Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) jolti válasza mutyi (#45500) üzenetére


jolti
senior tag

Azért én megpróbálnám kiszedni a kartömítést és azt jól áttörölni, meg a helyét is jó alaposan megtisztítani. Hátha egy kis zacc-szem szorult alá.
Persze attól vegyél újat, mert az sosem árt, de egy próbát ez is megér. 5 perc kb. ( Már, ha nem a kazántömítés szivárog. :D )

(#45502) zscz válasza Kávé Kálmán (#45497) üzenetére


zscz
tag

A Francesco a Cercarelli?

Na amúgy a Caravell mennyire különbözik a Pavonitól?

(#45503) Parci válasza zscz (#45502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ő.

eléggé különbözik, a caravel nyitott bojleres gép, nincs nyomás alatt a víz. tulajdonképpen egy mezei kübli, alatta egy fűtőszállal, mint egy régi villanyrezsó. ebből a kübliből tudsz egy dugattyúval vizet nyomni a kofira.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45504) zscz válasza Parci (#45503) üzenetére


zscz
tag

Akkor a fűtési mechanizmuson kívül miben különbözik egy ROK-tól?

(#45505) zscz


zscz
tag

Egyszer én is majdnem beálltam oda a sorba. (a Francesco vásárlói közé) De még lehet megteszem. Rohad szegény Pavoni talpa :( Az előző gazdája nem vigyázott rá.

[ Szerkesztve ]

(#45506) Parci válasza zscz (#45504) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, nem ismerem a rok-ot semennyire

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45507) zscz válasza Parci (#45506) üzenetére


zscz
tag

Csak azért, mert ott ugyanez a mechanizmus. forróvíz a kis kupakba aztán jöhet a két kar amivel áttolod a pogácsán a vizet.
Sokszor agyaltam rajta, hogy a borospincébe veszek egyet, de nincs oda daráló...

(#45508) hifis50


hifis50
csendes tag

Ha már nyitott kazános gép, a Strietman azért kijelölte az irányt. Én barkácsoló kedvű hobbisták figyelmébe ajánlom ezt a diy cuccot. Tökéletes gép a lehető legegyszerűbben, 350 dollárból. Nálunk szerintem kevesebből is kijönne. Szerintem nem lehet vele hibázni. (Tény, hogy gőzölni nem tud.)
LINK

[ Szerkesztve ]

(#45509) meander válasza hifis50 (#45508) üzenetére


meander
tag

de nagy bajban vagyok :D én nagyon szeretek bütykölni, csak sok mindenhez nem értek.de ezen töröm majd egy kicsit a fejem csak most épp a Silviával van tele. Köszi a linet

(#45510) tariattila válasza hifis50 (#45508) üzenetére


tariattila
veterán

:Y
embereszemegáll... ilyet tömeggyártásra a magyar kávésundergroundra!

(#45511) Corsair90 válasza mutyi (#45490) üzenetére


Corsair90
tag

Mint írtam ennyi a keret. Kávé készítés téren nem szeretnék maximalista lenni, hobbi szintű kávés vagyok!!!
Elfogadom, hogy a minőség rovására megy, csak annyit szeretnék, hogy legalább hasonlítson egy jó minőségű "lötyikéhez".
Darálóból a Hario Mini Mill-t gondoltam beszerezni, illetve kávéfőzőből pedig ezek közül:
- Philips Saeco HD8423/19 Poemia
- Philips Saeco HD8423/28 Poemia
- Szarvasi CM 4677 Espresso 15 Bar
- Electrolux EEA111

A kazán és a készülék alkatrészek szempontjából, melyik a legjobb minőség, illetve karbantartás szempontjából melyik a legjobb?
Mind a 4 típusról több jó véleményt is olvastam, ezek közül valamelyik szerintetek vállalható? Vagy valami más?
Amit laikusként gondolok, egy olcsó eszpresszó kávéfőző nem tudja stabilan, folyamatosan tartani a megfelelő hőfokot, emiatt maradhat el minőségben a jó kávé lefőzése, vagy rosszul gondolom? A megfelelő tömörítés és szűrő beszerzése persze kiküszöbölhető.
A cél az eszpresszó típusú kávé megközelítése. Kotyogósat nem szeretnék, jelenleg is egy ilyet használok, igaz nem minden nap. Filteres és kapszulás kávéfőző részemről kizárva, mert nagyon drága hozzá az alapanyag, és vélhetően a minőség sem lesz túl jó.
Sok helyen olvasni, hogy igazából nem is a kávéfőző a lényeges, hanem a daráló. Na meg persze maga a frissen pörkölt kávébab. Amit viszont macerásnak tartok, az a kávé megfelelő tárolása és folyamatos utánpótlása, de ha sikerülne vállalható főzőt találnom, ennyi áldozatot hoznék és nem sajnálnám az időt rá.
A munkahelyemen üzemel egy philips saeco syntia és ehhez van viszonyítási alapom, egészen jó kávét főz annak ellenére is, hogy a kávészemek hosszú hetekig nyitott zacskóban levegőznek folyamatosan, mire elfogy egy zacskóval.
Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok ezekről a dolgokról?

(#45512) jolti válasza Corsair90 (#45511) üzenetére


jolti
senior tag

Vegyél egy podos gépet. Azzal tudsz eszpresszóra hasonlító kávét készíteni. Már ahogy fogalmaztad.
80 Ft körül már egész jó podok vannak.
Azt mondtad, hogy heti 7-8 kávét innál kb.
10-el számolva az 800 ft/hét.
Nem kell küszködnöd a kávé tárolásával, nulla macera, jó kávé.
Amúgy amiket írtál gépek, ugyanazok a műanyag kupacok belülről, úgyhogy teljesen mindegy, hogy melyiket veszed... Csak a csomagolás, design más.

[ Szerkesztve ]

(#45513) bluesfan válasza Corsair90 (#45511) üzenetére


bluesfan
tag

Én a helyedben a szar vasit elfelejteném. Ennyi.
Nekem volt pár hónapig Poemiám. Még csak azt sem mondanám, hogy minőségi alapanyagból nem volt képes elfogadható kávét produkálni a nyomifoki nélkül. A bajom inkább az volt, hogy nagyon hektikus volt az elkészült kávé minősége. A gép kivitele sem győzött meg arról, hogy hosszabb távon lehet tervezni vele. Viszont szerintem a Hario őrlő ennek a gépnek a korrekt kiszolgálására sem alkalmas. Nekem is van, de már csak kizárólag utazósnak használom a Brikka mellé. Az Elektrolux gépet nem ismerem.
A legjobb kávéminőséget ennyiből egy Brikka-Hario kombóval tudsz elérni.
Ha a Poemiát veszed, vagy akár a Brikka mellé is legalább egy Graef 702-t tervezz be hosszabb távon.

Közben látom, jolti írta a podos gépet, ennyiből abszolút járható út az is.

[ Szerkesztve ]

(#45514) SierraFox válasza Corsair90 (#45511) üzenetére


SierraFox
tag

A Poemia olyan szempontból lehet jó választás neked, hogy nyomásfokozóval megeszik bármilyen örleményt, és lehet bele podot is rakni. Ha viszont van eszpresszóképes darálód akkor kivehető a nyomásfokozó a karból, és tudsz rendes kávét csinálni vele.
A hőfokot ez se fogja tartani, mert rossz minőségű alkatrészekből van összerakva. Sajnos igaz amit elöttem írtak: nagyon hektikus az elkészült kávé minősége.
Nekem is van, nászajándék volt, de én speciel pénzt nem adnék érte (le is fogom cserélni). Kis túlzással tele van a fórum eladó Gaggia Babyvel, ha ahhoz egy Graef 702-est hozzádobsz akkor szerintem egy elfogadható hobbi szintű gépparkod lesz.

(#45515) Ábi válasza hifis50 (#45508) üzenetére


Ábi
tag

Megvárom, amíg csinálsz egy saját fejlesztést és inkább azt veszem meg. :K

(#45516) adriankoooo válasza Ábi (#45515) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Én is. Ez akörül az összeg körül van, hogy az átlag hobbi KV-s még össze tudna rá spórolni. Szerintem jól eladható lenne.

(#45517) jveres válasza hifis50 (#45508) üzenetére


jveres
csendes tag

Ez valóban a Strietman CT1 nem dizájnolt változata. És lám, otthonra (ahol nem az idő és a lehető legnagyobb konzisztencia elérése az elsődleges szempont) valóban ki váló megoldás :Y

(#45518) nexus6 válasza bluesfan (#45513) üzenetére


nexus6
aktív tag

a poemiával milyen ha podost főzöl? sajnos én is hasonlóan gondolkodom, nem akarok sokat költeni és bíbelődni sem. a feleségem mindenképp szeretne "karos" gépet, amibe belemegy az őrölt kávé is. én meg szeretnék podra áttérni.
ilyenek a poemia meg a krups, meg a delonghi gépek. ezek között egy-kettő tényleg a műanyagfos határát súrolják. No meg a kedvencem a 60 e ft-os kategória, amiben benne van az endékában legyártott 11 Ft-os műanyagkapcsoló. a gaggianak is láttam ilyen alapkészülékét.
amiket ajánlottak a múlt héten podos gépet, azokat nézem még most is (pl. láttam egy-két covim nemoxot is). viszont ezekben ha jól láttam, akkor nem lehet őrölt kávét tenni. van olyan podos amit lehet őrölősként is használni?

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#45519) Surda- válasza nexus6 (#45518) üzenetére


Surda-
őstag

Poémiát nézd meg élőben, szerintem elmegy a kedved. Full gagyi 2forintos műanyag az egész.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45520) nexus6 válasza Surda- (#45519) üzenetére


nexus6
aktív tag

igen-igen. pont ez a bajom hogy megnéztem őket élőben. hát szörnyű.
a mostani szarvasi gépekkel is ez a bajom. Édesanyáméké 30 éves. semmi baja. az enyémet már másodszor kellene javítani, inkább cserélem valami normálisabbra. delonghinak meg a krupsnak láttam jobb készülékeit, meg ami még tetszett az a kenwood kmix és francis. na ezeknek meg az áruk horror.
azért még mindig a podosban gondolkodok.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#45521) Parci válasza zscz (#45507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt tippelném (de nem ismerem semennyire sem, csak okoskodom), hogy ha forró vizet kell beletöltened a hideg gépbe, magyarán nem ő melegíti a vizet, akkor nehéz a 90-95 fokos kilépő vízhőt elérni. eleve nem 100 fokos vizet teszel bele, a cucc hideg, a víz kevés, jól lehűl rögtön, nem?

de úgy amúgy, ha van egy jó formájú szűrőd és egy dugattyúd, amivel a megfelelő hőfokú vizet tudod átnyomni a szűrőn, valamint a felsőszűrő sem egy szar, akkor elvileg nincs akadálya a jó kofinak :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45522) Surda- válasza nexus6 (#45520) üzenetére


Surda-
őstag

Én is a podos-kapszulás vonalat javasolnám.
E.S.E. podos gépeket többen árultak mostanában.
Én automatából még nem ittam igazán értékelhetőt.
Hiába a 100ezer forintos,200 ezer forintos gép,tökmindegy, a kv készítés nem így működik.
Ahány kv annyiféle daráló beállítás és hőmérséklet kell.
Cégemnél egy zsír új Bosch gép van, szerintem volt vagy 200 ezer forint, ihatatlan a kv. Az is igaz persze,hogy nem adnak arra,hogy mi kerül bele.
Ismerőseim állandó kérdése,hogy milyen autómatát vegyenek,mert van egy 120 ezres Jura...
Ezt eddig szerintem olyan harmincan kérdezték meg.
Aztán megveszik és viszik vissza,hogy na ezt ne... :O
Egy használt Nespresso jófogáson kb 5-10 ezer forint.
Az sem jó,de az legalább egy elfogadható kvt készít gombnyomásra.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45523) Toobee válasza Surda- (#45522) üzenetére


Toobee
veterán

Nem értem miért ajánlod ennyi a Nespresso-t. Illy sokkal jobb kávét ad kapszulából.

https://barbieripnk.hu/

(#45524) Surda- válasza Toobee (#45523) üzenetére


Surda-
őstag

Akár azt is ajánlom,ha jó,sajnos nem ismerem.
Nespressot csak azért ajánlom,mert tényleg kétforintos tétel lett használtan és rengeteg kapszula van hozzá.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45525) Toobee válasza Surda- (#45524) üzenetére


Toobee
veterán

Illy is 10-15e Ft/gép. A kapszula itt sem olcsó, de engem meggyőzött a minősége.

https://barbieripnk.hu/

(#45526) And06 válasza Surda- (#45522) üzenetére


And06
aktív tag

jah, a Jura ótómata az átlagember szemében a non-plus-ultra :U közbe meg ami a kávé amit főz húz, nem nevezhető kávénak a legnagyobb jóindulattal sem. a kapszulás-podos gépek verik tutira.
nálam a sorrend: automata(ez a 0 szint alatt van) < kapszulás* (sajna a nespresso a legjobb ezekből, de az még nem jelenti azt hogy jó, de a dolcegustot veri, az biztos.) < PODos (ez irodába a legjobb, vagy ha nem akar pepecselni) < brikka < karos gép(müanyag xarok persze kizárva) + őrlő

*illyt nem ittam még, elhiszem, ha jobb mint a nespresso :D

[ Szerkesztve ]

(#45527) adp válasza Corsair90 (#45511) üzenetére


adp
őstag

Ez mind 1 ft-nem ernek.
Szerintem varj meg egy kicsit es gyujts hozza megegyszer ennYit

(#45528) Surda- válasza Toobee (#45525) üzenetére


Surda-
őstag

Hm,nincs valami ötlet,hogy ilyet hol tudnék kipróbálni?
Egyébként Nespressoból ittam egyszer podost, az bosszantóan jó volt :D

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45529) bajnokpityu válasza And06 (#45526) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyári podos nespressotól jobb kávékat ittam én is, és amig haveromnak kölcsönadtam, ő is a quickmill automatából. konkrétan az az automata indította el a lejtőn. engem mondjuk Toobee gépe mélybe hajíitott, de az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#45530) nexus6 válasza Toobee (#45525) üzenetére


nexus6
aktív tag

francis gép? azok újonnan nem 10-15. ebben van ese podos is, ha jól láttam. a kapszulásoknál meg állandóan azt kell nézni, melyik mibe jó... én is hajlok még a nespressora.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#45531) Toobee válasza Surda- (#45528) üzenetére


Toobee
veterán

Lakótársam vett most egyet X7.1-et, rendeltem én is egy doboz Etióp kaszpulát :D (egyébként Francis Y3-ból kávéztunk valamelyik kávés kiállításon, ott lepett meg, hogy mit tud).

(#45530) nexus6: Nem is új gépekről beszéltünk, Surda írta, hogy mennyiért mennek használtan, erre reagáltam én is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#45532) Toobee


Toobee
veterán

Micsoda jószág. Mondjuk az olcsó kávéfőzőt kereső kollégának pont jó lenne szerintem, bőven belefér a keretbe.

https://barbieripnk.hu/

(#45533) hifis50 válasza Ábi (#45515) üzenetére


hifis50
csendes tag

A Strietmant nehéz überelni. Azért a kávégép egy sokak által űzött ipar, nehéz ott valami eredetit kitalálni, aminek a mentén érdemes elindulni.
A daráló is csak azért került képbe, mert amikor kezdtem vele foglalkozni, még tényleg nem volt a piacon home baristáknak szánt "high-end", vagyis nagy késekkel működő motoros készülék, és beugrott ez a külső kés forgatása ötlet. Persze kiderült, nem egy sima ügy ez sem. Szerintem valamennyire kivakartam a konstrukciót a nyavajáiból, és vállalható műszaki megoldásokat tartalmaz, de mivel nagyon szordínóban készült, eltelt 3 év, és bedurrant ez a piac is, már nehéz labdába rúgni kívülről. A Kafatek ma a legügyesebb megoldás, ők nem vacakoltak azzal, kúpos vagy síktárcsás legyen, megcsinálták mindkettőt a lehető legegyszerűbben. Ahogy a HB-n olvasom, a baristák meg is veszik előbb - utóbb minkét verziót.

(#45534) nexus6 válasza Toobee (#45531) üzenetére


nexus6
aktív tag

oké... a francisok szerintem megint az érdekes kategória. újonnan elég drágák aztán a használt árok meg eszméletlen szerteágazó. láttam én is 19-ért meg 45-ért is egy ugyanolyan gépet.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#45535) Wolfy999 válasza Corsair90 (#45511) üzenetére


Wolfy999
tag

Szerintem a legjobb amit tehetsz, ha veszel egy Brikkát. A Bialetti Brikka nem sima kotyogós, az eredmény is más lesz vele. A Mini Mill elég lehet mellé, illetve ha olyan kedved van rakhatsz bele bolti daráltat is, abból is jobb lesz mint a sima kotyogóssal. Aztán ha fejleszteni szeretnél és van rá keret egy Graef CM702-t veszel mellé (vagy egyből a hario helyett azt veszel). Onnan meg már könnyen tudsz továbblépni egy rendes presszógépre, mert a darálód jó lesz hozzá.

(#45536) mutyi válasza jolti (#45501) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi Jolti a tanácsot. Mindenképpen meg fogom nézni a jelenlegi tömítést is, de jobb ha van tartalékban egy új is.
Remélem hogy nem a kazántömítés csesződött el.
Viszont elég kemény a jelenlegi tömítés, így csak forrón fogom tudni kivenni ha valami kampós tűt szúrok bele,úgy viszont lehet sérülni fog a jelenlegi tömítés.

(#45537) bluesfan válasza Toobee (#45532) üzenetére


bluesfan
tag

A képek a csapolt folyadékról reméljük, nem a gép legjobb formáját tükrözik. :DDD

(#45538) Toobee válasza nexus6 (#45534) üzenetére


Toobee
veterán

Mint minden hasznalt termek eseten...tovabbra se ertem a problemat. Azert nem mond1, hogy 6,7 gramm, vagy 5 gramm van a kapszulaban.

https://barbieripnk.hu/

(#45539) Corsair90


Corsair90
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Elég durva, hogy a hobbi szintű belépő daráló egy 30.000 Ft-os Graef CM 702?
Valóban annyival jobb ízű kávét is tud egy Hario Mini Mill-től, mint amennyivel drágább? Vagy ez már a kávéfüggőség belépőszintje? :)

Kapszulás és filteres kávéfőzők közül mik az ajánlottak 10.000 és 30.000 Ft között?
Használt eszpresszó gépek közül is mi az amit keressek? Használtan nem tudom mennyire lehet bevállalni egy régi készüléket, javítási, karbantartási szempontból is akár. Valamint nem tudhatom mennyit volt előtte használva. Hol tudok használtan megbízható helyről vásárolni egyébként, akár garanciával is?
Tegyük fel, hogy a Graef darálóra beruházok, ebben az esetben, a felsoroltakon kívül milyen típusú kávéfőzők jöhetnek még szóba? Ami nem túl drága, de az ízvilágot sem nagyon rontja le?

(#45540) Surda- válasza Corsair90 (#45539) üzenetére


Surda-
őstag

Itt részletesen leírtam.
Az összefoglalóban ajánlott gépek közül nyugodtan vásárolj használtat,elég egyszerű szerkezetek.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#45541) adp válasza Corsair90 (#45539) üzenetére


adp
őstag

A minimill inkabb brikkaba vagy filterre jo, tul nagyok a fokozatok kozotti elteresek. Es erre a presszo a legerzekenyebb, brikka, filter ezerszer megbocsajtobb ebben.
Multkor valaki kiszamolta, hogy kb fel ev alatt visszajon egy greaf meg egy jobb gaggia ara, kapszula arban, igy nem biztos, hogy ajanlott.
Szerintem is ezt nezd meg meg: http://www.jofogas.hu/zala/Gaggia_Dandy_Kavefozo_56663565.htm?first=1
Egy seacotol fixen jobb, megha ra is kell kolteni 5-10ezret

[ Szerkesztve ]

(#45542) adriankoooo válasza hifis50 (#45533) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem is kellene überelni, hanem csinálni egy hasonló nagyszerű gépet, de jobb áron. Számomra a Strietman elérhetetlen. Arra a 300-350 dolláros árra meg össze lehetne spórolni. Nem mellesleg lenne egy nagyszerű magyar gépünk. :)

(#45543) Toobee


Toobee
veterán

Vaterán Electrolux gép. Majdnem megvettem, csak rápillantottam és írtam is neki, de most nézem, hogy nem Turmix.

https://barbieripnk.hu/

(#45544) prandris válasza nexus6 (#45518) üzenetére


prandris
tag

Két hete kukáztam jófogásról nevetséges áron (7500) egy nagyon jó állapotú, fém, karcmentes Magic L'espresso Senator-t (Francis Francis X1 1st gen belső [link] ). Ez használható podhoz és őrölt kávéhoz is. Van hozzá pod-os és nyomásfokozós kar, de utóbbit nem próbáltam. Ki van alakítva a fej mindkettőhöz: [link]
A pod az korrekt, sikerült beállítani a vízterítését, de az őrölt kávé funkciót inkább ki se próbálom, nem tudom elképzelni, hogy működőképes. Barátnőm vereti vele, ha nem vagyok itthon, vagy amikor nincs időm pepecselni akkor én is szeretem használni.

[ Szerkesztve ]

(#45545) bl4ze válasza prandris (#45544) üzenetére


bl4ze
veterán

Jó vétel volt ennyiért ! :R

.:. bl4ze .:.

(#45546) zscz válasza Toobee (#45543) üzenetére


zscz
tag

Ez egy más néven VOLTA, vagy JACOBS néven futó gépecske. Nekem az irodában ilyenem van. Meg is PIDeltem. Jó kis cucc amúgy. Egy hibája van, amit még nem orvosoltam: Túl kicsi benne a bimetal-os hőelem (van benne 3 egy 95°-os egy 135° és egy 115°) így egy kicsit hőhiányos, de ez egy 1000 FT-os tétel.
Az enyém ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#45548) Ábi válasza adriankoooo (#45542) üzenetére


Ábi
tag

Ide akartam írni, de a mobil meghülyült:
+1

(#45549) Parci válasza adriankoooo (#45542) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyanítom, hogy az a 300-350 dolláros ár csak anyagár és ki tudja, hogy hogy jött ki. ha hivatalosan forgalmazni akarsz egy gépet, egy csomó követelménynek kell megfelelni, céget kell birtokolnod és fenntartanod, képesnek kell lenned tömeggyártani, garanciát kell vállalnod, + vám + szállítás + áfa. hifis50 egész biztosan jobban tudja, hogy mi volna egy reális fogyasztói ár, de ökölszabályok is szoktak létezni, hogy például az alkatrészköltségek háromszorosa...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45550) Parci válasza Toobee (#45543) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most adtad le a hibátlan turmixodat, minek vennél egyet? vagy kéred vissza? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.