleget használj, és az arányokat nézd. Nálam ami jó kiindulási alap (közepes/világos kávéknál): 35-40s kivonatolás, 1:2 arány. Azt javaslom, hogy az elején ne menj 1:2 arány fölé, nagyon el lehet tévedni, nem egyszerű értékelhető italt alkotni. Lehet így becsúszik egy kis keserűség, de cserébe testes, édes kávé landol a csészében.

(#67002) adp válasza sz.zs. (#66990) üzenetére


adp
őstag

Miert ne tudna? En tudok, a silvia kartol nem lesz nagyobb a gozod

(#67003) norby_42 válasza Koczó93 (#66995) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pár hete írtam, mit csinálok egy kávéhoz. Olvassa el, és mérlegelje, kell-e ez neki, vagy jobb a gombnyomás. Minden egyéb megoldható szerintem.

Eat pasta, run fasta

(#67004) soldier2 válasza Parci (#66997) üzenetére


soldier2
őstag

És egész jól használható, csak ronda. Pavoni, Cremina, Strietman.... mi deniknél 15-16kg körül van a 9 bar, a változás meg lineáris. A legelején gyakoroltam így, aztán úgy is a lefolyás alapján módosítod a nyomást, szinte tudat alatt. Az eredmény sokkal jobb ha 12-13baron jön le 30s alatt minha 9 baron 50s alatt. Az alcsonyabb nyomás sokkal jobban elrontja a végeredményt, a túl durva őrleményt nem lehet annyira kompenzálni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#67005) Rush77


Rush77
aktív tag

Köszi mindenkinek. :R

Igen már rájöttem, hogy a számok tévútra tereltek és túlkombináltam már az egészet.

A gőzölést panarello nélkül csinálom(tam) mindig is.
Délelőtt meglesz a próba aztán leírom a tapasztalatokat. Most újra végig futok a leíráson és neki esek.

@Bazsee71
Mérleget használok (illetve két csészénél nem tudok mert nem fér alá - de erre is találtam megoldást. szimplán kiveszem a csepptálcát és feles poharat teszek a kivezető cső alá :DDD )
Az arány nálam általában valahol 1:1,6 és 1:2 között mozog.

(#67006) Parci válasza soldier2 (#67004) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, csak addig kell ez, amíg meg nem szokod, hogy mennyi az annyi. nagyon tetszett kalmár nyomásmérője (funkcionálisan, elsősorban), de anno is arra gondoltam, hogy ha két napig megkapnám kölcsön, utána már nem is kéne annyira. na, a mérleg erre pont jó.

"kár", hogy közben fragola megcsinálta ezt pöpecül és filléres tételként pumpás gépekhez is. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67007) zscz válasza Parci (#67006) üzenetére


zscz
tag

A fragola féle hol is van leírva?

(#67008) Parci válasza zscz (#67007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt valahol. tágulási tartály, potméter a pumpához stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67009) zscz válasza Parci (#67008) üzenetére


zscz
tag

Durva. Ezek a gépek lassan a millás gépek szintjén kezdenek dolgozni.
Kipróbálnám milyen a "legmodernebb" Fragola féle GC.

Mondjuk összehasonlítva az érzésre húzott Caravellel szemben. :DD

(#67010) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok

Régi, 2006-2010 közötti Gaggia Classic gépeknél ha esetleg elromlik valami, mennyire drága a szervizelés, ha egyáltalán lehet? Érdemes ilyen régi gépeket venni, vagy inkább az újabb 2010-2014 közöttieket keressem?

(#67011) Parci válasza zscz (#67009) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ugye most volt alkalmam kipróbálni. szerintem mindent tud. (mínusz gőzölés)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67012) sz.zs. válasza zenwalk (#67010) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szia, van hozzá minden, viszonylag olcsón. Az évjárat ebből a szempontból mindegy, 2014-ig ua. minden.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#67013) Koczó93 válasza Parci (#67008) üzenetére


Koczó93
őstag

Erre gondoltok? :)
[link]

(#67014) fragola.6035 válasza zenwalk (#67010) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A régebbiek kicsit jobban rozsdásodnak, de egyébként ugyanaz.

https://caffe35.webnode.hu/

(#67015) Lefty válasza zenwalk (#67010) üzenetére


Lefty
addikt

Erdemes, mindent lehet hozza venni ha kellene.

(#67016) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Mazzer SJ babtartály és dózer 40k, utándaráló automatikával!

(#67017) Bazsee71 válasza Parci (#67011) üzenetére


Bazsee71
őstag

A pumpa azóta is könnyen szabályozható? Piszkálja a fantáziám, mert ha ennyivel orvosolható a problémám... :U

(#67018) Parci válasza Bazsee71 (#67017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67019) Keresztapper válasza Bazsee71 (#67016) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Mi az az "utándaráló automatika"?

http://palscoffeetech.com/

(#67020) tariattila válasza Parci (#67000) üzenetére


tariattila
veterán

egyértelmű így! mondjuk nem szabad ilyen helyről megvenni csak olyannak aki megcsinálja magának vagy annyira olcsón veszi, hogy belefér megcsináltatnia valakivel tökéletesre....

azért lehet mégsem ajánlanám a pavonit reggeli kávézáshoz csak a legkiegyensúlyozottabbaknak :D

[ Szerkesztve ]

(#67021) Koczó93 válasza tariattila (#67020) üzenetére


Koczó93
őstag

Sikerült meggyőzni az ismerőst hogy nem kell neki Pavoni :DDD

(#67022) adp válasza Bazsee71 (#67016) üzenetére


adp
őstag

Full megeri :D :D nekem van sanmarcohoz ingyen odaadom :D

(#67023) norkov84 válasza Koczó93 (#67021) üzenetére


norkov84
tag

Ha viszont a Gaggia érdekli, nekem február elején lesz egy eladó tuningolt Baby ;-)

(#67024) bluesfan válasza Keresztapper (#67019) üzenetére


bluesfan
tag

Van benn egy mikrokapcsoló, ami elindítja az őrlést, ha fogy a kávé a dózerból, így garantálva, hogy soha ne tudjál frissen őrölt kávét inni. Nagyon pörgős kell, legyen a hely, hogy ez ne menjen az elkészült kávé minőségének a rovására.

[ Szerkesztve ]

(#67025) norby_42 válasza tariattila (#67020) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én minden reggel Pavonival kávézom, pedig messze vagyok a zen állapottól :N

Eat pasta, run fasta

(#67026) Keresztapper válasza bluesfan (#67024) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Köszi! Ma is tanultam valamit.

http://palscoffeetech.com/

(#67027) And06 válasza bluesfan (#67024) üzenetére


And06
aktív tag

egyrészt ki lehet kötni (nálam igy van), másrészt rá lehet inditani manuálisan, akkor addig őröl amig le nem állitod.

a konkrét darabhoz: ki a fene vesz egy dózert 40k-ért? :D

[ Szerkesztve ]

(#67028) Koczó93 válasza norkov84 (#67023) üzenetére


Koczó93
őstag

köszi, megemlítem neki :)

(#67029) bluesfan válasza And06 (#67027) üzenetére


bluesfan
tag

Nekem is volt őrlőm ilyen szolgáltatással, amit persze én is rögtön kilőttem.
Szerintem az a kávézó vesz ilyen dózert, akinek tönkremegy a darálóján és az árát az eladott kávéból már 23x kitermelte. :DD

(#67030) tariattila válasza norby_42 (#67025) üzenetére


tariattila
veterán

nem mondom, hogy lehetetlen.... akkor úgy fogalmazok, hogy elég egyszer valamivel elvonni a figyelmed a folyamatról és nem csak a kávénak lőttek de a gépnek is.... az újabb modellekbe biztos van védelem ez ellen is de azokat nem ismerem és nem is fogom megismerni :)
én parázok annyira hogy reggel inkább a gépesítésre bízom a véletlent... volt, hogy a QM egy hosszúhétvégét ment otthon egymagában mert úgy gondoltam ki van kapcsolva de tévedtem....

(#67031) Koczó93


Koczó93
őstag

ez egy Mazzer?

(#67032) mdav88 válasza Koczó93 (#67031) üzenetére


mdav88
senior tag

Igen.

(#67033) Koczó93 válasza mdav88 (#67032) üzenetére


Koczó93
őstag

gyanúsan olcsó :)

(#67034) Csápájev válasza Koczó93 (#67033) üzenetére


Csápájev
őstag

Látszik az eladón hogy igényes.

(#67035) Koczó93 válasza Csápájev (#67034) üzenetére


Koczó93
őstag

egy fényképész veszett el benne :DDD :DD :K

(#67036) Rush77


Rush77
aktív tag

Megvolt a próba a gőzöléssel.
Sokkal jobb lett mint amire számítottam.
Bár a tetején sok volt a nagyobb buborék de egész vállalható lett. Ezek szerint én balf@szkodtam el a dolgot eddig vagy nem is tudom (lehet túl sokáig hagytam nyitva eddig a csapot, hogy a víz kijöjjön és ezért ment el a nyomás hamar).
Ezek után sok gyakorlás következik.
Köszi mindenkinek.

(#67037) Deadzone41 válasza Parci (#67018) üzenetére


Deadzone41
őstag

Dobhatnátok fel videót, akiknek megvan ez a flow rate kontroll tuning, hogy hogyan működik gyakorlatban. Ezzel lehet rendesen alacsony nyomáson előáztatni? Lehet a csapolás végére fogozatosan csökkenteni a nyomást? Ha igen mennyire lehet ezt így manuálisan, konzisztensen megismételni? Gondolom azért nem összehasonlítható, egy nyomás profilozható géppel, vagy igen? Okosítsatok ki :)

(#67038) jolti válasza Rush77 (#67036) üzenetére


jolti
senior tag

Bocs, de mentünk egész éjszaka, így nem tudtam válaszolni, ma meg most érek már rá.
Közben látom, hogy megoldódni látszik.
Simán lehet vele jó tejhabot csinálni, csak ki kell tapasztalni. Ne add fel.
Ja és egy-két helyen azt olvastam, hogy gőzöléskor ki kell nyitni a gőzcsapot teljesen, de ezt ne tedd! Max. félig nyisd ki és marad erőtartalék' a gépben bőven a gőzölés végéig. Így is bőven pörgeti a tejet. Lehet egy jó pár másodperccel később készül el a tejhab, de sosem lesz gőzhiányod.
Ja és kondenzvíz kiengedéséhez is csak picit nyisd ki a csapot és azt is csak addig, amíg víz jön belőle, ha már tiszta gőz, akkor zárd el. Bár ezt is leírtam. :D

(#66990) sz.zs.
Már hogyne lehetne a kis pöccsel' jó gőzhabot csinálni! Csak gyakorolni kell.
Sőt még két adagnyi tejet is lehet simán gőzölni vele.

(#67039) mdav88 válasza jolti (#67038) üzenetére


mdav88
senior tag

Én meg csak odamegyek az Eroicához, és a végtelenség érzetével nyitom meg a gőzcsapot...
Lepattannak rólam az "apaaaaaa, kérek haboskakaót", "lécccci még egy tejeskávét" és társai... :DDD

(#67040) mdav88 válasza Deadzone41 (#67037) üzenetére


mdav88
senior tag

Innentől már csak egy lépés, hogy mikrokontroller vezéreljen, rajzolja mellé a nyomásgörbét...
Persze érteni kéne hozzá, nálam alapszinten folyamatban...

(#67041) novi68


novi68
tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni? Veronesi Ciok Cream kávét szeretnék venni,hol tudnám ezt megtenni Pesten? Fontos,hogy minél frissebb legyen persze.... :K A webáruházakban nem tüntetik fel,hogy mikori a kávé sajnos... Egyszer vettem Pécsett,de ott se volt túl friss,de aztán a raktárban találtunk egy kicsit fiatalabbat. Sajnos már nem járok Pécs felé...

KÖszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#67042) vTamas35 válasza mdav88 (#67039) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Na ja, ilyenkor milyen jó az a HX :DD Nálam kb. már automata üzemmódban megy, csak leteszem a szélére a kiöntőt, hanyagul belelógatom a gőzcsövet és 10 másodperc után kész :DDD Kollégám vett egy tuning GC-t neki próbáltam megmutatni a trükköt, de azon ez tényleg művészet, én is csináltam olyan bubikat...

Pár hónap szünet után rendeltem megint PY Yirgát (aramo), most valahogy nagyon eltalálta a mester. Meggyaláztam tejjel is és még így is tök jó lett. Kicsit fintorogtam, mikor elfogyott az aricha, de ez most ott van :R Etióp hetek jönnek!

[ Szerkesztve ]

O1G

(#67043) paljoc válasza vTamas35 (#67042) üzenetére


paljoc
tag

Izgatottan varom az uj kancsot, hatha majd en is tudok ilyet onteni akkor!🙈

(#67044) vTamas35 válasza paljoc (#67043) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Biztos. Nekem sincs semmi érzékem hozzá. Két mintát megtanultam úgyahogy és azzal operálok a vendégek előtt, de ez is elég az ámulathoz :D

O1G

(#67045) novi68 válasza vTamas35 (#67042) üzenetére


novi68
tag

Nagyon szép a lefolyásod a nyitott karon. Én most vettem egy ilyen kart,kb 4-szer csapoltam rajta,de mindig van egy kis kávépermet itt-ott a lefolyás mellett,szóval valami nem jó az előkészületeknél...Mit ronthatok el szerinted? Köszi.

My name is White. Lumia White....

(#67046) mdav88 válasza vTamas35 (#67042) üzenetére


mdav88
senior tag

Hát igen, az e61 vízterítése és a hozzá társuló rutin az ilyen szép eredményt ad... Nálam is hasonló a helyzet...

Mondjuk az nem tudom, neked mitől ilyen makulátlanul ragyogó mindig a géped... :DDD

(#67047) vTamas35 válasza novi68 (#67045) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Hogy néz ki nálad az előkészület?

O1G

(#67048) vTamas35 válasza mdav88 (#67046) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Havonta áttörlöm :DDD

O1G

(#67049) mdav88 válasza vTamas35 (#67048) üzenetére


mdav88
senior tag

Nálam iszonyat a víz, hiába van bwt-vel szűrve. Gyönyörű pöttyök maradnak mindenhol... :(((
Bár mos nekem is csillog, és végre a rezonanciát is minimalizáltam.

[ Szerkesztve ]

(#67050) vTamas35 válasza mdav88 (#67049) üzenetére


vTamas35
csendes tag

A vízcseppeket az elejéről mindíg azonnal letörlöm csapolás után, így egész ritkán kell csak átmenni rajta valami üveg tisztítóval és nem marad foltos.

O1G

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.